Anne Grupları 2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    230

dofh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2019
1.350
2.812
29

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-07-2022

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ssevilll

❤️M
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2021
2.193
5.895
30
Ben de aynı şeyi düşünüyorum ve söyledim daha önce de 😂 ilk kızından tecrübeyle sabit evet belki ilk 1 ay giyiyolar sadece ama sürekli giyiyolar ve kirleniyor. Yenidoğan takım olmadan olmaz
Yani her gün yıkamakla da çözülmez gerçekten, 2/3 takım asla yetmez.

Büyükler çok biliyor, giyimi gereksiz masraf falan görüyorlar da en az 10 takım diyorum ben, izmirde olmama rağmen sıcak olacağını düşünmeme rağmen aldım 🤷🏼‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-07-2022

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

gokkusaginadusenbukalemun

Yanlış yaptıysam doğrusu hoşuma gitmemiştir. 😌
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
3.526
4.881
Bebek ziyaretine gitmiştik, çok yakınım aynı yaşta olduğum biri herşeyini bilirim yani.
Neyse gitttik, içeri bebeği getirdi, aslaaaa kucağımıza vermedi onu geçtim sevmemizede izin vermemişti, kendi kucağıyla getirdi gösterdi, sonra götürdü, içimden dedim sanki onun çocuğu var sadece ..
şimdi böyle pozisyondada olmak istemiyom ben arkadamdan lf söylenmesin diye,
Ama yaparım aynısını diyede korkmuyo değilim 😂😂😂😂
Valla sanırım ben öyle olacağım. Nasıl bir his anlatamam. Yani çok tuhaf geliyor ama elimde değil. Gerçekten içgüdüsel bir şey sanırım. Normalde de asla takmam böyle şeyleri. Çok çok rahat biriyimdir. Niye böyle hissediyorum bilmiyorum. Sanki bana taşıyıcı anne muamelesi yapılacak gibi hissediyorum. Benim çocuğum değil de onların çocuğuymuş gibi. Kimsenin benden fazla sahiplenmesini istemiyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-07-2022

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 27 gün kaldı.

Bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içinde doğacaktır. Şu andan itibaren siz ve bebeğiniz için bu aralığın başlamasına 2 hafta kaldı. Bebeğinizin boyu yaklaşık 33-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2500-2800 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

ssevilll

❤️M
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2021
2.193
5.895
30
Almadım işte dışarı pek çıkmıyorum, bu aralar 0-3 aylık tulumlara taktım hava sıcak olur tulum giydiririm diye onları alıyorum😂😂😂 nerden baksana eylül ekime kadar istanbul sıcak olur😃
1-2 tanede alıcam yenidoğannn e bebekde takılıyom bu aralar😃😃
Bak canım e bebekte çok güzel alt üst takımlar var yenidoğan, illa set olarak düşünme, al 2 3 tane uygun fiyatlı bulunsun 😍

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Sedose

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2021
836
987
26
Bu kıskançlık olayı bende de var. Normalde çok rahat ve hiç kıskanç biri değilim. Ama hamile kaldığından beri bebeğimi çok kıskanıyorum. Birisi çok sahiplenici konuşunca gözümden ateşler çıkıyor. Neden böyle hissediyorum bilmiyorum. Çok utanıyorum böyle hissettiğim için ama elimde değil. 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Bende de var bu olay. Benden başka kimse sevmesin, kucağına almasın falan istiyorum. Doğum yapınca geçer hormonlardandır umarım 😅

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-07-2022

Bebeğimi kucağıma almama 26 gün kaldı.

Bebeğinize ait kan dolaşımı, göbek kordonunda bulunan iki atar damar ve bir toplar damar vasıtasıyla yapılır. Hamileliğin son zamanlarında funik üfürümü denilen bir üfürme sesi bebeğinizin kordon bağı üzerinde duyulabilir. Erkek veya kız bebeklerin doğumda göğüsleri şiş olabilir. Parlak kırmızı akıntı veya kalıcı lekelenmeler hemen doktora bildirilmelidir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nrgl007

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2022
204
402
Bu kıskançlık olayı bende de var. Normalde çok rahat ve hiç kıskanç biri değilim. Ama hamile kaldığından beri bebeğimi çok kıskanıyorum. Birisi çok sahiplenici konuşunca gözümden ateşler çıkıyor. Neden böyle hissediyorum bilmiyorum. Çok utanıyorum böyle hissettiğim için ama elimde değil. 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Şuanda benim ruh ikizim olabilirsin canım aynı şeyleri hissediyoruz. Bende kendime kızıyorum bu şekilde hissettiğim için bazen ama elimde değil. Sorun bizde değildir belkide çevre faktöründen dolayı bu şekilde olduğumu düşünüyorum ben. Bizi kendi halimize bıraksalar bebeklerimizi bizden daha fazla sahiplenmeseler, taşıyıcı anneymişiz gibi davranmasalar böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ben Kvler yanıma geldiğinde bunu ifade edicem ama bu şekilde davranmalarından rahatsız olduğumu söylicem

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-07-2022

Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
3.526
4.881
Bende de var bu olay. Benden başka kimse sevmesin, kucağına almasın falan istiyorum. Doğum yapınca geçer hormonlardandır umarım 😅
Valla ben doğunca daha artacak diye düşünüyorum 😂

Bebeklerin %88'i tahmini doğum tarihinden önceki iki hafta içinde doğacaktır. Şu andan itibaren siz ve bebeğiniz için bu aralığın başlamasına 2 hafta kaldı. Bebeğinizin boyu yaklaşık 33-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2500-2800 gr. aralığında.

ssevilll

❤️M
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2021
2.193
5.895
30
Valla sanırım ben öyle olacağım. Nasıl bir his anlatamam. Yani çok tuhaf geliyor ama elimde değil. Gerçekten içgüdüsel bir şey sanırım. Normalde de asla takmam böyle şeyleri. Çok çok rahat biriyimdir. Niye böyle hissediyorum bilmiyorum. Sanki bana taşıyıcı anne muamelesi yapılacak gibi hissediyorum. Benim çocuğum değil de onların çocuğuymuş gibi. Kimsenin benden fazla sahiplenmesini istemiyorum.
Hormonlardan muhtemelen, çok normal. Mühim olan bunun sürmesine izin vermemek.

Bir arkadaşım bu konuda öyle Bi psikolojiye büründü ki eşiyle arası açılmıştı.. Eşine bilem öyle davranıyordu sanırım

Hoscakalmelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2018
1.034
2.551
Bunlara açıklama bile yapmak gereksiz😐 ben bazen aa evet doğru öyle yapayım, der. Bildiğimi okurum 😂
Böyle olmak zorundayız ya yoksa gerçekten kuşak farkı kaynaklı çok sıkıntı çıkıyor. Niyetleri kötü olmasa da problem olabiliyor. Eşin desteği de çok önemli. Benim eşim de mesela annesi bilir der geçer, güvenir bana. Yoksa ağzı olan konuşuyor.
Geçen dayısının eşi gelmiş aynı yaşta torunu var geçen sene oğlumun konuşmasına takılmıştı. Kendi torunu çok güzel konuşuyormuş. Bu sene de tuvalet eğitimine kafayı taktı. Nasıl öğretmezsin diyor. Ya dedim kışın zaten soğuktu artı ben çalışıyorum evde değilim. Şimdi de karnım burnumda karışmayın yani. Kendi torunu da yeni öğrenmiş ve geceleri hala bağlıyormuş eee ne diye kıyaslıyorsun. Ben başlarsam bezi komple çıkarırım dedim. Acelesi yok dedim. Ben hazır değilim dedim.sustu. Sinir oldum da belli etmedim yine de 🤷‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-07-2022

Bebeğimi kucağıma almama 19 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Hoscakalmelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2018
1.034
2.551
En azından çikolata falan alayım yanıma o zaman
Şekerli içecekler de kurtarıcı olur🥰 sağlıklı değil ama meyve suyu da icebilirsin. Maksat bebe kıpır kıpır olsun 😘

Bebeğinizin bağırsaklarında bulunan mekonyum (ilk dışkı) genelde doğumdan sonra vücudun dışına atılır, fakat bazen, doğum geciktiği durumlarda bu doğumdan önce yani bebek anne karnındayken olabilir. Bu ikinci durumda dışkı maddesi amniyotik sıvı içinde bulunacaktır. Ekstra bir enerjiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu enerjiyi kullanmak yerine doğumunuz için saklayınız.

Nrgl007

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2022
204
402
Bencede anne babanında bi alanı olmalı, kesinlikleeeeee belkide bizde biraz kvve anne olarak şanslıyızdır baya iyiler yani gözüm arkada kalmaz aslaaaa🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ Oyuzden rahatımmm bende

Ayyyy ne biçim laf inşallah şaka fln yapmıştır , ayyyy kb melek benim resmen yaaa, bunları görünce, hiç adam karışmaz etmez hep iyidir

Ay en güveniyorum benden daha iyi bakar eminimmmm bendayanamam çikolata veririm o asla vermezzzzz eminm oyuzden rahatımmm, ama bal vermek ne yahuuııı bazıları cidden cahil ya

Yaaaaa kıyamam anne olmak böyle birşey demekki😞😞😞

Komikler yaaa😂😂😂

Dimi keşkeeeee öyle olsa hemen😂😂😂
Ay yok şaka değil ne konuştuğunu bilmiyor çoğu zaman Kb çok cahil bu konuda bir de inanılmaz heyecanlı yerinde duramıyor 5 dk bir keresinde ilk bebeğime alışverişe çıkmıştık kasada ödeme yapacağım sırada sen dur bebek bizim bebeğimiz demişti cinlerim tepeme çıkmıştı.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-07-2022

Bebeğimi kucağıma almama 17 gün kaldı.

Rahminizdeki alan sıkıntısı nedeniyle bebeğinizin hareketleri oldukça sınırlıdır. Braxton-Hicks, ya da yanlış doğum kasılmalarında, ağrı karnınızın alt kısmında başlar. Gerçek doğum kasılmaları ise belinizde başlayacak ve ağrı karnınızın alt kısmına yayılacaktır. Artan sırt ağrıları ve adet tipi kramplar doğumun erken belirtileri olabilir.

Hoscakalmelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2018
1.034
2.551
E

Eşlerinizin destek olması en önemlisi zaten. Benim eşim de çok aileci. Çok iyidir hoştur ama evlenene kadar eşimden haberleri yoktu evlendikten sonra birden çok kıymetli oldular birbirlerine. Oğlumun doğumundan sonra eşim onlr yüzünden beni çok ağlattı ağlaya ağlaya emzirdim hep oğlumu neredeyse bir yıl aramızda onların yarattığı gerginlik sürdü. Hala da onlar için canını verir. Ailesi tabi ki sevecek değer verecek ama bu da benim karım saygı duyun demeyi beceremedi benim eşim. Bence zaten biraz da bizim araştırmamız bilgili olmamız onların zoruna gidiyor kendilerini üstün hissetmek için bizi aşağılamaya çalışıyorlar.
Gelin -kaynana , gelin - bilmem kim arasında sıkıntı varsa bunun en önemli sebebi erkegin ailesi ile dengeyi kuramamasidir. Tabii ki ailesi sevecek, sayacak ama esas ailesi artık anası danası değil bizleriz. Bunun aynısı bizler için de geçerli. Benim anne babam da kıymetli ama durması gereken yeri bilecek

Hoscakalmelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2018
1.034
2.551
Ben kayınvalidem annem ve eşim üçümüz otururken, kv çocuk geldiğinde bi bakarız üstünü değiştiririm gibisine bişey dedi ben de zaten fırsat kolluyordum. Sezaryen ve ya normal doğum her ne olursa olsun ben gelmeden bebeğin üstünü başını değiştirmeyin hatta sadece babasının kucağından başka kucağa da gitmesin babayla ten teması yapakoysunlar gelince ben alıp direk emzireceğim dedim. Zaten eğer herşey yolunda olursa doktor doğar doğmaz verecek emzirmem ve temas için ama ne olur ne olmaz diye tembihledim. Annem falan da şaşırdı ama diyecek bir şeyleri yok yani eşim ve benim kokumu alsın istiyorum. Sezaryen olmak istemememin en büyük sebebi dikişke hareket edemem, beni ekarte edip bebeğe benden çok bakarlar korkusu. Normalde uyumlu ve sakin sesini çıkarmayan biriyim ama söz konusu bebeğim o yüzden kusura bakmasın kimse kırılmasın diye hareket edemeyeceğim. İster kendi annem ister kvdem. Yüzlerine söyledim, tecrübeleriniz önemli ama ben istediğim zaman paylaşın yardım edin istemedikçe karışmayın dedim. Zaten biraz yanımda uyum sağlamaya yardımcı olursunuz sonra gidersiniz dedim. Aaa bizi gönderecek dediler 🤣 Ben de yani siz oldukça ben evimin kendi düzenini sağlayamam sonuçta benim evim ve düzenim dedim. Şok geçiriyor iki annede ama umurumda değil açıkçası biraz tedbirli dursunlar. Her istediklerini yapmasınlar 🤣🤣🤣
Sanki ben yazmışım 😂😂😂

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2021
3.526
4.881
Şuanda benim ruh ikizim olabilirsin canım aynı şeyleri hissediyoruz. Bende kendime kızıyorum bu şekilde hissettiğim için bazen ama elimde değil. Sorun bizde değildir belkide çevre faktöründen dolayı bu şekilde olduğumu düşünüyorum ben. Bizi kendi halimize bıraksalar bebeklerimizi bizden daha fazla sahiplenmeseler, taşıyıcı anneymişiz gibi davranmasalar böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ben Kvler yanıma geldiğinde bunu ifade edicem ama bu şekilde davranmalarından rahatsız olduğumu söylicem
Kesinlikle ben de söyleyeceğim. Zaten ilk önce annem gelecek. Ona zaten nazım her türlü geçer.

Kv geçen maniler yazmış bebeğe. Bir de arayıp konuştuğumda bana o manileri diziyor. Ayyy nasıl sinirlendim anlatamam. Ne zaman arasalar bebek nasıl diye soruyorlar. Beni eşimi soran yok. Dakikalarca nasihat veriyor, sanki ben bir şeyden anlamıyormuşum gibi.