2021 Şubat Anneleri

Merhabalar Son iki gün bacağımda 7-8 tane morluk belirdi. Özellikle sezaryen olan arkadaşlar böyle birşey yaşadınız mı acaba? Gebelikte D-dimer denilen pıhtılaşma ile ilgili değer yükseliyor Onunla mı alakalı yoksa başka birşey mi?

Bebiş az emdiği zaman memem acıyor Sanırım fazla birikiyor. Ama hiçbir zaman sızma akma gibi bir durum olmadı. Sütüm az mı sizce, yoksa yapı ile ilgili mi ne dersiniz kızlar? 🤷‍♀️🤷‍♀️

Her bebek farklı, gaz problemi nedeniyle çok kabız oldu ilk bebeğim. Günde 1 çay kaşığı zeytinyağı veriyordum. Bir de pusete koyuyordum, onda yapıyordu. Malum puseti popo kısmı içe göçük, ayaklar yukarı çekiliyor, tuvaletpozisyonuns benzer bi hal alıyordu oradayken. İnlemeye başladığında içine koyuyordum😂
Onu ben de fark ettim koyuyoruz bazen pusete onda yapıyor lakin gazını çıkarıyor kaka bı turlu gelmiyor eşimde kontrol ediyor artık yok fiyk bugün de gelmemiş😂artık yolunu gözler olduk🤪 zeytinyağı da verdim bana mısın demedi o kadar mama yiyor çocuk ama nafile

Canım benim oğlumun da pipi ucu darmış,doktor ucunu ittirip açmak yok ama dedi. SiZe doktor mu önerdi?
Canım bizim bebeninde pipisini sıyırmak istediğinde bir yerde takılıyordu.. yani o kırmızı olan yeri göremiyorduk.. dr a götürdük o baktı zorladı kanatti😫.. pipi ucu darlığı da aynı şey mi bilemedim ama bizimki yapisikmis dr öyle söyledi.. ama biz sünnet ettirdik canım kurtulduk çok şükür..bir hafta oldu artık iyileşti..

Kızlar ya 2 aylık olduk hala uyumuyo bu çocuk. Gündüz istisnasız hep kucakta ve asla oturtmuyo hep pışpışlıyorum ayakta. Yaklaşık 8 saat kucağımda ayakta duruyorum. Gece ise saat başı kalkıyo ve beşikte değil sallanan ana kucağında uyuyo. Her emmesi 1 saati buluyo ben 3 saat ya uyuyorum ya uyumuyorum. Artık bittim isyan etmek istemiyorum ya çok çöktüm. Nedir bunun çaresi ya

Kızlar ya 2 aylık olduk hala uyumuyo bu çocuk. Gündüz istisnasız hep kucakta ve asla oturtmuyo hep pışpışlıyorum ayakta. Yaklaşık 8 saat kucağımda ayakta duruyorum. Gece ise saat başı kalkıyo ve beşikte değil sallanan ana kucağında uyuyo. Her emmesi 1 saati buluyo ben 3 saat ya uyuyorum ya uyumuyorum. Artık bittim isyan etmek istemiyorum ya çok çöktüm. Nedir bunun çaresi ya
8 demişim ne 8 i. Sabah 6 dan akşam 11 e kadar

Belki yatış pozisyonu ona göre değildir,yüzüstü uyutmayı deneyin bazı bdbekler sadece yüzüstü uyumayı seviyormuş.

Çok geçmiş olsun. Rabbim kalıcı şifalar versin kuzuya inş. Mutlaka haber et cnm bize

Çok geçmiş olsun. Keşke kızı yollamasaydın ya. Onlar kolay atlatıyor yaşlılara zor. Doktoruna danış bol bol c vitamini al. Sirkeyle gargara yap bol su bol meyve tüket. Bebeği de maskeyle emzir. Geçer inş çabucak

Senin ilk çocuk ve çok streslisin bence. İlkte ben de öyleydim. Ihh demesin isterdim. Hep bir çaba içerisindeydim şimdi saldım yani. Ağlayınca bırakıyorum valla işimi tamamlayıp bakıyorum. Yemek yemek tuvalete gitmek büyük yavrumu giydirmek gibi işleri yapıyorsam devam ediyorum. Ev berbat kahvaltı tabakları daha tezgahta yemeğim de yok. Ama umrumda değil napayım olduğu kadar. Sen de sal. O uyudu mu kıvrıl yat yanına. Yemeği dışarıdan söyle. Ya da yaparken fazla yap 2 gün yenir.
Bir de sen ilk başlarda fazla süt sağıyordun memeler sağıma alışmıştı. Sağma işlemini bırakınca unuttu sağımı memeler ondan süt gelmiyordur. Ben birkaç kere denedim iki meme 40 milim ancak geldi. Bir daha da sağmadım

Ya senin nezdinde söyleyim dedim. Bende solgar b vitamini kullanıyordum. Bazı sebeplerden ötürü bıraktım 1 hafta falan sütüm azaldı. Kızım gündüz pek mama yemiyordu mama sayımız artmıştı. Vitamine tekrar başladım mama sayımız azaldı. Demek ki etkili ama ben o çayı da deneyim.

Valla sizin gibilere ekstra Sabır diliyorum. İkisi de bebek çok zordur. Birini besle öbürünü besle. Birinin altını al sonra diğerinin. Çok yıptatıcı. Benim ilk minnoşum 7 yaşında. Ona rağmen yetersiz hissi yaşıyorum. Ama ileride süper arkadaş olacaklardır biraz sabır.

Oruç tutacak Mısın? İlk çocuğum 7 aylıktı sanırım ek gıda yiyordu tuttmuştum. Bunda tutamam. Mama da yiyor ama olmaz yani sütüm hep gider gibi bir de halim de kalmaz 2 çocukla tekim

Ay o kadını gördüm şok oldum. Hiçbir şey kalmamış. O normal mi sezaryen mi yaptı? Valla sezaryenle öyleyse ekstra bravo.
Ben 11 kilo aldım kızım 4 kiloya yakın doğdu. Ve 7 kilo verdim sadece. Bazen 8 oluyor sonra hop çıkıyor. Ne pis bünyem varmış

Sezeryan olmuş o da :)
Sanasa maşallah ne güzel hemen vermişsin 🤗

Selamlarr herkese
Bebeğim 2 gündür böyle ara ara kuru kuru öksürüyor
Çok sık değil ama günde bi kaç kez duyuyorum bu normal mi acaba yaşayan varmı aranızda
Bazen tükürük yutarken oluyor gibi geldi ama ne bileyim 😣

Merhabalar Son iki gün bacağımda 7-8 tane morluk belirdi. Özellikle sezaryen olan arkadaşlar böyle birşey yaşadınız mı acaba? Gebelikte D-dimer denilen pıhtılaşma ile ilgili değer yükseliyor Onunla mı alakalı yoksa başka birşey mi?
Aaa benm de mor ben de anneme nie mor dyodum walla

Selamlarr herkese
Bebeğim 2 gündür böyle ara ara kuru kuru öksürüyor
Çok sık değil ama günde bi kaç kez duyuyorum bu normal mi acaba yaşayan varmı aranızda
Bazen tükürük yutarken oluyor gibi geldi ama ne bileyim 😣
Canım kontrole gittiğimde doktor bu ara öksürük olabilir günde birkaç kez, endişelenmeyin demişti. Benim bebeğim de birkaç kez öksürüyor öyle. Bu ara ağzında bişey varmış gibi uzun uzun dilini çiğniyor, ağzını şapırdatıyor ben de her defasında ağzına bişey mi attı korkusu yaşıyorum daha öyle bi becerisi yok ama

Canım kontrole gittiğimde doktor bu ara öksürük olabilir günde birkaç kez, endişelenmeyin demişti. Benim bebeğim de birkaç kez öksürüyor öyle. Bu ara ağzında bişey varmış gibi uzun uzun dilini çiğniyor, ağzını şapırdatıyor ben de her defasında ağzına bişey mi attı korkusu yaşıyorum daha öyle bi becerisi yok ama
Aynen bizimki de dilini çiğniyor. Aguladı dün çok hoşuma gitti 🥰 ya çok tatlılar böyle severken dişlerimi sıkıyorum 😅😅 gülüyo ara ara, uykusuzluk yorgunluk falan gidiyo 😀😀

Akşam saatlerinde olsaydı kolik diyecektim ama gündüz olunca karnı doymuyor olabilir mi acaba? Uykudan şiddetli ağlayarak uyanıyorsa. Benimki de devamlı ağlıyordu. Gaz ve pişik sorununu çözmeme rağmen. Meğersem doymuyormuş. Şimdi mama veriyorum şiddetli ağlaması kesildi.

Günaydın anneler, biz hastaneden çıktık. Çok şükür ameliyatımız çok iyi geçti. Sonrasında ağrısı da olmadı. Gecesinde de güzel uyudu. Şükürler olsun o delice ağlamaları geçti. Ama hastanede kaldığımız ilk gün ve özellikle geceden ameliyat saatine kadar canımdan bezmek üzereydim. Sabah 6 da emzirmeyi bıraktırdılar. 13.30 gibi ameliyata aldılar açlıktan çok ağladı hiç susmadı bebeğim 🥺 Bir önceki günü de sürekli fıtığı aşağı indiği için çatlarcasına ağlıyordu. Hemşireler bana acıdı da 2 kez aldılar elimden bebişi gezdirip uyuttular. Çok çok zor bir süreçti ama ameliyattan sonra hiçbir şey olmamış gibi gülücükler atmaya başladı oğlum 🥰 Dünyalar benim oldu şükürler olsun.
Bu arada ben hep sütümün yetmediğini düşünüyordum mama veriyordum her gün 3-4 kez 60ar cc. Ve memeden hiç ayrılmadığı için sütüm hiç dolmuyordu geleni emiyordu yetmeyince ağlıyordu. E sancıları da vardı ağlamasın diye yine veriyordum memeyi. Çok yanlışmış. Doktorlar defalarca uyardı. 2-3 saat aralıklı emzirmeye döndüm. Şimdi sütüm daha çok geliyor ve doyuyor. Mamayı bıraktık 2-3 günde. Emzirmeyi kestiğimiz ve ameliyata girdiği zamanlarda 3 saat arayla sağdım göğüslerimi. Her göğsümden ortalama 70 cc süt geldi. Normalde sağdığımda iki göğsümden toplasanız 30 cc anca geliyordu. Vicdanen çok huzursuz oluyordum. Çok üzülüyordum sütüm yetmiyor diye 🥺 İçim rahatladı.

X