2021 Şubat Anneleri

Kesinlikle aynı durumdayım 3 normal doğum, dikişsiz vs diye seviniyordum fakat bende de şikayetler boy göstermeye başladı, özellikle idrar çok bekletemiyorum, sıkışmamam lazım, hemoroid bende de oldu hamilelikte halen düzelmedi, ağrı acı yok ama kendiliğinden kanamalar oluyor. Üstüne Bi de halen regl olmadım onun şişliği ve ates basmalari da var
Ben de henüz regl olmadım. Hafif lekelenmeler var ama pelvik organ sarkması,rektosel de hafif kanama yapabiliyormuş. İlk iki doğumumda şikayetim olmamıştı. Sanırım çok normal doğum olması ve aralarının yakın olmasından dolayı oldu. 50 yaşındaki kadın şikayetlerini 32 yaşımda yaşıyorum çok üzgünüm

Makyaj malzemeleri aklıma hiç gelmemişti. Çok teşekkür ederim 🙏 Bugün halıları kaldırdım. Perdelere de el atmam lazım haklısınız. Sil baştan evi komple değişsem yeridir 😕
uyuduğu odayı yapsanız şimdilik yeterli. Her gün süpürmek gerekiyor. Akarlar insan derisiyle besleniyor. Kendi çarşaflarımızı çok sık değiştirmek ve yüksek derecede yıkamak önemliymiş.

Bugün çok moralim bozuldu. 68 ile hamile kaldım. 38 beden pantolon giyiyordum. Şuan 69um. Bir tane pantolonum olmadı. Hepsi dar. Bacaklarım kalçam genişlemiş. Göbek var. Neden böyle 🥺 kilom nerdeyse aynı adet oluyorum şişkinlik yok. Ne yapmam lazım ki.
Ben kendimi bildim bileli hiç kiloyu dert etmezdim hep zayıftım 🙁
Bende yaşadığım acılar,üzüntüler veya bünyemden dolayı 20. Gün nerdeyse hamile kaldığımdan 2 kg fazlam vardı. Şimdi 1 kg fazlam var ve 15 gündür bir göbeğim çıktı. Hiç alışık olmadığım bir şey göbek. Yaz geliyor korse fln da kullanmamıştım. Göbek egzersizi yapmam gerek acil.🙈🙄

Kızlar kanguru kullanan veya öneren var mı? Artık 7kg olduklarına göre almaya niyetlendim

Sert mi bıraktım hiç bilmiyorum. Dondu kaldı gözleri kayık şekilde. Hemen düzzeldi. 😕 haftya nöroloji doktoruna götüreceğim
Kötü bir şey çıkmayacak Allah’ın izni ile merak etmeyin. Küçük oldukları için her şeyden korkup gözleri pörtlüyor bi kaç saniye donuk kalıyorlar.

Benim ilk normal doğum. Doğumdan sonra bir süre idrar tutmakta zorlandım. İnternette sondadan veya doğum hormonlarından olabileceği yazıyordu sonradan düzeldi çok şükür. Hemoroid benim önceden de vardı doğumda büyüdü ama ağrı kanama yok çok şükür. Ben de hala adet olmadım
İlk doğumlarda genelde oluyor doğum sonrası ama toparlıyor kendini. Bizim artık 3.olunca organlar da bıktı saldılar kendilerini 😬

Geleneksel lohusa krizimi yaşadım inşallah bi daha olmaz. Biri meme istiyor, diğeri uyumak istemiyor. Eşim de odadan kaldıramadığım süpürgenin üstünden atlayarak defalarlarca balkona çıkıp sigara içiyor. Bana bi geldiler işte😒 hiç işim yokmuş gibi kendime iş çıkardım etrafı dağıtırak. ne zor yalnızlık, çocukları kimseye bırakıp bi terapiye bile gidemiyorsun.
Hakkıyla kriz de geçiremiyoruz dağıtıp kapı çarpıp çıkmak lüks. Ben ilaçsız terapi düşünemiyorum kendim için ama emzirdiğim için ona da gidemiyorum. Her türlü kişisel gelişimi okuyup öğrenip,kendini kontrol edememe durumu var.

Eğer arkadaşın bahsettiği doktora randevu bakıyorsan, Önümüzdeki hafta randevusu yok sanırım, dün randevusu vardı, alınabiliyordu.

Onu ilk bebiş de denemiştim bu defa yemez. 🤪 Hayırlısı artık, cuma şehir dışına gidicem uzaklaşmak bana iyi gelicek, yüzüne dedim aramıcam seni bir süre kendine gel dedim😜 elalem in gazına geliyor herhalde, dün bana kalkmış arkadaşlarımla konuşuyorum, hiçbiri çocuğunu uyutmuyor dedi. O arkadaşlarının annesi, kayınvalidesi, kardeşi, bilmem nesi var, arada nazı geçer nefes alır. Hepsini geç eve temizliğe geleni bile var. Cidden ikiz olsa böyle yorulmam, yaşlar yakın olunca cidden zor.
Erkek muhabbetleri etkiliyor eşlerimizi kızlar. Aslında merhametsiz değiller. Ama kendi aralarında sohbette kadınları aşağılayıcı şeyler konuşuyorlar. evdeki kadının adını dırdırcı koyuyorlar. Böyle skeçler çıktığında eşim yarıla yarıla gülüyor😒Kadın evde adama huzur vermiyor imajı var aralarında.

Geçen gün evi süpürüyor perdeyi ört yan binadaki arkadaşların görmesin diyor. Kadınların bazısı da aynı toptan yırtma. Eşim balkon yıkarken beni arıyorlar adama bütün evi kırklattın diye. Siz böyle yaparsanız daha çok çile çekeriz biz.

Sünnet oldu bebeğim bugün. Hala hastanedeyiz henüz çıkmadık. Korkuyorum ya inşallah kötü geçmez bu süreç. Şu an lokal anestezi etkisiyle sakin ve uyuyor
Sağlık sıhhat bulsun kuzucuk. Damatlığını da görün💜 Bir iki gün ağlar çiş yaparken fazlası olmaz içiniz rahat olsun. Hangi sünnet şeklini tercih ettiniz?

Kızlar bebeğimin makat çevresinde beyaz beyaz sivilceler var. Git gide büyüyorlar. Bu allerji belirtisi olabilir mi? Bu durumu yaşayan oldu mu? Nasıl geçer napsam bilemedim. Pişikten sonra sivilceye döndü. Temizleyip pişik kremi sürüyorum. Sürmezsem tekrar pişik olur mu diye tereddüt ediyorum. Sürünce de sivilceler artıyor mu acaba diye kararsız kaldım.

Geleneksel lohusa krizimi yaşadım inşallah bi daha olmaz. Biri meme istiyor, diğeri uyumak istemiyor. Eşim de odadan kaldıramadığım süpürgenin üstünden atlayarak defalarlarca balkona çıkıp sigara içiyor. Bana bi geldiler işte😒 hiç işim yokmuş gibi kendime iş çıkardım etrafı dağıtırak. ne zor yalnızlık, çocukları kimseye bırakıp bi terapiye bile gidemiyorsun.
Bizde tartışıyoruz geçen bi sinirle elimde ki plastik kabı fırlattm yere eşimde kucağında bebek varken havan kime senin deyip kabı yerden alıp fırlattı plastik kap bile dağıldı parçalandı bağra çağra söylendi çocuğun ödü patladı. 40 günün çıktı lohusalık bitti neye sinirleniyosun diyo biriktiler ama anlayanımız yok burdan hep beraber dertleşiyoruz bizi bi biz anlıyoruz

Erkek muhabbetleri etkiliyor eşlerimizi kızlar. Aslında merhametsiz değiller. Ama kendi aralarında sohbette kadınları aşağılayıcı şeyler konuşuyorlar. evdeki kadının adını dırdırcı koyuyorlar. Böyle skeçler çıktığında eşim yarıla yarıla gülüyor😒Kadın evde adama huzur vermiyor imajı var aralarında.

Geçen gün evi süpürüyor perdeyi ört yan binadaki arkadaşların görmesin diyor. Kadınların bazısı da aynı toptan yırtma. Eşim balkon yıkarken beni arıyorlar adama bütün evi kırklattın diye. Siz böyle yaparsanız daha çok çile çekeriz biz.
Çok haklısınız erkek muhabbeti gerçekten etkiliyor onun eşi böyle yapmıyo bunun eşi böyle istemiyo diye geliyolar eve

Çok haklısınız erkek muhabbeti gerçekten etkiliyor onun eşi böyle yapmıyo bunun eşi böyle istemiyo diye geliyolar eve
Yalnız olmadığıma sevindim bu konuda, iyice kinleniyorum benzer bi huy görmeyince, o yüzden de derdimi anlatacak kimse olmayınca yazdım, dertleştik böyle🥰 çevremde eşler hep mükemmelmiş😒 normalde uyuturdu, yemek yedirirdi ama kaçtır tatava yapıyor bu konuda. Ben de netten buldum bi haber yolladım. Eşine çocuk bakımında yardım etmemek psikolojik şiddete giriyor, hapse bile attırabilirsiniz diyordu haberde🤪 dini boyuta da giriyorum, İslam eş yapamıyorum derse ve talep ederse dadı yardımcı tutmak zorundasın. hadi onu da geçelim hz. Ali örneğini veriyorum, sen hz Fatma gibi susuyor musun diyor😏 tamam ben sorunluyum destek alayım o da yok, şımarıklık benimki sadece😠

Yalnız olmadığıma sevindim bu konuda, iyice kinleniyorum benzer bi huy görmeyince, o yüzden de derdimi anlatacak kimse olmayınca yazdım, dertleştik böyle🥰 çevremde eşler hep mükemmelmiş😒 normalde uyuturdu, yemek yedirirdi ama kaçtır tatava yapıyor bu konuda. Ben de netten buldum bi haber yolladım. Eşine çocuk bakımında yardım etmemek psikolojik şiddete giriyor, hapse bile attırabilirsiniz diyordu haberde🤪 dini boyuta da giriyorum, İslam eş yapamıyorum derse ve talep ederse dadı yardımcı tutmak zorundasın. hadi onu da geçelim hz. Ali örneğini veriyorum, sen hz Fatma gibi susuyor musun diyor😏 tamam ben sorunluyum destek alayım o da yok, şımarıklık benimki sadece😠
Bu çocuğun bana garezi var diyo benimkide 4 aylık kin tutcak sanki onda bilerrk durmuyomuş bakamıyomuş o yüzden. 3 gündür çocuğum rahatsız o yüzdende biraz daha fazla ağlıyo hemde atak hafta denen haftada. Ben çocuğu susturmaya çalışıyorum. Ne yemek yaptın abur cubur getirmicekmisin meyve yok mu neden getirmiyosun diye saçma sapan şeyler söylüyo bide. Kendimi dadı hizmetçi aşçı gibi görüyorum artık bende :KK43:

Ben de henüz regl olmadım. Hafif lekelenmeler var ama pelvik organ sarkması,rektosel de hafif kanama yapabiliyormuş. İlk iki doğumumda şikayetim olmamıştı. Sanırım çok normal doğum olması ve aralarının yakın olmasından dolayı oldu. 50 yaşındaki kadın şikayetlerini 32 yaşımda yaşıyorum çok üzgünüm
Seninle herseyimiz ayni gidiyor :KK43:

Bu çocuğun bana garezi var diyo benimkide 4 aylık kin tutcak sanki onda bilerrk durmuyomuş bakamıyomuş o yüzden. 3 gündür çocuğum rahatsız o yüzdende biraz daha fazla ağlıyo hemde atak hafta denen haftada. Ben çocuğu susturmaya çalışıyorum. Ne yemek yaptın abur cubur getirmicekmisin meyve yok mu neden getirmiyosun diye saçma sapan şeyler söylüyo bide. Kendimi dadı hizmetçi aşçı gibi görüyorum artık bende :KK43:
Benzer cümleler hep, seni istiyorlar😂 meme istiyor aç aç... Allah yardımcımız olsun hepimizin🙏

Sünnet oldu bebeğim bugün. Hala hastanedeyiz henüz çıkmadık. Korkuyorum ya inşallah kötü geçmez bu süreç. Şu an lokal anestezi etkisiyle sakin ve uyuyor
Korkmayın, 10 gün önce oldu benim oğlum. İlk gün keyifsizdi biraz ama doğru düzgün ağlamadı bile. Ertesi gün sabaha hiçbir şeyi kalmamıştı. Doktorun söylediklerini yapın, huysuzlandıkça sarılın yeter. Sünnet yerinin kabaca toparlanması bir hafta on günü buluyor. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
X