2023 Mart ayı ilk tüp bebek denemesi🤍

Kayıplarınız varsa bence hsg çekilmenizde fayda var. Artık eskisi gibi zor bir test değil. Daha önce hiç laporoskopik tanı vs olmadıysanız bence hsg iyi yönde bir adım olur. Doktorunuz ister mi istemez mi bilmiyorum ama mesela ben tüp bebeğe tubal faktörlerden geldim hsgde 2 tüptede Hidrosalpenks gözüktü. Bu da ya bebeğin tutunamaması yada erken kayıp sebebi mesela. Laporoskopi oldum tüpler alındı ve sonrasında tüp bebek başladı. Hsg çoğu tanı için önemli bi adım oluyor elinizde olup gitmenizde fayda var
Selamlar
Bende aynı durumdayım bayram sonrası tüplerim kapalı ameliyat ile alınacak
Zor bir ameliyat mı
Sonda takılıyor mu
Ne zaman ayağa kalkabildiniz günlük hayata döndünüz

Selamlar
Bende aynı durumdayım bayram sonrası tüplerim kapalı ameliyat ile alınacak
Zor bir ameliyat mı
Sonda takılıyor mu
Ne zaman ayağa kalkabildiniz günlük hayata döndünüz
Laparoskopi ile 3 delik açılarak kamera ile girilerek yapılıyor ameliyat. Anestezi eşliğinde sonda ameliyat süresince takılıyor mu hatırlamıyorum ama dinlenme odasında ağrı kesici verilip uyurken dinlenirken takılıyor. Ameliyat sonrası dinlenme odasına alınırken üşüme oluyor ağrı oluyor tabi ki. Hemen ağrı kesici yapıyorlar sonra etkileyecek bir ağrı olmuyor. Dinlenme odasından kendi odana alınınca da sürekli yürümeye başlıyorsun çünkü gaz oluyor. Aynı sezeryen doğumu gazı gibi. Sıcak şeyler tüketmeye çalış. Sıcak suda olur.

Kızlar selam benim ilk tüp bebek denemesi transfer sonrası negatif oldu elimizde başka da embriyo yok. Yani her şeye baştan başlanacak. Eşimde doğal yoldan tek tük sperm çıkışı var bi ürologa gittik bebek tutunamayınca o da tekrar hormon testi istedi eşimden.. hormonlar öncekine göre yükselmiş fsh 35 falan olmuş testesteron ise düşmüş anlayacağınız iyice kötü durumda hormonlar. Sanırım hormon tedavisi uygulayacak iğneli falan bişeyler söyledi, bazıları hormon tedavisinden dolayı sperm tamamen sıfıra indiğini yazmış açıkçası korktum zaten 20 adet falan çıkıyor bi de hiç çıkmazsa naparız bilmiyorum :KK43:

Bilmiyorum burada ki herkesin tedavisi olumlu oldu mu inşallah benim gibi kötü sonuçlanmamıştır.. benim durumumda olan var mı ilk denemesi negatif olup ikinci kez deneyecek olan ?

Laparoskopi ile 3 delik açılarak kamera ile girilerek yapılıyor ameliyat. Anestezi eşliğinde sonda ameliyat süresince takılıyor mu hatırlamıyorum ama dinlenme odasında ağrı kesici verilip uyurken dinlenirken takılıyor. Ameliyat sonrası dinlenme odasına alınırken üşüme oluyor ağrı oluyor tabi ki. Hemen ağrı kesici yapıyorlar sonra etkileyecek bir ağrı olmuyor. Dinlenme odasından kendi odana alınınca da sürekli yürümeye başlıyorsun çünkü gaz oluyor. Aynı sezeryen doğumu gazı gibi. Sıcak şeyler tüketmeye çalış. Sıcak suda olur.
Çok teşekkür ederim içim bir nebze olsun rahatladı 😊😊😊

Benim rahim filmim bu şekilde raporda hidrosalpink yazmıyor ama doktorum tek tüpümde sıvı birikmiş dedi bilen arkadaşlar yorumlayabilir mi lütfen ?

Eklentiler

• 67D094B1-DDB2-4E64-AD06-713F5FADE428.jpeg
    67D094B1-DDB2-4E64-AD06-713F5FADE428.jpeg
    92,5 KB · Görüntüleme: 26
X