2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Hangi marka? Ben bebek arabası+puset ile asansör sonrası merdivenden indiremediğim için dışarı tek çıkamadım daha ama tak etti canıma. Market ve kısa yürüyüşler yapmak istiyorum artık havalar da soğumadan.
İlkay bebe yazıyor uzerınde . Bebek kapşolu bıle var ıcınde .

Ayyybana sor valla. Pazartesıden berı goturuyorum okula cocugu, bebek arabasını merdıvenden in cıkar belım agrıdı. Boyle gıderse bel agrısı yasayacagım. Bir de agır araba da degıl ama yıne de agır.

Arkadasa yazdım varsa deneyip öyle alayım dıye
O da dün verdı yıkadım. Yenıdogan aparatı olması cok ıyı rahat kullanırım heralde.

10 dk lık mesafede okul .

Kreş/okul günleri başladı. Abi/ablaları nasıl uzak tutacağız kardeşlerinden? kızım daha ilk haftadan boğazım ağrıyor demeye başladı.😟
Benım kız hiç laftan anlamıyor o konuda
Hıc bılmıyorum valla.
Ben her kış 3 kavanoz propolıs, polen, arı sutlu bal karışımı verıyorum. Faydasını %100 gormesem de %50 işe yarıyor
Sımdı yıne aldım verıyorum aç karnına her sabah

Kızlar bişi soracagım. Alt kat komsum calısıyor. Kızı da okula basladı . Benın kızımla karsı karsıya sınıfları .
Kadın dün geldı bana servısı naptınız dedı. Dedım ne servısı yürüme mesafesı 10 dk lık yol 😂 servıs 800 ₺ demiş. Okul oylee yakın kı balkondan gozukuyor zaten.
Bırakacak birilerini arıyor galıba bulamamıs.

Aksamları benım kızı alırken senınkını de alırım ıstersen, kışın zor olmasın dedı.

Yanı benım de aklıma sey geldı gıderken ben bıraksam, dönüşte aracla alacak
Okul dönüş sıkıntım olmaz. Kadına teklıf edeyım mı ne dıyorsunuz? Zaten o da onu beklıyor anladıgım kadarıyla

Sonuçta her türlü kızımı goturmek zorundayım okula . Benı zorlayan bısı yok
Hem kıxıma arkadas olmus olur .

Kızlar bişi soracagım. Alt kat komsum calısıyor. Kızı da okula basladı . Benın kızımla karsı karsıya sınıfları .
Kadın dün geldı bana servısı naptınız dedı. Dedım ne servısı yürüme mesafesı 10 dk lık yol 😂 servıs 800 ₺ demiş. Okul oylee yakın kı balkondan gozukuyor zaten.
Bırakacak birilerini arıyor galıba bulamamıs.

Aksamları benım kızı alırken senınkını de alırım ıstersen, kışın zor olmasın dedı.

Yanı benım de aklıma sey geldı gıderken ben bıraksam, dönüşte aracla alacak
Okul dönüş sıkıntım olmaz. Kadına teklıf edeyım mı ne dıyorsunuz? Zaten o da onu beklıyor anladıgım kadarıyla

Sonuçta her türlü kızımı goturmek zorundayım okula . Benı zorlayan bısı yok
Hem kıxıma arkadas olmus olur .
Kızını her sabah bırakacaksan teklif edebilirsin. Aslında ya da bilmiyorum ya ekstra bir sorumluluk oluyor böyle şeyler. Nasıl rahat edeceksen öyle yap

Kızını her sabah bırakacaksan teklif edebilirsin. Aslında ya da bilmiyorum ya ekstra bir sorumluluk oluyor böyle şeyler. Nasıl rahat edeceksen öyle yap
Evet canım sınıfları karşılıklı ve esım de bırakacak kıxımı ara sıra zaten.
Akşam alma derdi olmaz heleki kışın.
Tabıı kı " bazı durumlarda bırakma alma olmayabılır dıyecegım."

Yani biz her türlü gıdecegız okula. Çocugun sınıfı alt ya da üst katta olsaydı külfet gelırdı.kızımın sınıfının karsısında .

Esımın işi oldugunda bebekle kışın da zor olur gıtmek .
Aslında benım de işime gelir.
Bana da sorumluluk gıbı gelıyor ama zaten aynı yere gıdıyoruz

Günaydın kızlar benim oğlan artık geceleri ilk uykusunu baya uzun uyuyor kaç saatte emzirmeliyim uyandırmıyorum ama acaba aç kalıyor mu diye endişeleniyorum. Kaç aydan sonra 2 saatten sonra emzirme başlanıyor şimdi hep 2 saatte emziriyorum bazen 2 saati bile bulmuyor

Nasıl olsa bitti deyip YouTube dan sezeryan videosu izledim meraktan🙂bayağı bayağı zor iş bee çok zor doktor olmak o soğukkanlılıkla o işlemleri yapmak valla helal olsun.ben baskı sallanma falan hissetmiştim hatta tansiyonum dusmus midem bulanmisti hepsinin sebebini anladım 😅😅😅
Bense toplamda 20 küsur saat kasılma çekince spinali yaptıkları an kuş gibi hafifledim. Hatta sonraki birkaç dk içinde yüzüme pembelik gelmiş,o kadar rahatladım. Sonra anestezi Dr ile gelsin espriler, gülüşmeler 😬 Eşim de yanımdaydı tabii. Bendeki yüksek endorfin ve oksitosin kafasıyla sanırım mükemmel bir sezeryan geçti. Buna şükür normal niyet ederken böyle oldu.

Evet canım sınıfları karşılıklı ve esım de bırakacak kıxımı ara sıra zaten.
Akşam alma derdi olmaz heleki kışın.
Tabıı kı " bazı durumlarda bırakma alma olmayabılır dıyecegım."

Yani biz her türlü gıdecegız okula. Çocugun sınıfı alt ya da üst katta olsaydı külfet gelırdı.kızımın sınıfının karsısında .

Esımın işi oldugunda bebekle kışın da zor olur gıtmek .
Aslında benım de işime gelir.
Bana da sorumluluk gıbı gelıyor ama zaten aynı yere gıdıyoruz
Mantıklı o zaman. En azından çıkışta kim alacak sorunun olmaz

Günaydın kızlar benim oğlan artık geceleri ilk uykusunu baya uzun uyuyor kaç saatte emzirmeliyim uyandırmıyorum ama acaba aç kalıyor mu diye endişeleniyorum. Kaç aydan sonra 2 saatten sonra emzirme başlanıyor şimdi hep 2 saatte emziriyorum bazen 2 saati bile bulmuyor
Acıkırsa uyanır zaten elleme geceleri bence

Bebegı öpmeyı yasakladım bakalım ne kadar devam ettırecek.
Basını oksayabılır
Ayaklarını ve karnını sevebılır.

Ben de mecbur o yokken öpecegım😆
Bu konu beni hep geriyor. Sürekli dibindeler özellikle büyük abimiz oğlum suratına çok yaklaşma diyorum sanki tersini diyorum. Bugün sabahki diyaloğumuz:
Oğlum: anne boğazım ağrıyor biraz
Ben: o zaman bugün kardeşine çok yaklaşma uzaktan sev
O: dur bakıyım yutkunayım yok yok anne geçti acımıyor
B:🤯

Bu konu beni hep geriyor. Sürekli dibindeler özellikle büyük abimiz oğlum suratına çok yaklaşma diyorum sanki tersini diyorum. Bugün sabahki diyaloğumuz:
Oğlum: anne boğazım ağrıyor biraz
Ben: o zaman bugün kardeşine çok yaklaşma uzaktan sev
O: dur bakıyım yutkunayım yok yok anne geçti acımıyor
B:🤯
Ortancanin okul derdi yok dimi

X