2021 kasım dış gebelik hikayem

benisaymayinkardesim

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2021
18
13
Merhaba arkadaşlar, sıkıntılı ve zorlu geçen iki günümü belki yaşayanlara yardımı olur diye yazmak istedim. Nitekim bahsettiğim süre içinde hastanede yatarken konuyla ilgili bütün yazıları okudum; zaman zaman moralim bozuldu zaman zaman umut oldu. Umut olması dileği ile diyerek başlıyorum…

4 yıllık evliyiz, yaşlarımız 30. 4 ay önce eşimle bebek deneme kararı alıp denemeye başladık. kovid geçirdiğimiz süreçte 14 gün karantinada kalırken de yumurtlama gününü değerlendirdik. tesadüf o ki adetimin geciktiği ilk gün çift çizgiyi gördüm. Akşamı özel bir hastanede gidip kan verdik ve beta değerim 30 küsür çıktı, ilk adet tarihime göre hesaplayınca 3.hafta bitmiş 4e giriliyor olarak hesaplandı. Merak edip ertesi gün yani ilk kandan yaklaşık 12 saat sonra tekrar kan verdim bu sefer de 50 küsür değeri gördük. İlk gebeliğim olduğu için ve konuya uzak olduğum için aile hekimim folik asit yazdı ve genel olarak beni ilk aylarda oluşabilecek komplikasyonlarla ilgili bilgilendirdi ve ilk dış gebelik terimini işte orada duydum. Aklıma gelmişken belirteyim 4 aydır olursa olur diyerek denememize rağmen herhangi bir folik asit vitamin vb bişey kullanmadım. Neyse çok uzatmayayım. öğrendikten 6 gün sonra akşam üzeri sağ kasığıma bıçak saplanırcasına bir ağrı girdi ama işin Aslı çok da üzerinde durmadım 2 saat içerisinde azalsa da ağrı beni sıkıştırıyordu, akşam 6 gibi tuvalete girdiğimde çamaşırımda kan gördüm ve hemen pazar akşam olduğu için kadın doğum acili olan bir devlet hastanesine gittik ve işte herşey şimdi başlıyordu…
Düzenli adet gören, günü sekmeyen biraz da hastane sevmeyen biri olarak bu yaşıma kadar bir kadın doğum muayenem olmamıştı ta ki o akşama kadar. Vajinal ultrasonla o akşam tanıştım, korkunçtu… Oraya git oraya gel yok üstten de bakalım yok bidaha alttan görelim derken ‘dış gebelik şüphesi’ teşhisi ile yatırıldım. Kanamam var, bana durumunla ilgili iki kelime söyleyen yok, refakatçı yasak… sadece ağlıyordum hayatımın en uzun gecelerinden biriydi. Beta değerim 900 küsür olarak ölçüldü o akşam. Bana gecenin bi vakti ağlarken gelip ‘iç kanamam olduğunu, ölebileceğimi, acilen ameliyata alınmam durumunda tüplerimi, yunurtalıklarımı, rahmimi kaybedebileceğini, bağırsaklarının zarar görebileceğini biliyorum kabul ediyorum’ kağıtları yazdırıp imzalattılar ve ben iç kanamam olduğunu o an öğrendim. Bi şekilde sabah oldu tekrardan o doktordan o doktora beni gezdirip alttan üstten muayeneye devam ettiler ama sonuç yok, hep yanında soru işareti koydukları dış gebelik teşhisi.. En sonunda eşimin de canına tak etti ve daha önceden adını duyduğumuz, perinatoloji( yüksek riskli gebelik) uzmanı özel muayenesi olan bir doktorun yanına gitmek üzere o halde çıkış yaptık. Çıkmak için neler yazıp imzaladığımı yazıp uzatmak istemiyorum standart hastanenin kendini güvene alma işleri… doktor beni tek seferde muayene ile bir iç kanama geçiriyorsun, hiç vaktin yok acilen ameliyata alınmalısın,ister geri dön hastanede yaptır ister ücreti dahilinde ben yapayım dedi. Çok şükür maddi bir sıkıntımız yok, güvendiğimiz bir hoca olduğu için kendisinin yapmasını rica ettim ve beni ameliyatlarını yaptığı özel hastanede girişimin dahi yapılarak vakit kaybetmeme müsade etmeyerek labraskopik dış gebelik ameliyatına aldı. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyat ve 40dk sürmüş. Uyandığımda son derece iyi hissediyordum, ameliyatım da çok güzel geçmiş. Sağ tüpteydi sıkıntı, dün akşamdan sabaha tüp kanaya kanaya da olsa zarar görmeden dışarı atmayı başarmış.kesmeden biçmeden bir zarar vermeden temizlediğini söyledi hatta görüp içimiz rahat etsin diye tüm ameliyatı çektiği CD’yi önce anlatarak bize izletti arkasından da bize verdi. 1 gece yattım ertesi gün sabah muayenem yapıldıktan sonra yürüyerek hastaneden çıkıp evime kavuştum. Bugün tekrar muayenem vardı yine herşeyin çok iyi durumda olduğunu, 2 adet dönemi geçirdikten sonra tekrar deneyebileceğimizi, tüplerde öncesinde de fiziksel bir sorun olmadığını tamamen talihsizlik sonucu karşılaştığımızı ifade etti. Sigara,alkol vs kullanmıyoruz, genetik bir rahatsızlığımız yok. Kendimce acaba diyorum kovid geçirdiğimiz dönemde olduğu için mi böyle oldu…Bilemiyorum tabi. Neyse En önemlisi ben sağlığıma kavuştum, özellikle o ilk hastanede geçen geceyi bi ben bi Allah bilir. Umarım herkes bu şanssızlığı en sağlıklı şekilde atlatır ve evine,ailesine döner. Sizleri sıkmamış olmayı umarak burada sonlandırıyorum.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, 14 kasım 2021 pazar akşamı başlayın 16 kasım 2021 de biten zorlu iki günümü belki yaşayanlara yardımı olur diye yazmak istedim. Nitekim bahsettiğim süre içinde hastanede yatarken konuyla ilgili bütün yazıları okudum; zaman zaman moralim bozuldu zaman zaman umut oldu. Umut olması dileği ile diyerek başlıyorum…

4 yıllık evliyiz, yaşlarımız 30. 4 ay önce eşimle bebek deneme kararı alıp denemeye başladık. Ekimin son iki haftası kovid geçirdiğimiz süreçte 14 gün karantinada kalırken de yumurtlama gününü değerlendirdik. tesadüf o ki adetimin geciktiği ilk gün olan 8 kasımda çift çizgiyi gördüm. Akşamı özel bir hastanede gidip kan verdik ve beta değerim 32 küsür çıktı. Merak edip salı günü yani ilk kandan yaklaşık 12 saat sonra tekrar sağlık ocağında kan verdim bu sefer de 57 küsür değeri gördük. İlk gebeliğim olduğu için ve konuya uzak olduğum için aile hekimim folik asit yazdı ve genel olarak beni ilk aylarda oluşabilecek komplikasyonlarla ilgili bilgilendirdi ve ilk dış gebelik terimini işte orada duydum. Aklıma gelmişken belirteyim 4 aydır olursa olur diyerek denememize rağmen herhangi bir folik asit vitamin vb bişey kullanmadım. Neyse çok uzatmayayım 14 kasım akşam üzeri saat 4 gibi sağ kasığıma bıçak saplanırcasına bir ağrı girdi ama işin Aslı çok da üzerinde durmadım 2 saat içerisinde azalsa da ağrı beni sıkıştırıyordu, akşam 6 gibi tuvalete girdiğimde çamaşırımda kan gördüm ve hemen pazar akşam olduğu için kadın doğum acili olan bir devlet hastanesine gittik ve işte herşey şimdi başlıyordu…
Düzenli adet gören, günü sekmeyen biraz da hastane sevmeyen biri olarak bu yaşıma kadar bir kadın doğum muayenem olmamıştı ta ki o akşama kadar. Vajinal ultrasonla o akşam tanıştım, korkunçtu… Oraya git oraya gel yok üstten de bakalım yok bidaha alttan görelim derken ‘dış gebelik şüphesi’ teşhisi ile yatırıldım. Kanamam var, bana durumunla ilgili iki kelime söyleyen yok, refakatçı yasak… sadece ağlıyordum hayatımın en uzun gecelerinden biriydi. Beta değerim 980 olarak ölçüldü o akşam. Bana gecenin bi vakti ağlarken gelip ‘iç kanamam olduğunu, ölebileceğimi, acilen ameliyata alınmam durumunda tüplerimi, yunurtalıklarımı, rahmimi kaybedebileceğini, bağırsaklarının zarar görebileceğini biliyorum kabul ediyorum’ kağıtları yazdırıp imzalattılar ve ben iç kanamam olduğunu o an öğrendim. Bi şekilde sabah oldu tekrardan o doktordan o doktora beni gezdirip alttan üstten muayeneye devam ettiler ama sonuç yok, hep yanında soru işareti koydukları dış gebelik teşhisi.. En sonunda eşimin de canına tak etti ve daha önceden adını duyduğumuz riskli gebelik uzmanı özel muayenesi olan bit doktorun yanına gitmek üzere o halde çıkış yaptık. Neler yazıp imzaladığımı yazıp uzatmak istemiyorum standart hastanenin kendini güvene alma işleri… doktor beni tek seferde muayene ile bir iç kanama geçiriyorsun, hiç vaktin yok acilen ameliyata alınmalısın,ister geri dön hastanede yaptır ister ücreti dahilinde ben yapayım dedi. Çok şükür maddi bir sıkıntımız yok, güvendiğimiz bir hoca olduğu için kendisinin yapmasını rica ettim ve beni ameliyatlarını yaptığı özel hastanede girişimin dahi yapılarak vakit kaybetmeme müsade etmeyerek labraskopik dış gebelik ameliyatına aldı. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyat ve 40dk sürmüş. Uyandığımda son derece iyi hissediyordum, ameliyatım da çok güzel geçmiş. Sağ tüpteydi sıkıntı, dün akşamdan sabaha tüp kanaya kanaya da olsa zarar görmeden dışarı atmayı başarmış.kesmeden biçmeden bir zarar vermeden temizlediğini söyledi hatta görüp içimiz rahat etsin diye tüm ameliyatı çektiği CD’yi önce anlatarak bize izletti arkasından da bize verdi. 1 gece yattım ertesi gün sabah 7de muayenem yapıldıktan sonra yürüyerek hastaneden çıkıp evime kavuştum. Bugün tekrar muayenem vardı yine herşeyin çok iyi durumda olduğunu, 2 adet dönemi geçirdikten sonra tekrar deneyebileceğimizi, tüplerde öncesinde de fiziksel bir sorun olmadığını tamamen talihsizlik sonucu karşılaştığımızı ifade etti. Sigara,alkol vs kullanmıyoruz, genetik bir rahatsızlığımız yok. Kendimce acaba diyorum kovid geçirdiğimiz dönemde olduğu için mi böyle oldu…Bilemiyorum tabi. Neyse En önemlisi ben sağlığıma kavuştum, özellikle o ilk hastanesinde geçen geceyi bi ben bi Allah bilir. Umarım herkes bu şanssızlığı en sağlıklı şekilde atlatır ve evine,ailesine döner. Sizleri sıkmamış olmayı umarak burada sonlandırıyorum.
Çok geçmiş olsun.
Allahım bir daha yaşatmasın. Ne size nede bir başkasına.

Merhaba arkadaşlar, 14 kasım 2021 pazar akşamı başlayın 16 kasım 2021 de biten zorlu iki günümü belki yaşayanlara yardımı olur diye yazmak istedim. Nitekim bahsettiğim süre içinde hastanede yatarken konuyla ilgili bütün yazıları okudum; zaman zaman moralim bozuldu zaman zaman umut oldu. Umut olması dileği ile diyerek başlıyorum…

4 yıllık evliyiz, yaşlarımız 30. 4 ay önce eşimle bebek deneme kararı alıp denemeye başladık. Ekimin son iki haftası kovid geçirdiğimiz süreçte 14 gün karantinada kalırken de yumurtlama gününü değerlendirdik. tesadüf o ki adetimin geciktiği ilk gün olan 8 kasımda çift çizgiyi gördüm. Akşamı özel bir hastanede gidip kan verdik ve beta değerim 32 küsür çıktı. Merak edip salı günü yani ilk kandan yaklaşık 12 saat sonra tekrar sağlık ocağında kan verdim bu sefer de 57 küsür değeri gördük. İlk gebeliğim olduğu için ve konuya uzak olduğum için aile hekimim folik asit yazdı ve genel olarak beni ilk aylarda oluşabilecek komplikasyonlarla ilgili bilgilendirdi ve ilk dış gebelik terimini işte orada duydum. Aklıma gelmişken belirteyim 4 aydır olursa olur diyerek denememize rağmen herhangi bir folik asit vitamin vb bişey kullanmadım. Neyse çok uzatmayayım 14 kasım akşam üzeri saat 4 gibi sağ kasığıma bıçak saplanırcasına bir ağrı girdi ama işin Aslı çok da üzerinde durmadım 2 saat içerisinde azalsa da ağrı beni sıkıştırıyordu, akşam 6 gibi tuvalete girdiğimde çamaşırımda kan gördüm ve hemen pazar akşam olduğu için kadın doğum acili olan bir devlet hastanesine gittik ve işte herşey şimdi başlıyordu…
Düzenli adet gören, günü sekmeyen biraz da hastane sevmeyen biri olarak bu yaşıma kadar bir kadın doğum muayenem olmamıştı ta ki o akşama kadar. Vajinal ultrasonla o akşam tanıştım, korkunçtu… Oraya git oraya gel yok üstten de bakalım yok bidaha alttan görelim derken ‘dış gebelik şüphesi’ teşhisi ile yatırıldım. Kanamam var, bana durumunla ilgili iki kelime söyleyen yok, refakatçı yasak… sadece ağlıyordum hayatımın en uzun gecelerinden biriydi. Beta değerim 980 olarak ölçüldü o akşam. Bana gecenin bi vakti ağlarken gelip ‘iç kanamam olduğunu, ölebileceğimi, acilen ameliyata alınmam durumunda tüplerimi, yunurtalıklarımı, rahmimi kaybedebileceğini, bağırsaklarının zarar görebileceğini biliyorum kabul ediyorum’ kağıtları yazdırıp imzalattılar ve ben iç kanamam olduğunu o an öğrendim. Bi şekilde sabah oldu tekrardan o doktordan o doktora beni gezdirip alttan üstten muayeneye devam ettiler ama sonuç yok, hep yanında soru işareti koydukları dış gebelik teşhisi.. En sonunda eşimin de canına tak etti ve daha önceden adını duyduğumuz, perinatoloji( yüksek riskli gebelik) uzmanı özel muayenesi olan bir doktorun yanına gitmek üzere o halde çıkış yaptık. Çıkmak için neler yazıp imzaladığımı yazıp uzatmak istemiyorum standart hastanenin kendini güvene alma işleri… doktor beni tek seferde muayene ile bir iç kanama geçiriyorsun, hiç vaktin yok acilen ameliyata alınmalısın,ister geri dön hastanede yaptır ister ücreti dahilinde ben yapayım dedi. Çok şükür maddi bir sıkıntımız yok, güvendiğimiz bir hoca olduğu için kendisinin yapmasını rica ettim ve beni ameliyatlarını yaptığı özel hastanede girişimin dahi yapılarak vakit kaybetmeme müsade etmeyerek labraskopik dış gebelik ameliyatına aldı. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyat ve 40dk sürmüş. Uyandığımda son derece iyi hissediyordum, ameliyatım da çok güzel geçmiş. Sağ tüpteydi sıkıntı, dün akşamdan sabaha tüp kanaya kanaya da olsa zarar görmeden dışarı atmayı başarmış.kesmeden biçmeden bir zarar vermeden temizlediğini söyledi hatta görüp içimiz rahat etsin diye tüm ameliyatı çektiği CD’yi önce anlatarak bize izletti arkasından da bize verdi. 1 gece yattım ertesi gün sabah 7de muayenem yapıldıktan sonra yürüyerek hastaneden çıkıp evime kavuştum. Bugün tekrar muayenem vardı yine herşeyin çok iyi durumda olduğunu, 2 adet dönemi geçirdikten sonra tekrar deneyebileceğimizi, tüplerde öncesinde de fiziksel bir sorun olmadığını tamamen talihsizlik sonucu karşılaştığımızı ifade etti. Sigara,alkol vs kullanmıyoruz, genetik bir rahatsızlığımız yok. Kendimce acaba diyorum kovid geçirdiğimiz dönemde olduğu için mi böyle oldu…Bilemiyorum tabi. Neyse En önemlisi ben sağlığıma kavuştum, özellikle o ilk hastanesinde geçen geceyi bi ben bi Allah bilir. Umarım herkes bu şanssızlığı en sağlıklı şekilde atlatır ve evine,ailesine döner. Sizleri sıkmamış olmayı umarak burada sonlandırıyorum.
Çok geçmiş olsun Rabbim daha beterinden korusun. Çok duydum kovid geçirip düşük yapan dış gebelik yaşayan kovidden de olabilir diye düşünüyor insan

Çok geçmiş olsun Rabbim daha beterinden korusun. Çok duydum kovid geçirip düşük yapan dış gebelik yaşayan kovidden de olabilir diye düşünüyor insan
Ne kadar da olsa yeni bir hastalık her gün yeni bişeyini duyarken insanın içine kurt düşüyor işte, vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim..

Düzenli adet gören, günü sekmeyen biraz da hastane sevmeyen biri olarak bu yaşıma kadar bir kadın doğum muayenem olmamıştı ta ki o akşama kadar. Vajinal ultrasonla o akşam tanıştım, korkunçtu… Oraya git oraya gel yok üstten de bakalım yok bidaha alttan görelim derken ‘dış gebelik şüphesi’ teşhisi ile yatırıldım. Kanamam var, bana durumunla ilgili iki kelime söyleyen yok, refakatçı yasak… sadece ağlıyordum hayatımın en uzun gecelerinden biriydi. Beta değerim 980 olarak ölçüldü o akşam. Bana gecenin bi vakti ağlarken gelip ‘iç kanamam olduğunu, ölebileceğimi, acilen ameliyata alınmam durumunda tüplerimi, yunurtalıklarımı, rahmimi kaybedebileceğini, bağırsaklarının zarar görebileceğini biliyorum kabul ediyorum’ kağıtları yazdırıp imzalattılar ve ben iç kanamam olduğunu o an öğrendim. Bi şekilde sabah oldu tekrardan o doktordan o doktora beni gezdirip alttan üstten muayeneye devam ettiler ama sonuç yok, hep yanında soru işareti koydukları dış gebelik teşhisi.. En sonunda eşimin de canına tak etti ve daha önceden adını duyduğumuz, perinatoloji( yüksek riskli gebelik) uzmanı özel muayenesi olan bir doktorun yanına gitmek üzere o halde çıkış yaptık. Çıkmak için neler yazıp imzaladığımı yazıp uzatmak istemiyorum standart hastanenin kendini güvene alma işleri… doktor beni tek seferde muayene ile bir iç kanama geçiriyorsun, hiç vaktin yok acilen ameliyata alınmalısın,ister geri dön hastanede yaptır ister ücreti dahilinde ben yapayım dedi. Çok şükür maddi bir sıkıntımız yok, güvendiğimiz bir hoca olduğu için kendisinin yapmasını rica ettim ve beni ameliyatlarını yaptığı özel hastanede girişimin dahi yapılarak vakit kaybetmeme müsade etmeyerek labraskopik dış gebelik ameliyatına aldı. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyat ve 40dk sürmüş. Uyandığımda son derece iyi hissediyordum, ameliyatım da çok güzel geçmiş. Sağ tüpteydi sıkıntı, dün akşamdan sabaha tüp kanaya kanaya da olsa zarar görmeden dışarı atmayı başarmış.kesmeden biçmeden bir zarar vermeden temizlediğini söyledi hatta görüp içimiz rahat etsin diye tüm ameliyatı çektiği CD’yi önce anlatarak bize izletti arkasından da bize verdi. 1 gece yattım ertesi gün sabah 7de muayenem yapıldıktan sonra yürüyerek hastaneden çıkıp evime kavuştum. Bugün tekrar muayenem vardı yine herşeyin çok iyi durumda olduğunu, 2 adet dönemi geçirdikten sonra tekrar deneyebileceğimizi, tüplerde öncesinde de fiziksel bir sorun olmadığını tamamen talihsizlik sonucu karşılaştığımızı ifade etti. Sigara,alkol vs kullanmıyoruz, genetik bir rahatsızlığımız yok. Kendimce acaba diyorum kovid geçirdiğimiz dönemde olduğu için mi böyle oldu…Bilemiyorum tabi. Neyse En önemlisi ben sağlığıma kavuştum, özellikle o ilk hastanesinde geçen geceyi bi ben bi Allah bilir. Umarım herkes bu şanssızlığı en sağlıklı şekilde atlatır ve evine,ailesine döner. Sizleri sıkmamış olmayı umarak burada sonlandırıyorum

Düzenli adet gören, günü sekmeyen biraz da hastane sevmeyen biri olarak bu yaşıma kadar bir kadın doğum muayenem olmamıştı ta ki o akşama kadar. Vajinal ultrasonla o akşam tanıştım, korkunçtu… Oraya git oraya gel yok üstten de bakalım yok bidaha alttan görelim derken ‘dış gebelik şüphesi’ teşhisi ile yatırıldım. Kanamam var, bana durumunla ilgili iki kelime söyleyen yok, refakatçı yasak… sadece ağlıyordum hayatımın en uzun gecelerinden biriydi. Beta değerim 980 olarak ölçüldü o akşam. Bana gecenin bi vakti ağlarken gelip ‘iç kanamam olduğunu, ölebileceğimi, acilen ameliyata alınmam durumunda tüplerimi, yunurtalıklarımı, rahmimi kaybedebileceğini, bağırsaklarının zarar görebileceğini biliyorum kabul ediyorum’ kağıtları yazdırıp imzalattılar ve ben iç kanamam olduğunu o an öğrendim. Bi şekilde sabah oldu tekrardan o doktordan o doktora beni gezdirip alttan üstten muayeneye devam ettiler ama sonuç yok, hep yanında soru işareti koydukları dış gebelik teşhisi.. En sonunda eşimin de canına tak etti ve daha önceden adını duyduğumuz, perinatoloji( yüksek riskli gebelik) uzmanı özel muayenesi olan bir doktorun yanına gitmek üzere o halde çıkış yaptık. Çıkmak için neler yazıp imzaladığımı yazıp uzatmak istemiyorum standart hastanenin kendini güvene alma işleri… doktor beni tek seferde muayene ile bir iç kanama geçiriyorsun, hiç vaktin yok acilen ameliyata alınmalısın,ister geri dön hastanede yaptır ister ücreti dahilinde ben yapayım dedi. Çok şükür maddi bir sıkıntımız yok, güvendiğimiz bir hoca olduğu için kendisinin yapmasını rica ettim ve beni ameliyatlarını yaptığı özel hastanede girişimin dahi yapılarak vakit kaybetmeme müsade etmeyerek labraskopik dış gebelik ameliyatına aldı. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyat ve 40dk sürmüş. Uyandığımda son derece iyi hissediyordum, ameliyatım da çok güzel geçmiş. Sağ tüpteydi sıkıntı, dün akşamdan sabaha tüp kanaya kanaya da olsa zarar görmeden dışarı atmayı başarmış.kesmeden biçmeden bir zarar vermeden temizlediğini söyledi hatta görüp içimiz rahat etsin diye tüm ameliyatı çektiği CD’yi önce anlatarak bize izletti arkasından da bize verdi. 1 gece yattım ertesi gün sabah 7de muayenem yapıldıktan sonra yürüyerek hastaneden çıkıp evime kavuştum. Bugün tekrar muayenem vardı yine herşeyin çok iyi durumda olduğunu, 2 adet dönemi geçirdikten sonra tekrar deneyebileceğimizi, tüplerde öncesinde de fiziksel bir sorun olmadığını tamamen talihsizlik sonucu karşılaştığımızı ifade etti. Sigara,alkol vs kullanmıyoruz, genetik bir rahatsızlığımız yok. Kendimce acaba diyorum kovid geçirdiğimiz dönemde olduğu için mi böyle oldu…Bilemiyorum tabi. Neyse En önemlisi ben sağlığıma kavuştum, özellikle o ilk hastanesinde geçen geceyi bi ben bi Allah bilir. Umarım herkes bu şanssızlığı en sağlıklı şekilde atlatır ve evine,ailesine döner. Sizleri sıkmamış olmayı umarak burada sonlandırıyorum.
Öncelikle çok çok geçmiş olsun. Bende 7 Kasım'da 98 değerle hamile olduğumu öğrendim. 18 Kasım'da doktor randevum vardı yani son adet tarihime göre 5+5 haftalıkken gittim. Ama ne karından nede vajinal ultrasondan kese görünmedi. Tekrar beta HCG istedi sonuç 5882 çıktı, artış çok iyi dedi. Ama yine kese gözükmedi. Dış gebelikten başta şüphelenildi ama dış gebeliğe dair bir bulgum yok benimde ne bir ağrı ne bir kanama lekelenme vs hiç birşey yok. İki doktorda göremedi. Şimdi herşey pazartesi belli olucak, inşallah dış gebelik geçirmiyorumdur :KK43: ameliyatınızın kolay ve güzel geçmesine sevindim. Eğer benimde böyle bir durumum varsa sorunsuz geçer inşallah. Tekrardan çok çok geçmiş olsun

Öncelikle çok çok geçmiş olsun. Bende 7 Kasım'da 98 değerle hamile olduğumu öğrendim. 18 Kasım'da doktor randevum vardı yani son adet tarihime göre 5+5 haftalıkken gittim. Ama ne karından nede vajinal ultrasondan kese görünmedi. Tekrar beta HCG istedi sonuç 5882 çıktı, artış çok iyi dedi. Ama yine kese gözükmedi. Dış gebelikten başta şüphelenildi ama dış gebeliğe dair bir bulgum yok benimde ne bir ağrı ne bir kanama lekelenme vs hiç birşey yok. İki doktorda göremedi. Şimdi herşey pazartesi belli olucak, inşallah dış gebelik geçirmiyorumdur :KK43: ameliyatınızın kolay ve güzel geçmesine sevindim. Eğer benimde böyle bir durumum varsa sorunsuz geçer inşallah. Tekrardan çok çok geçmiş olsun
Merhabalar, umarım her şey yolunda gider ve korkulacak birşey çıkmaz sizin için. Fiziksel ve psikolojik olarak da yorucu bir süreç çünkü. Eğer içinizin rahat etmediği bir durum olursa naçizane önerebileceğim bir de perinatolog tarafından muayene olmanız, adamlar tek bakışta sorunu görmek için yetişmiş gerçekten. Tekrardan güzel haberler almanızı yürekten diliyorum.

Merhaba arkadaşlar, 14 kasım 2021 pazar akşamı başlayan 16 kasım 2021 de biten zorlu iki günümü belki yaşayanlara yardımı olur diye yazmak istedim. Nitekim bahsettiğim süre içinde hastanede yatarken konuyla ilgili bütün yazıları okudum; zaman zaman moralim bozuldu zaman zaman umut oldu. Umut olması dileği ile diyerek başlıyorum…

4 yıllık evliyiz, yaşlarımız 30. 4 ay önce eşimle bebek deneme kararı alıp denemeye başladık. Ekimin son iki haftası kovid geçirdiğimiz süreçte 14 gün karantinada kalırken de yumurtlama gününü değerlendirdik. tesadüf o ki adetimin geciktiği ilk gün olan 8 kasımda çift çizgiyi gördüm. Akşamı özel bir hastanede gidip kan verdik ve beta değerim 32 küsür çıktı, ilk adet tarihime göre hesaplayınca 3.hafta bitmiş 4e giriliyor olarak hesaplandı. Merak edip salı günü yani ilk kandan yaklaşık 12 saat sonra tekrar sağlık ocağında kan verdim bu sefer de 57 küsür değeri gördük. İlk gebeliğim olduğu için ve konuya uzak olduğum için aile hekimim folik asit yazdı ve genel olarak beni ilk aylarda oluşabilecek komplikasyonlarla ilgili bilgilendirdi ve ilk dış gebelik terimini işte orada duydum. Aklıma gelmişken belirteyim 4 aydır olursa olur diyerek denememize rağmen herhangi bir folik asit vitamin vb bişey kullanmadım. Neyse çok uzatmayayım 14 kasım akşam üzeri saat 4 gibi sağ kasığıma bıçak saplanırcasına bir ağrı girdi ama işin Aslı çok da üzerinde durmadım 2 saat içerisinde azalsa da ağrı beni sıkıştırıyordu, akşam 6 gibi tuvalete girdiğimde çamaşırımda kan gördüm ve hemen pazar akşam olduğu için kadın doğum acili olan bir devlet hastanesine gittik ve işte herşey şimdi başlıyordu…
Düzenli adet gören, günü sekmeyen biraz da hastane sevmeyen biri olarak bu yaşıma kadar bir kadın doğum muayenem olmamıştı ta ki o akşama kadar. Vajinal ultrasonla o akşam tanıştım, korkunçtu… Oraya git oraya gel yok üstten de bakalım yok bidaha alttan görelim derken ‘dış gebelik şüphesi’ teşhisi ile yatırıldım. Kanamam var, bana durumunla ilgili iki kelime söyleyen yok, refakatçı yasak… sadece ağlıyordum hayatımın en uzun gecelerinden biriydi. Beta değerim 980 olarak ölçüldü o akşam. Bana gecenin bi vakti ağlarken gelip ‘iç kanamam olduğunu, ölebileceğimi, acilen ameliyata alınmam durumunda tüplerimi, yunurtalıklarımı, rahmimi kaybedebileceğini, bağırsaklarının zarar görebileceğini biliyorum kabul ediyorum’ kağıtları yazdırıp imzalattılar ve ben iç kanamam olduğunu o an öğrendim. Bi şekilde sabah oldu tekrardan o doktordan o doktora beni gezdirip alttan üstten muayeneye devam ettiler ama sonuç yok, hep yanında soru işareti koydukları dış gebelik teşhisi.. En sonunda eşimin de canına tak etti ve daha önceden adını duyduğumuz, perinatoloji( yüksek riskli gebelik) uzmanı özel muayenesi olan bir doktorun yanına gitmek üzere o halde çıkış yaptık. Çıkmak için neler yazıp imzaladığımı yazıp uzatmak istemiyorum standart hastanenin kendini güvene alma işleri… doktor beni tek seferde muayene ile bir iç kanama geçiriyorsun, hiç vaktin yok acilen ameliyata alınmalısın,ister geri dön hastanede yaptır ister ücreti dahilinde ben yapayım dedi. Çok şükür maddi bir sıkıntımız yok, güvendiğimiz bir hoca olduğu için kendisinin yapmasını rica ettim ve beni ameliyatlarını yaptığı özel hastanede girişimin dahi yapılarak vakit kaybetmeme müsade etmeyerek labraskopik dış gebelik ameliyatına aldı. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyat ve 40dk sürmüş. Uyandığımda son derece iyi hissediyordum, ameliyatım da çok güzel geçmiş. Sağ tüpteydi sıkıntı, dün akşamdan sabaha tüp kanaya kanaya da olsa zarar görmeden dışarı atmayı başarmış.kesmeden biçmeden bir zarar vermeden temizlediğini söyledi hatta görüp içimiz rahat etsin diye tüm ameliyatı çektiği CD’yi önce anlatarak bize izletti arkasından da bize verdi. 1 gece yattım ertesi gün sabah 7de muayenem yapıldıktan sonra yürüyerek hastaneden çıkıp evime kavuştum. Bugün tekrar muayenem vardı yine herşeyin çok iyi durumda olduğunu, 2 adet dönemi geçirdikten sonra tekrar deneyebileceğimizi, tüplerde öncesinde de fiziksel bir sorun olmadığını tamamen talihsizlik sonucu karşılaştığımızı ifade etti. Sigara,alkol vs kullanmıyoruz, genetik bir rahatsızlığımız yok. Kendimce acaba diyorum kovid geçirdiğimiz dönemde olduğu için mi böyle oldu…Bilemiyorum tabi. Neyse En önemlisi ben sağlığıma kavuştum, özellikle o ilk hastanede geçen geceyi bi ben bi Allah bilir. Umarım herkes bu şanssızlığı en sağlıklı şekilde atlatır ve evine,ailesine döner. Sizleri sıkmamış olmayı umarak burada sonlandırıyorum.
Cok geçmiş olsun bende covitken ayni seyleri yasadim sizle sonrasinda bir gebelik dahanoldu iki ay sonra ondanhersey normladi ama.bebegin kalp atislari duyulmadi bebegi genetige gonderdik daow sendromu mus. İndanmis simdi yine gebeyim ama daha yeni beta hcg de ogrendik reglime 4 gun kala kanda 7.98 cikti henuz reglim.gekmedne iki sonra yine baktı 22 kusur cikti sonr bana kan sulandirici igne ve koraspin verdi bugun tam 1 aylik oldu ama daha gitmedim doktora yanliz kasigimda sol.kasgimda asiri yanma var ara ara gekiyo bazen uzun suruyo bazen kisa kateket edinxe geçiyor acaba ben simide dis gebelikmi yasiyorum☹️

Cok geçmiş olsun bende covitken ayni seyleri yasadim sizle sonrasinda bir gebelik dahanoldu iki ay sonra ondanhersey normladi ama.bebegin kalp atislari duyulmadi bebegi genetige gonderdik daow sendromu mus. İndanmis simdi yine gebeyim ama daha yeni beta hcg de ogrendik reglime 4 gun kala kanda 7.98 cikti henuz reglim.gekmedne iki sonra yine baktı 22 kusur cikti sonr bana kan sulandirici igne ve koraspin verdi bugun tam 1 aylik oldu ama daha gitmedim doktora yanliz kasigimda sol.kasgimda asiri yanma var ara ara gekiyo bazen uzun suruyo bazen kisa kateket edinxe geçiyor acaba ben simide dis gebelikmi yasiyorum☹️
Merhaba, sizin de talihsizlik ve kötü deneyimlerden oluşan bir süreciniz olmuş. İnşallah şuan için bir sorun yoktur ve sizin için olumsuzluklar bitip güzel olan günler başlar. Kasık ağrınız için de ihmal etmeyin, şiddetli batma,kanama, baş dönmesi, mide bulantısı, göz kararması gibi ani belirtiler yaşarsanız hızlı bir şekilde sağlık kuruluşuna başvurun. Herşeyden önemlisi kendi sağlığınız.

Arkadaşlar bana da dış gebelik şüphesi var dedi doktor ve kahve rengi lekelenmem de var yarın hcg artışına göre küretaj yapacak ama normal bir gebelik olma ihtimali yok mu ☹️

50-86-103(bunlar sağlık ocağı)-358-640 şeklinde artıyor ama adetim bir hafta geçti düşük değer doktor kan sonucu çıkmadan dış gebelik büyük ihtimal dedi ultrason doktoru raporu bu yönde çünkü yarın 24 saat sonra 900 civarı çıkarsa yine bekleyecek sanırım ama kanama var hafif hafif 😕küretaj yapıp Rahmi kazıyacak ve iğne vuracakmış sizlerin de rahim kazıma işlemi oldu mu

Merhabalar, umarım her şey yolunda gider ve korkulacak birşey çıkmaz sizin için. Fiziksel ve psikolojik olarak da yorucu bir süreç çünkü. Eğer içinizin rahat etmediği bir durum olursa naçizane önerebileceğim bir de perinatolog tarafından muayene olmanız, adamlar tek bakışta sorunu görmek için yetişmiş gerçekten. Tekrardan güzel haberler almanızı yürekten diliyorum.
Dediğinizi yaptım araştırıp bir perinatalog'a gittim dış gebelik değil hatta ikizlere hamile olduğumu öğrendim çok şükür, tavsiye ettiniz iyiki

Dediğinizi yaptım araştırıp bir perinatalog'a gittim dış gebelik değil hatta ikizlere hamile olduğumu öğrendim çok şükür, tavsiye ettiniz iyiki
Aaaa çok tebrik ederim Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah çok sevindim sizin adınıza🧿🧿 İsteyen herkes tez zamanda sağlıkla kavuşur umarım

Arkadaşlar bana da dış gebelik şüphesi var dedi doktor ve kahve rengi lekelenmem de var yarın hcg artışına göre küretaj yapacak ama normal bir gebelik olma ihtimali yok mu ☹️
Merhaba, ilk başıma geldiğinde ne olduğunu bilmediğimden zannediyordum ki tedavi edilebilir bişey. Fakat dış gebelik tanısı konduğu anda bi şekilde sonlandırılması gereken bir durum sizin sağlığınızı korumak için. Umarım yoktur, varsa da sağlıkla atlatmanızı kalpten diliyorum.

50-86-103(bunlar sağlık ocağı)-358-640 şeklinde artıyor ama adetim bir hafta geçti düşük değer doktor kan sonucu çıkmadan dış gebelik büyük ihtimal dedi ultrason doktoru raporu bu yönde çünkü yarın 24 saat sonra 900 civarı çıkarsa yine bekleyecek sanırım ama kanama var hafif hafif 😕küretaj yapıp Rahmi kazıyacak ve iğne vuracakmış sizlerin de rahim kazıma işlemi oldu mu
Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Bende rahim kazıma sanırım bir diğer ismi ile küreraj işlemi olmadı. İç kanamam başlamıştı ve muayene olduğun periantolog tarafından dış gebelik tanısıyla labraskopik ameliyata alındım. Sizin de bir periantolog muayenesi olmanızı naçizane öneririm. Umarım görmediğe dönersiniz.

Merhaba arkadaşlar, 14 kasım 2021 pazar akşamı başlayan 16 kasım 2021 de biten zorlu iki günümü belki yaşayanlara yardımı olur diye yazmak istedim. Nitekim bahsettiğim süre içinde hastanede yatarken konuyla ilgili bütün yazıları okudum; zaman zaman moralim bozuldu zaman zaman umut oldu. Umut olması dileği ile diyerek başlıyorum…

4 yıllık evliyiz, yaşlarımız 30. 4 ay önce eşimle bebek deneme kararı alıp denemeye başladık. Ekimin son iki haftası kovid geçirdiğimiz süreçte 14 gün karantinada kalırken de yumurtlama gününü değerlendirdik. tesadüf o ki adetimin geciktiği ilk gün olan 8 kasımda çift çizgiyi gördüm. Akşamı özel bir hastanede gidip kan verdik ve beta değerim 32 küsür çıktı, ilk adet tarihime göre hesaplayınca 3.hafta bitmiş 4e giriliyor olarak hesaplandı. Merak edip salı günü yani ilk kandan yaklaşık 12 saat sonra tekrar sağlık ocağında kan verdim bu sefer de 57 küsür değeri gördük. İlk gebeliğim olduğu için ve konuya uzak olduğum için aile hekimim folik asit yazdı ve genel olarak beni ilk aylarda oluşabilecek komplikasyonlarla ilgili bilgilendirdi ve ilk dış gebelik terimini işte orada duydum. Aklıma gelmişken belirteyim 4 aydır olursa olur diyerek denememize rağmen herhangi bir folik asit vitamin vb bişey kullanmadım. Neyse çok uzatmayayım 14 kasım akşam üzeri saat 4 gibi sağ kasığıma bıçak saplanırcasına bir ağrı girdi ama işin Aslı çok da üzerinde durmadım 2 saat içerisinde azalsa da ağrı beni sıkıştırıyordu, akşam 6 gibi tuvalete girdiğimde çamaşırımda kan gördüm ve hemen pazar akşam olduğu için kadın doğum acili olan bir devlet hastanesine gittik ve işte herşey şimdi başlıyordu…
Düzenli adet gören, günü sekmeyen biraz da hastane sevmeyen biri olarak bu yaşıma kadar bir kadın doğum muayenem olmamıştı ta ki o akşama kadar. Vajinal ultrasonla o akşam tanıştım, korkunçtu… Oraya git oraya gel yok üstten de bakalım yok bidaha alttan görelim derken ‘dış gebelik şüphesi’ teşhisi ile yatırıldım. Kanamam var, bana durumunla ilgili iki kelime söyleyen yok, refakatçı yasak… sadece ağlıyordum hayatımın en uzun gecelerinden biriydi. Beta değerim 980 olarak ölçüldü o akşam. Bana gecenin bi vakti ağlarken gelip ‘iç kanamam olduğunu, ölebileceğimi, acilen ameliyata alınmam durumunda tüplerimi, yunurtalıklarımı, rahmimi kaybedebileceğini, bağırsaklarının zarar görebileceğini biliyorum kabul ediyorum’ kağıtları yazdırıp imzalattılar ve ben iç kanamam olduğunu o an öğrendim. Bi şekilde sabah oldu tekrardan o doktordan o doktora beni gezdirip alttan üstten muayeneye devam ettiler ama sonuç yok, hep yanında soru işareti koydukları dış gebelik teşhisi.. En sonunda eşimin de canına tak etti ve daha önceden adını duyduğumuz, perinatoloji( yüksek riskli gebelik) uzmanı özel muayenesi olan bir doktorun yanına gitmek üzere o halde çıkış yaptık. Çıkmak için neler yazıp imzaladığımı yazıp uzatmak istemiyorum standart hastanenin kendini güvene alma işleri… doktor beni tek seferde muayene ile bir iç kanama geçiriyorsun, hiç vaktin yok acilen ameliyata alınmalısın,ister geri dön hastanede yaptır ister ücreti dahilinde ben yapayım dedi. Çok şükür maddi bir sıkıntımız yok, güvendiğimiz bir hoca olduğu için kendisinin yapmasını rica ettim ve beni ameliyatlarını yaptığı özel hastanede girişimin dahi yapılarak vakit kaybetmeme müsade etmeyerek labraskopik dış gebelik ameliyatına aldı. Genel anestezi altında yapılan bir ameliyat ve 40dk sürmüş. Uyandığımda son derece iyi hissediyordum, ameliyatım da çok güzel geçmiş. Sağ tüpteydi sıkıntı, dün akşamdan sabaha tüp kanaya kanaya da olsa zarar görmeden dışarı atmayı başarmış.kesmeden biçmeden bir zarar vermeden temizlediğini söyledi hatta görüp içimiz rahat etsin diye tüm ameliyatı çektiği CD’yi önce anlatarak bize izletti arkasından da bize verdi. 1 gece yattım ertesi gün sabah 7de muayenem yapıldıktan sonra yürüyerek hastaneden çıkıp evime kavuştum. Bugün tekrar muayenem vardı yine herşeyin çok iyi durumda olduğunu, 2 adet dönemi geçirdikten sonra tekrar deneyebileceğimizi, tüplerde öncesinde de fiziksel bir sorun olmadığını tamamen talihsizlik sonucu karşılaştığımızı ifade etti. Sigara,alkol vs kullanmıyoruz, genetik bir rahatsızlığımız yok. Kendimce acaba diyorum kovid geçirdiğimiz dönemde olduğu için mi böyle oldu…Bilemiyorum tabi. Neyse En önemlisi ben sağlığıma kavuştum, özellikle o ilk hastanede geçen geceyi bi ben bi Allah bilir. Umarım herkes bu şanssızlığı en sağlıklı şekilde atlatır ve evine,ailesine döner. Sizleri sıkmamış olmayı umarak burada sonlandırıyorum.
Anlamadigim daha beta hcg bine bile yukselmeden dış gebelik teşhisi nasil kondu? Kanama agri normal dusuklerde de oluyor. Ve kese gorulmediyse diş gebelik şupesi yaraniyor. Benim de hamilelikde kanamalarim oldu hem de fazlasiyla o kanamayla ben 5 aya kadar getirdim bebeklerimi. Herhalde doktor daha iyi bilir sadece iç kanama demek bu kadar kolay mi onu anlamadim. Geçmiş olsun

Anlamadigim daha beta hcg bine bile yukselmeden dış gebelik teşhisi nasil kondu? Kanama agri normal dusuklerde de oluyor. Ve kese gorulmediyse diş gebelik şupesi yaraniyor. Benim de hamilelikde kanamalarim oldu hem de fazlasiyla o kanamayla ben 5 aya kadar getirdim bebeklerimi. Herhalde doktor daha iyi bilir sadece iç kanama demek bu kadar kolay mi onu anlamadim. Geçmiş olsun
Merhaba öncelikle vakit ayırıp okuduğunuz işin teşekkür ederim. Sizin de söylediğiniz gibi beta değeri kafa karıştırdığı için pazar akşamı gittiğim devlet hastanesinde bir türlü tanısı konulamadı. Kağıtlarımda hep dış gebelik anlamına gelen
‘ex-u?’ Terimi duruyor ki sanırım 6 ayrı doktor görmesine rağmen. Olayı erkenden çözüp tüp zarar görmeden kurtulmamı sağlayan ise hastaneden çıkıp gittiğim periantologdu. Şöyle söyleyim iç kanamada 4te 1 kan kaybetmişim ama hastanede kadın doğum bölümünde periantolog olmadığı için beni yatıp beklemem, değeri incelemek istedikleri şeklinde ikna etmeye çalıştılar saatlerce… bu işte uzmanlık herşeyden önce hayat kurtarıyor, sağlıklı bir şekilde organları koruyarak çıkabilmek de cabası oldu benim için.

X