2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    320
yaa ☹️ ne zorluk çektik ama di mi :KK43: valla zor işmiş bebiş işi .Bende kalkmaya çalışıp yuvarlanıyorum hahahaha 😅 dönerek saçma bişeyler yapıp kalkıyorum 🫨 akrobasi deyince de hamileler 😅😅😅
Eşime beni kaldır kalkamıyorum yatakta diyorum tekerlek gibi yuvarlıyo kötü hissediyorum kendimi artık 🤣🤣

Canım beni yalnış anlama ama annelik zaten bunu gerektirir. Tabiki doğurmuşsa üstüne düşeni yapacak bu yüzden annenin her dediğini istediğini yapamazsın. Annen acaba hep bunları söylüyor mu ben bunu şunu yaptım falan diye ?
Yok canım niye yanlış anlayayım, her zaman böyle söylemez, beni ikna edemeyince bu yola başvurdu.
İlk defa duyuyorum ama kulağa çok tatlı bir tını ile geliyorr anlamı ne 🥰😍😍💖
Teşekkür ederim canım, anlamını ekledim :KK66:

Eklentiler

• IMG_20230609_090501.jpg
    IMG_20230609_090501.jpg
    51,5 KB · Görüntüleme: 36
Günaydın güzel anneler 🌸🌸 deliksiz uyuyan ben dün gece hiç uyuyamadım. Yeni guncelleme sanırım. Burda okuyorum en geç 1 hafta sonra bende aynı şeyleri yaşıyorum. Bu bebe karnımda zıpır zıpır durmadı sağa döndüm yok sola döndüm yok . Gruba yazacaktım Bi baktım kocam deliksiz uyuyor . Tabikide ona sardım. Ben uyuyamıyorum sen nasıl uyursun diye .Neyse kalktı birseyler yaptı sonra uyuyakaldım. Allahtan uyku sersemligiyle dediğimi tam hatırlamıyor.sabah uyandım kendi kendime güldüm 😂😂 hayır ne suçu varsa garibim kalktı teselli etti Bi de 🙈🙈

Kızlar afedersiniz akıntınız arttı mı ? Bebek büyüdüğü için mi acaba benim çok arttı.Krem gibi bi kıvamda geliyor korkuyorum bazen doğuruyorum diye 🤨 sabah değiştirdiğim çamaşırım akşama su oluyor akşamı bile bulmuyor bazen
benim de arttı günlük ped takmama ragmen iç çamasirim da islak oluyor. Asagiya baskı arttikca daha fazla geldigini hissettim canım

Kıyafet yıkama, hastane cantasinin h’si yok bu arada sey farkettim her seyi almisim nerdeyse hastane cantasina koyulcak seyleri almadim. Hastane çıkışı almadim hic daha, kendime pijama vs almadim.

İyi akşamlar hanımlar
Ben de bugün moralisizim baya, annemler bir haftalığına memlekete gittiler, Bu hafta çocuklarla birlikte idare etmeye çalışıyorum, çünkü küçük kızım (4 yaş), henüz kreşe gitmiyor, oğlum ana sınıfında, sabah hazırlanıp hep birlikte evden çıkıyoruz, oğlumu okula, kızımı iş yerine götürüyorum. Benim için bir hayli zor çünkü yemek yiyen çocuklar değiller, akşam ve sabah saatleri oldukça uğraştırıcı, sabah 6.30 kalkıp 8.30 da anca evden çıkabiliyoruz ve bu iki saat boyunca hep ayaktayım akşam da keza öyle. Bir de üzerine oğlum bu hafta ateşlendi ve bir gün işlerimi evden yürütmem gerekti, maalesef hasta da olsa okula bırakmam gerekti bir gün hariç. Kızım da iş yerinde oldukça hareketli, onun peşindeyim, dışarından gelen müellifler ve toplantılar var devamlı, Allahtan eşimle aynı kattayız ama bugün onun da toplantısı vardı. Bunları neden anlattım çünkü bu yorgunluğun üzerine yaşadığım durum beni üzüyor ve artık sorunun benden kaynaklı mı, çok mu fevri davrandım bilmiyorum, 7 aydır bebeğin ismi konusunda karar veremedik, benim beğendiğim ismi annem beğenmiyor, annemin beğendiğini eşim, eşimin beğendiğini vs. filan, en son dün eşimin de onayladığı bir isme karar verdik, anneme açıkladım bana söyleme filan dedi, ama söyledim haberi olsun, çünkü gerçekten belirsizlik var ve kendi de daha araştıracakmış, fakat bulduğu isimler kendi çağının da üst kuşağı, kendi kızına ve oğluna türkçe isimler koymuşken bu bebekte bize çok baskı yaptı isim konusunda, ve en son bu ismi koyarsanız kapınıza gelmem, çocuklara bakmam diye söyledi, yaptığı iyilikleri saydırdı filan, ben de sen bilirsin eğer bakmak istemezsen ben de kendimi ona göre ayarlarım ama bir anne olarak çocuğuma isim koyma hakkım çok abesmiş gibi davranıyorsun vs. yazdım. Yarın dönüyorlar ama aramız böyle, bense çok sabırsız davrandım ve resti çektim diye bir yandan üzülüyorum, bir yandan yorgunum, emeği büyük ama duracağı yeri bilmiyor gibi geliyor artık, öyle işte, ağlayasım var :KK43:
Valla ben kendi anneme en son sen doğur sen koy adını dedim ki, canını da yakabilirdi bu cümle. Malum yakın zamanda biz kardeşimi kaybettik ama artık durması gerekiyordu. Kimsenin benim psikolojimi bozmaya hakkı yok. Yine olsa yine söylerim. Herkes duracağı yeri bilmeli kuzum. Net ol. Üzülme anneler böyle yapıyorlar malesef...

Ben de suyu içebilmek için buzlu içiyorum midem bulanıyor sudan . Normalde bulanmiyrodu ama yeni güncelleme bana da geldi buzluğa buz depoladim her bardağa 4 5 tane buz atıyorum midem hem bulanıyor hem yanıyor sen de dene canım üşütmem diyorsan.

pozitifbiri pozitifbiri benim de iki gündür sanki çok yüksek alkollü bisey içmişim gibi cayır cayır. Gaviscon biraz anason gibi kokuyor içemiyorum onu . Renni icebiliyormuyuz serbest ?
Valla bana sağlık ocagı doktoru yazmıştı. Düz rennie içilebiliyor diye biliyorum ama doktoruma sormadım bana gaviskon etki etmiyor :KK43:

Ben almıştım canım şurup yokken :KK43: şurup kadar rahatlatmıyor bence ama
Bende de tam tersi :)

Sor mutlaka sen yinede. Benimde 27. Haftamdan beri karnımda agrısız toparlanma oluyo bende onu sorucam gecen gün sordum yorgunluktan ve vücudun artk kendini doguma hazırlıyor ondan dedi bakalım nstye baglanınca belli olucak gerçi ama korkmuyor da değilim 🙄
Ay yok yok bende de çok oluyor ama nst de bişey çıkmadı.

Evet bende basta kendim yaparım diye bi havaya girdim ama nerdee 🤣 bende sunuda koysam fazla mı olur müslin takım koysam üşür mü falan valla karar veremiyorum tamda Ağustosta dogurucaz nasipse kış olsa kışlık tamam da yaz olunca şimdi ciltleri taze üşür diye yine kışlık koyarız ama terler mi acaba müslin mi koysam diyorum onunlada üşür mü diyorum çok zor karar vermek 😄😄
Valla mevsimlik hastane çıkışları koyun ilk günler müslin ince olur, belki 1 haftadan sonra giydirilebilir müslin.

Yok canım niye yanlış anlayayım, her zaman böyle söylemez, beni ikna edemeyince bu yola başvurdu.

Teşekkür ederim canım, anlamını ekledim :KK66:
Gayet de güzel anlamı var yavrum adı ile yaşasın :KK66: Bu arada ben anneme o cümleyi kurduktan sonra bir daha demedi öyle. Şimdi de bari aslan olsun yengeç olmasın diyor :KK70: susmuyorlar bacım :KK70:

Ağzından bal damlıyo yerim😂 pazartesi kontrolüm var gider gitmez doktora dicem eee ne zaman alıyoruz bunları diye😂😂
Ayy hayirlara vesile olsun rüyan canisii🙏 bence bilincaltimiz tamamen buna odakli cogumuzun. Ben bazen burayi bile ruyamda goruyorum konusmalarimizi felan😂😂

Günaydın güzel anneler 🌸🌸 deliksiz uyuyan ben dün gece hiç uyuyamadım. Yeni guncelleme sanırım. Burda okuyorum en geç 1 hafta sonra bende aynı şeyleri yaşıyorum. Bu bebe karnımda zıpır zıpır durmadı sağa döndüm yok sola döndüm yok . Gruba yazacaktım Bi baktım kocam deliksiz uyuyor . Tabikide ona sardım. Ben uyuyamıyorum sen nasıl uyursun diye .Neyse kalktı birseyler yaptı sonra uyuyakaldım. Allahtan uyku sersemligiyle dediğimi tam hatırlamıyor.sabah uyandım kendi kendime güldüm 😂😂 hayır ne suçu varsa garibim kalktı teselli etti Bi de 🙈🙈
Daha ne istiyon canisi önceden yasayacaklarinizi söylüyoz ki anın tadini cikarin diyee😍🤣🤣 ben kocayla yatagi ayirdim 1 haftadir. Gece karnimi kollamak ayri stres olusturuyor bende bide cidden sigmiyoruz🤣 sirtima önüme yastik koymaktan adama yer kalmiyor. Ayri yatinca uykularim daha derinlesti cidden

Dünde birşey mi vardı kız kimse uyuyamadı valla bide benimki sabah demez mi gece ne güzel uyudun diye (horlamışım) dedim aklın varsa bugün benimle muhattap olmazsın😂😂😂
Ayy hayirlara vesile olsun rüyan canisii🙏 bence bilincaltimiz tamamen buna odakli cogumuzun. Ben bazen burayi bile ruyamda goruyorum konusmalarimizi felan😂😂
Kesinlikleee bacım valla ikiz olcağını bilseydim spora ağırlık verirdim azıcık kas falan yapardım 😂 canları sağolsun ama bel falan kalmadı taşıyamıyorum 1 ay gözümde çok büyüyor
Daha ne istiyon canisi önceden yasayacaklarinizi söylüyoz ki anın tadini cikarin diyee😍🤣🤣 ben kocayla yatagi ayirdim 1 haftadir. Gece karnimi kollamak ayri stres olusturuyor bende bide cidden sigmiyoruz🤣 sirtima önüme yastik koymaktan adama yer kalmiyor. Ayri yatinca uykularim daha derinlesti cidden
Bende ayırcam az kaldı deli hamilelik yastığına bayıldı gelip ona sarılıp duruyo bende o kadar yakın uyuyamıyorum zaten ateş basıyo😂 bide demezmi sen doğurduktan sonra bu yastığı ben kullanıcam😂😂

Kızlar ya elimi yaktım silverdin kullanabiliyor muyum ? Bilgisi olan var mı ? İnternette son zamanlarda kullanmayın yazıyor
Cok geçmiş olsun kantaron yağı sür günde 2-3 kere masaj yaparak hem acısını hızlı şekilde aldığını göreceksin hem de iyilestirip iz kalmasını engelliyor. Bizim evde hep bulunur, ailece yaralaninca yanınca sürüyoruz çok etkili👌

Dünde birşey mi vardı kız kimse uyuyamadı valla bide benimki sabah demez mi gece ne güzel uyudun diye (horlamışım) dedim aklın varsa bugün benimle muhattap olmazsın😂😂😂

Kesinlikleee bacım valla ikiz olcağını bilseydim spora ağırlık verirdim azıcık kas falan yapardım 😂 canları sağolsun ama bel falan kalmadı taşıyamıyorum 1 ay gözümde çok büyüyor

Bende ayırcam az kaldı deli hamilelik yastığına bayıldı gelip ona sarılıp duruyo bende o kadar yakın uyuyamıyorum zaten ateş basıyo😂 bide demezmi sen doğurduktan sonra bu yastığı ben kullanıcam😂😂
Sen ikiz bebelerinle yatagi ayirmadiysan ben suan utandim ayirdigima püü bana🙄🙄 kiz ama tek yatinca daha dinlenmiş uyaniyorum maşallah 😄 suan halimden memnunum
Dillerine düştük bu işin yaşlılığı var ama hesaplaşcaz😂
Tabi canim onlar düsünsün🤭🤭

Hahaha eşimede beni kaldir deyince ben olmasam ters dönmüş kaplumbaga gibi debelenirsin belkide diyor😀😀😀

Bendd geçen eşime diyorum hadi ben hormonların etkisi ile Analık modu ile bu aralar seninle çok ilgilenemiyorum sana cilve falan yapamıyorum, insan bir eşini özlediğini sevdiğini belli eder bana cilve yapsana diyorum😬 o da aynı şeyi söyledi ters dönmüş kablumvağa gibi zorlanırken sana nasıl, bunu görür iken sana nasıl cilve yapayım 🤪

Hepi topu 4 kg almışım arkadaşlar bunca zamandır. Zaten bulut 1.5 kilo, plesentası memesi kan hacmi hadi 1 kg da onlar olsun ben toplam 1.5 kg almışım. Olan sadece 1 tişörtüm kaldı hu hafta itibariyle. Hayır bu nasıl oldu? Bu şişkinlik nasıl bir şişkinlik. Pantolonun iç kenarlarında dikişler varya az önce çıkarttım pantolonun yemin ederim 2 cm boşluk oluşturmuş bacağımda. Su içiyorum, protein ağırlıklı besleniyorum. Ne çok hareketli ne çok hareketsizim. Tuzu abartmıyorum. Bu şişkinlik nereden geldi ya. İyiki pijama va almamışım.
Ben de ben de bende. Elbiselerle vs 104 çıktım. Ki 100 101 le başladım ama hangisiydi tam hatırlamıyorum 😁. Fazla ödemin olmuyor benim çok üstüne durunca oturunca şişiyor sadece
O kadar çok konuşuyorum ki,üzgün olmamın sebeplerini hep açıklıyorum.onu sevdiğimi hep söylüyorum.Mutlu olmasını istediğimi hep söylüyorum.Sanırım sosyalleştiğim tek insan o minik adam 😊 Festi geçen hafta istirahate devam dedi doktorum.ev içi yürüyüş okey ama o kadar dedi.zaten doktor kontrolüne bile arabada arkada ayaklarımı uzatıp gittim hep 😔ki doktora gidene kadar yürüdüğüm mesafe bile beni olumsuz etkiliyor gerçekten.ama ctesi gidince soracağım bi nefes almaya çıkıp oturup bi kahve içmeye çok ihtiyacım var.yarın 33+0 olacağım ,biraz belki günlük hayatıma dönmeme izin verir diye umut ediyorum ..
Oğlumun iyiliği için yatıyorum ama daralıyorum.Sanki yeterince fedakar değilmişim gibi oluyor.Herkes e oğlun için diyip duruyor.Tamam biliyorum oğlum için olduğunu ,ama gelin de siz yatın 50 gündür .iyi bi anne değilmişim gibi hissediyorum,tek yavrum iyi olsun da ben daha çok yatarım demem gerekiyormuş gibi geliyor.Ama diyemiyorum.bu da vicdanımı dürtüklüyor.Saçmalıyorum biliyorum ama duygularım karmakarışık 😕

Ağzından bal damladı 🥹🤲🏻 bol yürürsek ,sağlıklı beslenirsek yaparız bu işi .Aynı grup devam edelim bari gaza geliyoruz 😅😅
Bence de doğumdan sonra bı de diyet spor olayına girelim 😅
@Cerito m şu dolunayında etkisi olabilir mi yaşadıklarında üst üste geldi tabi kız yine sebeplerin var ben gün içinde durup durup ağlıyorum hele havalar güzelleşti ya bugün camın önünde kafamı koltuğa yaslamış dışarıyı izliyordum görseler tımarhaneye alırlar😂😂 ama o kadar özledim ki piknik yapmayı saatlerce yürüyüş yapmayı iyicede ağırlaştık ama çok az kaldı arkadaşım. Kendini hiç zorlama ağlamak istiyosan ağla bastırma ama en kötü dönemlerimiz nasıl geçti bunlarda geçicek miniklerimizi alıp arabalarına doya doya alıcaz güzel havamızı hele birdahaki yaza tam pıtı pıtı olucaklar çimlerde yuvarlanıcaz🫠🫠 şimdiden büyük çadırlara minik katlanan sandalyeleri favlamaya başladım😁
Mmmk dolunayi beni vuruyor hep. Havalar beni basıyor ya da ben bahane arıyorum bilmiyorummm 😐
Bebeğinde böbrek büyümesi olan var mı?
Genişleme vardi bu hafta tekrar detayliya gitmek lazım ama zor gibi
Hiç sevmiyorum böyle işleri ne karışırsınız ki. Bende kimse karışmadı mis gibi ben koydum isimlerini çokta güzel oldu 🌸
Benim de annem asla ses etmez kv de vefat etmiş bebeğinin ismini koymak istedi ben bırakmadım 😔 oğlum da sadece onun istedini verdik tabi ismini sevdiğim için .
Kızlar benimde bi sorum olucak ben bugun bebeğimin kıyafetlerini yıkadım da. Haftaya cumartesi tam 32 haftalık olucaz nasipse o güne kadar dogum cantamı hazırlıycam. Aslında 34-35 te hazırlamayı düşünüyordum ama saglık ocagında ebe hazırla ne olur ne olmaz hazır olsun dedi. Bayadır da giremiyorum siteye yoğunluktan sizlerde hazırlayan varmı dogum cantasını 🌸
Ben de bu hafta hazırladım. Bencensiz de hazır edin bulunsun ki ben daha geriden geliyorum kendi eksiklerim kaldı.
Evet canım baya yuvarlak top gibi geriliyor ama bebek hareketi değil yani hareket oluyo geçiyor o toparlanma bi süre duruyor sert oluyor yani
Benimde sertleşme hareketi sıkça yapıyor.
Sağa dönüyorum olmuyor sola dönüyorum olmuyor. Saat 5 oldu hala uyuyamadım 🤦🏻‍♀️ Çok kiloda almadım aslında ama göbüş büyüdü haliyle ondan sanırım. Sizde uyku durumu nedir kızlar rahat uyuyabiliyor musunuz?
Şöyle düşünün bebiş gece uyumazsa alışkınız zaten 😁. Benim de bazen 3 saatlik uykuyla duruyorum. Bazen 10 kez uyandığım oluyir. Yatarken nefes alamadığımi hissediyorum bazen. Ki çok kilo da almadım
🌼🤰🍒🍒🍒 Günaydın annelerim. ...... Tetatoz 2. Doz aşımı oldum.

Kuzum sen her türlü ağustos annesi sin bura takiplisin başına gelecekleri önden bilmen de en güzeli 🤗 sezeryan olacağım için ben temmuz annelerine de bakıyorum düşün onlar da yazışma çok az o nedenle takip etmekte kolay oluyor 😅 eminim Eylül annesi olupta arada buraya göz gezdirenler vardır 👍
Bir ara pozitifim mayıs anneleri demişti oraya hiç bakmadım, bak şimdi aklıma takıldı mayıs anneleri yüzde 85 doğurmuştur büyük ihtimal, ayın ortası gibi bir gidip bakayım oraya da doğum hikayeleri eğlenceli oluyor 🤗

Bendd geçen eşime diyorum hadi ben hormonların etkisi ile Analık modu ile bu aralar seninle çok ilgilenemiyorum sana cilve falan yapamıyorum, insan bir eşini özlediğini sevdiğini belli eder bana cilve yapsana diyorum😬 o da aynı şeyi söyledi ters dönmüş kablumvağa gibi zorlanırken sana nasıl, bunu görür iken sana nasıl cilve yapayım 🤪
Amann bu erkekler varya tam odun ya dogurduktan sonra kendimize bi gelelim baslarlar pesimizde dolanmaya o zamanda biz naz yaparizz😜

X