Aşılama 2021 NİSAN AYINDA AŞILAMA YAPTIRANLAR

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Kizlar aranızda asilama tutmayip adet gorenlere soruyorum. Negatif sonuclandi asilamam.
Bugun adetimin 2. Gunu Fazlasıyla parca kan geliyor ciğer gibi afedersiniz ve kanamam fazla bu durum normal mi asi sonrasi ? Yasayanlar oldi mu ? Sizin adetiniz nasildi ?

R rcannnn

Yaa çook sevindim canım çoook teşekkür ederim şükür olsun sanki hamilelik haberimi aldım ama hep diyordum zamanla yarışıyorum yurtdışında yaşıyoruz türkiyeye her an gelemiyoruz hemen yapalım her şeyi yapalım diye eşimide kendimide strese sokuyordum şimdi rabbime şükür sabırla sukunetle eşime de hayatı zehir etmeden bekleyeceğim zaten nasip tüp bebekse oraya gideriz ama arrık ruhen kalbimi kafamı özgürlüğe uğurluyorum 🤣
Kafa olarak rahat olmak gerçekten çok önemli canım benim🥰 bende tüplerimde ya da eşimde mi sorun var acaba o yüzden mi bir türlü olmuyor diyordum bu ay hem eşimin testi hemde rahim filmim tertemiz çıktı sonucum negatif olsada içim daha rahat artık😌

Neden olmasın canım benim saat kur tabiki çok mantıklı 😁 ne demek yardımcı olabileceğim her konuda yazarım, bilmiyorum 9. Gündü bugün ufak tefek ağrılarım oluyor ama ya ilaçlardan ya da bebişlerden olabilir diye düşünüyorum. Açıkcası meraktan ölüyorum yarın akşam iş çıkışı kan vericem evimize yakın hastaneye ön tespit olsun diyorum😁😁 birde pzt günü test yaptım belli belirsiz 2. Çizgi var dedim arkadaşıma attım ya kendimizi kandırdık var die ya da var bilmiyoruz beklemedeyiz şuan😁😁
Ama daha cok erken be yavrum test icin bide p.tesi yapmışsın daha anca iğnenin etkisi geçmiştir. 10. Gunde erken bence yaptirma test kan bile olsa bekle sonra morelin bozulmasın derim ben. Benimde bugun 7. Gün yakinmisiz birbirimize😊😊 bugun bnm ağrılar sapladı ufak ufak hayırlısı olsun hakkımızda inşallah 🤲🏼🤲🏼 bende 14. Gun direk kan tahlili yaptircam canım net bikerekte öğreneyim var mi yok mu bileyim. 😊😊

Tek tüple hamile kalan kişi sayısı çok evet ama Mantıksal olarak tüp kapalıysa o tarafta oluşan yumurtaya ulaşması çok zor diye biliyorum benim doktorum kapalı tarafta oluşursa işlem yapmam bi faydası olmaz dedi hatta burda da çok okudum topikte kaç ay doğru tarafta oluşmasını bekleyen bayanlar varmış.
Bende sizin gibi düşünüyordum hatta inanın kaç kez sordum doktoruma. Ama bunlara takılma sol tüpü tıkalı ama solda yumurta oluştu aşılama yaptım oldu gebelik elde ettik dedi. Eşinin değeri önemli bence burda. Eğer hızlıysa ulaşabilir. Nasipte varsa oluyor 🙏🏻 inşallah darısı bizlerin basına 💓

Kizlar aranızda asilama tutmayip adet gorenlere soruyorum. Negatif sonuclandi asilamam.
Bugun adetimin 2. Gunu Fazlasıyla parca kan geliyor ciğer gibi afedersiniz ve kanamam fazla bu durum normal mi asi sonrasi ? Yasayanlar oldi mu ? Sizin adetiniz nasildi ?

R rcannnn
Benimde geçen ay tutmadi canim. İnanilmaz derece ağrıyla geldi adetim normalde o kadar cok agrimazdi. Gece yarısı birden saplandı ağlattı o derece. İlk gun parça geldi bende de ama sonra normale döndü canım. 3. Gunu doktora gideceksen danış derim😕😕

Benimde geçen ay tutmadi canim. İnanilmaz derece ağrıyla geldi adetim normalde o kadar cok agrimazdi. Gece yarısı birden saplandı ağlattı o derece. İlk gun parça geldi bende de ama sonra normale döndü canım. 3. Gunu doktora gideceksen danış derim😕😕
Kalinlasmis Rahim duvari da olabilir. Fazla kanama yuzunden iceride pihtilasmis da olabilir arastirdigima gore. Korktum bi an hani insan düşünüyor kimyasal.mi geçiriyorum bilmeden diye...
Haftaya adetim bitince doktora gidecegim. Daha evvel de yasadim ama asilama sonrasi olunca merak ettim

Bende sizin gibi düşünüyordum hatta inanın kaç kez sordum doktoruma. Ama bunlara takılma sol tüpü tıkalı ama solda yumurta oluştu aşılama yaptım oldu gebelik elde ettik dedi. Eşinin değeri önemli bence burda. Eğer hızlıysa ulaşabilir. Nasipte varsa oluyor 🙏🏻 inşallah darısı bizlerin basına 💓
Benimde sol tupum tikali. Doktorum tek tuple sansin var dedi kapali tupte nasil gebelik olabiliyor 😳

Çok şükür o konuda problem yok en son ileri hareket 65 toplam hareket 83 civarı gördük hatta doktor uçuyor mübarek falan diye şaka yapmıştı. Her doktorun görüşü de çok farklı mesela benim sağ böbreğim de çalışmıyor yani %16 çalışıyor ilk Konya da öğrenciyken öğrendim ve doktor %10 a düşerse böbreği tamamen almamız lazım dedi. Daha sonra Bolu da üniversite de profesörle görüştüm sana bunu kim söyledi böyle bişey literatür de yok vb şeyler söylemeye başladı. Kaç senedir de çalışma hızı düşmedi çok şükür. Normalde çok herşeyi kafama takmam sabırsız biriyim de her istediğim de bu zamana kadar hemen oldu sorunsuz oldu ama bu durum bana sabretmeyi fazlasıyla öğretti rabbim büyük işte var bir bildiği 🙏🌸

Ama daha cok erken be yavrum test icin bide p.tesi yapmışsın daha anca iğnenin etkisi geçmiştir. 10. Gunde erken bence yaptirma test kan bile olsa bekle sonra morelin bozulmasın derim ben. Benimde bugun 7. Gün yakinmisiz birbirimize😊😊 bugun bnm ağrılar sapladı ufak ufak hayırlısı olsun hakkımızda inşallah 🤲🏼🤲🏼 bende 14. Gun direk kan tahlili yaptircam canım net bikerekte öğreneyim var mi yok mu bileyim. 😊😊
İlk aşılama zaten canım ya olmazsa da sağlık olsun derim ama insan merak etmiyorda değil 😁😁

R rcannnn
Ben yaşadım canım.5 gün devam etti.pembe renkteydi adetim ama gelen parçalar çok koyu renkti koyi mor renge yakın. Kullandığımız ilaçlarla çatlamayan yumurtalar kist yapıyormuş ve adetle atıyormuşuz korkma hiç

Bu ay isteyen herkese nasip etsin rabbim mübarek aylarda kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah🤲🏻🤲🏻

Ben yaşadım canım.5 gün devam etti.pembe renkteydi adetim ama gelen parçalar çok koyu renkti koyi mor renge yakın. Kullandığımız ilaçlarla çatlamayan yumurtalar kist yapıyormuş ve adetle atıyormuşuz korkma hiç
Evet söylemeyi unuttum acikbaya açık renkte kanamaydi. Pıhtılaşma da koyuydu bildigin ciger gibi :olamaz:
Ben ilac kullanmadim sadece ovitrelleydi. Rahim duvari o denli kalinlasmis da olamaz ne bilim korktum vala gorunce. Çünkü adet kani o denli acik renk olmaz

Evet söylemeyi unuttum acikbaya açık renkte kanamaydi. Pıhtılaşma da koyuydu bildigin ciger gibi :olamaz:
Ben ilac kullanmadim sadece ovitrelleydi. Rahim duvari o denli kalinlasmis da olamaz ne bilim korktum vala gorunce. Çünkü adet kani o denli acik renk olmaz
Yok kuzum korkma temizleniyordur. Peki kan testi vermişmiydin adet olmadan?

Ben raporlu aldım gonalf 900 iğneye 400 küsur TL verdim raporsuz 1000 TL'den fazlaydı 900luk olan. Herkes tam 10 gün kullanmıyor kişiye göre değişiyor doktor seni iğneyi kullanmaya başladıktan 3 veya 4 gün sonra çağırıp yumurtanın gelişmesine bakıyor dozu arttırmak gerekiyorsa artıyor sonra tekrar ne zaman gelmen gerektiğini söylüyor ben 3defa gitmiştim iğneyi kullanırken kontrole
Bana da rapor yazacagını soylemıstı . Çok tesekkur ederım verdıgım bılgıler için 😊 yazıların tamamına bakamadım oyuzden sormak ıstıyorum gebelık elde edebıldınız mi iğnelerden sonra

R rcannnn
Benımde tam tersı hala sokulmedı adet ya anlamadım bıraz geldı yok

İlk aşılama zaten canım ya olmazsa da sağlık olsun derim ama insan merak etmiyorda değil 😁😁
Bende senin gibiydim her dakika onu düşünüyordum. 😊😊 Tutmayinca hayal kırıklığı büyük oldu.😔 İnşallah senin tutar bikerekte yavrum. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah 🤲🏼🐞🌼

X