2021 Şubat Anneleri

Bende kullandım, kabızlık yaşamadık biz hiç.

Mugolata Mugolata elini mi emmesi daha iyi emzik mi acaaba? Ben bazen ellerini tutup emziğini veriyorum da .gelişimini engellemiş oluyorum acaba?🤔
Parmak emmek emzikten daha zararlı araştırmalarımda okuduklarım bu yönde. Hem pedagojik formasyon eğitimi aldığımda da böyle demişlerfi. Psikolojik olarak sağlıklı birey olması açısından
Off doğru söylemiştin daha önceden unutmuşum 🙄
Adam için de zor yaa yeni evlat sahibi olmuşsun sevip koklayamıyorsun

Bıktık artık yaa hayatlarımız saçma sapan oldu kurtulsak bir an önce şu illetten 🤬 çocuğum olunca ne hayallerim vardı doğum izni bitinceye kadar gezip dolaşacaktık ama şimdi kafamızı dışarı uzatmaya korkuyoruz ki ben hastalığı hamilelikte geçirdim hala da antikorlu olmama rağmen
Aynen öyle onun için de zor. Artık hasta olan tekrar tekrar olabiliyor o yüzden endişenizde haklısınız

Kızlar hepimizin kuzuları hemen hemen aynı dönem. Dün bebegim gece ilkkez 5-6 saat aralıksız gece uyudu. Sabah elini emerken uyandı emzirdim. İnternette okudum 4-6 saat ac kalması yada susuz ,yani emmemesi hayati tehlikeye sokar diyor.. e drlarda gece uyanmıyorsa emmeye kaldırmayın artık demişti sanki.. hep aralıksız uyurmu acaba demiştim uyudu dün gece şimdi de keşke emzirseydim uykuda diye vicdan yaptım. Hangisi doğru?
Bence de kafanı takma çünkü artık kendilerini çok güzel anlatıyorlar. Acıksa uyanırdı. Canlılarda hayatta kalma güdüsü vardır ve bunun için gelişmiş refleksleri bulunur hele insanda bu daha da gelişmiş. Hiiç kafana takma

Ay hayır ya hiç canını sıkma onlar öyle cinler ki karnı acıksa yıkardı ortalığı. Ne güzel uzun uykulara geçmiş maşallah de kimseye deme bak ben 3 saat aralıksız uyusa evde parti vericem öyle düşün 😂😂
Beraber yapalım o partiyi 🤭🤭🤭

Merhaba, Klinik Psikoloji Yuksek lisans tez calismam icin 1-12 aylik bebegi olan annelere ihtiyacim var. Asagidaki linki tiklayarak calismaya katki saglayabilirsiniz. Calisma yaklasik 15-20 dk surmektedir. Katiliminiz icin simdiden tesekkurler.
👍🏻 Kolay gelsin

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim eşim de öyle OKB bu rahatsızlık ilaç verdi Dr ama kullanmıyor inat ediyor banyo hep göl gibi kapı kulplarina dokunmuyor mutfakta elini yikasa her yer su ekmeğe dokununca daha titiz kırk defa yıkar elini prizlere dokunmaz gına geldi artık @insanbuL gel sarılalım aglayalim
Cnm uzman değilim tabi ama bu sorular formda olduğuna göre hasta yani. Yalnız ilaç işe yaramıyor. Terapi bu işleri çözüyor. Benim bir arkadaşımın eşi tuvaletten çıkmıyormuş. Çıkınca kendimi kirlenmiş gibi hissediyorum diyormuş. Çünkü tuvalette sürekli el yıkıyormuş. İyi bir uzmanla 3 seansta kurtulduk dedi. Çok kötüydü hayatımız diyordu. İnş sizin eşlerinizde şifa bulur. Benim farklıydı ama ben de toparladım terapiyle

Ben ilk günler bile uyandırmadım. Daha doğrusu yorgunluktan sızıyordum. Kızım atak zamanları hariç 6 saat uyuyor. Kilo alımı normal. Bugün bezi az çişliydi. Endişe ettim ama hemen kaka yaptı. Demek ki aç değilmiş. Ben ebe hemşireye sordum sağlık ocağında uyandırma artık dedi. Zaten uyandıramıyordum 😬😬 normalde uykum hafifti ama sanırım çok yoruluyorum artık kalkamıyorum.

Migren taşı zencefil denedin mi, lodos çok etkiliyor. Benim eşimde ikizler allah merhamet etsin valla
Zencefil denedim aynı, migren taşını denemedim hiç. Acillik olmadığıma şükrediyorum artık🥴 bugün yine tuttu ve uykusuz değilim. Hormonlar tetikliyor galiba 😑

Kızlar hepimizin kuzuları hemen hemen aynı dönem. Dün bebegim gece ilkkez 5-6 saat aralıksız gece uyudu. Sabah elini emerken uyandı emzirdim. İnternette okudum 4-6 saat ac kalması yada susuz ,yani emmemesi hayati tehlikeye sokar diyor.. e drlarda gece uyanmıyorsa emmeye kaldırmayın artık demişti sanki.. hep aralıksız uyurmu acaba demiştim uyudu dün gece şimdi de keşke emzirseydim uykuda diye vicdan yaptım. Hangisi doğru?
Ben onlarında biyolojik saati olduğunu düşünüyorum, müdahale etmiyorum. 5 saat civarı kesintisiz uykusu var, acıkınca emip tekrar uyumaya devam ediyor. Kesintisiz kaliteli bir uyku beslenme kadar önemli bence. Artik yeni doğan değiller büyüdüler de biraz. Düzenini kendimiz bozup sonra tekrar uyku düzeni oturtmakla uğraşmak gerekecek öteki türlü.

Ben de öğretmenim. Nasıl başvurdunuz?

Ben de öğretmenim. Nasıl başvurdunuz?
Merhaba, evrakı yükleyemedim pdf olduğu için kabul etmedi, ekran görüntüsü olarak yükledim. Bunu doldurup aile çalışma ve sosyal hizmetler il müdürlüğüne bıraktım, merkez binası değil bize yakın bi hizmet binasına. Zaten orada da vardı masanın üzerinde bir sürü. Internetten indirip doldurup okula bırakılabiliyor olabilir, okulunuza bi sorun isterseniz. 2 ay içinde ptt te yatar dediler. E devletten takibi yapılabiliyormuş. Hesap no yazarsanız hesaba yatar diyede duymuştum ama ben yazmadım. Orada çalışanlar bizden bilgisizdi siz alamıyorsunuz falan dediler ama aynı gün doğum yaptığımız öğretmen arkadaşım aldı bile.

Eklentiler

• Screenshot_20210419-130528_Drive.jpg
    Screenshot_20210419-130528_Drive.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 20
Geçmiş olsun bende de var o illet. Çok zor çok. Ben kör oluyorum mide bulantısı sonra da şiddetli ağrı oluyor.
Size de geçmiş olsun, bu tarifsiz ileti cidden kimse yaşamasın. Gözüm çıkacak gibi oluyor, bazen kusuyorum. hamilelik döneminde gidiyor emzirme dönemi tekrar peydah oluyor. Daha öncesinde 3 4 ayda bir tutardı ama şimdi haftada en az bir defa cee yapıyor😔 yaşam kalitesi sıfır tabi o gün:KK43: yataktan çıkmak istemiyorum ama mecbur kalkıyorum.

Cnm uzman değilim tabi ama bu sorular formda olduğuna göre hasta yani. Yalnız ilaç işe yaramıyor. Terapi bu işleri çözüyor. Benim bir arkadaşımın eşi tuvaletten çıkmıyormuş. Çıkınca kendimi kirlenmiş gibi hissediyorum diyormuş. Çünkü tuvalette sürekli el yıkıyormuş. İyi bir uzmanla 3 seansta kurtulduk dedi. Çok kötüydü hayatımız diyordu. İnş sizin eşlerinizde şifa bulur. Benim farklıydı ama ben de toparladım terapiyle
Anladım cnm o zmn diyim de devam etsin psikologa

Merhaba, evrakı yükleyemedim pdf olduğu için kabul etmedi, ekran görüntüsü olarak yükledim. Bunu doldurup aile çalışma ve sosyal hizmetler il müdürlüğüne bıraktım, merkez binası değil bize yakın bi hizmet binasına. Zaten orada da vardı masanın üzerinde bir sürü. Internetten indirip doldurup okula bırakılabiliyor olabilir, okulunuza bi sorun isterseniz. 2 ay içinde ptt te yatar dediler. E devletten takibi yapılabiliyormuş. Hesap no yazarsanız hesaba yatar diyede duymuştum ama ben yazmadım. Orada çalışanlar bizden bilgisizdi siz alamıyorsunuz falan dediler ama aynı gün doğum yaptığımız öğretmen arkadaşım aldı bile.
Ya ben bu formu gördüm internette ararken ama 10. maddede mühür falan yazınca şahsi başvuru yapılmaz diye düşündüm. Siz nasıl doldurdunuz o kısmı?

Size de geçmiş olsun, bu tarifsiz ileti cidden kimse yaşamasın. Gözüm çıkacak gibi oluyor, bazen kusuyorum. hamilelik döneminde gidiyor emzirme dönemi tekrar peydah oluyor. Daha öncesinde 3 4 ayda bir tutardı ama şimdi haftada en az bir defa cee yapıyor😔 yaşam kalitesi sıfır tabi o gün:KK43: yataktan çıkmak istemiyorum ama mecbur kalkıyorum.
Teşekkür ederim. Ben hamileliğimin ilk 3 ayında haftada bir yaşadım çok fenaydım. Sonra geçti çok şükür. Taşların tılsımına inanır mısın bilmem de bir arkadaşım bana bir bileklik hediye etti. Adını bilemiyorum ama ondan sonra azaldı ağrılarım çok şükür. Sürekli takamıyorum ama az taktım onda bile etki etti. Bazı arkadaşlarıma da önerdim taşa bakınca kaplangözüne benziyor dediler. İnş hep birlikte şifa buluruz.

Teşekkür ederim. Ben hamileliğimin ilk 3 ayında haftada bir yaşadım çok fenaydım. Sonra geçti çok şükür. Taşların tılsımına inanır mısın bilmem de bir arkadaşım bana bir bileklik hediye etti. Adını bilemiyorum ama ondan sonra azaldı ağrılarım çok şükür. Sürekli takamıyorum ama az taktım onda bile etki etti. Bazı arkadaşlarıma da önerdim taşa bakınca kaplangözüne benziyor dediler. İnş hep birlikte şifa buluruz.
S SkyAsteR kızlar kullanmadım bilmiyorum ama bu taş acayip övünüyor migren baş ağrısı için fiyatı da uygun. Bence alıp denenebiliri😉 linki bırakıyorum.

X