2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    269
Diliyle emme refleksi yaptigindan cikariyor da olablr ya da cidden itiyordur. Benimki de arada ek gida konusunda cok hevesli degil.
En başta benimkide yapamıyodu veriyodum yarısını çıkarıyodu yemeyi bilmiyodu şuan öğrendi normal veriyorum çıkartmıyor. Yavaş yavaş öğrenirrr üstüne gidersen bence 😍🙏🏻

Bizim de tadımlık hala ek gıda, az yiyip sonra ağzını kapatıyor. 😏 Süte güveniyor ama başlaması da lazım. Bu ay da sıkmadan hafif gideceğim. Sonra sıklaştıracağız artık.

Kızlar uzun zamandır giremiyorum bayağı telaşlıyım ikizlerle ..büyük kızın ödevleri falan..xenim ikizler 7 aylık hala dönmüyor lar biraz onu kafaya takılorum ..mamayı içmiyorlar.hep ek gıda ve anne sütü istiyorlar..anne sütü de royurmuyor ikisini ..raporlu mamada bizi mahvetti içmiyorlar..çıkmaza girdim..
Bebeklerin alerjileri ne durum yumurta yoğurt tadı mı yaptırdınız mı

Güzel anneler nasilsiniz? Benim oglanin alttan iki disi cikti ve emerken sündürüyor bildiginiz gögüs ucum kanıyor napabilirim oyun sanmasin diye canimin acisindan bagirmamaya calistim ki devam ettirmesin simdi de bagiriyorum aciyla ister istemez ben bu cocugu nasil bu huydan vazgecirecegim

Bizim de tadımlık hala ek gıda, az yiyip sonra ağzını kapatıyor. 😏 Süte güveniyor ama başlaması da lazım. Bu ay da sıkmadan hafif gideceğim. Sonra sıklaştıracağız artık.
Yanakların iki tarafından hafif sıkıyosun çok güzel ağzını acıyo😂 eski usul😃öyle öyle alıştırdım şimdi açıyo

Güzel anneler nasilsiniz? Benim oglanin alttan iki disi cikti ve emerken sündürüyor bildiginiz gögüs ucum kanıyor napabilirim oyun sanmasin diye canimin acisindan bagirmamaya calistim ki devam ettirmesin simdi de bagiriyorum aciyla ister istemez ben bu cocugu nasil bu huydan vazgecirecegim
Ayyy en zor durum🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Annem de bana bu durum için ısırınca burnunu sıkın o zaman nefs alamayunca hemen açar ağzını dedi. Deneyebilirsiniz. Benm daha diş çıkmadı. Denemedim o yüzden...

Deneyeyim bildiginiz emziremiyorum suan derim kalkti kanadi :)
Bnmde en büyük korkum. Baştan bu yana yara olmadı elhamdülillah ama dişten sonra korkuyorum. İnşaallah başedebilirim. Geçenlerde damak arası yaptı tuttu çekti bir an şaşırdım. Dedin diş çıkınca ne yapacaksam. Çünkü emzirmeyi de bırakmak istemiyorum devam etsin istiyorum bnde sizin gibi korkmasın istiyorum.

Normalde gece uykusu olan 11 de uyuyupm2 de uyanan, sonra 7.30 a kadar sonra tekrar 9. 30 a uyuyan bebem gitti yerinr 2 saatte bir ağlayarak uyanan bir bebem geldi. Kaç gündür uyku girmiyor gözüme 8 dediği zaman uyanıyor. Neden aceba bilmiyorum vallaha ya..

Normalde gece uykusu olan 11 de uyuyupm2 de uyanan, sonra 7.30 a kadar sonra tekrar 9. 30 a uyuyan bebem gitti yerinr 2 saatte bir ağlayarak uyanan bir bebem geldi. Kaç gündür uyku girmiyor gözüme 8 dediği zaman uyanıyor. Neden aceba bilmiyorum vallaha ya..
Zamanla uyku saatleri azalıyomuş gece kaçta yatırırsan yatır sabah erken kalkıyomuş bizimde şuan öyle 🤦🏼‍♀️

Hanımlar günaydın.
Bi kaç gündür bebeğimin bezini her actigimda karnının sağ tarafını kaşiyor. Kizarda çizdi artık o kısmı krem sürüyorum bezi katlayarak takıyorum açıkta kalsın o kaşınan yer diye ama yine de kaşınıyor neden oluyo acaba basina gelen varmi

Hanımlar günaydın.
Bi kaç gündür bebeğimin bezini her actigimda karnının sağ tarafını kaşiyor. Kizarda çizdi artık o kısmı krem sürüyorum bezi katlayarak takıyorum açıkta kalsın o kaşınan yer diye ama yine de kaşınıyor neden oluyo acaba basina gelen varmi
Bezden değil ama içten gelen bir kaşıntı olabilir. Bizde de egzama olduğu için çok hassas, kalıntılar çok oluyor o yüzden dedim.

Bezden değil ama içten gelen bir kaşıntı olabilir. Bizde de egzama olduğu için çok hassas, kalıntılar çok oluyor o yüzden dedim.
Dışarıdan görünen bisey varmi vücudunda yoksa kendi kaşıyınca mi kizariyor? Genel kontrol doktoru anlar mı acaba yada pediatrik dermotologa mi götürmem gerekiyor?

Kızlar slm
Bişey sorucam bebeğim öğlen uyandığında burnu akmaya başladı ondan öncesinde de dünden beri öksürük vardı ama gaz çıkarmak istediğinde de yapıyor diye öyle düşündüm
Ateşi yok ama keyifsiz serumfizyolojik yaptım başka ne yapayım bilemiyorum

Bebeklerin alerjileri ne durum yumurta yoğurt tadı mı yaptırdınız mı
Baskasina etiket yaptiniz ama soylemek istedim

.benimkinde meme reddi bebek reflusu ve yanaginda gecmeyen egzema vardi.sampuandan deterjandAn olabilir demislerdi egzema icin.
Megersem sut ve sut ürünlerine alerjisi varmis.yogurt ve peynir yedirdikten sonra fışkırır tarzda kusmasi oldu.3 gun tuketmedim sut urunlerini egzemasi gecti😔

Dokto diyet onerdi bana.ama cok uzuldum yogurttan peynirden mahrum kalacak olmasina.insallah hemen gecer alerjisi butun bebelerin🙏

X