2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    320
Yok canım herkese yapılmıyor. Benim doktorum ailede seker hastasi var mi diye sordu, ailede yok, bir rahatsizligin yok, zayıfsın, sana yaptirmayi düşünmüyorum dedi. Kişiye göre ve tabi doktorun tarzina gore degisiyor
Benimkide hastalik tarzından sorular sordu daha en bastan,ama seker yuklemesi ile ilgili hic bisey söylemedi,bende gecen saglik ocağında tetanoz asisi olunca ebe kan degerlerine da bakalim dedi,ac karnına sekerim 84 cıktı 🤔

Onun anne yanı kaç cm canım? Yoykoya baktım o da 45 cm miş sanırım. Bide nerden aldın internetten mi mağazadan mı?
Ebebek internet sayfasinda,zaten kendi markasi,bak bunu aldim ben

Eklentiler

• Screenshot_20230324-140122_Chrome.jpg
    Screenshot_20230324-140122_Chrome.jpg
    61,9 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_20230324-140047_Chrome.jpg
    Screenshot_20230324-140047_Chrome.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 46
Yok canım herkese yapılmıyor. Benim doktorum ailede seker hastasi var mi diye sordu, ailede yok, bir rahatsizligin yok, zayıfsın, sana yaptirmayi düşünmüyorum dedi. Kişiye göre ve tabi doktorun tarzina gore degisiyor
Evet kızlar o kişiye göre yapılıyor. Ben mesela Şuan görümcemin eski doktoruna gidiyorum, ona şeker yüklemesi yaptırmış ama bana yaptırmayacağını söyledi

Benimkide hastalik tarzından sorular sordu daha en bastan,ama seker yuklemesi ile ilgili hic bisey söylemedi,bende gecen saglik ocağında tetanoz asisi olunca ebe kan degerlerine da bakalim dedi,ac karnına sekerim 84 cıktı 🤔
Cok iyi cikmis canım, ben tokluk sekerimi de ölçtürdüm, belki doktorun aclik tokluk sekerine bakar. Tokluk sekerinde de yemekten 1 saat sonra veriyorsun kanı. Bunlara bakarak da bir yön belirler muhtemelen😊

Kızlar selam Ramazan ayımız mübarek olsun 💞Bende oruç tutamıyorum çok sık acıkmaya başladım 2 haftadır ben şok 🙈🤭Bir süredir aranızda yoktum özledim sizleri😇 Zaman ne kadar hızlı geçiyor değil mi yarıladık süreci Rabbim inşallah şu mübarek günler hürmetine kalan süreci de sağlıkla sıhhatle huzurla ve tatlı heyecanlarka atlatmayı nasip etsin 🤲 Geçen sürede dörtlü test yaptırdım elhamdülillah iyi çıktı detaylı için bekliyoruz 1-2 hafta sonra da detaylı ultrasona gireceğiz inşallah güzel haberler ile döneriz hepimiz 🤲

Ben şahsen anne babalara artık birşey dememe taraftarıyım. Ama bizimkiler için geçerli bu. Kayınvalidem biraz mıncırarak sever, hırpalarmış genelde severken. Onu yapamaz birtek onun dışında biriey demicem. Kucağına almak isterse alsın. Yüzü hariç öpmek isterse öpsün. Gerisinde öyle beni rahatsız edecek birşey olmaz herhalde. Olursa da ona göre düşüneceğim. Şımartılan bir evlat istemiyorum sevilen bir evlat istiyorum. Ben istemediğim halde çocuğa çikolata almak onu sevmek değil şımartılmak benim gözümde. Ama hurmalardan tatlı yapmak onu sevmek. Ben böyle değerlendirdiğim için olayları yavaş yavaş bunu empoze edeceğim.

Birde alt değiştirme konusu var bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sanki anne babadan başkası değiştirmesin istiyorum ben. Ne bileyim buna dair bir yazı okumuştum ordan aklımda kaldı. Eminde değilim bilemedim.
Kesinlikle her kelimesine katiliyorum. Oglum mesela paketli gida yemez hala. Meyve keserim onune veririm onu yer. Yada evde yapilmis kurabiye veririz. Cokta sever caya batirip yemesini. He bunda buyuk konusmamak lazim cunku bazen de etrafimda gordugum bu sekilde yapmak isteyen ama etrafinca verilmis paketlilere alismis cocuklarda var. Bizde abur cubur cekmecesi en alt cekmecedir ve oglumun pedibor u vardir. Maksimum yedigi o gofrette yaninda durur elini surmez ben yerim. Cunku alismadi ve o tadi sevemedi. Acili dedim on yargisi oldu denemedi bile. Kola da da mesela gaz cikiyor ya icip offf yakti acitti diyorum. Al ayran ic diyor 1 yudum denemedi. Ama evde hep ayran vardi ona alinmis kefir vardi. Bunlara alisti ve sevdi. Kv de sagolsun bu davranisimi hep destekledi o da kurabiye yapti almadi disardan. Kayinpederim alir mesela hemen amaaan baba hemen sakla bana aldin galiba oglum gormesin derim. Adam panikle kaldirir 😁 ogluma aldigini biliyorum ama salak yapiyorum. Oda cevap veremiyor istemedigimi gorunce. 😁 ama almaya devam ediyor orasi ayri 😁 bazen bole taktiksel davranmakta ani kurtariyor bence. Bide alt degistirme konusu demissiniz. Oglumun altini babasi ve ben degistirdik ama bazen esim iste oldu ben uyuyor oldum yada vs o durumlarda beni uyandirip yada dustayken cikmami beklemediler. Bende karismadim anane ve babanneye serbest oldu ama asla ulu orta degil baska odada degistirildi. 2 yasindan beri de benim vucudumu inceledigi icin banyoya babasi ile giriyorlar. Maalesef bu taciz olaylari insanin en yakinlarindan gelebiliyor. Ben o noktada cok daha dikkat edilmesi gerektigini dusunuyorum. Bebekken bile sahil kenarinda mayosunu vs degistirmedim. Ne insanlar var belli olmaz. Ogluma da orasi ozel bolgen ve ben ve baban dahil artik kimse goremez dokunamaz vs diyorum. Gecen hafta kiyafetleri kuculmusmu diye denettiriyodum yazliklarini. Sortlarini denerken camasiri da cikiveriyor hemen kosarak kaciyor bakma bakmaaa ozel bolgem acildi diye 😁 ama tabi isine gelince bole yoksa gene tuvalette yardim ister vs orasi ayri. Simdi de kiz bebesi geliyor insallah. Onda bu dikkatimin 2 katini vermeyi dusunuyorum bu sefer dusa babasiyla degil benimle giricek. Ogluma dahil kardesinin ozel bolgesi sadece anneler gorur diyip gostermeyi dusunmuyorum.. aslinda durum sadece ozel bolge mahremiyetini kavratabilmek ondan saklamak olmasa da.

Kocana kızdım ben şuan ya. İçime sinir geldi ama sen kızmamış gibi göründüğün için birşey demicem 😂

Bence alma, onlar zaten dökülecek ama müdahale edersen kalıcı olabilir.
Yok kizmadim onceden de arada boyle sakalasirdik o yuzden ciddiye almadim😅

Simdi fark ettim sirtimda bile tuylenme olmuş gittikçe evrimlesiyorum sanirim🤷🙈

Kesinlikle her kelimesine katiliyorum. Oglum mesela paketli gida yemez hala. Meyve keserim onune veririm onu yer. Yada evde yapilmis kurabiye veririz. Cokta sever caya batirip yemesini. He bunda buyuk konusmamak lazim cunku bazen de etrafimda gordugum bu sekilde yapmak isteyen ama etrafinca verilmis paketlilere alismis cocuklarda var. Bizde abur cubur cekmecesi en alt cekmecedir ve oglumun pedibor u vardir. Maksimum yedigi o gofrette yaninda durur elini surmez ben yerim. Cunku alismadi ve o tadi sevemedi. Acili dedim on yargisi oldu denemedi bile. Kola da da mesela gaz cikiyor ya icip offf yakti acitti diyorum. Al ayran ic diyor 1 yudum denemedi. Ama evde hep ayran vardi ona alinmis kefir vardi. Bunlara alisti ve sevdi. Kv de sagolsun bu davranisimi hep destekledi o da kurabiye yapti almadi disardan. Kayinpederim alir mesela hemen amaaan baba hemen sakla bana aldin galiba oglum gormesin derim. Adam panikle kaldirir 😁 ogluma aldigini biliyorum ama salak yapiyorum. Oda cevap veremiyor istemedigimi gorunce. 😁 ama almaya devam ediyor orasi ayri 😁 bazen bole taktiksel davranmakta ani kurtariyor bence. Bide alt degistirme konusu demissiniz. Oglumun altini babasi ve ben degistirdik ama bazen esim iste oldu ben uyuyor oldum yada vs o durumlarda beni uyandirip yada dustayken cikmami beklemediler. Bende karismadim anane ve babanneye serbest oldu ama asla ulu orta degil baska odada degistirildi. 2 yasindan beri de benim vucudumu inceledigi icin banyoya babasi ile giriyorlar. Maalesef bu taciz olaylari insanin en yakinlarindan gelebiliyor. Ben o noktada cok daha dikkat edilmesi gerektigini dusunuyorum. Bebekken bile sahil kenarinda mayosunu vs degistirmedim. Ne insanlar var belli olmaz. Ogluma da orasi ozel bolgen ve ben ve baban dahil artik kimse goremez dokunamaz vs diyorum. Gecen hafta kiyafetleri kuculmusmu diye denettiriyodum yazliklarini. Sortlarini denerken camasiri da cikiveriyor hemen kosarak kaciyor bakma bakmaaa ozel bolgem acildi diye 😁 ama tabi isine gelince bole yoksa gene tuvalette yardim ister vs orasi ayri. Simdi de kiz bebesi geliyor insallah. Onda bu dikkatimin 2 katini vermeyi dusunuyorum bu sefer dusa babasiyla degil benimle giricek. Ogluma dahil kardesinin ozel bolgesi sadece anneler gorur diyip gostermeyi dusunmuyorum.. aslinda durum sadece ozel bolge mahremiyetini kavratabilmek ondan saklamak olmasa da.
Kesinlikle söylemek istediğim herşeyi güzelce anlamış ve açıklamışsın 🍀

Büyük konuşmuyorum herşey mümkün ama tabiki koymak istediğim kurallar var. Mesela istemediğim halde etraftan paketli gıda verilirse adeta bir panter olabilirim. Ama bunu önce güzellikle anlatarak uyarıp söyleyip hala dikkate alınmıyorsam yapacağım. Öncesinde o yasak bu yasak demek istemiyorum. Aile büyüklerinin sevgisi çocuğun gelişimi için çok kıymetli. Ben babannemle dedeme gidersim küçükken dedemin şekerleri vardı verirdi bize hala tadı damağımdadır. O şekeri görünce duygulanırım. Veya annanem bana örtü örmeyi öğretmişti küçüktüm bebeklerime kıyafetler dikerdik. Kendi işimi hep kendim görebildim sökme dikme konusunda. Evladım da anılar biriktirsin isterim onlarla. O sevgi kıymetli çünkü.

Yazları memleketlerimize gittiğimizde ordan anıları olsun aile büyükleriyle keyifli zaman geçirsin istiyorum. Ama ben baştan kalp kırarsam yasak masak dersem bu bağ oluşmaz çünkü tedirgin olur büyükler.

Kesinlikle ne kadar güzel öğretmişsin. Benimde amacım öğrensin bebeğim ilk günden özel bölge kavramını. Herkesin yanında açılmayacağını. Öyle bir durum olursa allahım korusun normal karşılamasın. Bunu aşılamanın bir yöntemi de alt değiştirmenin mümkün mertebe anne baba dışında ve belli bir alanda yapılmasıymış.

ne güzel yazmışsınız ellerinize sağlık. Mesajları okuyorum 2-3 gündür ama kayınvalide konusunda da yetiştirme konusunda da o kadar aradayım ki ilk gebeliğim daha şimdiden sudan çıkmış balık gibi hissediyorum neyi nasıl öğretebilirim, kimseyi nasıl kırmam, iki arada nasıl kalmam diye yani gelecek tam bir muamma kayınvalide konusunda onlarında birer anne olduğunu düşünerek hareket etmek istiyorum kayınvalidemi severim Allah razı olsun ama bazen baskıcı tarafı beni de rahatsız ediyor o nokta da bir iki uyarıyorum hala devam ederse eşime söyleyerek destek alıyorum o da annesini tanıdığı için en son noktada kaldığımı tahmin ettiği için sağolsun hemen devreye giriyor. Ama çocuklar doğunca nasıl olacak hiç bilmiyorum hem kendi annem hem kayınvalidem açısından :emir_bebek:

ne güzel yazmışsınız ellerinize sağlık. Mesajları okuyorum 2-3 gündür ama kayınvalide konusunda da yetiştirme konusunda da o kadar aradayım ki ilk gebeliğim daha şimdiden sudan çıkmış balık gibi hissediyorum neyi nasıl öğretebilirim, kimseyi nasıl kırmam, iki arada nasıl kalmam diye yani gelecek tam bir muamma kayınvalide konusunda onlarında birer anne olduğunu düşünerek hareket etmek istiyorum kayınvalidemi severim Allah razı olsun ama bazen baskıcı tarafı beni de rahatsız ediyor o nokta da bir iki uyarıyorum hala devam ederse eşime söyleyerek destek alıyorum o da annesini tanıdığı için en son noktada kaldığımı tahmin ettiği için sağolsun hemen devreye giriyor. Ama çocuklar doğunca nasıl olacak hiç bilmiyorum hem kendi annem hem kayınvalidem açısından :emir_bebek:
Canım hiç dert etme. Aranızda bir sevgi bağı olduğu için o zaten seni tanımıştır ve üzerine gelmez. Bizim de öyle. Annemle kayınvalidem bebek için kazak, yelek vs örüyor. Kayınvalidem beni tanımış bana dedi ki biliyorum herşeyi giydirmezsin o yüzden sen seç kızım modelleri ben yaparım. Renge kadar ben seçiyorum araya bir iki tane de o sıkıştırıyor beğendiğini öylece hallediyoruz.

Diyeceğim o ki tabiki onlarında torunu sevecekler iyiliğini isteyecekler ama sensin annesi hiçbir zaman doğru onların dediği de olsa senin önüne geçmemeliler. Bunu da senin tavırların konuşmaların etkileyecek. Hadsiz insanla anlaşmak çok zor ama çok şükür ki şaftan sözden anladıkları için hiç dert etme 🍀

X