2021 Şubat Anneleri

Amin amin hepimizin yavrusuna inş. Ya bak aklıma bugün egzama da geldi baktım egzama fotolarıyla aynı. Bizim başka sıkıntımız yok. Sadece yüzde döküntü. Vücutta yok kakada kan ya da mukus da yok. Doktor görse iyi olacak gerçekten. Acaba kıyafet tek suratına etki eder mi?

Ya yeşil kakanın çok nedeni var. Biz mamayı değiştirdik geçti. Ama o da ineksütlü bir mama. Bazı bebek çok beslenince de oluyormuş. Ön sütü çok alırsa da oluyormuş anne üşütürse de oluyormuş gibi. Benim kızım 2 haftada o kadar aldı mama da yiyor üstelik. MaşAllah iyi yani. Hatta 3 sen sonra ayda 300-500 gram beklenirmiş kilo alımı. Benim de psikolojim bozuldu diyet yapmaktan. 😢 tabi Allah başka dert vermesin de inş sağlıkla atlatırı bugünlerimizi Rabbim bu hastalıkla mücadele edenlere de yardım etsin çok zor bir süreçmiş
Kızım da senin paylaştığın resimdeki gibi yüzden başladı 4. 5. Ay vücuttan devam etti. Başta tek tük kızarıklıklar oluyordu. Kusma mukus kan pişik hiçbiri olmadı onda. Yazın sıcaktan terleyince, kışın soğuktan egzaması azıyor. Bu kumaş hassasiyeti de Ne zamandır yoktu, bezi bırakınca atlet alayım dedim. Sözde organik coton, resimdeki hale getirdi çocuğu. Egzamaya benziyor evet sizinki de.

Kızım da senin paylaştığın resimdeki gibi yüzden başladı 4. 5. Ay vücuttan devam etti. Başta tek tük kızarıklıklar oluyordu. Kusma mukus kan pişik hiçbiri olmadı onda. Yazın sıcaktan terleyince, kışın soğuktan egzaması azıyor. Bu kumaş hassasiyeti de Ne zamandır yoktu, bezi bırakınca atlet alayım dedim. Sözde organik coton, resimdeki hale getirdi çocuğu. Egzamaya benziyor evet sizinki de.
Bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim. %100 pamuk mu yoksa organik mi alacağım? Bir de nerden giydirmeliyim? Hep e bebekten aldım. Allah senin minnoşa da şifa versin inş hassasiyet de ayrı zor

Ben arada kaçamak yapıp sadece süt ve süt ürünleri yumurta yemiyorum canım ilk oğlumda baya katı diyet yapmıştım burda da çok anlattım katı diyete rağmen kan oluyordu. O yüzden şimdi biraz daha esnek davranıyorum. Seninde bebeğin bağırsak tepkili duruyor kan görmedikçe çok katı diyet yapma istersen yada iyi bir alerji doktoruna git o yönlendirsin seni
Bağırsak tepkili ne demek nzaman gecer sence. Valla cok acım ya sabah kahvaltıda cok zorlanıyorum özellikle. Ama domates vs yiyorum.ya meme emiyor ya iki dk gecmeden isal bi şekilde atıyor

Kızlar bu alerji genetikmiş ya ablada abide varsa kardeştede oluyormuş benim kızım hep ama hep kabızdı hatta gaz kalbni sıkıştırmıştı bikez. Bir bucuk yasında inek sütü vermeye başladım içtikten sonra catlayana dek aglardı gece sulandırırdım.. doktor üç yasında en geç geçer demişti öyle de oldu..ama hani bir diğer metod varya üstüne gidiyorsun alerjinin o ürünleri vererek ben bilmeden onu yapmışım. Hatta hatırlıyorum kemik suyundan corba yapmıştım dışkırırak kusmuştu sonra daha azar azar koymuştm .halen cok kabız olur. Şimdi bu yaptıgımz diyetler dogrumu bilmşyorum. İnanın sütüm azaldı bebegim daha cok aglıyor artık..
Benim ilk çocuğum da kabızdı hep kusardı sanırdım ki her bebek kusar. Kızımla öğrendim kusmamayı. Kulak arkası kururdu. Hiç aklıma gelmemişti alerji. Kilo alımı ayda 1,5 civarıydı boyu da 5 cm uzardı. Belki de o da kızım da alerji değildi. Artık alerji kelimesi duyası yok 🤣🤣

Çok teşekkür ederim 🙏 Sürekli tekrarlayan geçmeyen pişik, iyileşmeyen makat çatlağı, gürültülü ve ıkınarak kaka yapma ama çıkan kaka katı değil, mukuslu kaka, kulak arkası döküntüsü, mama yemesine rağmen kilo alamama, sürekli ağlama ve huzursuzluk, uyumama 😢
Mukuslu kaka bizde de var ve yapana kadar hep huzursuz

İnşşalah değildir yani ben burdakileri okurken benim basımada geleceğini düşünmemiştim. İsterseniz bir kaka tahlili yaptırın . Gerci onda negatif cıktıgı halde dr diyet verdi bana sümüklü kaka ve isaldi hep. süt ürünleri yumrta ve dana etini kestim sadece.. doktor kuruyemiş susam tavuk paket gıda da yazmıştı.. gercekten az çnce hüngür hüngür agladım. Zor bir süreç çünkü .. siz süt ürünleri ve yumurtayı yavastan bi kesin izleyin yada.
Ben de kesecem yarından itibaren

Kızlar bebekleriniz dönüyor mu? Bizim mi alıştırma yaptırmamız lazım?

Bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim. %100 pamuk mu yoksa organik mi alacağım? Bir de nerden giydirmeliyim? Hep e bebekten aldım. Allah senin minnoşa da şifa versin inş hassasiyet de ayrı zor
Tamamen deneme yanılma oldu benim, organik yazmasına dikkat ediyorum çünkü yüzde yüz pamuk yazsa da dokunuyor çocuğa. ebebekte motherlove var. kitikate, h&m'in basic ürünleri (basic olmayan dokundu), yerli marka cigit var, o da doğal içerikli kumaştan üretim yapıyor. Bu markalarda sıkıntı yaşamadım.

4 ayı 3 gün geçti, tedüfen üç kere döndü bu aya kadar. Bi haftadır bilinçli uğraşıyor dönmeye. Dün bi kez başardı. Ama ben spor yaptırırken yuvarlayıp döndürüyorum kaslar gelişsin diye. Doğru mu yapıyorum bilmem🤗

Benim gecen gün döndğ kanepden düştü hastaneye götürdük hemen.. dikkat edin. Ama ben elimle sürekli popodan dönderiyprum oyum tatzı yuvarlıyom yan yan..

Tamamen deneme yanılma oldu benim, organik yazmasına dikkat ediyorum çünkü yüzde yüz pamuk yazsa da dokunuyor çocuğa. ebebekte motherlove var. kitikate, h&m'in basic ürünleri (basic olmayan dokundu), yerli marka cigit var, o da doğal içerikli kumaştan üretim yapıyor. Bu markalarda sıkıntı yaşamadım.

4 ayı 3 gün geçti, tedüfen üç kere döndü bu aya kadar. Bi haftadır bilinçli uğraşıyor dönmeye. Dün bi kez başardı. Ama ben spor yaptırırken yuvarlayıp döndürüyorum kaslar gelişsin diye. Doğru mu yapıyorum bilmem🤗
Bende arada bi döndürüyorum ama hiç kendi dönmedi. Kolunu alttan çıkarmayı bilmiyor. 🤗 3 şubatta 4 olcak

Kendi kendine yan durmaya başladı bizimki, bugün kontrolü vardı doktor normalde 4. ayda döner ama bazıları bu ayda dönebiliyor dikkatli olun dedi. Hep koltukta yatırmayın yere
sert zemine koyun. Ben elinden tutup yana doğru hafif çekiyorum/ çeviriyorum keşfetsin oyun olsun diye

Benim miniğim dönmüyor. 20 gün önce gayret ediyordu ayağıyla ittirip şimdi unuttu.
Emmeyi azalttı dikkati çabuk dağılıyor.her yalnız kaldığında parmak emiyor. Uzmanlar engellemeyin elini çekmeyin diyor ama parmak emen yeğenlerimin yaşadığı sıkıntıları bildiğimden dikkatini dağıtıp elini çeksem de nafile.

Canım pütürlü oluyor beyaz beyaz böyle yaglar var gibi daha sarı oluyor normalde. İlk bebeğimde öyleydi.. bundada hep mukuslu yeşilimsi daha sulu
O pütürler bi ara oluyordu. Ama artık hiç yok 🙁 sütümün yağı yok diye düşünüyordum. Ya da ön sütü çok emiyor diye düşünüyordum. Meğersem allerjidenmiş. Tam tarif ettiğiniz gibi şu an 😕

Mukuslu kaka bizde de var ve yapana kadar hep huzursuz
Bu mukusu çok doktora göstermiştim. Anne sütü alıyorsa normal diyip geçmişlerdi. Ama dediğiniz gibi yapana kadar hep huzursuz ve ıkınarak gürültü yapıyor. Sizin bebişiniz de gürültülü ve ıkınarak mı yapıyor?

Tamamdır not aldım hepsini deneyim teşekkürler 😊

Benim kızım 2,5 ayından beri dönüyor. Bir kez de yüzüstü dönmüş ağlıyordu bir geldim yüz üstü duruyor tekrar da dönemedi 🤣🤣 abisi her şeyi çok geç yapmıştı inş kızım da öyle olmaz

Az önce abd de yaşayan bir arkadaşla konuştum orda 1. Sırada kuruyemişler varmış alerjen olarak. Ben tahşnden de şüpheliyim dedim. 9. Sırada da susam yer alıyormuş deneme yapıyorsanız bunları da deneyin bakalım

Kızlar bebeğim özellikle emerken kafasını kulak arkasını kaşıyor özellikle kafasını kaşıyor çok kızarıyor neden olablir kulak ağrısı için şüphelendim doktora götürdüm ama bişiyi yok.. Her emzirdiğimde kaşıyor ya

Kızlar bebeğim özellikle emerken kafasını kulak arkasını kaşıyor özellikle kafasını kaşıyor çok kızarıyor neden olablir kulak ağrısı için şüphelendim doktora götürdüm ama bişiyi yok.. Her emzirdiğimde kaşıyor ya
Öyle emmeyi seviyordur, elleri rahat durmaz emerken, illa bir şey yapacak. Benimki ya memeyi sıkıyor ya diğer elini ya da benim elimi🤭bunlardan birini yapamazsa ağlıyor🤪

Öyle emmeyi seviyordur, elleri rahat durmaz emerken, illa bir şey yapacak. Benimki ya memeyi sıkıyor ya diğer elini ya da benim elimi🤭bunlardan birini yapamazsa ağlıyor🤪
Hadi ya ama kafasını kanattı bir ara bu şekilde kolunu tuttum yapmasın diye bu sefer de sinirlenip ağladı 🥺

Hadi ya ama kafasını kanattı bir ara bu şekilde kolunu tuttum yapmasın diye bu sefer de sinirlenip ağladı 🥺
Bırakır onu, sen tırnakları olabildiğince kısa tut. Bi de boştakı elini ver, ellerini tutmadan. başına koy elini, kulağına ya da elini sıksın karşısın. daha bi memeyi emerken diğer meme ucunda radyo frekansı arıcak annesi🤭

X