2021 Şubat Anneleri

Yok canım ya bence doyuyor. Kilo alımından bilir zaten. S Storycan ın bebeğiyle benim ilk oğlum aynıydı. Ama Kilo alımı hep fazlaydı. Bu tür bebeğe sahip olmayanların tahmin edebileceği gibi bir durum değil. Annem kayınvalidem felan bir sürü bebek büyüttük gördük böylesini görmedik derlerdi 😬
Bence surekli emzirdigi icin cocgn gazi gecmiyo

Kendim bakablrmym evde annem evime gondermiyor gobegi yakildi gidemezsin filan diyorda bana
Tabi tabi yakılması sonrasında sorun oluşturan bir şey değil bakarsın mis gibi. Orda bi tabaka oluşturdu o akıntı olmasın diye o kadar. Siyah kalabilir bir süre korkma, çıkarmaya çalışma geçiyor annesi

Bence surekli emzirdigi icin cocgn gazi gecmiyo
gazı geçse de deliksiz uyuyan bir bebek olmuyor böyle bebekler. Sadece gazla alakalı olsa kucağında da uyumaz. Hamakta dalması için bir saat sallayıp uyudu diye kalkarken dizimin çıt sesine uyanırdı büyük oğlum.

Arkadaşlar selam ben bahsetmiştim 4 gündür kimyon rezene veriyorum ilacı bıraktık daha iyiyiz çok şükür İnşallah

Günaydın anneler, biz hastaneden çıktık. Çok şükür ameliyatımız çok iyi geçti. Sonrasında ağrısı da olmadı. Gecesinde de güzel uyudu. Şükürler olsun o delice ağlamaları geçti. Ama hastanede kaldığımız ilk gün ve özellikle geceden ameliyat saatine kadar canımdan bezmek üzereydim. Sabah 6 da emzirmeyi bıraktırdılar. 13.30 gibi ameliyata aldılar açlıktan çok ağladı hiç susmadı bebeğim 🥺 Bir önceki günü de sürekli fıtığı aşağı indiği için çatlarcasına ağlıyordu. Hemşireler bana acıdı da 2 kez aldılar elimden bebişi gezdirip uyuttular. Çok çok zor bir süreçti ama ameliyattan sonra hiçbir şey olmamış gibi gülücükler atmaya başladı oğlum 🥰 Dünyalar benim oldu şükürler olsun.
Bu arada ben hep sütümün yetmediğini düşünüyordum mama veriyordum her gün 3-4 kez 60ar cc. Ve memeden hiç ayrılmadığı için sütüm hiç dolmuyordu geleni emiyordu yetmeyince ağlıyordu. E sancıları da vardı ağlamasın diye yine veriyordum memeyi. Çok yanlışmış. Doktorlar defalarca uyardı. 2-3 saat aralıklı emzirmeye döndüm. Şimdi sütüm daha çok geliyor ve doyuyor. Mamayı bıraktık 2-3 günde. Emzirmeyi kestiğimiz ve ameliyata girdiği zamanlarda 3 saat arayla sağdım göğüslerimi. Her göğsümden ortalama 70 cc süt geldi. Normalde sağdığımda iki göğsümden toplasanız 30 cc anca geliyordu. Vicdanen çok huzursuz oluyordum. Çok üzülüyordum sütüm yetmiyor diye 🥺 İçim rahatladı.
Çok çok geçmiş olsun tatlım Allah evlatlarımıza sağlık versin İnşallah

Arkadaslar kolik sancıları olan bebisler nasil azaldı mı biraz 2 ay bitti bizim aglama saatleri değişti gibi bilemedim ama tam geçmiyor...

Bel fıtığı zorluyor kucak olunca gündüz de korse takıyorum S Storycan bence sen de dene yoksa sırt ağrısı bel ağrısı dayanılmaz oluyor dikişler toplamıştır artık diye takıyorum ben korse gun sonu daha iyi oluyor ♡

Kizlar bebisi 7 bucukts emzirdim 8 de emzirdim 9 da emzirdim durmuyo acmi anlamadim ayaklarinida ellerinide kasiyo genelde asiri agrisi olunca agridan memeyi tutmuyo tutamiyo ama.simdi hemen tuttu iciyo anlayamiyorum sancidanmi duramiyo ac ondanmi kivraniyo
Nasil anliycaz cozemedim ben bu isi acliktanmi gazdanmi agliyo anlayamiyorum bazen anliyorum bazen anlayamiyorum.napicaz bunun çözümü varmi gazdan agliyo saniyoruz bazen açlıktanmiss meger diyoruz yiyince.susuyo filan

Kizlar bebisi 7 bucukts emzirdim 8 de emzirdim 9 da emzirdim durmuyo acmi anlamadim ayaklarinida ellerinide kasiyo genelde asiri agrisi olunca agridan memeyi tutmuyo tutamiyo ama.simdi hemen tuttu iciyo anlayamiyorum sancidanmi duramiyo ac ondanmi kivraniyo
Nasil anliycaz cozemedim ben bu isi acliktanmi gazdanmi agliyo anlayamiyorum bazen anliyorum bazen anlayamiyorum.napicaz bunun çözümü varmi gazdan agliyo saniyoruz bazen açlıktanmiss meger diyoruz yiyince.susuyo filan
Canım bu bi kısır döngüdür. Gazı olan bebek emmek ister, emdikçe gaz olur. Ayakları karnına çekerek ağlıyorsa gazdır. Sağıyoruz süt yok, falan diyorsunuz, hayır var, sürekli emiyor brbişleriniz, gögüste süt birikmez.. bebek makinadan daha kuvvetli emiyor, ten teması derken daha çok geliyor ağzına süt. Gögüs Yarası demiştin bi ara, garmastan var ama silmek gerekiyor, kimisinde işe yarıyor. Bende yaramadı o ayrı.

Canım bu bi kısır döngüdür. Gazı olan bebek emmek ister, emdikçe gaz olur. Ayakları karnına çekerek ağlıyorsa gazdır. Sağıyoruz süt yok, falan diyorsunuz, hayır var, sürekli emiyor brbişleriniz, gögüste süt birikmez.. bebek makinadan daha kuvvetli emiyor, ten teması derken daha çok geliyor ağzına süt. Gögüs Yarası demiştin bi ara, garmastan var ama silmek gerekiyor, kimisinde işe yarıyor. Bende yaramadı o ayrı.
Evet sol göğüs ucum cok aciyo aventin deliklo kapagini kullaniyorum lansinohda kullaniyorum ama ise yaramadılar 😪

X