2023 İkiz Anneleri

merve4416

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2012
3.524
5.322
Selam kızlar 2023 te ikiz bebeğe sahip olacaklar bu başlık altında toplanalım. Benim gibi tek yumurta ikizi gebeleri var mı acaba?

Hayırlı olsun , benimde ikizlerim olacak yeni öğrendim kesenin biri büyük diğeri küçük ve köşeli dedi . Sıvı takviyesi ve Progestan iğne kullanıyorum . Bir sıkıntı olur mu bilginiz var mı acaba ?

Hayırlı olsun , benimde ikizlerim olacak yeni öğrendim kesenin biri büyük diğeri küçük ve köşeli dedi . Sıvı takviyesi ve Progestan iğne kullanıyorum . Bir sıkıntı olur mu bilginiz var mı acaba ?
Hayırlı olsun canım. Çift yumurta ikizi galiba. İnşallah sorunsuz atlatırsınız. O konuda maalesef bilgim yok

Hayırlı olsun herkese. Benim de çift yumurta ikizi 22+2 dedi doktorum bugün. Haftasıyla uyumlu 1 kız 1 erkek olacak. Muhtemel doğum tarihi 25.01.2023 ama tabi ikizlerde belli olmayabiliyormuş. 25 aylık da bir kızım var 😊 Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize

Hayırlı olsun herkese. Benim de çift yumurta ikizi 22+2 dedi doktorum bugün. Haftasıyla uyumlu 1 kız 1 erkek olacak. Muhtemel doğum tarihi 25.01.2023 ama tabi ikizlerde belli olmayabiliyormuş. 25 aylık da bir kızım var 😊 Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize
Canım benimde ilk gebeliğim. 10+2 . Bebekler eş zamanlı büyüyorlar mi. İkiz gebelik normal gebeliğe göre daha mı zor .

Herkese merhaba, 10+2 haftalık gebeyim ikiz olduğunu bugün öğrendim. Doktor monokoryonik diamniyotik dedi yani tek yumurta ikizi. Şoku hala atlatabilmiş değilim. Dün kırmızı renkli kanamam oldu lekelenme gibi değil baya çamaşırı kirletecek kadar. Bugun acile gidince öğrendim ikiz olduğunu. Kanama sabaha kadar tekrarlamadı ama şuan kahvemsi koyu renkte az az peçeteyle sildikçe geliyor. Az önce de büyük bir pıhtı geldi. Dünkü kanamanın kalıntılarıdır diye düşündüm ama bir yandan da korkuyorum. Bugun doktor bir sıkıntı yok dedi ama progestan fitil verdi acilde de iğne yaptı. Başına gelen var mı? Dinlen dedi cinsel ilişki yasak dedi başka sorun görmedi

Herkese merhaba, 10+2 haftalık gebeyim ikiz olduğunu bugün öğrendim. Doktor monokoryonik diamniyotik dedi yani tek yumurta ikizi. Şoku hala atlatabilmiş değilim. Dün kırmızı renkli kanamam oldu lekelenme gibi değil baya çamaşırı kirletecek kadar. Bugun acile gidince öğrendim ikiz olduğunu. Kanama sabaha kadar tekrarlamadı ama şuan kahvemsi koyu renkte az az peçeteyle sildikçe geliyor. Az önce de büyük bir pıhtı geldi. Dünkü kanamanın kalıntılarıdır diye düşündüm ama bir yandan da korkuyorum. Bugun doktor bir sıkıntı yok dedi ama progestan fitil verdi acilde de iğne yaptı. Başına gelen var mı? Dinlen dedi cinsel ilişki yasak dedi başka sorun görmedi
Hayırlı olsun canım Allah kolaylık versin, ben de kalp atışını duymaya gittiğimde öğrenmiştim ikiz olduğunu . O şoku bilirim ben halâ atmış değilim üzerimden . Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin 🤲🏻

Amin inşallah en büyük dileğim o 🙏 çok zor bir süreç olduğunu biliyorum şimdiye kadar hep çok korkmuştum, ailede de yok. İnsan istemeyince başına mı geliyor bilmiyorum:) inşallah sağlıkla dünyaya gelirler, şimdilik eş gidiyorlar ama kanama beni çok korkuttu

Merhaba be de tek yumurta ikizlerine hamileyim.. benim de 6+4 oldu bugün., biraz endişe biraz korku ve mutluluk içinde karmakarışığım. Tek plesanta ve tek yumurta ikizleri riskli diyorlar çok korkuyorum doktorum dün proteston fitil verdı sabah akşam kullancam. Varmı bilgisi olan doğum yapan tek yumurta ikizi anneler. ?

Merhaba be de tek yumurta ikizlerine hamileyim.. benim de 6+4 oldu bugün., biraz endişe biraz korku ve mutluluk içinde karmakarışığım. Tek plesanta ve tek yumurta ikizleri riskli diyorlar çok korkuyorum doktorum dün proteston fitil verdı sabah akşam kullancam. Varmı bilgisi olan doğum yapan tek yumurta ikizi anneler. ?
Bende çift yumurta ikizlerine hamileyim 6hafta2gunluk

Merhaba canım hayırlı olsun. Benim de tek yumurta ikizleri. 13. haftadayım. Arada bir kanama hariç herhangi bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar. Çevredeki insanlar, doktorlar olumsuz konuşabiliyor. Çok fazla takılma. Normal gebeliklerde de riskler olabiliyor. Önemli olan stressiz bir şekilde, beslenmemize ve sağlığımıza dikkat ederek bu süreci yürütmemiz.

Merhaba canım hayırlı olsun. Benim de monokoryonik diamniyotik. 12. haftada yoğun bir kanama yaşadım. Progestan ve dinlenmeyle geçti. Bende de pıhtılı kanama oldu. Dr kalp atışlarını duyduğu için sorun görmedi.

Çok teşekkür ederim hepimiz sağlıkla kavuşalım ikisine de inşallah 🙏
Dün poliklinik muayenesine gittiğimde doktor bazen plasenta yerleşmesine bağlı oluşan hematom bir anda boşalabiliyor tekrarlamadıgı sürece sıkıntı yok dedi
Merhaba canım hayırlı olsun. Benim de monokoryonik diamniyotik. 12. haftada yoğun bir kanama yaşadım. Progestan ve dinlenmeyle geçti. Bende de pıhtılı kanama oldu. Dr kalp atışlarını duyduğu için sorun görmedi

Çok teşekkür ederim hepimiz sağlıkla kavuşalım ikisine de inşallah 🙏
Dün poliklinik muayenesine gittiğimde doktor bazen plasenta yerleşmesine bağlı oluşan hematom bir anda boşalabiliyor tekrarlamadıgı sürece sıkıntı yok dedi
İnşallah tekrarlamaz canım

X