2021 Şubat Anneleri

ayy biz de dün babayla işe gittik. mezun olduğumuz ünide çalışınca dedim yürüyüş yaparız. valla çok iyi geldi dünkü hava :) bırakın tüm işi gücü atın kendinizi dışarı arada sıfırlanın
Canım nasılsın ya?
Ben havalar ısınsın diye bekliyorum. Valla 3 bebeyi montlu şapkalı giydirip çıkmak zulüm gibi. Geçen gün taksiyle aşıya gittik taksici acıdı Halime abla yardım edeyim ben sana diyor 😂

Tamam olur polemik yaratmayı benden iyi bilirsin birşey yokmuş gibi cekilirsin ama bakalım ne kadar dayanacaklar görücez Nisan annelerinden kovuldun yetmedi marttan kovuldu yetmedi birde nasıl cambazsan herkesi kendine inandırıp gene kapı dışı oluyorsun şu önceden yazdıklarını biri merak edip baksa zaten nedemek istediğimizi anlayacak sende biliyorsun bunu iki göze girmek için sana yardıma gelen ablana kadar laf edip mazlum ayağına yatıyorsun ALLAH akıl versin sana mavicim eşine sabır hayırlı akşamlar
Nisandanmi kovuldum ben oraya yazmadim bile bi iki yorum yapip ciktim hic orda degildim 🤣 ayrica sanane ya benden kendine odaklan sen bosver beni bu kafadar onemseme isine bak ..kendi kendine yaz oyna sen kolay gelsin

Gazdan canim mamayı verince üç kere gak diye ağızdan gaz çıkarmaniz lazım 3 kere çıkarmadan yatirma uyumuyo lar çünkü gazdan dolayı tekrar uyaniyorlar
Evet cidden gazdanmis anneme iyiki gelmisim gazdan oldugunu cozdu kadin valla bilmemek zor ben bir kes ciksrip yatiriyodum 1 saat sonra gazdan uyanincada aclik sanip emzirdim hep iyce birikmis gazlar ondan saat basi kalkiyomus 1 saat 15 dk sonra uyandi emzirdikten sonra annemdeds annem 45 dkkadir oyaliyo meger gazmis suan aglamiyo 2 saat olucak emeli

Ilk 2 ay depresyonla geçiyor maalesef canım benim bebeğim erken doğdu suan 3 buçuk aylık özellikle ilk 40 gün her akşam olduğunda agliyordum tek başına bakmak çok zor geliyordu ama alisiyorsun zamana o yüzden vesveselere kulak verme elbet alisacaksin düzenini bozma evinde dur senin için güzel olur inşallah hersey
Sagol cnm yorumun icin anneme geldim 2 gun dinlenip eve donucem tekrar bende git gel yoruldum zaten ins birgun tamamen donmeden kendim bakablrm

Kızlar kızımın dilinde pamucuk olmuş :KK43: karbonatlı su yapcam başka önerisi olan var mı
Pamukçuk bizden bebeğe geçiyormuş. O yüzden emzirmeden önce meme ucunu temizlemek lazım canım
Tesekkür ederim Bi doktoruma da sorayım. Açıkcası göğüs temizliğine çok dikkat etmiyorum, uni baby nin yeni doğan ıslak mendilini kullanıyorım poposu için. saf su ve pamuk diyo onla silsem emerken sıkıntı olur mu acaba
Bence ıslak mendil mümkünse hiç kullanma. Ben ıslatılmış pamukla siliyorum. Zaten günümüzde her şey yapay ne kadar doğal davranabilirsek o kadar iyi olur.
Memesinde sertlik hisseden var mı?
Bende süt dolunca sertlik oluyor. Emzirince geçiyor

Bezsiz bebek serüvenim hakkında bilgi vereyim. Havalar soğuk olması sebebiyle pek iyi gitmiyor. Çünkü çok sık tuvaletini yapıyor sürekli popo açık nerdeyse. Her yapmasında temizle giydir vs derken yeniden tuvaleti geliyor nerdeyse o yüzden beze devam ediyorum evde vardı zaten ama emzirmeden önce ve sonra, uykudan önce ve sonra tuvalete yaptırıyorum. Havalar ısınınca hem bebeğim de büyüyecek ve daha uzın süre tuvaletini tutacaktır diye düşünüyorum o zaman tam geçerim. Ayrıca evdeki hazır bezler bitince yıkanabilir beze geçeceğim

Kızların dediği gibi sen milletle maytap geçiyosun sanırım. Sana daha cevap falan yok diğer kızlar da yazmasın meşgul etme burayı yeter

Gercekten bence de dalga geciliyo.yani susayim.susayim.diyorum.da
Arada bilgilenmek.amaciyla.kafa.dagitmak.amaciyla.yazdgm.okudugm.paylastgm.bi yer burasi.ki.kac.ay oldu
Ama ben bu arkadasin samimiyetle.zorlandigina.inanmiyorum kusura bakmayin onceden de ne.tanirim ne bisey

Depresyonda olanlar için şöyle diyim ben 10 senedir oldukça aktif çalışan, arkadaşlarıyla buluşan, sinema, tiyatro, konser gezen, kendine vakit ayıran biriydim. Pandemi geldi eve kapandık bu kadar aktif hayattan sonra bocaladım ama evde online eğitimler aldım, spor yaptım yine kendime vakit ayırdım. Şimdi bebeğim oldu farklı bir boyuta geçti hayatım. İlk günler uykusuzluk, açlıkk ( çünkü yemek yiyene kadar bebek uyanıyor ve seni istiyor), bakımsızlıkk hepsi ayrı ayrı vurduu beni. Duş alacak fırsat bulamıyordum. Kendimi beğenmiyordum, vücudum değişmişti bütün bunlar psikolojimi zorladı. Ayrıca 9 ay önce babamı kaybetmenin acısını sindirememiştim. Ama şimdi iyiyim hayatı planladım. Bebeğim uyurken evle de ilgileniyorum yemek yapıyorum saçıma, yüzüme maske yapıyorum. Bebeğim uyanıkken kucağımda yürüyüş yapıyorum tabi evin içinde. Bebeğime şarkılar söylüyorum. Bugün güneşliydi bahçeye çıktık güneşlendik. Bütün bunlar mutluluk vermeye başladı. Hala bakkala bile gidemiyorum eve tıkıldım evet ama bunları düşünmeyip olumlu yana odaklanmak lazım yoksa çekilmez. Belki bundan sonra konserlere festivallere gidemem ama bebeğimle oyun gruplarına giderim :)) hayatımız değişti ama bunu nasıl algıladığımız önemli. Kızlar bu bizim hayatımız biz yöneteceğiz. Mutluluk da bizim seçimimiz üzüntü de unutmayın

Evet cidden gazdanmis anneme iyiki gelmisim gazdan oldugunu cozdu kadin valla bilmemek zor ben bir kes ciksrip yatiriyodum 1 saat sonra gazdan uyanincada aclik sanip emzirdim hep iyce birikmis gazlar ondan saat basi kalkiyomus 1 saat 15 dk sonra uyandi emzirdikten sonra annemdeds annem 45 dkkadir oyaliyo meger gazmis suan aglamiyo 2 saat olucak emeli
Aynen öyle canım benim kızda aynıydı büyüdükçe daha rahat gaz çıkarıyorlar merak etme benim kız iki aylık şu an daha rahat gaz çıkıyor ama yine de 3 kere gazını çıkarmadan yatirmiyoruz

X