2021 Şubat Anneleri

Benimki sürekli uyur gibi yapıp tam ise koyulacagim sırada şaka yaptım şaka yaptimmmm diyip uyanmıyor mu sanirim karakteri oldu.

Ama şu daha genel bir ön görü 3 aydan sonra daha iyi oturuyor özellikle gaz olayı ya yarı yarıya azalıyor ya da alerjiyse kesinleşiyor.
Neyse canım az kalmış o zaman 😁Allah var benim kız hiç sıkıntılı değildi Bi kudurdu annemlerin evinde ilgiden heralde 5 bucukta uyanıyo Bi daha uyumuyo ananesi alıyo 6 bucuk gibi saatlerce oyun oynuyorlar sürekli konusalım istiyo susunca ağlıyo. Çocuk kedi gibiydi evde. İnşallah gittikçe zorlaşmaz. Bide annem çok yardımcı oluyor bana ilerde sıkıntı olur mu herşeyini annem yapuyo banyosu masajı yağlaması

Slm kizlar.Yine bir sorunla ben :KK43: dogum yapali 62 gun oldu kanamam bitmisti ama ikidir iliskiden sonra kanamam oluyo_Ozellike dunden beri abartili bir sekilde kanamam var.Sezeryan dogum yaptim.Sizce normalmi bu durumu yasayan varmi:KK43:
Canım adet olmuş olabilir mısın? Bende tam 40 dan 15. Gün adet oldum

Oruçlarınızı tutacak mısınız kızlar? Ben çok kararsız kaldım denesem mi diyorum ilk bir iki gün. Ama onu da baz almak yanlış olur alışma süreci zaten normalde de zor geçer benim yine zorlanırım ilk günler. Tıbben de dinen de emziren annenin vücut yapısına bırakmışlar orucu. Sütü etkilemiyormuş çok.
Canım ben tutacağım nasipse..Diğer iki oglum da da tutmuştum.. aynı olmustu 2 aylık olduklarında ramazan a denk gelmisti..insallah cok zorlanmam..Sonradan kaza etmek cok zor oluyo..

Bence paylaş burada gitsin hepimiz her gün bebek kakasını günde 4-5 kere görüyoruz sonuçta 🤣
Tamam bunu siz istediniz 😂
Bebeğim ishal mi mukuslu mu normal mi?

Eklentiler

• 20210411_221220.jpg
    20210411_221220.jpg
    119,9 KB · Görüntüleme: 33
  • 20210411_221200.jpg
    20210411_221200.jpg
    106,3 KB · Görüntüleme: 30
Baska kimseye ihtiyac yok o zaman ne guzel, biz yatak odasinda yatagin ustunde kuvetinde yikiyoruz, illa ki biri olmali, ben tutuyorum, babamiz suyu dokuyor ama cok agliyor banyo boyunca, 5dklik is ama hazirligi aglamasi aglarken giydirmesi ter icinde kaliyorum
Ayy sorma başlarda ben de öyleydim bir de annem korkutmuş beni “aman üşütür banyodan sonra çok hızlı olman lazım, bak böyle süt kesiği gibi kusarsa anla ki üşüyor” diye.. üşümesin diye çok giydiriyordum evi çok sıcak yapıyordum banyo yaptırırken senin dediğin gibi kan ter içinde kalıyordum.

Yalnız o 10 dklık duşun başlaması ve bitmesi yarım saat bu haldeyken de ama oynaşa oynaşa 🥰

Bugün banyosu bitince verdim memeyi emdi ben bir yandan paşaya su döküyorum mübarek hamamdayız :)

Bazı doktorlar normal diyor bazıları da ya alerji yada laktoz intoleransı diyorlar canım ama başka rahatsızlığı yoksa bebeğinin çok da takılma . Çoğunluğumuzun bebeğinin kakası böyle.
Yok canım sadece zor çıkarıyor. Makat dar biliyosun. 2 3 gündür tuvalet yaptırır gibi tutup yaptırıyorum

Öyle mi diyosun 😔 mukuslu olunca noluyo bişeye alerji si mi var
Evet mukuslu birazcık ilk gönderdiğin benim bebeğimde böyle kaka yapıyor ilk günlerden beri. Doktoruma sorduğumda bebek normal kilo aldığı için sorun olarak görmemişti hala da böyle yapabiliyor ama maşallahı var kilo konusunda
Mukuslu veya kanlı kaka ve Kilo alımı önemli alerji konusunda diye biliyorum ama alerjik çocuğu olan anneler vardı onlar daha iyi bilirler

Küvete köpüklü file alın çok rahat edersiniz, onla tek kişi yıkıyo çok kolay şekilde. Gerci benim hep annem yıkadı daha ben yıkamadım
Bende küvet de var hatta ayaklı filesi de var ama onda yaptırırken sırtım belim kopuyor 😒lavaboyu da denedim aynı tecrübe.. banyoda benimle ten tene temas ettiği için kendini daha güvende hissediyor bence ama Y yellowbride da dediği gibi her yiğidin bir yoğurt yiyişi var
Canım ben tutacağım nasipse..Diğer iki oglum da da tutmuştum.. aynı olmustu 2 aylık olduklarında ramazan a denk gelmisti..insallah cok zorlanmam..Sonradan kaza etmek cok zor oluyo..
yaa bunu nasıl başardın? Resmen idolüm olabilirsin :)
ben de hem günler kısaldı, eskisi gibi sıcaklar yok, hem tüm gün evdeyiz, bebeğin gece gündüz ayrımı yok falan.. belki esas uykusunu sabaha denk getirirsem daha da kolay olur diye düşünüyorum 🤔

X