2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Ben kayınvalidem annem ve eşim üçümüz otururken, kv çocuk geldiğinde bi bakarız üstünü değiştiririm gibisine bişey dedi ben de zaten fırsat kolluyordum. Sezaryen ve ya normal doğum her ne olursa olsun ben gelmeden bebeğin üstünü başını değiştirmeyin hatta sadece babasının kucağından başka kucağa da gitmesin babayla ten teması yapakoysunlar gelince ben alıp direk emzireceğim dedim. Zaten eğer herşey yolunda olursa doktor doğar doğmaz verecek emzirmem ve temas için ama ne olur ne olmaz diye tembihledim. Annem falan da şaşırdı ama diyecek bir şeyleri yok yani eşim ve benim kokumu alsın istiyorum. Sezaryen olmak istemememin en büyük sebebi dikişke hareket edemem, beni ekarte edip bebeğe benden çok bakarlar korkusu. Normalde uyumlu ve sakin sesini çıkarmayan biriyim ama söz konusu bebeğim o yüzden kusura bakmasın kimse kırılmasın diye hareket edemeyeceğim. İster kendi annem ister kvdem. Yüzlerine söyledim, tecrübeleriniz önemli ama ben istediğim zaman paylaşın yardım edin istemedikçe karışmayın dedim. Zaten biraz yanımda uyum sağlamaya yardımcı olursunuz sonra gidersiniz dedim. Aaa bizi gönderecek dediler 🤣 Ben de yani siz oldukça ben evimin kendi düzenini sağlayamam sonuçta benim evim ve düzenim dedim. Şok geçiriyor iki annede ama umurumda değil açıkçası biraz tedbirli dursunlar. Her istediklerini yapmasınlar 🤣🤣🤣
@Cuciko Ahh canım ya ağzını öpeyim ne güzel konuşmuşsun ah keşke bende öyle söylebilsem ama nerde bende o göt 😀 kız eşim doğumdan bir kaç gün sonra gelin demiş benim haberim yok oturup ağlıyorlarmış ben babaanneyim doğar doğmaz görmem lazım filan diye 😒 ben dedim bunlat doğuma bile girerler bu heyecanla

Herhalde doğduğunda mecbur birilerinin kalbi kırılacak. Ben içten içe kendimi suçluyordum. Ne var işte ne güzel torunlarını sahipleniyorlar diyordum ama şimdi neden sinirlendiğimi anladım. Çok da haklıymışım.
Hiçbir seyi sahiplenmesinler. Destek olmak isteyen zaten oluyor. Doğumuma kv istemeyip arkadaşımı istememin nedeni bu. Amaç üzüm yemek değilde bağcıyı dövmek bence. Zaten büyüklerle ilgilensin çok istiyorsa torun.

BBe
Herhalde doğduğunda mecbur birilerinin kalbi kırılacak. Ben içten içe kendimi suçluyordum. Ne var işte ne güzel torunlarını sahipleniyorlar diyordum ama şimdi neden sinirlendiğimi anladım. Çok da haklıymışım.
Benimkiler de o kadar ilgisiz ki sanki çocuk başka birinden 😂 ben severim gerçi ilgisizliği🤐 fazla ilgi adı altinda müdahale etmeye kalkarlar çünkü 😂

Kuzularım Allah'a şükür herşey yolunda.
Geldi İnci Kız'ım ♥️
Spinal Sezeryan ile 11.15 te geldi.
O kadar kalabalıktı ki telefonu elime alamadım.
Ağrım 2 saat önce sadece dikiş başında ve sonunda oldu o da ağrı kesici ile geçti 🧿
Baş ağrısı olmadı çok şükür 🧿
Yürüdükçe inşallah gwcecek. Yorgunum sadece.
İşitme testi yapildi. %40 şuan dedi o da kulakta su kalmış olabilir dedi.

Hepinize çok teşekkür ederim.
Biraz dinleneyim hikaye yazacağım.
Allah isteyen herkese nasip etsin.
Gözün aydın olsun canım

Ben kayınvalidem annem ve eşim üçümüz otururken, kv çocuk geldiğinde bi bakarız üstünü değiştiririm gibisine bişey dedi ben de zaten fırsat kolluyordum. Sezaryen ve ya normal doğum her ne olursa olsun ben gelmeden bebeğin üstünü başını değiştirmeyin hatta sadece babasının kucağından başka kucağa da gitmesin babayla ten teması yapakoysunlar gelince ben alıp direk emzireceğim dedim. Zaten eğer herşey yolunda olursa doktor doğar doğmaz verecek emzirmem ve temas için ama ne olur ne olmaz diye tembihledim. Annem falan da şaşırdı ama diyecek bir şeyleri yok yani eşim ve benim kokumu alsın istiyorum. Sezaryen olmak istemememin en büyük sebebi dikişke hareket edemem, beni ekarte edip bebeğe benden çok bakarlar korkusu. Normalde uyumlu ve sakin sesini çıkarmayan biriyim ama söz konusu bebeğim o yüzden kusura bakmasın kimse kırılmasın diye hareket edemeyeceğim. İster kendi annem ister kvdem. Yüzlerine söyledim, tecrübeleriniz önemli ama ben istediğim zaman paylaşın yardım edin istemedikçe karışmayın dedim. Zaten biraz yanımda uyum sağlamaya yardımcı olursunuz sonra gidersiniz dedim. Aaa bizi gönderecek dediler 🤣 Ben de yani siz oldukça ben evimin kendi düzenini sağlayamam sonuçta benim evim ve düzenim dedim. Şok geçiriyor iki annede ama umurumda değil açıkçası biraz tedbirli dursunlar. Her istediklerini yapmasınlar 🤣🤣🤣
Cuciko Cuciko Ahh canım ya ağzını öpeyim ne güzel konuşmuşsun ah keşke bende öyle söylebilsem ama nerde bende o göt 😀 kız eşim doğumdan bir kaç gün sonra gelin demiş benim haberim yok oturup ağlıyorlarmış ben babaanneyim doğar doğmaz görmem lazım filan diye 😒 ben dedim bunlat doğuma bile girerler bu heyecanla

Valla sanırım ben öyle olacağım. Nasıl bir his anlatamam. Yani çok tuhaf geliyor ama elimde değil. Gerçekten içgüdüsel bir şey sanırım. Normalde de asla takmam böyle şeyleri. Çok çok rahat biriyimdir. Niye böyle hissediyorum bilmiyorum. Sanki bana taşıyıcı anne muamelesi yapılacak gibi hissediyorum. Benim çocuğum değil de onların çocuğuymuş gibi. Kimsenin benden fazla sahiplenmesini istemiyorum.
Bende sezeryan olucam yaaa bakamıcam diye o konuda biraz endişeleniyorum, hatta okudun mu bilmiyorum haziran annelerinide , birimin annesi artık evine gitmiş, çocuk durmamış hep ağlamış, sanırım ananenin kokusuna alışmış bebk, oda sıkıntı🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Merak etmeeee çocuğu hep yanımızada tutalım ben de öyle yapıcamm bana alışsın diye
Bak canım e bebekte çok güzel alt üst takımlar var yenidoğan, illa set olarak düşünme, al 2 3 tane uygun fiyatlı bulunsun 😍
Evet lcw indirm var hatta😍😍😍 çok güzel şeyler var
Ay yok şaka değil ne konuştuğunu bilmiyor çoğu zaman Kb çok cahil bu konuda bir de inanılmaz heyecanlı yerinde duramıyor 5 dk bir keresinde ilk bebeğime alışverişe çıkmıştık kasada ödeme yapacağım sırada sen dur bebek bizim bebeğimiz demişti cinlerim tepeme çıkmıştı.
Aaaaa sultan süleymana velihat doğurdun galiba😂😂😂 sen cariyesin onların torunu o gibi olmuş şak gibi😃😃😃 bırak ödesin torunusuysa ilerde inşalllah parasıyla çocuğu kendine doğru çekmez🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Ayy
Bizim buralarda mevlid yaparlar. Mevlidin en heyecanlı yerinde bebek önce hocanın sonra da tum kadınların kucağına verilir. Allah'ım evlerden ırak. Kızımda mevlit gibi bir şey yaptık. Hocanın kucagindan geri aldım😂 kalanların gözü yaşlı. Bunda mevlid bile düşünmüyorum 😂 hatta sizden yazanlar olunca bile içim bı değişik oluyor. Gözümün önüne kollarını açmış kadınlar geliyor 🤐😁
Ayyyyy evet eskiden öyle bişi vardı onu zzaten asla yapmammmm😂😂 mevlüt okutcamda ben 6ayllıkdan yada 1 yaşında büyüyünce zaten çocuk kendi durmaz, ki bende vermem yani çocuk odasında olur, mevlüd içerde😂😂😂 banada çok saçma geliyo yaaa o😂 herkes bi kere elinde saallıyo fln😂😂

yoncambenim yoncambenim canım saat 10:30 da spinal anestezi ile sezaryen doğum yaptım. Kesinlikle doğum anında hiçbir şey hissetmedim 🤗 ameliyat 1 saat kadar sürdü ama bebeğin çıkmasındansa dikiş faslı daha uzun sürdü diyebilirim.. bebeğim 51 cm 3040 gram olarak doğdu ❤️ darısı bekleyen herkesin başına inşallah 🌸🌸🌸
Gözün aydın canım

Bizim buralarda mevlid yaparlar. Mevlidin en heyecanlı yerinde bebek önce hocanın sonra da tum kadınların kucağına verilir. Allah'ım evlerden ırak. Kızımda mevlit gibi bir şey yaptık. Hocanın kucagindan geri aldım😂 kalanların gözü yaşlı. Bunda mevlid bile düşünmüyorum 😂 hatta sizden yazanlar olunca bile içim bı değişik oluyor. Gözümün önüne kollarını açmış kadınlar geliyor 🤐😁
Sende trakya tarafında mısın? Burada yapıyorlar öyle ama ben yaptırtmadım😂 Bunda mevlüt bile okutmıcam 3 çocukla mümkünse ilk zamanlar eve bile gelmesin kimse hatta teli kapalı tutmayı düşünüyorum o derece😂

Sakin olsalar biraz kendi halimize bıraksalar atlamasalar herşeye biz zaten veririz çocuğu kucaklarına hemen bende normalde hiç kıskanç değilim çocuğumun babaannesi dedesiyle bağlarının kuvvetli olmasını isterim elbette ama onlar durmuyor ki. Ben bir de ilk hamileliğimde onların yanındaydım sorunlu bir gebelikti tedavi görüyorduk ben moral olsun diye kendi kendime güzel düşünüp bebeğimin 40ı çıkınca evimize döneriz iyileşir inşallah filan diyordum. Kv siz gidin bebeği burada bırakın dedi o an öyle içim cız etti sızladı ki… Sonra erken doğum oldu ciğerleri gelişmemiş bebeğimin kaybettik.. Kv’min dediği gibi oldu bebeğimi orada bırakıp kucağım boş döndüm evime. O yüzden istemiyorum bebeğim için tek kelime etmesinler ağızlarından çıkanı bilmiyorlar verdikleri kötü enerjinin farkında değiller. Allah’ın zoruna gider diyorum hep bu kadar sevmelerini istemiyorum

Bende sezeryan olucam yaaa bakamıcam diye o konuda biraz endişeleniyorum, hatta okudun mu bilmiyorum haziran annelerinide , birimin annesi artık evine gitmiş, çocuk durmamış hep ağlamış, sanırım ananenin kokusuna alışmış bebk, oda sıkıntı🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Merak etmeeee çocuğu hep yanımızada tutalım ben de öyle yapıcamm bana alışsın diye

Evet lcw indirm var hatta😍😍😍 çok güzel şeyler var

Aaaaa sultan süleymana velihat doğurdun galiba😂😂😂 sen cariyesin onların torunu o gibi olmuş şak gibi😃😃😃 bırak ödesin torunusuysa ilerde inşalllah parasıyla çocuğu kendine doğru çekmez🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Yapar yemin ederim KB yapar ben neyi istemiyorsam neyi yasaklıyorsam çocuğa onu yapar onda o potansiyeli görüyorum yani

Benim Kv eminim çok iyi bakar bebeğe bundan eminim bu konuda hiç şüphem yok ama benimkisi tamamen kıskançlık😁 ama kıskanmamın da sebebi Kv’min ben hiç birşeyden anlamıyormuşum 17 yaşında bir gelinmişim de naçarmışım gibi davranıp bana şöyle yapacaksın böyle yapacaksın falan gibi eğitim verme çabası içerisinde olmasından dolayı😏 Bende bu yüzden bebeğime benden başkası baksın istemiyorum
ilk zamanlar için bu duygular çok normal.
sonra bırakmak istiyorsun, bırakmayınca bunalıyorsun, bırakınca suçluluk duyuyorsun.

bir yerden sonra 😁 sinemaya,tiyatroya, standup'a gitmek istiyorsun, kafede oturmak, baş başa yemek yemek, yetişkinlerle takılmak istiyorsun ve bırakıyorsun..

ve en sonra da 😁😁 kızın karşına geçip beni babanneme/ananeme bırakın ama siz gelmeyin ya da çok sonra gelin diyo🤦🏻‍♀️ çünkü sen yokken babanneyle yaramazlıklar yapılıyo ama sen orda olunca izin vermiyorsun🙃

çocuk babanne/ananedeyken kudura kudura oynuyo, bi de sen akşama almaya gidince kıymete biniyorsun, sanki tüm gün zahmeti nenesi çekmemiş gibi annemm de annemm diye üzerine atlıyo. ama tüm gün sen bakınca kesin bağırıp çağırıyorsun bi de kıymetin bilinmiyo🤷🏻‍♀️

bilmiyorum benim tecrübelerim böyle:KK48: çok da şey etmeyin yani, çocuk dediğin büyüyo:KK48:

Ayyy sinir olurum onaaaa ben 😃😃
Geçen kv dedi doğunca iyi bakılması gerekiyo fln gibi bişi dedi, bende hamilwyken şuan kilosu çok, doğuncada bakarım dedim😂
keşke hiç istifini bozmadan ''biz doğunca iyi bakmamayı düşünüyorduk ama sen de haklısın. Bir düşünelim biz bunu'' deseydin:KK70:

ilk zamanlar için bu duygular çok normal.
sonra bırakmak istiyorsun, bırakmayınca bunalıyorsun, bırakınca suçluluk duyuyorsun.

bir yerden sonra 😁 sinemaya,tiyatroya, standup'a gitmek istiyorsun, kafede oturmak, baş başa yemek yemek, yetişkinlerle takılmak istiyorsun ve bırakıyorsun..

ve en sonra da 😁😁 kızın karşına geçip beni babanneme/ananeme bırakın ama siz gelmeyin ya da çok sonra gelin diyo🤦🏻‍♀️ çünkü sen yokken babanneyle yaramazlıklar yapılıyo ama sen orda olunca izin vermiyorsun🙃

çocuk babanne/ananedeyken kudura kudura oynuyo, bi de sen akşama almaya gidince kıymete biniyorsun, sanki tüm gün zahmeti nenesi çekmemiş gibi annemm de annemm diye üzerine atlıyo. ama tüm gün sen bakınca kesin bağırıp çağırıyorsun bi de kıymetin bilinmiyo🤷🏻‍♀️

bilmiyorum benim tecrübelerim böyle:KK48: çok da şey etmeyin yani, çocuk dediğin büyüyo:KK48:
Birebir böyle bizim de 🤣

keşke hiç istifini bozmadan ''biz doğunca iyi bakmamayı düşünüyorduk ama sen de haklısın. Bir düşünelim biz bunu'' deseydin:KK70:
Kız benim kendi babam ilk çocukta telefonda Bile çocuğa zarar vermeyin diyordu 🫣🤣🤣🤣

Babam vefat etti Allah rahmet eylesin, bu uyarılarını bile özlüyorum 😢

Hiçbir seyi sahiplenmesinler. Destek olmak isteyen zaten oluyor. Doğumuma kv istemeyip arkadaşımı istememin nedeni bu. Amaç üzüm yemek değilde bağcıyı dövmek bence. Zaten büyüklerle ilgilensin çok istiyorsa torun.
Çok haklısın. Ben de doğuma ilk annem gelsin, siz sonra gelirsiniz dedim. Annem daha anlayışlı. Karışmaz bana.

X