2021 Şubat Anneleri

Kızlar süt diyetinden sonra süt ürünlerine karşı hassasiyet oluştu mu. Her zaman yediğim peynir, yoğurt, içtiğim süt ağır gelmeye başladı.
Yoğurt ve süt aslında bize cokda bir fayda vermiyor şişkinlik haricinde 🤭 bırakıp tekrar başlayınca bir şaşma olmuştur.

Kızlar bugün kızım bu şekilde gaita yaptı. Diyet yapalı 1 hafta oldu. Gürültülü yaptı yine. Sesi duyar duymaz bezini değiştim. Su gibi o yüzden hemen çekmiş bez. Ama mukus yok. Rengi de diğer gaitalarına göre çok koyu. Altın sarısı gibi yapıyordu normalde. Bu iyiye işaret mi bilemedim? Yoksa daha mı kötü oldu 😞

45F256C0-B5A0-43D9-93D0-F321215C6791.jpeg

Canım o alerjik rinit de oluyor.
Dün bir tane allerji sayfasında tesadüf eseri bir annenin yorumuna denk geldim. Çocuğunun göz kapakları şişiyormuş. Aynı benim kız 😞

Eklentiler

• AE2ABD04-A923-4E34-98DF-7253404E74C8.jpeg
    AE2ABD04-A923-4E34-98DF-7253404E74C8.jpeg
    95,8 KB · Görüntüleme: 39
Bizde rinit var ve o dönemlerde oluyor şişlik. Ayrıca kakası harika beğendim peki mamayı ne yaptın?
Rinitteki belirtileriniz ne acaba 3 gündür bebeğimin burnu tıkalı 3gündürde dışarı cıkıyoruz polenlerde var acaba o yüzden mi tıkanıyor. aspiratörle cekiyorum beyaz köpüklü olarak geliyo tam da çekemiyorum

Bizde rinit var ve o dönemlerde oluyor şişlik. Ayrıca kakası harika beğendim peki mamayı ne yaptın?
Anladım canım. Ona bağlı da şişebilir haklısın. O aklıma gelmemişti.
Kakasının iyi olmasına çok sevindim 😍 Ay resmen umut ışığı oldu bu kaka bana 🤩Mamayı aldığımdan beri (pazartesi) günde 2 sefer 30 ml verdim. Bu kadarcık mama kaka rengini değiştirir mi ki. Aptamil pregomin as veriyorum.

Rinitteki belirtileriniz ne acaba 3 gündür bebeğimin burnu tıkalı 3gündürde dışarı cıkıyoruz polenlerde var acaba o yüzden mi tıkanıyor. aspiratörle cekiyorum beyaz köpüklü olarak geliyo tam da çekemiyorum
Gözlerde şişlik bol bol hapşırık dışarıdayken içeride de tıkanıklık burunda ve sıvı oluyor.

Anladım canım. Ona bağlı da şişebilir haklısın. O aklıma gelmemişti.
Kakasının iyi olmasına çok sevindim 😍 Ay resmen umut ışığı oldu bu kaka bana 🤩Mamayı aldığımdan beri (pazartesi) günde 2 sefer 30 ml verdim. Bu kadarcık mama kaka rengini değiştirir mi ki. Aptamil pregomin as veriyorum.
Mamada inek sütü var mı?

Sağolun. Doğduğundan beri hapşırma vardı o yüzden o dikkatimi çekmedi genede pazartesi idrar tahlili vericez gidince doktora bi sorayım.
Çaresi çok yok bu dönemlerde evde olacaksınız bol bol burun temizligi sanırım belli bir yaş lazım ilaç için ben bu dönem veriyorum saygılar ve şifalar....

Kesin tanı nasıl kondu peki? Ne kadar süredir diyettesin sen peki? Kaç kilo aldı ? Çok üzülüyorum Rabbim başka dert vermesin tabi. Ama ben nereye kadar yemeyecem bu cocuk ne zaman düzelecek gelişme geriliği olurmu? 3-5 yaş diyen var
Kanda hiçbi şey çıkmadı ama çıkmayabiliyomuş da kanlı kaka olduğu 2aydır diyet yapıyorum. Süt yumurta kabuklu yemişler susam tahin yemiyorum. 2 haftada bir gidiyoruz doktora. 1 5 ayda 400gram almış 😪

Mamada inek sütü var mı?
Hayır yok canım. Çok mama denedim. Gaz şikayeti için bebelac nutrikonforu denemiştim. Şikayetler arttıkça doktora gittim bebelac İleri hidrolize mama verdi onu denedim. İşe yaramadı. Sonra kendim bebelac laktozsuz mama aldım onu denedim. O da işe yaramadı. Pazartesiden beri aptamil pregomin as yi veriyorum. İçinde süt proteini laktoz gluten soya yumurta hiçbir şey yok.

Kızlar ben alerjimi domatesle açtım sıkıntı yok çok şükür. Ama büyük oranda buldum. Kuruyemiş! Tahin. Bebeğimin yüzü baya baya toparlandı. Yarın da yüzü kızarmazsa inş peynir yieyeceğim. Zaten kendisi ineksütlü mama yiyor. Yumurtayı denemek istiyorum ama korkuyorum ona biraz daha beklemeliyim sanırım

Hayır yok canım. Çok mama denedim. Gaz şikayeti için bebelac nutrikonforu denemiştim. Şikayetler arttıkça doktora gittim bebelac İleri hidrolize mama verdi onu denedim. İşe yaramadı. Sonra kendim bebelac laktozsuz mama aldım onu denedim. O da işe yaramadı. Pazartesiden beri aptamil pregomin as yi veriyorum. İçinde süt proteini laktoz gluten soya yumurta hiçbir şey yok.
Süper doğru yoldasin.... Peki sen takviye kullaniyormusun ? Dişlerinden olma. Osteacare al kendine👍

Ya evet kanlı kaka malesf alejk belirtisi kakası mukuslu peki kilo durumu nasıl

Kilo durumu iyi maşallah dün 3 ay kontrolü vardı hemşireye sordum kaka yaparken zorlandıysa ondan olabilir dedi alerjik gibi gelmedi bana öyle olsa kilo alımı yavaş olur çok huzırsuz olur ve gaz problemi çok olurdu dedi
En net kan gördüğüm gün kivi yemiştim ondan olabilir gibi geldi banada 😐

OKuyorum okuyorum yazamadım, ilk oğlumda aynı sizin gibi süreçleri yaşadık kilo almıyor diye mama başlandı mamaya ragmen kilo alımı olmadı üstüne egzma konak eklendiği, ilk sizin gibi mama verildi falda etmedi sonradan pregomin başlandı o iyi geldi size de şifa olsun

Maalesef bronkoskopi sonucu iyi çıkmadı, gırtlaktaki kıkırdak sert olmesı gerekirken bizimki yumuşak kalmış ve buda nefes aldıkça çoçuğu etkileyip sıkıştırıp hırıltı öksürük yapıyormuş çoçuğumun baştan beri 1-2 dakike emip bırakması bundanmış, birde sonradan damar beni çıkmıştı oda % 30 daraltma yapıyormuş bunun için 15 gün sonna emar için randevu verilip emarla damarın alanına bakılacak, bebeğgm öyle çok kusan bebk değgl reflüsü yok zannediyordum çok yoğun reflüsü varmış ciğer uçları ödem ve balgamla kapanmış onları temizlemişler 😥 rabbim evlatlarımıza sağlık versin

Maalesef bronkoskopi sonucu iyi çıkmadı, gırtlaktaki kıkırdak sert olmesı gerekirken bizimki yumuşak kalmış ve buda nefes aldıkça çoçuğu etkileyip sıkıştırıp hırıltı öksürük yapıyormuş çoçuğumun baştan beri 1-2 dakike emip bırakması bundanmış, birde sonradan damar beni çıkmıştı oda % 30 daraltma yapıyormuş bunun için 15 gün sonna emar için randevu verilip emarla damarın alanına bakılacak, bebeğgm öyle çok kusan bebk değgl reflüsü yok zannediyordum çok yoğun reflüsü varmış ciğer uçları ödem ve balgamla kapanmış onları temizlemişler 😥 rabbim evlatlarımıza sağlık versin
Canım rabbim şifa versin güçlü ol o daha küçük tedaviyle herşeyin üstesinden gelir evelallah 🤲🏻

X