2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    320
Yok kizmadim onceden de arada boyle sakalasirdik o yuzden ciddiye almadim😅

Simdi fark ettim sirtimda bile tuylenme olmuş gittikçe evrimlesiyorum sanirim🤷🙈
O zaman tamam 😊
Benimde göbeğimde var tüylenme ve normalden daha hızlı uzuyorlar aldığımda. Bunaltıyor benide bu durum. Lazer yapmamak için kendimi zor tutuyorum. Kıl tüy hiçte sevmem ya psikolojimi hemen etkiliyor ama napayım bilemedim

Canım hiç dert etme. Aranızda bir sevgi bağı olduğu için o zaten seni tanımıştır ve üzerine gelmez. Bizim de öyle. Annemle kayınvalidem bebek için kazak, yelek vs örüyor. Kayınvalidem beni tanımış bana dedi ki biliyorum herşeyi giydirmezsin o yüzden sen seç kızım modelleri ben yaparım. Renge kadar ben seçiyorum araya bir iki tane de o sıkıştırıyor beğendiğini öylece hallediyoruz.

Diyeceğim o ki tabiki onlarında torunu sevecekler iyiliğini isteyecekler ama sensin annesi hiçbir zaman doğru onların dediği de olsa senin önüne geçmemeliler. Bunu da senin tavırların konuşmaların etkileyecek. Hadsiz insanla anlaşmak çok zor ama çok şükür ki şaftan sözden anladıkları için hiç dert etme 🍀
Kesinlikle katılıyorum çok şükür tanıdı tulum bile alırken beni görüntülü arayıp seçtiriyor ama bakıyorum aşırı hevesle birşey gösteriyorsa onu kırmıyorum onu da al diyorum gönlü oluyor ☺ inşallah öyle olur biz tecrübeliyiz sen karışma derlerse vay halime :olamaz:

Ya sanırım ben cok duygusalım. 😁 bi oglum oldugu icin gelecegin kv siyim. Ve gelinim bana bebegi opme dese alinirim. Yani zaten yuzunden opmem hatta mikrop kapmasin diye opmem neden uyariliyorum ki ben dikkat edemicek miyim ki derim. Derim de derim. Kendime tabi. Kirici gelir bu tavirlar. Eger kayinvalideniz gercekten dusuncesiz biriyse degil tabi bu dusuncem. Ozaman uyarin. Ama benim kayinvalidem ayagindan falan minicik dokunur mesela. Kayinpederim al kucagina biraz sende dersem ancak alir.. o kadar da haklari gibi geliyor. Ama bende aile disindaki kisilerin dokunmasini da istemiyorum. Mesela annemin bi arkadasi mevlutte burnuna bidik yapmisti.Kadinin yuzune lutfen dokunmayalim demistim. Sonra kadinla ben sahsen 1 kere konusmadim 6 yil gecti. Hatta baska kisilerden tek onun mu cocugu var lafi duydum. Ama elinin mikropsuz olmadigini ben nerden bileyim. Solunum yaptigi yere dokunmaman gerektigini ben mi uyarmaliydim. Konusmazsa konusmasin. Yabanci icin fikrim bu aile ici icin fikrim de yumusagi 😇
Benimkiler hiç seninkiler gibi değilmiş canım. Bizimkiler hani çocukluktan bilirsin şapır şupur öpen teyzeler vardır ya aman Allahım.. o tiplerden. Bizim de oğlumuz olacak ve ilk bebegim belki ondandir hassasiyetim ama salgın hastalıklar kol gezerken hem ziyarete hem de opulmesine çok karşıyım. Elinden yada kolları bacakları dururken hele yüzünden opulurse sinir krizi geçiririm diye önlem alıyorum şimdiden ahahah 😂🤣✌️

Kesinlikle katılıyorum çok şükür tanıdı tulum bile alırken beni görüntülü arayıp seçtiriyor ama bakıyorum aşırı hevesle birşey gösteriyorsa onu kırmıyorum onu da al diyorum gönlü oluyor ☺ inşallah öyle olur biz tecrübeliyiz sen karışma derlerse vay halime :olamaz:
İyi yapıyorsun arkadaşım kırma 🍀

Senin tecrüben oğlundaydı anneciğim bende 9 ay karnımda taşırken baya bir tecrübelendim, benide yabana atma diyiveririm 🤩

Benimkiler hiç seninkiler gibi değilmiş canım. Bizimkiler hani çocukluktan bilirsin şapır şupur öpen teyzeler vardır ya aman Allahım.. o tiplerden. Bizim de oğlumuz olacak ve ilk bebegim belki ondandir hassasiyetim ama salgın hastalıklar kol gezerken hem ziyarete hem de opulmesine çok karşıyım. Elinden yada kolları bacakları dururken hele yüzünden opulurse sinir krizi geçiririm diye önlem alıyorum şimdiden ahahah 😂🤣✌️
Sen koy arkadaşım, olmaz öyle o kadarda değil yahu. Yıl olmuş 2023 birazda kendilerini geliştirsinler yahu.

Canım herkes sen ve senin kvden gibi değil ki mesela benim kvdem de şapur şupur öpecek bir insan değil onu uyarma ihtiyacı hissetmem. Ama ondan öyle bir his alsaydım baştan uyarırdım, benim halam herkesi öyle öper ıslak ıslak çocukken de midem bulanırdı kolonyayla yıkardım suratımı öyle insana baştan söylerim öpmeyin diye. Demek ki arkadaş kvdesinde öyle bir ışık görmüş ki baştan önlemini almak istemiş 😂
Ah inan benimde çocukluğum böyle geçti. Oğlum aynısını yaşasın istemiyorum garibim ben o şekilde opulunce kenarda gizli gizli ağlardım küçükken sinirimden eminim vardır yaşayan 🤣😂😂

O zaman tamam 😊
Benimde göbeğimde var tüylenme ve normalden daha hızlı uzuyorlar aldığımda. Bunaltıyor benide bu durum. Lazer yapmamak için kendimi zor tutuyorum. Kıl tüy hiçte sevmem ya psikolojimi hemen etkiliyor ama napayım bilemedim
Bende de çıktı erkek mi bebeginiz acaba canım genelde erkek annelerinden duydum hem göbek hem sırtımda var benim dokulur umarim

Bende de çıktı erkek mi bebeginiz acaba canım genelde erkek annelerinden duydum hem göbek hem sırtımda var benim dokulur umarim
Jsjsjhsh halis muhlis erkek anasıyım 🤪 farkındaysan kayınvalidelere cinsiyeti öğrendikten sonra saydırmamaya başladım 😬

Erkek annelerinde mide bulantısı olmazmış mesela ben kusmaktan bitap düştüm artık. İlaçla çözdüm en sonunda. O güzel yönleri almayıp, kıllanmayı almakta benim kara bahtim sanırım 😂

Ah inan benimde çocukluğum böyle geçti. Oğlum aynısını yaşasın istemiyorum garibim ben o şekilde opulunce kenarda gizli gizli ağlardım küçükken sinirimden eminim vardır yaşayan 🤣😂😂

Aynen canım, el öpmekten de nefret ederdim şapur şupur öpülmekten, insanların seviyorum diye zorla sarılmasından, zorla kucağına almaya çalışmasından… O yüzden korumacı yaklaşıyorum kendi oğluşuma, istemiyorsa kimse ona dokunmasın öpmesin, sıkmasın. Hele bebekken rahatsız olsa da söyleyemez yavrum. Zaten artık kimin ne olduğu belli değil dıdısının dıdısı gelip sarılmasın çocuklarımıza.

Kesinlikle söylemek istediğim herşeyi güzelce anlamış ve açıklamışsın 🍀

Büyük konuşmuyorum herşey mümkün ama tabiki koymak istediğim kurallar var. Mesela istemediğim halde etraftan paketli gıda verilirse adeta bir panter olabilirim. Ama bunu önce güzellikle anlatarak uyarıp söyleyip hala dikkate alınmıyorsam yapacağım. Öncesinde o yasak bu yasak demek istemiyorum. Aile büyüklerinin sevgisi çocuğun gelişimi için çok kıymetli. Ben babannemle dedeme gidersim küçükken dedemin şekerleri vardı verirdi bize hala tadı damağımdadır. O şekeri görünce duygulanırım. Veya annanem bana örtü örmeyi öğretmişti küçüktüm bebeklerime kıyafetler dikerdik. Kendi işimi hep kendim görebildim sökme dikme konusunda. Evladım da anılar biriktirsin isterim onlarla. O sevgi kıymetli çünkü.

Yazları memleketlerimize gittiğimizde ordan anıları olsun aile büyükleriyle keyifli zaman geçirsin istiyorum. Ama ben baştan kalp kırarsam yasak masak dersem bu bağ oluşmaz çünkü tedirgin olur büyükler.

Kesinlikle ne kadar güzel öğretmişsin. Benimde amacım öğrensin bebeğim ilk günden özel bölge kavramını. Herkesin yanında açılmayacağını. Öyle bir durum olursa allahım korusun normal karşılamasın. Bunu aşılamanın bir yöntemi de alt değiştirmenin mümkün mertebe anne baba dışında ve belli bir alanda yapılmasıymış.
Evet alt acma yeri ve ozel olup sadece sizin olmaniz davranisla oma ogretmis oluyor aslinda. Bu mantikla gene ben her seferinde ogluma seni bi kere opebilir miyim diyorum. Her seferinde ama bakin. Ve yuzde 99 yanagini yaklastiriyor yada uzaksa yanima gelip kendi opturuyor. Yarisi kadarinda da cumle olarak devam ediyorum. Sordum cunku istemezsen ben bile opemem diyorum. Birinin onu opmesinin olagan akista bisi oldugunu dusunmemesi gerek diye dusunuyorum. Bugun cocuklar cok saf cok temiz bi dondurma bi sevdigi aktiviteye inanip kanabilirler. Sonrasinda da korkup tehditle susturulabilirler. En basindan o davranisin garip oldugunu dusunmeli. Bagirmali cagirmali. Maalesef gunumuz bu noktada bole. Kreslerde bile neler neler olabiliyor. Tedbirimizi alalim.. diger konuda da bencede kirmadan temiz bir sevgi ortami olusabilir kirilan kisi cocugunuza da kirgin yaklasir. Insallah herkes zaten kendi sınırını bilir sevgisini maksimum gosterir o sınırlar icinde. ❤

Hayır canım bebek gelişmez diye korkuyorum ister istemez amniyotik sıvı için gün içerisinde düzenli su içilmesi gerek o yüzden tutmuyorum
Kuzum anne aç kalsa bile bebeğin beslenmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Bebek anneden ihtiyaçlarını plesenta ve göbekbağıyla alıyor. Şeker ve tansiyon gibi rahatsızlıklar olmadığı sürece öyle birşey olamaz. Vucüt beneği önceliklendiriyor. Su konusu önemli evet ama tutmak isteyen anneler bunu gece içerekte dengeleyebilir. Ben tutmuyorum zaten tansiyonum da çıktı birde yemek yemezsem geçiremem diye

Jsjsjhsh halis muhlis erkek anasıyım 🤪 farkındaysan kayınvalidelere cinsiyeti öğrendikten sonra saydırmamaya başladım 😬

Erkek annelerinde mide bulantısı olmazmış mesela ben kusmaktan bitap düştüm artık. İlaçla çözdüm en sonunda. O güzel yönleri almayıp, kıllanmayı almakta benim kara bahtim sanırım 😂
Ahahahh 😂😂

Bizde de aynı durumlar ilk 3 ay zar zor yemek yedim simdi acısını çıkarıyorum neyse ki

Erkek annelerinin bu kıl tüyden çektiği nedir 😂
Oğlum Elvis Presley gibi doğacak diye korkuyorum 😂🤣

Ahahahh 😂😂

Bizde de aynı durumlar ilk 3 ay zar zor yemek yedim simdi acısını çıkarıyorum neyse ki

Erkek annelerinin bu kıl tüyden çektiği nedir 😂
Oğlum Elvis Presley gibi doğacak diye korkuyorum 😂🤣
Hani erkek anaları premsess gebelik yaşardı ya kim kandırdı bizi 🤣🤣🤣

Yok yok oğluşlar bize veriyor işte kılı tüyü 😂

X