2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    322
Ay kız ne güzelmiş bu sigorta muaneye 15 tl mi veriyorsun
Ben 700 tl veriyorum 🙄
Yavrum maaşımdan 500 tl kesiliyor bu sağlık sigortası için ama muayeneler 15 tl. Mesela vit testinş karşılamıyor sigorta hdhdj birde sezeryanda birşey iğnesi varmış onu karşılamıyormuş 2-3 bin birşeymiş. Kabaca yılda 6000 veriyorum o sigortaya ama benim hastanemde sadece doğum 26000 olmuş. Her yönden şanslıyım hdjdjjd

Bu arada kızlar ben kk da sorun yaşadığımdan, siteye doğru dürüst giremiyorum dünden beri daha yeni girebildim. Bir yorum yazıyorum 10. seferde kabul ediyor. Upps sorun yaşadık deyip duruyor... Deli oldum deli... Randevumuzu aldık teyzeleri :KK66: Güneşimizi 2 Haziran da saat 5.30 da göreceğiz inşallah. Kimdi benle 3 ünde beraber gidecek olan Melis miydi? etiket de yapmıyor sersem site 😂 Cumartesi hoca çalışmıyor olunca Cumaya kaydırdım :KK66:

Son düzenleme:
güzel anneler günaydın ben şeker yüklemesi zamanını kacırdım o arada doktor falan değişimi araştırması sorun oldu eczaneden bende kan şeker ölçüm aldım dün aç 118 tok 167 bugün 106 aç 179 tok çıktı doktor söylemem lazım mı
Biraz siniri geçmiş gibi,bence söylemelisin 🍀gecmis olsun
Kizlar bi sorum olcakk acil😁 bu ilk resimdeki beyaz uzeri kalpli tulumu duz beyaz atletlerlemi yikamaliyim yoksa ikinci resimdeki pembisli lilali seylerle mi yikamaliyim 😁😁
Bence hepsini atabilirsin canim,annen dedi gibi kisa programda yikacan sonuçta,bisey olmaz🤗

Merhaba
Benimde özel sağlık sigortam var. Şirketim iki hak sunuyor biri tamamlayıcı (doğum içermiyor) biri özel sağlık. Evlendiğimde özel sağlığa geçtim çünkü hamileliğin 1 yıl öncesinden özel sağlık sigortasına geçmiş olması gerekiyor şeklinde bilgi vermişlerdi. Ben sadece 15 tl veriyorum. Bazen ekstra istenen testleri karşılamadığı oluyor. Ama doğumu vs karşılıyor. Bu saatten sonra özel sağlık sigortası işinizi görmez ama bazı hastaneler doğum paketi yapıyormuş. Hastanenize bir sorun isterseniz.
Evet ya bazı sigortalar süresiz sekilde yapıyormuş diye okumuştum internette ama hangileri bilemedim. Yani hamilelik sürecinde de başlatiyorlar diye. Hastane doğum paketi de yokmuş. Yani doğuran biziz bir suru para alan onlar anlamadim bu isi🤭

Maalesef ozel saglik sigortasini bilmiyorum. Ama tamamlayici saglik sigortam var ve hamileligi kapsamiyor. Normal kadin doguma gidebiliyorum mesela ama tani kismina hamilelikle ilgili bisi yazarsa kapsam disi kaliyor. Ilk baslarda daha net belli degilkem kasik agrisi yazdirmistim doktoruma o sekilde sigorta odedi. Haricen dogum paketleri var. Is yerim normal tamamlayici yapmis dogum paketini dahil etmemis maalesef. Sonradan eklemek istedigimde de en az 6 ay hamile kalmamak vs gibisine sartlar vardi is isten gecmisti.
Ama bu dediklerim tamamlayici saglik sigortasi icin gecerli. Ozel saglik sigortasi aynidir diye dusunmekle beraber eminde olamadim. 🥰
Anladim büyük ihtimalle aynıdır. Yani öncesinde de ne bilelim ki böyle şeyler olacağını. 😊 Ben bu kadar pahalı tahmin etmiyordum hastaneyi doktoru.

Evet ya bazı sigortalar süresiz sekilde yapıyormuş diye okumuştum internette ama hangileri bilemedim. Yani hamilelik sürecinde de başlatiyorlar diye. Hastane doğum paketi de yokmuş. Yani doğuran biziz bir suru para alan onlar anlamadim bu isi🤭
Canım tek tek ara zaten onu yapıyorsa büyükler yapıyordur. Hamileyken kabul eden var ise. Yine normale göre pahalı olur ama doğumdan ucuz olacağına eminim ☺️

Bu arada kızlar ben kk da sorun yaşadığımdan, siteye doğru dürüst girebiliyorum dünden beri daha yeni girebildim. Bir yorum yazıyorum 10. seferde kabul ediyor. Upps sorun yaşadık deyip duruyor... Deli oldum deli... Randevumuzu aldık teyzeleri :KK66: Güneşimizi 2 Haziran da saat 5.30 da göreceğiz inşallah. Kimdi benle 3 ünde beraber gidecek olan Melis miydi? etiket de yapmıyor sersem site 😂 Cumartesi hoca çalışmıyor olunca Cumaya kaydırdım :KK66:
Evet canikom bendim🖐🤩neyse peşpeşe gideriz artik😋 koca kizlar olmustur simdi🤗😍sabırsızlanmaya basladim🤗dun gece simdia kadar en guclu tekmeyi yedim,bir an refleksle göbeğimi tuttum sanki fırlayıp çıkacakmış gibiydi🤣🤣🤣

Bu arada dun bende sitete sorun yaşadım,etiket,beğen yapamadim,ben benden kaynaklandığını düşündüm ☺

Evet canikom bendim🖐🤩neyse peşpeşe gideriz artik😋 koca kizlar olmustur simdi🤗😍sabırsızlanmaya basladim🤗dun gece simdia kadar en guclu tekmeyi yedim,bir an refleksle göbeğimi tuttum sanki fırlayıp çıkacakmış gibiydi🤣🤣🤣

Bu arada dun bende sitete sorun yaşadım,etiket,beğen yapamadim,ben benden kaynaklandığını düşündüm ☺
Evet teyzesi baya büyümüştür artık. 32 Hafta raporumu da danışacağım. Benim iki gündür belimi böğrümü oydu oydu. Bacağı bir belimde bir kasığımda dürtülü duruyor resmen.... Nasıl oturacağımı yatacağımı şaşırdım... Allahıma şükür olsun kabızlık yaşamıyorum. O büyük nimet. Mide yanmalarım geçti zeytinyağı sayesinde sıfırlandı ama sabah akşam içiyorum... Bence hem mide hem bagırsagıma etki etti o.

Ben daha sormadım bile ,bu gidişimde insallah aşağa iner dogum ile ilgili bilgi alirim🙄
Sor bebeğim odaları gör, imkanları ne neler veriyorlar öğrenmek lazım. Ben fiyatı öğrendim odaları gördüm zar zor. Gerisi için arayıp şikayet oluşturcam ancak öyle. Kadına geçen gün diyorum ki ne kadar şuan sizin sağlık sigortanız karşılar dert etmeyin. Özeti Hanımefendi gizli bilgi mi diye bir carladım sonra oda moda geziyoruz bir baktım ki.

X