2021 Şubat Anneleri

Kızlar doktor menenjit aşısını 5. Ayda yapalım dedi. Benim bildiğim 9. Ayda oluyor. Erken değil mi?

Kızlar doktor menenjit aşısını 5. Ayda yapalım dedi. Benim bildiğim 9. Ayda oluyor. Erken değil mi?
Nimenrixti sanırım yanlış hatırlamıyorsam 2.aydan itibaren yapılabiliyor, hatta ne kadar erken koruyuculuğu o kadar fazla demişti bi doktor bize. Menectra 9 aydan itibaren yapılıyordu, yine yanlış hatırlamıyorsam. Kızımda 4. Ayda yaptırmıştım. 😉

Nimenrixti sanırım yanlış hatırlamıyorsam 2.aydan itibaren yapılabiliyor, hatta ne kadar erken koruyuculuğu o kadar fazla demişti bi doktor bize. Menectra 9 aydan itibaren yapılıyordu, yine yanlış hatırlamıyorsam. Kızımda 4. Ayda yaptırmıştım. 😉
Ben yanlış okumuşum pardon ben devlet aşısı sandim

Merhaba anneler, uzun zamandır yazamıyorum bir süre geriden geldim okuyup bitireyim dedim yazılanları ama yetişemedim. Sonra benişimin meşguliyetinden hiçbir şeye yetişememeye başladım ben de saldım hayatı 😅 Bir de iki düğün devirdim biri kuzen biri kız kardeşim, bir de önümüzdeki ay diğer kardeşimin düğünü var. Pek telaşeli dönemlerdeyim. Bebeğim deseniz beni benden alıyor ara sıra isyan bayrağını çekiyorum sonra üzülüyorum ağlıyorum sanki lohusalık hiç bitmedi bende. Bebeğimle ilgili hiçbir düzeni oturtamadım. Uykularımız allak bullak zaten sallanmayınca hiç uyumuyor. Hamak almıştık onda da uyumamak için direniyor bu sıralar. Memede uyuyup uykumuzu alıyoruz galiba. Meme ağzından düşünce yatırayım diyorum bıraktığım gibi kıyamet kopuyor. Gece de en uzun uykumuz 2 saat bazen saatte 3 kez uyanıyoruz, sanırım sıcaklardan. Hiç sevmiyor sıcağı cıbıldak kalmak istiyor bez bağlamasam ondan mutlusu olmayacak 🤦🏻‍♀️ Ama bin şükür bir ay öncesine göre çok daha iyi. Yere bırakıyorum bana tuvalete gidecek ya da kahvaltı yapacak kadar vakit veriyor artık. Ama yine ne temizlik ne yemek yapamıyorum 🙈 Uzun yol da yaptık bu arada çok korkuyordum ama çoğunda rahat gittik yolun. Damarı tuttuğunda da arabayı sağa çekip bi hava aldırdık öyle atlattık ☺️ Biz ek gıdaya başlamadık alerjiden dolayı 6. ayı bekleyeceğiz sanırım onun için. Yalnız uyku eğitimi olsun ek gıda olsun herkes farklı görüşlere sahip kafam çok karıştı benim ne yapmak gerektiği konusunda 🤷🏻‍♀️ Ne zor şeymiş bir bireyi büyütmek yetiştirmek ben ikinci çocuk mevzusunda ciddi korkular edindim sanırım ‘her çocuğun kardeşi olmalı mutlaka’ düşüncem siliniyor 😣

Selam kızlar bende uzun zamandır giremedim yazamadım.. bizim oğlan 5 aylık oldu.. çok huysuz sizinkiler nasıl? uykuları hep 1 er saat e düştü..uyanıkken bisey yaptırmıyor bana..bende bacaklarıma yaslayıp oturtuyorum oyuncakları önünde döküp oyalamaya çalışıyorum ancak öyle sesi cikmiyo.. o uyuyunca isimi yapmaya calisiyorum ama kisa sureli uyuduğundan çok zorluyor..pusete koyup önünde oyuncaklarla mutfağa getiriyorum o otursun ben yemek yapayim ama yok çığlık çığlığa ağlıyor.. Bu ara park da bebek arabasında durmayı çok seviyor..çocukları izlerken hoşuna gidiyor ki hic sesi çıkmıyor parkta..evi o bicim birakip bırakıp parkta soluğu alıyoruz🤷‍♀️ bu arada yoğurt tattırdım birkaç defa ama refleks sanırım geri atıyor inşallah hep böyle atmaz..ek gıdaya başlayan arkadaşlar olmuştur nasıl geçiyor süreç bizi de aydinlatsaniz?😅

2 3 gecedir çıldıracağım artık. En uzun uyku süresi 1 saat. En az 10 dk. Uyanınca emzik almıyor, piş pişliyorum durmuyor. Meme verince tekrar dalıyor. Gecede 10 15 kere mememi açmışımdır.
Böyle değildi. 2 saatte bi emerdi uyurdu. Hatta 4 saate çıktığı oluyordu. Noldu anlamıyorum

4.ay uyku düzeni bozuluyor atak sebebiyle düzelen cok oluyor ama bi o kadar da bu düzene alışanda. Benim de bebeğim iki gündür felaket durmuyor bensiz yapamıyor uykuya geçemiyor biz hızlı başladık sanırım 4.ay atagina

2 3 gecedir çıldıracağım artık. En uzun uyku süresi 1 saat. En az 10 dk. Uyanınca emzik almıyor, piş pişliyorum durmuyor. Meme verince tekrar dalıyor. Gecede 10 15 kere mememi açmışımdır.
Böyle değildi. 2 saatte bi emerdi uyurdu. Hatta 4 saate çıktığı oluyordu. Noldu anlamıyorum
Atak döneminde olabilir. Bebeğin tüm düzeni bozuluyor bu dönemlerde 🙄

Selam kızlar bende uzun zamandır giremedim yazamadım.. bizim oğlan 5 aylık oldu.. çok huysuz sizinkiler nasıl? uykuları hep 1 er saat e düştü..uyanıkken bisey yaptırmıyor bana..bende bacaklarıma yaslayıp oturtuyorum oyuncakları önünde döküp oyalamaya çalışıyorum ancak öyle sesi cikmiyo.. o uyuyunca isimi yapmaya calisiyorum ama kisa sureli uyuduğundan çok zorluyor..pusete koyup önünde oyuncaklarla mutfağa getiriyorum o otursun ben yemek yapayim ama yok çığlık çığlığa ağlıyor.. Bu ara park da bebek arabasında durmayı çok seviyor..çocukları izlerken hoşuna gidiyor ki hic sesi çıkmıyor parkta..evi o bicim birakip bırakıp parkta soluğu alıyoruz🤷‍♀️ bu arada yoğurt tattırdım birkaç defa ama refleks sanırım geri atıyor inşallah hep böyle atmaz..ek gıdaya başlayan arkadaşlar olmuştur nasıl geçiyor süreç bizi de aydinlatsaniz?😅
Benim bebik 2 gün sonra altı aylık yoğurt yumurta havuç kabak henüz bunları denedim daha 3 gün 3 gün.başta dediğiniz gibi geri itti ama alıştı bi kaç gün sonra.şimdi kaşık görünce ağzını açıyo 🤣

Verme canım 9 aya kadar ...bebeklerin damagi bizden daha iyi ve tatlı tadı alınca sebze falan yediremiyorsun. Dur bunlarla ilgili yazılar var ilgilenen baksın 👍

Bulamadım ama şu doktoru okuyun gayet düzgün anlatmış. Ek gıda
Sebze ve yoğurtla başladım iki oğlumda. İki yaşa kadar ne verirsem yediler. Sonrasında başladı sebzeyi yememe durumu. Yani uzun vadeli değil sebzeyi sevdirme işi. Tamamen Makarna pilav ikilisine neden geçiş oluyor ben çözemedim☹️

Sebze ve yoğurtla başladım iki oğlumda. İki yaşa kadar ne verirsem yediler. Sonrasında başladı sebzeyi yememe durumu. Yani uzun vadeli değil sebzeyi sevdirme işi. Tamamen Makarna pilav ikilisine neden geçiş oluyor ben çözemedim☹️
Benim kızımda öyle ama sonuçta onlar da insan bir damak tadı olacak....

Atak döneminde olabilir. Bebeğin tüm düzeni bozuluyor bu dönemlerde 🙄
Atak dönemini hesapladım değil. Az önce uyanınca salatalık verdim soğuk soğuk. Sakinleşti daldı uykuya. Kesin olarak 3 gecedir problemimiz diş.
Yoksa bebeğimin gece uykusu normalde çok güzeldi.

X