2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Kızlar gaz damlasını hep mamaya karıştırdık . Son bi kaç gündür biberonu ağzına almak istemiyor bizim kız özellikle bu saatlerde. Gaz damlası hep boşa gitti bu yüzden . Nasıl verebilirim direk kaşığa damlatıp mı içirmeliyim ?
Damlalik varsa onu kullanabilirsin

😍çifter çifter aldım
50 ₺

Eklentiler

• Screenshot_20220922-230140_Chrome.jpg
    Screenshot_20220922-230140_Chrome.jpg
    53,5 KB · Görüntüleme: 59
Hediye geldi bu biliyomusun ☺️

Hiç takılma kimseye, ben takılmıyorum. Günde bir kez falan veriyorum oh miss gibş

O attığın deodorant gibi bir hızda yolluyor sanırım basınçla, çocukta çok iyiymiş ablam yeğenim için kullanıyor. Ben şırıngayla 2ml serumdan çekip 1 ml bir deliğe 1ml diğer deliğe şeklinde yapıyorum süper memnunum. Üniversitede yenidoğan hemşireleride sadece bunu öneriyor öyle söyleyebilirim. Kilit nokta onu günde 4-5 kez yapınca 2 güne toparlanıyor çocuk, bir sabah bir akşam yaparsan pek işe yaramayabilir
Netteki gıbı mı yapıyorsun? hanı cocugu kucahına alıp sırıngayla tuzlu su sıkıyorlar
Ve sonra cocugun imanına kadar ne varsa cıkıyor burnundan :KK53: ?

Ya bu serum fizyolojik işini ben bi türlü anlamadım tazyikli ne zaman hangi aydan itibaren yapılıyor acaba?? Ben zaten bunu almıcam artık normal fizyolojik devam.. Poşet serum alayım dedim eczacı eşime bebeklere o da uygun değil enjektör kullanmayın sakın felan demiş.. Flakon şeklinde olandan az az sıkıp açmaya çalışıyorum aspire de etmek yasak Dr yapmayın diyor bebiş hasta gibi grip gibi gözleri akıyor Dr götürdüm bugün genzi dolu eee nasıl açılacak 3 4 damla az az sıkmakla 🤷‍♀️
Poset alıp
Boş flakonlara dolduracaksın😀
1 poset, 1 enjektör
ve 5 li flakon al yeterlı

8 de uyandi 10.30 da gece uykusuna gecti bile😃

Kizimi uyutucam simdi biraz oyun oynadik , sonrada oglani alip emziricem uyarmadan sonrada ben uyurum artik👀
Oo maşallah maşallah
K.nı kaşı :KK53:
Bizimki akşam ağrı yaşadı sanırım çok huysuzlandı, calpolü verdim yatırdım onu izliyorum 🫠

Netteki gıbı mı yapıyorsun? hanı cocugu kucahına alıp sırıngayla tuzlu su sıkıyorlar
Ve sonra cocugun imanına kadar ne varsa cıkıyor burnundan :KK53: ?
Ben öyle yapıyorum sanırım🤣 serumun yarısını bir burnuna sıkıyorum hemen yan çeviriyorum, hemen diğer deliğe sıkıp o yöne çeviriyorum, sonra yüz üstü tutarak sırtına vuruyorum ne var ne yok çıkıyor 🤭

Ben öyle yapıyorum sanırım🤣 serumun yarısını bir burnuna sıkıyorum hemen yan çeviriyorum, hemen diğer deliğe sıkıp o yöne çeviriyorum, sonra yüz üstü tutarak sırtına vuruyorum ne var ne yok çıkıyor 🤭
Valla iyi cesaret ,ben bir deligine sıkarım diger deliginden o su gelmezse ambulansi ararim heralde nere gitti o su diye🙈👀

Hayır işini bilen doktorlar asıl boyun önemli olduğunu söylerler. Kilo bir sekil alır çocuk ama boyu uzatmak için bilinen bir yöntem yok .Ayrıca ister kimimizin çocuğu 6 kg olsun ister 5500 olsun büyüyünce çoğu zayıf olacak .tombis bebek diye tombis kalmayacaklar.benim doktorun demir metre var onunla ölçüyor. Tam sıkıştırıyor çocuğu. Biz kafasını elini tutuyoruz .1cm bile çok önemli
Aynen öyle yürümeye başlayınca kilolar gider büyük oglanda tosbağa gibiydi yürümeye başladı normale döndü... Aman donsunler zaten herşeyin fazlası zarar bebekken neyse de..... Bizim doktor da sizinki gibi ölçüyor sağlık ocağında ki hemşire ve doktorda... özel sağlık sigortası yaptırmasaydım Diyorum bazen sağlık ocağımiz okadar ilgili ki Medical Park hemşirelerinden daha iyi hemşireleri burada okudukça şaşırıyorum nasıl bu kadar duyarsizlar var diye 🤷🤷

X