2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Bu arada geçen ben doktors sezeryan istediğimi söyledim normalde 12 temmuza geliyo ama sezeryan olunca nezman olur dedim 5temmuz gibi olur dedi .som ay konuşuruz planlarız onu dedi.
Ben onu 2 ye çekebilirmiyimm ozman sizce 😂😂
Evet canım 38 de genelde alınıyor
😂
Bence haziran 29 a da çekilir
38.hafta oluyor zaten

Evet ilk doğum, yaaa benim vajinismus hastalığım vardı bilirsin belki. Birlikte olamamak ilişkiden korkmak.
İşte onu yendim , yendiğim ayda hamile kaldım.
Şimdi birde onun üstüne normal doğumu gözüm yemiyor😀 doktor alttan bile muayeneye izin vermiyorum.
Hele bide dün kuzenimi gördüm sancı çekerken daha çok korktum😀😀
Ben de vajınusmustum 😀

Biz kardeş kardeş seninle sezeryana gideriz🤪😂

hahhahahahahaha kesinlikle😂😂😂😂

Herkes hiisediyosun diktiklerini kesiklerini ama acı hissetmiyosun dediler orda bi korktım, işte bu vakijinismus geçmişim olmasa belki isterdim ama hiç oraya dokunduramıyorum çocuğu bile zor yaptım korkudan😀🤦🏼‍♀️ ama tabi ikiside zor deidğin gibi annemde sezryan doğurdu hala zorlanınca dikişlerim diye söylenir onunda malesef öyle bir zorlu hali var🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Ahh ahhh bakalım nasıl olucak bu bebişkolar

Heeee tabi snein durum bu sefer farklı😀😍😍
Sezeryan acısı o kadar uzun yıllar geçmiyor mu🙈🙄

Ben hamilelik+ (Philips Avent) olanı kullanıyorum
3 boyutlu bebek çok iyi 🥰🥰🥰🥰
Screenshot_2022-02-04-01-17-17-963_com.hp.pregnancy.lite.jpg

Sağol beybii❤️

Nevresim almam lazım şimdi, bide puset örtüsü minderi vs istiyodum annem onu ben yaptıracağım dedi.
Bir de şu elektrikli sallanmalı zımbırtılsrdan indirimi bekliyorum bakacağım.
Son zamanda bez pamuk vs alınır. Onların erken ve çok alınmasını mantıklı bulmuyorum çünkü hiç bir indirim vaoouv derecesinde bir düşüş olmuyor onu farkettim
Puset örtüsü minderi bende beğendim. Hemen link atayim☺️ çok tatlılar.

Canım doğumun hicbir şekli kolay değil.
Sezeryan tercih edenler genellikle panik olan, vajinusmus geçmişi olan. Hatta bazıları vajinal doğum yapmak istemediği için yapmıyor.
Yani bunun içinde her düşüncede olan insan var.

Bu belki kişiye, belki doktora bağlı bilemiyorum.
Benim kafa yapısı şu: beni bayıltsınlar ne yaparsalar yapsınlar. Cunku ben de aşırı korku var. Ve doktor bakmadı ama
Yani ben hiç göstermedim ona :) vajinam aşırı dar
Vajinusmus geçmişi olan biriyim.
Hatta esnek kızlık zarı var
Ve kızlık zatım duruyor halen. Normal doğum olursa gidecek o zaR.

Yani her insanın korkusu farklıdır
Bazıları sezeryandan korkar
Bazıları nornal doğumdan.
Ablam sezeryandan korkuyordu ve dırettı. Ve sezeryan olmak zorunda kaldı 3.çocuğunda
Diğer ikisi nornal doğum.

Benim sezeryan nasıl geçti, bana gore kötü değildi. Hiç zorlanmadım. Ama mısal ablam cok zorlandı

Dediğim gibi bu artık yapıdan mi
Doktorun elinden mi bilmiyorum.

Niye bu kadar uzun yazdım, konusu geçmiş ondan dolayı 😂

Öyle ama benim için zor içerde olması .
Hayat durdu resmen 😀
O da doğru gerçi ben de yapmam gereken bir sürü şeyi yapamıyorum. 🙈 Bilgisayar başına oturmak zor geliyor. Sanki çok uzağa gidicem. Sürekli uzanmak istiyorum. 🙈 Ama isim sorumluluklarim devam ediyor. Tabi dogunca da hep onunla ilgilenmem gerekiyor. 😂 Bu yüzden şu an kendi zorlayıp yapmam gerekenleri yapmalıyım.🙈

Sezeryana karar verdiğimde kaynanamlar biraz negatif yorum yapmıştı: uzun süre yatakta kalacaksın, dikiş yerlerin uzun zaman acıyacak vs diye ama öyle bir şey olmadı. Sanırım yıllar öncesinin operasyonlarıyla şimdikiler farklı. Ben sezeryanla ilgili kısımda zorlanmadım, dikiş konusunda da sıkıntım hiç olmadı.

Bende de hamilelik anı defteri var.
5. Haftada baslayacakken kanamam olmuştu çok korktum. Dolduramadim. 12. Haftada da aynısı olunca korktum. Şimdi başlayacağım her şeyin tarihi aklımda. Ama her seferinde şu kontrole de gideyim öyle dolduralım diyorum 😔 Ama inşallah Pazartesi kontrolden sonra başlayacağım.

Hamileyken yap valla sonra fırsat bebekten bulamazsın zaten 😁

Valla iyileşene kadar mahvediyor. Kimseyi korkutmak istemem ama 🙈 Bana kesi atılmadı. Çocuk çıkarken yırtılma oldu hem içerden hem dışardan. Doktorun dikmesi 1 saat sürdü. Adını bilmediğim metal bir aletle açtı. 🙈 İçeriği dikti sonra dışarıyı dikti. Hafta sonu olduğu için anestezi uzmanı gelene kadar beni uyanık dikti. 1.5 ay oturamadim. 3 gün sütüm gelmedi. Bu da ameliyat kadar oldu valla.

Üstelik çok sancı da çekmedim çocuk 15 dk da doğdu. Ama sonrası...

Senin benimkinden kötü olmuş. Daha önce konuştuk gerçi 😣

Bana ufak kesi atıldı ama ben son anda çabuk çıksın diye fazla ittim galiba o kesiden itibaren yırtılma oldu.
Aslında doktor bu ıkınma durumlarında yönlendiriyor. Dur bekle falan diyor. Sen o an bilemiyorsun çünkü itme dereceni. Bizimkiler yönlendiremedi demek 😒
Dikim işini anestezi vererek uyutarak yaptı uzun sürdü benimki. Ama yırtığımın derecesini bilmeden acı hissetmeden oğlumu kendim gördüm kontrolleri yapılırken izledim koynuma verdiler 🥰
15 günlük iyileşme süresine değdi bence ☺️
Oturmamda çok fazla sıkıntı olmadı irkilip dikkat ediyordum tabi. Arada kaşıntı falan tutardı yara iyileşirken olandan..

Spinal sezaryende de oluyor tabi bu uyanık olmak ilk anda görmek falan. O yüzden herkes istediği, rahat edeceği gibi doğursun inşallah..

Kızkardeşim benim sezeryan oldu çok hızlı bir şekilde toparlandı birkaç gün ağrısı oldu 1 hafta sonunda kalkıp evi bile süpürmüştü.Çevremde sezeryan olan başka arkadaşlarım da var onlar da da hiç duymadım öyle aylarca acı çeken.Kişiye ve bünyeye göre değişiyor

Vajinusmus olup normal doğum yapan çok kişi biliyorum forumdan. Aslında doğalını denemek varken ne bileyim kesikler, bebeğin doğal sürecini imkan varken yaşayamaması gibi bir sürü konu var. Hem ilk benim gibi, yani neyle karşılaşacağımızı bilmeden girmek çok kafa rahatlığı aslında. Yine de zaman varken biraz okuma yapıp üstüne düşün lütfen. ☺️
Bir de şu 3 saatte falan doguranlar var ya o kadar imreniyorum ki .sezeryan olup 1 günde kalkan var .normal olup aylarca acı çeken var .Bence buna doktor değil biz karar vermeliyiz .Diyorum ki bazen pilates yapayım yürüyüş yapayım .o zaman daha kolay normal doğururum. Bir yanım da diyor ki ne gerek var stres yapmaya beklemeye gidiyim sezeryan olayım. Sonuçta o da 2 güne geçiyor.

X