Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 12 41,4%
  • erkek

OY: 16 55,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 3,4%

• Ankete Katılan
    29
Ben de bu haftada bulantılarımın geçmiş olmasını, su içebilmeyi, arada bir de olsa çay kahve içebilmeyi, sağlıklı besinler falan yiyebilmeyi çok isterdim. İçtiğim vitamin hapı bile en azından 1 saat vücutta kalsın diye yerimden kımıldamıyorum akşamları. Hareket ettiğim an o da çıkıyor. Halimize bin şükür tabi ama yine de zorlanıyorum kızlar :KK43:
Ben de dün daha iyiym diyordum akşamına çıkarmaya başladım. Hiç geçmeyecek gibi gelmeye başladı 😔 bulantılarım o kadar yoğun ki hamişliğimin keyfini çıkaramadım daha. Bir yudum su alıyorum, koşa koşa tuvalete gidiyorum. İdrarımın kokusu bile artık çok rahatsız ediyor. İyice koyulaştı. HalimiZe bin şükür evet 🙏 +1 seninleyin kuzum,

B brcubrcu0101 sizi yanıltmak istemem çünkü bu sadece benim görüşüm. Bu değerler hamile kalmaya engel değil. Bir tane sağlıklı yumurta bir tane sağlıklı sperm ile gebelik oluşuyor sonuçta. Tamamen hareketsiz spermleri bile lazerle hareketli hale getiren ve tüp bebek yapan bir teknoloji bile var artık. Fakat bu konuda tabi uzmanlar varken bizim yorum yapmamız ne kadar sağlıklı bilmiyorum. İnşallah istediğiniz gibi güzel haberler alırsınız 🙏🏻

panaroma icin kan verdim oncesinde ultrasona almislardi bu da bizim ilk goruntumuz 😄

Eklentiler

• IMG_1718.jpeg
    IMG_1718.jpeg
    83,8 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG_1719.jpeg
    IMG_1719.jpeg
    95,6 KB · Görüntüleme: 78
S seydaseydas oy maşallah 🥰 şuan kaç haftalık oldu? Panoramayı bende haftaya yaptırıyorum 🤗 güzel haberler gelsin inşallah ya 🙏🏻 bu arada doktora ben ultrasonu görünce baya insana benzemiş dedim insan çünkü dedi 😂

B brcubrcu0101 sizi yanıltmak istemem çünkü bu sadece benim görüşüm. Bu değerler hamile kalmaya engel değil. Bir tane sağlıklı yumurta bir tane sağlıklı sperm ile gebelik oluşuyor sonuçta. Tamamen hareketsiz spermleri bile lazerle hareketli hale getiren ve tüp bebek yapan bir teknoloji bile var artık. Fakat bu konuda tabi uzmanlar varken bizim yorum yapmamız ne kadar sağlıklı bilmiyorum. İnşallah istediğiniz gibi güzel haberler alırsınız 🙏🏻
Çok teşekkür ederim . Aslında bizim henüz 5 ay oldu ama tüm tetkikleri yapalım dedik . Denemeye devam etcez o zaman bende de sadece prolaktin biraz yüksek çıktı doktor ilaaç verecek

edahandro edahandro kusmalar olması ne güzel işte :) belirtileri hissetmediğinde insan endişe ediyor ama büyüyor demek ki :) güzel tarafından bakacağız artık ben kusunca falan sevinir oldum 😃
Doğru diyorsun kuzum. Doktoruma da böyle dilim dışarda ben kusuyorum diye gidiyorum, zannediyorum ki vah vah dıcek 😅 o da diyor, " ne güzell bebek büyüyor ki bulanıyor " diyor 😅 beni geri gönderiyor. Çok şükür halimize kuzum doğru diyorsun 😍🥰

S seydaseydas elleri ile yüzünü mü kapatmış yoksa ben mi öyle görüyorum 🙄 e bildiğin bebek olmuş 😍🧿 e benim de aynı o zaman böyle oldu demek ki 🥰 ayyy…
Cinsiyetini ne istiyorsunuz bilmiyorum inşallah sağlıklı olsun da ben erkek görüyorum sanki 🙄 kordonumu acaba 😃

Kızlar nasıl gidiyor ben yine iş yerinden dertliyim resmi olarak bir evrak sunmadım henüz haziran başı kontrolüm var o zaman doktordan alıp vereceğim. Sözlü olarak biliniyor ama.
Saatle ilgili bir düzenleme yapacaklarını sanmıyorum molalar çıkınca günlük 7.30 saate tekabül ediyor zaten. Ama stres yaşıyorum iş bitmeden iş veriyorlar hepsi bitti mi diye soruyolar neyi ne yapacağımı şaşırdım sormaya çekiniyorum çünkü sorunca bazen ters bir cevapla karşılaşabiliyorum bazen iyi bazen sert bir tavır takınıyor yöneticimiz bugün excelden bir şeyi yapamadım kullanıyorum ama formül bilgim çok iyi değil sayıya dönüştürmeden formül yazmaya çalışınca da yapamadım çalış öğren dendi ama işte de vaktim olmuyor işlerden eve gidip çalımakta istemiyorum açıkçası zaten eve git yemek ye hemen uykum geliyor sabah 6 da uyanma stresi ile evde rahatça oturamıyorum bile çok canım sıkıldı neyi ne yapacağımı bilmiyorum kendimi beceriksiz hissediyorum bende mi sorun diyorum :110:

M minikfilozof ”Amannn sizin işinizi gücünüzü mü takıcam ben ya ben Anne oluyorum” de içinden geç :) bundan 5-10 sene sonra belki bu insanlar hayatında dahi olmayacak ama sen bebeğinle en güzel zamanları, hamileliği doyasıya yaşayacaksın şimdi 🥰
İş gelir iş gider. Onlar sana sinir olsun olduğu kadar yap, stres yapma… 🤗

Ben de dün daha iyiym diyordum akşamına çıkarmaya başladım. Hiç geçmeyecek gibi gelmeye başladı 😔 bulantılarım o kadar yoğun ki hamişliğimin keyfini çıkaramadım daha. Bir yudum su alıyorum, koşa koşa tuvalete gidiyorum. İdrarımın kokusu bile artık çok rahatsız ediyor. İyice koyulaştı. HalimiZe bin şükür evet 🙏 +1 seninleyin kuzum,
Ben de öyle. Kendimi daha hiç hamile gibi hissetmedim hasta gibi hissediyorum mide rahatsızlığım varmış gibi :KK43: Sudan tamamen vazgeçtim ben, yarım bardakla vitamin yarım bardakla da prilam içip çıkarmadıysam ne mutlu bana. Sürekli ayran, sıkma meyve sularıyla günü doldurmaya gayret ediyorum. İdrar koyuluğu bende de var susuzluktan muhtemelen zaten ben pek idrara da çıkmıyorum iş yerinde akşama kadar 1 kez falan. Evde de 1-2 kez o kadar. Cumartesi prilam içmemeyi deneyeceğim hazır evdeyken. Bana gerçekten faydası oluyor mu olmuyor mu artık hiç emin olamıyorum. İçmediğimde de çok bir şey değişmezse belki de devam etmem artık. Çünkü ben çoğu kişiden bulantılarımı direkt kesiyordu, normal yiyip içebiliyordum gibi cümleler duydum ama ben o kadar da tesirini göremedim.

Rahim filminden anlayan arkadaslar yorumlayabilir misiniz

Eklentiler

• IMG-20240516-WA0011.jpg
    IMG-20240516-WA0011.jpg
    81,7 KB · Görüntüleme: 55
M minikfilozof
İş yerinde mobinge maruz kalanlar böyle bir bardak altlığı alın ekteki gibi. Hiç stres etmeyin ne kendinizi ne bebişinizi. Kimse sizi hamilesiniz diye işten çıkaramaz. En doğal hakkınız anne olmak. Bunu anlamayacak insanlarında baskısıyla mutsuz olmayın.
Bir bebek yaparken onlara güvenerek değil, kendinize güvenerek yapıyorsunuz zaten.. :)

Eklentiler

• IMG_9576.jpeg
    IMG_9576.jpeg
    131,5 KB · Görüntüleme: 61
Ben de öyle. Kendimi daha hiç hamile gibi hissetmedim hasta gibi hissediyorum mide rahatsızlığım varmış gibi :KK43: Sudan tamamen vazgeçtim ben, yarım bardakla vitamin yarım bardakla da prilam içip çıkarmadıysam ne mutlu bana. Sürekli ayran, sıkma meyve sularıyla günü doldurmaya gayret ediyorum. İdrar koyuluğu bende de var susuzluktan muhtemelen zaten ben pek idrara da çıkmıyorum iş yerinde akşama kadar 1 kez falan. Evde de 1-2 kez o kadar. Cumartesi prilam içmemeyi deneyeceğim hazır evdeyken. Bana gerçekten faydası oluyor mu olmuyor mu artık hiç emin olamıyorum. İçmediğimde de çok bir şey değişmezse belki de devam etmem artık. Çünkü ben çoğu kişiden bulantılarımı direkt kesiyordu, normal yiyip içebiliyordum gibi cümleler duydum ama ben o kadar da tesirini göremedim.
Canım ben ofis çalışanıyım . inanki prilam içtiğimden beri gözümü açamıyordum . sürekli uyku hali. iş yapmak hak getire. 4-5 gün oldu gündüz içmeyi bıraktım hatta dün hiç içmedim. ama benim bulantılarım hafif seyrediyor. içmeden durabiliyorum . bence kesinlikle hafta sonu içmemeyi denemelisin .

Canım ben ofis çalışanıyım . inanki prilam içtiğimden beri gözümü açamıyordum . sürekli uyku hali. iş yapmak hak getire. 4-5 gün oldu gündüz içmeyi bıraktım hatta dün hiç içmedim. ama benim bulantılarım hafif seyrediyor. içmeden durabiliyorum . bence kesinlikle hafta sonu içmemeyi denemelisin .
Ben gündüz hiç içmedim zaten ilk günü denedim baktım iş yerinde kafam kalkmıyor bir daha hiç denemedim sabah dozunu. Akşam yatmadan iki tane içiyorum ama bence bu da çok tesir etmiyor. Burada risk almayayım dedim ama hafta sonu evde kesinlikle deneyeceğim canım hiç içmemeyi.

Ben gündüz hiç içmedim zaten ilk günü denedim baktım iş yerinde kafam kalkmıyor bir daha hiç denemedim sabah dozunu. Akşam yatmadan iki tane içiyorum ama bence bu da çok tesir etmiyor. Burada risk almayayım dedim ama hafta sonu evde kesinlikle deneyeceğim canım hiç içmemeyi.
başka bir bulantı hapı daha varmış. çok daha etkili. bir ebe arkadaşım söylemişti ama bulantılarım normal seyrettiği için ismini not almamıştım . sizin için sorayım doktorunuza danışırsınız. belki o daha iyi gelir.

X