Popüler Konu 2020 Şubat Anneleri

milasudoruk

Doğru zamanda en hayırlısı🙏🏻RabbimeŞükürlerOlsun🙏🏻
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2018
3.742
2.897
29
Son zamanlar gerçekten geçiyormuş. Bebeğini kucağına alan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Şurda azcık kaldık valla daha doğurmaya şubat anneleri olarak. Çok heyecanlı ve stresliyim kızlar ya. Mis kokulu oğluşumu sabırsızlıkla bekliyorum artık. Anneciğimde artık yanımda olduğuna göre gelebilirsin oğluşum
Gerçekten çok zormuş son zamanlar beklemek ama hepimiz sağlıcakla alalım kucaklarımıza inşallah bir an önce kuzularımızı 🤲🏻Sanırım sona ben kalıyorum 🤣🤣

mermermermer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2014
939
1.310
Benimde agrilarim nst de çıkmıyor zaten. Haftada bir çağırıyor doktorum. Insallah yanimda olur dogum aninda 🤗 doktora gidince burayada yaz bakalim bi dogum belirtisi görecek mi doktor 😊
Maalesef hiçç bir doğum belirtisi yok haftaya cumaya kadar da olmazsa sanırım suni sancı deneyecek zaten cuma da günümüz dolmuş oluyor bana bol bol yürü dedi artık 1 hafta 1 er saat yürüyüm diyorum birde hurma ye ve papatya çayı iç dedi kilosu 3660 olmuş boyu 53 cm biraz daha uzarsa zaten yeri hiç kalmayacak😂 sana doktorun doğumu hızlandırsın diye bişey önerdi mi canım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-05-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 2 gün kaldı.

Bebeğinizin ilk nefes alışı zor olacaktır. Yapılan hesaplamalar, alınan ilk nefesin normal bir nefese göre beş kat daha fazla efor gerektirdiğini göstermiştir. Bunun sebebi akciğerlerde bulunana hava keselerinin sıvı ile dolu olması ve öncelikle bunun boşaltılması gerektiğindendir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

mermermermer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2014
939
1.310
@yeb4 maşallah bebişe Allah analı babalı büyütmek nasip etsin kilosununda maşallahı varri🙈🙈 çok güzel bir doğum olmuş darısı başımıza inşallah☺️☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-05-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 2 gün kaldı.

Bebeğinizin ilk nefes alışı zor olacaktır. Yapılan hesaplamalar, alınan ilk nefesin normal bir nefese göre beş kat daha fazla efor gerektirdiğini göstermiştir. Bunun sebebi akciğerlerde bulunana hava keselerinin sıvı ile dolu olması ve öncelikle bunun boşaltılması gerektiğindendir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Daphnesss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2018
532
661
Gerçekten çok zormuş son zamanlar beklemek ama hepimiz sağlıcakla alalım kucaklarımıza inşallah bir an önce kuzularımızı 🤲🏻Sanırım sona ben kalıyorum 🤣🤣
Hiç deme cnm ya zaman durdu sanki geçmiyor Bi türlü. Normal doğumu beklemek çok streslimiş. Valla bu gidişle mart annesi olmayalım bide. Olurmu olur

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 438 gün geçti.

milasudoruk

Doğru zamanda en hayırlısı🙏🏻RabbimeŞükürlerOlsun🙏🏻
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2018
3.742
2.897
29
Hiç deme cnm ya zaman durdu sanki geçmiyor Bi türlü. Normal doğumu beklemek çok streslimiş. Valla bu gidişle mart annesi olmayalım bide. Olurmu olur
Aynen öyle valla ya ne bir belirti ne başka birşey açıklık da yok ara da bi gelen giden. Yalancı ağrılar dışında artık dua ediyorum ağrı geldiğinde gerçek sancılar olsun diye 🤲🏻Kafayı yemeden doğururuz inşallah 😊😊Ay vallahi mart a kalırmıyız ki nasip artık🤣🤣

KARABATAK_

Bahar'ım 1.6.2017-11:58 ♡Deniz'im 11.1.2020-13:44
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
3.091
5.187
Bende bu ara çok kek yapıyorum . Ama kurabiye yapmam tutmayınca sinir oluyorum. Bizde eşimde kek yapmaya başladı. 🤣 İlginç bir adam canı isteyince yapıyor netten bakıyor.
Benim eşimde kek,kurabiye ve donat yapiyor 😄
O da internetten bakiyor tarif, hos bende oyle baka baka yapiyorum. Hic goz karari anlamam valla. Genelde aksamlari beraber yapariz ya da hafta sonu ama bu defa tek kalkistim beceriksiz oldum. Esim de diyor ki, ee ben olmayınca yapamadin benim elim degecek illa diyor 😒

KARABATAK_

Bahar'ım 1.6.2017-11:58 ♡Deniz'im 11.1.2020-13:44
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
3.091
5.187
Kizlar benim kiz nezle gibi bisey oldu, yazmistim hatta burada. Maalesef ogluma gecti. Gece burnu doldu uyuyamadi kuzum.
Bugunse hafif ates eslik etti. Burnundan dunyanin sumugu cikti her hapşırmasinda. Kiyamam 1 aylikken tanisti nezleyle.
Insallah yarin toparlar, oyle halsiz halsiz uyuyor ki kiyamam

Alisdendef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2019
3.519
5.996
36
Benim eşimde kek,kurabiye ve donat yapiyor 😄
O da internetten bakiyor tarif, hos bende oyle baka baka yapiyorum. Hic goz karari anlamam valla. Genelde aksamlari beraber yapariz ya da hafta sonu ama bu defa tek kalkistim beceriksiz oldum. Esim de diyor ki, ee ben olmayınca yapamadin benim elim degecek illa diyor 😒
Maşallah eşine 🧿 Ama bu erkeklerdeki özgüvene hayranım bizim sürekli yaptığımız birşeyi onlar bir kere yapsın sanki dünyayı kurtarıyorlar bir övünme bir abartı. Ben daha bugüne kadar yaptığım birşeyle övünmedim. O hep satışta 😂

Alisdendef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2019
3.519
5.996
36
Kizlar benim kiz nezle gibi bisey oldu, yazmistim hatta burada. Maalesef ogluma gecti. Gece burnu doldu uyuyamadi kuzum.
Bugunse hafif ates eslik etti. Burnundan dunyanin sumugu cikti her hapşırmasinda. Kiyamam 1 aylikken tanisti nezleyle.
Insallah yarin toparlar, oyle halsiz halsiz uyuyor ki kiyamam
Kıyamam kuzulara.Geçmiş olsun canım. Allahım ikisine de şifa versin. Benim yanımda destekçim olduğu halde zorlanıyorum sen neler yapıyorsun kimbilir. Annem bugün rahatsızlandı sürekli yattı. Kızı bırakıp tuvalete bile gidemedim. Üni.?sınavına hazırlanan kızkardeşim var ama hep odasında bize faydası yok. O koridora çıkmıştı kızı eline tutuşturup tuvalete gittim valla 🤣 Annemi nisana kadar garantiledim 🤣 sanırım mayısta gidip Haziran’da geri gelecek eşim 3 hafta şehir dışında olacak o süreçte yanımızda olacak inş.

YEKTA61

Kırdığın Yerden Kırılırsın...
Pro Üye
Anneler Kulübü
2 Temmuz 2013
9.507
10.549
Malum konuyla ilgili yorum yapan destek olan herkese çok teşekkür ederim. Çocuğum için güçlü olmaya çalışıyorum birde yanımda annem olduğu için onum yanında rahat olamadığımdan kendimi salamıyorum. Olay günü eş kişisi annesigillerle gitmişti gitsin demiştim. Mesajlarda klişe erkek davranışları sergiliyor özürler vs. Bitti deyip görüşmek istemediğimi söyledim engelledim. Bugün kayınvalidem gelmişti arkandayım vs. Öyle şeyler konuştu akşamda oğu almaya gelecekmiş onu elbiseye ihtiyacı varmış gelsinmi eve dedi. Bende kapı kapalı olsun ne yapıyosa yapsın dedim. Bir süre sora benim yanıma geldi özürler vs. Yüzünü görmek sesini duymak istemediğimi söyledim. Gitmesini istedim o ara ağladım baya istemiyorum seni git dedim. bişiler söyledi kendince. Tmm gidicem sadce engellerimi kaldır dedi telefonumu alıp engellerini kaldırdı sanırım. Öyle gitti

zeynep serdar

Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2019
378
497
26
Maalesef hiçç bir doğum belirtisi yok haftaya cumaya kadar da olmazsa sanırım suni sancı deneyecek zaten cuma da günümüz dolmuş oluyor bana bol bol yürü dedi artık 1 hafta 1 er saat yürüyüm diyorum birde hurma ye ve papatya çayı iç dedi kilosu 3660 olmuş boyu 53 cm biraz daha uzarsa zaten yeri hiç kalmayacak😂 sana doktorun doğumu hızlandırsın diye bişey önerdi mi canım
Canim ben cuma günü doktora gittigimde kilosu 3200 çıkmıştı boyu 50 cm di. Hatta bu haftada kilo alirsa zor dogmakta korkuyorum. 3200 dogsa benim icin yeterli daha fazla kilolu olmasin 🤗 doktorum 23 subata kadar dogmazsa suni sanci veririm dedi. Yani 3 gün fazladan bekleyecek. Insallah suni sanciya gerek kalmaz ikimiz icinde. Suni sanci cok zor diyorlar. Korkuyorum o yüzden. Kendisi gelsin istiyorum.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 441 gün geçti.

zeynep serdar

Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2019
378
497
26
Bi öneride bulunmadi ama sanki çatı muayenesi yaparken açılsın diye bayagi zorladi rahim ağzını. Ben dogumu tetiklemeye çalışıyor gibi hissettim ama tabi bu benim düşüncem. Ben açıklığım artsin diye hergun 30 dk koşu bandinda yürüyorum. Plates topunda hareketler yapiyorum. Hergun sicak suyla dus alıyorum. Hurma yiyorum. Açıklığım artsa cok mutlu olacagim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 441 gün geçti.

citlembik23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2012
455
934
Yarın benim de doğum için yatışım yapılacak. Önce normal doğum için deneyeceğiz olmazsa sezeryan olacak. Dua edin kızlar hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun inşallah. Çok heyecanlıyım yarın kızımla tanışacağız inşallah 💓💓💓

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-12-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 221 gün kaldı.

Bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 13-17mm civarında. Vücudunuz hamilelik boyunca daha fazla kan üretmeye başlar. Vücudunuz kendi kan ihtiyacını bozmadan emriyonik bebek ve gebelik destek yapıları (plasenta gibi) için kan dolaşımını rahatlıkla sağlayabilir. Anneler giysileriniz muhtemelen size dar gelmeye başladı. Yeni giysiler almaya başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)