İlköğretim Yorum ve Soruları 2021 lgs anneleri

Mat çok zorladı oğlumu , sınavdan çıktığında ağlayacak gibiydi . Böyle soru mu olur? Doğru dürüst okula bine gidemedi bu çocuklar
Uzmeyin kendinizi eger zorsa herkese zor onemli olan yuzdelik dilim gecen yil kardesim universite sinavinda cok iyi bi net yapti ama sinav kolay oldugu icin sayisalda 60 bine girdi normalde o netlerle cok iyi siralamaya girebilecekken kolay oldugu icin sonuc boyle oldu bu yil bidaha girecek hakkinda hayirlisi olsun

Uzmeyin kendinizi eger zorsa herkese zor onemli olan yuzdelik dilim gecen yil kardesim universite sinavinda cok iyi bi net yapti ama sinav kolay oldugu icin sayisalda 60 bine girdi normalde o netlerle cok iyi siralamaya girebilecekken kolay oldugu icin sonuc boyle oldu bu yil bidaha girecek hakkinda hayirlisi olsun
teşekkür ederiz , zor olduğu için çocuklar panikledi ve gerçek sevilerinde sıralanamayacaklar. çok çok iyi öğrenciler panikten yapamadı. serin kanlı olanlar daha iyi yaptı

Çok haklısınız herkese zordu fakat arkadaşın deşiği gibi evde yapabildikleri soruları sırf panik yüzünden yapamadılar. Zorluk yüzünden süre kaygısı yaşadılar ve bu kaygı yüzünden strese girdiler. Benim oğlumda dikkat dağınıklığı tanısı var keşke geldiğimiz okula bildirip sınava öyle başvuru yapsaydık. Böyle çocuklara 20 dk fazla veriyorlarmış ama nasip işi

İnş kardeşiniz bu yıl istediği bölüme yerleşir, sıralamanın adil olacağı bir sınav olur

Çok haklısınız herkese zordu fakat arkadaşın deşiği gibi evde yapabildikleri soruları sırf panik yüzünden yapamadılar. Zorluk yüzünden süre kaygısı yaşadılar ve bu kaygı yüzünden strese girdiler. Benim oğlumda dikkat dağınıklığı tanısı var keşke geldiğimiz okula bildirip sınava öyle başvuru yapsaydık. Böyle çocuklara 20 dk fazla veriyorlarmış ama nasip işi

İnş kardeşiniz bu yıl istediği bölüme yerleşir, sıralamanın adil olacağı bir sınav olur
Sizin de hakkinizds hayirlisi olsun insallah cocuklariniz cok guzel yerlere gelirler.sanirim bizde de dikkat daginikligi var ben asla oturup ders calisamazdim afakanlar basardi matematigi de hic anlamazdim benden kucukler de calisamiyor ama onlar hep caliskandi biri mimarlik okudu istanbulda ozel universtede tam burslu sinava girecek olan da gecen yil tip istiyordu bu yil fikrini degistirdi esit agirliga gecti bogazici isletme istiyor gecen yil matematik ogretmenligi muhendislikler hepsi geliyordu gitmedi babam bu yil o sansi kendine vermeyecek cunku kendini tamamen verip calisamiyor yoksa kapasite var bogazici olmazsa hukuk bolumune gidecek netlerine gore hukuk kesin geliyo bakalim hakkinda hayirlisi

Kızlar sınav sonuçlarımız nasıl. Biz %3,4 lük dilimdeyiz. Puanımız hatırladığımıza benzer geldi. Sizde durumlar nasıl?
Umarım puanlarımız gönlünüzden geçen gibi olmuştur.

Oğlum günde 50 soru çözerek ancak bu kadar yaptı.
Böylece günde 50 soruyla istediği bölümü kazanamayacağını anlamış olur diye düşünüyorum. hala içeride horul horul uyuyor, puanını öğrenme gibi bir merak içinde bile değil. Herkes böyle meraksız ve hevessiz mi bilmiyorum. Çok fazla umursamaz olması çok canımı sıkıyor valla😅😅

bizizm 3.7 geldi. il geneli 3.9 geldi. ankarada olan varmı. bizim beklediğimiz gibi geldi , denemelere paralel geldi . çok az düşük . hangi ildesiniz

bizizm 3.7 geldi. il geneli 3.9 geldi. ankarada olan varmı. bizim beklediğimiz gibi geldi , denemelere paralel geldi . çok az düşük . hangi ildesiniz
Tebrik ederim sonucunuz çok güzelmiş.
Biz Antalyadayız. Bizim denemelerde mat netleri daha yüksek Türkçe daha kötü oluyordu. Ama istediğimiz okul gelecek gibi şükürler olsun. 3.81 ile kapatan bi fen lisesi var evimize yakın inş gelir diye umuyorum

Siz hangi ildesiniz? Birde tercih yaparken sizce genel puan mı yoksa il sıralaması mı daha etkili olacak

Tebrik ederim sonucunuz çok güzelmiş.
Biz Antalyadayız. Bizim denemelerde mat netleri daha yüksek Türkçe daha kötü oluyordu. Ama istediğimiz okul gelecek gibi şükürler olsun. 3.81 ile kapatan bi fen lisesi var evimize yakın inş gelir diye umuyorum

Siz hangi ildesiniz? Birde tercih yaparken sizce genel puan mı yoksa il sıralaması mı daha etkili olacak
istanbuldayız biz , ama ankara tercihi yapacağız o yüzden ankara il yüzdeliklerini merak ediyorum .
sizin il geneli kaç acaba. ülke geneline göre yapılacak diye biliyorum

istanbuldayız biz , ama ankara tercihi yapacağız o yüzden ankara il yüzdeliklerini merak ediyorum .
Bizim il yüzdelik dilimi 4.
Anladığım kadarıyla büyük illerde genel yüzdelik dilim daha etkili olacakmış.
İnş dilediğiniz liseye girersiniz. Bütün çocuklar için bunu diliyorum 🙏

Herkese hayırlı uğurlu olsun.Bizim de genel 0.52, il 0.62
Bildiğim kadarıyla ile göre tercih yapmak gerekiyor.Geçen sene tercih yaparken İstanbul’da zaten normal yüzdeliğin 10 puan altını alarak yapmışlardı.Bu sene MEB direkt kendisi il yüzdeliği vermiş.
İnş bütün çocuklar gönlündeki okula yerleşir

Büyük illerde genel yüzdeliğin 10 puan altı gelmiş bizde de öyle oldu.Ama siz istediğiniz okula yerleşirsiniz gibi duruyor

Bildiğim kadarıyla ile göre tercih yapmak gerekiyor.Geçen sene tercih yaparken İstanbul’da zaten normal yüzdeliğin 10 puan altını alarak yapmışlardı.Bu sene MEB direkt kendisi il yüzdeliği vermiş.
Tubitak fen lisesi düşünüyor musunuz, yetenek sınavıyla ögrenci alacak, yüzdelik dilim çok iyi %1 içerisini alıyorlar.

Çok güzellll diliminiz tebrik ederim😍😍 inş tüm çocuklarımız dilediği yerlere yerleşirler 🙏🙏

Büyük illerde genel yüzdeliğin 10 puan altı gelmiş bizde de öyle oldu.Ama siz istediğiniz okula yerleşirsiniz gibi duruyor
Bizim genel yüzdelik %3.4 il yüzdeliği %4 Antalya’da yaşıyoruz.
İstediğimiz okul %3.81 civarı kapatmış son üç yıla baktığımızda.

Sizce genel puana göre bize gelme ihtimali var mı? Yoksa il puanı daha mı etkili olur😅

X