2021 tüp bebeye hazırlık

bende 10 da regli oluçam. Ovilasyon testle takip etdim.aynı durum bendede var üç gündür kasık ağrısı mide bulantısı hafif bide baş ağrım var. İki tane erken gebelik testi alıp bakdım bişey cıkmadı.ama kendimi hamile gibi hiss ediyorum. Eşim pisxologik diyor. İnşallah hayırlısı. Sen progesteron hormonuna bakdırdınmı? Benim 13,5 çıkmış.
Özel bir kliniğe gidiyorum ama doktor gel hormana v.s. bakcaz demedi. Sağlık ocağında ebeye sordum hormonlara devlet hastanesi bakıyor. Biz tahlil almıyoruz dedi. Bu konuda hiç bir bilgim yok. Ama inşallah hamileyizdir. Beklemek ümit etmek sabretmek çok zor. Aksi olursa maddi manevi çok süreçler bekliyor. Allahtan hayırlısı sizinde benim de kucağımızı doldurur sağlıcakla inşallah yay 40 fazla zamanımız kalmadı. Dua edeceğiz bol bol. Normal yolla olsun diye.

bende 10 da regli oluçam. Ovilasyon testle takip etdim.aynı durum bendede var üç gündür kasık ağrısı mide bulantısı hafif bide baş ağrım var. İki tane erken gebelik testi alıp bakdım bişey cıkmadı.ama kendimi hamile gibi hiss ediyorum. Eşim pisxologik diyor. İnşallah hayırlısı. Sen progesteron hormonuna bakdırdınmı? Benim 13,5 çıkmış.
Bir de erken gebelik için çok erken diyorlar. 5 gün sonra tekrar dene ya da bat a 3 gün kala. Gerisi regl beklememek olur inş.

Herkese Selamlar. Yaş 40 ikinçi baharım yeniden anne olmak hasreti. Allah nasip ederse girdiğimiz bu yolu mutlulukla tamamlarız .tüp bebek tedavisi için başladık kan verme süreçi ve doktorların rapor verme süreçindeyiz. Nasıl bi heyecan anlatamam. Bursa Uludağ unverstede başladık hayırlısıyla . Bu ay ovilasyon testiyle yumurtlamayı takip etdim belki tüp bebek tedaviye kadar kendiliğinden hamile kalırım değe. Benim gibi 2021 tüp bebek tedavisiyle anne olmağa hazırlık yapan arkadaşlarım gelin süreçlerimizi beraber takip edelim
Rabbim hayırlı sağlıklı bir evlat nasip etsin inşallah 🙏

İnşallah hamilesindir.çok mutlu olurum senin adına. Adetinde düzensizlik yoksa olmaman biraz kafa karışdırıçı. Kan verdinmi?
Test negatif olunca vermedim kan. Çünkü ilk kez ovitrelle kullananlar da regl gecikmesi yaşamışlar. İnşaallah ama umut var mı desen kalmadı bu ay. Devlet hastanesi ne randevu aldım ama regl olmayınca gitmenin anlamı yok. Regl olana kadar erteleyeceğim. Özel klinikte ki doktorum çocuk istiyorsan ve bunda kararli isen tüp bebek sonuç verir sen de dedi.maddi durumum yok diyip ısrar edince klomen ve ovitrelle başlattı. Kliniğin diğer ortağı aşılama yapıyor ona gitsem o doktora ayıp olur mu ilgilenir mı bilemedim. Kafamda deli sorular. Maddi durumum olsa hiç düşünmeyeceğim tüp bebekle ikiz yapıp önüme bakacağım. Ancak eşimin ve benim değerlerimde sorun yok normal yolla da gebelik mümkün dedi. Ama yaş itibariyle her an bu durumun değişebileceğini de söyledi.:KK43:

Son düzenleme:
Test negatif olunca vermedim kan. Çünkü ilk kez ovitrelle kullananlar da regl gecikmesi yaşamışlar. İnşaallah ama umut var mı desen kalmadı bu ay. Devlet hastanesi ne randevu aldım ama regl olmayınca gitmenin anlamı yok. Regl olana kadar erteleyeceğim. Özel klinikte ki doktorum çocuk istiyorsan ve bunda kararli isen tüp bebek sonuç verir sen de dedi.maddi durumum yok diyip ısrar edince klomen ve ovitrelle başlattı. Kliniğin diğer ortağı aşılama yapıyor ona gitsem o doktora ayıp olur mu ilgilenir mı bilemedim. Kafamda deli sorular. Maddi durumum olsa hiç düşünmeyeceğim tüp bebekle ikiz yapıp önüme bakacağım. Ancak eşimin ve benim değerlerimde sorun yok normal yolla da gebelik mümkün dedi. Ama yaş itibariyle her an bu durumun değişebileceğini de söyledi.:KK43:
Bençe bu çoçuk işi nasip işidir. Evet senin ve benim sorunumuz yok ama yaş irelliyo acelemiz ondan. Ablamın eltisi 45 yaşında 4 çü çoçuğu doğurdu. Ama doktorlara kalsa 40 yaş ve hemen tüp bebek. Birazda onlar korkutyo bizi. İstersen aşılama dene. Belki hayırlısıyla olur. Bu ayda ovilasyon testiyle takip edip drğerlendiriçez. Tüp bebek yaptırana kadar pes etmek yok🙂. Umudumuzu itirmiyelim. Unverstede bize paralı yaptıraçağınız için erken oluçak sizin iş dediler. Bakalım ne kadar doğru. Gelişmelerden senide haberdar ediçem. Ne olur ne olmaz yinede sen randevu almağa çalış.

Bençe bu çoçuk işi nasip işidir. Evet senin ve benim sorunumuz yok ama yaş irelliyo acelemiz ondan. Ablamın eltisi 45 yaşında 4 çü çoçuğu doğurdu. Ama doktorlara kalsa 40 yaş ve hemen tüp bebek. Birazda onlar korkutyo bizi. İstersen aşılama dene. Belki hayırlısıyla olur. Bu ayda ovilasyon testiyle takip edip drğerlendiriçez. Tüp bebek yaptırana kadar pes etmek yok🙂. Umudumuzu itirmiyelim. Unverstede bize paralı yaptıraçağınız için erken oluçak sizin iş dediler. Bakalım ne kadar doğru. Gelişmelerden senide haberdar ediçem. Ne olur ne olmaz yinede sen randevu almağa çalış.
Pandemiden dolayı ne zaman arasam uludağ üniversitesini dolu diyorlar. Sitesinden de baktım infertilite randevu dolu yine.özel muayene randevusu alsam ücreti çok fazla imiş. Bir uctan randevu almaya uğraşıyorum bir uçtan da bulunduğum ilden imkanlarımla çabalıyorum Allah bize sana ve bana tüm isteyenlere bu duyguyu yaşatsın inşallah. Önce neden regl olmadım onu bilmiyorum. Aile hekimindeki ebeye de danışacam belki adeti söktürsün diye tavsiyede bulunur. Regl olursam biter bitmez bir hafta soğan kürü de yapayım diyorum. Varsa bi şey rahîm temizlensin. Takipteyim seni mutlaka haberdar et beni. Formda aynı yaşlarda biz varız galibe.

Pandemiden dolayı ne zaman arasam uludağ üniversitesini dolu diyorlar. Sitesinden de baktım infertilite randevu dolu yine.özel muayene randevusu alsam ücreti çok fazla imiş. Bir uctan randevu almaya uğraşıyorum bir uçtan da bulunduğum ilden imkanlarımla çabalıyorum Allah bize sana ve bana tüm isteyenlere bu duyguyu yaşatsın inşallah. Önce neden regl olmadım onu bilmiyorum. Aile hekimindeki ebeye de danışacam belki adeti söktürsün diye tavsiyede bulunur. Regl olursam biter bitmez bir hafta soğan kürü de yapayım diyorum. Varsa bi şey rahîm temizlensin. Takipteyim seni mutlaka haberdar et beni. banad
Senin ilk evliliğinmi? Daha önce her hangi bir hamilelik yaşadınmı diğe sordum. Benim ilk evliliğinden 4 çoçuğum oldu üç tanesini hamileyken kayb etdim. Bir oğlum var 19 yaşında. Son hamileliğim 28 yaşında oldu. Boşandıktan sonra 7 yıl sonra yeniden evlendim. Ama 3 buçuk senedir hiç hamile kalamıyorum. Eşimin ilk evliliği. Evin tek oğlu. Çok stres yaşıyorum olmuyor diğe. Bu ay adet olunça çok ağladım. O kadar hamil gibi hiss ediyordum ki. Malesef olmadı. Parçalı kan geldi. Annem ebe benim. Ona sordum, aslında döllenme olmuş ama Rahime tutunamamış dedi. Eşim sağ olsun çok destek oldu bana. Yine deneriz olmazsa çanın sağ olsun dedi. Ama bide bana sor. Çox stres yapıyorum. Ama bu ay söz verdim kendime olumuna bırakıçam. Rabbimin nasibi artık.

Senin ilk evliliğinmi? Daha önce her hangi bir hamilelik yaşadınmı diğe sordum. Benim ilk evliliğinden 4 çoçuğum oldu üç tanesini hamileyken kayb etdim. Bir oğlum var 19 yaşında. Son hamileliğim 28 yaşında oldu. Boşandıktan sonra 7 yıl sonra yeniden evlendim. Ama 3 buçuk senedir hiç hamile kalamıyorum. Eşimin ilk evliliği. Evin tek oğlu. Çok stres yaşıyorum olmuyor diğe. Bu ay adet olunça çok ağladım. O kadar hamil gibi hiss ediyordum ki. Malesef olmadı. Parçalı kan geldi. Annem ebe benim. Ona sordum, aslında döllenme olmuş ama Rahime tutunamamış dedi. Eşim sağ olsun çok destek oldu bana. Yine deneriz olmazsa çanın sağ olsun dedi. Ama bide bana sor. Çox stres yapıyorum. Ama bu ay söz verdim kendime olumuna bırakıçam. Rabbimin nasibi artık.
Evet ilk evliliğim. Eşimin de ilk evliliği 37 yaşında evlendim. Aynı yaştayız .Biraz korunduk sonra denedik. Olmadı. Geçen sene burdaki üniversite hastanesi ne gittik. Denemeye devam sorun yok dediler. 2 ay önce gittiğimizde tüp yapın dediler yaşınız var. Bir sene önce bi şey demedilerdi.tüm hormon vs. Herşey normal. Eşimle ilk evlendiğimiz de ona çok güvenmedim o yüzden hemen yapmadım. Ama artık yürekten istiyorum. 2 ay oldu işte. Eşimin vardiyalı çalışmasından dolayı çok fazla bir araya gelemiyoruz. Bu ay da eşimde ereksiyon problemi oldu stresten. İlâçla birlikte olduk ovülasyonda. Biraz üstüne düşmeden devam edeceğim ama regl olmama nedenimi de çok merak ediyorum.

Evet ilk evliliğim. Eşimin de ilk evliliği 37 yaşında evlendim. Aynı yaştayız .Biraz korunduk sonra denedik. Olmadı. Geçen sene burdaki üniversite hastanesi ne gittik. Denemeye devam sorun yok dediler. 2 ay önce gittiğimizde tüp yapın dediler yaşınız var. Bir sene önce bi şey demedilerdi.tüm hormon vs. Herşey normal. Eşimle ilk evlendiğimiz de ona çok güvenmedim o yüzden hemen yapmadım. Ama artık yürekten istiyorum. 2 ay oldu işte. Eşimin vardiyalı çalışmasından dolayı çok fazla bir araya gelemiyoruz. Bu ay da eşimde ereksiyon problemi oldu stresten. İlâçla birlikte olduk ovülasyonda. Biraz üstüne düşmeden devam edeceğim ama regl olmama nedenimi de çok merak ediyorum.
Kırmızı soğanım kabuğunu kaynat iç. Sabah aç karına. Üç gün dene bunu. Adet olursun.bu kür çok iyi tüplerinde temizliyor.

Evet sadeçe kabuğu. Biraz koyu olsun. İçine istersen bir kaşık bal koya bilirsin. Yalnız kırmızı soğan kabuğu. Her sabah yemekten yarım saat önce. En az 3 gün
Tamam sabah işyerinde kırmızı soğan vardı orda yapayım bir şu bardağı yapsam yeter mi sabah akşam yapayım hatta

Merhaba kizlar bende 3 gundur menopur 300 iu kullanıyorum kontrol 2 Aralık iğneleri yapmak kolay oldu hiç acımıyor yan etkide görmedim sadece şeker ve tuzdan uzak duruyorum kilo almamak için 😍😍😍 ufak bir köşe yaptım bu süreci keyifli kılmak için 💉🏵️🧪🧬 herşey minik mutluluk icin
🌎🚯İğne atıkları için kavanoz kullanıyorum hastaneye gittikçe onların tıbbi atık kutusuna atacağım ♻️👣🚼🚼🚼
Eki Görüntüle 2730367
Merhaba. Nasılsın merak etdin seni. Tüp bebekde transfer oldumu? Hangi aşamadasın?

X