2023 saç uzatma serüvenim

ipek98

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2023
7
2
25
Merhaba herkese, bu başlığı açıyorum çünkü yıllardır deneyip deneyip bulduğum uğraştığım binbir çeşit önerim olacak. Ne yazık ki ben durmadan saçlarını kesen biriyim. Biraz motive olmak için bu defa buradan sizinle paylaşarak saç uzatma serüvenime başlıyorum. Umarım herkes için yararlı olur.
-Şu anda saçlarım omuzumun çok az altında bitiyor.
-Haftada bir bemiks evigen bepanten + katı Hindistan cevizi yağı + badem yağı maskesi uyguluyorum.
-urban care saç toniğini duştan sonra diplerime sıkıyorum.
-saç uçlarım için yves rocher ısı koruma kremi kullanıyorum.
-düzleştirici ve maşadan uzak duruyorum.
Bana önerileriniz olursa lütfen paylaşın :) durumu sürekli güncelleyeceğim.
Sevgiler.

Güncelleme: dün bahsetmiş olduğum bakımı yaptım badem yağım bittiği için zeytinyağı koydum ve saçlarım daha yumuşak oldu gibi geldi. Demeyebilirsiniz :) tekrar güncelleyeceğim.

Tekrar merhaba ,
Bu hafta bahsetmiş olduğum bakım haricinde isananın üçgen tek kullanımlık saç kürünü denedim. Duşta 1 dakika tuttum duruladım. İkinci defa şans vermek istedim bu defa kuru saçıma sadece saç uç ve boylarıma uyguladım. Yarım saat kadar bu şekilde beklettikten sonra yıkadım ve saçlarım yumuşacık oldu. Normalde bu kadar beklememesi gerekiyor. Dikkatli kullanın :)

Merhaba tekrar,
Bu hafta bahsettiğim kürü uyguladım zeytinyağı ile devam ediyorum şimdilik. Sanki saçım uzamıyor gibi hissediyorum :KK43: ölçe ölçe yazıcam bundan sonra

Merhaba tekrar,
Bu hafta bahsettiğim kürü uyguladım zeytinyağı ile devam ediyorum şimdilik. Sanki saçım uzamıyor gibi hissediyorum :KK43: ölçe ölçe yazıcam bundan sonra
Saçınızın rengi doğal değilse Hindistan cevizi, zeytin yağı renginizi mahveder uzun vadede

Merhaba tekrar,

Sac yavaş uzar sürekli ölçersen kafayı yersin ben saldım çayıra aylar sonra bakiyorum sonra aa ne güzel diyorum. Bu konunun takipçisiyim şuan takığım buna en son saçım yanma bile geçirdi neredeyse. Yavaş yavaş toparlıyor çok az kestim.

Tekrar merhaba, her hafta düzenli olarak bakımları yaptım fakat buraya yazacak vaktim olmadı :KK43: şu anda biraz uzadığını gözlemleyebiliyorum yaklaşık olarak 3 cm bir uzama oldu ağustostan beri. Önerileriniz varsa yazar mısınız?

Doğal saçıma dönmeye çalışıyorum ama henüz çok çok az uzadı diplerden:KK43: bir öneriniz var mı rengi mahvetmeden yardımcı olabilecek?

Amla yağı diplere kullanmanın hiç zararı yok. Birde bemiks evigen yap sadece diplere. Birde ben biberiye çayı fıs fıs şişesine koydum sıkıyorum aklıma geldikçe.

X