2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
BBe

Benimkiler de o kadar ilgisiz ki sanki çocuk başka birinden 😂 ben severim gerçi ilgisizliği🤐 fazla ilgi adı altinda müdahale etmeye kalkarlar çünkü 😂
Aalında şanslısın bana göre. Bizimkiler ilk öğrendikleri günden beri (hele cinsiyeti belli olduktan sonra) resmen sanki bebek onların ben de bir aracıyım gibi davranmaya başladılar.

Rutin hayatına neden ara verdin doğumdan sonra zaten bi süre ara veriyor insan şimdi gezelim gezebildiğimiz kadar 🙈
Ağırlaştım ya son haftalarda, havalarda ısındı. Kafama göre girip çıkamamak vs bunaldım yoksa asla o kafada değildim de istediğim gibi çıkamıyorum artık 😭
Ben nts ye geldim bu bebek hareketsiz ya gidip gelip karnımı sallıyor hemsire su getiriyor. Canım sıkıldı.

Canım naptın? Nasıl çıktı nst doktor ne dedi??

Bende sezeryan olucam yaaa bakamıcam diye o konuda biraz endişeleniyorum, hatta okudun mu bilmiyorum haziran annelerinide , birimin annesi artık evine gitmiş, çocuk durmamış hep ağlamış, sanırım ananenin kokusuna alışmış bebk, oda sıkıntı🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Merak etmeeee çocuğu hep yanımızada tutalım ben de öyle yapıcamm bana alışsın diye

Evet lcw indirm var hatta😍😍😍 çok güzel şeyler var

Aaaaa sultan süleymana velihat doğurdun galiba😂😂😂 sen cariyesin onların torunu o gibi olmuş şak gibi😃😃😃 bırak ödesin torunusuysa ilerde inşalllah parasıyla çocuğu kendine doğru çekmez🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Okumadım ama öyle olur zaten. Yardıma gelen kişi anneye yardım etmeli. Annenin rutin işlerini ele alıp annenin bebekle ilgilenmesini sağlamalı. Öbür türlü gelmeseler daha iyi.

Benim kv lohusalığımda bana küsüp gitti dediğim de ne bebeği istedi ağlıyordu ben de meme tutturmaya çalışıyordum vermeyeceğim dedim akşam hemen bilet alıp ertesi gün memeleketlerine döndüler görümcemle. eşim de arkalarından ağladı 😡 sonra da aylarca bunun gerginliği sürdü bir de üstüne yetmez gibi iki aylık bebekle onların memleketine gittik.
ağzımı açmıyorum, sansürledim kendimi şu an. ama :kızgın::olamaz::sinirli::sopa::tokat:

Yani her gün yıkamakla da çözülmez gerçekten, 2/3 takım asla yetmez.

Büyükler çok biliyor, giyimi gereksiz masraf falan görüyorlar da en az 10 takım diyorum ben, izmirde olmama rağmen sıcak olacağını düşünmeme rağmen aldım 🤷🏼‍♀️
Ben de aldım hatta bol bol kısa kollu da aldım🤭
Bende bir iki gün sonra taktım hasır gibi bir korseydi cırt cırtlı yoksa yürümek çok zor oluyor göbeğim sallanıyordu korse sıkı tuttuğu için acı olmuyor çok
Aynen benimki de öyleydi, yeterli oluyo zaten
İşte oyuzden mana vermek istemiyorum, hep sus yonca sussss diyip duruyorum😂😂 yapma potansiyelim olur çünkü😂😂😂
Kendi kardeşim doğunca bile kimseye elletmemiştim, şimdi kendi çocuğum olursa naparıö bilemiyorum 😂😂 allahdan okadar çok kişi gelmez😂
İlk zamanlar yapıyorsun ya ama ne zaman çocuj toparlanıyor kendine geliyor o zaman da satacak birini arıyorsun 😂 az tutsunlar da oturayım ben diye 🤣 bir de ilk annelik biraz daha farklı oluyor daha buldumcuk oluyorsun ama bu hislerin hepsi çok doğal. Nasıl kediler yavrularına yaklaşılınca tıslıyorsa sen de lohusayken aynı koruma iç güdüsünde oluyorsun🤣🤣

Hiçbir seyi sahiplenmesinler. Destek olmak isteyen zaten oluyor. Doğumuma kv istemeyip arkadaşımı istememin nedeni bu. Amaç üzüm yemek değilde bağcıyı dövmek bence. Zaten büyüklerle ilgilensin çok istiyorsa torun.
3vet malesef en doğru tanım bu, amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek..

Sen zaten böylesin, siz zaten yapamıyorsunuz gibi aba altından sopa gösteriyorlar.

Laf sokuyorlar...

Burda olay eğitim seviyesi, kendini geliştirmek falanda değil bence. Sevgiyle büyümüş insanlar bambaşka, sevgisiz ilgisiz hart hurt yetişen insanlar bambaşka..

Sakin olsalar biraz kendi halimize bıraksalar atlamasalar herşeye biz zaten veririz çocuğu kucaklarına hemen bende normalde hiç kıskanç değilim çocuğumun babaannesi dedesiyle bağlarının kuvvetli olmasını isterim elbette ama onlar durmuyor ki. Ben bir de ilk hamileliğimde onların yanındaydım sorunlu bir gebelikti tedavi görüyorduk ben moral olsun diye kendi kendime güzel düşünüp bebeğimin 40ı çıkınca evimize döneriz iyileşir inşallah filan diyordum. Kv siz gidin bebeği burada bırakın dedi o an öyle içim cız etti sızladı ki… Sonra erken doğum oldu ciğerleri gelişmemiş bebeğimin kaybettik.. Kv’min dediği gibi oldu bebeğimi orada bırakıp kucağım boş döndüm evime. O yüzden istemiyorum bebeğim için tek kelime etmesinler ağızlarından çıkanı bilmiyorlar verdikleri kötü enerjinin farkında değiller. Allah’ın zoruna gider diyorum hep bu kadar sevmelerini istemiyorum
Valla dillerinin ayarı yok ya. Sen iyi idare ediyorsun. Yani söylenecek laf mı? 🤬

ben
Şu emziğe laf edenlere de sinir oluyorum he😂
Ben de vericem, annem diyor ne gerek var. Dedim neden gerek olmasın, ben mi olayım emzik. 😂 gebeliğin ilk başında hastaneye bir kişi alıyorlardı covid var diye, ben anneme en baştan söyledim eşimi istiyorum diye küçük çaplı bi şok geçirdi ama sen bilirsin zor olacak sürekli emmesi lazım dedi. Olabilir ben eşimle olmak istiyorum dedim bir sey demedi.
Yani sanki her sey anayasada kanun. Aksini yapamazsın.
Zor veya kolay. Ben bunu istiyorum sonuçta
Neyse ki annem de öyle anlayışsız değil, kv zaten gelmeyecek yaşlı hem uzakta. Bana ihtiyacın olursa gelirim tabi ama annenle daha rahat olursun dedi.

Sağ salim şu süreçleri atlatalım ya doğumdan daha zor sanki.
Ben zaten normalde de agresif biriyim hemen parlarım sanırım lohusayken etrafımdaki herkesi kesicem :KK53:

Ne konuştum be😂
ben de eşimle gidiyorum, herkes şok. kimse ağzını açamıyor ama, herkes aynı şeyleri ima ediyor. altını alırken kim yardım etcek, sen kalkamazsan kim kucağına verecek, durmazsa bebek napcan... hayır bu erkeklerin elleri, kolları yok herhalde..
böyle diye diye babaları çocuk bakımından dışladılar sonra da bakmıyo diye yine erkeklere kızıyorlar. ee bi fırsat verseniz bakar belki.

KıZlar ben yenidoğan bez 1 paket aldım 70 tane var diğer bezleri 2 3 4 şeklinde stok yaptım acaba yenidoğan bi paket daha mı alsam çok bez kullanılıyormuş ilk başlarda bilemedim yoksa bittikçe mi alsam

Çikolata yaptıran var mı aranızda kızlar, kutusu jelatini va her sey dahil bayrama kalmadan sipariş vereyim ben de. Var mı memnun kaldığınız sayfa?
Merhaba ben yaptırdım intagramda bidoluetiket diye bir sayfadan henüz gelmedi 15 gün teslimat süresi tasarım sürecinde de ilgililer incelemenizi tavsiye ederim.

Ben de aldım hatta bol bol kısa kollu da aldım🤭

Aynen benimki de öyleydi, yeterli oluyo zaten

İlk zamanlar yapıyorsun ya ama ne zaman çocuj toparlanıyor kendine geliyor o zaman da satacak birini arıyorsun 😂 az tutsunlar da oturayım ben diye 🤣 bir de ilk annelik biraz daha farklı oluyor daha buldumcuk oluyorsun ama bu hislerin hepsi çok doğal. Nasıl kediler yavrularına yaklaşılınca tıslıyorsa sen de lohusayken aynı koruma iç güdüsünde oluyorsun🤣🤣
Ay en büyük merakım o, kısa kollu kısa bacaklı yenidoğan / 0-3 tulumlar aldım üşür falan dediler ama dinlemedim 40 derece sıcak sonuçta inşallah onları giydirebiliriz 😍😍

Ağırlaştım ya son haftalarda, havalarda ısındı. Kafama göre girip çıkamamak vs bunaldım yoksa asla o kafada değildim de istediğim gibi çıkamıyorum artık 😭

Canım naptın? Nasıl çıktı nst doktor ne dedi??
Evet canım dr artık normal dedi sancılar ama duzensiz yeride daraldı dedi, 1 inde son kontrolum var. Beklicez anlayacagın:işsiz:

Canim tamamen ortaya salı verme cekiniyrosa :KK70: bir bez al yanina yada kuaforlerdede oluyor ort aldikri kadar yer acip kapatiyorlar yani misal sag tarfi aciyor aliyor sonra orayi kapatip saga uste sola geciyor inan gidene kadr ya gidince bi amaaan modu geliyo insana ben lazerde oyle olmustum okdr alismislrki tavirari okdr siradanki insani rahatlatiyor 😊
☺️☺️☺️☺️🤭

Bebek ziyaretine gitmiştik, çok yakınım aynı yaşta olduğum biri herşeyini bilirim yani.
Neyse gitttik, içeri bebeği getirdi, aslaaaa kucağımıza vermedi onu geçtim sevmemizede izin vermemişti, kendi kucağıyla getirdi gösterdi, sonra götürdü, içimden dedim sanki onun çocuğu var sadece ..
şimdi böyle pozisyondada olmak istemiyom ben arkadamdan lf söylenmesin diye,
Ama yaparım aynısını diyede korkmuyo değilim 😂😂😂😂
yenidoğan terimi boşuna değil kuzum, yeni doğmuş bebek kucak kucak gezdirilip öpülüp sevilmez. hele ki corona gibi bir illeti daha tam atlatamadık. vermeyin bebeğinizi ilk haftalar. biraz toparlansın ve bağışıklığı oluşsun sonra.
annen, kvaliden, dedeler, kardeşler derken bi sürü kişi oluyo zaten bakma sen.

Bende de 4 takım vardı hepi topu hepsini koydum çantaya her hastane farklı ama kimisi iyice temizliyor bebeği
Dimiii başına inanın ne geliceği belli olmaz, pis bırakırlarv altına yapar kusar eder, bende aladım valla yenidoğanların hepsini🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Yapar yemin ederim KB yapar ben neyi istemiyorsam neyi yasaklıyorsam çocuğa onu yapar onda o potansiyeli görüyorum yani
Ayyyy şaka gibiler cidden yaaaaaa 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
keşke hiç istifini bozmadan ''biz doğunca iyi bakmamayı düşünüyorduk ama sen de haklısın. Bir düşünelim biz bunu'' deseydin:KK70:
Aynen bende doğurup kenara koycam çocuğu süs bitkisi gibi😂😂 doğru diyosun böyle diyebiliridim aslında😂😂😂😂

ilk zamanlar için bu duygular çok normal.
sonra bırakmak istiyorsun, bırakmayınca bunalıyorsun, bırakınca suçluluk duyuyorsun.

bir yerden sonra 😁 sinemaya,tiyatroya, standup'a gitmek istiyorsun, kafede oturmak, baş başa yemek yemek, yetişkinlerle takılmak istiyorsun ve bırakıyorsun..

ve en sonra da 😁😁 kızın karşına geçip beni babanneme/ananeme bırakın ama siz gelmeyin ya da çok sonra gelin diyo🤦🏻‍♀️ çünkü sen yokken babanneyle yaramazlıklar yapılıyo ama sen orda olunca izin vermiyorsun🙃

çocuk babanne/ananedeyken kudura kudura oynuyo, bi de sen akşama almaya gidince kıymete biniyorsun, sanki tüm gün zahmeti nenesi çekmemiş gibi annemm de annemm diye üzerine atlıyo. ama tüm gün sen bakınca kesin bağırıp çağırıyorsun bi de kıymetin bilinmiyo🤷🏻‍♀️

bilmiyorum benim tecrübelerim böyle:KK48: çok da şey etmeyin yani, çocuk dediğin büyüyo:KK48:

Kimse kucağına almasın, kimse sevmesin yazılarını okurken aklımdan geçen anılarım 🤪🤪

Bir hafta sonu babamlardayız kalabalığız aileler arkadaşlar çoluk çocuk vs terastan terasa bağırmıştım birinin çocuğu uyanmış ağlıyo gibi bi bakarmısınız diye ahsgsgagaha.

Şaka bir yana kızlar gün geliyor biri alsa diye bekliyorsunuz çünkü o robotik rutin hayat anneyi çok yoruyor. Keşke işe dönsem keşke bir günlüğüne gitsem falan planları yapıyosun. Ha iş bırakıp gitmek olsa muhtemelen gidemezsin ama o an onu istiyosun tüm hücrelerinle.. 🙃

O yüzden şimdi böyle stresli sağlıksız düşüncelerle kendinizi üzmeyin. Sınırınızın aşıldığını düşünüyorsanız herkese haddini bildirin ama kimse için kendinizi üzmeyin o sizin bebeğiniz en çok size düşkün oluyor işin sonunda 😍

Kimse kucağına almasın, kimse sevmesin yazılarını okurken aklımdan geçen anılarım 🤪🤪

Bir hafta sonu babamlardayız kalabalığız aileler arkadaşlar çoluk çocuk vs terastan terasa bağırmıştım birinin çocuğu uyanmış ağlıyo gibi bi bakarmısınız diye ahsgsgagaha.

Şaka bir yana kızlar gün geliyor biri alsa diye bekliyorsunuz çünkü o robotik rutin hayat anneyi çok yoruyor. Keşke işe dönsem keşke bir günlüğüne gitsem falan planları yapıyosun. Ha iş bırakıp gitmek olsa muhtemelen gidemezsin ama o an onu istiyosun tüm hücrelerinle.. 🙃

O yüzden şimdi böyle stresli sağlıksız düşüncelerle kendinizi üzmeyin. Sınırınızın aşıldığını düşünüyorsanız herkese haddini bildirin ama kimse için kendinizi üzmeyin o sizin bebeğiniz en çok size düşkün oluyor işin sonunda 😍
bi de şey var, aklı ermeye başlayınca mesela 1 yaşından sonra, sabahları bacağına yapışıp gitme anneeee gitmeee diye ağlıyo ya.. off. sanki çalışmaya değil de onu terk edip dönmeyesiye eğlenmeye gidiyorum gibi..
o zamanlar derdim keşke ananesine/babannesine daha düşkün olsa, hiç sallamasa beni ama yeter ki arkamdan böyle ağlamasa..
ama aynı zamanlarda hem bana hem anneme hem kvye 'aye' diyodu, kıskançlıktan geberiyodum. geceleri kenara çekip gizli gizli çalıştırıyodum çocuğu, ben aye bunlar anane babanne diye:KK70:

yenidoğan terimi boşuna değil kuzum, yeni doğmuş bebek kucak kucak gezdirilip öpülüp sevilmez. hele ki corona gibi bir illeti daha tam atlatamadık. vermeyin bebeğinizi ilk haftalar. biraz toparlansın ve bağışıklığı oluşsun sonra.
annen, kvaliden, dedeler, kardeşler derken bi sürü kişi oluyo zaten bakma sen.
Yaaaa bayada büyüyünce gittik aslında, yeni doğan hali geçsin çocuk toparlansın, hem annede toparlansın diyip, ve en yakınım kızzzz bana bile vermeyince zaten öyle bi hissiyat alınca, teklif etmedim tabiki, kucağında baktım okadar 😃😃

X