2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Kendi sitesinden alınca yatak da verdiler ama yatak çok iyi değil. Dönence vs de var. @_Rumi_
Ayyyy içim bi hoş oldu evimize neşe getirecekler insaallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız çok güzelmiş canım güle güle kullansın ben de böyle alcam insaallah zamanı gelince 🤲🏻❤❤🥲

Benim Belçika'da yakın arkadaşım benden sonra yaptırdı 5 günde de sonuç aldı... Bunu bile bile 3 hafta beklemek.. sağlık olsun dedim hep ama birde bugün bana böyle demeleri bitirdi beni yani ayrıca madem sonuç çıkmadı sabahtan söyleyin neden saat 6ya kadar bekliyorsunuz değilmi
Canım benim seni çok iyi anlıyorum bende aynı durumdayım cumartesiye kadar beklicem başka bir bahane sunarlarsa bir daha kan vermeyi düşünmüyorum aynı kuruma çünkü beklemek ve doğru düzgün akla uygun yanıt almamak beni çok yordu😞

Test verdim 3 saate çıkacak ama bence negatif. Okullara gidiyorum dönem başlayacak garanti olsun kimseye birsey olmasın diye verdim. Ates burun akıntısı ve aşırı halsizlik. Toparlarım umarım. Bide yalnızım evde çok zorlanıyorum.
En kötüsü de o. Eşim ankaradaydı hafta sonu pazartesi gece geldi o üç gün bana bitmedi, çocukla hiç sağlıklı ilgilenemedim diye de üzüldüm.
İnsanın saç yelleri bile ağrır mı benim ağrıdı.

Evet ilk doğum, yaaa benim vajinismus hastalığım vardı bilirsin belki. Birlikte olamamak ilişkiden korkmak.
İşte onu yendim , yendiğim ayda hamile kaldım.
Şimdi birde onun üstüne normal doğumu gözüm yemiyor😀 doktor alttan bile muayeneye izin vermiyorum.
Hele bide dün kuzenimi gördüm sancı çekerken daha çok korktum😀😀
Vajinusmus olup normal doğum yapan çok kişi biliyorum forumdan. Aslında doğalını denemek varken ne bileyim kesikler, bebeğin doğal sürecini imkan varken yaşayamaması gibi bir sürü konu var. Hem ilk benim gibi, yani neyle karşılaşacağımızı bilmeden girmek çok kafa rahatlığı aslında. Yine de zaman varken biraz okuma yapıp üstüne düşün lütfen. ☺️

Geldiyse fotoğrafını paylaşır mısın canım nasipse ben de oda yapmayacağım park yatak almayı düşünüyorum ama kenarı inen anne yani olan ve kolay taşınan bi model düşünüyorum
Elele Madre alacağım ben de. Hem iyi bir marka, hem de park yatak ve anne yanı oluyor. Yanına ince yatak veriyorlarmış hediye ama ekstra yatak almak gerekiyor.

Vajinusmus olup normal doğum yapan çok kişi biliyorum forumdan. Aslında doğalını denemek varken ne bileyim kesikler, bebeğin doğal sürecini imkan varken yaşayamaması gibi bir sürü konu var. Hem ilk benim gibi, yani neyle karşılaşacağımızı bilmeden girmek çok kafa rahatlığı aslında. Yine de zaman varken biraz okuma yapıp üstüne düşün lütfen. ☺️

Bende çok kararsızım. Tup bebek tedavisinden sonra spinal sezeryan isterim ama bilmiyorum. yoncambenim yoncambenim normal doğuma karar verince bana da haber ver 🥰 Belki senden güç alırım 😂😂

Dün kuzenimde normal doğum yaptı malesef yırtılmış ve dikiş yapmışlar ağrıları varmış, aslında kesik ve dikişler her ikisindede oluyor , olmayan nadir. 😍 keşke olmıcağını bilsem normal doğumuda deneyebilirdim belki ama işte😀 biraz benim için zor gibi😥😥 birde bi bakıyomuşsunuz normal yapıyomuşum kendim bile kendime inanamam😀

Bende çok kararsızım. Tup bebek tedavisinden sonra spinal sezeryan isterim ama bilmiyorum. yoncambenim yoncambenim normal doğuma karar verince bana da haber ver 🥰 Belki senden güç alırım 😂😂
5 ay boyunca kendimi telkin edicem ama bilemiyorum hiç sanmıyorum baya korkuyorum,😀😀 epidural doğuma bile karşıyım hissederim diye😀 direk bayıltsınlar alsınlar🤪😀

Zaten tüp bebek ile yeterince hastane,iğne,ilaç gördünüz. Bundan sonrası için de hakkınızda hayırlısı.☺️ Ben sezeryan oranlarının bu kadar yüksek olduğu ülkemizde (%55 civarı) şartlar el veriyorsa her zaman normalden yanayım. O zaman ikiniz için Hypnobirthing - Marie F. Morgan kitabını şiddetle öneriyorum. 😇

Dün kuzenimde normal doğum yaptı malesef yırtılmış ve dikiş yapmışlar ağrıları varmış, aslında kesik ve dikişler her ikisindede oluyor , olmayan nadir. 😍 keşke olmıcağını bilsem normal doğumuda deneyebilirdim belki ama işte😀 biraz benim için zor gibi😥😥 birde bi bakıyomuşsunuz normal yapıyomuşum kendim bile kendime inanamam😀
Harika olur 😍. Kesiler iyileşir ama karın kesiği ömür boyu kalıyor vücutta. Hayırlısı diye niyet edelim en iyisi.

İnşallah o kadar ani ve hızlı gelişir ki sen bile nasıl doğurduğunu anlayamazsın 😁

Ben normal doğum yaptım ve gerçekten ama gerçekten her kadının o hissi yaşamasını isterim biliyomusun canım, ço kacı çekmek zorlanma vs hepsinin uçup gittiği şahane bir his. En mutlu anda en heyecanlı anda bile hissedemeyeceğin bir his.

Bir kez tüp bebek de çok acı çektim doğumum güzel bir anı olsun istiyorum demiştin sanırım ona istinaden yazıyorum bunu inan bana şahane bir anı oluyor zaten 😍
Ebe hemşirem bana beyin burada birazdan salgılayacağı şeyle kötü olan her anı silecek geriye sadece o şahane his kalacak bana güven demişti ben ıkınmaya çalışırken ve inan bana çok garip ama o mükemmel his hariç hiç bir şey hatırlamıyorum, elbette zorlandım o an inanmadım beni kandırıyorsun ve işe yaramıyor demiştim ama o bambaşka bir his ve evet herşeyi unutturuyor ❤️🙏🏻

Hepsi sağlıkla gelsin ama istediği gibi gelsin 🙏🏻

Dün kuzenimde normal doğum yaptı malesef yırtılmış ve dikiş yapmışlar ağrıları varmış, aslında kesik ve dikişler her ikisindede oluyor , olmayan nadir. 😍 keşke olmıcağını bilsem normal doğumuda deneyebilirdim belki ama işte😀 biraz benim için zor gibi😥😥 birde bi bakıyrika olur 😍. Kesiler iyileşir ama karın kesiği ömür boyu kalıyor vücutta. Hayırlısı diye niyet edelim en iyisi.
Valla iyileşene kadar mahvediyor. Kimseyi korkutmak istemem ama 🙈 Bana kesi atılmadı. Çocuk çıkarken yırtılma oldu hem içerden hem dışardan. Doktorun dikmesi 1 saat sürdü. Adını bilmediğim metal bir aletle açtı. 🙈 İçeriği dikti sonra dışarıyı dikti. Hafta sonu olduğu için anestezi uzmanı gelene kadar beni uyanık dikti. 1.5 ay oturamadim. 3 gün sütüm gelmedi. Bu da ameliyat kadar oldu valla.

Üstelik çok sancı da çekmedim çocuk 15 dk da doğdu. Ama sonrası...

Kesinlikleeee 😍😍 en iyisi neyse o olsun🤦🏼‍♀️😍

Ayyy inşallah beni doğuma kadar böyle destekleyin belki gaza gelirim😍😍😍
Ya ben sana yazmamıştım. Alıntı yaparken sen gelmisin. Diğer arkadaş kaybolmuş😂 nasıl becerdiysem. Sen korkma bana da bakma. 🙈 Herkes aynı şeyi yaşayacak diye bir şey yok. Bu benim sanssizligimdi.🙄

Valla iyileşene kadar mahvediyor. Kimseyi korkutmak istemem ama 🙈 Bana kesi atılmadı. Çocuk çıkarken yırtılma oldu hem içerden hem dışardan. Doktorun dikmesi 1 saat sürdü. Adını bilmediğim metal bir aletle açtı. 🙈 İçeriği dikti sonra dışarıyı dikti. Hafta sonu olduğu için anestezi uzmanı gelene kadar beni uyanık dikti. 1.5 ay oturamadim. 3 gün sütüm gelmedi. Bu da ameliyat kadar oldu valla.

Üstelik çok sancı da çekmedim çocuk 15 dk da doğdu. Ama sonrası...
Abboowwww:mad::KK17:
İşte aynen herkesin güzel geçicekmdiye birşey yok bazıları dahada kötü geçebiliyor, elbette evladımı alınca biraz hissetmesin ama, dün kuzenimde dedi kesi atıyım mı açılma olmadı demiş doktor o kabul etmemiş yırtılmış. Bakalım nekadar zamana kadar geçicek..
ahh ahhhh etrafımdaki bi çok kişi var sezeryan olup hiç acısı olmayan ne biliyimmm işte insan korkuyo🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Abboowwww:mad::KK17:
İşte aynen herkesin güzel geçicekmdiye birşey yok bazıları dahada kötü geçebiliyor, elbette evladımı alınca biraz hissetmesin ama, dün kuzenimde dedi kesi atıyım mı açılma olmadı demiş doktor o kabul etmemiş yırtılmış. Bakalım nekadar zamana kadar geçicek..
ahh ahhhh etrafımdaki bi çok kişi var sezeryan olup hiç acısı olmayan ne biliyimmm işte insan korkuyo🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Ben de diyorum keşke kesi atilsaydi. Vakit olmadı çocuk dayanamadı çıktı işte. Biraz ben de de kabahat var hastaneye geç gittim. Biraz daha önce gitseydim. Ama işte orda çok beklemek istememiştim. Ama pazar günü azizliği bir taraftan.

X