Gebeliğe Hazırlık 2023 Yılında Gebelik Planlayanlar🍼🤰🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlarım. Bugün 11 gibi doktor kontrolüne gittim. Kan sonucum bugün 1275 çıktı ve %73 artış oldu. Bi umutla ultrasona girdim ve rahimde kese göründü 🙏🏻 başka yerde şuan bir görüntü yok. doktorum Perşembe tekrar kontrole çağırdı. Ne dersiniz? Bu bir mucize olabilir mi 😭 öğrendiğimden beri ne hissedeceğimi bilmiyorum ❤️‍🩹
Canim bence de en azindan dis gebelik olmadigi net gibi… sen asilama filan olmamistin, dogaldi degil mi?
İnsallah bundan sonrasi da saglikla olusarak ilerler ama en azindan en kotu opsiyon elendigi icin biraz rahatlayabilirsin bence 🙏🏻

Evet doğal oldu kuzum. Eylülde aşılama yaptırmıştım ama tutmadı. Kasımda doğal oldu 🙏🏻🧿
O zaman baska yumurta ve dolayisiyla baska yerde kese yerlesimi oldugunu sanmiyorum. Bence dis gebelik ihtimali artik yok gibi birsey :)
İnsallah da saglikli bir gebeliktir 🙏🏻🙏🏻
Persembe ne icin cagirdi doktor? Muhtemelen persembe farkli bir tablo goremeyeceksiniz, kalp atisi icin biraz daha beklemeniz gerek…

O zaman baska yumurta ve dolayisiyla baska yerde kese yerlesimi oldugunu sanmiyorum. Bence dis gebelik ihtimali artik yok gibi birsey :)
İnsallah da saglikli bir gebeliktir 🙏🏻🙏🏻
Persembe ne icin cagirdi doktor? Muhtemelen persembe farkli bir tablo goremeyeceksiniz, kalp atisi icin biraz daha beklemeniz gerek…
Yine kandaki değerime bakacak sanırım canım 🙏🏻 o heyecanla soramadım. Allahım hayırlısını versin çok sağol kuzum 🙏🏻💙

Selam kizlar durum guncellemesi yapıyorum
Maalesef haberler yine iyi değil
Adet olunca transfer için hazırlanacaktık ama yine ertelendi. 4 mm folikul kisti çıktı
Yasmin verdi doktor atılırsa bı daha ki ay başlarız dedi .
Neden bi türlü tedaviye baslayamiyoruz anlamıyorum hep bişey çıkıyor

Adet olunca transfer için hazırlanacaktık ama yine ertelendi. 4 mm folikul kisti çıktı
Hakkında hayırlısı olsun inşallah. dertlenme Olanda da olmayanda da bi hayır vardır.
Bende adetimi bekliyorum aralıkta aşılama yapılacak. adetim bittikten 1 hafta sonra Kasık ağrısı göğüs ağrısı devam etti bide lekelendim bi iki gün kahverngi bi gün hafif nokta kadar pembelik sonra devamı gelmedi adet mi oluyorum tekrar oldum mu olacam mı . İlaçsız adet olamayan ben ne şimdi bu diye günlerdir kafamı kurcalıyor bari adetse az daha bekledin aralıkta olsun ki bi an çnce aşılama ma gidiyim diyorum

Hakkında hayırlısı olsun inşallah. dertlenme Olanda da olmayanda da bi hayır vardır.
Bende adetimi bekliyorum aralıkta aşılama yapılacak. adetim bittikten 1 hafta sonra Kasık ağrısı göğüs ağrısı devam etti bide lekelendim bi iki gün kahverngi bi gün hafif nokta kadar pembelik sonra devamı gelmedi adet mi oluyorum tekrar oldum mu olacam mı . İlaçsız adet olamayan ben ne şimdi bu diye günlerdir kafamı kurcalıyor bari adetse az daha bekledin aralıkta olsun ki bi an çnce aşılama ma gidiyim diyorum
Ben 3 kere aşılama yaptırdım sonuç alamadım
Erkek faktörü varsa faydası olabilir dediler ama olmadı
Sonra Ağustos da tüp bebeğe başladım ama Aralık oldu hala transfer olamadım Ocak ayına kaldı
Yasmin ise yarasa kist atılsa bari

Ben 3 kere aşılama yaptırdım sonuç alamadım
Erkek faktörü varsa faydası olabilir dediler ama olmadı
Sonra Ağustos da tüp bebeğe başladım ama Aralık oldu hala transfer olamadım Ocak ayına kaldı
Yasmin ise yarasa kist atılsa bari
Beklemek zor oluyo gerçekten. Tedavini özelde mi devlette mi alıyosun. Devlet hastanesinin çok fazla oyaladığını düşünüyorım. En son gittiğimde biriyle sohbet ettim beklerken. Kızın yaşı benden küçük aynı benim gibi pco direk aşılamadan başlatmak istemişler. Ben 35 yaşındayım ve gereksiz 3 ilaç tedavisiyle 1 sene kaybettim. 3. İlaç denemesinde yumurtam büyüdü ama çatlatma iğnesi vermedi 15 gün sonra test dedi yolladı. Başka herhangi bilgi vermediler aşılama için ne zaman gelmem vs ben burda sorup ona göre gittim dosyamı kurula vermem lazımmış diye. Gittim ama yine adetin 2-3-5 inci günlerinden biri olması lazımmış. Haybeye 1 ay daha gitti yoksa kasımda başlardık ne güzel aşılamaya. Ama diyorum vardır böyle olmasında bi hayır. Allah tez zamanda sevindirsin bizleri

Beklemek zor oluyo gerçekten. Tedavini özelde mi devlette mi alıyosun. Devlet hastanesinin çok fazla oyaladığını düşünüyorım. En son gittiğimde biriyle sohbet ettim beklerken. Kızın yaşı benden küçük aynı benim gibi pco direk aşılamadan başlatmak istemişler. Ben 35 yaşındayım ve gereksiz 3 ilaç tedavisiyle 1 sene kaybettim. 3. İlaç denemesinde yumurtam büyüdü ama çatlatma iğnesi vermedi 15 gün sonra test dedi yolladı. Başka herhangi bilgi vermediler aşılama için ne zaman gelmem vs ben burda sorup ona göre gittim dosyamı kurula vermem lazımmış diye. Gittim ama yine adetin 2-3-5 inci günlerinden biri olması lazımmış. Haybeye 1 ay daha gitti yoksa kasımda başlardık ne güzel aşılamaya. Ama diyorum vardır böyle olmasında bi hayır. Allah tez zamanda sevindirsin bizleri
Ozel hastaneler evet bekletmiyor ilk aydan neyin nasil olacigini soyluyorlar maddi acidan artik maalesef cok pahali

Yok ya özel hastane
Ben de ilk tedaviye başladığımda ilaç tedavisi ile başladılar 6 ay çöp test falan yapmadan femara verdi 6 aya olur dedi devlette yolladı aylık muayene ye bile çağırmadi
Bazen gerçekten doktorların tuzu kuru ya anlamıyor bizleri
Sende inşallah tez zamanda güzel haberler alırsın canım

Ozel hastaneler evet bekletmiyor ilk aydan neyin nasil olacigini soyluyorlar maddi acidan artik maalesef cok pahali
Aynen özele cep dayanmıyor
Yok ya özel hastane
Ben de ilk tedaviye başladığımda ilaç tedavisi ile başladılar 6 ay çöp test falan yapmadan femara verdi 6 aya olur dedi devlette yolladı aylık muayene ye bile çağırmadi
Bazen gerçekten doktorların tuzu kuru ya anlamıyor bizleri
Sende inşallah tez zamanda güzel haberler alırsın canım
İşte doktor ilaç rast gelecek yoksa doktorların elinde denek gibiyiz.
Amin inşallahhh 🌸🌸💗

Yaaaa kuzum bu nasıl bişey hayırlısını diliyorum senin için zamanı var demek ki demekten kendimi alamıyorum ama seni de çok iyi anlıyorum bir an önce sabırsızlanıyor insan biz bile burda dört gözle beklerken seni düşünemiyorum farkında olunmasa tutmayacakti belki daha çok üzülecektik az daha sabır güzel günler yakın😍☀️

Yaaaa kuzum bu nasıl bişey hayırlısını diliyorum senin için zamanı var demek ki demekten kendimi alamıyorum ama seni de çok iyi anlıyorum bir an önce sabırsızlanıyor insan biz bile burda dört gözle beklerken seni düşünemiyorum farkında olunmasa tutmayacakti belki daha çok üzülecektik az daha sabır güzel günler yakın😍☀️
Yaaa sorma mavişim yaa
Bı sona gelemedik .bekledikçe moralim hevesim gidiyor .tam başladık sona yaklastik diyoruz bişey çıkıyor .gelecke ay ne sürpriz olacak bakalım
Doktor 4 cm büyük herşeyi mahvedemem dedi .önce rahime baktı çok iyi dedi sonra sol tüpe baktı tertemiz dedi .maşallah demeye kalmadan sağda folikul kisti çıktı. Yasmin le bu ay atılsa bari
Aklıma takılan bir diğer şey ise doğal adet olup gelmeniz taraftariyiz diyip duruyordular .şimdi Yasmin verdi bunu kullandığım için bitince adet olacak mışım. Eeee yine doğal olmamış olacak .transferi ve tutunmayi etkiler mi bu .Yasmin yumurtlama gördürmüyor muş

X