2021 Burç Yorumları

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.764
1.394

Ocak 2021'in En Şanslı 3 Burcu​

  • KÜBRA ELMALI

gnl (1).jpg

Boğa

7 Ocak'ta Mars burcunuza giriyor. Bu da azimli bir adanmışlık ve planlı hedefler anlamına geliyor. Yıla güçlü bir başlangıç yapıyorsunuz. İleriyi düşünerek daha fazla kazanç elde etmek, daha başarılı olmak; özel hayatınızda daha özgüvenli olmak, cesur olmak adına sağlam adımlar atacaksınız.

Yönetici gezegeniniz Venüs, Mars ile birlikte muazzam bir seksüel enerjiyle kuşatacak sizi. Bu da ilerisi için planladığınız hedeflerinizi destekleyecek. Dişil ve eril denge, çevrenize bir ışık yayacak ve bu tüm dikkatleri üzerinize çekecek. Yeni bir ilişkiye başlayabilir, flört hayatınızı hareketlendirebilirsiniz.

Başak

Bir süredir zorlayıcı ve yorgun olabilecek bir dönemden geçen Başaklar, nihayet bu ay itibariyle derin bir nefes alacaklar. Olumsuza odaklanmayı bırakıp, daha özgüvenli, daha dışadönük bir duruşla kendinizi şımartma vakti! Kendinize ve sevdiklerinize daha fazla vakit ayıracağınız bu ayda, onların sevgisiyle yenilendiğinizi hissedeceksiniz.
Tüm bu ilgi ve sevgi, sizi adeta arşa çıkararak hayatınızın her alanını etkileyecek. İşler muazzam bir şekilde yolunda gidecek. Herhangi bir şeye "hayır" cevabı alma ihtimaliniz bu ay oldukça düşük, bizden söylemesi.


Oğlak

Bu ay doğum günlerini kutlayan Oğlaklar elbette özel hissetmenin değerini bilecekler. Toksik bir ilişkiden mi çıktınız? Yoksa işiniz sizi her geçen gün daha da mı yıpratıyor? Belki de arkadaşlarınızla o uyumu kaybettiniz. Birkaç aydır süregelen tüm bu sorunlar doğum gününüzle birlikte çözülüyor. Eski sevgililer dönmeye çalışabilir, bunu istemiyorsanız dikkat etmekte fayda var.
Yüksek enerjiniz bambaşka yenilikleri beraberinde getirecek. Mülakatlarda ve ilk buluşmalarda karşınızdaki kişileri etkileyeceksiniz. Tadını çıkarın!
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.764
1.394
2021’DE HANGİ BURCU NELER BEKLİYOR?

2021 SİZE NELER GETİRECEK?


gnl (2).jpg


SEVGİLİ KOÇLAR VE YÜKSELEN BURCU KOÇ OLANLAR

2021 yılının yaz aylarına dek sürecek dönemde geleceğinize dair radikal kararlar alıyorsunuz. Yılın ilk yarısı taşınabilir, yeni bir eğitime başlayabilir ya da iş kurabilirsiniz. Bolca seyahat edebilmek, yeni olanaklarla karşılaşmak adına fırsatlarınız olacak. Bu sayede ufkunuzu da genişleteceksiniz. Öte yandan sezgileriniz oldukça güçlenecek. Enerjinizi tüketen ilişkileri artık yaşamınızda tutmak istemeyeceksiniz, bir taraftan size kimlerin gizli düşmanlık beslediğini fark edeceksiniz

2021’in en şanslı burçlarından biri sizsiniz!

Bu yıl Jüpiter şans ve umutlar evinizde seyahat edecek. Yıl geneli çok istediğiniz bir hayalinizi gerçekleşebilir. Sosyal çevre değişimi, yeni dostluklar, iş bağlantıları, ek gelirler sevindirebilir. Mayıs sonuna dek attığınız adımlardan avantajlar elde etmeniz mümkün.

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay tutulması etkisiyle hayata bakışınız ve hedefleriniz yön değiştirecek. Süregelen eğitim ya da hukuki konularla ilgili sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz. Bazı hayal kırıklıklarınız oluşsa da yılın ikinci yarısı yeni seçenekler getireceği için olabildiğince şansınızı değerlendirin.

10 Haziran’da Güneş Tutulması beklediğiniz kısmetli haberleri getirecek. Çevreniz değişirken, iletişim ve ifadelerinizle girdiğiniz ortamlarda dikkat çekeceksiniz. Henüz bir ilişkiniz yoksa aşk sizin de kapınızı çalacaktır. Yıl sonuna dek bolca seyahat edebilir, yepyeni eğitimler alabilir, medyada ön planda olabilirsiniz.

19 Kasım Ay tutulması para alanınızda gerçekleşiyor. Dışarıdan beklediğiniz mali gelirleri elde ederken, yeni para kazanma yolları geliştirebilirsiniz. Öte yandan bütçe yapmak ve harcamalarınızı kısmak önceliğiniz olmalı.

4 Aralıkta oluşacak Güneş Tutulması sizin açınızdan oldukça şanslı. Eğitim, taşınma, ticari ve hukuki konularda başarılar elde edebilirsiniz. Akrabalarınızla ilgili konular gündeme gelebilir.


SEVGİLİ BOĞALAR VE YÜKSELEN BURCU BOĞA OLANLAR

2021’in ilk yarısı sizleri yatırım ve parasal konularda destekleyecek. Kriz yaratan finansal sorunları çözüme kavuşturuyorsunuz. Bir taraftan eşinizin maddi koşullarındaki artışlar sevindirebilir. Enerjinizi tüketen ilişkileri hayatınızdan uğurlamak ve daha güçlü hissetmek ruh halinize iyi gelecek. Arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz.

GÜÇ VE PRESTİJ KAZANACAĞINIZ BİR YIL OLABİLİR

Jüpiter ve Satürn yıl sonuna dek kariyer ve hedefler evinizde ilerlerken sizlere kalıcı başarılar getirebilir. 2021 sizler için hedef odaklı olmanız gereken bir yıl olacak. Yeni iş teklifleri alabilir, önemli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İş sorumluluklarınız oldukça artacak. Pes etmeden yolunuza devam edin, Jüpiter sizlere her koşulda şans getirecek. Tanınmak, prestij kazanmak, hak ettiğiniz yerlere gelmek sizler için

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay Tutulması finans alanınıza dikkat çekecek. Kriz yaratan finansal konulara çözüm üreteceksiniz. Bir taraftan kredi, alım/satım, borçlar, vergi, miras ve tazminat gibi konularda temkinli ilerlemeniz gerekecek. Harcamalarınızda dikkatli olmalısınız

10 Haziran’da Güneş Tutulması para hanenizde doğacak. Yıl sonuna dek bereketinizi arttıracak fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kazançlarınızı çoğaltmak sevindirecek. Öte yandan özel hayatınızı ilgilendiren konularda yüzünüz gülecek. Ilişkinizi daha ciddi boyuta taşıyabilirsiniz.

19 Kasım’da burcunuzda Ay Tutulması meydana gelecek. Gelecek planlarınızı somutlaştırabilir, hayatınıza yeni bir yön çizebilirsiniz. Yeni ilişki başlangıçları, sorunlu ilişkilerde bitişler, kafanızı kurcalayan bir konunun netliğe kavuşması mümkün olacak.

4 Aralık’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması sezgilerinizi oldukça yükseltecek. Manevi, ruhsal ve metafiziksel konulara eğilimleriniz artabilir. Bir taraftan eşinizin gelirinde artışlar söz konusu olabilir.
Parasal açıdan tüm sıkıntılarınızı geride bırakabilirsiniz.


SEVGİLİ İKİZLER VE YÜKSELEN BURCU İKİZLER OLANLAR

2021’in yaz aylarına dek henüz bir ilişkiniz yoksa yeni bir ilişkiye başlayabilir yada evliliğinizi ilgilendiren konularda önemli kararlar alabilirsiniz. Kariyer hayatınızda hedeflerinizi iyi belirlemelisiniz.

BÜYÜK FARKINDALIKLAR KAZANACAĞINIZ BİR YIL OLACAK

2021’de en avantajlı olduğunuz durum bakış açınızı güzelliştirmek, yenilikçi olmak, kişisel gelişiminize önem vermek olacak. Mayıs ortalarına dek kariyerinizi ve hedeflerinizi ilgilendiren konularda büyük şanslar elde edebilirsiniz. Öte yandan taşınmak, yer değiştirmek, yeni bir eğitime başlamak, dünyayı gezmek gibi planlarınız somutlaşacak. Yaptığınız işler tanınma getirebilir. Ticari girişimlerinizden fayda elde edebilirsiniz

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay Tutulması evlilik ve ilişkilerinize dikkat çekecek. Sorunlu ilerleyen ilişkilerinizle ilgili derin yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Gerek özel gerekse ortaklı ilişkilerinizde Aldanma/ aldatılma durumlarına karşı temkinli olmanızda fayda var. Ayrılıklar yada boşanmalar söz konusu olabilir. Yaz aylarına dek olabildiğince ilişkilerinizde gerçekçi olun, duygusal tarafınız hata yaptırabilir. Ani kararlardan uzak durmanız kazandıracak.

10 Haziran’da Güneş Tutulması burcunuzda doğacak. Yıl sonuna dek yaşamınızın her alanında yenilikler yapacaksınız ve size çok iyi gelecek. Motivasyonunuz ve özgüveniniz artıyor. Henüz bir ilişkiniz yoksa Güneş tutulması sizlere aradığınız aşkı da getirebilir.

19 Kasım’da Ay Tutulması ile birlikte kendinizi daha sezgisel ve içe dönük hissedebilirsiniz. Arka planınızda dönen işler, gizli saklı durumlar açığa çıkabilir. Kimlerin size gizli düşmanlık beslediğini fark edebilirsiniz. Bu dönem enerjinizi tüketen kişilerle aranıza gerekli mesafeyi koyacaksınız.

4 Aralık’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması aşk ve evlilik alanınızda yüzünüzü güldürecek. İlişkilerinize şifa ve huzur getirirken, evlilik yada yeni ortaklıklar kurma planlarınızı destekleyecek


SEVGİLİ YENGEÇLER VE YÜKSELEN BURCU YENGEÇ OLANLAR

2021’in ilk yarısı çalışma hayatınızla ilgili radikal değişimler yaşayabilirsiniz. İş değiştirmek, büyük adımlar atmak ya da çalışma ortamınızda yenilikler yapmanız mümkün. Bir sağlık sorununuz varsa şifaya kavuşabilir. Motivasyonunuz ve iyimserliğiniz artarken özgüven tazeleyeceksiniz. Yaz aylarında taşınma, seyahatler yada yer değişikliği planlarınız somutlaşabilir

ŞANS ALANINIZ FİNANS VE YATIRIMLAR

Jüpiter ve Satürn yıl boyunca finans alanınızda ilerleyecek. Ortaklı işlerden ya da eşten gelen gelirlerinizi bir şekilde yatırıma dönüştüreceksiniz. Kredi, alım/satım, borçlar, vergi, miras ve tazminat gibi konulardan yana yaşadığınız zorlukları avantaja çevirmeniz mümkün. Bir taraftan eşinizin maddi gelirlerinde artışlar söz konusu olabilir.

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay Tutulması sağlık ve gündelik sorumluluklar alanınıza dikkat çekecek. Bu dönem bağışıklık sisteminiz hassaslaşabilir. Ruhsal ve bedensel sağlığınıza önem vermeniz gerekecek. Çalışma hayatınızla ilgili radikal kararlar alabilirsiniz. Aldığınız kararlar yepyeni bir yola girmenizi sağlayabilir.

10 Haziran’da ruhsal alanınızda Güneş Tutulması meydana gelecek. Travma, korku ve gelecek kaygılarınızı geride bırakmanız mümkün, ancak bir şifa sanatıyla tanışmak yada ruhsal, meditatif konulara eğilmek işinizi kolaylaştıracak. Bu dönem bazı yakınlarınızın gerçek yüzlerine tanık olabilirsiniz. Geçmiş ilişkiler yeniden gündeminize gelebilir. Farkındalığınız ve sezgileriniz artıyor

19 Kasım Ay Tutulması ile birlikte, üzerinde çok emek verdiğiniz bir projeniz yada süregelen eğitiminiz başarıyla sonuçlanabilir.

4 Aralık’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması sizler için oldukça şanslı. İş teklifleri, mali sevinçler ve sağlık konularında şifalanmalar yüzünüzü güldürecek


SEVGİLİ ASLANLAR VE YÜKSELEN BURCU ASLAN OLANLAR

2021’in ilk yarısı sizler için motive edici ve kısmetli gelişmelere kapı açacak. Yeni bir projeye yada ilişkiye başlamak, tanınmak, evlenmek ve bebek sahibi olmak sevindirecek. Hayata daha iyimser bir pencereden bakarken özgüven tazeleyeceksiniz. Sezgileriniz artıyor.

AŞK HAYATINIZ PARLAYACAK

Jüpiter ve Satürn yıl genelinde evlilik ilişkiler ve ortaklıklar alanınızda seyredecek.
Kalıcı ilişkiler kurmak, ruh eşinizle karşılaşmak yada evlilik planlarınızı hayata geçirmek mümkün olacak. Yıl genelinde eşinizle ortak bir projeye başlayabilir yada kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni ortaklıklar kurma şansı elde edebilirsiniz.
Satürn’de bu alandan geçeceği için ilişkilerinizde bu yıl daha fazla sorumluluk almanızı sağlayabilir, güven vermeyen ilişkilerinizle yollarınızı ayırabilirsiniz

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay Tutulması etkisiyle süregelen özel ilişkilerinizde iletişim hataları gündeminize gelebilir.
Çocuklarınızın geleceği ile ilgili kararlar alabilirsiniz. Bir taraftan motivasyonunuzu yüksek tutmalısınız

10 Haziran’da dostluklar ve sosyal çevre alanınızda Güneş Tutulması meydana gelecek. Bu sayede yeni çevrelere girebilir, arkadaşlarınızın desteğini alabilirsiniz. Bir taraftan çok istediğiniz bir dileğiniz gerçekleşebilir.

19 Kasım Ay Tutulması ile birlikte kariyer planlarınıza eğilmek, göz ardı ettiğiniz sorumlulukları ele almak önceliğiniz olmalı.
Mevcut işinizde önemli değişimler yada yol ayrılıkları gündeme gelebilir.

4 Aralık’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması yaşam enerjinizi yükseltecek. Üzerinde çalıştığınız projeler varsa, tanınma getirebilir. Öte yandan, bebek sahibi olmak, yeni hobilere başlamak yada partnerinizle ideal uyumu yakalamak sevindirecek. Çocuklarınızı ilgilendiren konularla ilgili aydınlık gelişmeler yaşayabilirsiniz.SEVGİLİ BAŞAKLAR VE YÜKSELEN BURCU BAŞAK OLANLAR

2021’in ilk yarısı sizlere mülk edinmek, yuva kurmak, taşınmak yada evle ilgili yenilikler yapmak açısından fırsatlar getiriyor. Yaşamınızda yepyeni temeller atacağınız bir yıl sizlerle olacak. Hanenizi ilgilendiren konularda aydınlık gelişmeler sevindirebilir. Yaz aylarında, yeni bir aşk kapınızı çalabilir yada partnerinizle geleceğinizi ilgilendiren konularda ortak kararlar alabilirsiniz. Aldığınız kararlar size şans getirecek

ŞANSLI ALANINIZ İŞ VE SORUMLULUKLAR

Jüpiter ve Satürn yıl boyunca gündelik sorumluluklarınızı arttırıken çalışma hayatınızla ilgili şans ve kazanımlar elde etmenizi sağlayacak. İş hayatınızda daha yaratıcı ve sıradışı projeler ortaya koyacaksınız. Teknoloji ve medyanın gücü sayesinde mevcut işinizde tanınabilir, önemli yenilikler yapabilirsiniz. Öte yandan Mayıs sonu itibariyle sağlık ve beslenme konularına ekstra dikkat etmelisiniz. Artan temponuz sağlığınızı ihmal etmenize sebep olabilir. Daha planlı ve programlı olmalısınız

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay Tutulması etkisiyle mülk edinme, taşınma, gayrimenkul yatırım ya da yer değişikliği planlarınız sonuçlanabilir. Özel hayatınızı ilgilendiren bir konularda bazı sorumluluklar almanız gerekebilir.

10 Haziran’da gerçekleşecek Güneş Tutulması hayatınıza birçok hayırlı yenilik getirecek. Kariyerinizde zirveye çıkmak, iş kurmak, terfi etmek ya da geleceğinize dair arzuladığınız hedeflerinizi gerçekleştirme konusunda sizi destekleyecek.

19 Kasım’da Ay Tutulması gerçekleşiyor.
Bu tutulmayla eğitim, seyahatler, hukuki ve ticari konularla hedeflediğiniz sonuçlara ulaşabilmek için daha fazla çaba sarf etmeniz gerekecek. Uzak akrabalar yada eşinizin yakınlarıyla ilgili konular gündemimize gelebilir.

4 Aralık’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması etkisiyle mülk edinme, taşınma, yer değişiklikleri yada evle ilgili konularda yenilikler yapma fırsatlarınız olacak. Bu dönem aile gündeminiz hareketli olabilir, hane içinden birinin sevinçli haberine tanık olabilirsiniz


SEVGİLİ TERAZİLER VE YÜKSELEN BURCU TERAZİ OLANLAR

2021’in ilk yarısı iletişim ve ifade gücünüzü ön plana çıkarıyor. Hızlı düşünecek, geleceğinizi ilgilendiren konularda daha yaratıcı fikirler üreteceksiniz. Hedefleriniz konusunda yakın çevre destekleri edinmek sizleri motive edebilir. Mayıs ortaları itibariyle kariyerinizde yükselmeler söz konusu olabilir

AŞK, AŞK, AŞK

Jüpiter ve Satürn, aşk alanınızda yıl boyu seyahat edecek. Yeni ve kalıcı ilişki başlangıçları yapacağınız önemli bir yıldasınız. Size çok şey katacak ve şans getirecek bir partner karşınıza çıkabilir. Evliyseniz, bebek sahibi olabilir yada çocuğunuzu ilgilendiren konularda aydınlık gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak 22 Mayıs itibariyle Satürn Retrosu, aşk ve çocuklar alanınızı etkileyecek. Bu süreç itibariyle ilişkilerinizde kontrolcü ve baskıcı tavırlardan uzak kalmalı, kendinizi de maruz bırakmamalısınız.

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay Tutulması yakın çevrenizi değiştirmenizi sağlayabilir.
Enerjinizi düşüren bir yakınınızla aranıza mesafe koyabilirsiniz, sözlü tartışmalar istenmeyen yerlere çekilebilir.
Öte yandan beklediğiniz kariyer teklifleri bu dönem kapınızı çalabilir

10 Haziran’da Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Takip eden dönemlerde bolca seyahat edebilir, yeni eğitim fırsatları yakalayabilirsiniz. Kişisel gelişim konuları, farklı kültürler, yeni çevreler bakış açınızı değiştirecek. Taşınma, yurtdışı bağlantılı işler, medya ve ticari konular açısından şansınız açık olacak.

19 Kasım Ay Tutulması etkisiyle bütçe yapmak, harcamalara dikkat etmek önceliğiniz olmalı. Dışarıdan beklediğiniz mali gelirleri bu dönem tahsil edebilirsiniz. Kredi, alım/satım, borçlar, vergi, miras ve tazminat gibi konularda sonuçlanmalar söz konusu olabilir. Bir taraftan ruhsal gelişiminize destek olacak terapilerden yada spiritüel şifa sanatlarından fayda görebilirsiniz

4 Aralık’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması
sadece çevrenizi değiştirmekle kalmayacak popüler kişilerle sizleri bir araya getirecek. Seçkin projelerde yer alabilir, iş seyahatlerinizi sıklaştırabilirsiniz.


SEVGİLİ AKREPLER VE YÜKSELEN BURCU AKREP OLANLAR

2021’in ilk yarısı geleceğinizi garanti altına alacak mali fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Beklediğiniz teklifler önünüze gelirken, özgüveniniz de artacak. İş girişimleri, başarı ve büyük yatırım planları öncelikleriniz arasında. 15 Mayıs itibariyle aşk hayatınız açısından oldukça şanslı bir döneme giriş yapacaksınız

ŞANS ALANINIZ “EV, AİLE, ÖZEL HAYAT”

Jüpiter ve Satürn yıl genelinde, sizler için mülk edinme, evlilik, taşınma yada evinizle ilgili konularda yenilikler yapma planlarınıza destek olacak. Ailevi konularla daha yakından ilgileneceksiniz. Bir taraftan yakınlarınızın sorumluluğunu üstlenmeniz gerekebilir yada aile içi bir sorunun çözülebilmesi adına önemli roller üstlenebilirsiniz. Öte yandan, uzun süreli ilişkilerinizi ciddi boyuta taşıyabilirsiniz. Evlenmek, yuva kurmak ve geleceğinizi etkileyecek radikal kararlar almak bu yıl mümkün

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay Tutulması parasal alanınıza dikkat çekecek. Mali konularda kazançlarınızı cepte tutmanız da fayda var. Olabildiğince planlı ve dikkatli hareket etmeye bakın, özellikle yatırım konularını aceleye getirmemeniz yararınıza.

10 Haziran’da Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Takip eden dönemlerde kazancınızı çoğaltmak, birikim yapmak, ek gelirler elde etmek adına destekleniyorsunuz. Yatırımlar yapmak adına şansınız açık olacak. Öte yandan eşinizin mali durumuyla ilgili şanslı gelişmeler sevindirecek

19 Kasım Ay Tutulması etkisiyle aşk hayatınızda inişli çıkışlı enerjilerin hakim olacağı bir sürece giriş yapacaksınız. Güven duymadığınız ilişkilerle yol ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Öte yandan eğer ilişkinizde yapıcı olmayı başarırsanız, birlikteliğinizi kalıcı hale getirmek ya da sorunlu ilerleyen konuları şifalandırmak adına fırsatlarınız olacak

4 Aralık’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması sizi zenginleştirilebilir. Evet yanlış duymadınız. Para alanınızda gerçekleşecek tutulma ek gelirler, beklenmedik kazançlar, kariyerden kazanımlar gibi şanslar sunacak. Öte yandan özgüveniniz oldukça güçlenecek


SEVGİLİ YAYLAR VE YÜKSELEN BURCU YAY OLANLAR

2021’in ilk yarısı köklü değişiklikleri hayata geçirmeniz adına fırsatlar sunacak. Yeni bir işe yada ilişkiye başlamak, beklediğiniz teklifleri almak ve mali fırsatlar elde etmek adına destekleneceksiniz. Yaşam biçiminizden dış görünüşünüze kadar pek çok alanda yenilikler yapabilirsiniz. Kendinizi ve yaşama bakışınızı yeniliyorsunuz. Öte yandan, yaz aylarında mülk edinmek, taşınmak yada ailevi konularla ilgili aydınlık sevinçler elde etmeniz mümkün

İLETİŞİM VE İFADELERİNİZ DİKKAT ÇEKECEK

Satürn ve Jüpiter yıl boyunca iletişim alanınızda seyahat edecek. Teknoloji ve sosyal medyayla daha ilgili olacak, farklı çevrelerde tanınacak ve dikkat çekeceksiniz. Bu sürede bolca seyahat edebilir, iş bağlantılarınızı güçlendirebilirsiniz. Yeni bir eğitime başlamak ya da bir kitap yazma fikriniz varsa harekete geçebilirsiniz. Öte yandan yakın çevre ve akraba ilişkilerinize her zamankinden daha çok önem verebilirsiniz. Sorunlu ilerleyen konularda küslüklerde barış sağlanabilir

26 Mayıs’ta burcunuzda Ay Tutulması gerçekleşiyor. Bu dönem bir miktar karamsar, gergin hissedebilirsiniz. Motivasyonunuzu arttıracak hobilere eğilmeniz iyi gelecek. Bir taraftan vadesi dolan ilişki ve konulardan özgürleşiyorsunuz. Bir çeşit yük olan konulardan arınma döneminde olacaksınız

10 Haziran’da gerçekleşecek Güneş Tutulması, aşk ve ilişkiler hayatınızda yüzünüzü güldürecek. Kalbiniz boşsa yeni bir ilişki fırsatı önünüze gelebilir yada süregelen ilişkilerinizde aydınlık gelişmeler yaşayabilirsiniz.

19 Kasım Ay Tutulması etkisiyle sağlık ve beslenme konularına dikkat etmeli, gereken özeni göstermelisiniz. Çalışma hayatınızla ilgili bazı değişimler yaşayabilirsiniz. İş değiştirmek ya da çalışma ortamınızda yenilikler yapmanız mümkün. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda ufak tefek gerginlikler oluşabilir.

4 Aralık’ta burcunuzda gerçekleşecek Güneş Tutulmasıyla adeta parlayacaksınız. Hayatınıza yeni temeller atacak, hedeflediğiniz konuları somutlaştıracaksınız


SEVGİLİ OĞLAKLAR VE YÜKSELEN BURCU OĞLAK OLANLAR

2021 yılının ilk ayları sizlere gelecek kaygılarınızı geride bırakma fırsatı getirecek. Geçmişe ait konulara sünger çekerek geleceğinize odaklanacaksınız. Bu sayede korku ve endişeleriniz geride kalacak. Bir kitap yazmayı, manevi konulara eğilmeyi yada yeni projeler üretmeyi planlarınız arasına alabilirsiniz.

ŞANS PARA ALANINIZDA

Jüpiter ve Satürn yıl genelinde para alanınızda hareket edecek. Yıl boyunca kazançlarınızı çoğaltırken elinizi attığınız işler bereketlenecek. Mali konulardan yana oldukça şanslısınız, elbette değerlendirmeniz ve harekete geçmeniz koşuluyla. Kalıcı yatırımlar yapmak, ek gelirler elde etmek yıl genelinde avantajlı hissettirecek. Bir taraftan öz değerinizin farkına varacaksınız

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay Tutulması etkisiyle duygusal hassasiyetletiniz artabilir. Bu dönem size gizli düşmanlık besleyen kişileri fark edecek, enerjinizi tüketen sosyal/özel ilişkilerinizle aranıza gerekli mesafeyi koyacaksınız. Bir taraftan sağlığınıza gereken önemli göstermelisiniz

10 Haziran’da sağlık ve çalışma alanınızda Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Günlük hayatınıza yeni rutinler ekleyebilirsiniz. Egzersiz, diyet, detoks, spor gibi alternatif çalışmalar sadece bedeninizi değil ruhunuzu da besleyecek. Bir sağlık sorununuz varsa bu dönem şifaya kavuşabilir. Öte yandan çalışma hayatınızda neşeli bir ruh hali içinde olacaksınız, bu da başarınıza yansıyacak.

19 Kasım Ay Tutulması etkisiyle yeni bir aşk kapınızı çalabilir ya da süregelen ilişkilerinizde romantizm ve tutku artabilir. Her koşulda aşk yaşamınızı ilgilendiren konularda beklentileriniz sonuçlanacak. Bebek sahibi olmayı düşünüyorsanız oldukça destekleyici bir zamanda olacaksınız.

4 Aralık’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması sezgileriniz ve yaratıcılığınızı oldukça arttıracak. Bu dönem gördüğünüz rüyalar haberci olabilir. Evren’le bağınız daha da güçlenecek.


SEVGİLİ KOVALAR VE YÜKSELEN BURCU KOVA OLANLAR

2021 yılının ilk yarısı yeni iş bağlantıları ve dış desteklerle karşılaşabilirsiniz. Dikkat çekici projelere imza atarak prestijinizi yükseltebilirsiniz. Kariyerde yükselmek, tanınmak ve parasal kazanımlar elde etme gibi amaçlarınıza ulaşabileceksiniz. Uzun zamandır arzuladığınız bir konu sonuca kavuşabilir. Ne dilediğinize ne düşündüğünüze dikkat edin, arzularınızın gerçekleşeceği bir döneme giriyorsunuz.

YILIN EN ŞANSLI BURCU SİZSİNİZ !

Jüpiter ve Satürn yıl boyunca burcunuzda ilerleyecek. Hedeflerinizi gerçekleştirmek, hayata pozitif bakmak, daha çok çalışmak ve daha çok kazanmak sizler için. Her açıdan dolu dolu bir yıl olacak. Girişimleriniz kalıcı kazanımlar getirirken, yaşamınızda yepyeni temeller atacaksınız. Yeni bir işe yada ilişkiye başlayacağınız bir yıl olabilir. Evlilik planlarınız ya da bebek sahibi olma düşünceleriniz varsa yine bu yıl şans sizlerden yana olacak. Bir taraftan Jüpiter bu yıl size bol bol kilo aldırabilir. Temkini elden bırakmayın.

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay Tutulması etkisiyle sosyal çevre ve dostluklar alanınızı gözden geçirebilirsiniz. Bu dönem enerji düşüren dostluk ilişkilerinizi noktalarken size faydası dokunacak yeni çevrelere girebilirsiniz.

10 Haziran’da Güneş tutulması Aşk hayatınızı canlandıracak. Romantik tanışmalar, süregelen ilişkilerde uyumu yakalamak yada bebek sahibi olmak gibi şanslarınız olacak. İlişkinizi evliliğe taşımak isteyebilirsiniz. Öte yandan üzerinde çalıştığınız projeler ses getirebilir, tanınma fırsatı bulabilirsiniz

19 Kasım Ay Tutulması etkisiyle ev yaşamınızda büyük değişimler gerçekleşebilir. Ev harcamaları, ailevi konular, taşınma yada mülk edinme gibi konulara yoğunlaşabilirsiniz. Bir taraftan aile içi iletişiminizi iyi yönetmeye özen göstermeniz gerekecek

4 Aralık’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması sizler için oldukça şanslı. Tüm dileklerinizin gerçekleşeceği bir dönemi müjdeleyecek. Bol bol sosyalleşecek, hayata dolu tarafından bakacaksınız.


SEVGİLİ BALIKLAR VE YÜKSELEN BURCU BALIK OLANLAR

2021 yılına kariyer ve hedeflerinize odaklanarak giriş yapıyorsunuz. Yılın ilk yarısı iş değiştirebilir ya da var olan işinizde yükselmeler yaşayabilirsiniz. Bir taraftan evlilik yapmak, bebek sahibi olmak yada gelecek hedeflerinizi gerçekleştirmek mümkün olacak.

RUHSAL AYDINLANMA YILINIZ!

Jüpiter ve Satürn yıl genelinde bilinçaltı evinizde ilerleyecek. Sezgileriniz ve yaratıcılığınız hiç olmadığı kadar artıyor. Rüyalarınızın ve iç sesinizin rehberliği size yol gösterecek. İlişkilerinize dair gereksiz fedakarlıklarınızı sorgularken içsel dönüşümler yaşayacaksınız. Daha güçlü ve pozitif hissetme şansınız var ki bu yönde manevi, ruhsal şifa çalışmalardan oldukça faydalar göreceksiniz. 15 Mayıs-27 Temmuz arası şans gezegeni Jüpiter burcunuza geçiş yaparken, elinizi attığınız her iş bereketlenecek. Aşk, kariyer, para, seyahatler ve imaj değişimi gibi konularda şansınızı mutlaka değerlendirin

26 Mayıs’ta gerçekleşecek Ay Tutulması kariyerinizle ilgili önemli değişimler önünüze getirebilir. Bu dönemlerde iş değişikliği düşünebilirsiniz, ya daha gözardı ettiğiniz sorumlulukları yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Daha planlı ilerlemelisiniz

10 Haziran’da yuva alanınızda Güneş tutulması meydana geliyor. Mülk edinme, taşınma yada evinizi yenileme konularında şansınız açık olacak. Geleceğinizi etkileyen konularda yeni temeller atacaksınız.

19 Kasım’da Ay Tutulması yaşanacak. Bu tutulma sizler için eğitim, seyahat, ticari ve hukuki konularla ilgili beklediğiniz gelişmelerin sonuçlanmasını sağlayacak. Yeni iş teklifleri alabilir, üzerinde çalıştığınız projeler dikkat çekebilir.

4 Aralık’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması sizlere çok iyi gelecek. Kariyerde altın değerinde zamanlar yaşayabilirsiniz. Tanınmak, parlamak, prestij kazanmak güçlü hissettirecek. Gelen teklifleri mutlaka değerlendirin ya da kendi işinizi kurmak adına cesaretinizi toplayın. Hak ettiğiniz yerlere gelmek kolaylaşacak.


ASTROLOG TUĞÇE YILDIZ
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.764
1.394
kk kadın (2).jpgKOÇ BURCU 2021
İki büyük gezegenin (Jüpiter & Satürn) Kova’da ki muhteşem buluşması ve beraber hareket etmeye başlaması bu yıl dikkatini sosyal çevreye ve çevirim içi bağlantılara vermeni söylüyor.
Doğru insanlar ve gerçek arkadaşlar hemen yamacında olsun isteyeceksin.
Aynı zamanda daha fazla çevremi nasıl genişletebilirim? sorusunun cevabını bulmaya bak, yeni insanlar ve yeni bağlantılar elde edebilecek enerjiler mevcut. Hiç durma!
Kendini yeni insanlara aç, ufkunu genişlet.
Bu yıl dikkat etmen gereken dönemler de var; Şubat & Haziran ortası ve Aralık 2021 sonu. Dost ve arkadaşlarını işine karıştırırsan hele ki bunun içinde para meselesi de varsa sorunlarla yüzleşebilirsin. Bu uzun vadede senin için maliyetli olabilir, bu sebeple dostlarınla ne tür girişimler başlatacağına dikkat etmen gereken bir yıl olacak.
Yılın başında (20 Ocak 2021 civarı) yönetici gezegeniniz Mars, Uranüs ile birleşiyor, hayatında beklenmedik olaylar, aksiyonlar ve konular baş gösterebilir.
Mart sonu ve Nisan ayının ortasına kadar bazı şeyler akışta ve kolayca sana geliyor olacak, küçük şans ve iyiliklere daha yakınsın. Yeni ilişkiler, sürpriz buluşmalar ve büyük maceralara atılabilirsin 😊
Ekim ayında ise her tür ikili ve ortaklı ilişkilerinde iletişim konusu önemli olacak, bazı sorunlarla karşılaşabilirsin ve senden bazı değişimler istenebilir.
14 Mayıs-29 Temmuz arası büyük şans gezegeni Balık burcuna kısa süreliğine geçerek bir nevi tatile çıkacak ve sen de dinlenmek için bu zamanı kullanabilirsin.
Ya da geri çekilip bir proje veya plan hazırlamak için de bu süreç iyidir ve aynı zamanda sağlık sorunların varsa veya bir kontrolden geçmek istersen tam zamanı olabilir.
Bu yıl tutulmalar çoğunlukla İkizler-Yay burçları arasında olmaya devam edecek, yolculuklar yapabilir, eğitim hayatında olan biriysen okul meselesi çok önemli olacak. Yeni durumlar söz konusu.
Para ile ilgili bir meselen varsa yılın sonunda ki tek farklı tutulma olan Boğa da ki Ay tutulmasına gözünü dikmelisin, beklentilerinle ilgili haberlerin sana gelişini gözlemeye bak ve ayrıca gelen haberlerin doğru olup-olmadığından emin ol.
Güzel bir yıl olsun… neşeli ol, en havalı-en sükseli konuların başkahramanı sensin, kutlama yapmak için sebebin çok… Yıl başlıyor cancağızım önden buyurmaz mısın?


Boğa 2021
Kariyer için bu yıl tutkularının çılgına dönmesine izin ver. Zirveyi zorlayacak daha iyi bir zaman bundan önce olmamıştı!
Jüpiter ve Satürn Kova’nın sıfır noktasında buluşurken bu alana çok güçlü ve test edilmemiş bir enerji bıraktı. Hedeflerinden dönme, vazgeçme, onları mutasyona uğratma. Yeni iş teklifleri olabilir veya işinin içinde yön ve yer değişikliği.
Bununla birlikte ani güven krizleri ve çalıştığın ortamda senden farklı bir talepte bulunularak değişim istenirse, kendi iradende kal! Hemen Ocak’21 ayı içinde yaşanacak bir durum sen de şaşkınlık yaratabilir.
Farklı bir yere gönderilebilirsin. Yepyeni bir alanda olacaksan, daha evvel ayak basmamışsan, şüphe duyuyorsan, bu duygularla yola çıkma. Bu etkiler daha çok Şubat ortası, Haziran ortası ve yıl sonunda seni sarabilir. Böylesi krizlerle yüzleşeceğin zaman aralıkları bunlardır.
Mayısın tam ortasında güç elde edeceğin, kendini iyi ifade edeceğin bir süreç olacak.
Jüpiter bu yıl kısa süreliğine Balık burcunda olacak, yaz süreci dostlarınla vakit geçirmek için eğlenceli olabilir.
Bazıları iş ve eğlenceyi birleştirerek ek gelir kaynaklarına ulaşabilir, ek bir iş, yan bir uğraş fırsatı doğabilir.
Yılın sonunda kendi burcunda ki Ay tutulması ile yeni bir sen yaratabilirsin, markalaşma ve imaj tazelemek için iyi bir zaman. Sosyal medya araçlarını elden geçirmeye ne dersin?
Güzel bir yıl olsun… hedeflerine dolu dizgin gitmeye hazırsın 💯İkizler 2021
Kaderin düğümleri olan ay düğümlerinin bir ucu sende! Bu sebeple son derece kadersel bir yıl. Tüm verileri al, onu anlamlı bir amaca muhteşem bir plana dönüştür.
Bu yıl bir bakıma da tuzaklarla dolu! Hayatına giren insanlara dikkat et. Bununla birlikte bir tanesi çok özel ve sana gerçekten yardım elini uzatacak olabilir. Bunu da fark et.
Özellikle 10 Haziran’da senin burcunda ki tutulma yepyeni bir durumu müjdeliyor. Fırsat yakalayabilir, pek çok seçeneğin önünde olduğunu görebilir, kendini yenilenmiş birisi gibi hissedebilirsin 😊
Jüpiter ve Satürn senin gibi hava elementinde olan kardeş burcun Kova’da yol alacak. Pandemiden sebep seyahatlerin sekteye uğradıysa 2021 yılı sana şaşırtıcı değişiklikler getirebilir. Eğer eğitim hayatında olan biriysen nefis durumlar var; derece alabilir, bir üst kademeyi deneyimleyebilir, eğitimini bitirip-çalışma ruhsatını elde edebilirsin, yepyeni bir branş istiyorsan da onu seçebilirsin, böylesi denemeler için daha iyi bir zaman bulamazdın..! yılı iyi değerlendir. 😊
Şubat & Haziran ortası ve Aralık sonu senin için birkaç konuda aydınlanma yaşatacak zaman aralıkları, bazı şeyleri fark edebilirsin, seni farklı noktalardan durumu görmeye iten sebepler olabilir. Konfor alanının dışına çıkmış gibi hissedebilirsin. Ancak kendin ve yaşamla ilgili benzersiz bir sonuca varman da mümkün.
Jüpiter kısa süreliğine Balık burcuna geçtiğinde kariyer hayatın canlanacak, şöhretin artacak, göz önünde olacaksın.
Tutulmaların bir kısmı önemli bir iş ilişkini sonlandırırken, yenisine kapı açabilir.
2021hayatında ki önemli yıllardan biri olmaya namzet! Hiçbir şey eskisi gibi değil ve sen de değilsin, sevgili İkizler!
Mutlu bir yıl olsun… Yılın sonunda sağlık sorunlarına dikkat et ve bilinçaltına yerleştirdiğin gereksiz ıvır-zıvırları çöpe atmayı unutma.
Yengeç 2021
Çok yıllar geçti üzerinden ama o yine orada! … Plüton gezegeni tam karşıt burcundan sana değişim sinyalleri göndermeye bu yılda devam ediyor. İlişkilerin, arkadaşlıkların, iş ortakların, belki yaşam akışın değişti, eski düzen gitti ve hepsi yeni bir duruma dönüştü. Hayatına girenlerin bu yıl da seni değişime sevk edeceğini bilmelisin!

Jüpiter ve Satürn gezegenleri muhteşem kavuşumunu Kova’da yaptı ve biz yeni yılı onun etkileri altında kucaklamaya hazırız, gelecek 20 yıl için hatıralar biriktirmeye başla.
Bu yerleşim haritanda para meselelerini öne çıkarıyor, ilahi bir destek ve tanrısal bir yardım alabilirsin. Fakat Satürn büyük öğretmen çılgınlık yapmaya izin vermiyor, elindekileri uçurup kaçırmaman için sağlam yapı kurmaya seni davet ediyor, velhasıl bütçeni düzene sokmak için iyi bir yıl.
Güvenliğine önem veriyorsan ki tüm istediğin güvenlikse emin ol! bu iş mali disiplininle doğru orantılı.
Şubat & Haziran ortası ve Aralığın sonu dostluk ve arkadaşlık ilişkilerine ve mali durumuna zorluk getirecek bir süreci söyleyebilir. Arkadaşlarına borç vermekten ve onlara kredi açmaktan kaçın. Bazı hayal kırıklıkları yaşaman veya parasal manada bazı hileli durumlarla karşılaşman mümkün.
Bazıları ise sen fark etmeden hayatından çekip gidebilir; her şerde bir hayır vardır, büyük rahatlama!
Jüpiter bu yıl kardeş burcuna kısa süreliğine geçiş yapacak. Balık burcunda kaldığı müddetçe yolculuk yapmak, bir konuda uzmanlaşmak, eğitim, ders, seminer vb. almak istersen fırsat ayağına gelebilir. Ruhsal öğretiler ve şanslar bu süreçte karşında olacaktır.
Yılın sonu eski bir aşkı, geciken bir parayı, pas geçilen atlanan bir teklifi sana getirebilir.
Yıl mutluluklar getirsin… parana iyi bak, paran da sana iyi baksın.
Kıskaçlarına sıkıştırdın mı sana ait olan bir şeyi hiç kimse izinsiz alamaz. Zaten aklı varsa hiç denemesin!
Aslan 2021
Jüpiter ve Satürn Kova burcuna girdi ve geldi güzelce ikili ilişkiler ve ortaklarını gösteren bölgeye yerleşti, hayırlı olsun… yeni ortaklarında, yeni ilişkilerinde sağlam bağlılıklar ve doğru koşullar yaratsın. Fakat bu bir temenni.
Bu yıl Şubat-Haziran ortası ve Aralık sonu bazı tartışmaları ve farklı türden dramları hayatına getirebilir. Bu süreçlere dikkat etmek lazım.
Ortaklı ilişkiniz de veya evli olanlar için evlilik hayatında ortaya çıkan büyük bir mesele dengenizi bozabilir sizi adeta kontrolden çıkarabilir. Bir anda bir şeyler bitebilir ve bunun dedikodusu da büyük olabilir.
Şubat ayı boyunca insanlarla istediğin şekilde iletişime geçmek zor olabilir, karşılıklı verilen sözler varsa yerine getirilmesi beklenebilir.
Temmuz ayı iki aşk gezegeninin burcunda olması ile kişisel hayatına, aşka bakışına melodram bir hava getirecektir. Gönlünü sahneye koyabilir, aşka düşebilirsin.
Jüpiter bu yıl kısa süreliğine – yaz ayları boyunca- “adeta ateş almaya mı geldin dedirtecek” ve Balık burcuna geçecek. Parayla ilgili konularda sezgilerin görev başında olacak. Nakit akışı ve yatırımlar konusunda içinden gelen sese kulak ver.
Büyük bir para girişin olabilir fakat Jüpiter bonkör bir gezegen hemen arkasından size harcama yapmak için kaşıntı yaratabilir, bu yüzden dürtüsel davranmayın.
Tutulmalar bu yıl romantik durumunuzda değişim yaratabilir; nişanlanabilir, evlenebilirsiniz.
10 Haziran da ki Güneş tutulması en sevdiklerinle beraber bir karnaval şenliği yaşamak için fırsat verebilir.
Yılın sonunda ki Ay tutulması kariyerinde kritik bir dönemecin varlığından bahsediyor, artık gitmeyen bir şeyi kesip atmanın zamanı gelmiş olabilir.
Kariyer değişikliği ilişkilerini ve iş ortamını komple değiştirebilir.

Bol kazançlı & bereketli yıllar, uzun vadeli kazançlar için her daim hazır ol da bekle


Başak 2021
Mistik bir gezegen olan Neptün’ün sana karşıt burcundan verdiği tesirin altında yıllar var yol alıyorsun, muhatapların-karşındakilerin gerçek niyeti ne? Ne iş peşindeler? Aldatma, dolandırma var mı? Çözdün ya da hiç anlayamadın! Bazı spritüal konulara maruz kalman ya da hayatında öteden beri var olması çoğu zaman seni tahammülsüz yapmış olabilir. İkili ilişkilerinde aldatma ve dolandırılmaya dikkat et.
Jüpiter ve Satürn Kova’da birleşti, kariyerinde yeni oyun kuralları ile mücadeleye başlayabilirsin. Yeni bir iş, terfi, iyileştirilmiş çalışma koşulları, etrafında olgun, saygın ve bilgili insanlarla çalışma… tüm bu fırsatları sunacaktır.
Kartlarını doğru oynarsan yıl bitmeden iş anlamında istediğin koşulları elde edebilirsin.
Şubat&Haziran ortası ve Aralık sonu seyahat yoluyla yeni bir alanı keşfedip-ufkunu genişletebilirsin. Büyümek istiyorsun fakat her şey bildiklerine bağlı, bazı durumlarda yetersizsen daha fazla bilgi ve beceri toplaman gerekebilir. Yabancılarla çalışma, yabancı bir yerde çalışma ve işinin içinde ki koşullar seni biraz zora sokabilir. İş hayatın sebepli yer değişikliği ve buna bağlı zorlu koşulları da bu süreçte bekleyebilirsin.

Jüpiter kısa bir süreliğine – yaz dönemi- ortaklı işler ve evlilik alanına geçiyor. Evli değilsen evliliğe, iş ortağı bulduysan bir iş akdine ve yeni bir alanda girişimci olmak istersen iş kurmaya yeşil ışık yakabilir.
Bu yıl ki tutulmaların bir kısmı ile taşınabilir, evinde bazı şeyleri yenileyebilir, kendinle ilgili özel duyurular yapabilirsin. Yeni bir işe geçişini kutlamak gibi…
Keza ev-iş dengesi bu süreçte önemli olabilir.
10 Haziran civarı gelen iş tekliflerine biraz dikkat etmelisin.
Eylül ayının başı iş, kariyer ve güçlü destek bulma adına muazzam bir vakit olabilir. Yapacak çok işin fakat buna mukabil hiç boş zamanın olmayabilir.
Yılın sonuna doğru olan Ay tutulması bazılarına tatil mahiyetinde bir yolculuğu müjdeleyecektir.

İşleyen demir ışıldar, sen bu yıl parlıyorsun… Mutlu yılların olsun. Bereketin çoğalsın


Terazi 2021
Kardeş burcun Kova da Satürn ve Jüpiter kavuştu ve bir diğer kardeş burcun olan İkizlerde tutulmalar bu yıl da devam ediyor. Yaşasın hava enerjisi! Al nefesi içeriye derince, yavaş yavaş ver dışarı… 😊 Bu devirde nefes almak büyük nimet!
İki büyük gezegen aşk evine gelip oturunca bu konuyla ilgili ciddi düşünmek gerekecek. Söz vermek ve sorumluluk altına girmek istiyorsan işte o yıl geldi. Tüm dilek ve dualarında bu isteğin listende bir numaralı yere sahipse ve evrene mesaj gönderip yanıtını bekliyorsan, mesajının dönüşü şimdi 💟
Her iki gezegen de karşına doğru insanları çıkaracak ve yardım edecekler!
Şubat & Haziran ortası ve Aralık sonu gezegen görünümleri sebebiyle ikili ilişkilerinde yanlış anlamalar, aynı ortak düşünceye gelememe veya savunmasız olabilirsin daha doğrusu bu durumu kendin yaratabilirsin. Sen ne istiyorsun? ne düşünüyorsun? kendini iyi ifade edip yansıtabiliyor musun? Karşı taraf neye ihtiyacın olduğunu tam tahmin edemediği için ona kırgın olabilirsin.
Tutulmaların bir kısmı seyahat için fırsat sunabilir.
2020’nin ev ortamından sonra bir tatile gidiyor olmak çok iyi gelebilir.
Jüpiter kısa süreliğine Balık burcuna geçecek ve yaz atmosferini değiştirecek, iş fırsatlarını önüne getirebilir ve yeteneklerini sergileyebilirsin. Jüpiter tekrar aşk evine döndüğünde romantizmi bir üst seviyeye çıkarabilir.
Yılın sonunda ki tutulma ile bir işletme-devir işini gerçekleştirebilir, sana sunulan bir krediyi kullanıp finansal bir başlangıç yapabilir, bazıları ise önemli bir borcunu temizleyebilir.
Bir sonra ki yıl Jüpiter kariyer seçeneklerini masaya yatırıyor olacak. Ne kadar ileri gitmek istersin? yanıtını şimdiden düşün.

Aşk dolu bir yıl olsun, kendini ifade etmek için şanslar çok, artistik ve sanatsal yanı sivrilmiş yeni bir işe başlayabilirsin.

Pişşşt: Ekim ayında Merkür senin burcunda geri gidecek, kaçan bir şans, geciken bir görüşme, ertelenen bir türlü fırsat olmayan iş konuları dönüp seni bulabilir. Bu süreçte tek önemli şey telefonuna hatırlatmalar koyarak kendini garantiye alman… hiçbir şeyi kaçırma, unutma!
Akrep 2021
Evim evim güzel evim! Bu yıl evin senin kalbin.
Jüpiter yeni bir yer, ev veya haneni genişletecek tamirat getirebilir. Satürn de yerleşim olarak yine aynı alanda “evinde/yuvanda” daha fazla sorumluluk anlamına gelebilir.
Yuvanı yönetmek ve sevdiklerine bakmak için elin dümende olurken iş yaşamının da iyi ve çalışır durumda olmasını isteyeceksin.
Şubat & Haziran ortası ayrıca Aralık sonu gezegen görünümleri gereği ailenle veya ev yaşantınla ilgili birkaç öngörülmeyen durum ortaya çıkabilir. O günlerde önlemci ol.
Bu vakitler ev projelerine, emlak anlaşmalarına veya aile içi çıkan sorunlara ve sıkıntılara göz kulak olman gerekecek. Aile büyüklerinin sağlık sorunları olabilir ve bu durum hayatında yeni ayarlamalar yapmanı gerektirebilir.
Jüpiter bu yıl yaz dönemi kısa süreliğine kardeş burcun olan Balık’a girecek. Aşk için fırsat verebilir. Evliler için aileyi genişletmek adına yeni bir bebeğin habercisi olabilir. Çocuk isteyenlerin bu zamanı takvimine işaretlemeleri süper olur!
Tutulmalar bu yıl mali durumunuzda iniş ve çıkışları işaret ediyor. Sağlam bir bütçe yapın ve fırsatlar önünüze gelirse değerlendirin.
Yılın sonunda ki Boğa’da ki Ay tutulması ile senin için kilit bir ilişki bitebilir. Bu belki de sana gecikmiş bir son gibi gelebilir. Bu zamanlar gergin bir enerji barındırıyor, anlaşmazlıklar, çatışmalar çözülmezse kaynama noktasına gelebilir. Birisi o günlerde hayatından çıkıp giderse bil ki sana rahatlama gelecektir. Her ne yaşanırsa yaşansın kavgadan kaçınan sen olursan bu işten güçlenerek çıkarsın.
Bir sonra ki yıl kardeş burcunda yol alacak Jüpiter ile sen de ismini şanslılar listesine yazdırıyor olacaksın. Aşk, sevgi ve ilgi alanlarını genişletecek pek çok fırsat önünde olacak. Hu hu… Aşk kapıyı çalınca açmayacak mısın?Yay 2021Jüpiter ve Satürn Kova’da birleşerek muhteşem buluşmayı gerçekleştirdi, emin ol bu ikili yıla damgasını vuracak!
İletişim ve zihinsel konularda olumlu bir tutum getirebilir. Eski ve sınırlayıcı inançlar ortadan kalkacak ve sen daha önemli bir şeyden yararlanıyor olacaksın.
Zihnini isteklerine odaklarsan onları hayatına çekmen çok kolay olacak.
Bu ikili aynı zamanda öğrenmek, öğretmek, çalışmak, yazmak ve seyahat etmek için güzel bir fırsat sunacaktır.
Satürn ciddi akademik hedeflerin varsa sana sorumluluk ve disiplin vererek yardımcı olabilir.
Şubat ortası & Haziran ortası ve Aralık sonu zamanları gezegen görünümleri gereği çok yoğun bir iş yükü sebebiyle zihinsel yorgunluklar getirebilir. Tükenmişliği önlemek istiyorsan bu zamanlarda kendine vakit ayırdığından emin ol.
Beklenmedik şans yorgunlukla veya mücadele ile sana ulaşabilir. Günlük yaşamın bu süreçte günü gününe uymayabilir. Fazlaca çalışma ve efor isteyen fırsatlar beraberinde olabilir. Sağlık konularına bu süreçte özen göstermen bir diğer önemli meseledir.
Jüpiter kısa süreliğine yaz dönemi Balık burcuna geçiyor, aile ile vakit geçirmek istersen, bu muhteşem günleri takip et.
Uzak bir yere taşınmak veya orada ikamet etmek istersen fırsatlar ayağına gelebilir.
Yılın ortasında ki Güneş tutulması önemli bir yeni ortağı müjdeleyebilir veya mevcut ortağın varsa onunla yeni bir aşamayı.
Yılın sonunda ki Ay tutulması ile sana uymayan bir iş ilişkisini sona erdirebilirsin. Ya da kariyerinde bu vakte kadar durmuş gibi görünen bir şeyler artık ilerleme kaydediyor olabilir.
Jüpiter gelecek yıl ev hayatını canlandıracak, işini uzaktan takip edebilir veya iş için sık seyahat edebilirsin.Oğlak 2021Bütün ağır gezegenleri başından savdın, rahatladın. Geriye kaldı bir Plüton! O seninle bir müddet daha birlikte ve hayatını değiştirmeye devam ediyor! Bazen onun enerjisi büyük bir güç getirebilir. İyi kullan sevgili Oğlak.

Satürn ve Jüpiter Kova’ya geçip muhteşem buluşmayı yaşatırken senin de para evin şenlenecek. Kendi işini kurabilirsin, kendi ilgi alanını işe çevirebilirsin ve eğer ileri yaşta bir bireysen ve çocukların varsa onlarla beraber iş yapabilirsin.
Fakat bu yıl çocukların üzerinden gelecek mücadelelerin de olabilir.
Şubat ortası & Haziran ortası ve Aralık sonu riskli bir yatırıma girerken 2 kere düşünün. Dikkatli olmazsan kayıplar kaçınılmaz olacaktır.
Tutulmaların bir kısmı sana geri çekilmeyi, gizlilik içinde bazı işlerini yürütmeyi, emekliliğini düşünmeyi söyleyebilir. Dini veya ruhsal öğretiler ile içinde bulunduğun durumu iyileştirmeye çalışabilirsin. Hastalıkların varsa ve tedavi gerektiriyorsa bunları önceliğine alabilirsin.
Jüpiter bu yıl kısa süreliğine Balık burcuna giriyor ve kısa geziler için harika olabilir. Eğer bir konu da eğitim almak istersen ki bu işine yarayacak bir konu başlığıysa ve sana işinde artı değer katacaksa tam zamanı bundan güzel fırsat bulamazdın. Şanslı günleri takip et.
Tutulmaların bir kısmı eski sorunlarla seni uğraştırırken bir kısmı da alamadığın-yapamadığın izni karşına getirebilir. Maaşlı izne ayrılabilirsin.
Yılın ortasında ki Güneş tutulması yeni bir iş veya yeni bir pozisyon getirebilir.
Yılın sonunda ki Ay tutulması bazılarına bir ilişkiyi bitirtirken bazılarına da yüzük takıp bekarlığına veda etmeyi söyleyebilir.

Mutlu yılların olsun… Para konusunda kısmetin büyük, herkes senin yerinde olmak isteyecek. Sonu bolluk, bereketle biten işlerinin galibiyetini kutlaKova 2021Muhteşem ikili Jüpiter ve Satürn burcunda birleşti. Kendini heyecan verici yeni yollarla genişletebilirsin.
Sahnede olmak istersen gözler üzerinde olabilir. Aldığın bir işi iyi yapmaya devam etmelisin tam ortasında sıkılıp bahaneler uydurmamalısın. Satürn de hemen yanı başında olacak hayatının sorumluluğunu almaya istekli olman için hatırlatmalarda bulunacak ve sana ek sorumluluklar getirebilir.
Bazı Kova burçlarının hayatında büyük değişim olabilir; yeni bir bebek veya yıllardır yaşadığın muhitten taşınmak ya da beklenmedik bir sağlık sorunu ile mücadele etmek gibi.
Tutulmalar ile bir hayalin gerçek olmaya çok yakın. Girdiğin gruplar veya tanıştığın arkadaşlar sana şans getirebilir. Adeta sahne de sen olabilirsin.
Bazı Bekar Kovalar için taze bir aşk “gayet güzel ve tam zamanında geldi” dedirtecek türden olabilir.
Yılın hemen başında ilk Merkür gerilemesini burcunda ağırlıyorsun. 1 yıl önce neler yaptın ve bu yıl neler yapmak istiyorsun? Yanıtını düşünmen için birkaç haftan olacak. Vücutta ki lenfler misali sağı solu kontrol altında tutup sonra kendi alanına her şeyi çekmek istersen, nasıl olsa saklı diye düşünürsen, gizli kalmaz bazen bu pahalıya patlayabilir...
Şubat ortası & Haziran ortası ve Aralık sonu gezegen görünümleri sevdiklerinle aranı açabilir. Özel hayatında ki meseleler önemli olacak. Beraber yaşadığın kişiler ile aranda çıkan anlaşmazlıklar bu zamanı huzursuz kılabilir. Özür dilemeden kendin olmalısın, bazı değişimler kaçınılmaz. Onların fikirlerine saygı duyarak kendi savunduğun konuda direnç gösterebilirsin ve bunu bir tek sen yapabilirsin. 🙃
Büyük şans gezegeni Jüpiter kısa süreliğine -yaz zamanı- Balık burcunda olacak, sanatsal bir konuyla ilgili bir faaliyet alanındaysan bu süreçte iyi bir teklif gelebilir ve değerlendirebilirsin ve iyi bir para ile bu işe evet diyebilirsin.
Tutulmaların bir kısmı ile sosyal yaşamında ani değişiklikler olabilir. Bir arkadaşın hayatından ayrılabilir ve daha sonra yeni bir insanla tanışabilirsin.
Yılın tam ortasında kardeş burcunda ki tutulma aşk hayatında ani değişiklikleri getiriyor, heyecan verici bir bağlantı kurabilirsin. Ya da bir ilişkin varsa başka bir seviyeye geçişini bekleyebilirsin.
Yılın sonunda ki Ay tutulması ev yaşamında bir sonu getirebilir, taşınmak için hazır olabilir veya beraber yaşadığın sevdiklerinle ateşkes ilan edebilirsin.

Mutlu yılların olsun… senin için büyük bir devrimin kapısını açtı diyorlar, essah mı? 🙄🙃
Bakalım teknoloji nereye varacak? Ve yine Ekolojik düzen için dünya S.O.S verirken, insanlık bunu kale alacak mı?
Balık 2021Neptün gezegeni öteden beri burcuna demir atmış dururken, kendine ait inziva mekanların olabilir. Dinlendiğin, geri çekildiğin, ilgi alanlarınla uğraştığın, meditasyon veya dua ettiğin… Bu gezegen zaman zaman seni sisli, puslu, öngörülmez ve mistik yapabilir. Enteresan araçlarla sana haberler verebilir ve farkındalık yaratabilir. Rüya, içine doğan hisler veya spontane gelişen olaylar, tesadüfi işaret ve insanlar… bu yıl da yeni uyanış ve farkındalıklar verebilir. Şayet göz boyamamı yoksa gerçek mi? sorusunu sıklıkla sorarsan.

Bu yıl Jüpiter ve Satürn Kova burcunda birleşti ve bu birleşme senin gözlem evinde meydana geldi. Dışarıda olanlarla daha az ilgilen esas içeride olanlar daha önemli odak noktası diyecek. Tedavi olman gerekiyorsa üzerinde dur, dinlen ve kendine zaman ayır. Hobilerine, ertelediğin tüm uğraşlara yer aç, belki emeklilik konusu da gündeminde olabilir. Ruhuna iyi gelecek her şeyi yapma yılı.
Şubat&Haziran ortası ve Aralık sonu gezegen görünümleri rahatsız edici iletişimi veya bunu tetikleyen durumları senin önüne getirebilir.
Bazı iletişim ve görüşmelerini gizlilikle yapmak isteyebilirsin, kapalı kapılar ardında bazı önemli kararlar alabilir ve bunları yeri geldikçe ortaya çıkarabilirsin.
Jüpiter bu yıl çok kısa süreliğine burcunda yol alacak, bu adeta kendine olan güvenini geri döndürmek üzerine bir eylem! Fırsatlar ve harika insanlar hayatında olabilir.
Tutulmaların bir kısmı heyecan verici yeni kariyer kapıları açabilir, yılın ortasında ki tutulma aile evinizi değiştirmeye sebep olabilir ve bu yaşam konutunu değiştirmek anlamına gelecektir.
Yazı işleriyle uğraşanlar için beklenmedik fırsatlar olabilir, direk olmasa da endirekt görüşmeler ile bu sana sunulabilir.
Etkileyici insanlar hayatında ki değişim ve dönüşüm için yardımcı olacaktır.
Yılın sonunda ki ay tutulması önemli haberler alıp yönünü değiştirmeye sebep olabilir.
Gelecek yıl Jüpiter senin yanında bu da farklı ve yeni bir hayat başlıyor demek olacak

Yıldız Gönüllü
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.764
1.394
kk yıllık.jpg

2021 KOÇ BURCU​

Ne hay ediyorsanız olabilir

Zorlu Satürn Oğlak geçişinden sonra bu yıl daha rahat geçecektir,Satürn Kova burcunda 11.evinizde Sosyal çevre ve kariyerin getirileri hayalleriniz,hedefleriniz bu yılın teması.Hayal kurmayı bırak ve harekete geç diyor gökyüzü sizlere.Hayatta ne istiyorsan atağa geç seni ödüllendireceğim.

Önemli kariyer yapılanmanız olabilir,arkadaşlıklar anlamında ayıklanmaya gidebilirsiniz,arkadaş ihanetleri olabilir.Sosyal çevrede ciddi değişiklik olabilir.

Uranüs 2 evde kare açı yapacak kariyerinizle ilgili beklenmedik olaylarla karşılaşabilirsiniz ve bazılarınız tekrar edene zorluklarla karşılaşabilirsiniz.Toplumsal statünüzde değişiklikler getirebilir,sürpriz evlenme,anne,baba,boşanma olabilir.

Jüpiter de Satürn ile birlikte Kova burcundan bu yıl.14Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcuna geçecek.Yaşı olanlar 12 sene öncesine gidin Ocak 2009-2010 zamanlarında neler olmuştu,onları bir düşünebilirsiniz.Hedefler ve idealler kariyer anlamında size fırsatlar sunabilir.Yeni insanlarla tanışabilirsiniz,dernek ve sosyal sorumluluk projelerinde olabilirsiniz.Sağlıkla ilgili problemler varsa bunlarda güzel gelişmeler ve iyileşmeler olabilir.Bilinç altınızda saklı tutuğunuz ne varsa ortaya dökülebilir,maneviyatınız artabilir.Mayıs İle temmuz kendinizle barışma döneminiz adeta.

Bu yıl hayat hedef ve amaçlarınızda yeni başlangıç ve bitişler getirebilir.Yaşamdan her ne istiyorsanız hayal kurabilirsiniz.

Ay düğümleri 2002 de olduğu gibi bu senede İkizler Yay aksında olacak büyük resmi daha fazla görmek isteyeceksiniz,hayatı daha derin ve anlamak istediğiniz bir dönem olabilir.Yurt dışı bağlantılı İşlerini ve eğitimleriniz olabilir.Akrabalar kardeşler,yakın akrabalar,eşinizin akrabaları onların hayatlarına müdahale etmeniz gerekebilir hatta sağlık konuları bile olabilir.Bazılarınızın mahkemeleri de olabilir.Bağımsız iş kurmak isteyenlerin başarıları gündemde.

RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak.Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir,bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsinz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.

Bu sene kariyer ve sosyal çevrenin dönüşümleri sizleri bekliyor .Yeni amaç ve hedefleriniz ile ilgili değişiklikler bulunuyor bu dönüşümler bazen sancılı olabilir, ancak size iylikler ve güzellikler getirmesi muhtemeldir.

2021 BOĞA BURCU​

Yeni hayatlar inşa edebilirsiniz.

Satürn Oğlak geçişinden sonra bu yıl Satürn sizlerin i 10.evden geçiyor.Toplumsal statünüzde değişiklikler sınanmalar ve yapılanmalar yaşayabilirsiniz.

2021 yılı geçmiş yıllarda sizle konfor alanınızı sevdiğiniz için bozulmasını istemediğiniz için değişiklikler e girmedi iseniz yada kendinize yatırım yapmadıysanız sizi burada zorlayacaktır ve bu mücadele ile gelebilir.Çalışanlarınız zaman zaman üstleriniz varsa bunlarla da zorlanabilirsiniz.

Bu yıl kendinizi garantide hissettiğiniz konular her ne ise gündeminizde olabilir.Evlilik yada ailevi ilişkilerde sorun varsa bunları su yüzüne çıkabilir. Aslında burada size yeni yapılanmalar yapmanızı göstermek istemektedir.Sizlerin her zaman gücünüz vardır sabır ve istikrarla bunları iyileştirebilirsiniz.Hatta çözerek daha da güçlenebilirsiniz.Bazılarınız evlenebilir, ebeveyn olabilirsiniz. İyi gitmeyen evlilikler varsa buralarda bitişler yaşayabilirsiniz.Kendi ebeveyn sağlığı da konularınız içinde olabilir.

Uranüs’ün bu yıl yapacağı ani olaylarla kariyerinizde yapılanmalar olabilir .Üstüne giderseniz ödüllerinizi alabilirsiniz.Statünüzle ilgili zaman zaman zorlanabilirsiniz.Bazılarınızın yıl içinde yurtdışı bağlantılı işleri ve mahkeme konularınız olabilir.

Jupiterde şans kısmet gezegenedir.Satürn ile birlikte bir müddet hareket edecek size kariyerinizde fırsatlar getirebilir.Özelikle 14 Mayıs-28 Temmuz tarihlerinde kariyerle ilgili kendinizi göstereceğiniz işler olabilir,bunlar .yurt dışlı bağlantılı bile olabilir.Eğitimlerde almak isteyebilirsiniz. Yeni aşklar ve yeni arkadaşlıklar ilgilide fırsatlar gelebilir.Zorlandığınız konularda jüpiter’de size destek verecektir.Yeni gelişmelerle yep yeni hayatlar inşa edebilirsiniz.

Ay düğümleri İkizler ve Yay aksında olacak maddi konuşmalarınızda tetiklenmeler aile ile ilgili olan maddi trafiğinizde değişikliklerle karşılaşabilirsiniz.Miras nafaka ortaklıkla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Kariyerde de zorlanırken fırsatlar,ailevi konularda zorlanmalar ve toparlanmalar statü değişikliği yaşayacağınız bir yıl .Boğalar değişikliği sevmez ancak radikal değişimler yapmanız gerekebilir,değişimi sevin.

RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak. Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir, bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsiniz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.

2021 İKİZLER BURCU​

Hayat ve yaşam tarzında değişikliğe gidenlerdensiniz.

Bu yıl s Satürn kovada sizlerin 9. Evinde gelecekle bağlantılı,2023 yılına kadar hazırlık döngüsüne başlıyorsunuz,yarıda bıraktığınız eğitimler gelecekle ilgili yarım bıraktığınız zihinsel anlamda her ne ise bunu uygulamaya başlayın demek istiyor.Üniversitede iseniz sizi zorlayabilir.Yurtdışı bağlantılı planlarınız olabilir ve özelikle ticaretler varsa girmek gibi düşünceleriniz varsa burada sizi zorlayabilir.Uzak akrabalarınızla ilgili sınanmalar olabilir.Dünya görüşünüzde değişlikler olabilir,maneviyatınız sorgulayabilirsiniz.Mahkeme ve dava konularınız olabilir.

Uranüs’ün ani beklenmedik beklenmedik olaylar olabilir

Yaşı olanlar 2009- 2010 yıllarında neler yaşamıştınız.Hayat felsefiniz değişimler hatta inanç seyahatler ve fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.Torun gelebilir,yada onların hayatı ile ilgili konularda değişiklikler olabilir.

14 MAYIS 28 TEMMUZ Jüpiter balık burcuna girecek ve toplumsal statü ve kariyerinizde güzel fırsatla gelebilir,beklenmedik güzel gelişmeler olabilir.İyi giden ilişki evliliğe gidebilir.Evli olanlar çocuk sahibi de olabilirsiniz.

AY DÜĞÜMLERİ 2002 yıllarında olduğu gibi bu yılda aynı burçlarda hayatınızda ne oldu.Bu yıl yaşamınız aile ilişkileri ortaklıklar ve dış görünüşünüzde değişiklikler yapabilirsiniz.

RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak.Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir,bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsinz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.

2021 YENGEÇ BURÇLARI​

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Yeni finansal süreçleriniz başlıyor.

Satürn sizin 8.evinizde 2021 bir çoğunuzun hayatında köklü değişiklikler dönüşümleri tetikleyebilir.Endişeler,travmalar,kişisel dönüşümler hayatınızla ilgili olarak korktuğunuz yüzleşemediğiniz her ne ise sizi yüzleştirmek üzere sizi yüzleştirecektir. Bertaraf ettiğiniz,harekete geçemediğiniz konular her ne ise onlarla yüzleşebiliriz.Eşinize ve ailenize bile çok güvenmemiz gerektiğini fark edeceğiniz drumlarla karşılaşabilirsiniz.Finansla drumunuzu iyileştirebilmeniz gerekebilir.Bir kısmınıza yeni güzel kariyerler gelebilir.Bir kısmınızda krediler,ve borçlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Ağustos ayına kadar ani oluşumlarla karşılaşabilir ve yüzleşebilirsiniz.

Jüpiter’de Kova burcunda olacak yaşı olanlar 10-12 sene Ocak 2009-2010 yıllarında neler yaşamıştınız benzer olaylarınız olabilir.Sürpriz finansal kaynaklarla karşılaşabilirsiniz.Bir kısmınız içsel dönüşümleriniz olabilir,maddi sınavlarla karşılaşırken gökyüzü de size destekler verecektir.Uzun vadeli önemli finansal süreçleriniz başlıyor olabilir.

Mayıs ve Temmuz arasında iyimserliğiniz artabilir,yurtdışı bağlantılı konularınız olabilir.Mahkemeleriniz varsa destek olabilir.İşiniz var ve sosyal medyada kullanmak istiyorsanız sizin için çok uygun zamanlar.

2002 yılı ile kıyaslayabilirsiniz bu yıl Ay ve Güneş tutulmaları kariyer fırsatları getirebilir,hatta yeni sektörler bile olabilir.Biraz yeme içme düzeniniz ve sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir yıl.Güçlenme döngüsüne giriyorsunuz.

RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak.Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir,bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsinz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.

2021 ASLAN BURÇLARI​

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

İlişkilerde güzel gelişmeleri en çok sizler yaşayacaksınız.

Satürn sizlerin 7.eviniz de her türlü iki ilişkinizin ,ortaklıklarınız ile gündemleriniz olabilir.Mevcut ilişkisi olanlar bunu evliliğe taşıyabilir,sürpriz aşklar, ilişkilerde sorumluluklar dikkate alınamayan,sıkıntılı alınmayan ilişkiler bitebilir,hatta

kötü ilişkileri olanlar boşanma kararı bile alabilirler.Ortaklı ilişkilere de başlayabilirsiniz yada sorumluluk almıyorsanız o da bitebilir.Tüm ilişkilerde kendi yetersizlikleriniz ile ilgili sınanabilirsiniz.

Uranüs ani olayları getirir, bu yıl etkileriniz sizler en fazla ikili ilişkilerde beklenmeyen olaylar yaşayarak deneyimle ye bilirsiniz.Bunları hem iş,hem özelle hayatla ilgili olabilir.

Jüpiter de bu yıl Kova burcunda Satürn ile birlikte olacak.Yaşı olanlar

Ocak 2009-2010 yıllarında hayatınızda neler olmuştu oradan da hatırlayabilirisiniz.Hayatınıza ummadığınız fırsatlar getirebilir.Özellikle 14 Mayıs ve 28 Temmuz ayında Jüpiter balık burcuna geçmesi ile sürpriz paralar,iş ortaklıkları,çocuk ve yeni aşklar gelebilir.Bu yıl hayatınıza giren insanların kalıcı olması muhtemeldir.Keyifli yaz geçirebilirsiniz. Uzun soluklu ilişkiler ve ortaklıklar yapabilirsiniz.

Ay düğümleri İkizler Yay aksında yaşı olanlar 2002 yılında aşk ve kariyer konularında neler olmuştu bir düşünün,bir çoğunuza aşk ve evli olanlarda çocuklar gelebilir. Hobilerinizle ilgilenebilirsiniz,buradan kariyer bile inşa edebilirsiniz. Güneş ve ay tutulmaları da burada olacak. Doğru ilişkiler hayatınıza almanız bu yıl destekleniyorsunuz.

RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak.Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir,bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsiniz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.

2021 BAŞAK BURÇLARI​

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Beklenmedik güzel işler ve gelecek planları yapanlardansınız.

Satürn Kovada ve sizin altıncı evinizde iş hayatı ve günlük rutinleriniz ile ilgili konularınız gündeminizde olacaktır.Bir verimsizlik hissi bir yenilik yapmam gerekiyor nasıl yapmalıyım düşüncelerinde olabilirsiniz,ancak bu düşüncelere bazı krizlerle de düşebilirsiniz. olabilir.Çalışanlar özellikle iş ortamınızdaki kişilerle krizleriniz olabilir.Bu yıl ayrıca sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor,özellikle diz ve kemikle ilgili olabilir.Mide ve bağırsakla ilgilide zaman zaman sıkıntılar yaşatabilir. Yeme düzeninize,alışkanlıklarınıza da dikkat etmeniz gerekebilir,hatta bunlarda değişikliğe gidebilirsiniz.Evcil hayvan da sahiplenebilirsiniz yada evcil hayvanınız varsa onun sağlığı ile ilgili olaylarınız olabilir.

Bu yıl Uranüs’ün etkilerinin fazla hissedebileceğimiz bir yıl.Uranüs ani olayları tetiklediğinden bu yıl beklenmediğiniz sağlık,iş konuları ile karşılaşabilirsiniz.

Jüpiter’de aynı anda Kova burcunda ve aynı alanda olacak ve size bu konularla ilgili destekler getirebilir.Yaşı olanlar Ocak 2009-2010 yıllarında hayatınızda neler olmuştu,benzer olaylar olabilir.Kariyer ve sağlığınızda destekler gelebilir.Jüpiter Satürun’ün zorladığı konularda size destekler verebilir özellikle iş arayanlara sürpriz gelişmeler olabilir.Bu kariyerde gelen fırsatlar kalıcı olabilir.Özellikle 14 Mayıs-

28 Temmuz arasında Jüpiter Balık burcuna geçecek ve size yeni aşk fırsatları verebilir,mevcut ilişkileriniz evliliğe gidebilir.

Ay düğümleri de İkizler ,Yay aksında yaşı olanlar 2002 yıllarında hayatınızda neler olmuştu.Bu yıl Ay ve Güneş tutulmaları da aynı evde yaşanacak sizlere taşınmalar getirebilir.Sorunlu ilişkisi olanlar varsa bitirme kararı alabilirler.Toplumsal statünüzde gelişmeler olabilir,hatta bunlar sizin için çok önemli kariyer ve statü değişikliği olabilir. RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak.Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir,bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsinz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.

2021 TERAZİ BURÇLARI​

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Aşk,evlilik.çocuk ,para konuların ada en şanslısı sizsiniz.

Satürn Kovada bu yıl sizlerin beşinci evinizde sosyal çevre ilişkilerinizi ve aşk,çocuklarınızla ilgili konuları gündeminize getirecektir.Satürn size aşk getirebilir.Aşk konularında sizi sınaya da bilir,aşk ilişkilerinizi doğru kurmayı öğretmesi muhtemeldir..Bu aradan geçerken evli iseniz yeni çocuklar getirebilir,çocuklarınız ile ilgili bazılarınızın zorlanmaları olabilir.Yetenekleriniz,hobileriniz ile ilgili size yeni başlangıçlar yapabilirisiniz,hatta bunlardan yeni kariyerler bile getirebilir.

Bu yıl Uranüs’ün etkilerinin fazla hissedebileceğimiz bir yıl.Uranüs ani olayları tetiklediğinden bu yıl beklenmediğiniz olaylarınız aşk ve

,sürpriz çocuklar olabilir..Bazı ailevi problemleriniz olabilir birden taşınma yaşayabilirsiniz yada sürpriz miras da gelebilir.

Jüpiter de Kova burcunda Satürn ile birlikte.Yaşı olanlar Ocak 2009-2010 yıllarında hayatınızda eler oldu .Özellikle aşk ve çocuklar konusunda bu sene fırsatlar gelebilir.Aşk konularında gelen fırsatlarda tutarsızlıklar sergilemeden devam ederseniz kalıcı ilişkiler olabilir.Bu yıl sizler için fırsatlı bir yıl olacağından aynı anda birkaç kişi ile görüşmeyin ,karşı taraf hak etmiyorsa onları bıraktığınızda yeni kişileri gelebilir.Evlilik bile getirebilir.Çocuklarınızın hayatında da olumlu gelişmeler olabilir..Şans oyunlarından yada sürpriz kazançlarla karşılaşabilirsiniz..

14 Mayıs ve28 Temmuz arasında özelikle iş ve kariyer konularınızda bolluk bereket ve yeni başlangıçlar olabilir yada sorunlar varsa onları düzeltebilirsiniz.Sağlıkla ilgili de üstünde durmadığınız konular gün yüzüne çıkabilir ancak bunları da tedavi eder.Evcil hayvan sahibi de olabilirsiniz.

AY düğümleri de 2002 yılında olduğu gibi bu yılda ikizler yay burcunda yaşı olanlar benzer olayları yaşayabilirisiniz.Akrabalarınız,yakın arkadaşlarınız yada kardeşlerinizin hayatları ile koşuşturmalarınız yada onların hayatına müdahale etmeniz gerekebilir.Kendi işinizi kurmakla da uğraşabilirsiniz. Mahkeme konuları da

RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak.Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir,bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsinz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.

gündeminizde olabilir..

2021 AKREP BURÇLARI​

AKREP VE YÜKSLELEN AKREP

Yeni yaşam alanları inşa ediyorsunuz

Satürn sizin dördüncü evinizden geçecek iki buçuk yıl kova burcunda olacak zorlayıcı bir döngüye başlayabilirsiniz.Ancak size desteklerde verecek.Neye ele atsanız olmayabilir,istediğiniz konularda istediğiniz elde edemeye bilirsiniz.Ebeveynler,ailevi,ev ve yuva konuları ağırlıklı gündemde olabilir.Taşınma yer değişikliği konularınız birden gündemde olabilir.Evlik ve ilişkilerle ilgili sınavlar olabilir.

Bu yıl Uranüs’ün etkilerinin fazla hissedebileceğimiz bir yıl.Uranüs ani olayları tetiklediğinden bu yıl beklenmediğiniz olaylarınız ailevi yaşam alanınızda sürprizlerle karılaşabilirsiniz.Ticari faaliyetle ilgili konularınız olabilir.

Jüpiter de Kova burcunda olacak ve size hayatınızla ilgili yapılandırmalar için destekler getirebilir. Yeni yaşam alanı inşa ettirebilir. 14 Mayıs ve 28 Temmuz arasında şans gezegeni Jüpiter harika aşklar getirebilir,çocuğunuzla ilgili güzel gelişmeler olabilir.

Yaşı olanlar Ocak 2009- 2010 yıllarında ailevi konularında değişiklikler neler olmuştu .Gayrimenkuller için ev alım satım ve miras konularınız olabilir.Aile büyüyebilir.Bekarlara evlilik getirebilir.Berbat bir evliliğiniz varsa bunu da büyütebilir ve ayrılık kararı da alabilirsiniz.Aile içi problemleri büyütebilir,akrabalık ilişikleri de iç dünyamızı da döneriz astroloji,danışmanlıklar ilginiz çekebilir.Ailevi konuları yapılandıracaktır.

Ay düğümleri sizin 2002 yıllarında olduğu gibi bu yılda İkizler Yay burcunda yaşı olanlar o yıllarlına gidebilirler.Kariyer ve para konularınızda tetikleyecektir,maddi konuları ile mal,mülk,miras konuları gündeminize gelebilir.Aniden sağlıkla ilgili olaylarınız da olabilir.

RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak.Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir,bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsinz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.

2021 YAY BURÇLARI​

YAY VE YÜKSELLEN YAY

Kararlarınızı en çok sorguladığınız bir yıl

Satürn bu sene sizin üçüncü evinizde iletişimsel konularınız da zorlanabilirsiniz.Zaman zaman iletişim konularını sorgulayabilirsiniz,sürekli kararlarınızı sorguladığınız bir yıl olabilir.Yakın akrabalar,kardeşlerle olan ilişkilerinizin revize edildiği bir dönem olabilir.Bununla ilgili neler yapabileceğini sorgulatabilir.Bazen de sağlık konuları gündeme gelebilir.Bir çoğunuzu eğitim konuları gündeminizde olabilir.Ticari faaliyetlerinizle ilgili yeni döngüleriniz başlıyor ,burada bir değişim olabilir.yeni bir Pazar olabilir yada ticaret yapma şekliniz de değişikliğe gidebilirsiniz.Hiç ticaret yapmaz iken ticarete ağırlık vermek isteyebilirsiniz.

Bu yıl Uranüs’ün etkilerinin fazla hissedebileceğimiz bir yıl.Uranüs ani olayları tetiklediğinden bu yıl beklenmediğiniz olaylarınız

akrabalık ilişkileri ve yakın arkadaşlarla sürprizler olabilir.Ticari faaliyetle ilgili ani kırılımlar da olabilir,Bu yıl araçlarınızla ilgili gündem konularınız içinde..

Jüpiter de Kova burcunda Jüpiter şans gezegeni olduğundan yaşı olanlar Ocak 2009-2010 yılları arasında neler yaşadığınızı bir düşünün.Yakın akrabalar ve kardeşlerle ilgili iyi gelişmeler olabilir.Sizin onlarla olan ilişkilerinizde zorlanmalar olabilir ve bunlara toparlamalar da getirebilir.Yeni eğitim ve sözleşmeler yapabilirsiniz. Akrabalarınızda evlenme ve büyüme ile karşılaşabilirsiniz 14 Mayıs ve 28 Temmuz arasında Jüpiter balık burcunda olacak yaşam alanınızda değişiklikler olabilir.Maddi desteklerle mal mülk sahibi olabilirsiniz. Ay düğümleri 2002 yılında olduğu gibi bu yılda İkizler-Yay aksında yaşı olanlar neler yaşamıştınız bir düşünün.Hayatınızda önemli değişiklikler ve geçişler olabilir.Köklü değişimlere açık bir yıl.

atmıyoruz.Mümkünse ameliyat bile olmuyoruz.En sürprizli bir yıl sizin olabilir.

RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak.Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir,bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsinz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.

2021 OĞLAK BURÇLARI​

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

En çok çalışıp,para kazanan siz olabilirsiniz.

2018 yılından beri sizde olan Satürn en çok sizleri zorladı.Bu yıl artık sizden çıkıp Kova burcunda sizin ikinci evinizde olacak.Para,kariyer maddi,manevi olaylarınız olacaktır.Maddi kaynaklarınızı doğru kullanmanızı sağlayacaktır.

Burada finansla anlamda yeni işlerden para kazanmayı öğrenebilirisiniz.Hayat ve kariyer inşa etmeyi çok iyi bilirsiniz..Yeteneklerinizi çok iyi kullanmanız için sizi zorlayarak çok çalışma getirebilir. Yeteneklerinizi kullanıp yeni işler yapabilirisiniz.Bu dönemde başlanan işler kalıcı olur.Öz değeriniz ile sınanabilirsiniz.Kendinizi değersiz hissettiren insanlarla görüşmelerinizi bırakma karaları alabilirsiniz..

Bu yıl Uranüs’ün etkilerinin fazla hissedebileceğimiz bir yıl.Uranüs ani olayları tetiklediğinden bu yıl beklenmediğiniz olaylarınız

para ve kariyer alanında çıkabilir.

Jüpiter’de bu yıl Kova burcunda aynı evinizde olacak şans gezegeni

Yaşı olanlara Ocak 2009-2010 yıllarında hayatınızda neler oldu?İşle ilgili yeni başlangıçlarınızı olabilir.Biraz açılabilirsiniz,para kazanma şeklinizde değişiklikler olması için güzel fırsatlar gelebilir.Farklı iş ve gelir kaynakları ile karşılaşabilirsiniz.Kariyerinize yeni bir yapılanmalara sağlamlıkla gelecektir. 14 Mayıs ve 28 Temmuz arası kardeşler yakın akrabalarınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir.Yazın hareketli olabilirsiniz.Yeni eğitimlerde alabilirsiniz.

Ay düğümleri 2002 yılında olduğu gibi bu yılda İkizler Yay burçlarında .Yaşı olanlara o zaman neler yaşamıştınız düşünebilirsiniz.Zihinsel olarak biraz zorlanabilirsiniz,fiziksel sağlığınızda zorlayabilir.Bu yıl sağlığınıza özen gösterirseniz iyi olur.Kariyerde güzel çalışmalara gidebilirisiniz.Bu yıl en çok çalışan sizler olabilirsiniz.

RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak.Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir,bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsinz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.

2021 KOVA BURÇLARI​

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

Geleceğinizi yeniden yapılandırıyorsunuz.

Zorlu döngünüz bitiyor ve yeni başlangıç döngüleriniz başlıyor ,yeni bitişler yerine yeni kararlar alacağınız yep yeni başlangıçlar.Bir kısmınızda 30 yıllık döngü başlatabilir..Ben ne istiyorum ne yapmalıyım ,evlenebilirisiniz,çocuk sahibi,başka kariyerde olabilir,ilişki ile ilgili yeni sorumluluklar,dış görünüşle ilgili değişiklikler,fiziksel sağlığınızla ilgili zaman zaman ani değişiklikler olabilir.

Bu yıl Uranüs’ün etkilerinin fazla hissedebileceğimiz bir yıl.Uranüs ani olayları tetiklediğinden bu yıl beklenmediğiniz olaylarınız ilişkilerle yaşayabilir ve yaşamınızı revize etmeniz gerekebilir.Özgürlüğünüzü isteyebilirsiniz.Hayatınızla ilgili yeni hedefler koymak isteyebilirisiniz.Hayatınızdan bir şeyleri çıkartıp vedalaşmalarınız olabilir..

Jüpiter de sizlere destek verecek Kova burcunda Jüpiter şans bolluk gezegenidir. Yaşı olanlar Ocak 2009-2010 yıllarında hayatınızda neler yaşadınız.Her konuda Yeni başlangıçlar gündeminizde olabilir.Fırsatları iyi değerlendirin.İnsanlar tarafından beğenileceksiniz.Yeni ilişki ve yeni aşklar verebilir.Çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz.Kilo alabilirsiniz.14 Mayıs ve 28 Temmuz arasında para konusunda güzel değişiklikler olabilir.

Ay düğümleri 2002 yılında olduğu gibi İkizler –Yay burçlarında ö dönemde yaşı olanlara neler yaşadınız bir düşünün. Kariyer ve işle ilgili güzel fırsatlar gelebilir,hayattan beklentilerinizi gerçekleşetirebilirsiniz.Çok önemli aşk fırsatları yakalayabilirsiniz.Ebeveyn olabilirsiniz. Kariyeriniz ve gelecekle ilgili güzel gelişmeleri en çok yaşayanlar sizler olabilirsiniz.

RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak.Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir,bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsinz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.2021 BALIK BURÇLARI​

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

En sürprizli yılı sizler yaşayabilirsiniz.

Satürn sizin 12. evinizde olduğundan sizler için biraz karışık şahsına münhasır bir yıl olabilir.30 yıllık bir döngülerinizde değişiklikler başlayabilir.Bazı bitişlerin sonlanmaların olabileceği bir yıl.Fiziksel ve ruhsal sağlığımızla ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz.Yaşam enerjiniz zaman zaman düşebilir.

İş hayatında sıkılma,işini değiştirme ve dış hayata kendinizi kapatıp iç dünyanıza döndüğünüz bir yılı anlatabilir.Bazı insanlarla yol ayrımları olabilir.Hiç beklemediğiniz kişilerden düşmanlıklar olabilir.Aile büyüklerinizin sağlığı ile ilgili olaylarda olabilir.Yaşamanızda size yük gelen ve sonlandırma için size bitişler yaşatabilir.Kişisel gelişiminizle ilgilenebilirsiniz .

Bu yıl Uranüs’ün etkilerinin fazla hissedebileceğimiz bir yıl.Uranüs ani olayları tetiklediğinden bu yıl beklenmediğiniz olaylarınız özellikle kariyer çevreleri ve sosyal çevre ilişkilerinizle ilgili yaşayabilirsiniz.

Jüpiter’de Kova burcunda ,en zorlu dönemde size bu konularla ilgili yardımcı olacak ve bazı krizlerden fırsatlar çıkarabilirsiniz.

Yaşı olanlar Ocak 2009 ve 2010 yıllarında neler yaşadığınızı düşünün ,benzer konular yaşayabilirsiniz.Bazı yüzleşmeler yaşayabilirsiniz ve kendinizle barışabilirisiniz.Bazen bitişler yeni fırsatlar yaratabilir ve siz bunları yaşayabilirsiniz.

14 Mayıs-28 Temmuz arasında yeni bir ilişki olabilir,daha rahat nefes aldığınızı hissedebilirsiniz.

Ay düğümleri 2002 yılında olduğu gibi bu yılda İkizler ve Yay burcunda Yaşı olanlar o yıllarda neler yaşamıştınız.Bu yıl yaşam alanınız,ailevi konular ikili ilişkiler, ve kariyerinizle ilgili döngüler, fırsatlar yakalayabilirsiniz.Gökyüzü sizi bir yerden zorlarken bir yerden de fırsatlar verebilir.Taşınma ile de sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.

RETROLAR

Bu yıl Venüs ve Mars ın retrosu bulunuyor Her yıl olduğu gibi Merkürün retrosu bulunuyor.

Merkür bu sene üç kere retro yapacak.Şubat ,Haziran ve Ekim aylarında.Bu dönemlerde ikili ilişkiler sınanabilir,bazı kişlileri hayatınızdan çıkarabilirsinz,yada eski aşkların dönüş yapacağı bir dönem . zorunlu olmadıkça herhangi bir yeni başlangıçlar yapmasanız iyi olur.

Evrim Seda (sedastro)

 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.764
1.394
kk yıllık2.jpgKOÇ : Yeni yıla kariyerinize ve hayatta bulunduğunuz konuma odaklanmış olarak gireceksiniz. Evlilerin çocuk, bekarların da aşık olmayı isteyecekleri bir yıl. Hayatınızda otorite konumundaki insanlarla güç mücadelesine girmek isteyeceksiniz. Bu durum canınızı sıkabilir. İlerlemeniz için geçmişte yaşadığınız olayları iyi analiz etmeniz gerekiyor. Duygusal anlamda eş veya ortak iş yaptığınız kişilerin desteğini alacaksınız. Yılın ilk beş ayı yakın ve uzak akrabalarla ilişkiler, yurt dışı bağlantılı işler, eğitim, hukuk ve yolculuklarla ilgili gelişmeler yaşayacaksınız. Yıl genelinde arkadaş çevrenizdeki insanlarla alacak-verecek ilişkisine girmemeniz sizin için iyi olur. Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren Haziran ayının sonuna kadar; ödemeler, kredi, miras ve ek kazançlarla ilgileneceksiniz. Bu dönem sağlığınızla ilgili bir operasyon da geçirebilirsiniz. Devamında Kasım ayına kadar tekrar akraba, eğitim, hukuk ve yurtdışı bağlantılı işlerle meşgul olacaksınız. Kasım ayından itibaren ise kazançlarınıza yoğunlaşacaksınız.

BOĞA : Yolculuk, yurtdışı, hukuk, eğitim ve uzak akraba ilişkilerindeki gelişmelerle yeni yılı karşılayacaksınız. Evinizde ve ailenizle daha çok zaman geçirmek, yeni bir ev almak veya taşınmak isteyebilirsiniz. Bir miras gelebilir, çalışmalarınızın karşılığı olarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Geçmişte unuttuğunuz veya ihmal ettiğiniz bir ödemeyi yapmanız gerekebilir. İki yıldır burcunuzda ilerlemeye devam eden Uranüs ile birlikte değişiminiz de devam edecek. Evlilik ve iş ortaklığı için şans getiren bir yıl. Yılın ilk bir buçuk ayında normale göre enerjinizi daha güçlü yansıtabileceksiniz. Ancak bunu öfke kontrolü ile yapabilmek önemli olacak. Yıl genelinde; kazançlarınız, kredi, miras, ek kazançlar, ameliyat gibi konularla daha çok ilgilenmeniz gerekecek. Özellikle Mayıs ve Haziran aylarından itibaren emeklerinizin maddi karşılığını daha çok alabilirsiniz. Kasım ve Aralık aylarında pek çok bekar boğanın evleneceğini söyleyebiliriz. Disiplinli bir şekilde hareket edenler ve sorumluluklarını alanlar için yılın son ayı oldukça güzel geçecektir.İKİZLER : Yeni yıla ödemelerinizi planlayarak ve ek kazanç, kredi gibi kaynaklarınıza odaklanarak başlayacaksınız. Geçmişten gelen bir ödeme canınızı sıkabilir. Bazılarınız bir operasyon geçirebilirler. Aile, kardeş ve yakın çevrenizle daha çok vakit geçirmek isteyebilir, yeni bir elektronik cihaz veya araba almaya niyetlenebilirsiniz. Yakın çevrenizin müdahalesiyle evlilik veya ortaklıkla ilgili konularda gerçekleri görmekte zorlanabilirsiniz. Bu yıl önceliği bencil olmamak kaydıyla, kendinize verirseniz daha iyi sonuçlar alırsınız. Yıl genelinde pek çok bekar İkizler burcunun yılı evli olarak bitirme ihtimalleri oldukça yüksek. Evli olanların da bir kısmı boşanacaklar. Yeni ortaklıklar kurulurken, hali hazırdaki bazı ortaklıklar sonlanabilir.Özellikle Mayıs ayından itibaren evlilik ve boşanmalar artacaktır. Kasım ayından yıl sonuna kadar olan süreçte; geçmişe dönme ve içe kapanma meyiline girebilirsiniz. Manevi veya spiritüel konularla ilgilenme isteğine girebilirsiniz. Bu yeni gelişme ile kendinizi manevi ve ruhsal anlamda geliştirerek, tüm hayatınızın kolaylaşmasını ve güzelleşmesini sağlayabilirsiniz.YENGEÇ : 2021'e bekarlar evlilik düşüncesiyle girecekler. Bu dönem yeni bir sevgili adayıyla da tanışabilirsiniz. Evliler, evliliklerini incelemeye alabilirler. Bazı yengeçler ise yeni ortaklıklar kurmak isteyebilir, plan ve projeler yapabilirler. Para kazanma ve kendi değerlerinize odaklanma duygusuyla hareket edebilirsiniz. Yılın ilk aylarında mirastan gelen bir para elinize geçebilir. Hayatınızdaki statünüz ve itibarınızla ilgili canınızı sıkan sorunları aşma fırsatı var. Ancak olayları doğru analiz edebilmeniz gerekiyor. Haziran ayına kadar; sağlık, gündelik işler, evcil hayvanlarla ilgili konulara yoğunlaşacaksınız. Yıl genelinde de; madde dünyası ile mana dünyası arasında gelgitler yaşayacak, hayatı sorgulayacaksınız. Mayıs ayında kısa vadeli hedefinize ulaşabilir, istediğinizi elde edebilirsiniz. Geçmişte verdiğiniz emeklerin karşılığını alabileceksiniz. Çalışma hayatı olanlar, Haziran ayı sonuna kadar yeni anlaşmalar yapabilirler. Kasım 'dan itibaren yıl sonuna kadar olan dönemde; sorumluluk aldığınız konulardaki başarılarınızla, hem ek gelirlerinizi hem de bereketinizi artırabileceksiniz.ASLAN : Yeni yıla girerken sağlığınızla ilgilenmeniz gerekebilir. Günlük rutinlerinizle oyalanabilirsiniz. Zaten ön planda olmayı seven yanınız daha da belirgin olacak. Sevgiye, ilgiye ve pohpohlanmaya ihtiyaç duyacaksınız. Evliler, eşleriyle güç mücadelesine girebilirler. Çalışanlar ise iş ortaklarıyla anlaşmazlığa düşebilirler. Her iki halde de, hislerinize güvenerek ve enerjinizi doğru kullanarak hareket ederseniz güzel sonuç alabilirsiniz. İmajınız veya giyim tarzınız ileılgılı olarak sizden yaşça büyüklerin eleştirilerine maruz kalabilirsiniz. 2021 yılının genelinde, sosyal çevre, arkadaşlık ve aşk ilişkilerine yoğunlaşacaksınız. Sağlık sorunu olanların hastalıkları tetiklenebilir.Mayıs ayından itibaren bazı bekar Aslanlar evlenecekleri kişi ile bir birlikteliğe başlayabilirler. Yılın son iki ayında ortak projelere imza atabileceğiniz kişilerle konumunuzu güçlendirebileceğiniz anlaşmalar yapabilirsiniz. Sorumluluklarınızı yerine getirir ve büyüklerinizin destekleyeceği işler yaparsanız, kendinizi geliştirme yolunda büyük adımlar atmış olacaksınız.BAŞAK: Yıla aşk veya çocuk beklentisiyle başlayacaksınız. Ruhsal anlamda ise daha içe dönebilir, manevi, ruhsal ve spiritüel konulara yoğunlaşmak isteyebilirsiniz. Bekarlar, aşkları uğruna aile büyükleri ile mücadaleye girebilirler. Olayların iç yüzünü görememe ihtimaline karşı tepkisel davranmamanızda yarar var. Olaylara onların gözünden bakabilir ve bakış açınızı değiştirebilirseniz orta yolu bulabilirsiniz. Evliliğe dönük adım atmayı düşünenler, hayal kırıklığına uğramamak için görünmeyenin ardındakini görmeye çalışmalılar. Mayıs ayına kadar olan dönemde ev değiştirebilir veya yeni bir ev alabilirsiniz. Çalışma hayatındakiler ve öğrenciler istedikleri konuma ulaşabilirler. Mayıs ayından itibaren ticaret ile uğraşanlar güzel ortaklık bağlantılarıyla yeni anlaşmalar yaparak hedeflerine ulaşabilirler. Bu süreçte bekarlar, sevgilileriyle maddi sebeplerden dolayı tartışma yaşayabilirler. Yılın son iki ayında duyguları ile hareket edenler, bir kadının desteğiyle amaçlarına ulaşabilirler.TERAZİ: Yeni yıla girerken aileniz ve sevdiklerinizle bir arada olmak isteyeceksiniz. Duygularınızı uç noktalarda yaşayacak ve fevri olma eğilimli bir ruh haliyle hareket edeceksiniz. Bu nedenle enerjinizi doğru kullanabilmek için olayların farklı yönünü görmeye çalışmalısınız. Unutmayın, tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. Yakın çevrenizdeki sevdiklerinizle ilgili konuları net göremediğiniz için maddi olarak zarara girme ihtimaliniz var. Geçmişte kendinizi adayarak emek vermenizin neticesinde aile içi ilişkilerinizin düzeldiğini bu yıl görebilirsiniz. 2021'in ilk 5 ayında elektronik bir cihaz veya bir araba alabilirsiniz. Yakın çevrenizden uzaklaşmak istemesenizde, başka çevrelere gitmekte ve yeni yerler görmekte fayda vardır. Konfor alanınızın dışına çıkmak ve başka kültürler hakkında fikir sahibi olmak ufkunuzu açabilir. Yurtdışı bağlantılı ticaret yapanlar doğru adımlar atmazlarsa maddi kayıba uğrayabilirler. Yaratıcılığa ağırlık verirseniz başarıyı yakalayabilirsiniz. Kasım ve Aralık aylarında enerjinizi doğru kanalize edip başkalarının ne düşüneceğini umursamadan hareket ederseniz hayatınızın pek çok alanında hedefinize ulaşabilir, maddi kazançlarınızı arttırabilirsiniz.AKREP: Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve arladaşlarınızla olan bağlantılarınızı güçlendirmek istediğiniz bir yıla başlıyorsunuz. Bekarlar, sevgililerine maddi manevi çok özveride bulunduklarını fark edebilirler. Çocuğunuz için gereğinden fazla masraf yaparak sonrasında pişman olabilirsiniz. Duygularınızı dengelemekte zorlanabileceğiniz için fevri değil, olayların farklı yönlerini görerek davranmaya çalışmalısınız. Evliler, eşleri ile duygusal uyumu yakalayabilirler. Yaratıcılık gerektiren işler yapanlar, sanatçılar, bulacakları bir ortakla duygusal anlamda hedefledikleri noktaya ulaşabilirler. Yıl genelinde kazançlarınız, size ait tüm değerler, ödemeler, miras ve ek gelirlerle ilgili güzel haberler alabilirsiniz. Devam eden rahatsızlıkları olanlar başarılı bir operasyon geçirebilirler. Mayıs ayına kadar dış görünüşünüzle ilgili yapacağınız bir değişiklik size şans getirecek. Haziran ayı itibariyle ummadığınız bir yerden ekstra bir kazanç elde edebilirsiniz. Kasım ayından itibaren yatırımlarınızda riskten uzak tutumlarda bulunmanız yararınıza olacaktır.YAY : Yılın ilk iki ayında kazançlarınızla ilgileneceksiniz. Yılın devamındaysa tamamen kendinize, evlilik ve ortaklı işlerinize yoğunlaşacaksınız. İnişli çıkışlı ve gergin bir ruh halinde 2021'i karşılayacağınız için; genel anlamda kararlarınızı iyi düşünerek verirseniz güzel sonuçlar alırsınız. Evliler, aileleriyle ilgili bazı duygusal yaralarını sarabilecekler. Aklınızı daha yenilikçi ve dönüşümcü bir şekilde çalıştırırsanız, hayatta hedeflediğiniz noktaya ulaşma fırsatınız var. Seçim sizin. Ticaret, medya, iletişim, elektronik sektörlerinde faaliyet gösterenler, Şubat ayında hayallerindeki bir anlaşmaya imza atabilirler. Bekar Yay burçlarının pek çoğu 2021'i evli olarak bitirebilirler. Mayıs ayı sonuna kadar bekarlar evlenecekleri kişiyle tanışabilirler, bir kısmı söz veya nişan yapabilir. Bazı Yay burçları ise, bu dönem işten ayrılabilirler. Haziran ayına kadar genel olarak sağlıklı olacaksınız. Mayıs ile Kasım ayları arasında emek verdiğiniz işlerin maddi manevi karşılığını alabilirsiniz. Yılın son iki ayında; sağlık, gündelik işler, çalışma hayatı, evcil hayvanla ilgili gelişmelerle ilgileneceksiniz.OĞLAK : 2021'in ilk dört ayı maddi ve manevi olarak kendinize yatırım yapacaksınız. Yenilenmek size iyi gelecek. Başkalarının ne düşüneceğini çok fazla kafanıza takma eğiliminde olduğunuz için, karar alıp uygulamakta zorlanabilirsiniz. Bu yıl gizli kadın düşmanlıklarına maruz kalacağınız için, etrafınızdaki kadınlara dikkat etmelisiniz. İki buçuk yıldır burcunuzda ilerleyen Satürn gezegeninin Kova burcuna geçmesiyle bu yıl rahatlayacaksınız. Eşiniz veya ortağınızdan alacağınız destekle; kardeş, komşu veya yakın arkadaşınızla ilgili canınızı sıkan sorunları çözebileceksiniz. Aldatma veya aldatılma nedeniyle bazı oğlaklar boşanacaklar. Bekarlar, Mayıs ayının sonuna kadar yeni bir aşka yelken açabilirler. Haziran ayı sonuna kadar olan dönemde geçmişte yaptıklarınızın karşılığını göreceksiniz. Temmuz ile Aralık ayları arasında sosyal çevrenizden, size yabancı bir kültürden olan bir ortak veya eş adayıyla tanışabilirsiniz. Yılın son iki ayında hala ilişkisi olmayan bekarlar, evliliğe dönük bir ilişkiye başlayabilirler. Kazançlarınızdaki artışla seneyi güzel bitireceksiniz.KOVA : Yeni yılın Mart ayına kadar olan dönemde daha içe dönük bir ruh halinde olacak, manevi, ruhsal veya spiritüelkonulara yoğunlaşacaksınız. Sonrasındaysa daha aktif ve sosyal olacaksınız. Bekarlar bu yıl duygusal anlamda evliliğe daha istekli hissedebilirler. Bir kısmı maddi imkanları ve kariyeri iyi olan biriyle evlenerek, maddi anlamdaki sorunlarını çözebilecekler. Kardeş veya yakın çevrenizle ilgili konularda ani gelişmeler ve gerginlikler olabilir. Yolculuklarda kaza riskine daha dikkat etmeniz gereken bir yıl. Mayıs ayının sonuna kadar olan dönemde bazı bekar kovalar evlenirken, bazı kovalar ise; taşınabilir veya bir ev sahibi olabilirler. 20 yılda bir araya gelen Jüpiter ve Satürn burcunuzda kavuşum yapacağı için, en çok etkiyi size verecek. Nisan ayı sonundan başlayarak yıl sonuna kadar olan süreçte kariyeriniz için gösterdiğiniz çabaların karşılığını alacaksınız. Ancak fazla harcama yapma riskiniz var. Özellikle yılın son iki ayında, yılın başında burcunuzda oluşan sahipkıranın etkisiyle; sorumluluk alarak, etik ve ahlaklı davrandığınız her konuda başarı sizin olacaktır.BALIK : Şubat ayı ortasına kadar, arkadaş çevrenizle ilişkiler ve sosyal projeler ön plana çıkacak. Yıl sonuna kadar olan süreçte de daha çok kariyerinize, konumunuza ve statünüze odaklanacaksınız. Çok çalışarak hedefinize ulaşabileceğiniz duygusuyla hareket edebilirsiniz. Söz konusu aşk veya çocuk olduğunda duyguları abartacaksınız. Çalışma hayatı olanlar oldukça fazla efor sarf edebilirler. Bekarlar, ilerde evlenecekleri kişiyle tanışabilirler. İş projeleri olanlar da iyi bir ortak bulabilirler. Bu kişi onlara şans getirecektir. Genel anlamda iyi niyetiniz nedeniyle herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz. Oysa bu yıl yanılma ihtimalinizi azaltmak için, görünmeyeni görmeye çalışmanız gerekiyor. Bu yılın sonuna kadar bazılarınız şehir veya yurt dışına taşınabilirler. Kazançlarınızda ani iniş ve çıkışların olacağını bilerek, harcamalarınızı dengelemenizde fayda var. İşinizde bir kadın size sorun çıkarabilir. Mayıs ortası ile Haziran ortası arasında özellikle hafta doğan balık burçları şanslı olaylar yaşayabilirler. Yıl içinde almayı düşündüğünüz bir eğitimi alabilirsiniz. Hukuki ve uzak akrabalarla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz.Not : Unutmayın ki; doğum haritası parmak izi gibidir. Burçlar sadece % 20 sonuç verir. Yükselen burcunuzu da okuyun lütfen.Aysun Koç
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.764
1.394

2021 yılı burç yorumları Astrolog Hakan Kırkoğlu tarafından okurlara sunuldu. Zorlu 2020 yılının ardından yeni yılda ne gibi gelişmeler olacak, 2021 yılı hangi burcun yılı olacak? Aşk, evlilik, kariyer, aile gibi birçok konuda fikir oluşturan burçlar, 2021 yılında da etkilerini hissettirecek. Yıllık burç yorumları 2021 ile Türkiye'yi ve dünyayı neler bekliyor? İşte, burçların yıllık yorumları...
KOÇ BURCU 2021 YILIK BURÇ YORUMU

Yeni planlar, yeni ümitler


Son iki yıl, özellikle yükselen burcu Koç olanlar açısından ağır yükler ve iş hayatında zorunlu değişiklikler getirdi. Pek çoğunuz mesleki alanda engeller, sıkışıklar ve baskılar altında kaldınız. Şimdi Jüpiter ve Satürn’ün Saka burcuna ilerlemesi ve burada birleşmeleri ile birlikte, uzun vadeli yeni planlar ve özellikle de sosyal alanda daha aktif olabileceğiniz bir döneme girmektesiniz. Büyümeyi ve kendini geliştirmeyi anlatan Jüpiter’in yılın büyük bölümünde Saka burcunda kalacak olması sizi pek çok yönden yenileyen, yeni fırsatların doğduğunu göstermekte. Bunlardan ilki sosyal alanda, gruplar içinde olabilir. Arkadaş grubunuz ya da belirli bir amaç için bir araya geldiğiniz kişilerle, dernek ya da örgütler aracılığı ile kendinizi yeni umutlar, beklentiler içinde bulabilirsiniz. Bu dönemde sosyal ve düşünsel açıdan başkalarına katkı sağlayabileceğiniz çok şey var. Yılın ilk etabında, 14 Mayıs’a kadar ve daha sonra 28 Temmuz – 29 Aralık tarihleri arasında sözünü ettiğimiz yeni ümitler, sosyal canlılık ve aynı zamanda kolektif konulara açılma size eski kalıplardan çıkma imkanı vermekte. Bu yıl tek başınıza değil, sosyal alanda daha aktif bir süreç içinde olacaksınız. Hayallerinizi gerçekleştirme yönünde başkalarından da yardım alabileceksiniz.
Sorumlulukları, sınırlamaları ve gerçekleri anlatan Satürn de artık 2023’e kadar Saka burcuna yerleşti. Son iki yılda sizi zirveye taşıyan bu gezegenin ağırlığı altında oldukça ezildiniz. İşte dışsal nedenler yüzünden büyük bir ağırlık ve yük hissedildi. Şimdi ise bu yük hafiflemekte ve siz önünüze daha akılcı ve yeni gözlerle bakma imkanına sahipsiniz. Satürn sorumluluk alanları ödüllendiren, uzun vadeli düşünmenize yardımcı olan bir gezegen olduğu için, bu dönemde, en azından 2023’e kadar bir toparlanma ve süregelen yüklerden kurtulma dönemine girmektesiniz. Satürn size bu dönemde sosyal alanda, gruplar içinde, takım çalışması yolu ile yine önemli meşguliyetler getirmekte ancak bu yüklerin eskisine göre daha olumlu bir yönü olacak. Eğer çalışma hayatınızda grupların, takım çalışmasının önemi büyük ise bu dönemde işinize daha çok ağırlık verebilir ve sosyal alanda yeni sorumluluklar alabilirsiniz. Günlük hayatınızda dahi arkadaşlıklar, sadece kendiniz için değil, başkaları için de yapabileceğiniz çok şey olacak. Satürn’ün geri gideceği 23 Mayıs – 18 Ekim tarihlerine ve bu aradaki döneme dikkat edin. Bu tarihler arasında iş hayatında sözünü ettiğimiz hedef ve ümitlerinizde daha fazla düşünebilir ve iç gözlem, değerlendirme yapabilir, eski planları geride bırakabilirsiniz.
Büyük dönüşümlere ve güç sahibi olmakla ilgili konulara karşılık gelen Pluton Oğlak burcundaki yolculuğuna devam ediyor. Bu dönemde özellikle 13-17 Nisan tarihleri arasında doğmuş olan Koç’lar Pluton’un baskı kuran gücünü daha çok görmekteler. Bu dönemde özellikle iş hayatında ve tüm hedeflerinizde sizi dönüştüren, daha güçlü olmaya yönelten koşullar altındasınız. Bu koşullar pek kolay olmayabilir ve sizi otorite figürleri ya da babanızı ilgilendiren alanlarda zorlayabilir, sıkıştırabilir. Bu süreçten güçlenerek çıkacaksınız. Ancak hem sağlığınıza hem de sizi manipüle eden gizlide kalan, hatta tehdit eden koşullara da dikkat etmelisiniz. Psikolojik düzeyde bir yenilenme gereği var. Yaratıcı enerjinizi açığa çıkarmak, rahatlamak için iç gözlem yapmayı ihmal etmemelisiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Kariyer ve iş konularını açıklayan Jüpiter ve Satürn’ün konumu bu yıl grupların, sosyal çalışmaların iş hayatınız ve hedeflerinizde çok önemli bir yer tutacağını gösteriyor. Son iki yılın getirdiği yükleri üzerinizden atabilir ve yeni projeler, yeni beklentiler içine girebilirsiniz. Takım çalışmaları yanında sosyal yönü ağır basan konular da sizi meşgul edebilir. Bu yıl iş hayatınızda yeni umutlar var ancak bunu daha ciddi bir bakış açısı ile de ele alacaksınız. İletişim, yabancılarla ilgili görüşmeler, anlaşmalar mesleki konuları yakından ilgilendirebilir. Yaz aylarında enerjinizi daha farklı uğraşlara, arayışlara ayırabilirsiniz. Belirli bir grup içinde sorumluluk almak, teknolojik ya da sosyal platformdaki konularla ilgilenmeniz ve networking daha büyük olanaklar sağlayabilir.
7 Ocak – 4 Mart arasında harcamalarınızı, parasal konuları daha fazla dikkate almanız faydalı olacak. Bu dönemde masraflar artabilir, iş alanında daha çok destek arayabilirsiniz. İşler çok hızlı ilerlemeyebilir.
4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında artan iletişim, görüşmeler ve ziyaretler dikkat çekmekte. Bu dönemde eğitsel uğraşlar önem kazanabilir. Yazışmalar, imzalar ve evraklarla daha fazla uğraşabilirsiniz. Zihinsel açıdan aktif bir dönemdesiniz. Yakın çevrede hızlı değişiklikler var.
23 Nisan – 11 Haziran dönemi iş açısından daha düşük bir dönem olabilir. Bu dönemde işten çıkışlar ya da bitişler, yeni başlangıçlar söz konusu. İşten çok evde daha meşgul olabileceğiniz konular dikkat çekebilir.
11 Haziran – 29 Temmuz arasında kendinizi daha cesur ve atak hissedebilirsiniz. Bu dönemde spekülatif konulara, harcamalara dikkat etmelisiniz. Riske girme eğilimi artıyor olabilir. Aynı zamanda masraflarınızı da arttıran koşullar var.
29 Temmuz – 15 Eylül arasında yeniden işe odaklandığınız ve daha fazla çalıştığınız koşullar içindesiniz. Çok daha fazla iş olabilir ve bu durumda daha verimli de olabilirsiniz. Ancak iş ortamındaki koşullara ve ilişkilere de dikkat etmek gerekebilir.
15 Eylül – 30 Ekim döneminde kritik değerlendirmeler söz konusu. Özellikle anlaşmalar, karşıtlık yaratabilecek koşullar ve rekabet gündeme gelebilir. Karşılıklı konularda daha sakin düşünmek gerekiyor. Değerlendirme ve muhasebe dönemindesiniz.
30 Ekim – 13 Aralık arasında finansal işlerde daha mücadeleci koşullar var. Eşinizin ya da ortağınızın maddi konuları sizi de uğraştırabilir. Borçlar, alacaklar ya da kimi kriz çıkaran durumlar bazı endişelere işaret edebilir.
13 Aralık sonrasında fikirleriniz yönünde daha cesur ve girişken olabilirsiniz. Eğitim, uluslararası konular ve yolculuklar sizi daha fazla meşgul edebilir. Görüşlerinizi yayma konusunda daha iddiacı ve kavgacı da olabilirsiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl sosyal alanda, arkadaşlıklar içinde oldukça aktif olabileceğiniz fırsatlar var. Gruplar, arkadaşlıklar dışa dönmenizi kolaylaştıracak ve sizi daha katılımcı kılacak. Ortak amaçlar içinde yeni ilişkiler de geliştirebilirsiniz. Böyle bir dönemde aşk hayatınız sosyal konulardan daha çok etkilenebilir. Kimi zaman gelecek hedefleriniz, sorumluluklar yüzünden aşk hayatında kısıtlamalar, engellerle de karşılaşabilirsiniz. 21 Mart-14 Nisan, 27 Haziran-22 Temmuz aşk hayatınızın daha heyecanlı ve tutkulu olabileceği zamanlar olabilir.
Venüs’ün burcunuzla ilgili olduğu dönemlerde, 16 Ağustos – 10 Eylül, 7 Ekim – 5 Kasım tarihlerinde de ilişkilerinizi, arkadaşlıkları daha olumlu biçimde yaşayabilirsiniz. Bu dönemlerde aşk daha fazla öne çıkabilir. Ancak 25 Şubat – 21 Mart, 22 Temmuz – 16 Ağustos ve 10 Eylül – 7 Ekim arasında aşkta daha fazla sıkıntı ya da tatminsizlikler gündeme gelebilir. Bu arada Venüs’ün geri gitmeye başlayacağı 19 Aralık 2021 sonrasında da aşkta ve evlilikte koşullar destekleyici olmayabilirler.

Sağlık

Jüpiter’in konumu genel olarak destekleyici koşullara işaret etmekte. Ancak 13-17 Nisan doğumlular bu yıl sağlık ve bedensel konulara daha çok dikkat etmeliler. Belirli dönemlerde artan baskılar fiziksel açıdan da gerilim yaratabilir. Gene olarak 23 Nisan – 11 Haziran ve 29 Temmuz – 30 Ekim tarihleri arasında bedeninize daha fazla özen göstermelisiniz. Bu dönemler kaza riskinin de yükseldiği zamanlar olabilir.BOĞA BURCU 2021 YILIK BURÇ YORUMU

Yeni bir dönemeçtesiniz


2021 her anlamda iz bırakacak, yeni imkan ve koşulların geliştiği bir yıl olacak. Şimdiye kadar yapmak istediklerinizi düşünürsek, bu yıl artık uygulama ve sorumluluk almak için kritik bir dönemece geldiniz. İki kariyer gezegeni Jüpiter ve Satürn, kariyer evinizde ilerlemekteler. Jüpiter daha fazla tanınma ve dikkat çekme imkanı sağlarken, Satürn sizi sık sık test edecek. Özellikle profesyönel alanda elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. Jüpiter ve Satürn’ün Saka burcunda yeni bir döngü başlatıyor olması yeni hedefler ve istekler anlamına da gelmekte. Tüm bunların yanında Uranüs de burcunuzda ilerlerken, eski ile yeni arasında tercih yapacaksınız. Sıkı durun, gerçekten ilginç bir yıla başlamaktasınız.
Genişleme, zenginleşme ve fırsatları anlatan Jüpiter bu yıl uzun bir süre Saka burcunda kalacak. 14 Mayıs’a kadar olan dönem ve daha sonra 28 Temmuz – 29 Aralık tarihleri arasında Jüpiter kariyer ve tanınma alanınızda ilerlerken, işle ilgili fırsatlar ve gelişme olanakları en üst seviyeye ulaşmakta. Eğer şimdiye kadar çaba göstermişseniz, bu yıl mesleki alanda yükselme, tanınma ve paye elde etmeniz hiç zor olmayacak. İş hayatında en tepeye çıkabilirsiniz. Ayrıca tamamen yeni döngüler ve başlangıçlar da söz konusu. Bu yıl uzun vadeli planlarınızın karşılığını alacaksınız. Jüpiter uluslararası işler, akademik çalışmalar ve medyaya yönelik konularda da tanınma ve kazanç elde etme getirebilir. Aynı zamanda gruplar, sosyal konular yanında teknik ya da teknolojik konularda da ilerleme sağlayabilirsiniz. Bu yıl hiç olmadığı kadar meşgulsünüz. 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında ise gruplar, arkadaşlıklar ve yeni yönelimler yanında, size bir miktar yumuşama ve rahatlama getirebilecek başka fırsatlar da var. Bu tarihler arasında ruhsal konulara daha çok ilgi gösterebilirsiniz.
Kuşkusuz sorumlulukları ve sınırlamaları anlatan Satürn de bu yıl çok dikkat çekiyor. Artık 2023’e kadar kariyer alanınıza ilerleyen Satürn size hem daha fazla güç, hem de daha fazla sorumluluk ve yük getirmekte. Mesleki alanda ve statünüzü ilgilendiren konularda daha olgun, ağırbaşlı ve gerçekçi olmak durumundasınız. Evet Jüpiter sizi büyük ölçüde desteklemekte. Fırsatları iyi okuyarak, konumunuzu sağlamlaştırabilirsiniz. Özellikle yükselen burcu Boğa olanlar iş hayatında, otorite figürleri ya da şirketi ilgilendiren konularda ciddi yükler ve kimi zaman dış kaynaklı sorumluluklarla da karşılaşabilirler. Hatta kimi zaman yükler öylesine artabilir ki, önümüzdeki dönemde bu yüklerden nasıl kurtulabileceğinizin planlarını da yapmaya başlayabilirsiniz. Sabırlı olmalısınız. Eğer gündüz doğmuşsanız, gece doğanlara göre bu transiti biraz daha rahat geçirebilirsiniz. Böyle bir dönemde görevlerinizi yerine getirmek ve en iyisini yapmak saygınlığınızı arttıracaktır. Pozisyonunuz zor da olsa, bu dönemde başarı da sizinle olacak.
Satürn’ün kısıtlayıcı yükleri yanında, bu yıl sizi daha farklı ve bağımsız hareket etmeye yönelten bir gezegen daha var: Uranüs. Uranüs 2018’den bu yana Boğa burcunda ilerliyor ve şimdiye kadar pek çok Boğa’nın hayatını ani şekilde etkiledi ve değiştirdi. Yükselen burcu Boğa olanlar da Uranüs transiti altında kendi bağımsızlıklarını, farklı yönlerini daha kararlı hatta radikal şekilde ortaya koyabilirler. 2021’de Satürn-Uranüs karesi nedeni ile pek çok Boğa’nın karmaşık ve zor seçimler içinde kalabileceğini görüyoruz. Bir yanda Satürn’ün getirdiği sorumluluklar diğer yanda Uranüs’ün talep ettiği yenilik ve tamamen özgür kalma arzusu psikolojinizde zaman zaman gerilmelere, isyanlara ve kendinize aşırı baskı uygulamanıza neden oluyor olabilir. Eğer 27 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında doğmuş iseniz, Uranüs’ün etkisini çok daha belirgin hissedeceğiniz için bu enerjiyi yapıcı yönde kullanmaya bakın. Uranüs transiti altında gerek iş hayatınızda, gerekse ilişkilerinizde radikal kararlar alarak, yeni adımlar atabilir, kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Ancak bu bir yandan da sizi daha gergin kılabileceği için, sağlık ve beden konularını da ihmal etmemelisiniz. Bu transit hayatınızda erkek figür ya da otorite figürü ile ilgili beklenmedik değişiklikler, uyanışlar ve oldukça dengesiz koşullar getirmekte. Eğer yaratıcılığınızı daha bağımsız, orijinal yollardan ifade etmek istiyor ise, Uranüs’ün getirdiği güçlü heyecanı cesur şekilde kullanabilirsiniz. Bu anlamı ile Uranüs büyük bir özgürleştirici olacak.
Bu yıl Neptün ve Pluton da burcunuzla uyumlu kalmaya devam ediyorlar. Eğer 9-14 Mayıs doğumlu bir Boğa iseniz, Neptün’ün ilham veren, yumuşatıcı etkisini daha fazla yaşayabilirsiniz. Neptün bize yaratıcı hayaller getiren, biraz gevşeten ve dağıtan, kabullenme getiren bir güçtür. Bu tarihler arasında doğan Boğa’lar bu gevşetici etkiyi sanatsal alanda kullanabilirler ya da kendilerini ruhsal anlamda besleyen sosyal faaliyetlerin de içine girebilirler. Kimi zaman arkadaşlıklar ya da gruplar içinde hayal kırıklığı ya da aşırı beklentilerin yaratabileceği olumsuzluklar da olabilir. Bu transit altında evrensel konulara, ilham almaya ve hayal kurmaya çok açıksınız. Fakat bu sizi kimi zaman pasifleştirebilir, aşırı etki altında bırakabilir.
Diğer yandan Pluton Oğlak burcunda kalarak, Boğa’lara güç elde etmek, başkalarından yararlanma ve güçlü kişilerle kontakt kurma yolunda bazı avantajlar getirmekte. Eğer 15-18 Mayıs doğumlu bir Boğa iseniz, Pluton’un bu güçlendirici etkisini daha fazla yaşayabilirsiniz. Başkalarından edineceğiniz gücü daha doğru şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Büyük güçlerle temas ediyor olabilirsiniz ve kimi zaman bu durum farkında olmadan manipüle edilmenize de yol açabilir.

İş, para ve kariyer olanakları

Mesleki alanda hem önemli fırsatlar ve başlangıçlar hem de sorumluluklarınızı büyük ölçüde arttıran durumlar var. Bu yıl kariyeriniz açısından yeni adımlar dikkat çekiyor. Pek çok açıdan sıfırdan başlamak söz konusu olsa da, uzun zamandır çabalarınızın da karşılığını görebilirsiniz. İş hayatında terfi ve ilerleme söz konusu. Çabalarınız karşılıksız kalmayacak. Jüpiter size güçlü kişilerden destek ve tanınma da getiriyor. Ancak Satürn’ün konumu unvanınızı ve pozisyonunuzu ilgilendiren alanlarda büyük bir sınav altında olacağınızı gösteriyor. Yeni döngüler başlarken, daha gayretli ve stratejik davranmalı ve çalışma hayatında dışardan kaynaklanan gelişmelere de dikkat etmelisiniz. Aşırı yükler nedeni ile kendinizi çok gerebilirsiniz.
7 Ocak – 4 Mart arasında Mars burcunuzda ilerlerken oldukça iddialı ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde yeni başlangıçlar var. Kendinizi savunma konusunda çok güçlüsünüz. Ancak inatçılık ve öfkenin neden olabileceği sıkıntılara da dikkat etmelisiniz.
4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde çok masraf çıkabilir ve işle ilgili konularda destek arayışı içinde olabilirsiniz.
23 Nisan – 11 Haziran dönemi daha fazla görüşme, ziyaret, yakın çevrenizde değişiklikler ve kardeşlerle ilgili koşulları daha fazla öne çıkıyor. Yazışmalar, evraklar ve zihinsel açıdan meşgul edici bir dönem olabilir.
11 Haziran – 29 Temmuz iş açısından daha düşük profilli bir dönem olabilir. Bu dönemde işten çıkışlar ya da bitişler, yeni başlangıçlar söz konusu. İşten çok evde daha meşgul olabileceğiniz konular dikkat çekebilir.
29 Temmuz – 15 Eylül arasında kendinizi daha girişken ve istekli hissedebilirsiniz. Bu dönemde spekülatif konulara, harcamalara dikkat etmelisiniz. Riske girme eğilimi artıyor olabilir. Aynı zamanda masraflarınızı da arttıran koşullar var.
15 Eylül – 30 Ekim arasında yeniden işe odaklandığınız ve daha fazla çalıştığınız koşullar içindesiniz. Çalışma ortamında ilişkilere özellikle dikkat etmelisiniz. Çok daha fazla iş olabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.
30 Ekim – 13 Aralık arasında ortaklıklara, karşıtlık ve düşmanlık yaratabilecek durumlara dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle anlaşmalar, karşıtlık yaratabilecek koşullar ve rekabet gündeme gelebilir. Karşılıklı konularda daha sakin düşünmek gerekiyor. Değerlendirme ve muhasebe dönemindesiniz. Davalı konular da gündeme gelebilir.
13 Aralık sonrasında finansal işlerde daha riskli koşullar var. Eşinizin ya da ortağınızın maddi konuları sizi de uğraştırabilir. Borçlar, alacaklar ya da kimi kriz çıkaran durumlar endişelere yol açabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2021’de ilişkiler alanında oldukça yoğun, hareketli ve evlilik hayatınızı yenileyebilecek koşullar var. Jüpiter’in konumu bu yıl gündeme gelebilecek bir evlilik size daha yüksek bir konum ve imkanlar getirebileceğini göstermekte. Ayrıca 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında da beklentileriniz daha olumlu hale dönebilir. Kuşkusuz Uranüs, yükselen burcu Boğa olanların bu yıl sürprizler yaşayabileceğini de göstermekte. Bu olumlu ya da sarsıcı şekilde olabilir. Eğer 26 Nisan – 6 Mayıs doğumlu bir Boğa ise Uranüs’ün ilişkilerinizde son derece uyandırıcı ve yenileyici bir yönü olacağını söyleyebiliriz. Bu transit ilişkilerinize daha esnek bakmanızı da gerektiriyor. 8 Ocak – 1 Şubat, 29 Temmuz – 16 Ağustos özellikle aşk hayatınızda daha renkli ve canlı bir dönem olabilir.
Aynı zamanda Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 25 Şubat – 21 Mart, 14 Nisan – 9 Mayıs ve 5 Kasım sonrasında aşkta mutluluk daha kolay olabilir. Ancak Venüs’ün gerilemeye başlayacağı 19 Aralık 2021 sonrasında bazı mutsuzluklar, keyifsiz koşullar gündeme gelebilir.

Sağlık

Bu yıl artan sorumluluklar ve yükler nedeni ile sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz iyi olacak. Özellikle Boğa burcunun ilk 10 gününde doğanlar Satürn’ün daha fazla baskısı altındalar. Belirli dönemler, örneğin 7 Ocak – 4 Mart, 11 Haziran-29 Temmuz ve 30 Ekim – 13 Aralık tarihleri arasında bedeninizi aşırı zorlamanız sağlık sorunlarına yol açabilir. 13 Aralık sonrasında da sağlığınızla ilgili gelişmelere daha fazla özen göstermelisiniz.İKİZLER BURCU 2021 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Her açıdan şans sizden yana


Nihayet geçen yıllara oranla çok daha rahat ve akıcı koşulların olduğu bir yıldasınız. Geçen yılların aksine 2021 krizlerin değil, çabalarınızın meyvelerini topladığınız bir gelişme yılı olacağa benziyor. Yeni çevreler, yeni insanlar, yabancılar hayatınıza hareket ve keşfetme isteği getirmekte. Olaylara bakış açınızı zenginleştirebileceğiniz bir yıldasınız. Kariyer alanında başkalarından edineceğiniz bilgiler önünüze yeni alternatifler açabilir. Bu yıl adeta bir öğrenci gibi olmalısınız.
Kendini geliştirmeyi ve genişlemeyi temsil eden Jüpiter bu yılın büyük bir bölümünde Saka burcunda ilerliyor. Bu burç sizin uzaklarla ilişkinizi, eğitim, akademi, medya ve aynı zamanda inançlarınızı, bakış açınızı anlatan evdir. Yeni gerçekleşen Jüpiter-Satürn döngüsü ile birlikte, bu alanlarda önemli adımlar ve değişiklikler yaşayabilirsiniz. Jüpiter bu yıl yolculukları, gerçek ya da online, yabancılarla daha fazla teması ve yeni kültürlere açık olmayı anlatıyor. Bu yıl evinizden çok daha fazla uzaklaşabilirsiniz. Bu hareketlilik doğrudan işinizle, sorumluluklarınızla da ilgili olabilir. Eğer öğrenci iseniz çok daha mutlu olabileceğiniz bir yıldasınız. Eğitsel açıdan güzel olasılıklar var. Bu nedenle söz konusu imkanları heba etmemeli, kararsız ya da tembellik etmemelisiniz. Yılın ortalarına doğru 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında Jüpiter bu kez Balık burcuna geçerek meslek alanında, iş hayatında ya da statünüzü ilgilendiren konularda, bu evlilik dahi olabilir, size yeni kapılar açabilir. Özellikle bu dönemde iş hayatında bir takım olanaklar doğmaya başlayabilir ve siz bu değişiklikleri 29 Aralık 2021’den sonra daha fazla kullanmaya başlayabilirsiniz.
Sorumlulukları ve görevleri anlatan Satürn de artık Saka burcunda ilerlemekte. Özellikle yükselen burcu İkizler olanlar, 2023’e kadar sürecek olan bu dönemde, hayata bakış açılarını çok daha sağlam ve gerçekçi hale getirebilirler. İş hayatında önceki deneyimlerinizin sonucunu alabileceksiniz. İşinizde yabancılarla, medya ya da akademik alanda yeni işler, meşguliyetler ve sorumluluklar olabilir. Bu süreçte yabancılarla da daha fazla görüşme içinde olabilirsiniz. İşle alakalı yolculuklar dikkat çekebilir. Daha iyi öğretmenler ve rehberlerle karşılaşabilirsiniz. Akademik alanda olanlar açısından bazı testler, sorumluluklar olsa da, öğrenmeye her zaman açık bir yapınız var. Bu yıl sorumluluk almaktan kaçınmayacak, adeta otomatik olarak bu sorumlulukları kabul edeceksiniz. Satürn’ün bu transiti kimi zaman Uranüs ile zor bir açı oluşturacağı için, belirli zamanlarda elde olmayan ani gelişmeler düşüncelerinizi, bakış açınızı test edebilir.
2011’den bu yana Balık burcunda ilerleyen Neptün’e dikkat etmek gerekiyor. Bu gezegen hayaller, yanılsamalar ve gerçeklerden uzaklaşma ile ilgilidir. Hayaller hepimiz için önemlidir ve hayaller olmadan hayat çok can sıkıcı olurdu. Neptün hayatımıza renk ve hayal gücü katabiliriz. Ruhsal konulara daha açık hale geliriz. Eğer 8-16 Haziran doğumlu iseniz, bu yıl Neptün’ün yüksek dozlu hayallerine daha açıksınız demektir. Yaratıcı çalışmalar açısından bu sizi daha farklı kılıyor olsa da, bu durum kararsızlıklara, dağılmaya ve ne yapacağını bilememeye de işaret edebilir. Dışsal etkilere çok açık haldesiniz. Özellikle kariyer alanında, meslekte çok fazla fikriniz olsa da bir türlü konsantre olamıyor ve pasif duruma düşüyor olabilirsiniz. Kimi İkizler burcunda doğanlar için bu transit baba ya da eş ile ilgili konularda dağılma, zayıflama, uzaklaşma ya da güvensizlik anlamına da gelebilir. Ayrıca işte otorite figürleri ile ilgili hayal kırıklıkları ya da aldatıcı durumlar yaşayabilirsiniz. Olumlu anlamda ise Neptün sizi daha fazla yumuşatmakta, kabullenici kılmakta ve eski kalıplarınızdan uzaklaştırmakta.

İş, para ve kariyer olanakları

Son iki yılın krizli ve yorucu dönemlerinden sonra, bu yıl iş hayatınızda daha istikrarlı ve yeni olanaklara açık olabileceğiniz koşullar var. Eğer öğrenci ya da akademik konular içinde iseniz, gelişmeler çok daha olumlu yönde olabilir. Bu yıl yayıncılık, medya, eğitim ve yabancıları ilgilendiren alanlarda hem kişisel eğitim hem de kazanç sağlayabilecek yeni bağlantılar sağlayabilirsiniz. Yeni insanlar, yeni çevreler hayatınıza pozitif imkanlar getirmekte. Sorumluluklar yok değil ancak iş hayatında şimdiye kadar öğrendikleriniz ve tecrübeleriniz sayesinde daha kolay ilerleyebilirsiniz. Bu arada 14 Mayıs – 28 Temmuz tarihleri arasında iş hayatında statünüzü ve tanınırlığınızı destekleyen güzel olaylar yaşayabilirsiniz.
7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında gereksiz risklere girmemelisiniz. Bu dönemde dikkatsizlik ya da düşüncesizce hareketler nedeni ile kayıplar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda gizli düşmanlıklar, yıkıcı dedikodular da söz konusu olabilir.
4 Mart – 23 Nisan arasında Mars burcunuzda ilerlerken oldukça iddialı ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde yeni başlangıçlar var. Sözlerinize, yazışmalara dikkat etmelisiniz. Kendinizi savunma konusunda çok güçlüsünüz. Ancak inatçılık ve aceleciliğin neden olabileceği risklere de dikkat etmelisiniz.
23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde çok masraf çıkabilir ve işle ilgili konularda destek arayışı içinde olabilirsiniz.
11 Haziran – 29 Temmuz dönemi daha fazla görüşme, ziyaret, yakın çevrenizde değişiklikler ve kardeşlerle ilgili koşulları daha fazla öne çıkıyor. Yazışmalar, evraklar ve zihinsel açıdan meşgul edici bir dönem olabilir.
29 Temmuz – 15 Eylül arası iş açısından daha düşük profilli bir dönem olabilir. Bu dönemde işten çıkışlar ya da bitişler, yeni başlangıçlar söz konusu. İşten çok evde daha meşgul olabileceğiniz konular dikkat çekebilir.
15 Eylül – 30 Ekim arasında kendinizi daha girişken ve istekli hissedebilirsiniz. Bu dönemde spekülatif konulara, harcamalara dikkat etmelisiniz. Riske girme eğilimi artıyor olabilir. Aynı zamanda masraflarınızı da arttıran koşullar var.
30 Ekim – 13 Aralık arasında yeniden işe odaklandığınız ve daha fazla çalıştığınız koşullar içindesiniz. Çalışma ortamında ilişkilere özellikle dikkat etmelisiniz. Çok daha fazla iş olabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.
13 Aralık sonrasında ortaklıklara, karşıtlık ve düşmanlık yaratabilecek durumlara dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle anlaşmalar, karşıtlık yaratabilecek koşullar ve rekabet gündeme gelebilir. Karşılıklı konularda daha sakin düşünmek gerekiyor. Değerlendirme ve muhasebe dönemindesiniz. Davalı konular da gündeme gelebilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl ana konulardan birisi aşk olmasa da, ilişkilerinizde ve evlilik hayatında daha düzgün koşulların olduğunu görüyoruz. Ağır transitler altında değilsiniz. Tam tersine Jüpiter’in konumu yeni insanların, yeni çevrelerin ilişkilerinize farklı renkler katacağını söyleyebiliriz. Uzaklar, yabancılarla ilgili konular ilginizi daha çok çekecek. Eğitim, yolculuklar da aşk hayatınıza olumlu etkiler getirmekte. Ancak 8-16 Haziran doğumlu bir İkizler iseniz, eşinizle ilgili konularda karmaşa, belirsizlik ya da ilişkinin zayıflaması, yanılgılar nedeni ile hayal kırıklığı söz konusu olabilir.
Venüs’ün burcunuzla uyumlu kaldığı 1-25 Şubat, özellikle 9 Mayıs – 2 Haziran ve 16 Ağustos – 10 Eylül arasında aşkta mutlu olmanız daha kolay olabilir. 7 Ekim – 5 Kasım arasında da yeni tanışmalar heyecan getirebilir. Venüs 19 Aralık sonrasında geri gitmeye başlayacağı için bu dönemde yapılacak evlilik, nişan ya da kutlamalar istendiği gibi mutluluk verici olmayabilir. 13 Aralık sonrasında tartışmaların daha yoğunlaştığı durumlar gündeme gelebilir.

Sağlık

2021’de burcunuzu zorlayan ağır transitler yok ancak 8-16 Haziran doğumlu olan İkizler kişileri psikolojik dağınıklık, kolay etki altında kalma, hayal kırıklıkları nedeni ile kendilerini daha zayıf ve karmaşık durumda hissedebilirler. Bu tarihlerde doğanlar bağışıklık sistemlerini daha fazla güçlendirmeli ve ilaç kullanımında da daha dikkati olmalılar. Bağımlılıklara karşı uyanık olunmalı. 29 Temmuz – 15 Eylül arasında ve 13 Aralık sonrasında fiziksel açıdan risk oluşturabilecek durumlara karşı uyanık olmakta fayda var.YENGEÇ BURCU 2021 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Değişime odaklısınız


Siz de herkes gibi bu yıl geçmişe değil, geleceğe odaklı olmanın önemini farkediyorsunuz. 2021 değişim ve dönüşüm getiriyor. Geçmişle ilişkinize artık daha farklı gözlerle bakabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında rahatlama duygusu artacak ve olaylara bakış açınızda yeni fikirler filiz vermeye başlayacak. Siz Yengeç’ler 2018’den bu yana Satürn’ün ağır transiti altında çok fazla baskı altında kaldınız. Şimdi engeller yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Yükselen burcu Yengeç olanlar da kariyer alanında yeni bir yola doğru girdiler. 2021’de öncelikli konulardan ilki finansal konular olacak. Bu yıl mali alanda, finansal konularda daha fazla yük ve sorumluluk altına girebilirsiniz. Ancak bu yatırımlar ve ortaklı konular açısından önemli fırsatların da olduğunu gösteriyor.
2021’in büyük bir bölümünde kariyer gezegenleri sizi ortaklı kazançlarda, yatırım ya da miras gibi alanlarda daha fazla meşgul edebilir. Kimi zaman bu süreçte bazı endişeler ya da bağlayıcı koşullarla da karşılaşabilirsiniz. Eşinizin ya da var ise ortağınızın maddi durumu ile daha fazla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Yeni yatırım imkanları ve başkalarının da desteğini alarak ilerleyebileceğiniz fırsatlar olacak. Yıl boyunca banka hesaplarınızı, borç ve alacaklarınızı daha iyi yönetmenin gerekli olduğunu göreceksiniz. Kimi zaman beklentiler de sizi bağlayıcı olabilir. Böyle zamanlarda bağlayıcı nedenler karşısında daha sabırlı ve soğukkanlı olmalısınız.
14 Mayıs – 28 Temmuz arasını çok daha iyi değerlendirmeye bakın. Yılın bu döneminde önemli açılımlar ve rehberlik edecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda eğitim, akademik çalışmalar, yolculuk ve yabancılar hayatınıza yeni açılımlar getirecek. Jüpiter’in olumlu açısı altında pek çok şeyi kendi akışı içinde daha kolay çözebildiğinizi göreceksiniz. Böylece endişe ve korkularınızı aşmanız da kolaylaşacak.
Özgürleşme ve yenilenme getiren Uranüs bu yıl da burcunuzla uyumlu kalmakta. 2018’den bu yana Uranüs size yeni ümitler ve gelecek yönünde daha farklı, daha orijinal şeyler yapma isteği getirmekte. Bu süreçte yeni arkadaşlar, gruplar ve sosyal çalışmalar içinde olabilirsiniz. Şimdiye kadar hep aynı şekilde devam etmiş olan şeyleri artık değiştirmenin vaktinin geldiğini siz de görüyorsunuz. Dünya yeni bir sürece girerken, siz de hareketsiz kalmayacaksınız. Eğer 27 Haziran – 7 Temmuz doğumlu bir Yengeç iseniz Uranüs’ün bu yenileyici, uyandırıcı etkisini daha çok hissedeceksiniz demektir. İlginç ve farklı arkadaşlıklar, gruplar size daha çekici gelebilir. Hedeflerinizde, amaçlarınızda yenilenme ve çok daha farklı düşünceler içinde olabilirsiniz. Kısaca aynı yerde kalmak istemeyeceksiniz.
Diğer yandan Neptün’ün olumlu açısı da sizi yaratıcı alanda daha şanslı kılmakta. Bu transit size ruhsal konulara eğilim, sezgileriniz yardımı ile yeni çevrelere ulaşma imkanı ve daha geniş ve evrensel bir bakış açısı sağlamakta. Neptün’ün transiti çok belirgin olmayabilir ancak 10-17 Temmuz arasında doğmuş bir Yengeç ise bu yıl kendinizi daha akışkan, daha kabullenici ya da sanatsal konulara daha açık hissedebilirsiniz. Neptün sayesinde olayları biraz da toz pembe görme eğiliminde olabilirsiniz. Bu konuda biraz daha gerçekçi olmakta fayda var. Her şeye rağmen Neptün size inançlar, felsefe ve kendini geliştirme alanlarında önemli eğilimler getirmekte. Size rehberlik edecek kişilerle de karşılaşabilirsiniz.
Pluton ise uzun bir süredir, 2007’den bu yana burcunuza karşıt durmakta. Bu uzun süre içinde pek çok Yengeç onları baskılayan, hatta tehdit eden olaylarla karşılaştı. Kuşkusuz bu tecrübelerin sonucunda daha çok olgunlaştınız ve kendinizi de güçlendirdiniz. Yine de Pluton, özellikle karşıtlık yaratan durumlar, evlilik, ortaklıklar alanında, genel olarak ilişkilerinizde sizi kas yapmaya zorlamakta. Eğer 16-20 Temmuz doğumlu bir Yengeç iseniz bu yıl Pluton’un hedefindesiniz demektir. Dolayısı ile bu yıl sizi dönüştürücü, mücadeleye yol açan koşullar olabilir. Kimi zaman düşmanlıklar, tehditler de gündeme gelebilir. Yine de bu transit sizi psikolojik açıdan güçlendirmekte. Belirli zamanlarda baskılar ya da manipülatif koşullarla karşılaşabilirsiniz. Ancak göstereceğiniz soğukkanlılık sayesinde bu süreçten önemli şeyler öğrenebilirsiniz. Evlilikler de dönüştürücü olabilir. İş alanında güçlü kişilerle daha çok karşılaşabilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

İş hayatında ilişkilerin, diplomatik olmanın ve dengenin önemli sonuçlar getirdiği zamanlardan geçiyorsunuz. 2023’e kadar olan dönemde, Satürn özellikle mali konulara, borç ve alacak konularına dikkat çekmekte. Kuşkusuz bu süreçte iş ortaklıkları ve paylaşım içeren yatırımlar çok önemli bir yer tutabilir. Uzun vadeli yatırımlar, banka kredilerinin önemi ve yükleri de artabilir. İş hayatında bu tür borç alacak konularını iyi dengelememiz ve nakit akışınızı daha dikkatli yönetmeniz gerekebilir. Jüpiter yeni finansal imkanlar, destekler ve kazançlara da işaret etmekte. Ancak borçlara, vergi koşullarına ve ceza unsuru olabilecek mali yüklere özellikle dikkat etmelisiniz. Bu süreçte başkaları ile önemli yatırım imkanları da söz konusu olabilir. Özellikle 14 Mayıs – 28 Temmuz günleri arasında yabancılar, eğitim, medya ve akademik alanlarda daha pozitif bir hava gündeme geliyor.
7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında işle ilgili hedeflerinize oldukça odaklısınız. Harcamalara, masraflara dikkat etmek gerekebilir. Ayrıca grup çalışmaları içinde huzursuzluk, kıskançlık gündeme gelebilir.
4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında gereksiz risklere girmemelisiniz. Bu dönemde dikkatsizlik ya da düşüncesizce hareketler nedeni ile kayıplar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda gizli düşmanlıklar, huzursuzluk öne çıkabilir.
23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında Mars burcunuzda ilerlerken oldukça iddialı ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde yeni başlangıçlar var. Kendinizi güçlü hissedebilirsiniz. Ancak ailevi konularda sakin kalmalısınız. Kendinizi savunma konusunda çok mücadeleci olabilirsiniz.
11 Haziran – 29 Temmuz döneminde harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde çok masraf çıkabilir ve işle ilgili konularda destek arayışı içinde olabilirsiniz.
29 Temmuz – 15 Eylül arasında daha fazla görüşme, ziyaret, yakın çevrenizde değişiklikler ve kardeşlerle ilgili koşulları daha fazla öne çıkıyor. Yazışmalar, evraklar ve zihinsel açıdan meşgul edici bir dönem olabilir.
15 Eylül – 30 Ekim arasında iş açısından daha düşük profilli bir dönem olabilir. Bu dönemde işten çıkışlar ya da bitişler, yeni başlangıçlar söz konusu. İşten çok evde daha meşgul olabileceğiniz konular dikkat çekebilir. Evinizle ilgili çok çaba sarfedeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz.
30 Ekim – 13 Aralık arasında kendinizi daha girişken ve istekli hissedebilirsiniz. Bu dönemde spekülatif konulara, fazladan harcamalara dikkat etmelisiniz. Çok tutkulu davranabilirsiniz.
13 Aralık sonrasında yeniden işe odaklandığınız ve daha fazla çalıştığınız koşullar içindesiniz. Çalışma ortamında ilişkilere özellikle dikkat etmelisiniz. Çok daha fazla iş olabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Geçtiğimiz iki yıl boyunca evlilik ve ilişkiler alanında çok büyük sınavlardan geçtiniz. Bu süreç sizi ilişkilerinize yeni bir sınır koymaya ve daha gerçekçi olmaya yöneltti. Yolunda gitmeyen evlilikler bitti, sağlam olan ilişkiler daha güçlü hale geldi. Kendinize ve ilişkilerinize daha objektif bakmaya başladınız. Bu yıl ilişkiler alanında çok ağır yükler yok ancak ilişkilerinizin maddi yönlerine, var ise ortağınızla ilgili finansal konulara daha dikkatli bakmaya başlayabilirsiniz. Bu dönemde yatırımlar, miras, paylaşım ya da borçlarla ilgili gelişmeler ilişkilerinizi de ilgilendirebilir. Eğer 16-20 Temmuz doğumlu bir Yengeç iseniz, evlilikte ve karşılıklı konularda üzerinizde daha fazla baskı hissedebilirsiniz. Kimi zaman güçlü bir partner hayatınızı dönüştürebilir ve sizi de daha güçlü olmaya yöneltebilir. Kimi zaman manipülatif koşullarla da karşılaşabilirsiniz.
2-11 Haziran arasında aşk hayatınız çok daha heyecanlı bir tempo izleyebilir. Bu dönemde aşkta ve ilişkilerde maceracı davranabilirsiniz. Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 25 Şubat -21 Mart, 2 Haziran – 27 Haziran ve 10 Eylül – 7 Ekim arasında aşkta ve genel olarak arkadaşlıklarda daha uyumlu ve akıcı fırsatlar var. Ayrıca 5 Kasım 2021 sonrasında da evlilikte ve ilişkilerde daha dikkat çekici bir dönemdesiniz ancak Venüs’ün geri gitmeye başlayacağı 19 Aralık sonrasında bu konularda pürüzler, gecikmeler gündeme gelebilir. Dolayısı ile bu tarihten sonra evlilik, nişan ya da kutlamalar açısından pek istendiği gibi olmayabilir.

Sağlık

Bu yıl da belirli dönemlerde sağlığınıza daha fazla önem vermeniz gerekebilir. Çoğu zaman endişeler ve artan yükler nedeni ile bedeninizi ihmal edebilirsiniz. Kemiklerle ilgili konulara dikkat etmek gerekebilir. Belirli dönemlerde, örneğin 4 Mart- 23 Nisan, 15 Eylül – 30 Ekim ve 13 Aralık sonrasında sağlığınıza daha özenli yaklaşmanız yararlı olacaktır. Genel olarak 26 Mayıs’taki Ay tutulması, 10 Haziran’daki Güneş tutulması ve ardından 4 Aralık’taki Güneş tutulması civarında artan stres ve değişiklikler sağlığınıza özen göstermenize neden olabilir.ASLAN BURCU 2021 YILLIK BURÇ YORUMLARI

İlişkilerinize odaklısınız


Hayatınızda yeni bir dönem açılıyor. Son iki yılın getirdiği yükler, kölelikler ve didinmeden sonra 2021 bu çabalarınızın meyvelerini almaya başladığınız bir yıl olacak. Bu özellikle yükselen burcu Aslan olanlar açısından daha belirgin olabilir. Burcu Aslan olanlar ise Satürn’ün karşıt açısına daha fazla dikkat etmek durumundalar. Her durumda bu yıl size önemli farkındalıklar ve pek çok fırsat da getirmekte. İlişkilerin, karşılıklı konuların nedenli önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Adeta yıl boyunca hep başkalarından yeni şeyler öğreneceksiniz.
Fırsatları, büyümeyi ve kendini geliştirmeye temsil eden Jüpiter bu kez sizi ilişkiler, karşılıklı konular ve ortaklıklar aracılığı ile destekliyor. Bu yıl hayatınıza çok önemli kişiler girebilir ve size yol gösterebilirler. Başkalarından gelen imkanlar ve tekliflerin kariyerinizde büyük bir rolü olabilir. Dolayısı ile bu yıl tek başına değil, başkaları ile sürekli bir görüşme ve işbirliği içinde kalabilirsiniz. Evlilikler dikkat çekici olabilir. Jüpiter’in konumu motive edici, çok yönlü, destekleyici partnerlere işaret etmekte. Yabancılar, uzaklarla ilgili kişiler de ilişkilerinizi canlandırabilir. Bu yıl iş hayatında daha görünür hale gelmektesiniz. Kariyer yönünde önemli imkanlar var. Daha çok kişi sizi tanımaya başlayabilir. İş yerinizde ilerleme ve yükselme imkanları da yüksek.
Jüpiter’in getirdiği fırsatları Satürn daha sağlam hale getiriyor. Bu yıldan başlayarak 2023’e kadar ilişkilerin, evlilik ya da ortaklıkların hayatınızda çok şekillendirici olacağını söyleyebiliriz. Karşılıklı konulara, ilişkilerdeki sorumluluklara çok dikkatli ve sorumlu yaklaşmak gerekiyor. Kendinize ve ilişkilere daha gerçekçi bakmaya başlamalısınız. İlişkilerinizden öğreneceğiniz çok şey var. Eğer yükselen burcunuz Aslan ise bu süreçte evlilik ve ilişkiler bir test alanı olabilir. Eğer evliliğinizde sorunlar var ise artık bu sorunları daha gerçekçi ve dikkatli bir şekilde ele almak durumundasınız. Bu yönde ciddi kararlar da verebilirsiniz. Eğer ilişkiniz düzgün ilerliyor ise Satürn transiti altında daha sağlamlaşabilir ve bu sonuçta evliliğe de götürebilir. Dolayısı ile bu dönemde ilişkilerinizi ve evliliğinizi daha ciddi bir şekilde tartmak durumundasınız. Eğer Aslan burcunun ilk 10 gününde doğmuşsanız, Satürn bu dönemde bazı beklemelere, gecikmelere ve sıkışmalara neden olabilir. Bu yüzden daha sabırlı davranmak ve egonuzu dengelemek, törpülemek durumunda kalabilirsiniz.
Hayatınızın pek çok aşamasında yenilik ihtiyacı dikkat çekiyor. Yıl boyunca gerginlik ya da ani değişiklik getiren koşullar da gündeme gelebilir. Ne istediğinizi bildiğiniz durumlarda sıkıntı yaşamamakla birlikte, eğer ikilem içinde iseniz, karar vermekte büyük bir baskı hissedebilirsiniz. Bu süreçte Satürn sizi özellikle karşılıklı konularda sorumlu ve gerçekçi kılmaya yöneltirken, Uranüs de kariyeriniz, ünvanınız ve hedeflerinizle ilgili alanlarda büyük değişiklikler getirmekte. Kesinlikle daha esnek olmaya çalışmalısınız. Kimi zaman olaylara ve ilişkilere siyah beyaz bakmanız sizi daha fazla köşeye sıkıştırabilir ve bu durum sağlığınızı dahi etkileyebilir.
Uranüs 2018’den bu yana burcunuzla sert bir açı içinde ve sizin daha ani değişikliklere gitmenize neden oluyor. Hesapta olmayan durumlar, beklenmedik gelişmeler gerek işte, gerekse ilişkilerinizde güçlü değişimlere yol açmakta. Bu dönemde işinizde sürekli bir değişim ve kendinizi güncel tutmanızı gerektiren koşullar var. Bu durum kariyer alanında riskler almanıza neden olabilir. İş hayatında bambaşka alanlara ilerliyor olabilir. Benzer şekilde, özellikle işle ilgili ilişkilerde ve ortaklıklarda gerilim yaratan koşullar ya da kimi zaman anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Neyse ki Jüpiter’in konumu sizi büyük ölçüde motive edici kılıyor ve belirli sorunları aşmanıza kolaylıklar sağlıyor. Eğer 28 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasında doğmuş bir Aslan iseniz, 2021 yılında Uranüs’ün uyandırıcı, değiştirici ve yenileyici etkisini çok fazla hissedeceksiniz demektir. Aşırı gerginliklerden uzak durun. Yüksek stres nedeni ile olaylara yukarıdan bakmak zorlaşabilir. Kimi zaman otorite figürleri ya da babanızla ya da erkek figürlerle ilgili ani olaylar, kopmalar ya da özgürleşmeler de yaşayabilirsiniz. Bu dönemde size önerim şartların değişiminin kaçınılmaz olması nedeni ile değişime direnmemeniz ve bir şeylere takılı kalmamanız, aşırı ısrar etmemeniz yönünde olacaktır.

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yıl Jüpiter’in karşıt burcunuz Saka’dan geçiyor olması ilişkiler ve ortaklıklar sayesinde önemli avantajlar sağlayabileceğinizi gösteriyor. Kariyeriniz açısından yeni bir döngü açılmakta. Anlaşmalar, görüşmeler ve evlilik konusu dahi kariyerinizi yakından etkileyebilir. Bu yeni süreçte objektif olmak, ortak çıkarlar üzerinde durmak çok önemli. İşbirliği yaptığınız ölçüde ilerleyebilirsiniz. Kimi zaman yabancılarla ortaklıklar da dikkat çekebilir. Satürn’ün de karşıt konumu özellikle yükselen burcu Aslan olanlar açısından iş hayatında önemli bir ilerleme ve daha fazla görünür olma getiriyor. Ancak Aslan burcunda doğanlar, 2023’e kadar daha fazla test altında olacaklar. Bu süreçte yavaşlama, bazı engeller ve egonuzun neden olabileceği sıkıntılara dikkat etmelisiniz. 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında finansal alanda, miras ya da paylaşımlı işlerde yeni olanaklar gündeme gelebilir.
7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında mesleki alanda daha sakin ve sabırlı olmaya gayret etmelisiniz. Bu dönemde iş hayatında daha hırslı olmakla birlikte, üstlerle anlaşmazlıklar ve artan rekabet huzursuz edebilir.
4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında grup çalışmalarında oldukça hızlı olabilirsiniz. Harcamalara, masraflara dikkat etmek gerekebilir. Ayrıca grup çalışmaları içinde huzursuzluk, ve tartışmalar gündeme gelebilir.
23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında duygusal nedenler, güvensizlik nedeni ile bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ailevi konular da huzurunuzu bozabilir. Aynı zamanda gizli düşmanlıklar, kıskançlık ya da elde olmayan nedenler yıpratıcı olabilir.
11 Haziran – 29 Temmuz döneminde Mars burcunuzda ilerlerken oldukça iddialı ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde yeni başlangıçlar var. Kendinizi güçlü hissedebilirsiniz. Daha dengeli olmanızda fayda var. Aşırı gurur sizi zorlayabilir.
29 Temmuz – 15 Eylül arasında işle ilgili harcamalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde çok çalışabilirsiniz. İşle ilgili konularda destek arayışı içinde olabilirsiniz. Kaynaklarınızı daha iyi kullanmalısınız.
15 Eylül – 30 Ekim arasında zihinsel açıdan daha yoğun ve hareket halindesiniz. Yakın çevrenizde değişiklikler ve kardeşlerle ilgili koşulları daha fazla dikkat çekebilir. Yazışmalar, evraklar ve zihinsel açıdan meşgul edici bir dönem olabilir.
30 Ekim – 13 Aralık arasında iş açısından daha düşük profilli bir dönem olabilir. Bu dönemde işten çıkışlar ya da bitişler, yeni başlangıçlar söz konusu. İşten çok evde daha meşgul olabileceğiniz konular dikkat çekebilir. Evinizle ilgili çok çaba sarfedeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz.
13 Aralık sonrasında daha heyecanlı ve risk almaya daha fazla eğilim içindesiniz. Bu dönemde spekülatif konulara, borsaya ve fazladan harcamalara dikkat etmelisiniz. Sahneye çıkmak konusunda daha cesur davranabilirsiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2021-2023 yılları arasında evlilik ve ortaklı tüm konularda önemli tecrübeler ve sorumluluklar gündeme gelmekte. Eğer evliliğinizde süregelen problemler, şikayetler söz konusu ise bu dönemde kesin bir karara varabilir ve ciddi düşünceler içinde olabilirsiniz. Bu süreç yolunda giden ilişkileri daha sağlam hale getirecektir. Dolayısı ile hayatınızda ilişkilerinde daha gerçekçi şekilde ele alınması gerekiyor. Jüpiter evlilik hayatınıza büyük bir destek getirmekte. Bu yıl yapacağınız bir evlilik sizi her açıdan avantajlı da kılabilir. Evlilik nedeni ile iş hayatınızın da değişebileceğini söyleyebiliriz. Ortaklı işler de sizi daha görünür kılabilir ve bu dönemde işte ilerleme ve terfi yaşayabilirsiniz. Yükselen burcunuz Aslan ise bu fırsatlar daha belirgin olabilir. Eğer Aslan burcunun ilk 10 gününde doğmuş iseniz, eşinizle ilgili gelişmeler üzerinizde daha fazla sorumluluk yaratıyor olabilir.
27 Haziran – 22 Temmuz aşk hayatınıza daha yüksek bir heyecan ve maceracı bir tutum getirmekte. Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 21 Mart- 14 Nisan, özellikle 27 Haziran -22 Temmuz ve 7 Ekim – 5 Kasım arasında ilişkilerinizde daha akıcı ve mutlu olmayı kolaylaştıran koşullar içindesiniz. Venüs’ün geri gitmeye başlayacağı 19 Aralık sonrasında genel olarak evlilikte ve keyif veren konularda hoşnutsuzluk ve sıkıntılar gündeme gelebilir.

Sağlık

Bu yıl Satürn’ün karşıt burcunuzda ilerlemesi özellikle burcunuzun ilk 10 gününde doğanlar açısından sağlıkla ilgili konulara daha yakından bakma gereği doğurabilir. Zaman zaman enerjinizin düştüğünü hissedebilirsiniz. 23 Nisan -11 Haziran ve 30 Ekim – 13 Aralık arası böyle dönemler olabilir. Eğer 15-19 Ağustos doğumlu bir Aslan iseniz, kimi stres doğurucu koşullar yüzünden bedeninize daha çok özen göstermelisiniz.BAŞAK BURCU 2021 YILLIK BURÇ YORUMLARI

İşte yeniden yapılanma başlıyor


Siz Başak’lar açısından 2021’in en temel özelliklerinden birisi her alanda yeniden bir yapılanmaya ve seçim yapmaya neden olacak olması. Belki bu yıl aradığınız yüksek motivasyonu hemen bulamasanız da kariyer alanında yepyeni bir dönemin açıldığını söyleyebiliriz. Eğer yükselen burcunuz Başak ise bu çok daha belirgin olacaktır. Bu yılı daha çok hazırlık olarak görmek yararlı olacak.
Fırsatları ve gelişmeyi açıklayan Jüpiter bu yıl sizi iş ve çalışma alanında daha meşgul kılıyor. İşlerde artış olabilir ancak bunun karşılığını hemen görmek pek mümkün olmayacağı için sabırlı olmalısınız. Bir bakıma sanki yeni şeyler öğrenen bir çırak gibi olabilirsiniz. Öğreneceğiniz, geliştirebileceğiniz yeni yetenekler var. Mesleki konulara bu yönde yaklaşmak yararlı olacak. Teknik tarafı ağır basan konular, farklı teknolojiler ya da içerisinde grupların, iletişim ağlarının güçlü olduğu alanlarda daha faal olabilirsiniz. 2021 boyunca hizmet ve çalışma teması ağır basmakta. 14 Mayıs – 28 Temmuz arasına çok dikkat edin. Zira bu dönemde yeni teklifler, fırsatlar ve özellikle ilişkilerinizde kazançlı çıkabileceğiniz olanaklar da bulacaksınız. Dolayısı ile yaz aylarında keyif ve ilham alabileceğiniz bir mola içinde olabilirsiniz. Bu tarihler evlilik ve ilişkiler açısından da önünüze yeni kişiler getirebilir.
Sorumlulukları ve sınırlamaları anlatan Satürn de Saka burcuna ilerledi ve 2023’e kadar olan dönemde sizi iş hayatında daha etkin ve pratik olmaya yöneltiyor. Özellikle yükselen burcu Başak olanlar bu dönemde iş bulma ya da kendi işlerini kurma yönünde büyük bir çaba ve sorumluluk içinde kalabilirler. Kuşkusuz hizmet ve yeni şeyler öğrenme yanında, gerek kendi gerekse başkalarının sağlığına daha fazla özen ve çaba göstermek durumunda kalabilirsiniz.
2018’de bu yana Uranüs burcunuzu çok olumlu bir açı etkilemeye devam ediyor. Uranüs uyanışları, ani değişiklikleri, özgürleşmeyi ve yenilenmeyi anlatan gezegendir. Etkileri daha çok zihinsel alanda bir uyanışa işaret eder. Boğa burcundaki Uranüs sizi özellikle yeni yerler keşfetmekte, yabancılarla daha ilginç tecrübeler yaşamak konusunda uyandırıyor. Bu dönemde entelektüel anlamda sizi uyandıran, yenileyen fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Sabit bir bakış açısından çıkmanız, hayata farklı gözlerle bakmanız açısından yeni pencereler açılmakta. Bu süreç gerek iş hayatınıza, gerekse ilişkilerinize canlanma ve esneklik kazanma sağlayabilir. Eğitsel, akademik konularda çalışanlar açısından yeni imkanlar var. Olaylara bakış açınızı aniden değiştirebilecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Yeni bakış açıları, inançlarınızda farklılaşma söz konusu. Eğer 29 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında doğmuş bir Başak iseniz Uranüs’ün uyandırıcı etkisini kişiliğinizde, yaratıcılığınızda daha fazla hissedebilirsiniz. Sürpriz kararlar ve sizi yaratıcı alanda daha özgür kılan imkanlar içinde olabilirsiniz. Kuşkusuz bu durum mesleki alanda da yenileyecektir.
Neptün ise 2011 yılında bu yana karşıt burcunuz Balık’ta yavaş yavaş ilerlemeye devam ediyor. Neptün dağıtıcı, ilham veren, kişiye sezgiler ve hassasiyetler getiren, ruhsal alana yaklaştıran bir gezegendir. Neptün sayesinde maddi olana değil, manevi olana açılabiliriz. İdealize ettiğimiz şeyler hep Neptün ile ilişkilidir. Balık sizin evlilik ve ilişkiler eviniz olduğu için bu süreçte ilişkilerinizde oldukça garip koşullar, kimi zaman belirsizlikler ve sisli durumlar da ortaya çıkmış olabilir. Bu süreçte karşınıza gelen kişiler size yumuşama ve hassasiyet ile birlikte, kimi yanılgılar ve pişmanlıklar da getirmiş olabilir. Eğer 10-17 Eylül doğumlu bir Başak iseniz bu yıl Neptün’ün etkisini fazlası ile hissedebilirsiniz. Dolayısı ile ilişkilerde, eşinizle ilgili konularda bazı dağılmalar, çözülmeler ya da hassasiyet gösterilmesi gereken koşullar ortaya çıkıyor olabilir. Kimi zaman erkek figürü, bu baba ya da eş de olabilir, daha dağınık, hayalci ya da zayıflayan, kararsız kalan bir imaj çizebilir. Bu süreçte kendi motivasyonunuz da azalabilir ya da bambaşka alanlara kayabilir. Bu nedenle ne istediğiniz konusunda pek emin olamayabilirsiniz. Kariyer alanında dağıldığınız ya da dışsal etkilerin, özellikle ilişkilerin etkisinde kalıyor olabilirsiniz. Kuşkusuz bu durum sizin istek ve arzularınızda biraz daha gerçekçi olmanızı da işaret etmekte. Aksi halde yanılgılar, aldanmalar ve sizi hayal kırıklığına uğratan bazı ilişkiler, olaylar yaşayabilirsiniz.
Diğer yandan Pluton uzun zamandır, 2007’den bu yana Oğlak burcunda ilerlemekte ve burcunuzla uyumlu bir açıda kalmaya devam etmekte. Dönüştürücü, güçlendirici etkisi olan bu gezegen kişiliğinizi yenileme ve değişen koşullara uyum gösterme konusunda size destek olmakta. Özellikle yükselen burcu Başak olanlar, Pluton’un getirdiği hırsı ve istekleri, aşk, çocuklar ve yaratıcı alanda daha fazla yaşıyor olabilir. Pluton size kendinizi ortaya koyma ve aşk alanında daha güçlü olma konusunda hırs getirmekte. Ancak son iki yıldır, Satürn ile de birleştiği için bu alanlarda kendinizi aşırı zorlamış ve hatta manipülatif durumlarla karşılaşmış da olabilirsiniz. Neyse ki bu görünüm 2021’de etkisini yitiriyor olacak. Eğer 16-20 Eylül doğumlu bir Başak iseniz, bu yıl Pluton’un getirdiği hırsı, gücü, kararlılığı daha olumlu şekilde kullanabilirsiniz. Takıntılı olmamaya özen gösterin ancak işte ve yaratıcı konularda başkalarını etkileme ve güçlü kişilerle işbirliği yapma konusunda değişik olanaklar söz konusu olabilir. Pluton sayesinde işte ve aşkta dışsal koşullardan daha çok yararlanabilir ve güç elde edebilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yıldan başlayarak çalışma ortamınızda çok daha farklı koşullar gelişmekte. Yeni iş konularına girebilir ve kendinizi bir başlangıç noktasında hissedebilirsiniz. 2023’e kadar devam edecek olan bu süreçte adeta yeniden bir çırak gibi çalışabilirsiniz. Belki de bu durum iş hayatına yeni girdiğinizi gösteriyor da olabilir. Her durumda daha fazla çalışma ve iş becerilerinizi arttırma yönünde çaba sarfetmeniz gerekiyor. Bu dönemde öğreneceğiniz şeyler daha sonra kariyeriniz için yeni bir ilerleme basamağı olacak. Jüpiter’in konumu işsiz kalmayabileceğinizi ve her durumda kendinize bir uğraş edinebileceğinizi de göstermekte. 14 Mayıs – 28 Temmuz tarihleri arasında ortaklıklar, ilişkiler ve yeni anlaşmalar farklı fırsatlar sunabilir. Kısaca bu yıl çok çalışma, alın teri ve becerilerinizi arttırabileceğiniz olanaklar sunuyor. Yaz aylarında yeni teklifler de gündeme gelebilir.
7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında uzaklarla, yabancılarla ilgili konular sizi daha çok meşgul edebilir. Bu dönemde düşüncelerinizi yayma konusunda daha istekli de olabilirsiniz. Eğitim konusunda da kararlı olmak gerekebilir.
4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında iş hayatına çok güçlü vurgular var. Hırsınız yüksek ve önemli adımlar atabilirsiniz. Ancak daha sakin ve sabırlı olmaya da bakmalısınız. Bu dönemde üstlerle anlaşmazlıklar ve artan rekabet huzursuz edebilir.
23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında grup çalışmalarında oldukça hızlı olabilirsiniz. Harcamalara, masraflara dikkat etmek gerekebilir. Ayrıca grup çalışmaları içinde huzursuzluk, ve duygusal tartışmalar gündeme gelebilir.
11 Haziran – 29 Temmuz döneminde gururunuzu ilgilendiren koşullar ve güvensizlik nedeni ile bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Gereksiz inattan uzak durun. Aynı zamanda gizli düşmanlıklar, tehditler ya da elde olmayan nedenler yıpratıcı olabilir.
29 Temmuz – 15 Eylül arasında Mars burcunuzda ilerlerken oldukça iddialı ve mücadeleci olabilirsiniz. Bu dönemde iş hayatında yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.
15 Eylül – 30 Ekim arasında ortaklı konularda harcamalara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde çok çalışabilirsiniz. İşle ilgili konularda destek arayışı içinde olabilirsiniz. Fazladan masraflar var.
30 Ekim – 13 Aralık arasında yakın çevrenizde zihinsel açıdan çok daha yoğunsunuz. Görüşmeler, konuşmalar ve ziyaretler sizi meşgul etmekte. Raporlar, yazılar ve belgeler de sizi yoğun kılabilir. Yakın çevrenizde değişiklikler ve kardeşlerle ilgili koşulları daha fazla dikkat çekebilir.
13 Aralık sonrasında iş açısından daha düşük enerjili bir dönem olabilir. Bu dönemde işten çıkışlar ya da bitişler, yeni başlangıçlar söz konusu. İşten çok evde daha meşgul olabileceğiniz konular gündeme gelebilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl iş hayatınızla ilgili değişiklikler ağır basarken, aşk hayatınızda daha karmaşık koşullar gündeme gelebilir. Venüs’ün 8 Ocak – 1 Şubat ve 29 Temmuz – 16 Ağustos arasındaki transitleri ilişkilerinize daha büyük bir heyecan getirmekte. Aynı zamanda 14 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında arkadaşlıklar ve yeni çevrelerle bir araya gelmek keyifli olabilir. 5 Kasım sonrasında da aşkta önemli gelişmeler var. Bu dönemde aşk hayatınıza çok daha fazla odaklanabilirsiniz. Ancak 19 Aralık’tan sonra geri harekete dönecek olan Venüs aşk hayatınıza bazı karmaşalar, beklemeler ve vazgeçişler getirebilir. Bu dönemde evlilik, nişan gibi olaylar ya da her çeşit kutlamalar istediğiniz sonuçları getirmeyebilir.
Ayrıca 10-17 Eylül doğumlu bir Başak iseniz, bu dönemde evlilik hayatınızda ve erkeklerle ilişkilerde daha gerçekçi olmanız gerekebilir. Eşinizin ya da partnerinizin güvensizliği, karmaşası büyük bir dağınıklık ve hayal kırıklıklarına, fedakarlıklara yol açabilir.

Sağlık

Bu yıl sağlığınızla daha çok ilgilenmeniz gerekiyor. Özellikle yükselen burcu Başak olanlar açısından bu daha belirgin olacaktır. Satürn’ün bu transitini yaşayan belirli bir yaşın üzerindeki yükselen Başak’lar sağlık kontrollerini ihmal etmemeliler. Her durumda daha fazla iş yükünün getirebileceği değişiklikler ve yükselen stres bedeni yıpratıcı olabilir. Bağışıklık sisteminizi, kemiklerle ilgili sorunları ihmal etmemek gerekebilir. Genel olarak 4 Mart – 23 Nisan, 11 Haziran – 29 Temmuz arasında bedensel risklere, kazalara karşı daha dikkatli olmalısınız.

 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.764
1.394

TERAZİ BURCU 2021 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Denge ve rahatlama yılı


Terazi’ler, bu yıl son iki yılın getirdiği zorlayıcı koşulları aşarak, daha dengeli ve istikrarlı bir döneme ilerliyorlar. 2018’den bu yana Satürn Oğlak burcunda kalarak adeta hayatınız açısından bir dip noktasına işaret etmişti. Bu süreçte çok şey öğrendiniz, hayatınıza yeni bir temel attınız. İşte bitişler ve sonlanmalardan sonra yeni istek ve motivasyonlarla ilerlemeye hazırsınız. Bu yıl hem Jüpiter hem de Satürn burcunuzu en olumlu şekilde etkilerken, daha rahat ve zahmetsiz bir yılda olacaksınız.
Fırsatları ve büyümeyi anlatan Jüpiter bize hayatın hangi alanlarında daha fazla gelişebileceğimizi gösterir. Bu yıl uzun bir süre Saka burcunda kalacak bu gezegen sizin yaratıcılık, kendini ortaya koyma, aşk ve çocuklar alanınızı aydınlatmakta. 2021 boyunca sevdiğiniz konulara daha çok zaman ayırabilecek, kendinizi daha kolay mutlu hissedebileceksiniz. Bu süreçte sizi ödüllendirebilecek pek çok şey var. Bu kimileri için bir çocuğun doğumu olabileceği gibi, kariyer alanında daha kolay ilerleme ve kendini ifade etme fırsatı şeklinde de olabilir. Severek yaptığınız bir uğraşıyı, kendinize iş olarak da görebilirsiniz. Aşk hayatınızda da mutlu eden tecrübeler söz konusu. Satürn ise ister istemez bu alana biraz ciddiyet ve hatta sorumluluk hissi bile getirebilir. Çocuk sahibi olanlar da bu dönemde onlarla daha ciddi ve olumlu bir bağ kurabilecekler. Kısaca Jüpiter size yaratıcılığınızı daha çok sergileme yönünde imkanlar sunuyor olacak.
Jüpiter’in yanında Satürn de Saka’da ilerliyor. Sorumluluklarımızı ve gerçekleri anlatan bu gezegen sayesinde bu yıl severek yaptığınız bir işi çok daha fazla ciddiye alabilirsiniz. İş hayatındaki ilerleme daha akıcı ve rahat ilerleyebilir. Satürn sayesinde işte terfi ve yeteneklerinizi daha güçlü şekilde ifade edebileceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz. Böyle bir dönemde çalışmaktan çok keyif alabilirsiniz ancak yine de her şeyi işe dönüştürmemeli, boş zamanlar da yaratmaya çalışmalısınız. Kimi zaman Satürn bu transitinde sevdiklerinizle ilgili konulara daha fazla yük ve sorumluluk getirebilir. Bu çocuklarla ilgili de olabilir. Aşkta her şey düzgün gitse de fazla iş ya da sorumluluklar nedeni ile, ya da pek çok şeyi rutine bağlamanızdan dolayı bazı soğumalar ya da yeknesaklık yaşayabilirsiniz. Neyse ki Jüpiter’in de bu alanda olması bu yıl mutluluğu bulmanın çok daha kolay olabileceğini hatırlatıyor.
Diğer yandan hala Oğlak burcunda ilerleyen Pluton burcunuzla zorlayıcı bir ilişki kurmakta. Pluton baskı kuran, değişime zorlayan ve aynı zamanda güçlü olmayı gerektiren bir güçtür. Pluton sayesinde amaçlara daha fazla odaklanabilir ve hırs yapabilirsiniz. Ancak bu transit kimi zaman da otoritelerle, erkek figürle, baba ile ilişkinize bazı baskılar ya da sizi test eden koşullar da getirebilir. Kişisel gücünüzü ortaya koyarken, belirli manipülasyonlarla, tehditlerle karşılaşmanız söz konusu olabilir. Eğer 17-21 Ekim doğumlu bir Terazi iseniz bu yıl Pluton’un getirdiği yoğun baskıyı daha fazla hissedebilirsiniz. Bu nedenle şahsi alanda aşırı hırs ya da takıntıların neden olabileceği olaylara da dikkat etmek gerekebilir. Yükselen burcu Terazi olanlar Pluton’un getirdiği baskı ve dönüşümü, güçlü olma ihtiyacını 2007’den bu yana yaşamaktalar ve bu transit özellikle ev, ailevi konular ve yerleşimle ilgili gelişmelere büyük bir dönüşüm getirmiş, şartları yenilemiş olmalı.

İş, para ve kariyer olanakları

Son iki yıl içinde iş hayatınızda önemli değişiklikler gündeme geldi. Mesleki alanda bir dip noktasından geçtiniz. Ev, aile ve yerleşim konuları sizi meşgul ederken, kariyeriniz oldukça zorlanmış olabilir. Şimdi ise bu dönemi geride bırakırken, yeni istek ve ilgilerle kendinizi yapılandırabileceğiniz bir döneme girmektesiniz. 2023’e kadar olan dönemde sevdiğiniz konulara daha çok zaman ayırabilir ve istediğiniz yönde sorumluluklar alabilirsiniz. Özellikle bu yıl çabalarınızın karşılığını daha fazla alabilir ve ödüllendirilebilirsiniz. Yaratıcı alanda ve kendinizi sahneye koymak istediğiniz konularda daha büyük bir özgüven ile hareket edebilirsiniz.
Parasal konularda, özellikle ortaklı yatırımlar, miras ya da borç-alacak işlerinde, mali alanda bazı değişiklikler esnek davranmanızı gerektirmekte. Finansal işlerde, yatırımlarda sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.
7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında finansal konulara özellikle dikkat etmek gerekebilir. Bu dönemde ortaklı harcamalar artabilir ya da siz harcama konusunda daha kontrolsüz davranabilirsiniz. Bu nedenle mali işlerde sıkıntılar yaşanabilir.
4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında eğitsel konularda, içinde medyanın ya da uzakların, yabancıların olduğu işlerde daha fazla meşguliyet mümkün. Bu dönemde düşüncelerinizi yayma konusunda daha iddialı ve tartışmacı da olabilirsiniz.
23 Nisan – 11 Haziran tarihleri iş hayatında kritik konular ve riskler var. Hırsınız yüksek ve önemli adımlar atabilirsiniz. Ancak daha sakin ve sabırlı olmaya da bakmalısınız.
11 Haziran – 29 Temmuz döneminde grup çalışmalarında oldukça kararlı ama sabırsız olabilirsiniz. Arkadaşlıklar, gruplar içinde ayrılıklar gündeme gelebilir.
29 Temmuz – 15 Eylül arasında elde olmayan nedenler, gizli kalan şeyler huzursuzluk kaynağı olabilir. Bu dönemde düzen, organizasyon ve size hizmet eden kişilerle daha dikkatli olmalısınız.
15 Eylül – 30 Ekim arasında Mars burcunuzda size büyük bir odaklılık ve mücadele teması getirmekte. İlişkileri iyi korumalı ve yönetmelisiniz. Bu dönemde iş hayatında yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kendinizi daha iddialı ortaya koyabilirsiniz.
30 Ekim – 13 Aralık arasında ortaklı parasal konularda harcamalara özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde çok çalışabilirsiniz ama masraflarınız da çoğalıyor olabilir.
13 Aralık sonrasında yolculuklar, ziyaretler ve görüşmeler hızlanmakta. Bu dönemde eğitim, zihinsel uğraşlar ve çevresel değişiklikler çok hareketli koşullar yaratmakta. Raporlar, yazılar ve belgeler de sizi yoğun kılabilir. Yakın çevrenizde değişiklikler ve kardeşlerle ilgili koşulları daha fazla dikkat çekebilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl aşk hayatınızı ilgilendiren konular sizin için özel bir anlam taşımakta. Jüpiter’in yılın büyük bir bölümünde bu alandan geçiyor olması aşk ve mutluluk potansiyelini çok dikkat çekici kılmakta. Aşkta mutlu olmak yönünde son derece şanslısınız. Çocuklarla ilgili konular da mutluluk verici olabilir. Sevgi hayatınızda daha gerçekçi olmanızı gerektiren başka koşullar da var. Zira Satürn de bu alanda ilerliyor olacak. Bu durumda aşk konusuna daha ciddi bakmanız da mümkün. Eğer ilişkinizde iyi bir denge tutturabilirsiniz, aşk hayatınızı sağlamlaştırabilirsiniz. Kimi zaman işin getirdiği sorumluluklar, bazı uzaklaşmalar ya da eşinizin, partnerinizin özel durumu aşk hayatınıza bazı gölgeler ya da soğumalar getirebilir. Ancak yine de Jüpiter’in varlığı bu yıl aşk hayatınıza büyük bir canlılık getirmekte.
Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 1-25 Şubat, 9 Mayıs – 2 Haziran ve 16 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında aşkta ve arkadaşlıklarda daha güzel zamanlar, mutluluğu kolaylaştıran fırsatlar yakalayabilirsiniz. 5 Kasım sonrasında, özellikle de Venüs’ün geri harekete döneceği 19 Aralık sonrasında ilişkilerinizde, ev ve aile hayatınızda bazı hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Bu tarihten sonra evlilik, nişan ya da kutlamalar çok mutluluk verici olmayabilir.

Sağlık

Bu yıl geçen yıl olduğu gibi ağır transitler sizi çok fazla meşgul etmiyorlar. Sağlığınızın genel olarak daha olumlu ilerleyeceğini söyleyebiliriz. Belirli dönemlerde bağışıklığınızı yüksek tutmanız daha yerinde olacak. Bu dönemler 7 Ocak – 4 Mart, 29 Temmuz -15 Eylül olabilir. Ayrıca 11 -16 Ekim doğumlu bir Terazi iseniz bu dönemde ilaç kullanımına dikkat etmeli ve değişikliklerin neden olduğu psikolojik dalgalanmalara, hassasiyetlere özen göstermelisiniz. 17-21 Ekim doğumlular ise kendilerini aşırı baskı altında tutuyor olabilirler ve bu durum bedeniniz üzerinde de yorucu olabilir.AKREP BURCU 2021 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Temelli değişiklikler var


Siz Akrep’ler bu yıl gelecek yönünde referans olabilecek yeni bir döneme geçiş yapıyorsunuz. Hayatın pek çok alanında bitişler ve başlangıçlar, temelli değişiklikler söz konusu. 2018’den bu yana düşünce düzeyinde sizi meşgul eden konuları şimdi bizzat harekete geçerek halletmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl sizi değişikliğe iten bazı zorlamalar da var. İster istemez bu koşullar ev, aileniz ve yerleşiminiz konusunda yeni adımlara ve sorumluluklara neden olabilir. Evde, evlilikte önemli kararlar ve sorumluluklar içindesiniz.
Bu yıl kariyer gezegenleri Jüpiter ve Satürn, Saka burcunda ilerlemeye başladılar. Bu alan, özellikle yükselen burcu Akrep olanlar açısından, ev, yuva, aile ve toprak konularının ne derece önemli değişiklikler getirebileceğini anlatıyor. Fırsatları, büyümeyi ve kendini geliştirmeyi anlatan Jüpiter aynı zamanda şansın da gezegenidir ve bu dönemde özellikle toprak, aile ve yerleşim konularında yeni imkanların ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Belki dikkatinizi daha çok özel hayatınıza yönelteceğiniz için iş hayatında ve mesleki konularda yavaşlama ya da duraklama yaşayabilirsiniz. Ancak bu dönemde sizi evinizde meşgul eden pek çok yeni uğraş ve kuşkusuz bunun yanında sorumluluklar da var. Pek çok açıdan bitişlerin ve yeni başlangıçların olduğu bir yıldasınız. Jüpiter bu yıl emlak, gayrimenkul alanında yatırımlara, uzun vadeli kararlara imkan sağlayabilir. Evden, baba yolu ile gelebilecek destekler söz konusu. Kuşkusuz evde büyüme ve yeni bir çocuğun doğumu da yine eve yönelik hareketliliğe işaret edebilir.
Satürn’ün bu geçişi ise 2023’e kadar sürecek şekilde iş hayatınız açısından yeni bir yapılanmaya gireceğinizi anlatmakta. Bu yıllar içinde işinizi bitirebilir ve yeni bir adım atmak, gelecek yönünde yeni bir temel atmak isteyebilirsiniz. Hala devam eden işinizle ilgili koşullar artık pek geçerli ya da tatmin edici olamayacağı için, böyle bir dönemde kendi işinizi de kurmak isteyebilirsiniz. Kuşkusuz bu zaman ve sabır gerektiren bir süreç olacağı için aceleci davranmamalısınız. Çok farklı seçimler gündeme gelebilir. Jüpiter’in desteğine rağmen evde bazı kısıtlamalar, artan sorumluluklar da yaşanabilir. Bunlar anne-babanızla ilgili de olabilir. Kimi zaman sizi değişime zorlayan koşullar evde kopuşlara, hatta boşanma kararına dahi götürebilir. Ancak Jüpiter’in de bu alanda olması bir yandan ev ve aile hayatında yapabileceğiniz çok şey olduğunu da göstermekte.
Burcunuzu çok yakından ilgilendiren diğer önemli bir transit ise Uranüs’ün karşıt burcunuz Boğa’dan geçiyor olması. Uranüs’ün bu transiti pek çok Akrep’e, özellikle yükselen burcu Akrep olanlara çok farklı ve ani olaylar getirmekte. Karşıt açı daha çok ilişkileri ve evlilik gibi konuları gündeme getirdiği için, 2018’den bu yana pek çok Akrep yakın beraberliklerinde ve evlilik hayatında radikal değişikliklere gitmekte. Uranüs’ün enerjisi hem uyandırıcı hem de kopartıcı olabilir. Özellikle yükselen Akrep’ler açısından karşınıza çok ilginç, şaşırtıcı ve uyarıcı kişiler çıkabilir. Bu transit altında ani evlilikler ya da ani boşanmalar söz konusu olabilir. Ancak ev, aile ve evlilik alanında sizi strese sokan çok fazla konu da söz konusu olabilir. Eğer 29 Ekim – 8 Kasım tarihleri arasında doğmuş bir Akrep iseniz, Uranüs’ün bu aniden uyandırıcı etkisini fazlası ile hissedebilirsiniz. Başta ilişkilerinizde ya da iş hayatında ortaklı konularda sürprizler, şoklar pek çok şeyi değiştirmenize, yeniden sıfırlamanıza neden olabilir. Dolayısı ile ailevi alanda ve ortaklaşa alanda gündeme gelebilecek gerginlikleri daha iyi yönetmeye, biraz daha esnek davranmaya ihtiyacınız olacak.
Neptün ise 2011’den bu yana size güçlü idealler, hassasiyet ve etki altında kalma, özellikle aşkta ve yaratıcı alanda hayaller getirmekte. 10-17 Kasım doğumlu bir Akrep iseniz bu yıl Neptün’ün getirdiği ruhsallığa çok daha açıksınız. Neptün çoğu zaman pembe hayallere ve kimi zaman ihtiyatsız davranmaya, farkında olmadan gerçekleri görememeye yol açabilir. Yine de bu süreçte özellikle yaratıcı alanda çalışıyor, sanatsal uğraşlar içinde iseniz, Neptün’ün getireceği ilham ve ruhsal enerjiyi olumlu yönde kullanabilir ve kendinizi daha güçlü şekilde ifade edebilirsiniz.
Diğer yandan 2007’den bu yana Oğlak burcunda ilerleyen Pluton da burcunuzla uyumlu bir açıda ilerlemekte. Bu gezegen sayesinde güç elde etmek, başkalarını etkilemek ve ilişkiler sayesinde dönüşüm mümkün olabilir. Düşüncelerinize dikkat edin. Kimi zaman da manipülatif davranışlarla karşılaşabilirsiniz. Bu transit yakın çevrenizde, kardeşlerle ilişkilerinize ya da zihinsel alanda size daha güçlü, yönlendirici ve kimi zaman zorlayıcı bir hava getirebilir. Özellikle 16-20 Kasım doğumlu bir Akrep iseniz, Pluton’un dönüştürücü etkisini iş hayatında daha iyi kullanabilirsiniz. Başkalarının size güç vereceği, farklı imkanlar sağlayıcı fırsatlar da elde edebilirsiniz. Bu durum siyaset gibi alanlarda da etkin olmaya işaret edebilir.

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yıl iş hayatınızda ve kariyer alanında yeni bir eşik noktasına ulaşıyorsunuz. Jüpiter ve Satürn’ün Saka burcunda ilerlemeye başlaması bitişler ve ardından gelecek yeni bir temellendirme sürecine işaret ediyor. Özellikle yükselen burcu Akrep olanlar için mesleki alanda yeniden yapılan gereği var. Bu süreçte, 2023’e kadar devam eden işinizi daha iyi hale getirecek önemli kararlar alabilirsiniz. Ancak bu durum hedefleriniz yönünde daha kararlı olmayı da gerektiriyor. Çoğu zaman ailevi konular ya da diğer koşullar işte çok hızlı bir ilerlemenin pek kolay olmayabileceğini göstermekte. Belki de bu süreçte bir dip noktadan geçerek, kendinize yeni bir iş alanı kurmaya başlayabilirsiniz. Diğer yandan ailevi sorumluluklardaki artış nedeni ile bir sürede bekleme içinde de olabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde toprağa, gayrimenkul gibi alanlara odaklanabilir ve bu yıl özellikle yeni imkanlar yakalayabilirsiniz. Yine bu dönemde özellikle evde daha meşgul olabileceğinizi söyleyebiliriz. Eğer Akrep burcunun ilk 10 gününde doğmuş iseniz, Satürn ve Uranüs transitleri daha ciddi ve radikal kararlar da alabileceğinizi göstermekte.
7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında yeniden hızlanma söz konusu. Bu süreçte karşılıklı görüşmeler, anlaşmalar büyük önem taşımakta. Ancak iş hayatında rekabet ya da düşmanlıklar da gündeme gelebilir.
4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında finansal konulara özellikle dikkat etmek gerekebilir. Bu dönemde ortaklı harcamalar artabilir ya da siz harcama konusunda daha dengesiz davranabilirsiniz. Bu nedenle mali işlerde sıkıntılar yaşanabilir.
23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında uzaklarla ilgili gelişmeler, içinde medyanın ya da yabancıların olduğu işlerde daha fazla meşguliyet mümkün. Bu dönemde düşüncelerinizi yayma konusunda daha tartışmacı olabilirsiniz.
11 Haziran – 29 Temmuz döneminde iş hayatında daha gayretli ve mücadeleci olabileceğiniz görülmekte. Rekabet artabilir, üstlerinizle de dengeli ilişkiler kurmalısınız. Hırsınız yüksek ve önemli adımlar atabilirsiniz. Ancak daha sakin ve sabırlı olmaya da bakmalısınız.
29 Temmuz – 15 Eylül arasında ailevi planlar, hedefler içinde ya da grup çalışmalarında oldukça hassas ama sabırsız olabilirsiniz. Arkadaşlıklar, gruplar içinde kırılmalar, gerginlikler gündeme gelebilir.
15 Eylül – 30 Ekim arasında ilişkilerde, ortaklı konular içinde elde olmayan nedenler, gizli kalan şeyler huzursuzluk kaynağı olabilir. Bu dönemde dedikodulara ve tehdit oluşturan durumlara özenle yaklaşmak gerekebilir.
30 Ekim – 13 Aralık arasında Mars burcunuzda ilerlerken size büyük bir odaklılık ve mücadele getirmekte. Yeni girişimler içindesiniz. Bu dönemde iş hayatında yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Çok daha kararlı davranabilirsiniz.
13 Aralık sonrasında harcamalara özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde çok çalışabilirsiniz ama masraflarınız da çoğalıyor olabilir. İşte de destek arayabilirsiniz.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

2021’de ev ve aile hayatınızda önemli sorumluluklar dikkat çekiyor. Bu yıl ailenizle ilgili gelişmelere çok daha fazla odaklanabilirsiniz. Evlilik kararı da ciddi bir biçimde hayatınızı şekillendirecek gibi gözüküyor. Belki bir çocuğun doğumu ya da evde büyüklerle ilgili gelişmeler de önem kazanabilir. Yıl ortasına doğru, 14 Mayıs – 28 Temmuz tarihleri arasında daha büyük mutluluklar ve kutlamalar gündeme gelebilir. Özellikle yükselen burcu Akrep olanlar bu dönemde kendilerini çok daha keyif verici koşullar içinde bulabilirler. Eğer 10-17 Kasım doğumlu bir Akrep iseniz bu yıl aşkta pembe hayaller ve kendinizi kaptırabileceğiniz durumlar içinde bulabilirsiniz.
Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 25 Şubat – 21 Mart, 2-27 Haziran ve özellikle 10 Eylül – 7 Ekim tarihlerinde size mutluluk getirebilecek deneyimlere, hayatın keyifli yönlerine çok daha açıksınız. Ancak Venüs’ün geri hareket etmeye başlayacağı 19 Aralık 2021 tarihinden sonraki dönemde ilişkilerde fazla üsteleyici olmamak daha doğru olacak. Bu dönemde evlilik ve nişan gibi olaylar çok iyi desteklenmemekte.

Sağlık

2021’in belirli dönemlerinde daha fazla sorumluluk ve zorlu seçimler nedeni ile kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Özellikle 29 Ekim – 8 Kasım tarihleri arasında doğan Akrep’lerin bu tür stres yaratan koşullara daha fazla özen göstermesi gerekebilir. 4 Mart – 23 Nisan, 15 Eylül – 30 Ekim tarihleri arasında sağlığınıza daha çok dikkat etmelisiniz. Yükselen Akrep’ler bu dönemlerde içinde oldukları stresi çok daha iyi yönetmeye bakmalılar.YAY BURCU 2021 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Yeteneklerinizi seferber edin


Siz Yay’lar bu yıl ilginizi çok daha yeni alanlara ve zihinsel açıdan önemli projelere yöneltebilecekseniz. İki yıldan bu yana parasal alanda, maddi kaynaklarınız konusunda belirli kısıtlar ve sorumluluklar dikkat çekiyordu. 2021’de ise Jüpiter ve Satürn’ün Saka burcuna ilerlemiş olması kafaca çok daha hareketli ve meşgul bir döneme girdiğinizi anlatmakta. Bu yıl düşüncelerinizi tasarlamak ve anlatmak yönünde pek çok imkana sahip olabilirsiniz. Özellikle eğitim alanında olanlar ya da eğitim verenler açısından yeni koşullar var. Yakın çevrenizle çok daha fazla iletişim içinde olabilirsiniz. Özellikle iş hayatında görüşmeler, anlaşmalar ve artan bir görüşme trafiği yer alacak.
Büyüme ve gelişmeye işaret eden Jüpiter yılın büyük bir bölümünde Saka burcunda ilerliyor olacak. Bu transit eğitsel konulara, yabancılarla daha fazla iletişime ve yakın çevrenize yepyeni olanaklar ve artan bir hareketlilik getirmekte. Yolculuklar, ziyaretler, konuşmalar sayesinde sürekli hareket halinde olacaksınız. Bir kitap yazmak, eğitsel uğraşlar hatta yakın çevrenizde kardeşlerle olan diyaloglar daha çok dikkat çekebilir. Yeni şeyler öğrenmek ve kendinizi, yeteneklerinizi geliştirmek için harika bir yıldasınız. Zekanızla, becerilerinizle dikkat çekebilirsiniz. Yeni ilhamlar ve heves sayesinde daha canlı bir iletişim kurabilir, görüşmelerden, anlaşmalardan kazanç sağlayabilirsiniz. Bu arada 14 Mayıs – 28 Temmuz tarihleri arasında Jüpiter Balık burcuna ilerleyerek aile hayatınıza, ev ve yerleşiminizle ilgili konulara yenilikler, olumlu bir hareketlilik getirmekte. Bu dönemde ailevi konularda olumlu sonuçlar, ailede büyüme ya da toprakla ilgili kazançlar söz konusu olabilir. Yaz aylarında kendi özelinizde sizi daha mutlu edebilecek fırsatlar, babanızdan gelen destekler bulabilirsiniz.
Jüpiter’in yanında Satürn de yer alıyor. Satürn sorumlulukları ve sınırlamaları anlattığı için, yukarıda ifade ettiğimiz konularda daha fazla yükümlülük ve sizi ciddi düşünmeye iten koşullar da var. Bu nedenle eğitim hayatınıza daha ciddi bakabilir, düşüncelerinizde derine inebilirsiniz. Bu transit eğitim hayatınıza gerçekçilik ve bazı testler getirmekle birlikte, sağlamlık da getirecek. Bu süreçte iş hayatınızda diyaloglar, iletişim ve görüşmelerin ciddiyeti ve ağırlığı artabilir. Kardeşlerle ilgili konularda sorumluluklar söz konusu olabilir. Kontratlar, anlaşmalar konusunda daha ciddi bir çaba sarfedebilir ve düşüncelerinizi sistemli, planlı şekilde ortaya koyabilirsiniz. Bir tez yazmak, yazılı ödevler, sunumlar sizin açınızdan daha ciddi değerlendirmeler getirebilir. Satürn’ün şekillendirici etkisini daha iyi kullanabilirsiniz.
Diğer yandan Neptün ise özellikle 9-16 Aralık doğumlu Yay’lar için daha karmaşık bir tablo çizmekte. Eğer bu tarihlerde doğmuş iseniz, hayat yönünüzde, istek ve kararlarınızda dağılmalar, dikkatsizlik ya da sorumsuzluk gündeme gelebilir. Dışsal etkilere çok daha açık bir dönemdesiniz ve kimi zaman motive olmakta zorlanabilirsiniz. Ne istediğiniz konusunda emin olmamanız yüzünden bazı hayal kırıklıkları ya da sonuçsuz koşullar gündeme gelebilir. İşte otorite figürleri ile, babanızla ya da kadınların eşleri ile ilgili karışıklıklar, ilişkilerin zayıflaması ya da fedakarlık içeren koşullar da dikkat çekebilir.
Bunun yanında, yıl boyunca gündeme gelecek Satürn-Uranüs kare açısı özellikle çalışma ortamında ani değişikliklerin dikkatinizi dağıtabileceğini gösteriyor. Yıl boyunca çalışma koşullarınızda daha esnek olmanızı, alternatif planlar yapmanızı gerektiren koşullar gündeme gelebilir.

İş, para ve kariyer olanakları

Bu yıl Satürn’ün para evinizden ayrılması ile birlikte, yeni kaynaklar yaratma konusunda rahatlayabilirsiniz. Aslında Satürn son iki yılda maddi durumunuzu daha iyi hale getirebilecek tecrübeler de sağladı. Artık kaynaklarınızı ve yeteneklerinizi daha iyi kullanmanın bilincindesiniz. Bu yeni süreçte kazanmış olduğunuz tecrübelere dayanarak daha kolay ilerleyebilirsiniz. Özellikle eğitsel alanda, pazarlıklar, görüşmeler ve daha fazla iletişimin öne çıktığı konularda artan bir faaliyet söz konusu. Gerek Jüpiter gerekse Satürn kafaca meşgul olabileceğiniz, değişik tasarımlar ve yakın çevrenizde değişikliklerin sizi sürekli meşgul edeceği koşullar getirmekte. Raporlar, ziyaretler, networking ve teknik konular, sunumlar önem kazanabilir.
Eğer 9-16 Aralık doğumlu bir Yay iseniz, bu dönemde dağınıklık, dikkatsizlik, yanlış değerlendirmeler yüzünden hayal kırıklığı gündeme gelebilir. Sorumluluklarınızı netleştirmeye çalışmalısınız.
7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında çalışma ortamınızda daha yorucu ve organize davranmayı gerektiren uğraşlar artabilir. Bu dönemde işte daha sakin ve dengeli olmaya gayret edin.
4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında yeni bir süreç şekilleniyor. Karşıtlıklara dikkat edilmeli. Bu dönemde görüşmeler, anlaşmalar büyük önem taşımakta. Ancak iş hayatında rekabet ya da düşmanlıklar da gündeme gelebilir.
23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında maddi konulara, ortaklı işlere özellikle dikkat etmek gerekebilir. Miras, paylaşım ya da banka krediler daha kritik koşullara işaret edebilir. Bu nedenle birikimlerinizi korumaya özen göstermelisiniz.
11 Haziran – 29 Temmuz döneminde yabancılarla ilgili işler, içinde medyanın ya da yolculukların olabileceği konularda daha fazla gayret içinde olabilirsiniz. İnanç ve görüşlerinizde daha dengeli olmaya çalışın.
29 Temmuz – 15 Eylül arasında odak noktanız hedefleriniz olacak. Kendinizi daha çok gösterebilirsiniz. Organizasyonel işlerde hızlı ve etkin davranmak gerekiyor.
15 Eylül – 30 Ekim arasında yeni hedefler, projeler içinde ya da grup çalışmalarında oldukça sosyal olabilirsiniz. Arkadaşlıklar, gruplar içinde tartışmalara dikkat etmek gerekebilir.
30 Ekim – 13 Aralık arasında gizli kalan şeyler huzursuzluk kaynağı olabilir. Bu dönemde dedikodulara ve tehdit oluşturan durumlara özenle yaklaşmak gerekebilir. Düşünmeden riske girmemelisiniz.
13 Aralık sonrasında Mars burcunuzda ilerlerken her zamankinden daha hızlı ve cesur davranabilirsiniz. Olaylara şekil vermeniz zor olmayacak. Ancak öfkenizi de kontrol etmenizde fayda var.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl özellikle yakın çevrenizde ve evinizdeki koşulları daha canlı ve pozitif kılacak zamanlar var. 14 Mayıs – 28 Temmuz dönemine özellikle dikkat ediniz. Kısa süreli de olsa, bu yıl Jüpiter ev ve aile konularınızı ilgilendiren alana ilerleyerek size yeni motivasyonlar ve özel hayatınıza daha fazla duygusal destek getirecek. Bu tarihlerde evde genişleme, yeni bir çocuğun doğumu ya da evlilik konusu gündeme gelebilir. Eğer 9-16 Aralık doğumlu bir Yay iseniz, bu dönemde kendinizi kaptırabileceğiniz, özel hayatınızda biraz daha karmaşık ya da karasız kalabileceğiniz durumlar gündeme gelebilir.
Aşk gezegeni Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu 21 Mart – 14 Nisan, 27 Haziran – 22 Temmuz ve özellikle de 7 Ekim – 5 Kasım tarihleri arasında aşkta ve arkadaşlıklarda, sosyal alanda akıcı koşullar, keyifli zamanlar bulabilirsiniz. Bu dönemlerde hayatın olumlu yönlerine daha açık olabilirsiniz.

Sağlık

Bu yıl çok daha hareketli ve yakın çevrenizde aktif olacaksınız. Zihinsel planda düşüncelerinizi yenilemeniz, kafaca meşgul olmanız kimi zaman belirli stresleri de beraberinde getirebilir. Özellikle yükselen burcu Yay olanlar 7 Ocak – 4 Mart, 23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında bu tür streslere daha açık olabilirler. 9-16 Aralık doğumlu Yay’lar ise bağışıklık sistemlerini daha fazla güçlendirmeli ve onları dağınık, motivasyonsuz kılan koşullardan kurtulmaya bakmalı. Yıl sonunda, 13 Aralık 2021 tarihinde sonra fiziksel açıdan daha girişken bir dönemdesiniz ancak bu dönemde bedensel risklere, kazalara karşı daha önlemci olmalısınız.OĞLAK BURCU 2021 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Rahatlıyorsunuz


Siz Oğlak’lar oldukça zor ve kısıtlayıcı geçen iki yıldan sonra, 2021’de çok daha olumlu, geliştirici deneyimler yaşayacaksınız. Satürn’ün burcunuzu terk etmesi ile birlikte üstünüzdeki yüklerin hafiflediğini ve daha olumlu düşünceler geliştirebileceğinizi söyleyebiliriz. İki kariyer gezegeni Jüpiter ve Satürn, bu yıl para durumunuzu ve gelirlerinizi ilgilendiren alanda ilerlemeye başladılar. Bu süreç, özellikle yükselen burcu Oğlak olanlar açısından maddi alanda daha kararlı ve gerçekçi davranabileceğiniz fırsatlar getirmeye başlıyor.
Gelişme fırsatlarını anlatan Jüpiter’in bu transiti kişisel yeteneklerinize daha fazla güvenebileceğiniz imkanlar getirmekte. İş hayatında olan Oğlak’lar bu dönemde sahip oldukları imkan ve yeteneklerini daha kararlı şekilde ortaya koyabilecekler. Yabancılardan gelebilecek kaynaklar, yeni iş kararları para akışınızı destekliyor. Daha fazla kazanma ve daha fazla harcama eğilimindesiniz. Mesleki açıdan kendini geliştirme imkanları da artabilir. Paranızı çarçur etmeyeceğinizi söyleyebiliriz. Nitekim Satürn’ün de bu alanda olması iş hayatında daha dikkatli ve gerçekçi adımlarla ilerleyebileceğinizi anlatıyor. Bu arada 14 Mayıs – 28 Temmuz tarihleri arasında artan iletişim, hareket ve görüşmeler size kendinizi daha iyi anlatma ve eğitsel fırsatlar da getirmekte. Yaz aylarında verimli görüşmeler, ziyaretler ve yolculuklar gündeme gelebilir. Eğer Oğlak burcunun ilk günlerinde doğmuş iseniz, Jüpiter’in bu transitini çok daha fazla hissedebilirsiniz.
2018’den beri Satürn’ün burcunuzda ilerlemesi size daha fazla sorumluluk ve Pluton ile birlikte çok ağırlık ve baskılar getirdi. Satürn şimdi parasal konularda daha uzun vadeli adımlar atabileceğinizi, yeteneklerinizi somut hale getirmekte daha kararlı olabileceğinizi gösteriyor. İş hayatınızı daha iyi düzene sokabilirsiniz. Parasal alanda bazı sürprizler ve ani gelişmeler de var. Özel hayatınız ya da keyfiniz için yapabileceğiniz harcamalar, çocuklarla ilgili gelişmeler kimi zaman ani masraflara yol açabilir. Yıl boyunca maddi konularda sürprizleri de hesaba katmalısınız.
Diğer yandan Uranüs burcunuzla uyumlu kalarak size yaratıcı alanda daha orijinal ve farklı şeyler yapabileceğiniz istekler de getirmekte. Bu süreçte aşkta ve kendinizi ifade etmek istediğiniz tüm yaratıcı alanlarda sürprizler ve heyecanlar var. Uranüs’ün olumlu transiti sayesinde şimdiye kadar denemediğiniz yeni şeylere adım atarak hayatınızı renklendirebilirsiniz. Eğer 27 Aralık – 5 Ocak arasında doğmuş bir Oğlak iseniz, bu dönemde sizi özgürleştiren, uyandıran bir süreç içinde olacaksınız. Bu transit sayesinde işte ve özel hayatınızda olumlu değişiklikler, güzel sürprizler ve yaratıcı çalışmalar söz konusu. Aşkta ve çocuklarınızla ilgili pek çok yeni koşul dikkat çekebilir. Cesaretinizin de arttığını söyleyebiliriz.
Neptün de burcunuzla uyumlu ilerlemesi devam ediyor. 8-14 Ocak doğumlu olanlar Neptün’ün getirdiği ilham verici etkisi yaratıcı yönde kullanabilirler. Sizi yumuşatan, daha ruhsal kılan bir süreç içindesiniz. Bu gezegen katı yapıları zayıflattığı için, hayatınıza daha fazla hayal gücü ve ideal getirmekte. Bu yeni koşullar evrensel konulara da duyarlılığınızı arttırabilir.
Pluton ile 2007’den bu yana burcunuzdaki uzun yolculuğunu devam ettirmekte. Bu transit oldukça ağır, dönüştürücü ve yenileyici etkiler taşımakta. Pluton güç sahibi olmak, derine inmek ve ölüm-kalım temaları ile ilişkilidir ve bu süreçte pek çok Oğlak sırası ile, kendilerini değiştiren baskılı, sancılı, hatta travmatik deneyimlerden geçiyorlar. Hayatta ne istediğiniz, kendinizi gerçekleştirme arzunuz perçinlenmekte. Ancak bu süreç sizi manipüle eden güçlerle karşılaşma da getirmekte. Eğer 13-17 Ocak doğumlu bir Oğlak iseniz, 2021 yılında Pluton’un ağır etkisi altındasınız demektir. Bu transit babanızla ya da işte güç ve otorite figürleri ile önemli dönüşümler içeriyor. Bu nedenle kendi içsel gücünüzü ve dayanıklılığınızı daha fazla arttırmak, kendinizi yenilemek, gücünüzü ortaya çıkarmak durumundasınız. Daha iyimser kalmaya gayret etmelisiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Pek çok açıdan son derece zor ve kasvetli iki yıl geçirdiniz. Bu süreçte Satürn ve Pluton burcunuzda birleşti. Geçtiğimiz yıl Jüpiter burcunuzda olsa bile, Jüpiter’in düşük durumda olması ve Pluton ile birleşimi krizleri daha büyüttü. Şimdi bu yıldan başlayarak Satürn 2023’e kadar Saka burcuna ilerliyor. Bu transit size kaynaklarınızı ve yeteneklerinizi daha iyi değerlendirme imkanı getirmekte. Jüpiter ve Satürn yepyeni bir döngü başlatırlarken, yeni işler, yeni projeler şekil almaya başlayacak. Nakit dengenizi daha iyi yönetebilirsiniz. Bu dönemde borç yapmaktan çok kişisel yeteneklerinizi kullanmaya bakmalısınız. Şans ve gelişme gezegeni Jüpiter bu yönde daha avantajlı olduğunuzu göstermekte. Yeni sektörler, gruplarla çalışma, networking ve teknolojik gelişmelere dayalı alanlarda daha hızlı gelişme görebilirsiniz.
13-17 Ocak doğumlu Oğlak’lar ağır bir Pluton transiti altında oldukları için iş hayatında ya da otoritelerle ilgili konularda dönüştürücü ve baskı içeren koşullar yaşayabilirler. Kendilerine olan güveni geliştirmek durumundalar. Diğer yandan parasal alanda ve iş hayatınızdaki hedeflerde Şubat ortası, Haziran ortası ve Aralık sonunda daha önlemci davranmanız yararlı olabilir. Bu dönemlerde piyasalarda daha yüksek bir gerginlik söz konusu olabilir.
7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında risk almaya ve fazladan harcamalara oldukça açıksınız. Spekülatif konularda daha özenli ve dikkatli hareket etmeniz gerekebilir. Zevklere düşkünlük de harcamaları arttırabilir.
4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında iş ve çalışma ortamınızda daha yorucu ve esnek olmayı gerektiren uğraşlar artabilir. Bu dönemde daha huzursuz ve gergin olabilir, iş ortamında zorlanabilirsiniz.
23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında yeni bir tempo başlıyor. Karşıtlıklara dikkat edilmeli. Bu dönemde görüşmeler, anlaşmalar, evlilik daha hassas hale gelebilir. Ancak iş hayatında rekabet ya da düşmanlıklara da dikkat etmelisiniz.
11 Haziran – 29 Temmuz döneminde ortaklı konularda dikkatli olmak gerekebilir. Miras, paylaşım ya da banka krediler daha kritik koşullara işaret edebilir. Bu nedenle birikimlerinizi korumaya özen göstermelisiniz.
29 Temmuz – 15 Eylül arasında yabancılarla ilgili işler, içinde detaylı konuların ya da yolculukların olabileceği işlerde daha fazla gayret içinde olabilirsiniz.
15 Eylül – 30 Ekim arasında oldukça kritik bir dönemdesiniz. Yeni koşullar sizi iş hayatında daha hırslı olmaya zorluyor. Mesleki hedefler ve bu yönde kuracağınız ortaklıklar, görüşmeler sizi daha hırslı kılmakta.
30 Ekim – 13 Aralık arasında hedefleriniz yönünde çok daha hırslı ve kararlısınız. Arkadaşlıklar, gruplar içinde daha etkin olabilirsiniz. İkna gücünüzü daha fazla ortaya koymanız mümkün.
13 Aralık sonrasında dikkatli davranmak ve bilinmeyen risklere girmemek gerekiyor. Gizli kalan şeyler huzursuzluk kaynağı olabilir. Düşmanlıklar gündeme gelebilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl aşk ve evlilik temaları çok fazla ön planda değil ancak son iki yılda kişisel planda attığınız yeni adımlar ve tecrübeler sayesinde ilişkilerinizde daha sağlam bir noktaya ulaştınız. Artık yeni çizgileriniz ve sınırlarınız var. Yeni sorumluluklar yönünde kendinizden daha emin olabilirsiniz. Belirli dönemlerde evlilikte ve karşılıklı konularda daha sakin davranmak faydalı olacak. Bunlardan ilki 23 Nisan – 11 Haziran ikincisi ise 15 Eylül – 30 Ekim arasında yer alıyor. Her iki dönemde de daha soğukkanlı davranmaya özen göstermelisiniz.
Aşk gezegeni Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde, 8 Ocak – 1 Şubat, 14 Nisan – 9 Mayıs ve 22 Temmuz – 16 Ağustos arasında sevgi ilişkilerinde daha keyifli ve kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. 5 Kasım sonrası da oldukça dikkat çekici gözüküyor. Bu dönemde beraberliklerde ve evlilikte ilginç gelişmeler gündeme gelebilir. Ancak 19 Aralık 2021’den sonra Venüs burcunuzda geri gideceği için aşkta bazı kararsızlıklar, yön değişikliği ya da geçmişten gelen bir ilişki tekrar gündeme gelebilir.

Sağlık

Son iki yıldır Satürn’ün getirdiği ağırlık ve sınırlamalar sizi sağlık konusunda da bunaltmış olabilir. Şimdi bu dönemde daha iyimser olabilirsiniz ve bu durum sağlığınız da olumlu yönde etkileyecektir. Eğer 13-17 Ocak doğumlu iseniz bu yıl sağlığınıza daha çok özen göstermelisiniz. Pluton’un getirdiği yükler nedeni ile kendinizi aşırı kısıtlıyor olabilirsiniz. Olaylara daha pozitif yönden yaklaşmaya çalışınız. 23 Nisan 11 Haziran, 15 Eylül – 30 Ekim tarihleri arasında kendinizi fiziksel açıdan daha fazla korumalısınız.KOVA BURCU 2021 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Yepyeni bir döneme hazır mısınız ?


2021 sizin için geleceğe yönelik çok önemli bir referans yılı olacak. 2018’den bu yana yaşadıklarınızı düşünürsek, yeni bir doğuş yaşayacağınızı söylemek abartılı olmaz. Önemli gezegenler, Jüpiter ve Satürn burcunuzda yepyeni bir döngü başlatırlarken, siz de önemli adımlar ve başlangıçlar içinde olacaksınız.
Jüpiter ile başlayacak olursak, hayata karşı yeni bir güven ve heyecan duygusu ile hareket edeceğiniz bir döneme girmektesiniz. Fırsatları, kendini geliştirmeyi ve şansı anlatan Jüpiter nerede ise yılın tamamında sizinle birlikte olacak. Bu yeni bir öğrenme ve gelişme döngüsünün de başladığı anlamına geliyor. Gerek işinizde, gerekse özel hayatınızda önemli şanslar ve destekler bulabilirsiniz. Kendinize güvendiğiniz ölçüde yeni kapılar açılabilir. Jüpiter’in bu dikkat çekici transiti kendinizi ortaya koyma ve fırsatlardan yararlanma kapasitenizi arttırmakta. Yabancılarla, uzaklarla ilişkiler, eğitim, düşüncelerinizi yayma imkanı kişisel alanda ilerleme ve şans getiriyor. Bu transit sağlığınız ve iyimserliğinizi sürdürmeniz açısından da önem taşıyor. Yeteneklerinize odaklanmalısınız. Pek çok şey sizin elinizde. Bu dönemi asla hareketsiz geçirmemeli, öne çıkmalı, yeni adımlar atmalısınız. Bu arada 14 Mayıs – 28 Temmuz tarihleri arasında iş hayatınız, sahip olduğunuz destekler ve yetenekleriniz açısından oldukça kazançlı olabilecek fırsatlar bulabilirsiniz. Bu dönemde parasal kazançlara, iş konularına daha odaklı olabilirsiniz.
Bu yılı kişisel gelişiminiz açısından çok önemli kılan diğer gezegen ise Satürn. Satürn aynı zamanda burcunuzun yöneticisi olarak gerçekçi olmayı, sınırlamaları ve kuralları anlatır. Kuşkusuz Satürn sorumluluklarla, işle de çok yakından ilgilidir ve bu transiti ile size daha fazla meşguliyet ve sorumluluk da getirmekte. Ancak bu sorumluluklar aslında sizin ihtiyacınız olan ve kendinizi yapmak isteyeceği konularda olacak. Satürn sayesinde daha çok sorumluluk alabilir ve iş hayatınızda sağlam, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Ayrıca ilişkilerinizde dahi sınırlarınızı daha net belirleyerek, kendinize çeki düzen vereceğinizi de söyleyebiliriz. Burcunuzun ilk 10 gününde doğanlar bu yıl Satürn’ün sorumluluk ve ciddiyet getiren etkisini daha çok hissedecekler. Sizin için önemli gördüğünüz alanlarda daha iyi organize olabilir ve iş hayatınızda daha kontrollü ilerleyebilirsiniz. Özellikle yükselen burcu Saka olanlar, son iki yıldır yaşadıkları son derece karmaşık ve kontrol edilmesi güç koşullardan kurtulmaktalar. Artık belirsizlikler sona eriyor ve yeni bir yolculuğa başlıyorsunuz. Bu dönemi, Jüpiter’in de desteği ile çok verimli şekilde değerlendirebilirsiniz. Kısaca her şey sizin elinizde gözüküyor.
Diğer yandan Uranüs’ün ani değişikliklerini, sürprizlerini de unutmamalıyız. Uranüs 2018’den bu yana Boğa burcunda ilerlerken, özellikle burcunuzun ilk 10 gününde doğanların hayatına ani kararlar, daha fazla özgürlük ama aynı zamanda istikrarsızlık getiriyor. Bu gezegen düzeni bozan, özgürleştiren ve çoğu zaman da başkaldırtan bir güçtür. Böyle bir dönemde, yeni arzular, yeni istekler dikkat çekmekte. Otorite figürleri ile, babanız ile ya da erkek figürlerle ilişkilerinizde farklılık, kopma ya da bağımsızlık ortaya koyabilirsiniz. Yaratıcı yönde ve iş hayatında da beklenmedik yenilikler adeta süreklilik kazanmakta. Özellikle 25 Ocak – 4 Şubat doğumlu bir Saka iseniz, Uranüs’ün sarsıcı ve çoğu zaman gerginlik de getiren etkisine çok açıksınız. Bu tarihlerde doğanlar bu yıl bir yandan Satürn’ün kuralları ve sorumlulukları, diğer yandan Uranüs’ün ani koşulları ile aynı anda karşılaştığında ortaya çok büyük bir enerji ve gerginlik de çıkmakta. Dolayısı ile aşırı gerginlik, acelecilik sizi psikolojik ya da bedensel açıdan huzursuz edebilir. Bu duruma özellikle dikkat etmeli, gerekli zamanlarda birikmiş enerjinizi boşaltmaya, gevşemeye de özen göstermelisiniz. Aksi halde kimi durumlarda ani kazalar, psikolojik krizler ya da ilişkilerinizde kopmalar gündeme gelebilir.

İş, para ve kariyer olanakları

Son iki yılın getirdiği kontrolsüz koşullar ve dağıtıcı etkisinden sonra bu yıl kendinize yeni bir yön çizmekte çok daha kararlı olacaksınız. Bir bakıma yeniden hayatınızın dümenine geçmektesiniz. Kariyer gezegenler Jüpiter ve Satürn burcunuzda yeni bir döngü başlatmaktalar. Bu döngü size yeni bir kariyer, yeni sorumluluklar ve daha kararlı bir dönem getirmekte. Şans ve ilerlemeyi açıklayan Jüpiter yükselen burcunuzdan geçerek size bonus getiriyor. Kendinize, yeteneklerinize daha çok güvenebilirsiniz. Yeni fırsatlar, içerisinde yabancıların olduğu imkanlar ve artan eğitim olanakları kariyerinize bir doping etkisi getirmekte.
Sınırlamaları, sorumlulukları anlatan Satürn de daha gerçekçi ve sınırları daha belli olan bir dönem başlatmakta. 2023’e kadar pek çok Saka yeni sorumluluklar ve yükler altına girmekte. Ancak neyse ki bu yükleri kendi isteğinizle alacağınızı, kendinizin planlayabileceğini söyleyebiliriz. Eğer 25 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında doğmuş bir Saka iseniz, bu dönemde Uranüs’ün de kare açısı altında olacağınız için, özellikle Şubat ortası, Haziran ortası ve Aralık sonunda daha gergin koşullar yaşayabilirsiniz. Bu dönemlerde iş hayatında daha sert kararlar alabilirsiniz.
Yükselen Sakalar Jüpiter’in getirdiği yeni bir motivasyonla 14 Mayıs – 28 Temmuz tarihleri arasında kişisel kaynaklarınızı çok daha verimli şekilde kullanabilir ve bu yönde fırsatlar elde edebilirler.
7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında işten çok ev ve ailenize yönelik konular önem kazanabilir. Toprak, gayrimenkuller ve evdeki güvenliği sağlayabilecek koşullara dikkat etmek gerekebilir.
4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında risk almaya ve kendinizi ortaya koymaya oldukça açıksınız. Spekülatif konularda daha özenli ve dikkatli hareket etmeniz gerekebilir. Zevklere düşkünlük de harcamaları arttırabilir.
23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında iş ve çalışma ortamınızda daha yorucu ve objektif olmayı gerektiren durumlar var. Bu dönemde iş ortamında çalışanlarla ilgili konularda uyanık olunmalı.
11 Haziran – 29 Temmuz döneminde ilişkiler ve karşılıklı konular önem kazanmakta. Açık düşmanlıklara dikkat edilmeli. Bu dönemde görüşmeler, anlaşmalar, evlilik daha hassas hale gelebilir. Ancak iş hayatında rekabet ya da düşmanlıklara da dikkat etmelisiniz.
29 Temmuz – 15 Eylül arasında finansal alanda dikkatli olmak gerekebilir. Miras, paylaşım ya da banka krediler daha kritik ve krizli koşullara işaret edebilir. Bu nedenle birikimlerinizi korumaya özen göstermelisiniz.
15 Eylül – 30 Ekim arasında düşüncelerinizi daha fazla paylaşma ve yayma motivasyonu içindesiniz. Yabancılarla ilgili işler, içinde görüşmelerin ya da yolculukların olabileceği işlerde daha fazla gayret içinde olabilirsiniz.
30 Ekim – 13 Aralık arasında statünüzle ilgili çok daha kritik gelişmeler yaşanabilir. Gelişen koşullar sizi iş hayatında daha hırslı olmaya zorluyor. Mesleki hedefler ve bu yönde kuracağınız ortaklıklar, görüşmeler sizi daha hırslı kılmakta.
13 Aralık sonrasında hedefleriniz yönünde çok daha hareketli ve enerjiksiniz. Arkadaşlıklar, gruplar içinde daha etkin olabilirsiniz. İkna gücünüzü daha fazla ortaya koymanız mümkün. Ancak aşırı görüşler yüzünden tartışmalara da dikkat etmek gerekiyor.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl kişisel planda, ilişkilerinizde yeni başlangıçlar içinde olacaksınız. İlişkileriniz iş hayatınızı ilgilendirebileceği gibi, işiniz de ilişkilerinizi yakından etkileyebilir. Kendinize güveniniz artmakta. Geçtiğimiz iki yılın getirdiği belirsizlik ve kayıp duygusu ardından bu yıl sınırlarınızı daha iyi çizmeye başlayabilirsiniz. Hatta bu durum sizi daha özgür de kılabilir. Dolayısı ile eğer yolunda gitmeyen ilişkileriniz var ise, bu beraberlikler sona erecektir. Kendi başınıza kalmanız zor değil ama bu süreçte yeni beraberlikler de ortaya çıkabilir.
Özellikle Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde, 1-25 Şubat, 9 Mayıs – 2 Haziran ve 16 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında aşkta daha keyifli ve sosyal açıdan daha aktif olabilirsiniz. Bu dönemlerde kendinize zaman ayırmalı ve artan sorumluluklardan biraz olsun uzaklaşmaya bakmalısınız. Evli olanlar, özellikle yükselen burcu Saka olanlar 11 Haziran – 29 Temmuz tarihleri arasında kişisel çatışmalara daha eğilimli olabilirler.

Sağlık

Belirli bir yaşın üzerinde olan Saka’lar ya da yükselen Saka’lar bu yıl bedenleri ile daha ilgili olabilirler zira Satürn’ün burcunuza gelmesi belirli sınırlamalar ve kontroller getirmekte. Neyse ki Jüpiter de burcunuza ilerleyerek koruyucu bir etki göstermekte. Kısaca bu yıl sağlık konusunda ihmalkar olmamak ama aynı zamanda biraz daha iyimser olmak da gerekiyor. Daha yüklü ve stresli olabileceğiniz 7 Ocak – 4 Mart ve 11 Haziran – 29 Temmuz arasında bedeninize daha çok özen göstermelisiniz. Aynı zamanda 25 Ocak -4 Şubat doğumlu iseniz, sert değişiklikler yüzünden kendinizi daha kısıtlanmış hissedebilirsiniz ve bu durum sağlığınızı zorlayabilir.BALIK BURCU 2021 YILLIK BURÇ YORUMLARI

Her şeyde bir keramet vardır


Siz Balık’lar açısından bu yıl bazı ayarlamaları, kimi zaman kontrol edilmesi pek mümkün olmayan koşullar içeriyor olabilir. Özellikle yükselen burcu Balık olanlar bu dönemde önlerini çok fazla kestiremedikleri durumlarla karşılaşabilirler. Bu yıl pek çok açıdan bir bekleme, değerlendirme ve ruhsal alanda kendini geliştirme yılı olacak. Dolayısı ile çok sıkı plan yapmak, katı hedefler koymak yerine, hayatın getirdiği doğal akışa uyarak hareket etmeniz daha doğru bir yaklaşım olabilir.
Şans ve gelişme gezegeni Jüpiter, kısa bir süre için de olsa, bu yıl burcunuzun ilk derecelerini ziyaret edecek. 14 Mayıs – 28 Temmuz arasına oldukça dikkat edin. Zira bu tarihler arasında atacağınız yeni adımlar size gelecek yönünde çok daha olumlu şeyler vadedebilir. Jüpiter aynı zamanda yönetici gezegeniniz olduğu için yaz aylarında kişisel alanda yenilikler, daha fazla güven ve değişiklik yapma, iyimserleşme şansı da verecek. Bu dönemde yabancılarla bağlantılar, yolculuklar ya da eğitsel imkanlar destekler artabilir.
Diğer yandan kariyer gezegenleri Jüpiter ve Satürn Saka burcunda kaldıkları için, bu dönemde iş hayatında çok net olmayan, sınırları belirli olmayan koşullara işaret etmekte. Kimi zaman bu durum bir izolasyon anlamına gelebilir. Yaptığınız iş yüzünden daha arka planda kalabilir, sabır ve anlayış göstermek zorunda kalabilirsiniz. Bu süreç egonuzu terbiye etmenize neden olabilir. Aşırı dünyevi hırslara değil, başkalarına da faydalı olabilecek kolektif temalara odaklanabilirsiniz. Bu dönemde iş hayatında ilerleme beklemek yerine, kendi içinizde bir hazırlık içinde olmalısınız. Kendinizi, iç sesinizi dinlemeniz, biraz beklemeniz gerekiyor olabilir. Kimi zamanda bu koşullar hapsedici ya da sınırlayıcı olabilir. Örneğin bebek bekleyenler açısından böyle bir durum doğal olarak söz konusu olabilir. mesleki alanda uzakta, gizli ya da hemen temas kuramadığınız kişilerle daha çok görüşme içinde olabilirsiniz. Bu yıl ilerleme yerine kendi iç dünyanızı geliştirebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
Diğer yandan Uranüs 2018’den beri burcunuzla uyumlu açıda kalmaya devam ediyor. Bu güç uyandıran ve bizi eski kalıplardan çıkartan, alışkanlıkları değiştiren bir gezegendir. İçinde olduğunuz olumlu etki özellikle zihinsel planda, iletişimde, tasarımda, yeteneklerinizi kullandığınız pek çok alanda size avantaj ve değişim sağlıyor. 24 Şubat - 6 Mart doğumlu bir Balık iseniz, bu yıl Uranüs’ün canlandırıcı ve orijinal yönlerini daha başarılı kullanabilirsiniz. Yeni fikirler, sosyal çalışmalar, sanatsal alanda yaratıcılığınızı uyandırabilecek fırsatlar yakalayabilirsiniz.
Öte yandan Neptün de 2011 yılından bu yana sizinle birlikte ve bu transit sizi gerçeklerin ötesine götüren, sezgilerinizi arttıran ama aynı zamanda fazlası ile dağıtan özelliklere sahip. Bu gezegenin ilham veren, idealize eden etkilerine zaten çok açıksınız. Olumlu yönde özellikle sanatsal alanda ya da hayal gücünüzü kullandığınız tüm alanlarda daha yaratıcı ve sezgisel olabilirsiniz. Ruhsal, ezoterik konular da ilginizi çekebilir. Ancak aşırı dağılmamaya, kendinizi kandırmamaya ve psikolojik açıdan istikrarlı kalmaya da çok özen göstermeli, gerçeklerden uzaklaşmamalısınız. 8-15 Mart doğumlu bir Balık iseniz, bu etkilere özellikle çok açıksınız ve aşırı bir duyarlılık ve dağılma içine girebilirsiniz. Erkek figürler, babanızla, ya da eşinizle ilişkiniz ya da iş hayatındaki istekleriniz sizi karmaşaya, bulanıklığa, kimi zaman yanlışlıklara, aşırı fedakarlığa götürebilir.
Plüton ise hala Oğlak burcundaki transitine devam etmekte ve bu gezegen dönüşüm ve baskı yolu ile gelen yapılanmaları ve güç sahibi olma isteğini açıkladığı için, Özellikle 14-18 Mart doğumlu olan Balık’lar, Plüton’un sunduğu gücü ve dönüşümü daha iyi kullanabilirler. Sosyal alanda çalışanlar, gruplar ve iş hayatı içinde güçlü kişilerle daha fazla işbirliği kurabilirler. Bu transit kişisel gücünüzü daha etkin kullanabileceğinizi göstermekte. Ancak kimi zaman açık olmasa da değişik biçimlerde manipülasyon ile karşılaşabilirsiniz.

İş, para ve kariyer olanakları

Balık’lar, özellikle yükselen Balık’lar bu dönemde önlerini çok net göremedikleri bir süreçten geçiyorlar ve bu durum genel hatları ile 2023’e kadar sürebilir. Ancak fırsatlar da yok değil. 2021 daha sabırlı olmayı gerektirmekte. Jüpiter ve Satürn’ün transitleri daha arka planda çalışabileceğinizi ve kariyerinizle ilgili bir izolasyon ve kapanma yaşayabileceğinizi göstermekte. Bu yıl kolektif temalar, elde olmayan nedenler meslek hayatınızı çok fazla etkiliyor. Sanki bir bekleme odasında gibisiniz. Kimi zamanda bu durum gizli kalan işleri, herkesin pek bilgi sahibi olmadığı koşulları da kapsayabilir. Kariyer alanında, mesleki konularda fazla ısrarcı olabileceğiniz koşullar yok. Hatta kendi iç dünyanızı yeniden gözden geçiyor, kendi içinize dönüyorsunuz.
Yükselen Balık’lar 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında aniden gelişen imkanlar ve yeni motivasyonlar içinde olacaklar. Bu tarihlerde Jüpiter’in burcunuza kısa bile olsa ziyareti moralinizi yükseltecek ve gelecek yönünde olumlu işaretler getirecek. Nitekim gelecek yıl 29 Aralık 2021’den sonra Jüpiter burcunuza iyice yerleşmiş olacak.
7 Ocak – 4 Mart tarihleri arasında ziyaretler, görüşmeler, evraklarla ilgili konularla daha çok uğraşabilirsiniz. Yakın çevrenizde daha fazla değişiklik ve koşturmaca söz konusu. Parasal açıdan ani koşullar gündeme gelebilir.
4 Mart – 23 Nisan tarihleri arasında işten çok ev ve ailenize yönelik konular önem kazanabilir. Toprak, gayrimenkuller ve evdeki güvenliği sağlayabilecek koşullara dikkat etmek gerekebilir. Evde daha aktif olabilirsiniz.
23 Nisan – 11 Haziran tarihleri arasında kendinizi daha cesur ve akıcı hissedebileceğiniz imkanlar var. Spekülatif konularda daha özenli ve planlı hareket etmeniz gerekebilir. Zevklere düşkünlük de harcamaları arttırabilir.
11 Haziran – 29 Temmuz döneminde çalışma ortamında daha çok yorulabilirsiniz. İş ve çalışma ortamınızda daha yorucu ve objektif olmayı gerektiren durumlar var. Bu dönemde düzen, hizmet ve sağlık konularına dikkat edilmeli.
29 Temmuz – 15 Eylül arasında ilişkiler ve karşılıklı konular önem kazanmakta. Tartışmalar, eleştiriler gündeme gelebilir. Bugünlerde görüşmeler, anlaşmalar, evlilik daha hassas hale gelebilir. İş hayatında rekabete dikkat edilmeli.
15 Eylül – 30 Ekim arasında finansal alanda dikkatli olmak gerekiyor. Miras, paylaşım ya da banka krediler daha kritik ve krizli koşullara işaret edebilir. Bu nedenle birikimlerinizi korumaya azami ölçüde dikkat etmelisiniz.
30 Ekim – 13 Aralık arasında düşüncelerinizi daha cesursunuz. Düşüncelerinizi paylaşma ve yayma motivasyonu var. Yabancılarla ilgili işler, içinde görüşmelerin ya da yolculukların olabileceği işlerde daha fazla gayret içinde olabilirsiniz.
13 Aralık sonrasında mesleki açıdan daha aktif bir süreç başlamakta. İşinizle ilgili çok daha hırslı koşullar başlamakta. Mümkün olduğu kadar hazırlıklı ve planlı olmaya çalışmalısınız.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl ilişkilerinizde kendinizi en güvende hissedebileceğiniz zamanlar özellikle Jüpiter’in burcunuzu ziyaret ettiği 14 Mayıs – 28 Temmuz arasında olabilir. Bu kısa bir süre de olsa yaz aylarına daha iyimser temalar ve kendini geliştirme olanağı getirmekte. Genel olarak 2021’de pek çok şey kontrolünüz dışında gidiyor. Bu koşullar evliliğinizde bazı belirsizliklere neden olabilir. Daha fazla desteğe ve güvene ihtiyacınız var. Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu zamanlarda, örneğin 25 Şubat – 21 Mart, 2-27 Haziran ve 10 Eylül – 7 Ekim tarihlerinde bu rahatlığı daha kolay bulabilirsiniz. Bu dönemlerde keyif verici konular ve daha kolay mutlu olabileceğiniz imkanlar içinde olabilirsiniz. Ancak aşkta ve ilişkilerde 4 Mart – 23 Nisan ve özellikle de 29 Temmuz – 15 Eylül arasında daha sakin olmaya özen göstermeli, kişisel çatışmalardan uzak durmaya bakmalısınız.

Sağlık

Belirli dönemlerde sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz gerekebilir. Özellikle 8-15 Mart doğumlu Balık’lar Neptün’ün dağıtıcı etkisi nedeni ile bedensel olarak hareketsiz ya da motivasyonsuz kalarak sağlıklarına gerekli ilgiyi göstermeyebilirler. Neyse ki Jüpiter’in yaz aylarında burcunuzdan geçecek olması kısa da olsa koruyucu etki getiriyor. Bu yıl sebebini göremediğiniz durumlar, istikrarsızlık ve kararsızlığın getirdiği psikolojiler yüzünden sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. 29 Temmuz -15 Eylül arasında fiziksel risklere daha eğilimli olabilirsiniz.
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.764
1.394
tumblr_ptjjv4J06q1vnybe8_640.jpgSevgili Koç lar yaşadığıniz zorluklar bitiyor. İş hayatınızda daha aktif olacağınız,yeni iş veya işinizi büyütme gibi durumlar söz konusu.Yeni deneyimler yaşayabilirsiniz,hic yapmadığınız bir is icin egitim alabilir kendinizi bu konuda geliştirmek büyütmek için çaba sarfedeceksiniz.Arkadas çevrenizle ilgili değişimler,yeni arkadaşlıklar ozellikle is arkadaşları,sosyal medya uzeri yeni tanışmalar hatta flört durumlari olabilir.Eger bir ilsikiniz varsa sosyal medya yuzunden sorunlar yaşayabilirsiniz.Calistiginiz yerdeki iş arkadaşlarınız la sorunlar olabilir bu durumlar sizi biraz zorlasada aslinda güçlenmenize neden olacak.Sizi engelleyen,arkadaş,cevre veya iliskiler bunları bırakmalı kendi icinize dönüp isteklerinize kulak vermeli ve degisimi kabul etmelisiniz.Kendinizi daha cesur hissedeceğiniz anlar olacak ama o an bile düşünerek hareket etmelisiniz.Borclar,alacaklar gündeme gelebilir bu konularla uzun süre meşgul olabilirsiniz.Egitim hayati devam edenler eğitimle ilgili yeni haberler alabilirsiniz.Psikolojinize ve bedensel sağlığınıza dikkat etmelisiniz.Gelecek kaygısı yaşayabilirsiniz.Ama hayatınızdaki negatiflikleri birakip hayatiniza odaklanırsaniz ustesinden gelebilirsiniz.Bircogunuz işten çıkıp yeni işlere baslayacak.

Bencillik yaptığınız,herkesten ilgi beklediğiniz veya sevilmek istemenizi bırakıp once kendinizi sevmelisiniz.

2021 sizlere size zarar veren davranışlardan vazgecmenizi getirsin.Mutlu yillar Sevgili KOÇ lar.

Sevgili Boğa lar kariyerinize ilgili firsatlar geliyor.Simdiye kadar planladiginiz ama hayata geciremediginiz isler ilgili artik hayata geçirebilirsiniz.ufak tefek sorunlar çıkabilir sizi zorlayabilir ama pes etmeyin bolluk bereket ve büyüme enerjisine odaklanin.Gecmisi bırakmak yeni sayfalar acmak icin harika bir sene sizi bekliyor.Verdigjniz emeklerin karşılığını alma vakti.Gücünüz artarken sorumluluklarınız da artacak.Bu yuzden sorumluluklar agir gelebilir hatta isyan edebilir sorumluluklarinizdan kurtulmak için yollar arayabilirsiniz.Sabirli olun.Gerginlikler olabilir o yuzden daha ılımlı olmali,inat yönünüzü törpulemelisiniz.Uzun zamandir uğraştığınız is varsa sonuca bağlanabilir.Kazanciniz artarken masraflar da artabilir,lüzumsuz harcamalar yapmayin. Evliliğiniz veya iliskiniz uzun zamandir monoton gidiyor simdi yenilenme vakti belki ailenize yeni bir üye veya ilişkinizi resmiyete taşıyabilirsiniz.Bu yil suprizler sizleri bekliyor bu suprizler çoğunuza iyi çoğunuza kötü olabilir.Is peşinde koştururken daha fazla kazanacağım diye saglinizi ihmal etmeyin. Gereksiz inatlasmalardan uzak durun.

2021 sizlere daha ılımlı,sabirli caliskan bir yil getirsin.Mutlu yillar BOĞA lar

Sevgili İkizler yaşadığıniz sıkıntılar artik son buluyor.Enerjjnizin yükseleceği,yenilikleri kabul edip yeni kendiniz ve yaşamınıza hazir olun.Is konusunda yenilikler yapabilir,işinizi büyütebilir veya ekstra bir is yapabilirsiniz ve bu alanda kendinizi göstermek icin destekleniyorsunuz.Merakli yönünüz daha fazla öğrenmek için savaşacak.Bakis açınız değişebilir.Hayallerjniz cok fazla olunca kafaniz bulaniklasabilir.Cok yönlü düşündüğünüz için kararsızlıklar da baş gösterecek.o yuzden sevdiğiniz işinizle ilgilenip onun üzerinde yogunlasin.Kaliplasan kisikleriniz den kurtulacak,daha pozitif bakmaya baslayacaksiniz.2 yıldır is konusunda sıkıntılar,maddi sorunlar yaşadınız.Simdi elinize yeni fırsatlar geciyor.Gizli düşmanlar,dedikodu,iftiralar da olacak bu durumlar sizi ve ailenizi sarsabilir dikkatli olmaniz gerekiyor.Kazanıyorum diye düşünüp gereksiz yatırım veya isler yapmayin sizi zarara ugratabilir.Kendinizi güçlü hissedeceğiniz icin bir savunma halinde olabilirsiniz.Ama gereksiz konuşmalara girmeyin hic.Islerim yolunda cok çalışmalıyım derken saglinizi riske atmayın ozellikle beden sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Is arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize dikkat edin.mahkemelik olaylarınız varsa bunlar yeniden gündeme gelebilir.Iliski ve evliliklerinizde guzel enerjiler var ama suphecilik durumları da başlayabilir.Hayal kırıklıkları olabilir,o yuzden psikolojik olarak dağılabilirsiniz.Bagisiklik sisteminizi daha cok güçlendirin.

2021 sizleri guzel yönde destekliyor ama bu yil hislerinize daha cok guvenin.Mutlu yillar İkizler.Sevgili Yengeç ler sizler artik geleceğe odaklanacaksiniz gecmisi bırakıp geleceğe bakacaksınız.Hayatjnizdaki engeller artik yavas yavas kalkıyor.Sorumluluklariniz artıyor.is konusunda riskler alabilir ortak isler daha cok olabilir.Miras olaylari ile uzun süre ugrasabilirsinjz.Yeni arkadaşlar yeni bir cevre isteyeceksiniz,fikirleriniz değişime gidiyor.Yasadiginiz olaylara daha ılımlı bakmaya baslayacaksiniz Evlilik veya ortak işlerinizde sizi değiştirecek olaylar yaşayabilirsiniz.Kredi çekmek veya kredi borçları sizi biraz yorabilir,borçlar canınızı sıkabilir o yuzden gelir ve giderlerinizi iyi takip edin.Yeni fırsatlarda elinize geçecektir ama bu borçların hepsini kapsamayabilir. Ozel veya çocuklarla ilgili ekstra harcamalar gündeme gelebilir.evinizde ailenizle daha fazla vakit geçirmek isteyeceksiniz.evlilikler de ve ilişkilerde sinandiniz sorunlar yaşadınız ve degisim ister istemez geldi.bircogunuz daha net durumlar sergileyecekr.birçoğunuz evliliği bitirmiş veya bitirebilir.kendinize ve hayata bakış açınız degisiyor.Maddi konular ilişkilerinizi de etkileyebilir.Stres yapan konulardan uzak durun saglinizi olumsuz yönde etkileyebilir.

2021 yılı sizleri daha rahat ve olumlu guzel geçirebileceğiniz bir yil olsun.Mutlu yillar Yengeç ler.Sevgili Aslan lar herseyjn farkina varacağınız bir yil.Cabalsrinizjn karsiligini alacaksiniz.Eski dostluklar bitebilir yeni arkadaşlıklar baslayabilir. Yeni is teklifleri alabilirsiniz.Veya işinizle ilgili yeni fırsatlar da geçebilir elinize.Bu yil is konusunda kendinizi göstereceğiniz bir yil asljnda fırsatları iyi değerlendirin.Daha kararlı ve sağlamdı adımlar atacaksınız Kemdinize ve ilişkinize bakış açınız değişmeli ve gerçekçi olmalısınız.Hayatınızla ilgili ciddi kararlar alacağınız hatta değişeceğiniz bir yil.Zorlu süreçleriniz olacak sabirli olmalısınız.Yenilenmeyi kabul edin ve hayata gecirjn içinizde bastirdigjniz konuları yüzeye çıkarma vakti.Sagliginizi olumsuz yönde etkiliyorsunuz.Ikili ilişkilerde anlaşmazlıklar olabilir,öfkenizi kontrol altında tutmalisiniz.asljnda bu sorunlar sizin degismenizin habercisi.erkek figurlerle veya baba ile sorunlar yaşanabilir kendiniz olmak isteyebilirsiniz.bastirmayjn kendinizi ve değişime ayak uydurun.Ortak isler yapabilirsiniz sorunlara yaklasiminiza dikkat etmelisiniz.iliski ve evliliklerinizde yasadiginjz sorunlar net kararlar almanıza neden olacak.yil icerisinde evlenebilir bu evlilik sizjn hayatinizi olumlu yönde değiştirebilir.yeni is heni ev veya şehir değişikliği.sagliginiza ekstra dikkat etmelisiniz.Doktor kontrollerinizi aksatmayin.Donem dönem enerjiniz cok düşük olabilir.

Ego sorununuzu yenmelisiniz gereksiz ego sorununuz olabiliyor.

2021 yılı sizlere içinizde bastirdiginiz duygularınızı dışa vurmanizi sağlasın ve asil olmak istediğiniz karaktere dönüşün.Mutlu yillar Aslan lar.

Sevgili Başak lar ikilemde kalacağınız konular geliyor secim yapmaniz gerekecek.Kariyerinizde yukselmek icin guzel açılar olacak.Bircok seyde yeni başlangıçlar yapacaksınız.Kendinizi geliştirmek için,yeni hedefler koymak,icin guzel bir yil bu yil cabalayacaginiz bir yil.Aile veya çevrenizden birinin saglik sorunu ile daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.Sizi uyanisa geçirecek,yenileyecek olaylar söz konusu olurken,yeni yerler,heni insanlar keşfetmek isteyeceksiniz.Takıntılariniz varsa bunlardan kurtulun.Cok fazla detaycı olmamaya çalışın.Yeni eğitimlere başvurabilirsiniz.bu eğitimleri is alanımızda geliştirmek isteyebilirsiniz.Yeni ise başladıysanız eger bu is alanında kendinizi geliştirmek için daha cok savaşın.Aşırı hirs yapabilirsiniz o yuzden hırs yaptığınız konulari iyi gözlemleyin.Sizin cok sabirli olmaniz gereken bir yil Aşk hayatınızda karmasalar,guven sorunlari yaşayabilirsiniz.Tedavi gördüğünüz bir hastalığınız varsa kontrollerinizi aksatmayin.Sagliginiz konusunda daha hassas davranmalisiniz.

2021 sizlere cok cok sabir ve savaşma duygusu getirsin.Mutlu yillar Başak lar

Sevgili Terazi ler yasadiginiz sıkıntılar yerini hayatinizin en dip noktalarını değiştirmeye geliştirmeye baslamisti.bu yil daha rahat bir yil sizleri bekliyor.Ailenizle,çocuklarınızla daha fazla zaman geçirecek baglarjnizi kuvvetlendireceksiniz.Bircogunuz yeni bebek sahibi olacak.Kariyeriniz konusunda ilerleme göstereceksiniz. Bircogunuzda isini birakip sevdiğiniz ise yonelebilir kendinizi bu yönde gelistirebilir bu yönde buyuyebilirsiniz.Iliski hayatiniz yolunda gidecek ama bazi maddiyat veya isle ilgili sorunlar sarsabilir dikkatli olun.Bu yol sizleri büyük bir dönüşüm bekliyor.Aile,is,maddiyat derken bir sürü sorunlar yaşadınız.simdi bunlari geride birakma vakti.sorumluluklarjnizi alip is konularınizda kendinizi gelistirme gösterme vakti.Kararli ve istikrarlı olacağınız,dönem dönem de bu konularda hirs yapacaksınız.Bagisiklik sisteminize dikkat etmelisiniz.Ilisli,ask hayatınızda oldukça sansli bir yil olacak bazen ufak sorunlar olabilir bunlari çözebilirsiniz.

2021 sizlere başarıyı ve yenilenmeyi getirsin.Mutlu yillar Terazi ler.Sevgili Akrep ler sonlar ve başlangıçlar geliyor.Uzun zamandir planladığınız isler varsa bunlari hayata geçirmeniz icin fırsatlar geliyor.Hayatjniz daki engelleri ve sorunlari kaldırmak için fırsatlar geçecek elinize.iliskiniz veya evliliginizle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz.Çoğunuz ozel hayati ile ilgili cok meşgul olacak bu yuzden iş hayatı aksayabilir buda krizleri getirebilir. Ortak is yapıyorsanız isler konusunda yasacağınız suprizler sizin yeniden yapılanmaniza neden olabilir. Ani boşanma kararları alabilirsiniz.Gerginlikten,stresten uzak durmalı öfkenizi kontrol etmelisiniz.Is konusunda yeni fırsatlar elinize geçebilir.Ailenize daha fazla vakit ayırmak isteyecek,onlarla olan bağlarınızin kuvvetlenmesi icin uğraşacaksıniz.Stresli konulardan uzak durun veya bu stresle başa çıkmanın yolunu bulun.terapi gibi.cunku bu stres sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek.

2021 yılı sizlere daha sakin,ılımlı pozitif düşünceler getirmesi dileği ile.Mutlu yıllar Akrep ler.Sevgili Yay lar maddi konularda sorumluluklarınız ve kısıtlamalar artabilir.Bu durum sizi biraz gergin yapabilir,kafaniz surekli yeni is,yeni kazanç yolları aramakla meşgul olabilir.Her konuda degisim istiyorsunuz.yeni is,eğitim alanında kendinizi geliştirmek için yeni fırsatlar geliyor.Her konuda kendinizi yenilemek,geliştirmek ve büyümek için uğraşacaksıniz.Aklınızin karıştığı mativasyonunuzun düştüğü zamanlar da yasayabilirsiniz.is konusunda alternatif planlarınız hep olsun.maddi konularda tecrübe sahibi oldunuz o yuzden nereye yatırım yapmaniz gerektiğini,is konusunda nasil bir yol izlemeniz gerektiğini artik öğrendiniz.Ama dikkat dağınıklığı yaşayabilirsiniz bu durumda yanlis yapmaniza neden olabilir dikkatli olmalısınız.evlenebilir,evli olanlar evlat sahibi olabilir.Ama özgürlükcu kişiliğiniz nedeni ile duygular,akıllar karışabilir.Stresli konulardan uzak durun.kendinizden emin olmadan kararlar almayın.Bagisiklik sisteminizi guclu tutun.

2021 yılı sizlere özgürlükcu kişiliğiniz karşısında istediginiz hayati sunmak için gelsin.Mutlu yillar Yay lar.

Sevgili Oğlak lar olumlu gelişmeler sizleri de bekliyor. Sırtınızda ki yükler yavas yavas kalkiyor.Maddi konularda da nefes alacağınız bir yil.daha kararlı ve akılcı kararlar alacaksinjz.isleriniz de kendinizi daha cok geliştirmeye yönelecek ekstra is planları da yapabilirsiniz.Yeni is yapmayi düşünüyorsanız supriz gelişmeler olabilir.Duygusal yönünüz daha ağır basabilir,özgürlüğünüze düşkün olabilir,supriz masraflar çıkabilir.Icsel gücünüzü daha fazla arttırmak isteyecek,bastırmak zorunda kaldığınız konulari artik kabul edip bırakacaksınız.Yeni farklı bir is deneyimi yaşayabilirsiniz.ama borç yapmamaya özen gösterin altından kalkamayacaginiz sorunlar yaşayabilirsiniz. Is alanınız ne olursa olsun ikna gücünüzü kullanmaya çalışin,şimdiye kadarki edindiğiniz tecrübeler size yol gösterecek.Cizgilerinizi ve sınırlarınızı çizdiniz,hatta değiştirdiniz.bu yil daha kendini bilen ozguvenli ve sağlamci olacaksınız.Iliskileriniz veya evliljklerinjz de ani öfkelenen kaçının daha olumlu olmaya çalışın,konuşarak halledebilirsiniz.Saglik konusunda daha özenli olum ve eger zaten boyle bir sorun yaşıyorsanız daha ılımlı olmaya çalışın.

2021 sizlere biraz daha pozitif enerjiler getirsin.Mutlu yillar Oğlak lar.

Sevgilj Kova lar size harika bir yil geliyor zaten sizin burcunuzda gerçekleşen bir Satürn Jüpiter kavusumu yaşadık.sansinizin daha cok arttigi,suprizlerin geldiği bir yil.Yenileniyorsunuz bastan aşağı.Hangi işe yeteneğiniz var,hangi alanda daha başarılı olursunuz keşfedin ve o alana dogru atılım yapjn.Dusunceleriniz daha cok gelişecek,ve kendinizi daha cok geliştirmek isteyeceksiniz.Belirsiz düşünceler yerini netlige bırakıyor.Baba veya erkek figürleri ile bağımsızlıklar,gerginlikler,hatta kopuslar yasanabilir bur durumda sizin artik hayata ve kendinize bakis acinizjn değişmesinden kaynaklanacak.Kariyerinize ve işinize odaklanin.Bakis açınız daha pozitif olacak ve planlarınızi hayata geçirecek.Hedeflerinize dogru ilerleyeceksiniz.degisim geliyor evet ama sorumluluklariniz da artıyor o yuzden kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin.aile ici yaşanacak sorunlar karşısında psikolojiniz biraz bozulabilir buna izin vermeyin.bolluk ve berektinize odaklanin.

2021 sizlere icinizdeki o muhteşem gucu görmenizi sağlasin.Mutlu yillar Kova lar.

Sevgili Balık lar herseyi icinize atmaktan herseyi de bulanik goruyor net olamıyorsunuz.bu yilda bu durum devam edecek sizi biraz zorlu bir yil bekliyor.Bazi seyleri akisa birakmalisiniz.Cok cok sabir gostermeniz gerekiyor.Eski alışkanlıkları birakmalisjniz.yenilenmeniz gerekiyor ve aslinda yenilenmek icin destekleniyorsunuz.duygusal ve aşırı duyarlılığınız yuzunden yaşayacağınız durumlarda dagilabilir psikolojik olarak kendinizi kötü hissedebilirsiniz.O yuzden istikrarlı ve psikolojinizi korumalisiniz.Is bırakmaları,isten çıkarılma veya kendi işinizi yapıyorsanız bununla ilgili kapatma veya küçülme gibi durumlar yasayabilirsiniz.Is konusunda zorlu bir yil olabilir sizler için.Iliskileriniz veya evliliklerinizde bazi sorunlar sizi karamsarlığa götürebilir.Acele kararlar almayın,sakin olmaya özen gösterin.Kararsiz kaldığınız konular da kendinizi dinleyin.bu sorunlar sizi monoton bir ruh haline burundurebilir sağlığınızı bozabilirsiniz.Ruhsal danismanlik almanızı tavsiye ederim.

2021 sizlere yaşayacağınız sorunlar karşısında daha dirayetli ve çözümcu olmaniz adına enerjiler getirsin.Mutlu yillar Balık lar.Aysun Yazar
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.764
1.394
d1ed366a55c5268693b926c98ee572fc7c4f9f99.jpg
Koç burç yorumları: 2021 yılında kariyer ve sosyal çevrenizin gelişim göstereceği bir yıl olacak. Bu alanlarda değişimler söz konusu olabilir. Ayrıca hayattan alacağınız derslerin önemi büyük olacak. Disiplinli olmanız size çok büyük yarar sağlayacaktır. 2021’de projelerinizi gerçekleştirmek, özellikle de finansal durumunuzu sağlama almak istiyorsanız mücadele etmeniz gerekecek. Çabalarınız karşılıksız kalmayacak.

Ocak ayına harika bir başlangıç yaptıktan ve ilkbaharda tatmin edici bir dönem geçirdikten sonra haziran ayında her alanda mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Neyse ki temmuz ve ağustosta biraz sakinleşeceksiniz ve tatil dönüşü formunuza tekrar kavuşacaksınız.Koç burçları 2021 yılının başında iyi bir görünümde olsalar da ocak ve şubat aylarında dikkatli olmak zorundalar. Özellikle iş ve çevre açısından zorlayıcı açılara sahipler. Bu yıl ekonomiye bağlı bir çevresel gelişim ile zor bir iletişim süreci yaşayabilirler. Yaz ve sonbahar aylarında ise gündemleri değişmeye başlayacaktır.

Mayıs ve ağustos ayları arasında iç dünyaları daha rahat ve huzurlu olabilir. Eğitim, seyahat ve yeni tanışacakları insanlar ile yeni fırsatlar yakalayabilirler. Problemlerine ait bakış açılarında daha farklı yollar izlemek durumunda kalabilirler.

Koç burçlarının bu yıl kendilerini doğru ifade edebilmelerine ve ikili ilişkilerindeki dengeye özen göstermeleri yerinde olacaktır. Ortaklıklar ve evlilik hayatlarına ilişkin konuları fazla zorlamamaları gerekiyor. Aşk ve iş konusundaki şartlar değişime uğrayabilir. Koçlar bu yıl daha şanslı olacakları bir dönem yaşayabilirler fakat akılcı davranmaları oldukça önemli olacaktır.

Aşk hayatınızda, şubat ya da nisan aylarında evlilik ve yakınlaşma fikirlerine sıcak baksanız da yıl sonuna doğru ayrılık düşünceleri kafanızdan geçecek. Huyunuz bu: “sert tutkuları”, “nazik duygulara” tercih ediyorsunuz.

Ekim ayı size gelişme kaydetmeniz için bir dolu fırsat sunacak. Buna karşılık, kasım ve aralık ayında yaptığınız bazı stratejik hatalar, anlaşmazlıklar ve huzursuzlukların üzerinize çöktüğünü hissedeceksiniz. Neyse ki, şansınız sayesinde bu sorunları fazla zarar görmeden halledeceksiniz.

Bu yıl dostluklarınızda bazı değişikliklere gitmek istiyorsunuz. Bazı kişilerle yakınlaşırken, diğerlerinden uzaklaşıyorsunuz ve yeni insanlar tanıyorsunuz. Soğuk insanlardan uzak duruyorsunuz.

Hareketli bir yaşama sahip ve sizi olduğunuz gibi kabul eden dostları tercih ediyorsunuz. Zira insanların suyuna gitmek gibi bir huyunuz yok ve kafanızdan geçen her şeyi söylemeye eğiliminiz var. Neyse ki, insanları kimi zaman rahatsız eden bu samimi tavırlarınız sayesinde hakiki dostluklar inşa ediyorsunuz.


Boğa burç yorumları: 2021 yılında da zincirlerinizden kurtulmaya devam ediyorsunuz. Özgürlüğe kavuşmak kimi zaman size pahalıya patlasa da gelişiminizde emin adımlarla ilerliyorsunuz. Yeni yılda, ateşli istekleriniz ve hayallerinizi gerçekleştirirken zorluklarla karşılaşma ihtimaliniz var. Eğer başarılı olmak istiyorsanız biraz uzaklaşmaya ve bazı kanılarınızı sorgulamaya ihtiyacınız var. Bakışınızı değiştirin!

2021 yılına emin adımlarla ilerliyorsunuz, 2020 yılında meydana gelen değişimlere uyum sağlamaya devam ediyorsunuz. Eğer mevcut durum sizi yeterince tatmin etmiyorsa da farklı yollara sapmaktan korkmuyorsunuz. Tabi bu adımlar yeterince kolay olmuyor.

Önünüze bazı engeller, korkularınız çıksa da derinlerde bir yerlerde ilerlediğinizden eminsiniz. Sağlam karakteriniz sayesinde, gerektiği durumlarda otoritenizi ortaya koyuyorsunuz ve kimi zaman da oldukça fevri bir şekilde fikirlerinizi savunuyorsunuz.

Boğa burçları hayatlarındaki değişimin başladığını hissedecekleri yıldalar ve kariyerleri için yeni yollar keşfedebilirler. Fakat fazla açılmamaları sabırlı ve tedbirli olmaları da yerinde olacaktır. Bu yıl aynı zamanda yılın en aktif burcu olarak oldukça zorlayıcı bir süreçten geçebilirler. Beklenmedik pek çok gelişme boğaları farklı konularda değişikliklere zorlayabilir. Yıl içinde sırasıyla her konuda testten geçerek büyük bir kurgusal dönemi tamamlayabilirler.

Bununla birlikte yaz aylarında daha rahat ve pozitif olabileceklerdir. Yıl ortasında ise çevrelerine ilişkin konularda daha başarılı olabilirler. İlkbaharda iş sonbaharda ise sağlık ve çalışma performanslarına dikkat etmeleri gerekmektedir.Bu yıl sürpriz gelişmelere, hukuksal olaylara ve spiritüel gelişimlere de açık bir yıl olarak görünmektedir. Duygusal yaşamlarını bu kaotik yılda zorlamamaları gerekir. Dönüşümlerine fırsat vermeli ve kendilerini daha iyi anlamaları gerekiyor.

2021 yılında, kimi zaman aşırıya kaçacak ölçüde hevesli başlıyorsunuz. Sarsıntılı tavırlarınıza rağmen ne istediğinizi gayet iyi biliyorsunuz. Mart ayında biraz sakinleşiyorsunuz ve böylece nisan ayında önceliklerinizi daha idare ediyorsunuz. Ama haziran ayında tehlike çanları çalıyor.

İlişkiniz, fiziksel formunuz ve profesyonel yaşamınız zorlu sınavlardan geçecek. Cesaretinizi sakın kaybetmeyin, tek yapmanız onları düzene sokmak. Ayrıca ağustos ve ekim ayları her anlamda sizi rahatlatacak ve umutlarınızı yeşertecek. Plüton ve Neptün etkisiyle zihniniz daha berrak ve bu sayede arkadaşlarınızla ilgili daha seçici davranıyorsunuz. Kimi zaman çevrenizdekilerin kalbini kıran öfke patlamalarınıza dikkat edin.

Merkür Retro’su şubat ve haziran aylarında, eylül sonunda ve ekim başında arkadaşlık ilişkilerinizi olumsuz etkileyecek. Yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olun ve meseleleri belirsizliğe sürüklemeyin. Mart ve nisan ayları sımsıcak geçecek. Mayıs ayında ise bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Açık olmaya çalışıp bazı insanlara hak ettiklerinden fazla güven duymazsanız her şey yoluna girecektir!İkizler burç yorumları: 2021 yılında şans sizden yana olacak. Karşınıza çıkan fırsatların bilincindesiniz ve hedeflerinize ulaşmak için var gücünüzle çalışıyorsunuz. Bu yıl berrak bir zihinle ve pragmatik düşüncelerle hareket ederseniz, keyifli bir gülümsemeyle tüm projelerinizin başarıya ulaştığına tanık olacaksınız.

İlk üç ay boyunca stres ve tatmin duygusu arasında gidip geliyorsunuz zira profesyonel ve özel yaşamınız üzerinizde çelişkili etkilere yol açıyor. Unutmayın, nisan, mayıs, temmuz, ağustos ve ekim aylarında içiniz mutlulukla dolup taşacak.

Kararlısınız ve eğer mevcut şartları göz önünde bulundurup hedeflerinizi doğru bir şekilde belirlerseniz, amaçlarınıza ulaşmak için önünüzde hiçbir engel yok! Bu yıl farklı alanlardan çok sayıda insanla tanışacaksınız. Bu tanışıklar sizi hem olumlu hem de olumsuz şekilde etkileyebilir. Dikkatli olun!

Bu yıl İkizler burcu için pek çok alanda kontrollerinde olmayacak bir kurgusal süreçten bahsedebiliriz. Sürpriz gelişmelere bu yıl hazırlıklı olmalılar. İç dünyalarındaki değişim ve yeni bakış açılarının yanında daha fırtınalı duygu durumları da yaratabilir. Bu yıl gökyüzü mayıs ayında onlar için pozitif görünüm verirken haziran ayına dikkat etmeliler ve karışıklıklara hazırlıklı olmalılar.Yıl içinde özellikle kariyer ve eğitim alanında şanslı olabilirler. Yolculuklarla başlayan kurguların içindeki fırsatları değerlendirebilirler. Sonbaharda iç dünyalarına ilkbaharda ise ikili ilişkilerine ve evlilik hayatlarına özen göstermeleri gerekebilir.

Ocak ve şubat aylarında psikolojik durumları ile daha dengeli bir hayat yolu izlemeleri yerinde olacaktır. Sonbahar aylarında aşk hayatlarındaki hareketlenmeye ve aksaklıklara da takılmamaları gerekmektedir.

Her alanda kendinizi zirvede hissedeceksiniz. Sizi güzel günler bekliyor! Ama yıl sonuna doğru işlerin biraz tadı kaçıyor. Sinirleriniz geriliyor ve isteklerinizin önüne engeller çıkıyor. Neyse ki mizah duygunuz sayesinde kendinizi sakinleştirmeyi başarıyorsunuz.

Jüpiter sayesinde arkadaşlarınızın dışarı çıkma önerilerine ve hoşunuza giden davetlere hep sıcak bakıyorsunuz. Şubat sonu ve sonrasında da Mart ve Nisan arası bir dizi farklı insanla tanışmak ve arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirmek için uygun bir dönem olacak.

Buna karşın, kimi zamanlar günlük stresleriniz bu güzel atmosfere gölge düşürecek. Şubat başında, haziran ve ekim aylarında iletişim eksikliklerinin sebep olabileceği yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olun.
Yengeç burç yorumları: Bu yıl uzun vadeli projelere yoğunlaşmanız yerinde olur. Kendinizi kariyer konusunda gösterirken bir yandan da aşk hayatınız giderek dengeli ve düzenli bir hal alacak.

2020’de yaşadığınız değişimlerin ardından bu sene yeni koşullara uyum sağlamayı başarıyorsunuz. Eğer geçen sene fazla bir değişiklik olmamışsa bile, harekete geçmekten korkmuyorsunuz. Tabi bu kimi zaman kendinizi zorlamadığınız anlamına da gelmiyor. Yine de şans sizden yana ve onun sayesinde en önde ilerliyorsunuz.

Yengeç burçları için evlilik ve ruhsal gelişimleri açısından pek çok önemli gelişmenin bir arada yaşanacağı bir yıl olacak. Kendi döngülerindeki olay gelişimlerine bu yıl biraz daha dikkat etmeleri gerekebilir.

Bu yıl zorlu süreçler daha çok yaz aylarında gelişebilir. Evliliklerine ve paylaşım alanlarına dikkat etmelerinde fayda var. Oldukça gergin olabilirler. Mayıs ayında ise şanslı bir döneme sahip olacaklar. Seyahat, eğitim ve yenilik içeren durumların olumlu yanlarını görebilirler ve ağustos ayına kadar fırsatları değerlendirebilirler.

İradenizi ve sağlam karakterinizi ortaya koyuyorsunuz. İsteklerinizi dile getirmekte sorun yaşamasanız da bazı durumlar ya da insanlar sizi frenliyor. Ayrıca etkisinde kaldığınız güç ilişkileri de size engel oluyor. Neyse ki şansınız ve becerikliliğiniz sayesinde dengeyi yeniden kuruyor ve projelerinizde devamlılık sağlıyorsunuz. Bazı yanlış anlaşılmalara ve gerginliklere rağmen, aile, arkadaşlık, aşkla ilgili her türlü duygusal ilişkide mutlu bir yıl geçireceksiniz.Bu yılın sonbahar aylarında kendi ailevi etkileşimleri öne çıkıyor. Kış döneminde ise şanslı ve gelişime açık bir döngünün içinde olacaklarını söyleyebilirim. Psikolojik açıdan rahat olmaları ve karar aşamalarında kendilerini zorlamamaları doğru olacaktır.

Bir dolu insanla samimiyet kuracak türde bir kişiliğiniz yok. Plüton’un etkisiyle arkadaşlıkla ilgili konularda epey seçici davranıyorsunuz. Dolayısıyla, siz ve kalbinizi kazananlar arasında daima içten bir bağ kuruluyor. Onlara samimi ve nazik davranmak konusunda cimri davranmıyorsunuz ve dostlarınız da bu ilginin karşılığını veriyor.

Nisan ayında hayatınıza yepyeni bir arkadaşlık girebilir. Buna karşın, şubat ve ekim aylarında arkadaşlık ilişkilerinizi olumsuz yönde etkileyen, size pişman olacağınız sözler söyleten ya da yanlış anlaşılmalara sebep olan Merkür Retrosu’na karşı dikkatli olun.

Bu yıl ayrıca kalbiniz açısından da zenginliklerle dolu. Cömert davranışlarınızın karşılığı olarak insanlar yanınızdan ayrılmıyor ve size destek oluyor. Sosyal yaşamınızda bazı insanlar sizi kıskansa da size pek bir etkisi olamayacak.


Aslan burç yorumları: 2021 yılında genel hatlarıyla neşe dolu bir yıl geçireceksiniz. Yeni insanlarla tanışacak, uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarla yeniden karşılaşacak ve dostlarınızla beraber harika zamanlar geçireceksiniz.

Bu yıl olaylara farklı bir perspektiften yaklaşıyorsunuz. Ya kariyer seçimlerinizde ya da duygusal yaşamınızda radikal bir değişiklik yapmayı düşünüyorsunuz. Ama bu esnada bazı şartlar özellikle de korkularınız sizi frenliyor. Bu korku yüzünden hissettiğiniz baskıyı ya bir sinir krizi olarak ya da çılgın eğlencelerle geçen geceler biçiminde deneyimliyorsunuz. Duygusal anlamda, ilişkilerinizde yoğun hislerin etkisi altındasınız.

Bu yıl Aslan burçları kariyer yaşamlarında farklı yönleri denemek isteyebilirler ve yeni yollar karşılarına çıkabilir. Bu değişim onlara gayet iyi gelecektir. Ayrıca sosyal çevrelerinde de hızlı bir değişim süreci yaşanabilir. Yaz ayları bu yıl için şanslı olabilir fakat sonbaharda özellikle iletişim konusuna dikkat etmeleri gerekecektir. Problem çözümlemede zorlanabilirler fakat bu durumu büyütmemeleri gerekmektedir.

Aile ve çevre ilişkilerinde fazla zorlayıcı davranmamaları daha iyi sonuçlar verebilir. İç dünyalarına yönelik olumlu gelişmeler uzun zamandır bekledikleri hisleri kendilerine yaşatabilir. Bu yılın son aylarında aşk ve talihlerindeki olumlu görünümde onları desteklemeye devam edecektir. Ocak ve şubat aylarında ikili ilişkilerine ve bedensel sağlıklarına karşı daha tedbirli olmaları gerekiyor.Ocak ayında kaotik bir başlangıç söz konusu olabilir ancak Şubat ayı itibariyle adeta kalbinizde kelebekler uçuşuyor hissedebilirsiniz. Yeni bir tanışıklığın etkisiyle aşk hayatınızda önemli bir değişiklik sizi bekliyor olabilir.

Mart ayı boyunca her alanda mutluluğun tadına bakıyorsunuz ve bir süreliğine de olsa egonuzu tatmin ediyorsunuz. Ne yazık ki mayıs ve haziran aylarında duygusal ve profesyonel sorgulamaların yanı sıra yorgunluğun pençesine düşüyorsunuz.

Yaz aylarında aşkın nazik dokunuşları geri dönüyor. Ekim ayında ise mutluluğun zirvesindesiniz. Aman dikkat! Yıl sonu epey hareketli geçecek. Kasım gelince her şey altüst oluyor ve kendinizi kriz halinin içinde buluyorsunuz. Aralık ayı ise karşılaştığınız zorluklarla yüzleşmek adına sizi motive edecek.

Arkadaş grubu içinde kendinizi rahat hissediyorsunuz. Ortak bir amacı savunmak için kendinizi öne attığınız bile oluyor. Buna karşın arkadaşlık ilişkilerinizde hareketlilik de söz konusu. Sizi hayal kırıklığına uğratan ya da idare etmekte güçlük çektiğiniz bir insanı çevrenizden uzaklaştırmak zorunda kalacaksınız. Nisan, haziran ve aralık aylarında özellikle dikkatli olmanız gerekiyor.

Bu yıl evlilik fikrine sıcak bakmaya başlasanız da kafanızda hala soru işaretleri var. Günlük yaşamınızda önceliklerinizin arkasında durup hedeflerinize ulaşmak için elinizden gelen her şeyi yapıyorsunuz.Başak burç yorumları: 2021 yılında önünüze bir dizi fırsat çıkacak. Mükemmeliyetçi yönünüze bir dur deyin ve herkesi mutlu etmeye çalışmaktan vazgeçin. Odaklanarak size engel olan eski alışkanlıklarınızdan vazgeçerseniz emin olun büyük ilerlemeler kaydedeceksiniz diyebiliriz.

Eğer 2021 yılında derin arzularınızı gerçekleştirmek istiyorsanız mücadele etmeniz gerekecek zira onlara yönelik doğru yöntemlere ne yazık ki sahip değilsiniz. Bu yıl da gelişim süreciniz devam ediyor. Bazı değişiklikleri kabul etmekte güçlük çekseniz de kendinizi olayların akışına bırakmayı kabul ediyorsunuz.

Hayatın size sunduğu deneyimlere karşı mesafeli davranmıyorsunuz ve koşar adım ilerliyorsunuz. Buna karşın, gelişigüzel de hareket etmekten de kaçınıyorsunuz. Projelerinizin çerçevesi belli, planlarınızı ustalıkla inşa ediyorsunuz ve fikirlerinizi gerektiği gibi savunuyorsunuz. Hiçbir şeyi şansa bırakmıyorsunuz. Başarınızın sırrı bu!

Başak burçları hayatlarının dengeli kalmasına emek harcamalı, çalışma koşulları ve sağlık açısından ise dikkatli olmaları gerekiyor. Bu açılardan yoğun bir yıl olacak diyebilirim. Ayrıca hayata bakış açıları, seyahatler ve hayatlarına girecek yeni insanlar açısından son derece değişken bir yıldalar diyebiliriz.Ağustos ve eylül aylarında karışıklıklar çokça olabilir bu döneme dikkat etmelerinde fayda var. Yılın ilk aylarında ise şanslarına pek güvenmemeleri ve sağlıklarına oldukça dikkat etmeleri yerinde olacaktır.

Mayıs ve ağustos ayları arasında ikili ilişkiler, ortaklıklar ve paylaşılan konular açısından daha verimli olacak ve gerçekleri görebilecekleri bir dönem yaşayacaklardır. Kariyerleri açısından ise bu yıl pek kolay olmayabilir fakat öğrenecekleri çok şey olacak diyebiliriz. Yılın son aylarında ise ailevi konulardaki destekleyici konumlar başakların rahatlamasını sağlayacaktır.

Bu yıla tam gaz ilerleyerek başlasanız da şubat ayında stresle dolusunuz. Neyse ki mart ve nisan ayında aşıkların en mutlusu siz oluyorsunuz! Buna karşın mayıs ve haziran ayında özellikle dikkatli ve istekli olmanız gerek. Uranüs’ün etkisi altında, alışık olduğunuz çevreden hayli farklı insanlarla, yeni arkadaşlık bağları kurmak istiyorsunuz. Sürprizler yaşamak istiyorsunuz. Özellikle nisan ve ağustos aylarındaki seyahatleriniz ve tatilleriniz sırasında yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Genel olarak, şubat ve temmuz aylarındaki bazı gerilimlere rağmen arkadaşlık anlamında huzurlu bir yıl geçireceksiniz. Mayıs ayında bir arkadaşınız uzaklara taşınabilir. Ama endişelenmeyin! Aranız açılmayacak.Eğer Temmuz ayı sizin için belirsizlik ve cesaret eksikliğini ifade ediyorsa, onu takip eden dört ay boyunca başarılar ve fırsatlar hayatınızdan eksik olmayacak. Tadını çıkarın! 2021 yılını biraz yorgun ama durumdan hoşnut bir şekilde tamamlayacaksınız.Terazi burç yorumları: 2021 sizin için mutluluğa kavuştuğunuz bir yıl olabilir. Tek yapmanız gereken kaderin yol açtığı değişimleri kabullenmek ve yoluna kucak açmak. Kaderin sorumlu karşı tetikte olun ve mesafeli davranmaktan vazgeçin.

Bu yıl terazi burçlarının duygusal yaşamlarına dair olaylar daha hızlı gelişmeye başlayabilir. Bir taraftan şanslılar bir taraftan da dikkatli olmaları gerekmektedir. Kendilerini kimi noktalar da durdurmaları gerekebilir ve bazı olayları da sabırla karşılaya bilmelilerdir.

Bununla birlikte iç dünyalarında ve spiritüel alanda pek çok gelişme yaşayabilirler. Ocak ve şubat aylarında ailevi konularda ve aşk hayatlarında zorlanabilirler. Dengelerini korumak için daha çok çaba sarf etmek zorunda kalabilirler.

Mayıs ve ağustos ayları arasında sağlık ve çalışma performansı açısından oldukça şanslı olacaklar. Bu zamanı iyi değerlendirmeleri önemli olacaktır. Bu yıl eğitim ve seyahat açısından ise fazla bir beklenti içinde olmamaları daha iyi görünmektedir. Yılın son aylarında iletişim ve problem çözme becerilerinde artış olacak.2021 yılı sizler için 2020’den daha verimli geçecek. 2021’i arzularınıza uygun şekilde yaşayacaksınız! Satürn ve Jüpiter size destek olarak girişimlerinizin başarılarınızı garantiliyor, moralinizi yüksek tutuyor.

Her şeye rağmen Plüton, kenarlarda bir yerde boyut acı çektirmekten keyif alıyor ve sizi ilişkilerinizde kayıpları kabul edilerek zorluyor. Yine bireysel özgürlüğünüzü daha iyi yaşamak adına duygularınızın boyunduruğundan kurtulma becerileriniz çevrenizi şaşkınlığa uğratıyor.

Her alanda gelişme halindesiniz! Kariyerinizde ve projelerinizde emin adımlarla ilerlemeniz mümkün. Ancak ocak, mayıs, haziran, ağustos ve eylül başına dikkat. Bu dönemlerde fazla ümitsizliğe kapılmadan, alışık olmadığınız durumlarla yüzleşmeniz gerekecek.

Aşk hayatınızda sarsıntılı bir başlangıç yaptığınız ocak ayının ardından haziranda da ayrılık riskiyle karşı kalacaksınız. Sonrasında ise evlilik ya da birliktelik projeleri, ilk görüşte aşk problemi ve tutkularınız yaşamınızı hareketlendirecek.Akrep burç yorumları: 2021 yılı sizi rahatsız eden meseleleri belirlemenize yardımcı olacak. Açık bir zihinle varoluşunuzda sizin belirlediğiniz ve size dışardan dayatılan unsurları belirleyin! Böylece gelecekte nasıl bir yol çizmek istediğinize karar verebilirsiniz.

Bu sene ister aktivitelerinizde ister duygusal ilişkilerde olsun, insanların sizi devamlı şaşırtmasını bekliyorsunuz. Nihai kararlar almaktan kaçınıyorsunuz. Yeni bir iş için mevcut görevinizden ayrılmayı ya da yeni bir birlikteliğe yelken açmayı isteseniz de alışkanlıklarınız ve hata yapma korkunuz sizi sürekli frenliyor.

Elde ettiklerinizden gurur duyuyor olabilirsiniz. Bu yüzden de çalkantılı bir atmosferde ve kimi zaman da dişli rakiplerin karşısında kazanımlarınızı korumak için mücadele etmek zorundasınız. Giderek artan bir bağımsızlık ve istediğiniz gibi yaşama isteği ile her şeyi kaybetme korkusu arasında savruluyorsunuz.

Akrep burçlarının evliliklerine dair koşullar geçen yıl değişmeye başlamıştı. Bu yıl ailevi meselelerde baskı altında kalabilirler ve evliliklerinde daha sert süreçlerden geçebilirler fakat bir taraftan da şanslarının yardım edeceği gelişmeleri de yaşayabilirler. Özellikle sonbahar ve kış dönemlerindeki tutumlarına önem vermeleri gerekebilir.Akrep burçları Ocak ve Şubat aylarında ailevi etkilere daha çok dikkat etmeliler. Mayıs ve ağustos ayları arasında ise aşk hayatları renkli geçebilir ve daha şanslı bir dönem geçirebilirler. İçsel dünyalarına psikolojik hallerine ve yasal durumlara karşı daha duyarlı olmaları faydalı olacaktır.

Aynı zamanda bu yılın son aylarında iş yaşamlarındaki gelişmelerde daha destekleyici bir konumda olabilecektir. Akrep burçları kendi kurgularındaki dönüşüm sürecini bilinçli ve kontrollü yaşamaya bakmalılar.

2021 yılında başarılı olmak için gerekli kozlara sahipsiniz ama kimi zaman size engel olunduğunu hissediyorsunuz. Ocak ayında işinizden kesin bir şekilde uzaklaşıp şubat ayında yeni hedeflere yönelmek istiyorsunuz.

Temmuz ayında karşınıza yeni bir aktivite imkanı çıkıyor zira mayıs ortasından temmuza kadar dışarıdan değişim sinyalleri almaya başlıyorsunuz. Aşk hayatınızda ise yoğun duygusal anlardan ilişkilerinizin sağlamlığını sorguladığınız ve değişim hevesiyle dolduğunuz zamanlar arasında savruluyorsunuz.

“Arkadaşlık” kavramını ciddiye alan ve dostlarınız konusunda seçici davranan bir insansınız. Bu yıl, özellikle de şubat ve mayıs aylarında daha da sert davranıyorsunuz ve yakın çevrenize girmeyi hak edecek kaliteden yoksun insanlara sırtınızı dönmekten çekinmiyorsunuz. Buna karşın yılın geri kalanında eğlenerek ve gezerek en samimi dostlarınızla daha da yakınlaşıyorsunuz. Nisan ya da ağustos ayında yeni bir arkadaşlık sizi mutluluktan havalara uçurabilir.

Yay burç yorumları: 2021 yılında insanlara verdiğiniz izlenime ve hedeflerinize daha çok önem veriyorsunuz. İnsanların size daha fazla sorumluluk vermesini sağlamak adına, onlarda saygı uyandırmayı amaçlıyorsunuz. Gündelik hayatınızı değiştirme ihtiyacı kafanızı kurcalayabilir. Gerçekleşmesi mümkün olan hedefleri göz ardı etmenize yol açacak imkansız hayallerin peşinden koşmamaya gayret edin.

2021 yılında finansal durumunuzu yakından takip ediyorsunuz ama genel olarak bu bağlamda destek görüyorsunuz. Başarı kapınızı çalıyor! Sıkı çalışmaktan çekinmiyorsunuz çünkü çabalarınızın karşılığında hayli etkileyici sonuçlar elde ediyorsunuz.

Bu yıl iletişim ve hayat ritmleri açısından yüksek tempolu bir sene olacak yay burçları için. Sağlık açısından kendilerine daha çok önem vermeleri gerekebilir. Bu sene sonbahar ve kış aylarında önemli gelişmeler yaşayabilirler. Davranışlardaki denge ve yaşam koşulları bakımından stres bu yıl daha zarar verici bir konuma sahip olabilir.

Yıl içinde farklı dönemlerde şanslı anları ve fırsatları olacaktır onları değerlendirmeleri bu yılın verimli geçmesini sağlayabilir. 2021 yılının sonunda kişisel planda beklenen gelişmeleri tetikleyici durumlar harekete geçebilir.

Bu yıl yalnız olmaktan hayli uzak olmakla beraber “arkadaşlar” ve “tanıdıkları” birbirinden ayırmayı da beceriyorsunuz. Böylece samimi ilişkilerinizi korumayı başarıyorsunuz. Meraklılığınız sayesinde insanlarla görüşmek söz konusu olduğunda kolayca ortama uyum sağlıyorsunuz.Çekingen insanlarla iletişim kurmak için ilk adımı atmaktan da çekinmiyorsunuz. Yurtdışına dair tanışıklıklar ilginizi çekiyor. Dolayısıyla şubat, nisan, temmuz ya da ağustos aylarında başka ülkeden gelen biriyle tanışabilirsiniz. Ekim ayında ise arkadaşlarınızla ortak bir projeniz sizi daha da yakınlaştırıyor.

Bununla birlikte Yay burçları özellikle evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar ve ticaret alanında zor testlerden geçebilirler. Bunun yanında sonbaharda ise arkadaş çevresine dikkat etmesi gerekiyor. 2021 yılının kurgusu içinde faydalı pek çok alan olsa da yay burçları verecekleri sınavlara da dikkat etmeleri gerecektir. Ocak ve şubat aylarında iş yaşamlarında daha mücadeleci olmaları gerekebilir.

Yoğunluktan bazen kendinizi kaybedip nefes almayı unutabiliyorsunuz, ki bu sinirlerinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Eğer hoşunuza giden bir teklif alırsanız, işinizi değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Aşk hayatınız, evlenmeye düşünme seviyesine gelecek kadar tutkuyla dolu. Eğer bekarsanız, ilk görüşte aşka hazır olun!

Gelişme ve başarı göstereceğiniz bir yıl sizi beklese de işinizde çoğu zaman yenilik, yaratıcılık ve özgürlük ihtiyacı ile mevcut statünüzün verdiği güvence arasında bocalıyorsunuz. Bu durum özellikle ocak, şubat, haziran ve temmuz aylarında gerilimlere sebep olup bir tür ortam değiştirme ihtiyacı doğurabilir.

Kalbiniz bu yıl tutku ve baştan çıkarıcılığın tadına varacak. İlk görüşte aşk ya da resmiyet kazanan bir birliktelik sizi bekliyor olabilir. Mayıs, haziran ve aralık ayının sonunda, duygularınıza karşı biraz mesafe alıyorsunuz.

Oğlak burç yorumları: 2021’de, geçen sene hayalini kurduğunuz birçok hayali gerçekleştirmek için gereken tüm araçlara sahipsiniz. Muhteşem çalışma ve mücadele becerileriniz ise parmak ısırtacak cinsten!

Oğlak burçları maddi kaynaklarında ve bu noktada yapmış oldukları yatırımlarda pek çok hareketlenme yaşayabilirler. Fakat yılın başında bu konulara dikkat etmeli ve maddi kayıp yaratacak konulardan uzak kalabilmelidir.

Bu yıl yapmanız gereken birçok iş var ve neyse ki cesaretiniz de hırsınız da yerinde. Harekete geçme kapasiteniz insanları kıskandıracak seviyede. Geçen seneki çalışmalarınız daha somut bir hâl alıyor ve umut vadeden bir şekilde sonuçlanıyor.

Geçmişte sarf ettiğiniz çabaların meyvelerini topladığınızı söylesek yeridir. Uzun süredir sahip olduğunuz bazı alışkanlarınızı değiştirmek konusunda zorluk çekseniz de kişisel yönden de kendinizi geliştirmeye devam ediyorsunuz.

Bu yıl yaşamınızın her alanında hayli tempolu bir başlangıç yapıyorsunuz. Şubat ayı finansal anlamda da ruhsal anlamda da stresli geçse de mart ve mayıs ayları arasında neşeniz yerine gelecek. Aşk hayatınız haziran ve temmuz aylarında hareketlense de profesyonel konularda bazı sorunlar ve karmaşık durumlar ortaya çıkabilir.

Oğlak burçları 2020 yılının yoğun etkileşiminden kurtuluyorlar ama özellikle sert açılara maruz kalmaya devam etmeleri onları yormaya devam edebilir. Mayıs ve haziran aylarında sağlıklarına, stres seviyelerine ve çalışma tempolarına önem vermemeliler ve kendilerini bu noktalarda zorla mamalılardır. Sonbahar da aşk konusunda dikkatli olmalıları gerekir. Şanslılarına güvenmeleri onları zarara uğratabilir. 2021 yılının sonunda ise daha dengeli bir iç dünyaya kavuşabilirler diyebilirim.

Şubat ve ekim aylarında yaşayacağınız bazı gerilimlerin dışında Neptün ve Uranüs sayesinde farklı çevrelerden insanlarla tanışmak ve yakınlaşmak istiyorsunuz. İnsanlara karşı daha toleranslı ve esnek tavırlar sergiliyorsunuz.

Arkadaşlarınızı oldukları gibi kabul ediyorsunuz ve onları belli prensipler dahilinde değerlendirmekten vazgeçiyorsunuz. Karşılığında onlar da size özellikle mart, nisan, ağustos, eylül ve kasım aylarında sevgilerini ve desteklerini göstermekten çekinmiyor. Mayıs ortasından temmuz sonuna kadar Jüpiter sayesinde hayatınıza yepyeni yüzler dahil olabilir ve güzel bir arkadaşlık filizlenebilir!

Mayıs ve ağustos ayları arasında iletişim ve problemlerin çözümü açısından oldukça verimli geçebilir. Ağustos ve kasım ayları yaşamınızın her alanında sizi mutlu etse de eylül ve ekim ayında işler biraz daha karmaşık bir hâl alacak. Aralık ayında yoğun bir stres altında kalsanız da ama sonrasında yoğun bir dönem yaşamanın tatminini hissedeceksiniz.

Kova burç yorumları: 2021 Kova burcunun şanslı yılı. Pek çok konuda gelişme ve ilerleme sağlayabilirler. Çalışma azimleri ve gayretleri de bu konuda belirleyici olacaktır. Ayrıca bu yılın en aktif burcu konumunda pek çok olay ve değişim yaşayabilirler.

2021 yılında planlarınızı net bir şekilde belirliyorsunuz ama sahip olduğunuz yeteneklere ve şansınıza rağmen diğer insanlarla ve zorlayıcı durumlarla mücadele etmeyi öğrenmeniz gerekecek.

Kova burçları için 2021 yılını hayatlarındaki dönüşümlerin yaşanacağı önemli bir yılda diyebiliriz. Yılın büyük bir bölümünde sert açıların görünümünde kalabilirler fakat büyük gelişmelerle birlikte hayatlarındaki önemli ve olumlu gelişmeleri bu döngü içinde de bulabilirler. Şansları tüm koşullara pozitif etkileşim getirebilir.

Yıl boyunca burcunuzda konumlanacak Jüpiter sayesinde neşeli, optimist ve hırslı bir ruh haline sahipsiniz. Başarılı olacağınıza inancınız tam ve bu sayede de özgüveniniz de artıyor. Satürn iradenizi besliyor ve fikirlerinizi somutlaştırmanıza yardımcı oluyor.

Düşünmeden hareket etmiyorsunuz ve işinizde, eğitiminizde ve girişimlerinizde gelişmenizi sağlayacak fırsatları gözlüyorsunuz. Buna karşın bazı beklenmedik durumlar ve çıkar çatışmaları düzeninizi bozabilir. Önemli olan sakin ve iradeli hareket etmeyi başarabilmek!

Ocak ve şubat ayları en çok dikkat etmeleri gereken aylar olacaktır. Bu zorlayıcı dönemlerde denge her şeyin rolünü belirleyebilir. Sonbaharda eğitim ve seyahat konularında daha hassas olmaları gerekmektedir. Yılın son aylarında kariyer ve çevre açısından asıl istedikleri durumu yakalamaları mümkün olabilir. Her açıdan iyi okunması gereken bir yıl diyebiliriz kovalar için.

Bu yıl şubat, haziran, kasım ve aralık aylarında yakınlarınızla bazı gerilimler yaşama ihtimaliniz yüksek. Kimileri sizi fazla bireysel davranmakla kimileriyse kabalıkla suçluyor. Bazı durumlarda ortaya çıkan yanlış anlaşılmalar dostluklarınıza zarar verebilir ve siz de hoşnutsuzluğunuzu belirtmekten asla geri duran bir insan değilsiniz!

Neyse ki yılın geri kalanında arkadaşlıklarınız daha samimi, içten bir şekle bürünecek ve bağlarınız güç kazanacak. Size göre dostluğa dair her şey çok net. Böylece istemediğiniz insanları da kolaylıkla hayatınızdan çıkarıyorsunuz!


Balık burç yorumları: 2021’e verimli, yaratıcılıkla ve ilhamla dolu bir başlangıç yapıyorsunuz. Hayatınızdaki içsel enerjiyi daha yukarıya taşıyabilirsiniz. Değişimlere ayak uydurmalı ve direnmemeleri faydalı olacaktır. Şanslı olacakları dönemlerde pek çok alanda ilerleme sağlayabilirler.

2021 yılında yolunuzda emin adımlarla ilerliyorsunuz ve geçen yıl başladığınız işlerde takdire şayan bir devamlılık sağlıyorsunuz. Yaratıcılığınızın yanı sıra düzenli ve metodik çalışmanın prensiplerinden de besleniyorsunuz. Kendinizi tıkanmış hissettiğiniz zamanlarda da çevrenizdeki insanlar sizden desteklerini esirgemiyor.

Burcunuzda konumlanan Neptün ve ona mayıs ortası ile temmuz sonu arasında eşlik edecek Jüpiter sayesinde arkadaşlarınızı mutlu etme ve neşelendirme becerilerinin tadını çıkarıyorsunuz. İnsanlar cömertliğinizi ve anlayışlı tavırlarınızı fark ediyor. Bazen aşk hayatınızın arkadaşlarınızı geri plana ittiğini hissetseniz de en nihayetinde her zaman dostlarınızın yanına geri dönüyorsunuz.

Mart, nisan ve kasım aylarında yeni bir arkadaş edinebilirsiniz. Buna karşılık şubat ve ekim aylarında yaşanabilecek gerginliklere dikkat edin ve sorunları çözmeyi hedefleyin! Bahar ve yaz aylarında şanları daha iyi olacaktır. Özellikle bu yıl için mayıs ve ağustos ayları arasında fırsat ve olanakları iyi kullanmaları yerinde olur.

Şubat ve kasım aylarında kafanızdan özellikle de işinizle ilgili değişim fikirleri geçse de bu planlarınızı gerçekleştirdiğiniz söylenemez. Nisan, mayıs, ağustos, eylül ve aralık ayları size çok iyi gelecek.

Diğer aylarda ise kendinizi bezdirici bir rekabetin içinde bulacaksınız. Bu dönemlerde karşınıza bazı finansal fırsatlar çıkabilir. Aşk hayatınız ise yıldızlar sayesinde pek bir hareketli: İlk görüşte aşk, tutku ve hatta evlilik bu yılın anahtar kelimeleri arasında!

Balık burçları bu yıl burç olarak aktif bir konumdalar. Sonbahar ve kış aylarına biraz daha dikkat etmeliler. Doğru insanlar ve doğru ifadeler ile yasal konular ve sürpriz gelişmeler oldukça önemli bir kurgusal dönemi işaret ediyor.

2021 yılının son döneminde kariyer olarak daha başarılı olmaları da mümkün gözükmektedir. Ocak ve şubat aylarında ruhsal durumlarına dikkat etmeli huzursuzluklarını dengelemelidirler. Ailevi konular bu yıl ilkbahar döneminde yükselişe geçerek birkaç ayı sorunlu bir şekilde yansıtabilecektir. Aşk hayatlarında ise yine yaz ve sonbahar dönemi hareketli olacaktır.İndigo dergisi
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
18.764
1.394
72510393add2f548df68ffd2d196864272aad0e9.jpg
YÜKSELEN KOÇSON 2.5 yıldır iş ve kariyer alanında sorumluluğunuz artmış, engeller, baskılar ve gecikmeler yaşamış olabilirsiniz.

Arkadaşlıklar, sosyal network, gruplar alanında 2.5 yıl boyunca transit edecek olan Satürn etkisi ile sosyal çevrenizde köklü değişimler yaşayabilir, bazı çevrelerden ve arkadaşlıklardan uzaklaşabilirsiniz. Sizi yenileyen ENERJİLER iş başında....?

Farklı, yeni insanlardan destekler ve fırsatlar var. Takım çalışmaları içinde olmak size gelişim imkânları sunacak.Yeni iş, YENİ projeler peşinden koşacak ve gelecekten beklentilerinizi tazeleyeceksiniz.

Üyesi olduğunuz gruplar ve sosyal bağlantılar aracılığıyla yeni fırsatlar yakalayıp daha aktif hale geliyorsunuz.Dünya vizyonunuz, dilekleriniz ve istekleriniz değişiyor.

Finandal açıdan işten elde ettiğiniz gelire alternatif olarak yeni iş olanaklarına konsante olacağınız bir yıl var önünüzde.

İş yapma biçiminiz, parayla olan ilişkiniz ve kendinize verdiğiniz değer değişiyor

Özellikle 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık civarı finansal konularda dalgalanmalar ve zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu dönem agresyonunuzu ve iletişim kurma şeklinizi iyi yönetmeniz gerekiyor.

2021 yılında ilişkilere, aşka bakış açınız daha mantıklı, gerçekçi bir hal alıyor. İlişkisi olan KOÇ'lar için; daha ciddi bir ilişki ilişki zaman içinde demlenirken, ilişkinin getirdiği sorumluluklar ve sorunlar altında çok zorlandığınız zamanlar da olacak. 15 Mayıs sonrası ilişkilerde sıkıntılar da var.

Bekarsanız, yeni arkadaş grupları, katıldığınız organizasyonlar aracılığyla yeni insanlarla tanışma fırsatlarınız olacak.

2021'deki Ay ve Güneş Tutulmasının olduğu Mayıs, Haziran ve Aralık aylarında yeni bir eğitime / projeye başlayabilir, hukuksal konularda gelişmeler yaşayabilir ve uluslar arası ilişkiler ile ilgili temalarla daha yoğun uğraşabilirsiniz.

30 Ocak - 21 Şubat 2021, 30 Mayıs - 16 Haziran 2021, 27 Eylül- 18 Ekim 2021 tarihlerinde iletişimde, yazışmalarda, anlaşma ve sözleşmelerde zorluklar yaşayabilirsiniz. Ex aşklar geri dönebilir. Bu tarihlerde yeni başlangıçlar ve büyük hareketler yapmayın ?YÜKSELEN BOĞABoğaların kendileriyle kurduğu ilişki 2019 yılından beri önemli değişimlerle yeniden şekilleniyor. Özgürleşiyorsunuz..

İlişkilere, kendinize, iş hayatınıza, paraya olan bakış açınız değişiyor. Hayatınızın temelini inşa ettiğiniz bazı duvarlar 2019'dan beri süpriz şekilde yıkılmış olabilir. Buz dağının altında yatan yeteneklerinizi, krizlere çözüm bulan zekânızı, işlerinizi halletmenin yeni ve yaratıcı yollarını 2021'de daha aktif kullanacaksınız.

Eski kalıplardan sıyrıldığınız, özgürlüğün her zamankinden daha önemli olduğu zamanlardasınız. 7 Ocak- 4 Mart arası mücadele gücünüz, rekabetçi yönünüz ve hayat enerjiniz artıyor.

Ancak hayatınızda sizin gelişiminize hizmet etmeyen, fonksiyonunu tamamlamış ilişkileri ve alışkanlıkları hala sürdürmekte inatla ısrar ettiğinizde, 17 Şubat , 15 Haziran ve 24 Aralık tarihlerinde süpriz BEKLENMEDİK olaylarla eski kalıplarınıza veda ettiren durumların içinde zorlanacaksınız.
Yıl boyunca Satürn ve JÜPİTER etkisi kariyer alanında sizi epey meşgul edecek. Elinizi taşın altına koyduğunuz bir yıl BAŞLIYOR. Mevcut kariyerinizin çıtasını epey yükseltme potansiyeliniz var. Son 14 yıldır iş hayatınızdaki emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz.

İş çevreniz JÜPİTER etkisiyle büyüyüp genişleyecek ve yeni fırsatlarla karşılaşacaksınız. Bilgisayar, yazılım, yüksek teknoloji, elektrik elektronik, tıp, dijital medya sektörlerinde çalışıyorsanız sizin için çok ballı bir yıl olacak. 2021'in kariyer hayatındaki en aktif burcu sizsiniz?? işe girmek isteyenler için Ocak, Şubat, Mayıs ve Temmuz ayları şansınızın yüksek olduğu zamanlar.

2021'de aşkta Beklenilmeyeni BEKLE ? Ani, süpriz aşklar kapınızı çalabilir. Sizi uyandıran, çarpan sıradışı aşklar yaşayabilirsiniz. Özellikle 25 Şubat - 21 Mart, 14 Nisan - 9 Mayıs ve 4 Kasım sonrası #aşk açısından güzel zamanlar vaadediyor. Bitkisel hayatta olan bir ilişkiniz varsa, Şubat ortası, 15 Hazıran ve 24 Aralık civarı sonlanabilir.
26 Mayıs, 10 Haziran ve 4 Aralık 2021'de ortaklı işler, finansal konular, borsa, yatırımlar, miraslar, vergiler, borçlar gibi konularda önemli kadersel olaylar yaşayabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER2021'deki Ay ve Güneş Tutulmaları İKİZLER ve YAY ekseninde olacağı için dünya vizyonunuzun, hayata bakış açınızın, kendinize verdiğiniz değerin değişeceği ve önemli başlangıçların yaşanacağı bir yeni yıla giriyorsunuz. Hayatınıza yeni bir yön çizme vakti geldi ?
Evlenmek isteyenler için 2021 önemli kadersel karşılaşmaların yaşanacağı bir yıl. Bazı ilişki fırsatları gelecek vadediyor olabilir. Sorunlu evliliklerde boşanma kararı gündeme gelebilir.

Eğitim, yolculuklar,, medya, yayıncılık, akademik konular, yabancılar, uzaklar, uluslar arası temalarla ilgili konularda şanslı olduğunuz bir yıla merhaba diyorsunuz. Vizyonunuzu geliştiren eğitimler hayata bakış açınızı renklendirecek. Eğer öğrenciyseniz sizin için verimli ve güzel bir yıl. İyi öğretmenler, rehberler ve akademisyenlerle karşılaşabilirsiniz.

İç dünyanızda ani farkındalıklar, uyanışlar, özgürleşme isteği, asilik, başkaldırı, etranızdaki insanlara sınır çizme ve daha kolay hayır deme isteği bilinçaltı alanınızı tetikleyecek. Bu duygu durumlarını iyi yönetemezseniz, ani öfke durumları, insanlarla iletişim problemleri ve duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz.

Mesleki alandan aldığınız Neptün etkisi ile kariyerinizde yaratıcı olabileceğiniz bir yıl ama bunun yanında iş hayatınız konusunda yönsüzlük, belirsizlik, çabuk dağılma, konsantre olamama durumlarını da yaşayabilirsiniz.

30 Ocak-21 Şubat, 30 Mayıs - 16 Haziran, 27 Eylül - 18 Ekim arası iletişimde, anlaşmalarda, ticarette, lojistik işlerde yanlış anlamalar, gecikmeler YAŞAYABİLİRSİNİZ. Ex aşklar geri dönebilir. Bu tarihlerde yeni başlangıçlar ve büyük hareketler yapmıyoruz??


YÜKSELEN YENGEÇSON 2.5 yıl hayatınızda Satürn'ün getirdiği sorumluluklar, işbirliği gerektiren durumlar ve sağlık sorunlarıyla uğraşmış ve zorlanmış olabilirsiniz. Ama artık bu engeller yavaş yavaş kalkıyor. Sorunlu bir aşk ilişkisinden, zor bir evlilikten ya da ortaklıktan tamamıyla özgürleşebilirsiniz.

2021 boyunca ortaklı işler, maddi konular, krediler, sigortalar, nafaka, miras, borçlar, alacaklı verecekli durumları, yatırım gibi konulardan bir ya da birkaçına odaklanmak durumunda kalabilirsiniz. Yeni yatırım imkanları, ortaklı işlerden ve varsa partnerinizden gelen destekler ve fırsatlar da olacak. Finansal koşullarınızı iyi yönetmeniz gereken bir yıldasınız. Eş ya da partneriniz yıl boyunca önemli kazançlar, kalıcı yatırımlar içerisinde olabilir.

14 Mayıs - 28 Temmuz arası eğitimler, yolculuklar, akademik konular, yabancılar, uzaklar, uluslar arası konulardan yana oldukça şanslısınız.??

Aşk konusunda özelllikle 13 Mayıs- 28 Temmuz arasında umutlarınızı, motivasyonunuzu arttıracak önemli bir tanışma, romantik bir teklif gündeminizde olabilir. Kimi zaman güçlü bir partner hayatınızı dönüştürebilir ya da manipulatif durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz.

Mayıs sonu ve Haziran başındaki Ay ve Güneş Tutulmaları, iş ve çalışma koşullarınızda değişimler getirebilir. Yeni bir işe başlayabilir, mesleğinizle ilgili bir eğitim almaya karar verebilir ya da alternatif gelir elde etme yollarını araştırabilirsiniz.

Ayrıca, ebeveynler ya da yakın çevrenizden birilerinin sağlık durumları nedeniyle hastanelerde kapalı izole alanlarda kalmak zorunda kalabilirsiniz.

30 Ocak - 21 Şubat / 30 Mayıs- 16 Haziran / 27 Eylül-18 Ekim arası iletişimde, ticarette, anlaşma ve sözleşmelerde yanlış anlamalar, iletişim sorunları ve gecikmeler yaşayabilirsiniz. Ex aşklar geri dönebilir. Bu tarihlerde yeni başlangıçlar ve büyük hareketler yapmıyoruz??

YÜKSELEN ASLANİş hayatı olan YÜKSELEN Aslanlar; SON 2.5 yıldır işle ilgili konularda çok sorumluluk almış, çok çalışmış ve işinizi bir düzene oturtmak için fazlasıyla kafa yormuş, engeller, belirsizlikler ve gecikmelerle uğraşmış olabilirsiniz. Hayat sınavınız artık değişiyor. 2021'de ilişkilere daha ciddi bir gözle yaklaşma zamanı.. Eğer bekarsanız, 2021de ciddi bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bu sene evililik için uygun bir yıl. Hayatınızın karşılaşmasına hazır olun.

Eğer evli bir YÜKSELEN ASLAN iseniz, ilişkiniz testten geçebilir. Sağlam; köklü bir beraberliğiniz varsa daha da kök salacağı gibi, bitkisel hayatta olan bir evliliğiniz varsa 2021 ve 2022'de sonlanmalar yaşayabilirsiniz.

Bunun yanında şans gezegeni JÜPİTER sizi ortaklı işlerden, işbirliği gerektiren projelerden ve varsa hukuksal konularınız davalardan yana destekliyor. Ortaklı iş teklifleri alabilirsiniz. Yeni para kazanma yolları karşınıza çıkabilir.

2021'de kariyer alanında daha görünür ve tanınır hale gelebilirsiniz. Otorite figürleri, baba, patron gibi kişilerle gerginlikler, uzaklaşma ve özgürleşmeler de yaşayabilirsiniz. Ebeveynlerle ilgili konularda ani, süpriz gelişmeler olabilir. İşinizde yüksek teknoloji, e-ticaret, online sistemleri kullanmak size büyüme ve gelişme fırsatları sunacaktır.

2021 ve 2022 özellikle kalp dolaşım sisteminize DİKKAT etmeniz gerekiyor. Genetik yakınlığınız varsa doktor kontrollerinizi ihmal etmeyin.
30 Ocak -21 Şubat; 30 Mayıs -16 Haziran; 27 Eylül - 18 Ekim arası iletişimde, ticarette, sözleşmelerde yanlış anlamalar, gecikmeler ve iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Bu tarihlerde yeni başlangıçlar ve büyük hareketler yapmıyoruz ??YÜKSELEN BAŞAK


2021 yılında iş, sağlık ve günlük alışkanşıklarınızda yepyeni bir döngüye giriyorsunuz. İş yapma becerilerinizi geliştirmek, doğru projelere dâhil olmak, öğreneceğiniz ve geliştireceğiniz yeni yetenekler var. İçerisinde yüksek teknolojinin, grup aktivitelerinin, online çalışmaların olduğu işlerde meşguliyetiniz artacak. Çalışma sisteminiz kökten yenileniyor. Ya da iş değiştiriyorsunuz. Bu sene, sağlık, ilaç, medikal, bilgisayar , yazılım, elektrik elektronik, e-ticaret, bilgi teknolojileri sektörlerinden yana şanslısınız.

2021'de sağlığınıza, özellikle kalp dolaşım sistemi, sinir sistemi ve ayaklarınıza DİKKAT etmeniz gerekiyor.

Yurt dışı bağlantıları, akademik konular, eğitimler, hukuksal işler, medya ve yayıncılık alanında ani, süpriz gelişmeler yaşayabilir ve bu konularda ani BAŞLANGIÇLAR yaşayabilirsiniz. Farklı, sıradışı işler dönemi BAŞLIYOR ?

Neptün karşıt burcunuz olan Balıkta Balık'ta yavaş yavaş ilerlerken ruhsal ve kişisel gelişim konularıyla ilgilenebilir ve bu alana yatırımlar yapabilirsiniz.

Özellikle eş ya da partnerle ilgili konularda bazen yönsüzlükler, belirsizlikler, aşırı idealizasyon, aldanma durumları ortaya çıkabilir. Bitkisel hayatta olan ilişkiler için 2021 sonlanmalar getirecek.
Aşk alanında son 2.5 yıldır ağır abi SATÜRN'ü ağırladınız. Aşk, çocuklar, yaratıcı faaliyetler, yeteneklerinizi ortaya koyma alanında belki zorlandınız, gecikmeler ve sınırlamalar yaşadınız. Çok şükür 2021'de artık daha özgürsünüz. 8 Ocak itibarıyla aşk ve çocuklarla ilgili konularda yeni gelişmeler var. Özellikle 14 Mayıs - 28 Temmuz arasında ilişkiler be evlilikten yana şansınız yüksek olacak.

2021'de İKİZLER ve YAY ekseninde olan Ay ve Güneş Tutulmaları, iş hayatınız ve ailevi konularda önemli kararlar almanızı neden olabilir.

30 Ocak-21 Şubat, 30 Mayıs-16 Haziran, 27 Eylül-18 Ekim arası iletişimde, ticarette, anlaşma ve sözleşmelerde yanlış anlamalar, iletişim sorunları ve gecikmeler yaşayabilirsiniz. Ex aşklar geri dönebilir. Bu tarihlerde yeni başlangıçlar ve büyük hareketler yapmıyoruz ?YÜKSELEN TERAZİ

SON 2.5 yıldır astroloji haritanızın en dip alanından geçen Satürn, sizi aile, özel hayatınız, ebeveynler ve kariyer alanında sınadı. Belki gizli olan durumlar açığa çıktı ya da kör noktanızla yüzleşmek zorunda kaldınız. Artık bu kadar zorlanmaların ardından, küllerinizden yeniden doğmaya hazırsınız ?

2021 yılında fırsat ve gelişme alanınız, #aşk #ilişkiler, çocuklar, yaratıcı ifade, hobiler alanı olacak.Çocuk sahibi olmak isteyenler için 2021 güzel bir zaman...Severek yaptığınız bir hobiyi, profesyonel işiniz haline getirebilirsiniz. AŞKA bakış açınız, bağ kurma ve bağlanma biçiminiz değişiyor.

Bu yılki Ay ve Güneş Tutulmalarının etkisiyle; kendinizi geliştirme, hayata bakış açınızın değişmesi, eğitim, medya, basın yayın, hukuksal konular, dış ticaret, uluslar arası ilişkilerle ilgili konularda yeni gelişmeler var. Yakın çevre ilişkileri, kardeşler konusu hayat enerjinizi fazlasıyla tüketebilir.

19 Kasım'daki Ay Tutulması, finansal konularda zorluklar, ortaklı işlerde krizler, hastalık, ameliyat gibi durumları gündeminize taşıyabilir.

Yıl boyunca şans gezegeni JÜPİTER sizi sosyal çevre, yakın çalışmaları alanında da destekleyeceği için çevrenizi /networkünüzü geliştirebileceğiniz bir yıl olacak.Bazı dostluklarınız da sınavdan geçecek ve sonlanacak.
30 Ocak -21 Şubat, 30 Mayıs - 16 Haziran, 27 Eylül - 18 Ekim arası iletişimde, ticarette, sözleşmelerde gecikmeler, yanlış anlamalar ve iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Ex aşklar geri dönebilir. Bu tarihlerde yeni başlangıçlar ve büyük hareketler yapmıyoruz ?YÜKSELEN AKREP


SON 2.5 yıldır eğitsel ve zihinsel konular, yakın çevre /iş ilişkileri, eğitimler, yolculuklar fazlaca meşguliyet ve sorumluluk getirmiş olabilir.

2021'de şansı, gelişmeyi ve büyümeyi anlatan gezegen JÜPİTER sizi ev, aile, gayrimenkul, geçmişiniz, ebeveynler ve özel hayat konularında destekleyecek.

Sorumluluk gezegeni SATÜRN'ÜN de bu alanda olması bu konularda size sorumluluk ve meşguliyetler de getirecektir.

Hayatınız temelden yeniden yapılanmaya başlayacak. Zümrüd-ü Anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğabilirsiniz. İşinizi ve toplumdaki statünüzü ciddi şekilde yeniden değerlendirecek; bu konuları masaya yatıracak ve bazı önemli kararlar alacaksınız. Akrepler için bazı krizleri fırsata çevirmek; diğer burçlara göre daha kolay olabilir. Kör noktalarınızla yüzleşmek ve buz dağının altında yatan yeteneklerinizi uyandırmak için 2021 güzel bir yıl???

15 Mayıs - 27 Temmuz 2021 şans gezegeni JÜPİTER'in destekleyici açılarıyla AŞK alanında güzel gelişmeler ve fırsatlar var. Bu tarihlerdeki karşılaşmalarınıza dikkat edin.

İkizler ve YAY eksenindeki Ay ve Güneş Tutulmaları, sizi para, finansal kaynaklar ve kendinize verdiğiniz değer ile ilgili konularda yeni gelişmelere doğru yönlendirebilir. Para kazanma ve iş yapma biçiminiz değişiyor.

19 Kasım'da tam zıt burcunuz ve tamamlayıcı Burcunuz olan Boğa' da olacak olan Ay Tutulması ile ilişkilerde ve ortaklı işlerde sonlanmalar yaşayabilirsiniz.

30 Ocak - 21 Şubat; 30 Mayıs - 16 Haziran, 27 Eylül - 18 Ekim arası iletişimde, ticarette, sözleşmelerde yanlış anlamalar, gecikmeler ve iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Ex aşklar geri dönebilir. Bu tarihlerde yeni başlangıçlar ve büyük hareketler yapmıyoruz ?
YÜKSELEN YAY


2021'deki Ay ve Güneş Tutulmaları YAY ve İKİZLER ekseninde olacağı için bu yıl sizin için hayatınızda ilişkiler alanında yeni BAŞLANGIÇLAR olacaktır. Kadersel bazı gelişmeler sizi evliliğe ya da evliliğin sonlanmasına, önemli ilişkilere, ortaklı işlere, grup çalışmalarına ve işbirliği gereken durumlara çekebilir.

Bazı önemli kararlar alırken, inatçı/fanatik düşünmek, kişisel inanç ve yargılarınızı çok ön plânda tutmak, başkalarının fikir ve düşüncelerine kulak asmamak ve kazan /kazan durumu yaratmamak özelikle bu yıl sizi ZORLAYICI durumlara sokabilir. İki iş, iki teklif, iki kişi, iki önemli karar gibi çifte durumlar arasında seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Fırsatlar, şans gezegeni JÜPİTER sizi bu yıl eğitsel /zihinsel alanda, pazarlıklar, anlaşmalar, görüşmeler, raporlar, sunumlar, teknik işler, bolca online /yüzyüze iletişim, yaratıcı projeler ve yakın çevre ilişkileri konusunda destekleyecektir. Yakın çevreniz ve networkünüzü genişliyor. Yabancılar, farklı kültürler hayatınıza daha çok dahil olabilir. Özellikle teknoloji, yazılım ve teknik işlerde yeni fırsatlar söz konusu.

17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık civarı oluşacak olan Satürn - Uranüs karesi, işte ani değişiklere, re- organizasyona, sağlığınızla ılgili aniden gelişebilecek hassasiyetlere dikkat çekiyor.
Aşk alanında bu yıl kadersel karşılaşmalar ve tanışmalar deneyimleyebilirsiniz.

30 Ocak -21 Şubat, 30 Mayıs - 16 Haziran, 27 Eylül - 18 Ekim arası iletişimde, ticarette, sözleşmelerde gecikmeler ve yanlış anlamalar yaşayabilirsiniz. Ex aşklar geri dönebilir. Bu tarihlerde yeni başlangıçlar ve büyük hareketler yapmıyoruz ?

Satürn etkisiyle bu yıl, daha gerçekçi, mantıklı, orjinal, ekstrem ve denenmemiş deneyen tarzda düşünmeye başlayabilirsiniz. Düşünce sisteminizin yazılım kodları değişiyor.

YÜKSELEN OĞLAKSON 2.5 yıldır yükselen burcunuzda transit eden sorumluluk gezegeni Satürn etkisiyle, hayatınızın bazı alanlarında oldukça zor, kısıtlayıcı deneyimler yaşamış olabilirsiniz..

2021 finansal kaynaklarınızı sil baştan yeniden değerlendireceğiniz, maddi konularda yeniden bir yapılanma içerisine gireceğiniz bir yıl olacak. Yeni bir iş, iş yapma şeklinizin ve paraya bakış açınızın değişmesi oldukça muhtemel. Bu alanda denenmemiş denemeli, inisiyatif kullanmalısınız. Geleneksel, bildik yollardan ilerlemek maddi açıdan artık sizi tatmin etmeyecek. İçinde yeni teknolojilerin olduğu, bireysel ve bağımsız yapılan işleri de düşünmelisiniz. Daha fazla kazanma ve daha fazla harcama eğiliminde olabilirsiniz.

2021-22 yılları, birikiminiz varsa gayrimenkul ile ilgili konularda şanslı olduğunuz bir yıl olacak.

Aşka, ilişkilere bakış açınız 2019'dan beri ani, süpriz ve bazen sarsıcı biçimde değişmeye başladı. Çizginizin dışında olan birliktelikler yaşayıp ya da yapmam dediklerinizi yapar hale gelerek ilişki dünyanızda gel gitler yaşıyorsunuz. 2021'de size süpriz aşklar var. Hızlı şekilde başlayıp aniden de sonlanabilir. Özellikle 17 Şubat - 15 Haziran- 24 Aralık tarihleri civarında aşk, çocuklar, yaratıcı ifade ve finansal kaynaklar konusunda süpriz gelişmelere çok açıksınız. Süpriz hamilelik de gündeminize düşebilir.

26 Mayıs - 10 Haziran- 4 Aralık tarihleri arasında İKİZLER ve YAY ekseninde olacak olan Ay ve Güneş Tutulmaları ile sağlık ve iş konularında bazı gündemler açığa çıkmakta. Bedensel sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemi yeni bir tedaviye başlama, detoks, diyet, spor ve ruhsal arınma için değerlendirebilirsiniz. Ruhsal ve fiziksel sağlığınıza, bakımınıza yatırım yapın.

Bu tarihler civarında, İş, kariyer konuları ve günlük rutin işlerinizde yeni başlangıçlar var. İnsanlardan fazla izole olmamanız, işbirliklerine açık olmanız ve iş bağlantılarımız yeniden canlandırmanız gereken bir dönem.

14 Mayıs - 28 Temmuz arası yakın çevre ilişkileri, yolculuklar, eğitimler, görüşmeler ve anlaşmalar bakımından şanslısınız ??????


YÜKSELEN KOVA2021'in EN ŞANSLI BURCU sizsiniz.

2021'de ŞANS , bolluk bereket ve kendiliğinden gelen fırsatları anlatan JÜPİTER sizin hayatınıza dokunacak.

Hayatınızda yeni bir sayfa açılıyor. Kendinizi, hayata bakış açınızı, kişisel imajınızı yeniden yapılandıracağınız yeni bir yıla merhaba diyorsunuz. Yeni sorumluluklar alarak, YENİ BAŞLANGIÇLAR içinde olacaksınız.

Bu bazen işinizde elinizi taşın altına koymak, bir yuva kurmak, çocuk sahibi olmak ve bir amacınızı gerçekleştirmek için çok çalışmak anlamına geliyor.
Yabancılar, uluslar arası işler, eğitimler, yolculuklar, grup /takım çalışmaları, teknik/on-line sistemler, arkadaşlıklar, işbirlikleri açısından şanslı olduğunuz bir yıl ??

Kovada transit edecek olan Satürn ve Boğa Burcundaki URANÜS'ün 17 Şubat - 15 Haziran ve 24 Aralık tarihleri civarı kare AÇILARI etkisiyle; ev, yuva, aile, aile kökleri, ebeveynler, gayrimenkul, emlak gibi konularda hayatınızda ani süpriz kararlar alabilir, özgürleşme, kopma hırsınız çoğalabilir ve kendinize yeni bir DÜZEN kurma ile ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu tarihlerde çok sağlam durun ve psikolojinizi bozmayın. İçinizde ve bilinçaltınızda uzun süredir tuttuğunuz enerjiler patlayabilir. Sizi hayatta geride tutan, görünmemenize sebep olan parçalarınızda kırılmalar, çözülmeler yaşayabilirsiniz. Bırakın sizden gitmesi gereken şeyler gitsin ve yeniye yer açın ??
Bu yıl 26 Mayıs - 10 Haziran - 4 Aralık tarihleri civarı İkizler ve YAY ekseninde gerçekleşecek olan Ay ve Güneş Tutulmaları ile #ilişkiler, aşk konusunda önemli kadersel karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Aşka bakış açınız değişebilir ve yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Ya da çocuklarla ilgili hamilelik gibi süpriz gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ve özgüveninizi ortaya koymanız gereken bir yıl.

30 Ocak- 21 Şubat, 30 Mayıs- 16 Haziran , 27 Eylül- 18 Ekim arası iletişimde, ticarette, sözleşmelerde yanlış anlamalar, gecikmeler YAŞAYABİLİRSİNİZ. Ex aşklar geri dönebilir. Bu tarihlerde yeni başlangıçlar ve büyük hareketler yapmıyoruz ?YÜKSELEN BALIK2021'de iç dünyanızı ve psikolojinizi yeniden yapılandırıcı etkiler var. Eskiye göre daha özgür, kabına sığmayan, isyankar, daha kolay hayır diyen ve sınır çizen bir düşünce sistemine doğru evrilebilirsiniz. İçinizdeki yaratıcı ve buluşçu yeteneklerinizi keşfetmek bu yıl daha kolay. Ruhsal, sanatsal, ezoterik, psikolojik çalışmalara çekilebilirsiniz.

Korkularınız ve bilinçaltı blokajlarınız ile daha rahat yüzleşebilecebiliğiniz bir yıl. Korunduğunuzu da hissedeceksiniz. Kolektife ya da başkalarına hizmet eden grup/takım çalışmaları içinde yer alabilirsiniz. Ayrıca ruhsal ve fiziksel sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Dolaşım sisteminiz bu yıl hassas hale gelebilir.

Bu yıl eğitsel/zihinsel alanda yeni BAŞLANGIÇLAR var. Yeni bir eğitime başlayabilir ya da eğitim verebilirsiniz. Yapmam ya da yapamam dediğiniz şeyleri yapar hale gelebilirsiniz. Online sistemleri daha çok kullanacaksınız.Haritanız size yaptığınız işte kendinizi daha çok duyurun diyor?? Daha çok PR, dijital pazarlama, kitlesel iletişim araçlarını kullanmak sizi daha avantajlı bir hale getirecektir.

Yakın çevre ilişkileriniz, kardeşler, yakın akrabalarla ilgili 17 Şubat, 15 Haziran ve 24 Aralık civarında beklemedik, süpriz gelişmeler olabilir.


14 Mayıs - 28 Temmuz arası Şans gezegeni JÜPİTER, BALIK burcuna geçiş yapıyor. Bu tarihlerde AŞK'ta güzel ve süpriz gelişmeler var.. Yeni ilişkiler mümkün olmakla beraber, eğer süregelen bir evlilik ya da birliktelik varsa, bu dönemde ilişkiniz geliştiren ve yükselten olumlu gelişmeler ve paylaşımlar sizi oldukça mutlu edebilir.Kendinize iyi davranın. Mutlu yıllar
Zeynep Dilek Yılmaz