2021 yılında Ev Almak istiyoruz ama nası?

Bizim burda merkezde TOKİ yok malesf olsa belki düşünürdüm. Cephe konusu o kadar önemli ki.
Orda aynı trafta oturan komsuya ısınma konusunu sorun kapisni çalıp.
Genelde TOKİ merkezi sistem oluyor ama hem üst alt komsuyu da görmüş olursnz ben ogrenclkte ev kiralrkn hep bu şekilde yapardım.
Hakkımızda hayırlısı olsn ama bazen gelipte şöyle bilmeden olumsuz yorum yapıyorlar cidden canım sklyr bizim olumlu yapıcı fikirlere ihtycmz var yoksa keyfmzden almıyoruz dgliz yani
Evet maalesef keşke çok güzel evler çıksa da hemen alsak. Ev meselesi biraz da şans işi güzel ev denk gelecek kredi oranları da çok yüksek o yüzden insan iki kere düşünüyor. Hayırlısı olsun inşallah

Evet maalesef keşke çok güzel evler çıksa da hemen alsak. Ev meselesi biraz da şans işi güzel ev denk gelecek kredi oranları da çok yüksek o yüzden insan iki kere düşünüyor. Hayırlısı olsun inşallah
Ben artık kredi oranlarını hiç düşünmüyorum inanın gözümü karartıp çıksa da azalsa da bana faydası yok azaldgnn zaten müteahhit üzerine koyuyor o durumda. Önemli olan istedgm gibi ev bulup kredisini iyi çekip hemen eve girmek ama ev beğensm kredi çok az veriyor bunun gibi şeylerle karşılaştım. Her gün yeni ve olumsuz şeyler öğreniyorum mesela. Tam tapu alıp bankaya gidecek durumdaykn farklı kat oldgu söylenip kötü oldum çok. Bakalım daha neler duycgm ama pes etmek yok.

Sabahın 5.30unda kalktım ev bakyrm. Annemler yazliktalar korona çıkalı ara ara benim için geliyorlar. Önceki gün aradım İstanbul'dan misafirleri var dayım ve kuzenim 2 hafta oldu geleli. 1 günlüğüne de olsa gel dedim istedgm.sokaklarda ev bakmak istyrm. Kuzenimle beraber gelecekler 1 kaç güne 2 gün kalacklar inşallah bulurum arkadaşlar 🙏

Hazır uyanmisken giyinip çıksam mi acaba diye düşünüyorum yakinmdaki sokağa ama görsem de arayamam o zaman telini alırım en kötü 🤭 şarjım da 11 kalmış sansima ne yapsam acaba

1 saat ev baktım yakınımda sokaklarda sıraya böldüm. Ama bizim burası uçuk hemen çaprazında ki 1170 binmiş 2 sene önce arkdsim 600bine almıştı. Fiyatlar ne durumda anladım

Arkadaslar daha rahat ev bakmam için annem geldi oğluma bakmaya cuma günü.
2 gündür aklımda bir kaç ev vardı onlara baktım ve 1 tanesi evin fiyatını nasılsa 30bin TL arttırdı artık işin bu boyutunu da gördüm ya 🤭
Neyse geçen sabahın 6.30unda ev bakmaya çıktgmda benim evime yakın biraz daha üst kısmında yine 0 3 artı 1 daire görmüştüm 4. Kat. 1 katı emlakçı 1 katı ev sahibi.tarafndan satliyr. 2si ile de görüştüm telde. Muhasebecisine bildirip kredi oranlarini pazartesi saat 12 ve 1de randevu aldım görüşmek için son olarak.
Pazarlık yapan ticarette eniştem.var o da gelirim dedi..bakalım nasıp olacak mi bu evlerden biri.
Hakkımızda hayırlısı ise Rabbim nasip et diye dua ediyorum hep. sizlerden de dua beklerim hayırlısı ise diye sevgili arkadaşlar. Bana ve benim gibi ev almak isteyen arkdslar için.
4. kat emlakçı tarafı 465bintl ( deniz manzarası daha fazla görünüyor)
Sahibinden 450bintl
İçleri mutfağa kadar hep ayni.

Arkadaşlar nasip olursa yarın pazarlığa oturcgz ve olursa bankaya gdcgz.
Şimdi dusundgm.seyler 0 eve girerken olacak acil masraflar
_ taşınma nakliye
_ aboneler ( su, elektrik, doğalgaz)
_ doğalgaz için ayrıca proje çizim ücreti az önce öğrendim
_ 2 balkondan büyüğünü kapatma öncelik
_ tapu masrafı ve harç
Aklıma gelenler ve bildklerim bunlar arkadaşlar. Sizlerinde bildgnz varsa farklı olarak 0 evler için paylaşırsaniz sevinirim.

Arkadaşlar pazarlık yaptık dün ve sonra bankaya geçtik. Yarın sabah nasipse bankadan sonuç alacağız ve eksper ücretini yatircgm inşallah. O kadar heyecanlı ki umarım hayırlısı ise olur değilse olmaz. Ama inanın bu evi o kadar benimsedim ki eşimle bakarken balkon kapısını açık unuttu kapattrdim 🤭🤭 yarın kesinlesirse ayrıntıları yazarım.

Arkadaşlar nasip olursa yarın pazarlığa oturcgz ve olursa bankaya gdcgz.
Şimdi dusundgm.seyler 0 eve girerken olacak acil masraflar
_ taşınma nakliye
_ aboneler ( su, elektrik, doğalgaz)
_ doğalgaz için ayrıca proje çizim ücreti az önce öğrendim
_ 2 balkondan büyüğünü kapatma öncelik
_ tapu masrafı ve harç
Aklıma gelenler ve bildklerim bunlar arkadaşlar. Sizlerinde bildgnz varsa farklı olarak 0 evler için paylaşırsaniz sevinirim.

Hadi hayirli ugurlu olsun insallahhhhhh

Nakliye en az 2.500 3 Bin
2 balkon kapatma 5 binden 10 bin
Tapu masrafi (200 bin kredi cektigimiz icin tapuda evin degeri ona gore gosterildi ve 8 bin kusur odedik, 150 bin kredi cekseydik tapuda evin degeei ona gore gosterilip daha az odeyecektik)
Aboneliklere cok para verdigimi hatirlamiyorum (sadece su ve elektrikti belki ondandir)
Dogalgaz olayi farkliydi bizim biraz (alttan isitma evde kombi falan yok) o yuzden onlari yonetim ayarladi bu giderleri bilemedim

Tabi bu giderler yasadiginiz ile gore degisebilir, hatta her seyr asiri zam geldigi icin bunlar da artmis olabilir

Hadi hayirli ugurlu olsun insallahhhhhh

Nakliye en az 2.500 3 Bin
2 balkon kapatma 5 binden 10 bin
Tapu masrafi (200 bin kredi cektigimiz icin tapuda evin degeri ona gore gosterildi ve 8 bin kusur odedik, 150 bin kredi cekseydik tapuda evin degeei ona gore gosterilip daha az odeyecektik)
Aboneliklere cok para verdigimi hatirlamiyorum (sadece su ve elektrikti belki ondandir)
Dogalgaz olayi farkliydi bizim biraz (alttan isitma evde kombi falan yok) o yuzden onlari yonetim ayarladi bu giderleri bilemedim

Tabi bu giderler yasadiginiz ile gore degisebilir, hatta her seyr asiri zam geldigi icin bunlar da artmis olabilir
Canımsın çok sağol Ayrıntı vermissin 💖 aşağı yukarı bu burda da fiyatlar öyle.
Kredi dusundgmden az çıktı o yüzden bir kısmı kendim ihtyc kredisi kullancgm diğerini abim sağolsun. İhtyc 2 krediyi aynı yerden mi kullnsk yoksa ayrı ayri henüz ona karar vermedik ama. Konut kredisinde bklm neler olck 😉

Canımsın çok sağol Ayrıntı vermissin 💖 aşağı yukarı bu burda da fiyatlar öyle.
Kredi dusundgmden az çıktı o yüzden bir kısmı kendim ihtyc kredisi kullancgm diğerini abim sağolsun. İhtyc 2 krediyi aynı yerden mi kullnsk yoksa ayrı ayri henüz ona karar vermedik ama. Konut kredisinde bklm neler olck 😉

Hepsini hesaplatırsınız canım hangısı uyguna gelıyorsa (ıkı ayrı ya da tek) ona gore cekersenız ama bana nedense tek kredı daha uyguna gelır gıbı geldı

dur bakalım yola gırdınız ya gerısı gelır

onemlı olan yola gırmek :)

Kısmet böyle birşey 🥰
Konut kredisi çektiğinizde yaklaşık 3-4 bin civarı hayat sigortası, dask, ferdi kaza gibi bankanın zorunlu sigorta masrafı da var. Kredi tutarinizi ona göre dusunun 🥰

Kısmet böyle birşey 🥰
Konut kredisi çektiğinizde yaklaşık 3-4 bin civarı hayat sigortası, dask, ferdi kaza gibi bankanın zorunlu sigorta masrafı da var. Kredi tutarinizi ona göre dusunun 🥰

Benim konut kredisinde hayat sigortasi yoktu (iki oran verdiler biri 0.87 diğeri 0.89 ama 87 olanda hayat sigortasi zorunluydu hesaplattik 89 daha uygun geliyordu

Dask 100 metre kare evim için 98 Tl tuttu

Sadece bir sigorta zorunluydu 234 tl verdim.ona da

Yanı benim.pek bi şey tutmadı bu kalem

Tabii her banka farklidir

Konunuzu sessiz takipteydim gönlünüzce bir ev bulmanıza çok sevindim.Inşallah hayırlısıyla tamamına erer. Bende geçen sene 1 saat içinde karar verip yazlık ev aldım. Eşya ve masraflar zamanla olur. Önemli olan evi almak.

Konunuzu sessiz takipteydim gönlünüzce bir ev bulmanıza çok sevindim.Inşallah hayırlısıyla tamamına erer. Bende geçen sene 1 saat içinde karar verip yazlık ev aldım. Eşya ve masraflar zamanla olur. Önemli olan evi almak.
Yaa ne güzel denk.gelmis hayırla oturun. Bankadan şimdilik olumlu haber geldi bakalım yarın nasıl olacak. Evi alalım içine gireriz degil.mi bir şekilde ☺️

Aynen önemli olan evi almak gerisi yavaş yavaş olur. Icinize sinerek alırsınız eşyayı
Olumlu dedi banka diye ihtyc kredisini çeksem mi diye düşünüyrm. Sonra tam desinler de öyle diye bekliyorum. Güzel bir rüyadaym bankacı uyandırck.diye korkyrm 🤭

X