2024 MAYIS AYI TÜP BEBEK YAPTIRACAKLARIN PAYLAŞIM ALANI

Merhaba tamamen aynılarını bende kullandım. İlki taze transferdi olmadı geçen ayda progesteron yüksekliği nedeniyle iptal oldu. Ama ilaç listemi vermişlerdi. Şu an estrofem ile rahmi hazırlıyorum bende 13ünde kontrolüm var.
Aynen canım bende aynı asamadayim ayın 20 sinde benimde kontrolüm var bugün rahim hazırlığına başladık bizde hayırlısı olsun inşallah ♥️ ☘️ 🤲

Oksaparı ilk hamileliğimden biliyorum hiç sevmem. O zaman doğumdan sonra vermişlerdi yine her yerim morarmıştı. Ama yaklaşık 10 gün içinde geçiyor hepsi. Tek bizimde çocuklarımız olsun da razıyız acıya morluklara.
Aynen canım bende çok fazla kullandım açısına dayanamiyosun bende sevmiyorum ama mecburuz kullanmaya olsun herşeye razıyım yeterki sağlıkla kucağımıza alalım

Kızlar bende dün transferimi oldum. Inşallah hepimizin mucizesi sıkı sıkıya tutunur sağlıklı gebeliklerimiz olur.

Kullandigim ilaçlar

Estrofem; sabah 2 , akşam 2
Progesteron; günde 3 kere fitil
Prolutex; sabah akşam karindan iğne
takviye sabah akşam
Coraspin; günde 1 tane
Prednol 4mg ; günde 1 tane 5 gün boyunca

Ağrı olursa diye parol.
Kabızlık için duphalac sadece kabızlık hissedildiginde.

Bana biraz fazla gibi geldi ilaçlar siz neler kullaniyorsunuz?
İnşAllah tutunur da hepimiz sevinçten ağlarız🙏🌸 Bende aynılarını kullandım sadece prolutex hariç oskapar var bende akşam 1 tane vuruyorum ve 3 günde bir lugesron yaptırıyorum kişiyr gmre ilaç dozu değişiyor ama genelde aynı tür ilaçlar veriliyor anladığım kadarı ile Rabbim güzelliklere çıkarsın sonunuda morarması ağrıması artık inan düşünmüyorum bile 😢

Tesekkur ederim. Amin insallah bahçeci fulya da oldum. Ilk denemem bendeki sorun pkos olmamdı. Genel olarak süreçte doktorum hep olumlu konustu. Ilk ay takviye aldım. Sonraki ay islemlere başladık 225 ganol f dozla 9 gün sürdü yumurtalarımın buyumesi . 50 yumurta toplandı 11 embriyo dondurduk. Bana transfer edilen 4 ab 5. Gün embriyosuydu. Transfer islemi 5 dk bile sürmedi. Hemşireler embriyolaglar kendi doktorum genel anlamda hepsi çok iyilerdi hiç bir sorun yasamadim. Pozitif olur mu olmazmi bilmiyorum ama eğer ki pozitif göremezsem yine kendi doktorum ile devam edicem.
kendi doktorun da fulya hnm mıydı ? memnun musun

Amin inşallah. Hayatımın en belirtisiz en kısa süren adeti oldu ama muhtemelen hormon ilaçlarından.
Olabilir canım kilo alımı da yapıyor zaten hormon ilaçları özellikle iğneler ödem yapıyor ben hala atamadım ödemi mesela 1 sene geçti doğum yapalı

çatlatma iğnesinin etkisi 10 gün sürüyor diyen arkadaşlar 11.gün testte ne gördünüz merak ediyorum ve iğneyi yaptığınız günü sayıyor musunuz ?

Olabilir canım kilo alımı da yapıyor zaten hormon ilaçları özellikle iğneler ödem yapıyor ben hala atamadım ödemi mesela 1 sene geçti doğum yapalı
Bende insülin direnci çıktığı için glifor kullanıyorum. Sanırım kilo almadım bu süreçte engel olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar rahmin sıvı toplamış, eğer erimezse sıvı 5 gün içerisinde kendiliğinden kaybolmazsa transfer iptal. Bu neden olabilir? Smear testi de verdim temiz çıktı. Neden ara kanama yaşıyorum ben kaç aydır? Benim gibi olup da transferi olan iptal edilen var mı? Düşünceleriniz merak ediyorum.

Arkadaşlar rahmin sıvı toplamış, eğer erimezse sıvı 5 gün içerisinde kendiliğinden kaybolmazsa transfer iptal. Bu neden olabilir? Smear testi de verdim temiz çıktı. Neden ara kanama yaşıyorum ben kaç aydır? Benim gibi olup da transferi olan iptal edilen var mı? Düşünceleriniz merak ediyorum.
Canım enfeksiyon olabilir bildiğim kadarıyla. Var mı öyle bir durum yakınlarda geçirdiğin?

Canım enfeksiyon olabilir bildiğim kadarıyla. Var mı öyle bir durum yakınlarda geçirdiğin?
Hayır yok monodoksa başladım bugün, ama pazartesi geçmezse Salı transfer iptal. Doktor ilaçlar ağır gelmiş olabilir dedi ama ne bileyim her şey yolundayken böyle olması üzmedi değil. Üzgün ve yorgunum

X