2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    320
Selam herkese🌺 saçlarını boyayan var mı bu süreçte? Bi zararı var mı? Ya da erken ne zaman boyayabilirim. Dün hastane tuvaletinde tepemden ışık vurunca benim beyazlar parıl parıl parlıyodu 🫣
Benim doktorum 12 haftayı tamamlayınca boyatabilirsin çok dipten olmasın dedi.sonra saçıma baktı ama beyazın yok bırak biraz daha uzasın dedi 🤭 onu dinliyorum şimdilik ama sarıdan sonra kendi kumralım çok koyu geliyor 🥲

Bi de ben şey merak ediyorum. İkili tarama yaparken aç karnına mı gidilmesi gerekiyor
Kuzular bende bir şey soracağım. Normalde doktorum devlette ve çok çok memnunum. Fakat internet okuduğuma göre özelde 2li test yapılırken doktor uzun uzun inceliyormuş bebeği ultrasonda, devlette hasta yoğunluğundan dolayı o kadar detaylı bakılacağını sanmıyorum. Bir de sonuç bekleme süresi ne kadar devlette onu da bilmiyorum. Siz ne önerirsiniz, sizce devlette mi yaptırmalıyım, özelde mi? Özelde yaptıranlar ne kadara yaptırdı, nasıl yapıldı ne kadar sürdü, devlette yapanlar da aynı sorular tabii, cevaplayabilir misiniz?

Kuzular bende bir şey soracağım. Normalde doktorum devlette ve çok çok memnunum. Fakat internet okuduğuma göre özelde 2li test yapılırken doktor uzun uzun inceliyormuş bebeği ultrasonda, devlette hasta yoğunluğundan dolayı o kadar detaylı bakılacağını sanmıyorum. Bir de sonuç bekleme süresi ne kadar devlette onu da bilmiyorum. Siz ne önerirsiniz, sizce devlette mi yaptırmalıyım, özelde mi? Özelde yaptıranlar ne kadara yaptırdı, nasıl yapıldı ne kadar sürdü, devlette yapanlar da aynı sorular tabii, cevaplayabilir misiniz?
Ben özele gidiyorum,orda yaptırdım 350tl,carsamba günü kan verdim,önümüzdeki çarşamba sonuç çıkacak

ikiliyi ozelde yaptirdm. ultrasonda 15 dk bakti doktor. kanida ozelde verdim 1 haftada sonucu geldi. muane ucreti 350 tl ikili test icinde ayriyetten 575 tl odedim cnn

Bi de ben şey merak ediyorum. İkili tarama yaparken aç karnına mı gidilmesi gerekiyor
Ben fark etmiyor diye biliyorum çünkü açlık toklukla ilgili genel kan testine bakmıyorlar, gebelikle ilgili bir şeye bakıyorlar haliyle midenin doluluğu sonucu etkilemez bence. Yine de doktorunuza danışın içiniz rahat etmezse.

Tamam o zaman neme lazım bi dahakine erkek der hiç belli olmuyo çok yanılmalar olabiliyor🤭
Inşallah yanilma olmaz,ama en bastan beri hem erkek hem kiz kiyafet bakiyorum,fikrim olsun,artik hangisi almayı nasip olursa😊

Nerden görüyoruz onu☺️
Yukardaki profil resmine tikla, forum seçeneklerine tıkla. İçerik seçenekleri ->Başkalarının mesaj altındaki imzalarını görüntüle ye tiklarsan görünür. Sen de bizim imzalarin altındaki Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın yazısına tiklarsan senin de günlüğün olur 😉

Öyle düşünme kimsenin sevmesi önemli değil. O senin bebeğin sen ve kocan çok sevecek. Boşver kendi heyecanını yaşa. Bebeğinde en çok senin sevmeni ister. Neneler dedeler bir yere kadar. Hala amca teyze boş zaten. Sen çocuğunu düşün boşver
Öyle zaten de burda ailemizle cinsiyet partisi yaparız falan diye yazılar yazınca dank etti merak eden bile olmayacağı

ikiliyi ozelde yaptirdm. ultrasonda 15 dk bakti doktor. kanida ozelde verdim 1 haftada sonucu geldi. muane ucreti 350 tl ikili test icinde ayriyetten 575 tl odedim cnn
Aboovv ayrı ayrı vermek çok fenaymış. Bebiş hemen gösterdi diye mi kısa baktı yoksa yeterli miydi sizce

Kız

Senin yine iyiymiş, benim saçım maviydi gebelik öncesi 😂😂 Şu anki rengini tahmin bile edemezsin, sarı yeşil karışık, ucuz mahalle kuaföründe ombre yaptırmışım gibi duruyor. Bana doktorum 9 ay boyatmayacaksın demişti fakat bizzat kendi annem 3 ay sonrası dibi geldikçe boyatmış ve bununla ilgili bir problem yaşanmamış. Zaten dibe değmeyecekse problem olmuyor ombre gibi, fakat dip boya yapılacaksa iyi havalandırılan bir yerde organik boyalarla yapılabilir bence...
😅😅 benim de beyaz sorunu olmasa boyatmam ama gebelik boyunca iyi görünmek istiyorum bu kötü bi şey değil ki yani🙁 normalde loreal kullanıyodum ama araştırıcam gebeliğe uygun boyaları.
Boyatırsan maviden devam mı? 😅

Benim doktorum 12 haftayı tamamlayınca boyatabilirsin çok dipten olmasın dedi.sonra saçıma baktı ama beyazın yok bırak biraz daha uzasın dedi 🤭 onu dinliyorum şimdilik ama sarıdan sonra kendi kumralım çok koyu geliyor 🥲

Ben korunmasız ilişkiden sonra unutup boyamıştım sonra gebeliğimi öğrendim, bir sıkıntı olmadı çok şükür sonra boyamadım hiç. Senin beyaz problemin yokmuş benim direkt dip boyası olması lazım işte😕 Artık çok bariz belli olmaya başlayınca boyayacağım belki 14. Haftdan sonra boyarım.

Kızlar benim mide yanmalarım başladı. Cok erken degil mi ya ;( oğlumda 30. Haftalarda baslamisti. Haftada 3 4 sise gaviscon bitiriyordum ve 36. Haftalarda artik dogsa sorun olmaz heralde diye dua ediyordum Allah affetsin. Simdi daha 11 arti 4 um ve mide yanmasindan yatamadim. Esim nobetci eczaneden gaviscon alip geldi. Baslayan var mi benin gibi ? Normalde yanardi ama gece karisik sandwich yada o tarz inanilmaz baharatli bisi yersem falandi. Noluyor anlamiyorum 🤔😔

Yukardaki profil resmine tikla, forum seçeneklerine tıkla. İçerik seçenekleri ->Başkalarının mesaj altındaki imzalarını görüntüle ye tiklarsan görünür. Sen de bizim imzalarin altındaki Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın yazısına tiklarsan senin de günlüğün olur 😉
İmza alanına nasıl ekliyim

Kızlar benim mide yanmalarım başladı. Cok erken degil mi ya ;( oğlumda 30. Haftalarda baslamisti. Haftada 3 4 sise gaviscon bitiriyordum ve 36. Haftalarda artik dogsa sorun olmaz heralde diye dua ediyordum Allah affetsin. Simdi daha 11 arti 4 um ve mide yanmasindan yatamadim. Esim nobetci eczaneden gaviscon alip geldi. Baslayan var mi benin gibi ? Normalde yanardi ama gece karisik sandwich yada o tarz inanilmaz baharatli bisi yersem falandi. Noluyor anlamiyorum 🤔😔
Bende önceki hamileligimde ekmek yedigimde öyle oluyordu yada mayalı gidalarda😖 çok zor ya inşallah şimdiden başlamaz seninki bu son olur 🤲

Bende önceki hamileligimde ekmek yedigimde öyle oluyordu yada mayalı gidalarda😖 çok zor ya inşallah şimdiden başlamaz seninki bu son olur 🤲
Bu arada hiç dusunmemistim. Beyaz ekmek yemiyordum kac haftadir. Seker var biraz. Kesebildigim kadar keseyim en az da ekmek ararim zaten (kekdir tatlidir a gore daha kolay geliyor ekmek yememek )diye yememistim. Bugun 2 3 dilim yedim gun boyu. Belki bu tetiklemistir. Hatirlatmis oldunuz cok tesekkurler. 🙏

Bu arada hiç dusunmemistim. Beyaz ekmek yemiyordum kac haftadir. Seker var biraz. Kesebildigim kadar keseyim en az da ekmek ararim zaten (kekdir tatlidir a gore daha kolay geliyor ekmek yememek )diye yememistim. Bugun 2 3 dilim yedim gun boyu. Belki bu tetiklemistir. Hatirlatmis oldunuz cok tesekkurler. 🙏
Rica ederim💙 . Sadece ekmek değil poğaça filanda işte mayalı ürünler. Zaten midemiz hassas üstüne mayali girince ekşime yapıyor.

X