2021 Şubat Anneleri

Benim kızımda hala kaka yapamıyor çok yıprandım artık yardımsız yapmıyor. 3 gün bekleyip müdahale ediyoruz ve sadece anne sütü alıyor, cerrah böyle devam ederse bağırsak filmi çekicem dedi
Ya ben de şaşırıyorum sizin duruma. Tek anne sütü alan bebekler 10 güne kadar beklenir. Hatta bu süreci 15 e çıkardılar. Farklı bir doktor görüşü de mi alsanız

Ya ben de şaşırıyorum sizin duruma. Tek anne sütü alan bebekler 10 güne kadar beklenir. Hatta bu süreci 15 e çıkardılar. Farklı bir doktor görüşü de mi alsanız
10 gün kaka yapmasa çok katı olmaz mı kaka nasıl yapacak bebiş, yani bizde kaka var ama yapamıyor çubukla yaptırınca macun kıvamında yapıyor, kabız olmuş yani. Ben de bilemiuorum kendi doktorum gaz çıkışı varsa normal dedi ama cerrah hep şüpheci davranıyor 4. Gün müdahale et bu kabızlık gecmezse haftaya yine gel dedi hiç 10 gün bekle falan demiyor. ne yapacağımı şaşırdım ilk bebeğim

Bu da iyi birşey. Biz de destekliyoruz uykuya geçmesini. Zaten onu da zamanla öğreniyorlar. O 30 dakikadan sonra devam etse uzun uyur. Normal benim kızımda öyle dalarsa iyi uyuyor yoksa hemen kalkıyor pes etme sen

Evet sizin de uzun uykunuz var bence deneyin. Çünkü miniklerin uykusu düzenli olursa büyüklerle ilgilenme fırsatımız olur bizim de. Ben de gündüz uykusunu gürültülü yerde yatırmaya çalışıyorum ama sevmiyor sesi. Yine de pes etmeyeceğim inş 10 güne kadar oturur düzen devam edersek.
O 30 dakikadan sonra ne yapsam uyumuyor ya nasıl uzatabilirim onu. Kucağımda da sallıyorum gözleri mayışıyo ama tam kapatmıyo

Benim kızımda hala kaka yapamıyor çok yıprandım artık yardımsız yapmıyor. 3 gün bekleyip müdahale ediyoruz ve sadece anne sütü alıyor, cerrah böyle devam ederse bağırsak filmi çekicem dedi
Yediğimize içtiğimize de dikkat ediyoruz. Elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Bazı şeyler bizim elimizde olmuyor. Ama biz en iyisini düşünelim. Kötü bir şey olmasın. Sonuçta bağırsakları yeni gelişiyor. Zamanla düzene girecek. Öyle ha diyince olacak şey değil. Tedbiri elden bırakmadan bu süreci de atlatacağız inşallah.

Bezde kaç numara kullanıyorsunuz kızlar 3 numara küçük gelmeye başladı bizde 🤔 benim kızımda elini şapır şupur emmeye başladı uyurken ama ben acıkmıştır diye emziriyorum 🤭

Son düzenleme:
Benim bebeğim de sadece anne sütü alıyor. 4 gün yapmamıştı kakasını sonra yaptığında yine sıvı yaptı katı değildi. O yüzden takibe almış olabilir sizi belki. A allymcbeal
Tam katı değilde diş macunu kıvamında yapuyo 3. Gün sonunda. O da bebeğe göre katı oluyomuş, kabız demekmiş bende şaşırmıştım

Tam katı değilde diş macunu kıvamında yapuyo 3. Gün sonunda. O da bebeğe göre katı oluyomuş, kabız demekmiş bende şaşırmıştım
Aynen ben de öyle duydum. Benimki o kadar katı değildi oldukça akışkandı. Ben biogaia kullandıktan sonra 4 gün yapmamıştı ama yine devam ettim. 4. Gün gecesi yaptı. Ardından 2 gün yapmadı 2. Günün gecesi yaptı. Düzene girecek herhalde yavaş yavaş. Bugün kaka yapmadı henüz

Kızlar ben leslie yapmaya başladım. 20dk olanı yapıyorum 2 gündür. Diyet yapamıyorum evde sıkıntıdan saçma sapam yiyorum ne bulursam zaten yemek yemeye tam otursam oğlum ağlıyo ayakta bişeyler yiyorum ama çok sağlıksız geliyor bu durum bana alışkın değilim. En azından spor olsun dedim leslie başladım

B Bircansev geçmiş olsun canım bizde gündüz kusma oluyor gazını tam çıkaramadığı zaman özellikle inşallah gece olmaz:KK43:
Mugolata Mugolata spor harika olur.. Bende iki bebiş ile wc ye gitmek zor duş almak sevindirici😅🤣 65 ile hamile kalmıştım 73 ile doğuma gittim 65im yine ama ilk doğumdan 6 kaldı 59dum. Belim ağrıyor yürüyüş için bugün büyük oğlumu aldım çıktım harika geldi.. keşke ufaklık da sling sevse onla da çıkabilsem🥰
seyyav seyyav İdrarda leke sanırım beslenmeden değil gece uyandirmama konusunu vicdan yapmıştım tartı aldım ölçüm 6.200 gr. Ortalama. 2 şubat doğumlu oğlum kilo alımı olmuş şükür o nedenle tahlile götürmedim 🙏
Uyku eğitimi için hazır hissetmiyorum ona zaman var gibi 1 ay daha bekliyorum ♡
Herkese selamlar sevgiler güzel bol sütlü uykulu sağlıklı günlerimiz olsun♡
Kedilianne25 Kedilianne25 nasıl oldun sağlık durumun nasıl?? İnşallah hersey yolundadir

Canım reflü yatağı mı alsan yanlarında yastıklar var yan yatırınca öyle kalıyo. Bayadır bende düz yatırıyodum korktum şimdi geçmiş olsun çok
Reflü yatağında yatırıyorum zaten, sıkılıyor bir sığmıyor gibi sanki diye yanlarını cıkarmıştım tqkayım yine, ama sanırım gazını cıkarmaya çalıştım çıkmadı diye uykuyudum beklemedim cıkarmasını gazını , yatırdım salladım iki dk gecmeden bu olay oldu kustu. Cok şükür ki uyanıktım . Allah esirgesin evlatlarımızı herzmaan gözümüz üstünde olmayabilir Rabbim korusun hepimizin cocugunu.

Arkadaşlar merhaba sizlere bir sorum olacaktı. Ben yanlışla külot bez sipariş vermişim paketi açınca farkettim. Bir de aksilik 5 paket sipariş verdim. Aranızda kullanan var mı memnun kaldınız mı? Normalde benim oğlan kakayı yapınca sırtına kadar bulaş olabiliyor umarım bu bez tutar

KızlAr ya bişey soracam sacma olabilir :) ben oğlumu emzirirken bi memeyi emiyor mesela dakika tutmuyorum ama çekiyor çekiyor yutkunmuyorsa değişiyordum memeyi. İlk bebeğimde böle yapardım bu durum ilk sütü alıyor son sütü almamasına neden oluyor mu acaba? İlk süt son sütü kızı da bilmezdim gaz olup dururdu. Ama şimdi cekip yutkunmuyor ya bes dakika saha bekliyorum çekmesini sonra yutkunuyor arar ara. Ben ne zaman bşr memeden digerine geceyim. Bu işk son sütün zamanlaması nedir bilen var mı? Son sütüde emsin istiyorum yaglı diye

Birde okuduğum kadarıyla sleepy kullanan annelerin cogu başka bezlere dönmüş. Bende sleepy üç numaraya gectim bebeğim 6 kilo olmultur herlade. Evet bez hem ince hem kücük ama ne deneyecegimi bilmşyorum. Halen sleepy kulanan var mı benm gibi ısrarla. Yoksa değişip memnun kaldıgınız sleepy e göre markalar varsa öğrenmek isterim

Kizlar merhaba, benim kizimda gunlerce kakasini yapmiyordu. Ne yapacagimi bilemez halde 3 yada 4.gun ben yardimci olup kakasini yaptiriyordum. Sabahlari nurse harveys aksamlari biogaia kullaniyordum doktor tavsiyesi ile. Ikisini de kullanmayi biraktim ve kizim bi kac gundur her gun kakasini yapmaya basladi. Ustune bi de sanki gaz sancilari daha da azaldi,Acaba bu damlalar mi zorluyordu?

Birde okuduğum kadarıyla sleepy kullanan annelerin cogu başka bezlere dönmüş. Bende sleepy üç numaraya gectim bebeğim 6 kilo olmultur herlade. Evet bez hem ince hem kücük ama ne deneyecegimi bilmşyorum. Halen sleepy kulanan var mı benm gibi ısrarla. Yoksa değişip memnun kaldıgınız sleepy e göre markalar varsa öğrenmek isterim
Ben sleepy 2 numaradan sonra direkt molfix 3e geçtim. Hatta hala duruyo kullanmadığım bezler. Kriz geçirtti bana. Sabah akşam gece sızdırdı sırtına kadar çiş çocuk hasta olacak. Acilinden geçtim molfixe memnunum.

Reflü yatağında yatırıyorum zaten, sıkılıyor bir sığmıyor gibi sanki diye yanlarını cıkarmıştım tqkayım yine, ama sanırım gazını cıkarmaya çalıştım çıkmadı diye uykuyudum beklemedim cıkarmasını gazını , yatırdım salladım iki dk gecmeden bu olay oldu kustu. Cok şükür ki uyanıktım . Allah esirgesin evlatlarımızı herzmaan gözümüz üstünde olmayabilir Rabbim korusun hepimizin cocugunu.
Bende geçen yanlarını çıkarıp yatağın üzerine koymuştum reflüyü. Uyuyordu. Gittim geldim bi baktım dönmüş yüzüstü yatağa düşmüş debelenip duruyordu :) ilk defa başıma geldi şaşırmakla korkmak arasında kaldım

Kizlar merhaba, benim kizimda gunlerce kakasini yapmiyordu. Ne yapacagimi bilemez halde 3 yada 4.gun ben yardimci olup kakasini yaptiriyordum. Sabahlari nurse harveys aksamlari biogaia kullaniyordum doktor tavsiyesi ile. Ikisini de kullanmayi biraktim ve kizim bi kac gundur her gun kakasini yapmaya basladi. Ustune bi de sanki gaz sancilari daha da azaldi,Acaba bu damlalar mi zorluyordu?
Anne sütü mü alıyor acaba, Ne kadar sürdü canım bu durum, bide kakasını yaptırduğında kakası nasıldı cıvıık mı diş macunu kıvamında mı? Gün içinde ıkınıp yapmaya çalışıyor muydu? Çok soru sordum kusura bakma 😁

Ben de sleepy kullanıyorum ilk kullandığım zamanlar sızdırma yapıyodu sürekli ama sanırım büyük gelmiş o zaman ondan yada ben bağlayamoyodum heralde şu iç dış bariyerlerini falan sonradan öğrendim hiç sızdırma yapamdı ondan sonra,
Şimdi 3 numara kullanıyorum Şuan tam oluyor ve memnunum sızdırma hiç yapmıyor nerdeyse,
İçeriğinin temiz olduğunu okumuştum
Bi ara a101 in ve biminde bezini kullandım ama içim rahat etmedi tekrar sleepye geçtim

X