2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Çok tatlılar yAAAA, eğer yarın güzel olursa yine çıkarıcam bu güzel havaları kaçırmamak lazım😍😍onlarada değişiklik olsun
Kesinlikle katılıyorum. Bndr öyle düşünüyorum. Özellikle babasının gelmesine yakın çıkıyorum, dışarda babasını karşılıyoruz bi turnda onla atıyoruz.. 😍😍🙃

Blw yöntemi ile ek gıdaya baslayan var mı

Eklentiler

• 16742297350145345197364232910967.jpg
    16742297350145345197364232910967.jpg
    153,4 KB · Görüntüleme: 58
Ben blw yöntemini kullanacağım ama bebeğim henüz önündekini koyduğumda yemek değil de oyun olarak algıladığı için :KK53:
Ama ben ellemiyorum yedirirken dokunuyor elini ağzına sokuyor kaşığı veriyorum vs

Benim bebiş ek gidaya başlama konusunda isteksiz gibiydi.
Hasta oldu ilaclardan dolayı iyice sogudu.
Şuan ara verdm ama sanrm kaşikla teklif etmiycem bi sure.
Kendisi de blw ye cok yatkın alip eliyle yemek istiyor.
Sanrm ara verdikten sonra blw tarzında devam edecegım öyle karar verdm.

Bn bazı yiyecekleri kendi elüne veriyorum bazen tabi bnm kontrolümde (muz, elma dilimi, armut dilimi, ekmek, bebe bisküvisi (kendi yaptıpım), vs.) onun dışında ben yediriyorum bazen parmağımla bazen Kaşıkla. Ama verirken elini uzatıyor genelde tutmasına izin veriyorum. Dökülmesi kolay bir şeyse vermiyorum tabiki izin. ☺️ Öyle öyle geçiyor günler. ☺️

Bn bazı yiyecekleri kendi elüne veriyorum bazen tabi bnm kontrolümde (muz, elma dilimi, armut dilimi, ekmek, bebe bisküvisi (kendi yaptıpım), vs.) onun dışında ben yediriyorum bazen parmağımla bazen Kaşıkla. Ama verirken elini uzatıyor genelde tutmasına izin veriyorum. Dökülmesi kolay bir şeyse vermiyorum tabiki izin. ☺️ Öyle öyle geçiyor günler. ☺️
Bizimkinin 2 alt disi cikti ve cok keskin elune verdigimde parcasini koparir Allah korusun bogazinda kalır diye cok korkuyorum. Blw yontemini kendimi de bebişi de uzmeden nasil uygulayabilirim önerilere acigim :)

İyi geceler arkadaşlar size birşey danışmak istiyorum ikili tarama sonucum yeni çıktı ve pozitif olarak sevk edildim perinatoloji bölümüne pazar günü yola cikicam gece sabah hastaneye varmak için yolum biraz uzun şuan 14+5 günlük hamileyim ve bebeğimin devlet hastanesi fetal testini önerdi ama benim durumum olmadığı için yaptiramadim odadan ağlayarak çıktım doktorum Dow senduromlu dedi ve dayanamayıp özele gittim ozeldeki doktor burun kemiğinin gözükmedi gibi söyledi size test sonucunu atsam baksanız ben gibi ayı durumu yaşayıp bebeği doğan varmı 😔😔😔 moralim sıfır evde iki tane evladım var onlara yansitmamak için çabalıyorum ağlamaktan maf oldum yaşım daha 28

Eklentiler

• 16740561048757194284672341696634.jpg
    16740561048757194284672341696634.jpg
    100,3 KB · Görüntüleme: 48
Bizimkinin 2 alt disi cikti ve cok keskin elune verdigimde parcasini koparir Allah korusun bogazinda kalır diye cok korkuyorum. Blw yontemini kendimi de bebişi de uzmeden nasil uygulayabilirim önerilere acigim :)
Bnm bebenin dişş yok ya biraz ondan rahatım sanırım. Belki dişi çıksa bnde tedirgin olurdum ama ekmeği felan, muzu, kabuksuz elmayı koparıyor damağı ile bnde yanında olduğum için hemen parça büyük oldupu için el atıyorum. ☺️
Yumuşak olanları kopardıpında boğazına takıomayavak şeylerle belki başlayabilirsin. Ya da meyve leri felan önce ezip tabağına koyup kendisi tabağından yesin. 8-9 aylık olduğunda yutması geliştiği için daha rahat yerürünleri.

İyi geceler arkadaşlar size birşey danışmak istiyorum ikili tarama sonucum yeni çıktı ve pozitif olarak sevk edildim perinatoloji bölümüne pazar günü yola cikicam gece sabah hastaneye varmak için yolum biraz uzun şuan 14+5 günlük hamileyim ve bebeğimin devlet hastanesi fetal testini önerdi ama benim durumum olmadığı için yaptiramadim odadan ağlayarak çıktım doktorum Dow senduromlu dedi ve dayanamayıp özele gittim ozeldeki doktor burun kemiğinin gözükmedi gibi söyledi size test sonucunu atsam baksanız ben gibi ayı durumu yaşayıp bebeği doğan varmı 😔😔😔 moralim sıfır evde iki tane evladım var onlara yansitmamak için çabalıyorum ağlamaktan maf oldum yaşım daha 28
1 sene geçti aradan ama sanıırm ikili testte sıkıntı sonuç çıkan olmamıştı diye hatırlıyorum yanlışda hatırlıyo olabilirimm.
Ama sen yinede içini ferah tutttt 🙏🏻🙏🏻 güzel düşün güzel olsun

Dişleri ilk zaman patlayan arkadaşlara bi sorum var , büyümesi ne kadar zaman aldı o dişin 1 ayı buluyomu
Bizimkininde dişi patladı azcık çıktıda merak ettim😃

Ek gıdaya geçeyim dedim ama yiyecekleri diliyle itme refleksi devam ediyor.
Havuç ve patatese öğürdü. Yoğurdu yiyor ama diliyle iterek🙄

Kızlar uzun zamandır giremiyorum bayağı telaşlıyım ikizlerle ..büyük kızın ödevleri falan..xenim ikizler 7 aylık hala dönmüyor lar biraz onu kafaya takılorum ..mamayı içmiyorlar.hep ek gıda ve anne sütü istiyorlar..anne sütü de royurmuyor ikisini ..raporlu mamada bizi mahvetti içmiyorlar..çıkmaza girdim..

Kızlar uzun zamandır giremiyorum bayağı telaşlıyım ikizlerle ..büyük kızın ödevleri falan..xenim ikizler 7 aylık hala dönmüyor lar biraz onu kafaya takılorum ..mamayı içmiyorlar.hep ek gıda ve anne sütü istiyorlar..anne sütü de royurmuyor ikisini ..raporlu mamada bizi mahvetti içmiyorlar..çıkmaza girdim..
Kafana takma benim bebişde 1-2 hafta önce dönmeye başladı bi anda oldu , yoksa çok rahatına düşkündü, yere bırak ikisinide dönmeye çalışsınlar hepp

Ek gıdaya geçeyim dedim ama yiyecekleri diliyle itme refleksi devam ediyor.
Havuç ve patatese öğürdü. Yoğurdu yiyor ama diliyle iterek🙄
Diliyle emme refleksi yaptigindan cikariyor da olablr ya da cidden itiyordur. Benimki de arada ek gida konusunda cok hevesli degil.

X