2021 Aralık ayı burç yorumları

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
26.578
1.833
aralık2.jpg


Yükselen Koçlar​

Uzun vadeli planlarınızda şans bu dönemde sizden yana olacak sizlere tavsiyem bu dönemde hayatınızı masaya yatırıp geleceğinize yön verecek adımlar atmanız. Her türlü hukuksal konuda şanslı olacağınızı unutmayın.Ayrıca gerek kendi sağlığınız gerekse de çevrenizdeki insanların sağlıkları hakkında güzel haberler alabilirsiniz.
Bu dönemde dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise iletişiminiz olmalı. Zira yakın çevrenizdeki bazı insanlarla iletişime dayalı sorunlar, yanlış anlaşılmalar ve tartışmalar gündeminizde olabilir.

Yükselen Boğalar​

Aşk sizden yana yalnız bir yükselen boğa burcuysanız hayatınıza yeni bir insan girebilir. Bir ilişkiniz varsa da söz, nişan yada evlilik için ciddi adımlar atabilirsiniz. Evliler ise çocuk sahibi olabilirsiniz.
Gerek kendi gerekse de çevrenizdeki insanların ekonomik sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.Her türlü ekonomik kayıplara karşı hazırlıklı olmalısınız.

Yükselen İkizler​

Günlük rutinlerinizde bu dönemde çok şanslı olacaksınız. Kişisel ve iş yerinizde ki işlerinizi çok çabuk şekilde halledebilir ve etrafınızdaki insanlara vakit ayırabilirsiniz.
Zihnen ve duygusal olarak bir hayli yoğun olacaksınız. Ani öfke patlamalarına dikkat etmelisiniz.Çevrenizdeki insanlarla iletişiminize dikkat etmelisiniz. Eleştirilere açık olmalısınız. Hayatınızın her alanında değişiklik yapmaktan uzak durmalısınız. Spor yada diyete başlamak için uygun zamanda değilsiniz.

Yükselen Yengeçler​

Eşinizle olan iletişiminiz bir hayli artacaktır. Eşinizle ilgili varsa sorunlarınız bu dönemde kolayca çözebilirsiniz. Eşinizle aranızda bu tür sorunlar yoksa ortaklaşa kararlar alabilirsiniz. Belki de eşinizle aranızdaki bu uyum sizi bir bebek sahibi yapabilir.
Her türlü maddi ve manevi zarara açık olduğunuz bu döneme kendinizi zihnen ve duygusal olarak hazırlamalısınız. Özellikle aileniz tarafından manevi baskı görebilirsiniz. Sizlerin hayatınıza dair bazı planlarınızı aileniz ve çevrenizdeki bazı insanlar tarafından destek görmeyebilir. Bilinçaltınız bu dönemde sizleri çok ama çok yoracak ve biraz yalnızlığa ihtiyaç duyacaksınız.

Yükselen Aslanlar​

Aile bireylerinizle aranızda olan her türlü soruna kolayca çözüm bulabilirsiniz. Aile bireylerinizle aranızda küslükler varsa bunları sonlandıracak adımlar atabilirsiniz. Aile bireyleriniz bolca sosyalleşmek isteyebilirsiniz.
Sizin yada çevrenizdeki insanların gelirlerinden azalmalar olabilir. Bu dönemde hayata dair beklentilerinizi gerçekleştirmek için gereken gücü ve desteği çevrenizdeki insanlardan bulamayabilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki bazı insanlarla münakaşa edebilir ve küslükler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Başaklar​

İletişiminiz bir hayli yoğun olacaktır. İnsanlar olan iletişim yeteneğiniz sayesinde beklenmedik maddi ve manevi kapıları açabilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla bazı sorunlar varsa bu sorunları kolayca çözebilirsiniz.
Kariyerinize önem vermeniz gereken bir dönem başlıyor. Bu dönemde kariyerinize önem vermeli ve kariyer hayatınızda soğuk kanlı olmalısınız. Mesleginizi icra ederken iş ortamınızda bulunan insanlarla tartışmaktan ve kavgadan uzak durmalısınız. Fevri ve ani kararlar almaktan uzak durmalısınız.

Yükselen Teraziler​

Gerek kendi gerekse de çevrenizdeki insanların hayatlarındaki maddi gelişmeler yüzünüzü güldürecektir. Bu dönemin maddi açıdan en şanslı insanları sizlersiniz.
Eğitim, seyahat, ticaret ve alım satım gibi konularda çok dikkatli olmalısınız. Bu dönemde hayattaki bazı sorumluluklarınızı yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. Bu durumda hayatınızdaki otorite konumundaki insanlarla aranızda bazı sorunlar yaşanmasına neden olabilir.

Yükselen Akrepler​

Hayatınızda yapacağınız her türlü değişiklik çevrenizdeki insanlar tarafından takdir görecektir. Spordan diyete kadar size iyi gelecek aktivitelere başlayabilirsiniz.
Hayatta en önemli şey sağlıktır. Bu dönemde ne yazık ki hem kendi sağlığınız hemde çevrenizdeki insanların sağlıkları hakkında bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Tazminat ve miras gibi hukuksal konularda dikkatli olmalısınız. Ayrıca hukuksal girişimlerde bulunmak içinde uygun zamanlarda olmadığınızı belirtmek isterim.

Yükselen Yaylar​

Bilinçaltınız nihayet bu dönemde sizi rahat bırakacaktır. Kendinize ve çevrenizdeki insanlara olan güveniniz artacaktır.Bolca sosyalleşmek isteyeceğiniz bir dönem sizi bekliyor.
Uzun süreli ilişkilerinizde çok ama çok dikkatli olmalısınız. Ortaklarınızla veya dostlarınızla aranızda bazı sorunlar olabilir. Aşk hayatınızda ise partnerinizle aranızda her türlü gerginlik çıkabilir. Bu nedenle partnerinize karşı üslubunuza dikkat etmeli ve partnerinize karşı eskiye nazaran daha hassas olmalısınız.

Yükselen Oğlaklar​

Çevrenizdeki insanlar tarafından maddi ve manevi destek görebileceğiniz bir dönem sizler için başlıyor. Bu dönemde bolca sosyalleşmek ve çevrenizdeki insanlarla vakit geçirmek isteyebilirsiniz.
Günlük rutinlerinizi gerçekleştirirken bir hayli zorlanacağınız döneme giriyorsunuz. Aceleci hareketlerden uzak durmalısınız. Zira bu dönemde yaralanmalara açıksınız. Ayrıca hem kendi sağlığınıza hemde çevrenizdeki insanların sağlıklarına dikkat etmelisiniz. Yanlış anlaşılmalar nedeniyle bir hayli tartışma yaşayabilirsiniz.

Yükselen Kovalar​

Kariyer hayatınızda uzun zamandır beklediğiniz haberler bu güneş tutulması ile gelebilir. Zam, terfi, atama gibi beklentileriniz varsa bu dönemde gerçekleşebilir. İşsiz bir yükselen Kova burcuysanız iş bulma şansınız bir hayli yüksek olacaktır.
Bu dönemde bir hayli duygusal yoğunluğa sahip olacaksınız. Bu nedenle duygusal gelgitlere ve öfke patlamalarına çok ama çok dikkatli olmalısınız. Sezgilerinizde ve yaratıcılığınızda azalma olacaktır. Bazı unutkanlıklar ve hafıza sorunları yaşayabilirsiniz. En önemli konu ise eşinizle olan ilişkinize çok ama çok dikkat etmelisiniz. Eşinizle aranızda çıkacak her türlü gerginliğe hazır olmalısınız.

Yükselen Balıklar​

Eğitim, seyahatler, ticaret, ikili anlaşmalar alım satım gibi konularda bir hayli şanslı olacaksınız.
Sizler için iletişimin çok önem kazanacağı bir dönem başlıyor. Bu nedenle insanlarla iletişim kurarken hal, hareketlerinize ve üslubunuza dikkat etmelisiniz. Zira bu dönemde yanlış anlaşılmalara bir hayli açık bulunuyorsunuz. İletişim üzerine bir meslek sahibiyseniz mesleki açıdan da zorlanabilirsiniz.
Hakan Kalkan
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
26.578
1.833
3.jpg


Bu yüzdendir ki, ilişkilerde sonlanmalar veya başlangıçlar çoğalacaktır. Bir tarafın istekleri ile karşı tarafın isteklerinin çatıştığı bir ay da olma olasılığı yüksektir. Yeni ilişkiler, güçlü ve bağlı ilişkiler olacaktır bu ay.

Aralık ayı ilişkiler için çözülemeyen sorunların kendiliğinden çözülmeye başladığı bir ay olabilir, geçmişle yüzleşme ile bitecek bir ay. İlişkilerde sorumluluk hissini sonuna kadar yaşayabileceğimiz bir ay. Verilen kararlar ne olursa olsun, uzun vadeli olacaktır. Bitenler gerçekten bitecek, başlayanlar ise uzun vadeli olma olasılığı çok yüksek ilişkiler olacaktır.

Sorumluluk almaktan korkmamız, sırf kendi sorumluluğumuzu almamak adına vazgeçtiğimiz yollardan geri dönmemiz, güçlü adımlar atmamız gereken bir ay. Kendimizi keşfettikçe güçlendiğimizi, muhtaçlık enerjisinden özgüvene geçeceğimiz bir ay. İnsan kendini tanımayı reddettiğinde ‘muhtaç’ hisseder.

Başucuna bir soru koydun. Her gece o soruya cevap ararken uyudun. Sorunun cevabı sende yoktu, çünkü soru sana ait değildi. Çünkü o soru, seni bir yere götürmüyor, durduruyordu.

Yarına duyduğun kaygıyı güçlendiriyor, seni 'uyutuyordu.’ 2022 uyanışına, kendini uyuttuğun soruları değiştirerek başlayabilirsin. Kendini engellediğin, durdurduğun sorulardan vazgeçerek utanabilirsin.

Bu gece başucuna bir soru koy. ‘Ben gerçekten ne istiyorum?’ olsun.

yiğitpenguen
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
26.578
1.833
Bu ay Güneş, Yay burçları için destek verirken, 1 Aralık’ta Neptün retrosu bitiyor.
4 Aralık’ta Yay burcunun 12. derecesinde Güneş Tutulması, kadersel başlangıçları devreye sokuyor.
Ay ortasında gökyüzünde Mars ve Merkür yer değiştiriyor.
Mars, Yay burcuna geçerken; Merkür, Oğlak burcuna geçiş yapıyor.
19 Aralık’ta yılın son dolunayı İkizler burcunda gerçekleşiyor ve olayları büyüten enerjisiyle devreye giriyor. Aynı gün Venüs retrosu başlıyor!aralık1.jpg

KOÇ​

2021’i bitirirken Aralık ayı size çok değişik fırsatlar sunuyor. Yılın bu son ayı kendinizle ilgili değişiklikler yapabilir, uzak yerlere seyahatler organize edebilirsiniz. Hukuksal ve dış ticaret konularında yeni başlangıçlar var. Özellikle Güneş Tutulması ile birlikte farklı vizyonlar, farklı bakış açıları geliştirecek, denenmemiş olana yol açacaksınız. Bu ay ayrıca manevi ziyaretler ve zaman zaman kendi içinize dönme isteğiniz artacaktır. İç sesinize güvenebilir, çok farklı ve sıra dışı insanlarla tanışabilirsiniz. Özellikle ikili ilişkiler, aşk ve flörtlerden yana şansınız çok açık; birden fazla talebiniz olabilir. İkizler dolunayı ile iletişimde birtakım sıkıntılar, gerginlikler yaşanabilir. Venüs retrosu ile geçmişte karşılaştığınız bir iş teklifi yeniden karşınıza gelebilir. Önceden yapmak istediğiniz bir işe başlayabilirsiniz.

BOĞA​

Bu ay sizin için ortaklıklar ön planda; belki beklemediğiniz yerden gelecek bir para sizi mutlu edebilir. Maddi açıdan her ne kadar harcamalarınızda artış olsa da bir yerden geliyor, bir yerden gidiyor ve sizi dengede tutuyor. Yay burcundaki Güneş Tutulması ile yatırımlar, iş birliktelikleri, ortak finans hanesi önem kazanıyor. Bu alanda yenilikler ve değişimler yapılabilir. 2021 yılını bitirirken, yeni yıl için ev planlarınız devam ediyor. Yeni bir ev, yeni bir muhit sizler için keyifli olabilir; bunun için yeni birtakım kazançlar kapınızda. İkizler dolunayında maddi konularda adımlar atacaksınız. Venüs’ün Oğlak burcunda retroya başlaması ile ertelenen seyahat planları ay sonunda yeniden devrede olacak.

İKİZLER​

Sevgili İkizler, 2021 yılını bitirirken, yılın son ayı sizleri üzen, kıran insanlardan uzaklaşma vaktinin geldiğini söyleyebilirim. Yeni yıla yeni insanlar, yeni ortaklıklar, yeni başlangıçlar yaparak girmenizi tavsiye ederim. Ayın başında karşıt hanenizde bir Güneş Tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmada bazı kararlar almak, ilişkinizde yeni bir sayfa açmak, var olan ilişkinizi düzenlemek isteyeceksiniz. 19 Aralık’ta sizin burcunuzda bir dolunay var; bu dolunay size çeşitli başlangıçlar vadediyor. Çalışma koşullarınız iyileşecek, mantığınız ve duygularınız bu ay birbirleriyle her zamankinden daha uyumlu olacak. Aynı gün Venüs, Oğlak burcunda geri harekete başlıyor; geçmişten gelen ortaklık teklifleri yeniden gündeme gelebilir. Sevdiğiniz kişinin maddi durumundaki olumlu gelişmeler yüzünüzü güldürebilir.

YENGEÇ​

2021 yılının son ayı size aradığınız işi getirebilir. İş arıyorsanız bir iş teklifiyle karşılaşabilir veya terfi edebilirsiniz. Özellikle ofis içi konularda yer değişikliği, çalışanlar, astlar üstlerle yapılacak konuşmalar önem kazanacak. Bu alanda Yay burcunda bir Güneş Tutulması gerçekleşecek. Farklı bir yere kiraya çıkabilir, kontratlar imzalayabilirsiniz. 19 Aralık’ta İkizler burcunda gerçekleşecek olan dolunay, sizi bazı bitişlere teşvik ediyor. Çalışma ortamınız değişebilir. Günlük yaşamda kendinizi daha hareketli ve aktif hissedebilirsiniz; koşuşturmalarınızın artıyor. Olumsuz gibi gördüğünüz pek çok şey sizi şaşırtarak olumlu bir sonuç getirecek. Oğlak burcunda geri gidecek olan Venüs ile ay sonunda aşk konularında en şanslı burç siz olacaksınız. Sevdiğiniz kişiyle bazı konuların üstünü kapattıysanız, yeniden açacak ve sorunları çözeceksiniz.

ASLAN​

2021 yılını bitirirken yılın son ayına çok gösterişli ve iddialı bir giriş yapacaksınız. Saçlarınıza farklı bir tarz verebilir, yeni bir imaj denemek isteyebilirsiniz. Eşiniz veya sevdiğiniz kişiyle bol bol davetlere katılabilir, aşkınızı daha da eğlenceli ve aktiviteli yaşayabilirsiniz. Çocuk bekleyenler için müjdeli bir haber gelebilir. Bu ay 4 Aralık’taki Güneş Tutulması bu alana vurgu yaparken, cesaret gerektiren konularda alacağınız yeni kararlar hedefinizde olacak. Ayrıca sosyal faaliyetler, dernekler, sosyal gruplar açısından da son derece keyifli günler sizleri bekliyor. İkizler burcundaki dolunay sizi arkadaşlar konusunda bir kez daha uyaracak. Oğlak burcunda geri gitmeye başlayacak olan Venüs ile günlük hayatınızda birtakım değişiklikler yapmanız, beslenme ve sağlık konularınıza özen göstermeniz gerekecek. Bu dönemde estetik ve dekorasyon konularından kaçınmanızda fayda var.

BAŞAK​

2021 yılının son ayında genel olarak ikili ilişkileriniz gayet düzgün ve uyumlu görünüyor. Seneyi bitirdiğimiz bu son ay, aile ve ev yaşantınız iyi gidiyor. Maddi kaynaklarınız, alım satım gibi konularınız oldukça yoğun seyredecek. Birtakım konuları çözmek ve bunları herkesin yararına olumlu bir şekilde aktarmak için uygun bir ay. 4 Aralık’taki Güneş Tutulması ile emlak konuları, ev, arsa konuları gündemde olacak. Yeni kararlar almak, bazı hedefler belirlemek, konuşulmayanları konuşmak için doğru zamanda olacaksınız. Sıra dışı bir kişi ile tanışabilirsiniz. İkizler dolunayı size kariyer konusunda gerginlik getiriyor. Oğlak burcundaki Venüs retrosu ise aşk ilişkilerinizde geçmiş konuları gündeme getirecek. Eski sevgililerden dönüşler olabilir.

TERAZİ​

Ne kadar yoğunsunuz sevgili teraziler; 2021 yılını bitirirken artık yorgunluktan bitkin düşmüş olacaksınız. Günlük koşuşturmalar, hayatın getirdikleri sizi bir hayli aktif kılmış. Yeniaylar; yeni başlangıçlar, yeni hedefler, yeni umutlar demektir. Kardeşlerinizden destek var; kardeşiniz yoksa yakın çevrenizden birinin yardımını alacaksınız. Tanıtım, reklam, görsel iletişim konularından yana şanslısınız. Özellikle Yay burcundaki Güneş Tutulması ile yeni gündemler, yeni ticari anlaşmalar, reklam konuları önem kazanacak. İkizler dolunayı ile bu ay hayata bakış açınızı değiştirmek isteyebilir, bir eğitim programının sonuna gelebilirsiniz. Oğlak burcundaki Venüs retrosu ile ev ve aile konularınızda eskiden konuşulmuş, ertelenmiş meseleler yeniden önünüze gelecek. Bazı Teraziler için evlilik teklifleri gündemde.

AKREP​

2021 yılının son ayı, sizin için iş konularına odaklanma zamanı. Elinizdeki işleri bir an önce bitirmek ve yenilerine yer açmak için konsantrasyonunuz hayli yüksek; bu da sizi iş konularında mükemmelliğe taşıyor. İş yerinizde ay gibi parlayacağınız bu ay maaş alımı, terfi, prim, sıra dışı birtakım paralar odak noktanız olacak. Sezgileriniz kuvvetlenecek. Sizi yoran, yıpratan insanlardan kurtulmanın zamanı geldi artık. İç kuruntularınızdan arının ve yeni yıla yeni umutlarla başlayın. Yay burcundaki Güneş Tutulması bu ay sizi hedeflerinize doğru adımlarla ilerletecek. İş kurmak, maddi konularda kararlar almak önemli olacak. İkizler dolunayı bu ay sizlere ödemelerinizi hatırlatacak ve yıl bitmeden bunları kapatmanız için çareler aramanıza neden olacak. Venüs retrosunda ise kardeşlerinizle ilgili bazı gelişmeler yeniden önünüze gelecek. Yakınlarınızla anlaşmazlıklar olabilir.

YAY​

2021 yılının son ayı aşk kapınızda… İlgi göreceğiniz, şımartılacağınız bir ay olacak. Kendinizle ilgili daha önce fark etmediğiniz değişimler, tutumlar ön plana çıkacak. Bu ay Güneş sizin burcunuzda; yılın bu son ayını iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Sürprizlerle dolu yeni başlangıçlara hazırlıklı olun. Sizin burcunuzda gerçekleşecek bir tutulma var; bekarlar için evlilik teklifleri gündemde. Evli olanlar ise eşleriyle iyi gidiyorlar. Bu sene ayaklarınız yere daha sağlam basacak. Yeni hedefler belirlemek, yeni başlangıçlar yapmak için uygun etkiler altındasınız. Bu ay İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor; sevdiğiniz kişi ile karşıt fikirlerde olacak, haklılığınızı kanıtlamaya çalışacaksınız. Oğlak burcunda başlayacak olan Venüs retrosu ile maddi alanda birtakım sıkıntılar devreye girerken, çözüm yollarını bulmak zor olmayacak.

OĞLAK​

2021 yılının son ayında kendinizi biraz yorgun hissetmeniz doğaldır; ne de olsa bütün yıl iş, ev, sosyal yaşam derken hayli yoruldunuz. Manevi çalışmalar yapmak, zihninizi dinlendirecek aktivitelerle uğraşmak, hoşlandığınız, sizi iyi hissettirecek kişilerle bir araya gelmek sizin için iyi olacaktır. Duygularınız sizi yönetemez; siz akılcı ve mantıklı kararlar almaktan hoşlanırsınız. Bu ayın sonunda yeni bir aşka hazırlıklı olun. Güneş Tutulması arka planınızda olan işlerin veya kişilerin bir bir önünüze düşmesine vesile olacak. Bırakmanız gereken bazı alışkanlıklardan kurtulmak sizi mutlu edecek. İkizler burcundaki dolunayla birlikte sağlık konuları önem kazanacak. Sizin burcunuzda geri gitmeye başlayacak olan Venüs, kendinizle ilgili görmezden geldiğiniz konuları yeniden yapılandırmanız gerektiğine vurgu yapacak.

KOVA​

Bu son ay sizler için baya sıra dışı. Yakın çevrenizden hiç ummadığınız bir destek alacaksınız. Eşiniz veya flört ettiğiniz biri varsa bu ay sevildiğinizi bir kez daha görecek ve mutlu olacaksınız. Eğer kalbiniz boşsa, çevrenizde sizi yakın markaja almış, kendinden oldukça emin birisi var. Arkadaş grupları, çeşitli organizasyonlar, dernekler, faaliyetler için güzel etkiler var. Yay burcundaki Güneş Tutulması ile yeni arkadaşlıklar, yeni ekip çalışmaları, yeni projeler devreye girecek. Maddi anlamda yaşadığınız bir sıkıntınız varsa bunu çözmek için fırsat yaratmalısınız. İkizler burcundaki dolunay sizi bazı heveslerden mahrum bırakabilir. Oğlak burcundaki Venüs retrosu ise bazı elemeler yapmak, bazı sıkıntıları geride bırakmak ve şifalanmak için ideal bir süreç.

BALIK​

2021 yılını bitirirken son ayın sizlere müjdeli bir haberi var. İş hayatınızda dikkat çekebilir, çalışma performansınızla övgü toplayabilirsiniz. Bunca koşuşturma, iş, aile derken siz de yılı yorgun bitiren burçlardansınız; fakat iyi gelişmeler ve sürpriz haberler her an sizi hayallerinizin ötesine götürebilir. Güneş Tutulması sizin kariyer ve iş hanenizde gerçekleşiyor. Bu alanda atacağınız adımlar öne çıkmanıza vesile olacak. Yeni bir iş, yeni bir başlangıç yapmak için alternatifleri değerlendireceksiniz. Beklediğiniz hamilelik haberi bu ay gelebilir. Çocuğu olanlar onların sorumluluklarını daha fazla hissedebilirler. İkizler burcundaki dolunay, aile içi konularda gerginlikler verebilir. Oğlak burcundaki Venüs retrosu ise eski sosyal ortamlarınızı, eski arkadaşlıklarınızı yeniden sizlere sunacak.
Dolunay Karaca
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
26.578
1.833
tumblr_1fd27007d4b78963ddc7a95269cad33b_b24f3c19_1280.jpgKoç Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
Hayatını dönüştürmek adına fırsatlar sunacak bir ay sevgili Koç..
2021 yılının son ayına adım atarken, 2021 yılı bitmeden sana hediyeler bırakacak. Girişimci ruhunu korumalı, ümitli ve pozitif düşünceler geliştirmeli, hayatına sıkı sıkıya sarılmalısın.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına elemeler yapacağın bir ay olacak.
2021 yılı genelinde ilişkilerin adına gerçekleri gördüğün, yüzleşmeler yaşadığın bir süreç geçirdin. Şimdi koca bir yılı geride bırakırken, seni en çok seven insanlarla bir arada olmak, sana iyi gelen insanlarla bir arada olmak, Enerjisine, iyi niyetine, dürüstlüğüne inandığın insanlarla bir arada olmak isteyeceğin bir süreç yaşayacaksın. Ailevi ilişkiler adına sağlık konularında sevindirici haberleri olan bu ay, son derece güzel gelişmeler öne çıkıyor.
Evli, ilişkisi olan bir Koç isen, Aralık 2021 sakinlik, huzur, dinginlik istediğin bir ay olacak. Eşin, partnerin ile daha çok zaman geçirmek, daha çok bir arada olmak adına planlar yapabilirsin. Eşini, partnerini bu yönde motive edebilir, ilişkinize, evliliğinize daha çok zaman ayırması konusunda uyarabilirsin.
Çocukları olan bir Koç isen, sağlık adına özen isteyen bir ay olabilir, mutlaka detayları, uyarıları dikkate almalısın.
Bekar bir Koç isen, Aralık 2021 hayatına güncellemeler getirecek. Bir partnerden beklentilerin değişebilir. Önceliklerin, zevklerin, ilgi alanların yeniden şekillenirken hayatına almak isteyeceğin insan profili ise bir o kadar değişecek.
Kariyer, eğitim, finans hayatın adına iletişime açık olacağın bir süreç olacak. Yenilikçi adımlar atmaktan çekinmeyeceğin, güçlü tutumların ile öne çıkacağın bir süreç olacak. Yatırımlarını değerlendirmek, yeni yatırımlar yapmak, ileriyi düşünerek hareket etmek bu ayın mottosu olacak.Boğa Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
Aşk adına çok çok şanslı bir ay olacak sevgili Boğa..
2021 yılı senin için dönüştüren, güçlü dinamiklere sahipti. Asla değişmez dediğin duyguların, düşüncelerin yeniden şekillendi. Hayata dair bakış açını, ufkunu genişleten bir yıl biterken, sana duygusal anlamda şanslar sunabilir.
Evli, ilişkisi olan bir Boğa isen, eşin, partnerin ile aranızdaki uyumu her zamankinden fazla değer vereceksin. Sevginin, sevilmenin değerini bildiğin, gözettiğin bir ay olacak. Eşin, partnerin ile dengeli iletişimler kurmak, Daha çok birbirinize zaman ayırmak, şefkat ve merhamet geliştirmek, sorunları aşmak adına girişimler yapmak, Hayata pozitif pencereler açmak adına son derece iyimser, elverişli, ideal bir ay olacak. Çocuk sahibi olmak isteyen bir Boğa isen, bu ayı değerlendirmelisin. İlişkisini evliliğe taşımak isteyen bir Boğa isen, bu ay resmi adımlar atabilirsin.
Çocukları olan bir Boğa isen, çocuklarının eğitimi, kültürel gelişimi senin için önemli olacak. Çocuklarına fazlası ile ilgi, alaka gösterebilir hatta zaman zaman fazlası ile şımartabilirsin.
Bekar bir Boğa isen, aşk adına büyük sürprizler yapacak bir ay, hazır mısın? Yeni bir ilişki güçlü bir şekilde hayatına dahil olabilir. Hatta ‘’aradığım aşk’’ diyebilirsin.
Kariyer, eğitim, finans hayatına adına fazlası ile özen isteyen bir ay olacak. İşbirliklerin, ortaklıkların ile ilgili oldukça dikkatli, temkinli olman gereken bir ay olacak. Bazı gerçekler su yüzüne çıkarken, fazlası ile yüzleşeceğin bir süreç geçirebilirsin. Finansal anlamda dengesizlikleri ile yoracak bu ay, mutlaka kontrollü ilerlemelisin. Standartlarını korumalı, risk içeren girişimlerden, yatırımlardan kaçınmalısın.


İkizler Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
Bireysel alanlarını öne çıkaracak bir ay sevgili İkizler..
2021 yılı senin için kolay bir yıl olmadı, ancak içinde bir çok mucizevi değişimleri barındıran bir yıl oldu. Şimdi sona ermek üzere olan bu yılının son ayında bireysel hayatına odaklanacaksın.
Kişisel gelişimin, sağlığın, dış görünüşün, kendine ayırdığın zamanları önemseyeceksin. Günlük rutinlerini düzenlerken, evin, yaşam alanın ile ilgili değişimlere gidebilirsin. Hayatına hareket kazandırmak adına spora, diyete başlayabilirsin. Uzun zamandır yapmak istediğin ancak beklettiğin işleri gündeme alabilirsin.
Kariyer, eğitim, finans hayatın ile ilgili yeniliklere gidebilir, cesur tutumlar sergileyebilirsin. Süregelen projelerini geliştirebilir, yarım kalmış işleri tamamlayabilirsin. Yeni girişimler yapabilir, bulunduğun sektörde öne çıkmak adına atılımlar yapabilirsin. Finansal anlamda son derece titiz hareket edebilir, gündemi, ekonomiyi, piyasaları yakından takip edebilirsin.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına iletişim krizlerine açık bir ay geçirebilirsin, dikkat. Değer verdiğin, önemsediğin insanların sana aynı ölçüde dönüşler yapmadığını fark edebilirsin. İlişikiler, iletişimler adına farkındalıklar yaşayacağın bir ay geçirebilirsin. Bazı dostlukları sonlandırabilir, sosyal medya hesaplarını, telefon rehberini güncelleyebilirsin. Ailevi ilişkilerin adına samimiyeti önemseyeceksin ancak mesafeli olmayı ihmal etmeyeceksin. Ebeveynlerin, kardeşlerin ile ilgili gündemleri yakından takip edeceksin. Ancak söz konusu senin bireysel alanların olduğunda ketum tutumlar sergileyebilirsin.
Evli, ilişkisi olan bir İkizler isen, konfor, huzur, düzen aradığın bir süreç deneyimleyebilirsin. Kendine daha fazla zaman ayırmak, zihnini dinlemek, ruhsal anlamda tazelenmek isteyebilirsin. Eşinin, partnerinin iletişim şekline, tavır ve tutumlarına müdahale etme ihtiyacı duyabilirsin. Bu durum belki de farkında olmadan manipülatif tutumlar sergilemene neden olabilir, dikkat. Aslında bu ay en büyük kurtarıcın; ölçü olacak. Ölçülü olduğun sürece problemleri aşmak kolay olacak. Evinle ilgili değişimlere gidebilir, alışverişler yapabilir, ihtiyaç listeni güncelleyebilirsin. Eşinin, partnerinin eğitim, finans, iş hayatı ile ilgili değişimler sürpriz gündemler oluşturabilir, yakından takip edebilirsin.
Çocukları olan bir İkizler isen, çocuklarınla birlikte olmak sana pozitif enerji verecek. Her fırsatta çocuklarının oyunlarına, aktivitelerine dahil olabilir, birlikte sosyalleşmeye, etkinliklere kaılmaya özen gösterebilirsin.
Bekar bir İkizler isen, geçmişten gelen ve henüz aşamadığın meseleler var. Geçmişe dönebilir, yarım kalmış defterleri yeniden açabilir, yeni bir şans arayabilirsin. Değişime, dönüşüme açık olacağın bu ay, hala bir şans varsa, büyük bir özveri ile ilerleyebilirsin.
Yengeç Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
İnzivaya çekileceğin bir ay sevgili Yengeç..
Geçmişten gelen bir çok karmayı gündeme taşıyan 2021 yılı, seni bir çok konuda kendinle yüzleştirdi. Şimdi 2021’i uğurlarken son tortuları da üzerinden atmak için kendi kabuğuna çekilebilirsin. Derinlere inmekten, kendi gerçekliğinle yüzleşmekten kaçınmayacaksın. Dönüşmek adına canla başla savaşacağın ve sonunda daha iyi bir versiyonuna kavuşacağın bir ay.
Evli, ilişkisi olan bir Yengeç isen, eşin, partnerin ile dengeyi, uyumu yakalamak adına şanslı bir ay olacak. Bu ay genelinde eşinin, partnerinin yapıcı tutumları yüzünü güldürecek. Evliliğinde, ilişkinde süregelen bir çok sorunu aşmak adına son derece ideal, şanslı fırsatlar sunacak bir ay olacak. Öte yandan eşin, partnerin ile aranızdaki güveni tazeleyebilir, evliliğinizi, ilişkinizi daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyen bir Yengeç isen, 2021 yılı bitmeden sana bir sürpriz yapabilir. Geleceği planlamak, evliliğin, ilişkin adına önünü görebilmek, hedefler belirlemek adına elverişli bir ay.
Çocukları olan bir Yengeç isen, çocuklarının artan enerjilerini yönetmekte güçlük çekebilirsin. Biraz sakinlik istediğin bu ay, çocuklarınla ilgili ekstra sabra ihtiyacın olacak.
Bekar bir Yengeç isen, belki de hiç beklemediğin bir anda kalbinin ritmini değiştirecek biri hayatına girebilir. Kültürel olarak yahut etkin köken olarak sana çok uzak biri ile yakınlaşabilirsin. Farklılıklara çekileceğin, kendini geliştirmek adına hayata geniş pencereler açacağın bir ay.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına fazlası ile mesafeli olacağın bir ay olacak. Zira her fırsatta seni eleştiren, ağır eleştirilerden kaçınmayan sevdiklerine tahammül etmekte güçlük çekebilirsin. Sağlam dostlukların dahi sınanacağı bu ay, ailevi ilişkilerinden manipülatif etkiler alabilirsin. Bireysel alanlarını korumak istiyor isen, saygı, sevgi, nezaket sınırlarını çiğnemeden, mesafeler koyabilir, tavırlar alabilirsin.
Kariyer, eğitim, finans hayatın adına geçmişten gelen konuları gündeme alacak bir ay olabilir. Sen geçmişi kapatmak istedikçe eski defterler tekrar tekrar önüne düşebilir. Kah bürokratik işlemler, kah hukuksal meseleler ani gündemler oluşturabilir. Bu ay ödemeler, krediler, alacaklar, borçlar ile ilgili planlamalar yapabilirsin. İş arayışında olan bir Yengeç isen yön değiştirebilir, freelance çalışmalara yönelebilirsin.Aslan Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
Ani değişimleri tetikleyecek bir ay sevgili Aslan..
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına
sürpriz gündemlere açık olmanı öneririm. Zira bu yönde sürprizleri, şaşırtan haberleri bol olacak bir ay. Öncelikle uzun zamandır aşılmamış sorunlar varsa, bu ay bulunmaz ölçüde şanslı bir ay, değerlendirmelisin. Ebeveynlerinin sağlık sorunlarını aşmak, çözümler bulmak adına ideal bir ay. Yine ebeveynlerin, kardeşlerin ile aranızdaki süregelen sorunları aşmak, sonlandırmak adına ideal bir ay. Sevdiklerinle uzun zamandır yakalayamadığınız uyumu karşılıklı yakalayabilir, buzları eritebilirsiniz. Dostluk ilişkilerin adına ise fazlası ile gerçekçi bir ay olacak. Bazı dostluklara pembe gözlüklerle baktığını fark edebilir, mesafeler koyabilir, iletişimi noktalayabilirsin. Sosyal ilişkilerin adına spekülatif haberleri bol, sürpriz konukları, seyahatleri bol bir ay olacak.
Evli, ilişkisi olan bir Aslan isen, eşinin, partnerinin desteğini yanında hissedeceğin bir ay olacak. Aranızdaki sorunları aşmak adına attığın adımların aynı ölçüde karşılık bulması yüzünü güldürecek. Yine eşinin, partnerinin sana sürprizler yapacağı bu ay, son derece keyifli zamanlar geçirebilirsin. Eşinin, partnerinin iş, eğitim, finans hayatı ile ilgili ani değişimler sürpriz gündemler oluşturabilir. Ev değiştirebilir, yaşam alanınız ile ilgili yenilikçi adımlar atabilir, geleceğinizi ilgilendiren hayati adımlar atabilirsiniz.
Çocukları olan bir Aslan isen, çocukların ile aranızda mesafeler olmaması adına biraz fazla efor sarf etmen gerekebilir. Çocuklarının beklentilerini anlamakta güçlük çekebilir, kendini doğru ifade etmekte zorlanabilirsin. Bu konuda profesyonel destekler, terapiler almak işini kolaylaştıracaktır, bilgine.
Bekar bir Aslan isen, aşka dair güvenin oldukça kıran 2021 yılını geride bırakırken, arınmak isteyebilirsin. Dinlenmek, kendine zaman ayırmak, arınmak, duygu ve düşüncelerini iyileştirmek isteyebilirsin. Flörtöz iletişimler gündeme gelecek olsa da ciddi ilişkilere mesafeli olabilirsin.
Kariyer, eğitim, finans hayatına damga vuracak bir ay olacak.
Kariyer, eğitim, finans hayatın ile ilgili radikal adımlar atmaya meyilli olabilirsin. İstifa edebilir, ortaklığını sonlandırabilir, sektör değiştirebilir, geleceğe dair yeni hedefler geliştirebilirsin. Emek verdiğin alanlardan beklediğin geri dönüşleri alamamış olmakla yüzleşirken, yeni şanslar yaratabilirsin. Sürpriz teklifler, mülakatlar, iş görüşmeleri gündeme gelebilir. Ancak bu ay fevri tutumlardan kaçınmakta, ani kararlar almamakta fayda var, bilgine. Ülke, dünya ekonomi ile ilgili krizler yakın çevrene, sana, iş ortamına da yansıyabilir, kontrollü ilerlemelisin.Başak Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
Şanslı bir ay sevgili Başak..
Kariyer, eğitim, finans hayatın adına
ile ilgili kayda değer yenilikler getirecek bir ay olacak. Değişim, dönüşüm yaşayacağın bir dönemden geçiyorsun, bu ay sana farkındalıklar kazandıracak. Öncelikle iş çevrenle, yöneticilerinle, ekip arkadaşlarınla, işbirliği içerisinde olduğun insanlarla ilgili gerçekleri göreceksin. Olaylara, insanlara ne kadar iyimser yaklaştığını fark edeceksin. Büyük anlamlar yüklediğin bir hayalini rafa kaldırabilir, geleceğe dair yön değiştirebilirsin. Süregelen işbirliklerin, ortaklıkların ile ilgili bitişler gündeme gelebilir, yeni işbirlikleri, ortaklıklar doğabilir. Ancak sana katacağı farkındalıkların yanı sıra şanslar, bereket getiren bir ay olacak aynı zaman da, değerlendirmelisin.
Sağlığın ile ilgili dönüşüm yaşatacak bir ay..
Ruhsal, zihinsel, fiziksel anlamda
fazlası ile dönüşüme açık olacağın bir ay olacak. Sağlığına iki katı özen gösterebilir, değişime açık olabilir, girişimlerde bulunabilirsin. Uzun süredir devam eden bazı sorunlarını, problemlerini aşmanın formüllerini bulabilirsin.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerinden destekler alabilir, fikir alışverişlerinde bulunabilirsin. Hatta bir yakının tavsiyesi üzerine bir Astrolog, Spiritüel Danışman, Psikolog ya da süregelen sağlık sorunun ile ilgili Uzman bir Doktorla tanışabilir, çok sağlıklı bir çalışma planı yapabilir, ciddi sonuçlar alabilirsin. Öte yandan ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına iletişimin yoğun akacağı, fazlası ile hareketli bir ay olacak.
Evli, ilişkisi olan bir Başak isen, eşini, partnerini yakın markaja alacağın bir ay sevgili Başak. İlgili, alakalı, meraklı olacağın bu ay eşin, partnerin ile sık sık bir arada olmak, iletişim halinde olmak isteyebilir. Hatta yıl biterken ve yeni bir yıl bizlere göz kırparken bir seyahat planı organize edebilirsin. Evinle ilgili dekoratif değişimler yapabilir, uzun zamandır almayı düşündüğün evle ilgili girişimlerde bulunabilirsin. Bu gibi konularda eşinin, partnerinin desteğini de yanında hissedeceksin.
Çocukları olan bir Başak isen, çocuklarının psikolojileri, kişisel gelişimleri ile yakından ilgileneceksin. Fazlası ile kontrollü, dikkatli ilerleyecek, destek olmaktan geri durmayacaksın.
Bekar bir Başak isen, aşk adına enerjisi yüksek, flörtöz bir ay olacak. Ancak sen detaylarda boğulabilir, biraz kontrollü ilerleyebilir, ağırdan alabilirsin.


Terazi Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
Şanslı bir ay sevgili Terazi..
Gayret gösterdiğin ölçüde dönüşleri olacak bir ay..
Kariyer, eğitim, finans hayatın adına
yenilikçi bir ay olacak. Süregelen işbirliklerini, ortaklıklarını yakından ilgilendiren bir ay olacak diyebilirim. Sürpriz gelişmeler, aniden alınan kararlar, beklenmedik değişimler aya damgasını vuracak. Sorumluluklarını farkında olman gereken bu ay, miskinliği, ertelemeyi affetmeyecek, dikkat. Çalışan bir Terazi isen işini ihmal etmemelisin zira bu durum yöneticilerin, amirlerin ile problemlere neden olabilir. Kendi işinin sahibi bir Terazi isen fazlası ile mesai yapman, zaman harcaman gerekebilir. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi gayret gösterdiğin ölçüde dönüşleri olacak bir ay olacak, değerlendirmelisin. Yeni imkanlar, sürpriz gelişmeler, ani başlangıçlar, şehir dışı, yurtdışı gelişmeler gündeme gelebilir.
Evli, ilişkisi olan bir Terazi isen, gerek senin, gerek eşinin, partnerinin iş, eğitim, finans hayatında meydana gelecek değişimler, özel hayatınızı da yakından ilgilendirecek. Terfi, zam, yeni işbirlikleri, anlaşmalar, alım/satım gündeme gelebilir. Ev değiştirebilir, yaşam alanını güncelleyebilir, eşinin, partnerinin değişen gündemlerine ayak uydurmak durumunda kalabilirsin. Duygusal anlamda güçlü bir ay ancak bir o kadar agresyona açık, tepkileri yüksek bir ay. Krizlerden kaçınmalı, mutlaka olaylara iyimser ve çözüm odaklı yaklaşmalısın.
Çocukları olan bir Terazi isen, çocuklarınla olan iletişim biçimini gözden geçirmen gerekebilir. Çocuklarınla aranızdaki güven çemberini korumak, sevgini hissettirmek adına ekstra efor sarf etmen gerekebilir.
Bekar bir Terazi isen, ilişkiler, iletişimler, flörtler adına fazlası çalkantılı bir ay olacak. Süregelen iletişimlerinde dengeyi bulmakta güçlük çekebilir, güven eksikliği duyabilir, noktalayabilirsin. Yeni başlayan iletişimlere ekstra anlamlar yükleyebilir, sonra hayal kırıklığı yaşayabilirsin. Sana tavsiyem mutlaka kontrollü ve ölçülü ilerlemen, zire bu yönde hareket etmek daha sağlıklı sonuçlar almana yardımcı olacak.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına hareketli bir ay olacak. Ailevi ilişkilerine dair gündemi sıcak ve yoğun akacak bu ay, sevdiklerinin hayatlarına dair önemli meseleler gündeme gelebilir. İş, finans, alım/satım, taşınma gibi gündemler, söz, nişan merasimleri, yeni bebek haberleri gelebilir. Dostluk, arkadaşlık ilişkilerin adına yine yoğun akacak bu ay sık sık sevdiklerinle iletişim kurabilir, bir araya gelebilirsin.Akrep Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
Yoğun, telaşlı, dikkat isteyen bir ay sevgili Akrep..
2021 yılına bir başlık atacak olsaydın ‘’Dönüşüm’’ olurdu sanırım.. Duygusal, düşünsel anlamda seni dönüştüren, fazlası ile yoğun bir yılı geride bırakıyorsun. Ruhsal, zihinsel, fiziksel sağlığın ile ilgili keşifler yaptığın, dönüşüm yaşadığın bir süreç kapanıyor. 2021 yılı bitmeden son günlerinde ‘’Sağlığına’’ vurgu yapıyor, mutlaka dikkatli, titiz hareket etmeli, ihmalden kaçmalısın.
Değişim, değişim, değişim…
Kariyer, eğitim, finans hayatın adına
geçmişten bugüne süregelen sorunları aşmak adına ideal bir ay, değerlendirmelisin. Eski defterler yeniden açılabilir, sonuç odaklı olmalı, enerjisi tükenmiş her türden konuyu kapatmaya yönelik hareket etmelisin. Öte yandan süregelen projelerin, çalışma, eğitim hayatın ile ilgili detayları keşfetmek adına incelemeler, gözlemler yapmalısın. Pürüzleri aşmak adına bu ayı değerlendirmeli, enerjisi tükenmiş projeleri, işbirliklerini, hukuksal, bürokratik işlemleri tamamlamalısın. Yeni başlangıçlar adına zemin oluşturacak bu ay, kontrollü ilerlemek sana artı getirecektir, bilgine. Mevcut yatırımlarını değerlendirme şansları bulabilir, yeni yatırımlar yapabilir, yeni gelir kaynakları edinebilirsin.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına, sağlıkla ilgili konuları gündeme taşıyacak bir ay olacak. Ebeveyn sağlık gündemleri oluşurken, sorumluluk alman gereken durumlarla karşı karşıya kalabilirsin. Hakeza kardeşlerinin sağlıkları, yaşamsal alanları, hayati meseleleri gündeme gelebilir, yakından takip edebilirsin. Arkadaşlık, dostluk ilişkilerin adına ise fazlası ile titizlenmen gereken, özen göstermen gereken bir ay. Zira dost, arkadaş gördüklerinin art niyetler taşıdıkları ile yüzleşmek durumunda kalabilirsin. İletişim krizlerine dikkat çeken bu ay, mutlaka sağlıklı iletişimler kurmayı tercih etmelisin.
Evli, ilişkisi olan bir Akrep isen, duygusal anlamda kontrollü olmalı, aşırılıklardan muhakkak kaçınmalısın. Eşinin, partnerinin özel alanlarına saygı duymalı, manipülatif tutumlardan uzak durmalısın. Eşinin, partnerinin iş, eğitim, finans hayatına dair değişimler strese neden olabilir, eşine, partnerine destek olman gerekebilir. Sevgini, ilgini nezaket çerçevesinde göstermeli yine beklentilerini açık ve sakin bir üslupla dillendirmelisin.
Çocukları olan bir Akrep isen, sağlıkları ile ilgilenmek, kişisel gelişimlerine destek olmak isteyebilirsin. Çocuklarının duygularını, düşüncelerini yakından takip edebilirsin ancak telaşlı, panik tutumlardan kaçınarak ilerlemelisin.
Bekar bir Akrep isen, aşk adına yoğun akacak, sürprizleri bol bir ay. Ancak emin olmadığın sulara dalmak hususunda aceleci olmamalısın. Yasak aşk gündemlerinden uzak durmalısın zira bu ay gerçekler açığa çıkabilir.

Yay Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
İletişim adına dikkat diyen bu ay bireysel alanlarına özgürlük getirecek bir ay sevgili Yay..
Ruhsal, zihinsel, fiziksel anlamda fazlası ile dönüştüğün bir yıl oldu 2021. Şimdi 2021 biterken son ayında nihayet bireysel alanların ile ilgili özgürlük yaşayacaksın. Kendini daha özgür, hafiflemiş hissedeceğin bir ay olacak. Bilhassa ruhsal, zihinsel anlamda son derece huzurlu, rahat hissedeceğin bir ay olacak.
Kariyer, eğitim, finans hayatın adına ani değişimleri tetikleyen bir dönemden geçeceksin. Eski işler, işbirlikleri, projeler yeniden gündeme gelirken, fazlası ile şaşıracağın gündemler oluşabilir. Süregelen işin, projen, işbirliğin ile ilgili güncellemeler yapabilir, projeleri, işbirliklerini noktalayabilirsin. Yeniliklere adım atmak adına ideal bir ay ancak bilhassa ayın ilk iki haftasını değerlendirmelisin.
Ailevi ilişkilerin adına daha özgür, daha keyifli hissedeceksin. İçinden geçenleri açıkça dile getirmekten kaçınmayacaksın. Ancak bu tavrın, iletişim biçimin ufak sürtüşmeleri büyük münakaşalara, krizlere dönüştürebilir, dikkat. Eğer huzur, sükunet, denge istiyor isen ay genelinde üslubuna özen göstermelisin. Nezaket ve saygı sınırları içerisinde hareket ettiğin sürece krizlerin önüne kolaylıkla geçebilirsin.
Evli, ilişkisi olan bir Yay isen, eşin, partnerin ile sıklıkla fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Bilhassa sen değişim dönemi geçirdiğin için beklentilerinin yön değiştirmesi ile beraber bu durumu daha çok tetikleyebilirsin. Burada yine krizleri aşmak adına nezaket, saygı, sağduyu işe yarayacaktır, bilgine.
Çocukları olan bir Yay isen, dayatmacı tutumlardan, ısrarcı tutumlardan kaçındığın takdirde şanslı bir ay olacak. Çocukların ile aranızdaki görünmez engelleri aşabilir, çocuklarının duygu dünyalarına inebilir, daha verimli bir iletişim biçimi geliştirebilirsin.
Bekar bir Yay isen, önüne bakmak isteyeceksin. Geçmiş her ne kadar kapını çalacak olsa da, sen şansını yeniden yana kullanmayı tercih edebilirsin.Oğlak Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
Gerçekleri açığa çıkaracak bir ay sevgili Oğlak..
Koca bir yıl geride kalırken, sen de nelerle mücadele ettiğini bir kez daha gözden geçirebilirsin.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına yoğun, sıcak akacak bir ay olacak. Emek verdiğin insanların içlerinde aslında neler taşıdıklarını açıkça göreceğin bir ay olacak. Farkındalıklarının artacağı bu ay, insanların iç dünyalarını seresere önüne dökmeleri seni şaşırtabilir. Köklü ilişkiler noktalanabilir, eski dostluklar sonlanabilir, bazı ilişkilere ise mesafeler koyabilirsin. Ailevi ilişkilerin adına sağlık konusuna vurgu yapan bu ay, sorumluluklarını arttıracak durumlar yaşayabilir. Kardeşlerinin hayatlarına dair önemli değişimler gündeme gelebilir.
Evli, ilişkisi olan bir oğlak isen, eşinin, partnerinin değişen ruh hallerine yetişmekte güçlük çekebilirsin. Bu durum iletişimsizliğe dolayısı ile de krizlere neden olabilir, dikkat. Bunu önlemek adına daha sağduyulu ve empatik iletişimler kurmayı tercih edebilirsin, işe yarayacaktır. Evliliğinin, ilişkinin ne kadar güçlü olduğunu sınamak isteyebilirsin ancak Aralık 2021 bunun için uygun bir ay değil.
Çocukları olan bir Oğlak isen, Duygusal yaklaşımlar gösterme eğiliminde olabilirsin. Ufak tefek sakarlıkları gözünde büyütebilir, fazlası ile hassas yaklaşabilirsin. Eğlence, keyif odaklı bir iletişim biçimi geliştirmeli, çocuklarının ruhsal, zihinsel, kişisel gelişimlerini geliştirmelerine ön ayak olmalısın.
Bekar bir Oğlak isen, geçmişten gelen birileri olabilir. Geçmiş kapını yeni bir şans için çalabilir. Fazlası ile yoğun bir iletişim trafiği söz konusu olabilir, fazlası ile sık gündem değişebilir. Öz burcunda seyreden Venüs, öz burcunu terk etmeden sana kalıcı bir aşk hediye edebilir.
Kariyer, eğitim, finans, günlük rutinlerin adına biriken yorgunluğu açığa çıkaracak bir süreç olabilir. Bu durum motivasyonunu, yaşam enerjini etkileyebilir, bu sebeple zihinsel anlamda dağılmaya yatkın olabilirsin. Sana tavsiyem pratik ve çözüm odaklı bir çalışma prensibi edinmen yönünde. Aksi halde ertelemeler, krizler, yoktan varolan pürüzler seni yorabilir, bilgine. Uzun zamandır aşamadığın bazı sorunları aşmak, bazı çıkmazları açmak adına şanslar bulabilirsin.Kova Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
Kariyer, eğitim, finans hayatın adına şanslı bir ay sevgili Kova..
Kariyer, eğitim, finans hayatın adına
uzun zamandır beklediğin fırsatlarla karşılaşabilirsin. Yeteneklerini açığa çıkaracak bu ay, kendini özgürce ve güçlü bir şekilde ifade edeceğin alanlar bulabilirsin. Freelance çalışmalara girebilir, yeni işbirlikleri kurabilir, yeni bir iş bulabilirsin. Süregelen iş hayatın ile ilgili pozitif dönüşler alabilir, daha çok takdir görebilirsin.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına destekler göreceğin bir ay olacak. Ailevi ilişkilerin yeniden güçlenirken, sempatik paylaşımlar, samimi iletişimler sana iyi gelecek. Dostluk, arkadaşlık ilişkilerin adına fazlası ile sosyal, hareketli, yenilikçi bir ay olacak.
Evli, ilişkisi olan bir Kova isen, bu ay en çok zorlanacağın konu eşin, partnerin ile sağlıklı iletişimler kurmak olacak diyebilirim. Eşin, partnerin ile sık sık fikir çatışmaları yaşayabilir, yanlış anlaşılmalar nedeni ile krizlerin ortasına düşebilirsiniz. Aslında karşılıklı empati ve sağduyu geliştirebilirseniz şayet bu krizlerin tamamının önüne geçebilirsiniz. Eş, partner ailesi, dostluk ilişkileri ile ilgili gündemler seni biraz rahatsız edebilir. Öte yandan eşinin, partnerinin daha fazla sorumluluk almasını bekleyebilirsin.
Çocukları olan bir Kova isen, çocuklarının yükselen enerjileri seni biraz yorabilir. Günlük rutinlerine zaman ayıramamaktan şikayetçi olabilir, fazlası ile telaş yapabilirsin. Pratik olmak ve her olayı abartmamak kurtarıcı faktörler, bilgine.
Bekar bir Kova isen, sosyal iletişimleri güçlü bu ay, yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Dışa dönük enerjin, sosyal ortamlara olan ilgin, yüksek enerjin dikkat çekecek.


Balık Burcu Aylık Yorum​

Aralık 2021
Bereketli, fırsatlara açık bir ay sevgili Balık..
Bilhassa beklediğin fırsatları getirecek bir ay olacak..
Kariyer, eğitim, finans hayatın adına beklentilerine karşılık verecek bir döneme giriyorsun. Askıda kalmış konuları tamamlamak adına son derece şanslar sunacak bir dönemden geçeceksin. Yarım kalmış, enerjisi tükenmiş, seni beslemeyen bir çok konuyu, işbirliğini, projeyi kapatma şansı bulacaksın. Yeni işbirlikleri, seyahatler, ortaklıklar, yurtdışı bağlantılar, freelance çalışmalar gündeme gelecek.
Ailevi, yakın, dostluk ilişkilerin adına destekler göreceğin bir ay olacak. Ailevi ilişkilerinden destekler görürken, kardeşlerin, kuzenlerin ile sık sık iletişim halinde olabilirsin. Sevgiyi, güveni, öz değerleri yüceltmekten yana olacağın bu dönemde özverili tutumların ile dikkat çekeceksin. Arkadaşlık, dostluk ilişkilerin adına sosyal, paylaşıma açık, keşifçi bir ruha bürünebilirsin. Sürpriz konuklar, ani seyahatler, sık sık sosyal ortamlarda bulunmak gibi konular gündemden düşmeyecek.
Evli, ilişki olan bir Balık isen, eşin, partnerin ile karşılıklı olarak hassaslaşabilirsiniz. Birbirinizi yanlış anlamalaya, tavır ve söylemlerinize başka başka anlamlar yüklemeye meyilli olabilirsiniz. Hal böyle olunca münakaşa, kriz, tartışma, kırgınlıklar kaçınılmaz olacaktır. Alınganlıklardan kaçınmalı, her iletişimi kişisel algılamaktan uzak durmalısın. Eşinin, partnerinin eğitim, kariye, finans odaklı sorunları olabileceğini göz ardı etmemelisin. Birbirinize zaman ayırmak adına planlar yapmalı, daha naif bir iletişim biçimi tercih etmelisiniz.
Çocukları olan bir Balık isen, bu dönem çocuklarının sana karşı daha hassas olduklarını fark edebilirsin. Aranızdaki güven çemberini tazelemek adına daha çok zaman geçirmeli, sevgiye dayalı iletişimler kurmalısın.
Bekar bir Balık isen, farklı kültürlerden, senden yaşça büyük/küçük insanlara çekilebilirsin. Fazlası ile yenilik aradığın bir dönemden geçerken, hata yapmaya açık olabilirsin. Emin olmadığın sulara girmekte aceleci olmamalısın.

Seda Turan
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
26.578
1.833
aralıks9 (1).jpg


KOÇ ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına başladığınızda ilişki hayatınızda şansınız açık olacak. Ayın ilk gününe duygusal olarak güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Ayın devam eden günlerinde borçlarınıza, kredilerinize kafa yormanız gerekebilir. Finansal olarak açılmak iyi olmayabilir. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulmayla sizler pozitif bir sürece adım atıyor olacaksınız. İyi gitmesi gereken ne varsa ummadığınız şekilde pozitif ilerleyebilir. Yeni başlangıçlar iyi gelecektir. Yüksek öğrenimle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yurt dışı işleriniz, seyahatleriniz yolunda gidecektir. Bazılarınız astroloji, felsefe gibi konularda eğitim almak isteyebilir. Ayın ortasıyla beraber maddi konularınız ön plana çıkacaktır. Gelirinizde sürpriz bir artış yaşayabilirsiniz. 19 Aralık’taki dolunay ise hayatınızda tamamlamanız gereken konularda size şans getirecektir. Özellikle eğitimle ilgili bir sonuç bekliyorsanız sevineceksinizdir. Yakın çevrenizdekilerin hayırlı bir haberini alabilirsiniz. İletişime dayalı sektörlerde çalışanlar için kariyerde beklenen haberler gelebilir. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar kariyer hayatınızda beklenen yerlere gelebilirsiniz. Yönetici pozisyonuna yükselebilirsiniz. Çalışmıyorsanız hayata dair planlarınız varsa eyleme geçmeniz iyi olacaktır. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. 2022’de bambaşka bir Koç göreceğizdir her şeyden arınmış her şeyi arkasında bırakmış… Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 4-5-8-9-12-13-22-23-31

Düşük enerjili günler: 2-3-10-11-25-26-29-30

Aşkta güzel günler: 22-23


BOĞA ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına başladığınızda şansınız çalışma hayatında açık olacak. Güzel bir gelişmeyle aya başlayabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili bir şüpheniz varsa mutlu haberleri alabilirsiniz. Ayın devam eden günlerinde ilişki ve evlilik hayatındaki sorunlarınızın üzerine yoğunlaşabilirsiniz. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulmayla hayatınızda yeni başlangıçlar maddi konularda olabilir. Bir kredi fikriniz varsa başvurabilirsiniz. Borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Eşinizin gelirinde artış olabilir. Ayın ortasıyla beraber enerjiniz yükselişe geçecek. Kendine olan güveniniz artacak. Hayatınızda umut kestiğiniz bir konuda sürpriz bir gelişme yaşayarak havalara uçabilirsiniz. Dış görünüşünüzde değişimler düşünebilirsiniz. 19 Aralık’taki dolunay ise sizlere gelirinizde beklediğiniz gelişmeleri yaşatabilir. Hakkınız olan bir tutar varsa bu dolunay süreciyle beraber mutlu haberi alabilirsiniz. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar akademik hayatınızda disiplinli çalışmanızın mükafatını alacaksınızdır. Hayatınızda belki tutulmaların etkileriyle olumsuzluğa odaklanmışken bu bir aylık süreçte sizi aşırı pozitif hissettirecek gelişmelere şahit olacaksınız. Yurt dışı işleriniz varsa olumlu ilerleyecektir. Bazılarınız planlı veya plansız bir şekilde seyahate çıkarken kendini bulabilir. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. 2022’de tutulma döngülerine sahip olsanız da bazen mucizelere inanacağınız şeyler yaşayacaksınız. Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 6-7-10-11-15-16-25-26

Düşük enerjili günler: 1-4-5-12-13-27-28-31

Aşkta güzel günler: 25-26


İKİZLER ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına başladığınızda ayın ilk günü aşkta çok şanslı olacaksınız. Genel olarak ruh halinizde yüksek olacaktır. Şans her konuda arkanızda olacaktır. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulmayla sizler uzun vadede ilişki ve evlilik hayatınızda yeni adımlar atacaksınızdır. Kalbiniz boşsa yeni bir ilişki, bir ilişkiniz varsa evlilik yoluna girecek adımlar atabilirsiniz. Ortaklıkla iş kuranlarınız olabilir. Ortaklık bu tutulmada iyi bir fikir olacaktır. Ayın ortasıyla beraber ruh haliniz, enerjiniz biraz düşebilir ama geçici birkaç gün olacaktır. Ayrıca geçmişinizde bıraktığınız birinden sürpriz bir adım görebilirsiniz. 19 Aralık’taki dolunay ise bizzat sizlerin burcunda gerçekleşiyor. Dolunay diye korkmayın aksine hayatınızda tamamlanma süreci olacaktır. Attığınız hangi adım varsa size bolluk ve şans olarak geri dönecektir. Unutmayın ne yapacaksanız kendiniz için yapmalısınız. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar finansal olarak rahat bir nefes alabilirsiniz. Bu dönemde borçlarınızı kapatacak tutarlar elinize geçebilir. Miras davanız varsa sonuçlanabilir. Sizden borç isteyenler olabilir paranızı kendinize saklayın. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. 2022’de şans size gelecek planlarınızda destek olacak bazılarınıza da kariyerde değişimler getirecektir. Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 1-8-9-12-13-17-18-19-27-28

Düşük enerjili günler: 2-3-6-7-15-16-29-30

Aşkta güzel günler: 1-27-28


YENGEÇ ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına başladığınızda ayın ilk günüyle beraber ailenizle ilgili bir sevinç yaşayabilirsiniz. Evinizle ilgili de bir tadilat veya alım-satım işleri varsa hayırlı gidecektir. Devamında ise aşkta şansınız açılacaktır. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulmayla ofis hayatınızda yeni başlangıçlar uzun vadede yaşayacaksınızdır. Beklediğiniz bir terfi varsa yakın zamanda güzel haber alabilirsiniz. Sağlık sorunlarınız varsa yavaş yavaşa şifa bulacağınız bir döneme girdiğinizi hissedeceksiniz. Ruhsal olarak sizi kısıtlayan her şeyden kurtulacaksınız. Ayın ortasıyla beraber hayatınızda neler yaşayacağınıza inanamayacaksınız. Sürprizler ayın ortasına damga vuracak. Ansızın bir aşka yelken açabilirsiniz. 19 Aralık’taki dolunay artık hayatınızda ardınızda bırakmanız gerekenler için size güç verecektir. Psikolojik olarak aşağı çeken ne varsa artık bu defterleri kapatıp yeni bir hayata adım atmak isteyeceksinizdir. Bu dolunayda hislerinize güvenin. Rüyalarınız çıkabilir. Aklınızdan geçen şeyler gerçek olabilir. Meditasyon iyi gelecektir. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar ilişki hayatınızda taşların yerine oturduğu bir dönem olacak. Kafanızda net olmayan şeyler varsa içinize sinecektir. İşiniz ortaklıkla ilerliyorsa güzel gelirler bu dönem elde edebilirsiniz. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. 2022’de yüzü bir sene boyunca gülecek burçlardan biri olacaksınız pozitif ruh halinize doyum olmayacak kıymetini bilin. Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 2-3-10-11-15-16-20-21-29-30

Düşük enerjili günler: 5-8-9-17-18-19-31

Aşkta güzel günler: 2-3-16-29-30


ASLAN ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına başladığınız gibi ayın ilk günü çok güzel bir haber alabilirsiniz. Bu konu çevrenizle beraber paylaşacağınız bir sevinç de olabilir. Devam eden günlerde ise ailevi konulara ağırlık verebilirsiniz. Evinizle ilgili de enerjinizi harcayabilirsiniz. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulmayla aşk hayatınızda yeni bir sayfa sizleri bekliyor. Sabit burçlardan etki aldığınızdan belki aşka vaktiniz yoktu ya da olumsuza odaklanmıştınız. Şimdi bu tutulmayla beraber kendinizi uzun vadede hayalinizdeki aşkın içinde bulacaksınız. Bazılarınız için de bu tutulma anne-baba olacağınızın müjdesi olacaktır. Her konuda hayatınızın sahnesinde olacaksınızdır. Ayın ortasıyla beraber kariyer hayatınızda güzel zamanlarda olacaksınız. İş hayatınızda bir anda sürprizler yaşayabilirsiniz. 19 Aralık’taki dolunay sizlere hayatınızda bir şeyleri yoluna koyma anlamında iyi gelecektir. Attığınız adımlar olmadı derken mucizevi şekilde her şeyin yolunda gittiğini göreceksinizdir. Sosyal çevrenizde adınızdan bahsettireceksinizdir. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar kendinizi çalışma hayatınızda ispatlayacaksınızdır. Sağlıkla ilgili sorunlarınızda net sonuçlar elinize geçecektir şifa bulacaksınızdır. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. 2022’de finansal olarak derin bir nefes alacaksınızdır. Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 4-5-12-13-17-18-19-22-23-31

Düşük enerjili günler: 6-7-10-11-20-21

Aşkta güzel günler: 4-5-31


BAŞAK ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına başladığınızda ayın ilk günüyle beraber parayla ilgili sürpriz bir gelişme yaşayabilirsiniz. Ayın ilerleyen günlerinde yoğun bir tempoda olacaksınız. Eğitim hayatınızda belli başlı konuların üstüne düşmeniz gerekebilir. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulmayla yaşadığınız evde değişimler olabilir. Gayrimenkul işlerinizde olumlu ilerleyeceğiniz bir sürece gireceksiniz. Aile içinde sevinçler yaşanabilir. Ayın ortasıyla beraber iyimser bir ruh halinde olacaksınız. Olumlu düşündüğünüz her şeyi kendinize çekeceksinizdir. Sürprizler bir anda çıkabilir. Özellikle akademik alanda, yurt dışı konularınızda şansınız dönecektir. 19 Aralık’taki dolunay kariyer hayatında bir tamamlanma süreci olacaktır. Önceden adımlarını attığınız projeler veya iş görüşmeleri varsa olumlu şekilde sonuca varacaktır. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar hayatınızın en şanslı döneminden geçiyor olacaksınız. Hangi konuda beklentiniz varsa arkanızda görünmeyen bir destek olacaktır. Aşkta da bu şans açık olacaktır fakat Venüs retrosunun tuzağına düşmemeniz gereklidir. Sevdiğinize karşı gerçekçi konuşayım derken onun kalbini kırarsanız aşktaki şansınızı, mutluluğu hissetmeniz zor olabilir. Bazılarınız için bu dönem çocuğunuzla ilgili sevinçler yaşayacağınız zamanlar olacaktır. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. B 2022’de bilin ki yalnız Başak kalmayacaktır Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 6-7-15-16-20-21-25-26

Düşük enerjili günler: 8-9-12-13-22-23

Aşkta güzel günler: 6-7-16


TERAZİ ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına başladığınızda ayın ilk günü o kadar şanslısınız ki ne işiniz varsa hayırlı gidecektir. Ayrıca aşk hayatınızda da romantik bir gün sizi bekliyor olacak. İlerleyen günlerde ise paranıza dikkat etmek iyi olacaktır. Harcamalarınızda abartıya kaçmayın. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulmayla sizler uzun vadede yeni çevrelere dahil olabilirsiniz. Bu kişiler hayatınızda kilit rol oynayacak insanlar olabilir. Özellikle iletişime dayalı mesleklerde olanlarınız varsa bu konu daha da belirgin olacaktır. Eğitim hayatınızda da değişimler, yenilikler sizi bekliyor olacak. Yalnızlaşmak yerine sosyal olmaya daha çok vakit ayıracaksınız. Ayın ortasıyla beraber sürprizler sizi maddi konularda bulabilir. Özellikle dert ettiğiniz bir borç, bir ödeme için ansızın elinize bir para geçebilir. 19 Aralık’taki dolunay, sizlere yüksek öğrenimle ilgili konularda attığınız adımlarda güzel sonuçlar getirecektir. Yurt dışı başvurularınızda, işlerinizde her şey yolunda gidebilir. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar gayrimenkul işlerinizde her şey yolunda gidecektir. Alım satım işleriniz varsa el sıkışabilirsiniz. Aile içerisinde de mutlu haberlerin kutlaması yapılabilir. Huzurlu bir dönemden geçeceksiniz. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. 2022’de şunu kendinize not edin çalışma hayatında ummadığınız mevkilere geleceksiniz. Ruhen çok iyi bir yıl geçireceksiniz. Bazılarınız şu an bilmese de bir evcil hayvan edinebilir benden söylemesi. Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 1-8-9-17-18-22-23-27-28

Düşük enerjili günler: 10-11-15-16-25-26

Aşkta güzel günler: 1-8-9-28


AKREP ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına adım attığınız geçmiş ayın psikolojik ve fiziksel yorgunluğu hala üstünüzde olacaktır. Ama bu durum uzun sürmeyecektir. Devam eden günlerde tam tersi bir ruh haliyle enerjik yola devam edeceksinizdir. Emek verdiğiniz konularda geri dönüşler alacaksınızdır. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulmayla sizler önümüzdeki birkaç ay maddi olarak güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Tutulma döngüleri sizlerin burcuna geçmiş olsa da bu Yay’daki tutulma sizlere en azından finansal olarak destek sağlayacaktır. Gelirinizde artış olacağı zamanlardan geçeceksinizdir. Ayın ortasıyla beraber herkese sürprizler olsa da sizlere sürprizler evlilik ve ilişki hayatında olacaktır. Umutsuzken ilişki hayatınızda ayaklarınız bir anda yerden kesilebilir. 19 Aralık’taki dolunay, finansal konularda bir tamamlanma süreci olacaktır. Borçlarınızla ilgili yapılandırma veya kredi başvurusu düşünüyorsanız iyi olacaktır. Ameliyatlar içinse pek uygun olmayabilir. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar çevrenizde otoritenizi ispatladığınız zamanlarda olacaksınız. Bu ya iş ya da eğitim hayatında kendinizi zirveye taşımanızla olabilir. Kardeşlerinizi yakın çevrenizle ilgili güzel haberler alabilirsiniz. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. 2022’de bilin ki en şanslı olan burçlardan birisiniz. Ama aşk hayatında tutulmanın tuzağına düşmezseniz aşka doyacaksınız. Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 2-3-10-11-20-21-25-26-29-30

Düşük enerjili günler: 1-12-13-17-18-19-27-28

Aşkta güzel günler: 10-11-16


YAY ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına başladığınızda ayın ilk günüyle hayatınızdaki olumlu havayı hissedeceksiniz. Özellikle şansınız çok açık olacak. Her konuda mutluluklar yaşayabilirsiniz. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulma bizzat sizlerin burcunda gerçekleşiyor. Özellikle tutulma döngüleri sizlerdeyken belli konularda zorlandınız ama bu son tutulma gerçekten güzel geliyor. Dileklerinizin, umutlarınızın gerçek olacağı bir döneme gireceksiniz. Bu zamana kadar size zorluk çıkartan her konuda bu sefer sevinçler yaşayacaksınızdır. Ayın ortasıyla beraber çalışma hayatında olanlar için sürpriz gelişmeler olacaktır. Başarılarınız konuşulabilir. Sürprizleri duygusal hayatınızda da deneyimleyebilirsiniz. Enerjiniz düşmüşken sizi mutlu edecek insanlar olacaktır. 19 Aralık’taki dolunay, ilişki hayatınızda bir tamamlanma süreci olacaktır. Belki adı konulmayan bir flört durumunuz vardı şimdi artık kalıcı bir ilişki olarak neticelenebilir. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar hayatınız yoluna girmişken bir de üstüne maddi olarak güçlenmeye başlayacaksınız. Bir tek Venüs retrosunun tuzağına düşüp parayla ilgili ani kararlar almayın. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. 2022’de yaşadığınız ev, ortam değişebilir. Bu kötü değil güzel sebeplerden ötürü olacaktır. Gayrimenkul yatırımlarınız için güzel bir sene olacaktır. Aileniz genişleyebilir. Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 1-4-5-12-13-22-23-27-28-31

Düşük enerjili günler: 2-3-15-16-20-21-29-30

Aşkta güzel günler: 12-13


OĞLAK ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına başladığınızda ayın ilk günü şansınız kariyer konularında açık olacaktır. Hemen devamındaki günlerde ise sadece kariyer değil her konuda şansınız açılacaktır. Ayın ilk haftası mucizelerle karşılaşırsanız şaşırmayın. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulmayla sizler artık geçmişe bir sünger çekeceksiniz. Geçmiş geçmişte kaldı deyip önünüzdeki yeni yollara şans vereceksiniz. Bu bir yeni ilişki olur bir kariyer olur fark etmez ama bu tutulma artık arkana bakma diyecek ve önünüze geçmişi bir an bile hatırlatmayacak fırsatlar getirecek. Kronik rahatsızlıkları olanlar için de şifa olacaktır. Ayrıca mistik bir hava hakim olacak ve siz bile hislerinize, rüyalarınıza inanamayacaksınız. Ayın ortasıyla beraber sürprizlere aşk hayatınızda hazır olun. Ansızın tutkulu bir aşkın içinde kendinizi bulabilirsiniz. 19 Aralık’taki dolunay sağlığınızda sorunlar varsa tedavilerin güzel sonuç verdiği bir süreç olacaktır. Ofiste ise çok emek verdiğiniz bir konuda güzel haberi alabilirsiniz. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar sizlerin dönemi başlıyor. Öncelikle Oğlak burçlarının doğum günleri kutlu olsun iyi ki doğdunuz! Güneş destek olmaya devam ederken her konuda gücünüze güç katacaksınız. Tek dikkat edilmesi gereken ise burcunuzda başlayan Venüs retrosu olmalı. İlişkinizde fazla otoriter olmamaya çalışın. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. 2022’de çok yoğun olacaksınız. Kariyerde, eğitimde hep meşgul olacaksınız. Ama bu emekler size umulmadık başarılar getirecek. Çevrenizde ün yapanlarınız dahi olacak. Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 2-3-6-7-15-16-25-26-29-30

Düşük enerjili günler: 4-5-17-18-22-23-31

Aşkta güzel günler: 7-15-16


KOVA ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına başladığınızda ayın ilk gününe pozitif ve şanslı başlıyorsunuz. Suratınızı asmadan belki de bir aya giriş yapıyorsunuz diyebiliriz. Özellikle “keşke” dediğiniz bir şey varsa ayın ilk günü sevinçler yaşayabilirsiniz. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulmayla sizler uzun zamandır sabit burçlardan ötürü sert etkiler almaktan belki de mucize nedir unutmuş olabilirsiniz. Üstüne bir de tutulmadan bahsediyoruz ama Kova’lar için bu tutulma bambaşka olacak. Hayatında ne düşünüyorsa ne diliyorsa ne yapmak istiyorsa bu tutulma adeta “sen düşün gerçek olsun” diyecek. Ayrıca sosyal çevrenizde parmakla gösterilecek bir konuma geleceksiniz. Gerek aşk hayatınızdaki mutluluğunuzla gerekse kariyerde parlamanızla. Ayın ortasıyla beraber evinizle ilgili sürprizler olabilir. Kiralama veya satma işleriniz varsa işler yolunda gidebilir. Ailecek sevinecek haberler de alabilirsiniz. 19 Aralık’taki dolunay, bir karşıtlık olsa da sizdeki Jüpiter’le güzel kontakta olduğundan aslında sizlere şans getirecektir. Aklınızdaki kişiyle olmaz derken bir aşka adım atabilirsiniz. Bu sıfırdan bir aşk değil var olan kişiyle bir ilişkiye ilerleme gibi düşünebilirsiniz. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar hem ruhsal hem fiziksel sağlığınızda toparlanmalar yaşayacaksınızdır. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. 2022’de sadece şimdiden şunu bilin ki paranıza para katacaksınız. Bu yılın paradaki en şanslısı olacaksınız. Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 1-4-5-8-9-27-28-31

Düşük enerjili günler: 6-7-20-21-25-26

Aşkta güzel günler: 17-18

BALIK ARALIK 2021 AYLIK BURÇ YORUMU

Aralık ayına başladığınızda ayın ilk günü parayla ilgili şanslı olacaktır. Özellikle kredi, borç ödeme gibi konularınız varsa sorunsuz hallolacaktır. Negatif ruh halinden bir anda çıkacağınız haberler alabilirsiniz. 4 Aralık’taki yeniay karşımıza bir Güneş tutulması olarak çıkıyor. Bireysel olarak olumlu yorumlayabileceğimiz bu tutulmayla uzun vadede kariyer hayatında zirveye çıkacaksınız. Alacağınız bir haber veya telefon mutlu edecektir. Çalışmayanlar ise geleceğe dair planlarında kararsız ise harekete geçmek için kendinde o gücü bulacaktır. Ayın ortasıyla beraber sizi çok sevindirecek sürpriz bir haber alabilirsiniz. Bu durum umulmadık anda sizi çok mutlu edecektir. Eğitimde de başarılar sizinle olacaktır. Çevreniz genişleyecek yeni çevrelerden iş fırsatları bulabilirsiniz. 19 Aralık’taki dolunay, sizler için aile ve ev konularında bir tamamlanma süreci olacaktır. Varsa bir gayrimenkul işiniz bu dolunayla beraber neticelenecektir. Ailede de bir beklenti varsa güzel gelişme yaşanacaktır. 21 Aralık’ta Güneş Oğlak burcuna geçiyor. 20 Ocak’a kadar şansına şans katan bir Balık olacak. Her konuda yüzünüz gülecek. Bir tek aşk hayatında Venüs retrosundan ötürü fevri olmamaya dikkat edin. Aşkta, parada, kariyerde şans sizinle olacak. 29 Aralık’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor. 2022 sizin yılınız olacak. Herkes dönüp Balık’ı izleyecek diyorum ve daha da büyüsünü bozmuyorum Herkese mutlu yıllar diliyorum. 2022 güzellikler getirsin.

Şanslı ve olumlu günler: 2-3-6-7-10-11-29-30

Düşük enerjili günler: 1-8-9-22-23-27-28

Aşkta güzel günler: 20-21

Bahsedilen günleri yükselen burcunuza göre takip ederseniz daha net bilgiler elde edersiniz. Yükselen burcunuzun da Aralık ayı yorumlarını okumayı unutmayınız.


Astromeri
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
26.578
1.833

Aralık Ayı burç yorumları ve şifalı nesneleri 2021​

taş.jpg


Koç ve Yükselen Koç Burçları Aylık Burç Yorumu : Hayatınızda atacağınız adımları hesaplamak, planlamak için uygun bir dönemdesiniz. Bazılarınız için devam eden adli konuların lehinize sonuçlanması söz konusu olur. Sosyal çevrenizde birinden hoşlandığınızı fark edebilir arkadaşlığınızı flörte dönüştürebilirsiniz. İletişim sorunlarına dikkat etmelisiniz. Ailenize zaman ayırmanız arkadaşlarınız tarafından sukutu hayale uğramanızı önleyebilir.
Kristal : Ametrin
Esans : Karaağaç
Bach Çiçeği : Paçuli
Olumlama : İlişkilerimden her birini yoğun biçimde, anında ve bana uygun olan şekilde yaşıyorum.
Boğa ve Yükselen Boğa Burçları Aylık Burç Yorumu : Aşk hayatınızda hareketlenme yaşayabilir yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Dürtüsel ve duygusal hareket etmeniz karşınızdaki insanı korkutabilir. Kafanızdaki hayali bir kişiye uyarlamak yerine hayalinizde ne istediğinizi görmeniz çok daha yerinde olacaktır. Arkanızda gözünüz olsun tabiri bu ay sizin için çok geçerli, kim dost kim düşman açığa çıkabilir. Objektif olmaya gayret etmelisiniz. İçsel huzurunuz dengede gizli.
Kristal : Kaplangözü
Esans : Portakal
Bach Çiçeği : Cajeput
Olumlama : Ne zaman ona gereksinim duysam, önemli bilgi her zaman doğru anda bana çabasız gelir.
İkizler ve Yükselen İkizler Burçları Aylık Burç Yorumu: Bu ay evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Kendi menfaatlerinizi gözetmeniz gereken bir dönemdesiniz. Etrafınızdaki insanlara destek olurken kendinizi ihmal etmeyin. Duygularınızı uç yaşamanız ani patlamalara sebep olabilir dengeyi korumalısınız. Yeni adım atmak değil olan durumu korumanız doğru olabilir.
Kristal : Kehribar
Esans : Kiraz
Bach Çiçeği : Ylang-ylang
Olumlama : Yaşamımın her alanında ve her anında daha fazla sevinç kaynağını keşfediyor ve bunlara yakınlaşıyorum.
Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları Aylık Burç Yorumu: Her zamankinden daha fazla duygularınıza kapılabilirsiniz. Bu duygular kaygı, endişe ve şüpheye sürüklenmenize neden olabilir. Bu karamsar ve negatif tutumlardan mutlaka sıyrılmalısınız. Olaylara makul yaklaşmanız konumunuzu korumanızda fayda sağlayabilir. Başkalarının neye sahip olduğunu düşünmektense kendi planlarınıza yoğunlaşmalısınız.
Kristal : Ay Taşı
Esans : Sedir Ağacı
Bach Çiçeği : Olive
Olumlama : Yaşamımın her anında içimde sevgi akıyor.
Aslan ve Yükselen Aslan Burçları Aylık Burç Yorumu: Ailenizde yaşadığınız sorunlara çözüm bulabilirsiniz. Aile içinde uzun vadede süren sorunlar varsa gidermek için harekete geçebilirsiniz. Bekarlar için tesadüfen tanıştığı birisiyle aşk söz konusu olabilir. Maddi konularda kendini idame ettirmekte zorlanırken çevrenizden de sizden beklentiler artabilir. Sosyal çevrenizde çekişmeler yaşayabilirsiniz.
Kristal : Lal Taşı
Esans : Beyaz Adaçayı
Bach Çiçeği : Akasma
Olumlama : Her durumda sanatsal yaratıcı gücümü geliştiriyorum.
Başak ve Yükselen Başak Burçları Aylık Burç Yorumu: Oldukça iletişim açısından yoğun bir ay geçirebilirsiniz. Dilinizi doğru kullanarak maddi ve manevi fırsatlar yaratabilirsiniz. Süregelen sorunları çözebilirsiniz. İş alanında adımlar atmanız verimli bir dönemin başlangıcı olabilir. Ani gelişen olaylarda ve rutinde ani kararlar almaktan, düşünmeden harekete geçmekten uzak durmanız doğru olabilir.
Kristal : Kaplan Gözü
Esans : Melisa
Bach Çiçeği : Gentian
Olumlama : İçimdeki aldanış ve kuşkum, gerçeği ve derin güveni açıklığa kavuşturmama izin veriyor.
Terazi ve Yükselen Terazi Burçları Aylık Burç Yorumu: Sık sık mantık ve duygularınız arasında kalabilirsiniz. Bu durum iş ve ikili ilişkilerinizi olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Kendinizi ifade ederken net olmaya gayret edin, samimi olun. İstikrarı koruyarak iş konularında atacağınız adamlarda başarıyı yakalamanız mümkün. Sözlü değil anlaşmalarınızda mutlaka yazılı dili kullanmalısınız böylece olası aksiliklerden kurtulabilirsiniz.
Kristal : Kristal Kuvars
Esans : Nane
Bach Çiçeği : Scleranthus
Olumlama : Hoşgörü içinde yaşayış, ilişkilerimi mutlulukla doldurmama yardım ediyor.
Akrep ve Yükselen Akrep Burçları Aylık Burç Yorumu: Sağlığınıza gereken önemi göstermelisiniz. Belki siz belki çevrenizdeki insanların sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Tazminat, miras gibi konularda maddi kayba uğramamak için planlı hareket etmeniz doğru olabilir. Kendinizi bastırılmış hissedebilirsiniz. Kafanızda farklı kurgular yapabilirsiniz, objektif olmalısınız. Spor yapmanız yerinde olabilir.
Kristal : Kehribar
Esans : Ardıç
Bach Çiçeği : Chicory
Olumlama : Bedenimin bana sunabildiği tüm cismani mutluluklar içinde bilinçli bir şekilde ve şükran duyarak zevk alıyorum.
Yay ve Yükselen Yay Burçları Aylık Burç Yorumu :
Özgüveninizin arttığı bir dönemde girdiğiniz ortamlarda oldukça dikkat çekeceksiniz. Evlilik ya da ortaklık ilişkilerinizde bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Kırıcı olmamaya özen göstermelisiniz. Tutamayacağınız sözler vermemeye olayların akışına kapılıp düşünmeden hareket etmemeye dikkat etmelisiniz. İş konusunda arkadaşlarının fikirlerini de süzgeçten geçirmelisiniz.
Kristal : Rodokrozit
Esans : Ceviz
Bach Çiçeği : Walnut
Olumlama : Auram, yaşamın her alanında uygun ortakları çekiyor.
Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları Aylık Burç Yorumu:
Her şeyin üstesinden tek başına gelmeniz gerekmiyor; size sunulan maddi ve manevi yardımları kabul etmekten çekinmiyor. Aşk hayatınızda hareketlenme olabilir. Mevcut ilişkisi olanlar pürüzleri ortadan kaldırmak için harekete geçebilir. Hiç ummadığınız olayların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz.
Kristal : Turkuaz
Esans : Sedir Ağacı
Bach Çiçeği : Cerato
Olumlama : Beslenmeme katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum.
Kova ve Yükselen Kova Burçları Aylık Burç Yorumu : İş hayatınızda uzun zamandır beklediğiniz müspet haberleri alabilirsiniz. Zam ve terfi şeklinde gerçekleşebilir. İş arayanlar için iş bulma şansı yükselebilir. İdeallerinize yaklaşacak adımlar atabilirsiniz. Sezgileriniz doğru adımları atmanızda yardımcı olabilir. Fırsatlara karşı uyanık olmayı unutmayın.
Kristal : Akik
Esans : Mine Çiçeği
Bach Çiçeği : Cerato
Olumlama : Yaratıcı gücün her zaman var olan sevgisi gündelik yaşamımda bana cesaret ve dinginlik veriyor.Balık ve Yükselen Balık Burçları Aylık Burç Yorumu: Yurt dışı ile ilgili işler yapanlar için fırsat dolu bir ay diyebiliriz. Eğitimle ilgili gelişmeler gündeminizde olabilir. Anlaşmalar yaparken yazılı olmasına özen göstermeniz yerinde olabilir. İletişim ağınız oldukça genişleyebilir. İletişim dilinizi olumlu, pozitif ve planlı kullanmanızda fayda var. Reklam, pazarlama vs. gibi işlerle ilgilenenlerde iletişim konularına ekstra dikkat etmelidir.
Kristal : Mercan
Esans : Kakule
Bach Çiçeği : Gentian
Olumlama : Zorunluluklarıma saygı duyuyorum, mutluluğumu ve doyumumum neysem, ondan elde ediyorum.Havvanur İncekara - Mistikalem
Şifalı Taşlar Uzmanı
Karma&Spritüel Astrolog
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
26.578
1.833
aralık8.jpg

Koç​

Kasım ayında başlayan kariyerinizdeki hareketlilik Aralık ayında da devam ediyor. Güzel iş teklifleri, küçük ödüller, sizi mutlu edecek geri bildirimler ayın ortasına dek peşinizi bırakmayacak. Gelin görün ki, Venüs’ün 19 Aralık günü geri harekete geçmesi iş hayatında bazı aksaklıkları beraberinde getirebilir. Ayın ikinci yarısında iş değiştirmeyi pek düşünmeyin. Daha çok var olan durumu idare edip iş yerindeki konumunuzu korumaya bakın. Mars 14 Aralık tarihine dek ortak yatırımlar için sizi cesaretlendirecek. Ortaklarla birlikte büyük bir yatırıma girmek, uzun dönemli olarak paraları birleştirmek için doğru günlerdesiniz. 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması sonrası özellikle yabancılarla, uzaklarla bağlantılı yeni işler başlatabilirsiniz. 14 Aralık sonrası ise Yay burcuna geçen Mars, bol bol yolculuk etme olanağı getiriyor. Yurt dışı gezilerin yanı sıra, ufkunuzu açacak yeni gelişim programlarına da hazır olun. Spora, dansa zaman ayırın. İletişim işyerinde önem kazanıyor.

Boğa​

Geçtiğimiz aydan bu yana ufkunuzu açacak pek çok olay karşınıza çıkıyor. İşinizle ilgili projeler, bağlantılar, uzaklarla ilgili teklifler, müşterilerden gelen bildirimler sizi sevindiriyor. Sizden daha üst konumda olan kişilerden işyerinde destek alıyorsunuz. Ayın 19’u ve sonrasında uzaklarla, yabancılarla ilgili projelerde beklentilerinizi biraz düşürün. Geçimsizlikler, birtakım çekişmeler nedeni ile işler aksayabilir. Yurt dışından beklediğiniz haberlerin tam da içinize sinmediği bir dönem içindesiniz. Medyada yer almak, iletişim projeleri gibi hareketleri bu tarihten önce yapmaya çalışın. Üniversiteler, sertifika programları gibi öğrenim alanlarındaki sınavlarda da özenli olmaya çalışın. Sevmediğiniz biri yüzünden projeleri iptal etmeyin. 4 Aralık günü gerçekleşen Güneş tutulması sonrasında ortaklaşa yatırımlarda fırsatların geldiği bir dönem başlıyor. Tutulma sonrası özellikle 10 gün boyunca ortak paraların değerlendirilmesi için doğru kararlar verebilirsiniz.

İkizler​

Önemli bir aya giriyorsunuz. 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması, tam olarak karşıt burcunuz Yay’da olacak. Güneş tutulması yeni başlangıçlar, yeni haberler ve yeni istekler getiriyor. Bu anlamda yeni tanışacağınız kişiler, tutulma sonrasındaki 10 gün boyunca etrafınızda olacak. Yeni tanıştıklarınız size yeni kapılar açabilir. 2-3 Aralık tarihleri oldukça hassas zamanlar içeriyor. İşyerinde veya özel hayatınızda koparmak istediğiniz ilişkilerin sonlanacağını görebilirsiniz. Ay kapanma fazında ve bitişler gerçekleşiyor olacak. Mars ise 14 Aralık sonrası Yay burcunda ve karşınızdaki kişilerden hem takdir hem de eleştiri alabileceğinizi söylüyor. Mars’ın Yay burcunda yolculuk edeceği birkaç hafta boyunca ikili çalışmalar, karşınızdaki kişilerin talepleri söz konusu olabilir. Farklı alanlardaki uzmanlardan danışmanlık almak için uygun günler. 19 Aralık günü İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay, hayatınızda göremediğiniz veya görmek istemediğiniz olayları, bilgileri açığa çıkarıyor. Kişisel ve kariyer hayatınızda önemli kararların arifesinde olabilirsiniz. Aynı gün Venüs’ün geri harekete geçmesi, birkaç hafta boyunca yakın ilişkilerinize geçici bir soğukluk getirebilir. Sevdiklerinizin üzerine fazla gitmeyin.

Yengeç​

Ay boyunca uyum ve ilişkilerle ilgili olan Venüs Oğlak burcunda seyahat ediyor. Karşıt burcunuz Oğlak’taki seyahati birkaç ay sürecek olan Venüs 19 Aralık günü geri harekete başlayacak. Venüs’ün bu konumu, ayın ilk yarısında ilişkilerde rahatlık, güven hissi ile hareket etmenizi sağlayabilir. Güvenilir, gerçekçi kimselerden iş teklifleri alabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı ise, 28 Ocak gününe dek sürecek geri hareket, karşınızdaki kişilerin fazla katı, fazla otoriter olmalarına yol açabilir. Ortaklıklardan ayrılmak, bazı geçimsizlikler Venüs’ün kendini tam gösteremediği geri hareket sırasında söz konusu olabilir. Bu nedenle karşınızdaki kişilerle köprüleri yakmayın. Her şeyi sakince izleyip Şubat sonrasında değerlendirmeye bakın. İş ve özel hayatınızdaki kişiler sonradan söylediklerinden pişmanlık duyabilir. 4 Aralık Güneş tutulması sonrasındaki birkaç gün boyunca yeni projeler üretmeniz mümkün. İşyerinde, ofiste daha iyimser bir hava esiyor. İşyerinizde fiziksel olarak bazı değişiklikler yapabilir, hatta taşınabilirsiniz.

Aslan​

Aralık ayı hem eğlenceli hem de üretken olduğunuz günler getiriyor. Öncelikle 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulmasının sizin için neşe, yaratıcılık ve sahne anlamına geldiğini söyleyelim. Bu tarihten sonraki günlerde çevrenize neşe saçan, eğlenceli tavırlarınız çok konuşulacak. Eğitim veya bir sunum yapmak için sahnede olabilirsiniz. Kısa bir tatil kaçamağı, sosyal flörtler, hobilerinizle ilgilenmek o dönemdeki olası durumlardan bazıları. Spekülatif konularda 5-14 Aralık tarihleri arasında oldukça şanslısınız. İşyerinde yaratıcı çalışmalar, stratejik planlama veya yeni ürün geliştirme gibi konularda aktifsiniz. 19 Aralık günü geri harekete başlayacak olan Venüs, o tarihe dek ofiste iyi giden işlerin biraz sevimsizleşmesine neden olabilir. Size bağlı çalışıp ayrılmış olan birileri geri dönmek isterse ‘hayır’ demeyin. Venüs’ün geri hareketi, Aralık ayının ikinci yarısı pek sevmediğiniz işleri yapmanız demek. 19 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay, sosyal alanda başarılar getiriyor. İş çevrenize kendinizi iyi aktarabildiğiniz fırsatlar var.

Başak​

Ay ortasına dek Akrep burcunda seyahat edecek Mars size sosyal alanda destek oluyor. Kasım ayından bu yana ideallerinizi gerçekleştirecek fırsatlar buluyorsunuz. Kulüpler, dernekler ve iş çevresi ile dolu günler geçirmeniz mümkün. Tüm gün ofiste durmak yerine çıkıp bazı arkadaşlarınızla iş yemekleri yiyebilirsiniz. Diğer taraftan farklı fikirleriniz, çalışırken kullandığınız metotlar size farklı kapılar açabilir. Yaratıcılığınızı kullandığınız alanlar çoğalıyor. 19 Aralık günü ve sonrasında kendinizi ifade ederken dikkatli olun. Kelimelerinize özen göstermeniz oluşturduğunuz izlenim açısından önemli. Bu tarihten sonra spekülatif konularda fazla risk almayın. Temkinli olmanızda fayda var. Yine aynı tarihte gerçekleşecek Dolunay, iş hayatınızın ne yöne doğru gideceğini gösterecek. Bazı önemli kararları Dolunay’a doğru alabilirsiniz. Kararınız ne olursa olsun, kendinizi başkaları için suçlamayın. Şubat ayına dek ilişkilerle ilgili beklentilerinizi düşürdüğünüzde, başkalarının size olan olumlu tavırları da artacaktır.

Terazi​

Ay boyunca öncelikli konunuz ev ve aile yaşamı olarak görünüyor. Ayın ilk yarısında belki de sizin için en rahat yer eviniz olacaktır. Çalışmalarınızı bu günlerde evde yapmaya bakın. Evin atmosferi üretkenliğe çok uygun olacaktır. Evde konuklarınızı ağırlayabilir, onlarla derin sohbetler yapabilirsiniz. Aralık ayının ikinci yarısında Venüs geri harekette olacak. Bu transit Ocak ayının sonlarına doğru sürecek. İşte bu dönemde evdeki atmosfer biraz soğuyabilir. Eve yeni bir şeyler almak, evi yenilemek, aile düzeninde bazı değişiklikler yapmak için uygun günlerde değilsiniz. Diğer taraftan 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması ile sonraki 10 gün boyunca yazılı, sözlü iletişim alanında yeni projeler karşınıza çıkabilir. Kurumsal iletişim, pazarlama ve satış işindeyseniz müşteri teklifleri verin, bol bol iş ziyaretleri gerçekleştirin. Sosyal medya, reklam projeleri de bu tarihlerde başlayabilir. Mars sizi bu konularda yıl sonuna dek destekliyor olacak.

Akrep​

Aralık ayının ilk yarısında Akrep burcunda olan Mars oldukça güçlü göründüğünüzü vurguluyor. Gücünüzü doğru hedeflere, üretkenliğe ve başkalarını desteklemeye verdiğinizde sonuç olumlu olacaktır. Aksi halde gücünüz gereksiz bir hırsa ve inada dönüşebilir. Bu durum herkesten çok size zarar verebilir. Mars’ın burç değiştirmesi ile ayın ikinci yarısında maddi kazançlarınızın artışı söz konusu. Para geldiği gibi yeni harcamalara da gidebilir. 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması sonrası yeni iş modelleri, ek kazançlar için kapılar açılıyor. İletişim ve iş birliği içinde olduğunuz kimselerle Aralık ortasından sonra bazı uyumsuzluklar içine girebilirsiniz. İlişkilerinizde çok özenli olmanızda fayda var. Ay ortasından sonra önemli imzalar atmamaya çalışın. 19 Aralık günü gerçekleşecek dolunay, yapacağınız yeni ortaklıklarda ne kadar para koymanız gerektiğini gösterecek. O günlerde maddi birikimlerinizi başkaları adına harcayabilirsiniz.

Yay​

Yılın belki de en önemli dönemine giriyorsunuz. Aralık ayının hemen başında, 4 Aralık günü Yay burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek Yeniay ile birlikte olan Güneş tutulmaları, yeni başlangıçlar, tazelikler demektir. Bu tarihten itibaren kariyer anlamında değişiklikler de gündeme gelebilir. Sizi destekleyen şartlarla birlikte özellikle ilk 10 gün boyunca rutinlerinizde, beslenmenizde, ruhsal dünyanızda, çevrenizle olan ilişkilerinizde yenilenmeler olabilir. 14 Aralık günü Yay burcuna geçecek olan Mars, tüm hedeflerinizi destekliyor. Diğer taraftan maddi birikimlerinizin ufak da olsa artmasını sağlayan Venüs, Kasım ayından beri sizinle idi. Küçük ek gelir almak, maaşınıza zam, primler gelmiş olabilir. 19 Aralık sonrası geri harekete girecek olan Venüs, para alanında bazı karışıklıklara sebep olabilir. Beklediğiniz yerden gelecek olan para düşündüğünüzden az olabilir. Bu dönemde daha önceden verdiğiniz borçları geri isteyebilirsiniz.

Oğlak​

Önemli bir döneme giriyorsunuz. Kasım ayında bu yana Oğlak burcunda yolculuğuna devam eden Venüs bu ay da burcunuzda olacak. Ayın ilk yarısında beğeni kazanmanız, işlerinizde bolluk ve bereketi hissetmeniz, iş ilişkilerinizde başarılı olmanız söz konusu. Venüs, sizin fiziksel olarak da daha çekici olmanızı sağlıyor. Daha sonra, 19 Aralık günü uyum, estetik, güzellikle ilgili olan Venüs, burcunuzda geri harekete başlıyor. Ocak ayının sonlarına kadar geri gidecek olan Venüs, ilişkilerdeki toleransınızı bir nebze düşürebilir. İşleriniz planladığınız gibi gitmese, konuları zamana bırakmakta fayda var. İlişkilerinizde ise gemileri yakmadan, yarını düşünerek davranın. 19 Aralık günü gerçekleşecek Dolunay, günlük hayatınızda, iş yerinde pek çok şeyin açığa çıkmasını sağlayabilir. Dolunay günlerinde kontrol edemediğiniz, ‘varsaydığınız’ ve göz önünde olmayan soyut konulara yoğunlaşmayın. Dedikodulardan uzak durun. Sadece gördüğünüze, elle tutulur somut konulara odaklanın. Sağlığınıza özen gösterin.

Kova​

Aralık ayı boyunca bazı korku ve endişelere kapılsanız da sakin kalmaya çalışın. Arkanızdan yerli yersiz konuşan insanlara odaklanmayın. 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması, sosyal alanda yeni bir dönem başlatıyor. Şimdiye değin tanışmadığınız kimselerle tanışabilir, iş çevrenizi genişletebilirsiniz. İşlerinizin yolunda gitmesi, mesleki gruplar tarafından desteklenmek sizi oldukça mutlu edecek. Bu tarihten itibaren gelecek planlarınızı oluşturabilir, ideallerinizi daha fazla ortaya koyabilirsiniz. Bir partiden, dernekten teklif alabilir, değerlendirmek isteyebilirsiniz. 19 Aralık günü gerçekleşecek dolunay, kendinizi en iyi şekilde ifade etmeniz için sizi destekleyecek. Eğitim vermek, konuşma yapmak veya sadece hobinize yoğunlaşmakta oldukça başarılı olabilirsiniz. Dolunay günlerinde asla yalnız olmayın. Grupların içinde söz sahibi olmanız, çevrenizdekilere hoşça zaman geçirtecektir.

Balık​

Geçtiğimiz aydan bu yana sosyal alanda oldukça aranılan biri oldunuz. Meslektaşlarınız, iş çevreniz içinde çokça zaman geçirmektesiniz. Yüz yüze veya sanal ortamda arkadaşlarınızla beraber olmak, onlardan destek almak ayın ilk yarısında oldukça uygun görünüyor. Gelecekte neler yapmak istediğinizi, nerede ve nasıl yaşamak istediğinizi planladığınız günlerdesiniz. 18 Aralık sonrasın Venüs’ün geri hareketi ile bazı sosyal çevrelerden soğumanız veya uzaklaşmanız söz konusu olabilir. Geçici de olsa bu soğukluğu tamamen uzaklaşmaya dönüştürmeyin. Diğer taraftan Venüs’ün geri hareketi, uzun zamandır sesini soluğunu duymadığınız iş dostlarınızın tekrar hayatınıza girmesini de sağlayabilir. Ayın ilk yarısı, yurt dışı, medya, reklamcılık, kişisel gelişim konularını canlandırın. Bu konulardan herhangi biri çalışmalarınızın arasında var ise, hızlandırın. Bu alanlara yönelecek ve başarılı olacak gücünüz var. Tek yapmanız gereken daha ısrarcı olmak. 4 Aralık günü gerçekleşecek Güneş tutulması sonrası, 10-15 gün boyunca kariyer alanınız ışıldıyor. Sizi uzaktan tanıyanlar tarafından beğeni kazanacağınız, farklı bir unvan, proje veya kariyere doğru geçeceğiniz bir durum olabilir. Her şey öncelikle sizin isteğinize bağlı.
Binnur Zaimler