2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Allahtan 0-6 aylık avent emziği alıyo ama 6-18 sevmedi belki ilerde alır zorlamıcammm..
ama değişik diğerlerini denedim onları istemiyo hiç. İlla alırlar herhalde 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Bizde 0-6 ay avent ultra air animals kullaniyoz onu aliyo ama arada öguruyor 6-18 henüz denemedim önümüzdeki ay denicem

Benim oğlana bugün 6-18 ay emziğini verdim aldı öğürme falan olmadı ama benim gözüme çok büyük geldi ben rahatsız oldum 😂 o yüzden yine 0-6 ayı verdim bilemedim 😂😂

Gazı falan mı var canım acaba bende biraz önce emzirdim tekrar mızmızlandı tekrar emzirdim gaz çıkardı Şuan uyuyor
Zaten gazlı Bi bebek canım olabilir ama artık hareketlendigi için gaz çıkarıyor kolayca.Doymadigini düşündüm çünkü mamayi bayağı azalttım ek gida ile.Bu akşam mama verip yatırdım nasil olacak diye, daha iyi gibi sanki.

Zaten gazlı Bi bebek canım olabilir ama artık hareketlendigi için gaz çıkarıyor kolayca.Doymadigini düşündüm çünkü mamayi bayağı azalttım ek gida ile.Bu akşam mama verip yatırdım nasil olacak diye, daha iyi gibi sanki.
O da olabilir canım bi kaç gün öyle yap bakalım o yüzden mi daha iyi anlarsın. Bizde 2 buçuk gibi uyandık gaz vardı ağladı masaj yapayım dedim elletmedi karnını biraz kucakta odaları dolaştık emerken gaz çıkardı uyudu kaldı. Benim oğlan genelde gazı olduğu için uyanıyor

Merhabalar anneler..
Napıyosunuz nasılsınız?
Şuan 1 bucuk saattir ayaktayiz uykumuz yok resmen. Bugün aşı oldu enerji geldi cocuga.

Menenjit aşılarını naptınız acaba? Kaç doz hangisinden ve ne zaman vurulacaksınız?

O da olabilir canım bi kaç gün öyle yap bakalım o yüzden mi daha iyi anlarsın. Bizde 2 buçuk gibi uyandık gaz vardı ağladı masaj yapayım dedim elletmedi karnını biraz kucakta odaları dolaştık emerken gaz çıkardı uyudu kaldı. Benim oğlan genelde gazı olduğu için uyanıyor
22.30 da uyudu 2 buçukta kalktı sonra 6 gibi kalktı emdi uyudu.Yani ben memeyi verdikçe aliyo o yüzden aciktigini düşündüm.az önce yine Bi kaç dk emdi yattı.Agiz tiryakisi gibi bisey oldu bizim kiz😄😄

Merhabalar anneler..
Napıyosunuz nasılsınız?
Şuan 1 bucuk saattir ayaktayiz uykumuz yok resmen. Bugün aşı oldu enerji geldi cocuga.

Menenjit aşılarını naptınız acaba? Kaç doz hangisinden ve ne zaman vurulacaksınız?
Merhaba ,aşı huzursuzluğu olabilir geçmiş olsun geçer inşallah.
Ben menenjit asilariinda çok kararsız kaldım zaman olarak.Önceki doktor 9.ay demişti.Yeni gittiğim doktor bu sıralar başlarız dedi.Zaten 6.ay aşılarını da yeni oldu ,bekleyeyim diyorum

Gece bebeğin artık yüz üstü yatmasinda bir sakiinca kaldı mı acaba?

Benimki gündüz yüzüstü dönüyor ama bazen eli altta kalıyor, bazen de geri tam dönemiyor.

Gece baktim tan yatarken yüzüstü dönmüş, çok rahat uyudu bu şekilde. Normalde iki saatte bir uyanırken daha uzun kaldı.

22.30 da uyudu 2 buçukta kalktı sonra 6 gibi kalktı emdi uyudu.Yani ben memeyi verdikçe aliyo o yüzden aciktigini düşündüm.az önce yine Bi kaç dk emdi yattı.Agiz tiryakisi gibi bisey oldu bizim kiz😄😄
Bizimkisi de alışkın her gece uyandığında emdiriyorum illa istiyor emziğini verince kanmıyor 😁 meme de uyuyup kaldı yatırdım şimdi uyandı

Merhabalar anneler..
Napıyosunuz nasılsınız?

Merhaba, biz 2 doz olduk son dozumuz kaldı

Bizimkisi de alışkın her gece uyandığında emdiriyorum illa istiyor emziğini verince kanmıyor 😁 meme de uyuyup kaldı yatırdım şimdi uyandı
Emzik tutmuyor kizim maalesef.Ilk başlarda weebaby nin emzigini aldık emiyordu. sonra tutmayınca Philips avent aldık onu da istemiyor.Aliyo eline ısırıyor dil atıyor ama emzik tutmak yookk😀😀

Merhaba ,aşı huzursuzluğu olabilir geçmiş olsun geçer inşallah.
Ben menenjit asilariinda çok kararsız kaldım zaman olarak.Önceki doktor 9.ay demişti.Yeni gittiğim doktor bu sıralar başlarız dedi.Zaten 6.ay aşılarını da yeni oldu ,bekleyeyim diyorum
Evet aşilar allak bullak ediyor zaten menenjit de sanrm ateş yapiyor agır gelebilir belki ben de bilemedim doktora danışcam ama sizlere bi sormak istedim. Doktorlariniz ne dedi merak ettm. Bi de nasil oluyor pek bilmiyrm kaç cesidi var kaç doz verilebliyo pek bilgim de yok

Gece bebeğin artık yüz üstü yatmasinda bir sakiinca kaldı mı acaba?

Benimki gündüz yüzüstü dönüyor ama bazen eli altta kalıyor, bazen de geri tam dönemiyor.

Gece baktim tan yatarken yüzüstü dönmüş, çok rahat uyudu bu şekilde. Normalde iki saatte bir uyanırken daha uzun kaldı.
Bi sakinca yoktur artk bence kurtarir kendini. Emzik tutuyor mu mesela emzik olursa belki agzi burnu da kapanmaz. Risk azalir.

Evet aşilar allak bullak ediyor zaten menenjit de sanrm ateş yapiyor agır gelebilir belki ben de bilemedim doktora danışcam ama sizlere bi sormak istedim. Doktorlariniz ne dedi merak ettm. Bi de nasil oluyor pek bilmiyrm kaç cesidi var kaç doz verilebliyo pek bilgim de yok
Ben de çok ayrıntılı bilmiyorum ama nimenrix ve bexero asilari var.Erkem dönemde başlarsa daha fazla doz oluyo ama 6 aydan sonra 2 doz diye biliyorum ben.1 yaşından sonraya kalırsa tek doz oluyo

Meningokok hastaliklar diye geciyor a ve be grubu diye 2 cesit aşı var imkanin varsa ikisini de vurdur doktor dedi. Nimenrix ve bexsore 4 aylikken ilk dozlari vurulduk nimenrixi 4.ay asilariyla ayni gün vurdu hemsire bexore icin 2 gün wonra gel bevsore ates yapabiliyor hepsi ayni anda agir gelmesin dedi. Simdi de 6.ay asilari yapildi gecen hafta hepatit b gondermemis bakanlik ellerinde yokmus digerlerini yaptilar. Nimenrix ve bexsore( birtanesi canlı mikrop iceriyormus) icin en az 8 hafta gecmesi gerek dediklerinden bugun gidip nimenrixi vurduracagim 2 gun sonra da bexoreyi. 1 yas ta da 3.doz sadece nimenrix vurulacak ve kapanacak menenjit mevzusu insallah

X