2024 kürtaj olanlar😑/Daha önce kürtaj olanlar ne zaman tekrar hamile kaldınız?

Doktordan geldim patalojide falan bişey çıkmadı rahim temiz elhamdülillah iki adet sonrası tekrar denemeye başlayın dedi takviye gerek yok dedi sadece korumayı bırakınca folik asit içebilirsin dedi senlik bi durum yok tamamen çocuğun anomalisinden kaynaklı dedi işte inşallah rabbim bir daha sağlıkla nasip eder hepimize tekrar aynı hastanede olmak beni çok yaraladı hemen orayı terk etmek istedim e
Anomaliniz neydi benimde dün sonlandı gebeliğim, plesanta patolojiye gönderildi

Merhaba cok geçmiş olsun inşallah en yakın zamanda sağlıklı hayırlı olan tekrar nasip olur🌸ben de bugün âdet oldum inanın doktora gitmek istemiyorum tekrar süreç başlayacak.doktor bize de genetik test ve pıhtılaşma testi önerdi devlette mi yaptırdınız acaba özelde mi
devlette yaptırdım kuzum özelçok pahalı geldi

Anomaliniz neydi benimde dün sonlandı gebeliğim, plesanta patolojiye gönderildi
Geçmiş olsun canım rabbim acil şifalar versin şimdi iki hafta sen sebep arayacaksın ama maalesef sebep yok bi de Patolojiden bi şey çıkmıyor genelde sadece doktor sağlıksız bir bebek kendi yaşamına kendi son vermiş dedi ağrı sancı bi şey yoktu

Geçmiş olsun canım rabbim acil şifalar versin şimdi iki hafta sen sebep arayacaksın ama maalesef sebep yok bi de Patolojiden bi şey çıkmıyor genelde sadece doktor sağlıksız bir bebek kendi yaşamına kendi son vermiş dedi ağrı sancı bi şey yoktu
Benim yaşamla bağdaşmayan anomalisi vardı ‘limb body wall Complex’ denildi organlar dışarda kalp karındaydı ve sonlandırıldı. Ne olursa olsun o benim canımdı, kalbim çok acıyor

Bende Eylül grubundan geldim, 13 haftalık gebeliğim sonlandı 10 gün sonra kontrolüm var yaşadıklarıma şaşırıyorum ilk gebeliğimdi..
Bizlerde çok şaşırdık aniden böyle şeyler yaşamak zor kabullenmek zor benimde ilk gebeliğimdi normal aslında her kadının yaşadığı bir durum ama bizler için evlat acısı işte ben çok içerledim kendime zor geldim ama hayat devam ediyor bir kere oldu gebelik bir daha olur inşallah merak etmeyin pıhtılaşma testi yaptırabilirsiniz bu süreçte beklerken ama kendinizi suçlayıp sebep aramayın çünkü Allah veriyor Allah alıyor rahim mucizesi bir de doktorum yüzde doksan sağlıksız bir bebek olduğu için diye tane tane anlattı bana belki sonraki hayat bizim için zordu bizler bilemeyiz bebeklerimİz bizi sonsuz hayatta bekliyor ve evlat acısıyla yanan kalbi cehennem ateşi yakmazmış onu düşünelim Allah’a dayanalım isyan etmeyelim bi daha olur yine gruplara gireriz rabbim beterinden korusun

Ne kadar dediler acaba fiyat için devlet yapar mı emin olamıyorum neye göre yapıyor
aslında kadın doğum doktorum sadece tromboli testleri istemişti bunlarda 7000 civarıydı bebek kaybı oldugu için yaptı devler normalde 2-3 kayıpta yapıyormuş birde zor gebe kaldıgım için kromozom testleri vs yaptı eşim ve bana istanbuldaysan hastane önerebilrim yaptırabilirsin

aslında kadın doğum doktorum sadece tromboli testleri istemişti bunlarda 7000 civarıydı bebek kaybı oldugu için yaptı devler normalde 2-3 kayıpta yapıyormuş birde zor gebe kaldıgım için kromozom testleri vs yaptı eşim ve bana istanbuldaysan hastane önerebilrim yaptırabilirsin
Yok canım istanbulda değilim ben de zor gebe kalmıştım ilk gebeliğim dış gebelik sonra 2 tane kimyasalım var en sonuncusu da düştü yaklaşık 2.5 yıllık bir süre toplamda. durumu anlatırsam yaparlar sanırım burda şehir hastanesinde tıbbi genetik bölümü var

Yok canım istanbulda değilim ben de zor gebe kalmıştım ilk gebeliğim dış gebelik sonra 2 tane kimyasalım var en sonuncusu da düştü yaklaşık 2.5 yıllık bir süre toplamda. durumu anlatırsam yaparlar sanırım burda şehir hastanesinde tıbbi genetik bölümü var
Evet yaparlar canım 2 kimyasalın 1 dış gebeliğin varmış yaparlar zaten

Benim yaşamla bağdaşmayan anomalisi vardı ‘limb body wall Complex’ denildi organlar dışarda kalp karındaydı ve sonlandırıldı. Ne olursa olsun o benim canımdı, kalbim çok acıyor
Geçecek canım merak etme yine olacak sağlıklınolacak bunlar hep imtihan yine senin canım bedenen ayrıldık ruhları bizi bekliyor

Kızlar herkes farklı denemelerde hamile kalıyor kimi 2 ay kimi 20 ay
Bu süre hep ortalama yakın mıdır yani sizce örnek ilk gebeliğinde 5. Ayda kalan sonrasında yine o civarlarda mı kalır veya çok alakasız her şwy olabilri mi

Kızlar herkes farklı denemelerde hamile kalıyor kimi 2 ay kimi 20 ay
Bu süre hep ortalama yakın mıdır yani sizce örnek ilk gebeliğinde 5. Ayda kalan sonrasında yine o civarlarda mı kalır veya çok alakasız her şwy olabilri mi
Bence öyle değildir ya deneme sayısıyla bağlantılı bi durum değil sonuçta. İlk denemesinde hamile kalıp ikinci çocuk için uzun süre uğraşan insanlar var.

Ama önemli olan sağlıklı ve kucağa almalı bi gebelik olmalı bizler hepimiz gebe kaldık ama maalesef üzüldük inşallah daha sağlıklı bebeklerimiz olur hayırlı uzun ömürleri olur acının acısı var şükredelim bu acımıza

Ama önemli olan sağlıklı ve kucağa almalı bi gebelik olmalı bizler hepimiz gebe kaldık ama maalesef üzüldük inşallah daha sağlıklı bebeklerimiz olur hayırlı uzun ömürleri olur acının acısı var şükredelim bu acımıza
evet kesinlikle gebe kalmak kadar sağlıkl devaö etmeside önemli

Kızlar ilk gebeliğimde hemen olmadı yani 5.ayda oldu fakat kalbi geç attı sonra durdu 8. Hafta kürtaj oldum ilk reglimi 38.gün oldum ve biraz azdı dr ilk 3 ay düzensizlik normal dedi kürtajımı yapan dr ilk regl sonrası dene dedi ama başka dr 3 ay dedi. Ben zaten hemen olmaz diye düşündüm ama hemşire bana düşükten sonra çok kolay hamile kalınır dedi. İlk regl sonrası korunmadım zaten olmaz diye ve sürpriz ilk adetten sonra korunmayı bıraktıktan sonra hamile kaldım. Gerçekten çok kolay oluyor bence uzatmadan 2 3 ay sonra deneyin. Ama tabi sağlıklı mı bilmiyorum keseyi gördüm 10 gün sonra kalp Atışı var bilmiyorum aşırı stresli ve korkularla geçiyor bakalım Allah büyük dua edin duyayım kızlar. Bende kürtaj oldum daha kalmam bitti falan diye 4 gün öncesi ağlamıştım ama ilk aydan gebe kaldım. Rabbim bir daha yaşatmasın

X