2021 Nisan Anneleri

Bu 2 yaş sendromu ne zamana kadar sürer acaba 🥲 Çok yoruyor beni, mesela demin süt içecek, pipetin ambalajını ben açtım diye kendini yerlere attı. Çok aşırı inatçı 🤦‍♀️ muz vereyim diyorum hayır armut diyor. Armut soyup hazırlıyorum hayır muz isterim diyor. En sonunda da ikisini de yemeden gidiyor. Kıyafet desen ayrı bir dert, sırf üstünde kedi var diye kazak giyecek bu sıcakta inatlaşıyor. Hep böyle mi olacak bu çocuk biraz sakinleyecek mi acaba çok merak ediyorum 😩
Aynen benim kızımda böyle.akşam şapka takar, maskeyle parka gider. Hasta mı diye soruyorlar.
İnatlaşmaları, etrafı döküp saçmaları suyu döküyor, oyuncakları fırlatıyor, puzzle parçalarının hepsini boşaltıyor. Öyle demedim böyleee diye ağlıyor. Uyumicam yemicem diye ağlama krizleri.ben de sabır falan kalmıyor, bağırmak istemiyorum ama resmen zorluyor. Bir an önce 3,5 yaş gelsin 😭😭
Biz 1 aydır memeyi sonlandıramadık. Uyurken emmiyor ama tutuyor, sıkıyor. Canı yanınca hemen meme meme diye ağlıyor, memeye yapışıyor. Zorla da olsa 2 fırt emiyor vermeyince kıyameti koparıyor. Bugün çok zordu her şeye ağlıyor. Umarım yarın daha kolay bir gün geçiririz.
Tuvalet eğitimine geçenedik daha memeyi tam bırakmadı. Birde sürekli 2 hafta arayla ishal oluyor.
Bu inatla mızıklamayla tuvalet eğitimi nasıl olacak göreceğiz. Şuan ben hiiiiç hazır değilim birde şuan bunun stresini kaldıramayacağım.

Aynen benim kızımda böyle.akşam şapka takar, maskeyle parka gider. Hasta mı diye soruyorlar.
İnatlaşmaları, etrafı döküp saçmaları suyu döküyor, oyuncakları fırlatıyor, puzzle parçalarının hepsini boşaltıyor. Öyle demedim böyleee diye ağlıyor. Uyumicam yemicem diye ağlama krizleri.ben de sabır falan kalmıyor, bağırmak istemiyorum ama resmen zorluyor. Bir an önce 3,5 yaş gelsin 😭😭
Biz 1 aydır memeyi sonlandıramadık. Uyurken emmiyor ama tutuyor, sıkıyor. Canı yanınca hemen meme meme diye ağlıyor, memeye yapışıyor. Zorla da olsa 2 fırt emiyor vermeyince kıyameti koparıyor. Bugün çok zordu her şeye ağlıyor. Umarım yarın daha kolay bir gün geçiririz.
Tuvalet eğitimine geçenedik daha memeyi tam bırakmadı. Birde sürekli 2 hafta arayla ishal oluyor.
Bu inatla mızıklamayla tuvalet eğitimi nasıl olacak göreceğiz. Şuan ben hiiiiç hazır değilim birde şuan bunun stresini kaldıramayacağım.
Ayy cidden herşeyi zor bu çocukların. Biraz gamsız olmak lazım 🤤 çok uğraşıyorum takmamak için ama pek beceremiyorum 😂 böyle olunca da herşey çok zorlaşıyor. Allah kolaylık versin hepimize 🥲

Ahh kızlar bu 2 yaş sendromu canıma okudu resmen iki yaşına kadar mis gibi uyuyan sakin çocuğum şuan düz duvara tırmanıyor 🫣

Ahh kızlar bu 2 yaş sendromu canıma okudu resmen iki yaşına kadar mis gibi uyuyan sakin çocuğum şuan düz duvara tırmanıyor 🫣
Ben sendromdan felan değilde bana aşırı bağımlı olmasından dışarıda çok çekingen olmasından felan çekiyorum 😕

Bende iyiyim çok şükür 😊 yok düşünmüyorum zaten bi süre daha 😅😅 sende nasıl durumlar
Valla bende iyiyim.
İşe dönüyorum ekimde.
Benim kıza bakıcı bir türlü ayarlayamadım.
Kreşe yazdırdık.
Yarın kreşe başlıyor bakalım yarım saat gidecekmiş.
Ekime kadar alıştırmaya çalışıcaz,
Sende düşünebilirsin oyun gruplarına falan götür.
Benim oğlumda bana aşırı düşkündü dışarda çok çekingendi.
Çok pişman oldum oyun gruplarına falan vermediğime.
Şimdiki aklım olsa yarım gün verirdim onu da kreşe.

Ben sendromdan felan değilde bana aşırı bağımlı olmasından dışarıda çok çekingen olmasından felan çekiyorum 😕
Benim ki de tam tersi babasına çok bağlı dışarıda oyun oynayacak bı alandaysak hiç bizle işi yok ama bizden başka kimseye yaklaşmiyor aile bireylerinden sadece erkeklerle muhatap 😬ama aşırı inatci sürekli ağlama evresinde çok sinirlenirse çığlık atıyor gündüz uykusunu birakdi aşırı yoruluyorum son zamanlar da

Valla bende iyiyim.
İşe dönüyorum ekimde.
Benim kıza bakıcı bir türlü ayarlayamadım.
Kreşe yazdırdık.
Yarın kreşe başlıyor bakalım yarım saat gidecekmiş.
Ekime kadar alıştırmaya çalışıcaz,
Sende düşünebilirsin oyun gruplarına falan götür.
Benim oğlumda bana aşırı düşkündü dışarda çok çekingendi.
Çok pişman oldum oyun gruplarına falan vermediğime.
Şimdiki aklım olsa yarım gün verirdim onu da kreşe.
Oturduğum yerde oyun grubu gibi bişe yok sanırım hiç görmedim dıymadım karşılaşmadımda küçük bi ilçe zaten aslında aklımdan geçti öyle bişey olsa çok iyi olcak 😞 Çekingen çocukta çok zor oluyor. Bakıcı işide sıkıntı gerçekten güvenebileceğin birini bulmak umarım bulursunuz içinize sinen birini🩷 Rabbim hep iyi insanlarla karşılaştırsın

Benim ki de tam tersi babasına çok bağlı dışarıda oyun oynayacak bı alandaysak hiç bizle işi yok ama bizden başka kimseye yaklaşmiyor aile bireylerinden sadece erkeklerle muhatap 😬ama aşırı inatci sürekli ağlama evresinde çok sinirlenirse çığlık atıyor gündüz uykusunu birakdi aşırı yoruluyorum son zamanlar da
Her evresi zor çocuk büyütmenin mesala geçen seneki kadar bunalmıyorum ama yinede zor yanları var hala 😅😅 benimli sabah çok geç uyanmadıysa uyuyo öğle uykusu. Ama hala emiyo öylede bi gerçek var emmeyi bırakınca belki uyumaz 😁

Her evresi zor çocuk büyütmenin mesala geçen seneki kadar bunalmıyorum ama yinede zor yanları var hala 😅😅 benimli sabah çok geç uyanmadıysa uyuyo öğle uykusu. Ama hala emiyo öylede bi gerçek var emmeyi bırakınca belki uyumaz 😁
Akşam 8 sabah 9 su uyku saatlerimiz şuan hiç düzen kalmadı gece uyanmayan çocuk şimdi üç kez uyanıyor ağlıyor zor sakinlesiyor😓

Akşam 8 sabah 9 su uyku saatlerimiz şuan hiç düzen kalmadı gece uyanmayan çocuk şimdi üç kez uyanıyor ağlıyor zor sakinlesiyor😓
Gündüz uyumaması insna nefes aldırmaz gibi ya. Aşırı yorucu oluyor. Gece uyanınca geri nasıl uyuyor hemen uyuyor mu

Oturduğum yerde oyun grubu gibi bişe yok sanırım hiç görmedim dıymadım karşılaşmadımda küçük bi ilçe zaten aslında aklımdan geçti öyle bişey olsa çok iyi olcak 😞 Çekingen çocukta çok zor oluyor. Bakıcı işide sıkıntı gerçekten güvenebileceğin birini bulmak umarım bulursunuz içinize sinen birini🩷 Rabbim hep iyi insanlarla karşılaştırsın
Canım artık bakıcı meselesini kapattım.
Kreşle yoluma devam ederim.
Tabii hasta olursa falan o zaman düşünürüm.
Çok zor bakıcı kahrı çekmek😅
Acayipler kreş daha mantıklı bir insanla olacağına evde eğitimli kişiler ve arkadaşlarıyla olması daha iyi onun gelişimi açısından.
Sende 3 yaşından sonra bakarsın artık.
Sürekli parka falan götür.
Zamanla değişir o.

Canım artık bakıcı meselesini kapattım.
Kreşle yoluma devam ederim.
Tabii hasta olursa falan o zaman düşünürüm.
Çok zor bakıcı kahrı çekmek😅
Acayipler kreş daha mantıklı bir insanla olacağına evde eğitimli kişiler ve arkadaşlarıyla olması daha iyi onun gelişimi açısından.
Sende 3 yaşından sonra bakarsın artık.
Sürekli parka falan götür.
Zamanla değişir o.
Bende 3 yaşındann sonra verim diyorum çevremden hep zaten ömür boyu okyla gitcej çok erken felan diyolar. Hergün olmasada halk eğitimde 2 gün felan oluyor öyle vermek istiyorum

X