2022 Mayıs Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    91
Bu arada temmuz da işe geri döndüm ve 10 gün sonra hamile olduğumu (tamamen ihmalden, mucize değil) öğrendim. Çok üzüldüm, küçük bir bunalım atlattım kimseyle görüşmek konuşmak istemedim. Her duyan "aaaa yine mi hamilesin" dediği için en yakınlarım hariç kimseye söylemedim. Öyle böyle alıştım 18 haftalık oldu. Bir oğlum var, şimdi de bir kız geliyor inşallah

C Carpediem4 oğlumun uykusu hep çok düzenliydi maşallah ama bu ay bir buhran atlattık. Uyumak istemedi, ağlaya ağlaya uyudu. Öğle uykusunu kısa yaptı, gece saat başı uyandı. Uykusunu almadıkça gün içinde dehşet saçtı, ağlamalar tepinmeler derken bitti şükür.

Şu an 8 de kalkıyor, 12 de öğle uykusuna yatıyor. 14-14:30 gibi uyanıyor. Akşam uykusuna da 8-8:30 gibi yatıyor. Yalnız uyku saatini kaçırırsan daha zor uyuyor. Belirtileri gördüğüm an uyutmam lazım
Bizimki doğduğundan beri hep uzun oturuyordu ama şu son 1.5 aydır gerçekten uyku saati gelince evde hepimiz ağlamaklı oluyoruz 2.3 saat emmek istiyor öyle uyumak istiyor oda uzun surunce dayanamiyorm nasıl sızdığı belli değil sallıyordum onada izin vermiyor şu saatleri görünce şaşırıyorum bizimki sabah 9 da kalkiyor öglen 3 den aşagi uyumuyor 4.30 gibi ben uyandiriyorum 10 gbi gidiyoruz odaya gece 12 1 buluyor uyutmam öğlen uyandirmayip birakirsam uyuma saati iyice gidiyor günde 4 5 saatim uyutmaya calismakla geciyor hicbirsey yapamaz oldum gercekten nasil duzelicek hic bilmiyorum erken uyandiriyorum yine olmuyor cocuk hepten ayarları bozdu

Bu arada temmuz da işe geri döndüm ve 10 gün sonra hamile olduğumu (tamamen ihmalden, mucize değil) öğrendim. Çok üzüldüm, küçük bir bunalım atlattım kimseyle görüşmek konuşmak istemedim. Her duyan "aaaa yine mi hamilesin" dediği için en yakınlarım hariç kimseye söylemedim. Öyle böyle alıştım 18 haftalık oldu. Bir oğlum var, şimdi de bir kız geliyor inşallah
Oyy hayırlı ugurlu olsunn sağlıkla gelsin benimkilerin arası 4.5 yaş bazen diyorum keske 2.5 3 yaş olsaydı bir kere ceker kurtulurdum.. belki ekstra zor olur ama ilerde gerçekten daha huzurlu olursunuz ben rahati bulmusken başa sardım hiç hoş olmadı 🙈 eskiden nasil bukadar ufakken yapiyorlar diyordum 2. Cocugu kucagima alinca yapanlar iyi etmiş dedim gercekten

Evet sanırım .. bizimkide öyle oynuyor ama kısa süreli işi hemen bitiyor birlikte oynarsak süre uzuyor .. çekmece dolap kurcalama zamanları sürekli birazdaha büyüseler oyun kurarlar şuan bence normal

Bizim derdimiz uykuya geçirememk 7 8 9 saat deliksiz oturuyor bir yerde hata mı yapıyorum diye sizin bebişlerin uyuma uyanma saatlerini sormustum

Bizim de artık uzun sürüyor uyanık kalma süresi.. bende çareyi şöyle buldum ..öğlen uykusu 2 saat uyuyorsa 1 buçuk saat sonra kendim uyandırıyorum çünkü gece uykusuna yatmak istemiyor uykusunu aldığı için.. sizde Bi öyle deneyin bence.. öğlen az uyusun ki gece erken saate yatsın..

Oyy hayırlı ugurlu olsunn sağlıkla gelsin benimkilerin arası 4.5 yaş bazen diyorum keske 2.5 3 yaş olsaydı bir kere ceker kurtulurdum.. belki ekstra zor olur ama ilerde gerçekten daha huzurlu olursunuz ben rahati bulmusken başa sardım hiç hoş olmadı 🙈 eskiden nasil bukadar ufakken yapiyorlar diyordum 2. Cocugu kucagima alinca yapanlar iyi etmiş dedim gercekten
Nasıl olack hiç bilmiyorum. İlk zamanlar o kadar üzülüp kızdım ki kendime ruh gibi geziyordum ortalarda. Şimdi biraz daha alıştım fikre. Bakalım beni neler bekliyor.

Nasıl olack hiç bilmiyorum. İlk zamanlar o kadar üzülüp kızdım ki kendime ruh gibi geziyordum ortalarda. Şimdi biraz daha alıştım fikre. Bakalım beni neler bekliyor.

Ne güzel birlikte büyürler arkadaş olurlar rahat ol ferah ol Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.. hem artık tecrübeli bir annesin daha kolay olur hersey Allahın izniyle..

Kızlar size bisey daha soracaktım..
Benim kızım toplam 10 kelime fln söylüyor..
Anne. baba. dede. abi .nene. al. gel .Allah..
Bunun gibi kelimeler sizce az mı ve nasıl daha fazla öğretebilirim?sizde durumlar nasıl?

Bizim de artık uzun sürüyor uyanık kalma süresi.. bende çareyi şöyle buldum ..öğlen uykusu 2 saat uyuyorsa 1 buçuk saat sonra kendim uyandırıyorum çünkü gece uykusuna yatmak istemiyor uykusunu aldığı için.. sizde Bi öyle deneyin bence.. öğlen az uyusun ki gece erken saate yatsın..
Gece uykusu 8 9 saat uyuyup öğlen 1 saat uyutup kaldiriyorum yine uyumuyor arkadasim oglen uykularina hep mudahale ettim bugun saldim 5 e kadar 2 saat uyudu hala ayakta saldim gitti 😂

Gece uykusu 8 9 saat uyuyup öğlen 1 saat uyutup kaldiriyorum yine uyumuyor arkadasim oglen uykularina hep mudahale ettim bugun saldim 5 e kadar 2 saat uyudu hala ayakta saldim gitti 😂

Senin baby sanırım erken bırakacak öğlen uykusunu..
Bi ara benim kızda dengesizdi biraz biraz düzeliyor..
Bugün bende öğlen uykusundan uyandırdım diye 1 saat ağladı..
Çok uyuyunca akşam yatmak bilmiyor..

Acaba öğlen uykusunu erkene mi çeksen canım mesela 12 de uyusa 13 de kalkar ve akşam da erken uykusu gelir bide öyle dene..

Acaba öğlen uykusunu erkene mi çeksen canım mesela 12 de uyusa 13 de kalkar ve akşam da erken uykusu gelir bide öyle dene..
Ahh keske olsaa keske 9 da kalkiyor 1 de geliyoruz odaya uyumaya 3 de anca siziyor uyutamiyoruz ki artik bu durum beni cok strese soktugu icin bir sure gelisiguzel salmaya karar verdim ne oluyorsa olsun modunda takiliyorum yapacak birsey yok 1.5 aydir mahvetti hepimizi abisinin bile duzeni bozuldu garibanimin

Ahh keske olsaa keske 9 da kalkiyor 1 de geliyoruz odaya uyumaya 3 de anca siziyor uyutamiyoruz ki artik bu durum beni cok strese soktugu icin bir sure gelisiguzel salmaya karar verdim ne oluyorsa olsun modunda takiliyorum yapacak birsey yok 1.5 aydir mahvetti hepimizi abisinin bile duzeni bozuldu garibanimin

İnşallah zamanla yoluna girer düzeni.. bizimde öyle inişli çıkışlı zamanlarımız oldu bu da geçer inşallah.. Allah hepimizin yardımcısı olsun canım.

Allah yardımcın olsun benim de sen gb oldu abisiyle arası 20 ay çok zordu ama sanki biraz rahatlıyoruz artık

Kızlar daha önce ben yazmıştım kızın uyku problemi ile ilgili melatonin vermişti dr ama bizim kız hiç uyumuyordu mahvediyordu kendisini de bizi de melatonin spreyi bir ay kullandık sonrasında düzeldi uykusu çok çok çıkmazda olan varsa doktoruna danışsın biz düzen tutturduk uyku konusunda uyku çok önemli sağlıksız uyku herseyini bozuyor bebelerin

Kızlar daha önce ben yazmıştım kızın uyku problemi ile ilgili melatonin vermişti dr ama bizim kız hiç uyumuyordu mahvediyordu kendisini de bizi de melatonin spreyi bir ay kullandık sonrasında düzeldi uykusu çok çok çıkmazda olan varsa doktoruna danışsın biz düzen tutturduk uyku konusunda uyku çok önemli sağlıksız uyku herseyini bozuyor bebelerin
Bizimkini uykuya yatırmak dert .. 2 3 saat cebellesiyorum sinir sistemim cok etkilendi artik ... yattigi zaman uyuyor yine hatri sayilir sekilde.. gece uyanip durmuyor bir derdi yoksa .. 1.5 saat oglen uykusu yapiyor ve kalktigi saatten en az 7.5 saat gecmeden asla gece uykusuna geciremiyoruz cesit cesit huy cikariyor bu yas icin bu uyanık kalabilme süresi bana cok fazla geliyor .. 2 yasina varmadan oglen uykusunuda birakir bu arkadas.. sagolsun icimizden gecti komple

Canim k
Canim kullandiginiz spreyin adi neydi yazabilirmisin alicam bende ise yariyorsa

Kızlar bu 2 yaş sendromu ne zaman başlayıp ne zaman bitiyor bilgisi olan var mı?
Benim kız 2 gündür ağlama krizine giriyor sebepsiz bana göre ne istiyorsun diyorum anlatamıyor.. dün 2 saat aralıksız ağladı noluyor çok endişe ediyorum.. bir kaç gündür böyle..
Mesela 2 saat ağlama krizine girip bittikten sonra hiç bir şey olmamış gibi gülüyor oynuyor 🫢🙄

Kızlar bu 2 yaş sendromu ne zaman başlayıp ne zaman bitiyor bilgisi olan var mı?
Benim kız 2 gündür ağlama krizine giriyor sebepsiz bana göre ne istiyorsun diyorum anlatamıyor.. dün 2 saat aralıksız ağladı noluyor çok endişe ediyorum.. bir kaç gündür böyle..
Mesela 2 saat ağlama krizine girip bittikten sonra hiç bir şey olmamış gibi gülüyor oynuyor 🫢🙄
Vallahi genelde 18 aydan sonra başlıyor akıl sağlam çalışıyor ama dile gelemiyorlar bu sebeple böyle oluyorlar konuşmaya başladıkca düzeliyorlar benim oğlum 2 yaş 2aylıkken sıralı cümleler kurmaya yani tek heceli sözcüklerden cikmaya baslaamisti ve ciddi ölcüde düzelmişti 2.5 yaş civarı zaten çok daha ilerlemisti konusmasi baya rahatladigimizi hatirliyorum 2.5 yasindayken .. kızımda öyleydi anlatamadikca deliriyordu şu 15 gündür daha cok anlamaya basladik neler istedigini ondada o hırçınlık krizler baya azaldı ama bana kene gibi yapisiti 1 aydir dusa giremiyorum cop atmaya cikamiyorum bildigi kelimeleri unutup yenileri ekleniyoor oglummdada pluyordu gerci ama suan anneanne anne diyebiliyorken hepimize baba demeye basladi 😂😂

X