2021 Şubat Anneleri

Benim Kayınvalidem yok ama hepsine bedel bi kayınpeder mevcut, yok emzik verme, yok sünnet ettirme, yok 40 çıkmadan gitme bir yere😅 çocuk 3 aylık yok 3. Muhabbeti yapıyor her gördüğünde. En son senin 3 oğlun var da noldu diye terslesdim. Bebeği de kendi bebekliğine(?) benzetti, eşimi de es geçti.. 🥴
Sizinki yine ıyı bneımkıker eşimin babaannesinin erkek kardesıne benzetiyorlar o derece 🤦‍♀️ben babanneımn kardeşlerini tanımam bile 🤷‍♀️

Kızlar bu saç dökülmelerine bi çare ya oluk oluk saçım dökülüyo duşta 😔
Normal bi süreç doğum sonrası saç dökülmesi aslında. Hamileyken saçlar çok güçlenir dökülme çok azalır, doğum sonrası o dökülmeyen saçlarla toplu olarak vedalaşiyoruz sanırım. Yani hamilelikle baskılanmasa o sürede zaten dökülecek olan o saçlar.
Kızlar bu saç dökülmelerine bi çare ya oluk oluk saçım dökülüyo duşta 😔

Kullanacağınız vitaminin içeriğine bakın jelatinlerinde yada içeriklerinde süt ürünleri bulanabilir
Bizimkinin döküntüler ve mukus bırakın geçmeyi azalmadı bile. Döküntüler tüm vücuduna yayildi. Süt ürünleri, yumurta, balık/balık yağı, kabuklu kuruyemişler, tabiki paketli gidalar şimdide domatesi kestim. Bunların hepsi ilk çocuğumun alerji listesi zaten. Güya şikayetleri geçerse teker teker denemeyi düşünüyordum. Bugün çocuk alejiye gideceğiz bakalım. Decavit kullanmaya devam ediyorum, bu hiç aklıma gelmemişti yok artık demek istiyorum. Gidip içeriğini kontrol edeyim bari😥

Bizimkinin döküntüler ve mukus bırakın geçmeyi azalmadı bile. Döküntüler tüm vücuduna yayildi. Süt ürünleri, yumurta, balık/balık yağı, kabuklu kuruyemişler, tabiki paketli gidalar şimdide domatesi kestim. Bunların hepsi ilk çocuğumun alerji listesi zaten. Güya şikayetleri geçerse teker teker denemeyi düşünüyordum. Bugün çocuk alejiye gideceğiz bakalım. Decavit kullanmaya devam ediyorum, bu hiç aklıma gelmemişti yok artık demek istiyorum. Gidip içeriğini kontrol edeyim bari😥
Maalesef onlara bile dikkat etmek gerekiyor bende ilk oğlumda çok katı diyet yapıyordum diyete rağmen belirtiler devam ediyordu . İnşallah siz fayda görürsünüz hangi doktora gidiyorsunuz?

Maalesef onlara bile dikkat etmek gerekiyor bende ilk oğlumda çok katı diyet yapıyordum diyete rağmen belirtiler devam ediyordu . İnşallah siz fayda görürsünüz hangi doktora gidiyorsunuz?
Şimdiye kadar okmeydanina gidiyorduk. Bu sefer bezmialemden randevu aldık. Henüz dana ve tavuk etini kesmedim. Zorda geliyor yalan değil. Adım adım gideyim belki şunu yemesem düzelir geçer dedim olmadı. Cildi çok fena durumda. Coresatin sürdüm çocuk eziyet çekmesin bari diye, iyi geliyor evet ama o da çözüm değil.

Benim de öyle su gibi geliyor Dr a randevu almam lazim

Bide benim dünden beri adet ağrısı gibi hafif ağrılarım da var doktorum bebek 2.5 aylık olunca randevu al 3 aylık olduğunda kontrole gel demişti bende o zaman gidicem bi mesaj atsam mı dedim ama vazgeçtim
Bide rwngim çok kaçık pekmez yiyorum kan ilacı da içiyorum ama ruh gibiyim
Baş dönmelerim de var 😐

Malesef memeyi almiyor agzina cok üzülüyorum ama is isten gecti galiba.Aynen mama vermesem olurdu ama ilk cocuk tecrubesizlik kayinvalidem israrla doymuyor diyince:KK43:
İş işten geçmedi tabiki. Mamayı biberonla vermeyi bırakın. Şiringayla verin. Serçe parmağınızı damağına dayayıp düzensiz bir şekilde mamayı şakın ağzına. Ya da eds borusu alın eczaneden. 5 numara gri uç. Onla besleyin. Memeyi de sık sık teklif edin ten teması yapın. Bir de birlikte banyo yapın meme teklif edin. Emzik biberon kullanmayın bir süre

Arkadaşlar eşim evdeyken bebeğim uyurken evi temizleyip, detaylı yemek yapıp, üstüne kahve içip, kitap okuyup, çocuklarla oyun oynuyorum. Emip emip uykuya devam ediyor. Ama çalıştığı günler ben akşam yemeğini zor yetiştiriyorum uyumuyor şaka gibi delircem 🥴🤪 bu işte başka bir şey var çözemiyorum 🥲

Bana da verdi ama kullanamadım 😔 ondan mı oldu acaba? Kullansam mı şimdi
Canım ben ilaç a bağlıyorum çünkü obur doğumlarda kan ilacı kullanmamıştım ve aşırı dökülüyordu.. heryerde normal yazıyordu ama demir eksikliğinden kaynaklanıyormuş..kullan istersen

İş işten geçmedi tabiki. Mamayı biberonla vermeyi bırakın. Şiringayla verin. Serçe parmağınızı damağına dayayıp düzensiz bir şekilde mamayı şakın ağzına. Ya da eds borusu alın eczaneden. 5 numara gri uç. Onla besleyin. Memeyi de sık sık teklif edin ten teması yapın. Bir de birlikte banyo yapın meme teklif edin. Emzik biberon kullanmayın bir süre
Walla sizden cesarer aldm.eds borusu aldm.insallah sutum.gelirse cok.dua edicdm

X