2021 Şubat Anneleri

Merhaba, ben hamileyken emzirdim. Hatta hala emziriyorum.
Doğumdan önce bıraktırmak gerekmez mi? İkisini de mi emzirdiniz? Süt yapısı bebekle birlikte değişiyor Ya O yüzden merak ediyorum. Oğlum 13 aylık emziriyorum şu anda. Cevabınız İçin teşekkür ederim 🙏🏻

Doğumdan önce bıraktırmak gerekmez mi? İkisini de mi emzirdiniz? Süt yapısı bebekle birlikte değişiyor Ya O yüzden merak ediyorum. Oğlum 13 aylık emziriyorum şu anda. Cevabınız İçin teşekkür ederim 🙏🏻
Hayır bıraktırmak gerekmiyor ama tabiki bu tercih annenin. Ben biraktimadim. Gebelik boyu, doğum yaptığım ilk gün dahil hep emdi. Hâlâ da emiyor ama tabi artık emmek denmez. Günde bir jki kez 1-2 dakikalık emmeler.
Süt zaten hamileligin 20. Haftalarinda kolostruma dönecek. Eğer bıraktırmak isterseniz kolostruma döndükten sonra kademeli bırakmanizi öneririm. Çünkü artık bol süt gelmeyince emmeyi azaltıyotlar. Bu sütun tadını sevmeyip birakan bebekler de oluyormuş.
Doğumdan sonra 4-5 gün daha kolostrum geliyor. Süt her zaman küçük bebeğin ihtiyacına göre üretilir. Kolostrum bitmez, bir bebekte emse 3 bebekte emse farketmez. İlk günler gelir

Hayır bıraktırmak gerekmiyor ama tabiki bu tercih annenin. Ben biraktimadim. Gebelik boyu, doğum yaptığım ilk gün dahil hep emdi. Hâlâ da emiyor ama tabi artık emmek denmez. Günde bir jki kez 1-2 dakikalık emmeler.
Süt zaten hamileligin 20. Haftalarinda kolostruma dönecek. Eğer bıraktırmak isterseniz kolostruma döndükten sonra kademeli bırakmanizi öneririm. Çünkü artık bol süt gelmeyince emmeyi azaltıyotlar. Bu sütun tadını sevmeyip birakan bebekler de oluyormuş.
Doğumdan sonra 4-5 gün daha kolostrum geliyor. Süt her zaman küçük bebeğin ihtiyacına göre üretilir. Kolostrum bitmez, bir bebekte emse 3 bebekte emse farketmez. İlk günler gelir
Cevabınız İçin tekrar teşekkür ederim Çok faydalı oldu İçim rahatladı şimdiden 🙏🏻🙏🏻

kalkuta kalkuta ben de çok kararsız kaldım okudum araştırdım. Kadın doğum doktorum ara çok az değerlerin toparlasin biraz emzirmeyi bırak demişti. Hormon ağırlıklı süt vs.. bıraktım 15 aylıktı oğlum gece gündüz emzirmistim 14 aylık oldu küçük oğlum 3-4 ay sonra hatta yaz tatiline kadar devam ederim diyorum. Annenin de nefese ihtiyacı var diye düşünüyorum ara da az ise.. herkesin kendine has doğruları bebislerin istekleri vs.. en güzeli olsun 💕 en hayırlısı..

kalkuta kalkuta ben de çok kararsız kaldım okudum araştırdım. Kadın doğum doktorum ara çok az değerlerin toparlasin biraz emzirmeyi bırak demişti. Hormon ağırlıklı süt vs.. bıraktım 15 aylıktı oğlum gece gündüz emzirmistim 14 aylık oldu küçük oğlum 3-4 ay sonra hatta yaz tatiline kadar devam ederim diyorum. Annenin de nefese ihtiyacı var diye düşünüyorum ara da az ise.. herkesin kendine has doğruları bebislerin istekleri vs.. en güzeli olsun 💕 en hayırlısı..
Benim tek dogumda değerlerim epey düşmüştü 23 ay emzirdim e birde hamilelik boyunca da magnezyum demir azaldı hamilelik boyunca sadece vitamin aldim emzirirken almadım en büyük hataymis benim icin Bebek 2.5 3 yaşına girdiğinde 3 parmagim uyustu b12 diplerdeymis. Ona istinaden öyle bir yorum yaptım. 2. Doğumdan sonra hala takviye aliyorum aktif emzirince gece gündüz bebekler alıyor.

Cevabınız İçin çok teşekkür ederim. Oğlum anladı mı ya da denk mi geldi. Çok kötü ıssırdı mememi(zaten tek meme devam ediyordum uzunca süre) Açık yara oldu. Canım çok yandı İstedim ama emziremedim O da çok ısrarcı olmadı. Gece şükür emmeden uyuyabiliyoruz artık Tek korkum buydu Aştık ikimiz de. Neden bilmiyorum bazı doktorlar Emzir diyormuş Benim doktorum gebeliğin 13. Haftasında bırakmalısın dedi. 12 bitti şimdi Ama zaten mecbur bıraktım. Zayıflamaya başlamıştım gebe olmama rağmen 😑

Su azalması ne zaman başlamıştı peki? Benim 24. Haftada başladı 1 ay bol su havuç suyu falan içtim yeterli seviyeye geldi ama şuanda da haftama göre biraz az olduğunu söyledi doktor. Ayrıca bebeğim de bazı ölçümleri neredeyse 3 hafta yakın geride. Ama bütün ölçümlerin ortalaması alınınca 10 gün kadar gerideymiş gibi oluyor aklım takılıyor. Bu saatten sonra bu farklar kapanır mı yoksa giderek açılır mı..
İlk ultrasonumuzdan bu yana gerilik var başta 2 3 gündü önemsemiyordum sonra 1 hafta oldu sonra 10 gün oldu şimdide dediğim gibi bazı ölçümleri bayağı geride
Merhaba benim de bebeğimin suyu az. 29+2 haftaligim ama bütün ölçümleri 28+4 le uyumlu çıktı çok üzüldüm. Suyu 8 cm ölçüldü. Siz saglikli bi şekilde kuzaginiza alabildiniz mı bebeğinizi

Bugun doktora gittim kontrolde herşey normal dedi doktor mantar ve enfeksiyon şikayeti ile doktor fitil yazdı.. GYNO-LOMEXIN 600 mg bu ilacı kullanan var mı kızlar.. Kullandığımdan beri gece uyuyamadım.. Kaşıntı,yanmayla birlikte sıvı geliyor sürekli peçete koyuyorum peçete sırılsıklam oluyor.. Biran suyum geliyor sanıyorum bir tuhaf oldum ya 😔

Bana da aynı fitilden verdi ve dediğiniz gibi su gibi akıntım var geceden bu yana. Bir sıkıntı olmamıştı sizde değil mi normaldir bu durum ?

Merhaba , bir sorum olacak yaşayan varsa cicevaplarsa çok sevinirim
Mastit değil ama göğüste düğümlenme yaşadım sol tarafta , masajla vs indi şiş olan yer . Ama 5.gün bitti benim iki göğsümden de gelen süt hala artmadı . Bir hafta sürer eskiye dönmesi dediler ama süre de dolmak üzere . Başına gelen var mi ? Sütü artan var mı? Tecrübeli annelerden cevap bekliyorum sütünüz ne zaman tekrar arttı?

Bebeğe göre değişir. Ağırlığı sizin ağırlığı taşıma kuvvetiniz. Bebeğin hareketi hepsi etkiliyo ama ben 4 ay civarında kullandım. Akrabama verdim o daha uzun süre kullandı
Çok teşekkürler. Lacivertini almıştım. Bebeğin her yerine tüy bıraktı iade etmek zorunda kaldım

Günaydın hanımlar merhaba ben 12+3 mart annelerindeyim normalde doğumun marta geliyor ama şubatın son haftası doğum yapılacak.
Burada bulantısı olan arkadaşlar yazmış biraz baktım bende 5. Haftada başladı 7.haftada pik yaptı şuan hala devam ediyor. Artık tükenmişlik sendromuna girdim sizin geçti mi bulantılarınız. Nasıl dayanacağım bilmiyorum Kızım var ona bile bakamıyorum hadi şimdi annemde kardeşimde falan kalıyorum okullar açıldığında nasıl olacak bilmiyorum. Hiç bir ilaç fayda etmiyor bana. Yemek yiyip sıvıda içemediğim için sürekli de kabızım bu yüzden hastanelik oldum. Gerçekten artık bıktım yaa. Nolur sizde geçtiğini söyleyin. Artık dayanamıyorum çok zorlanmaya başladım. Yatalak hastalar gibiyim 2 aydır 🥹🥹

Ay burayı görünce çok duygulandım Nasılsıniz kizlar 🌼☘️
Bende geçen bakayım dedim, bulamamıştım. Benim paşa 19 aylık oldu. Fakat aşırı yaramaz 😁tek şikayetim doğru düzgün yemek yemiyor hala anne sütü içiyor. 2 yaşında biraktieicam inşallah, 4 gole bekliyorum o günü. Geceleri hal 3 - 4 kez kalkıyor 🥴

Bende geçen bakayım dedim, bulamamıştım. Benim paşa 19 aylık oldu. Fakat aşırı yaramaz 😁tek şikayetim doğru düzgün yemek yemiyor hala anne sütü içiyor. 2 yaşında biraktieicam inşallah, 4 gole bekliyorum o günü. Geceleri hal 3 - 4 kez kalkıyor 🥴
Ah ne güzel benim kizim da 18 aylık oldu vay be burada doğumu sayıyorduk bebislerimiz büyüdü bile :) iştah konusunda ben kızımı suan ki gebelikten dolayi 15 aylikken sütten kestim gece uykusu düzeldi iştahı açıldı süt alan bebekler ek gıda konusunda fazla iştahlı olmuyorlar zaten canım..

Ah ne güzel benim kizim da 18 aylık oldu vay be burada doğumu sayıyorduk bebislerimiz büyüdü bile :) iştah konusunda ben kızımı suan ki gebelikten dolayi 15 aylikken sütten kestim gece uykusu düzeldi iştahı açıldı süt alan bebekler ek gıda konusunda fazla iştahlı olmuyorlar zaten canım..
Diğer 2 çocuğumu 2 yasa kadar emzirince, hak geçmesin diye bekliyorum. Ama 37 yaşında da zor geliyor gece uykudan zırt pırt kalkmak. Canları sağolsun. Annelik çok zor. Rabbim herkese kolaylık versin inşallah.

X