2024 Nisan ayında transfer olacaklar 😇 inşallah hep birlikte pozitif sonuç görelim 🙏🍀🌸

Vücudu gebelik için hazırlamak gerekiyor tabiki. Eksik vitaminler, tsh şeker kontrolü vs. Ama embriyo tutunmasına ne yapmak gerekir bunu bende bilmiyorum. Bal propolis bağışıklık güçlendirici ve çok faydalı diye biliyorum. Kesinlik kullanılmalı. 🙏 beslenme olarak Akdeniz tipi beslenmeyi düşünüyorum. inşallah faydalı olur sağlıkla bebeklerimize kavuşuruz 🙏

selam ben de bu konuyu açacakken açılmış buldum. ben de nisan ayını iple çekenlerdenim. 2020 temmuzda 5. gün dondurulmuş emriyo tarnsferi ile 1 oğlum oldu. 2023 temmuzda tekrar 5. gün embriyo transfer oldu ancak kalbi durdu düşük yaptım, şimdi tekrar bu yola girdik ama sanki ilk gibi heyecanliyim :dua:

Merhaba, ortak olmak isteyenleri beklerim 🥳🥳🥳🥳 Nisan ayında transfer olacaklar dertleşelim mi ☺️ nasıl besleniyorsunuz? Neler yapıyorsunuz?
merhaba ilk taransferimde hiç birşey yapmamıştım, hatta 79 kilo ile transfer oldum, ama ikincide diyet, ve spor yaptım sağlıklı beslendim 66 kilo ile trasfer oldum sonrasında da dikkat ettim ama ne yazık ki 10. hafta kalbi durdu. bu üçüncü transfer olacak bu seferde hiç bir sey tapmıyorum ama hepsinden daha heyecanli ve stresliyim. :işsiz:

Transferden önce gıda takviyeleri almak gerekir mi lütfen bilgi verir misiniz.
Bağışıklık destekleyici bal propolis arı sütü polen karışımı
alerjik durumunuz yoksa alabilirsiniz. ben sadece dr'un verdiği dekavit adlı takviye vitamini kullanıyorum.

Vücudu gebelik için hazırlamak gerekiyor tabiki. Eksik vitaminler, tsh şeker kontrolü vs. Ama embriyo tutunmasına ne yapmak gerekir bunu bende bilmiyorum. Bal propolis bağışıklık güçlendirici ve çok faydalı diye biliyorum. Kesinlik kullanılmalı. 🙏 beslenme olarak Akdeniz tipi beslenmeyi düşünüyorum. inşallah faydalı olur sağlıkla bebeklerimize kavuşuruz 🙏
merhaba iki transferde pozitif görmüş biri olarak söyleyebilirim ki Şekerden uzak durun. insülin direnci tutunmaya engel. beslenme de kepekli ekmek tercih edin ki sindirim sisteminiz aktif olsun (ilaçlar yüzünden kabız oluyorsunuz) bol su için, olgunlaşmamış muz, ceviz, badem, fındık, kuru üzüm ve incir turuncu sebze ve meyveler (özellikle havuç) tüketin. ama en önemli konulardan biri nohut tüketmek (nohut rahimi destekliyormuş) size verilen ilaçları her zaman aynı saatte içmeye özen gösterin. Bunlar transfer öncesi de sonrası da yapmanız gereken şeyler VEEE YÜRÜYÜŞ YAPIN.

Selamlar bu konunun açılmasını bekliyordum 🥰
Subat ayında yumurta toplama oldu. Nisan ayında transfer olacak.
Bu 2. Tüp bebek deneyimim. İlki olumsuz olmuştu. Yaş 38.
Sornunuz neydı acaba bende ılkı negatıf oldu yumurta toplama oldu şimdi rahıme çızık atıldı kaç yumurtanız toplandı

Sornunuz neydı acaba bende ılkı negatıf oldu yumurta toplama oldu şimdi rahıme çızık atıldı kaç yumurtanız toplandı
Sorun yok.
9 yaşında normal gebelikle bir kızım var hatta.
1 başarısız asilamam oldu.
1 başarısız tüp bebek. Bu tüp bebekte 4 yumurta toplandı, 1 tanesi 3. Güne gelebildi. Transfer edildi olumsuz oldu.

Bu tedavide de 19 yumurta toplandı.
4 tanesi 5. Güne geldi.
4 tanesi de 6. Güne geldi.

Siz yeniden mi yumurta toplama yaptırdınız ?

Sorun yok.
9 yaşında normal gebelikle bir kızım var hatta.
1 başarısız asilamam oldu.
1 başarısız tüp bebek. Bu tüp bebekte 4 yumurta toplandı, 1 tanesi 3. Güne gelebildi. Transfer edildi olumsuz oldu.

Bu tedavide de 19 yumurta toplandı.
4 tanesi 5. Güne geldi.
4 tanesi de 6. Güne geldi.

Siz yeniden mi yumurta toplama yaptırdınız ?
Evet yeniden yaptırdık ilkinde her şey guzel dedıler pgtli embrıyo transfer oldum 5 gün embrıyo aa kalıtelı ama olmadı

merhaba iki transferde pozitif görmüş biri olarak söyleyebilirim ki Şekerden uzak durun. insülin direnci tutunmaya engel. beslenme de kepekli ekmek tercih edin ki sindirim sisteminiz aktif olsun (ilaçlar yüzünden kabız oluyorsunuz) bol su için, olgunlaşmamış muz, ceviz, badem, fındık, kuru üzüm ve incir turuncu sebze ve meyveler (özellikle havuç) tüketin. ama en önemli konulardan biri nohut tüketmek (nohut rahimi destekliyormuş) size verilen ilaçları her zaman aynı saatte içmeye özen gösterin. Bunlar transfer öncesi de sonrası da yapmanız gereken şeyler VEEE YÜRÜYÜŞ YAPIN.
Çok sağolun önerileriniz için. 🌸 çok haklısınız yazdıklarınızda. Bende geçen sene çift embriyo 4. Gün transfer edildi ve maalesef sonuç olumsuz oldu. Geride donmuş embriyo olmadığı için yeni tedavi görmek durumunda kaldım. Öncesinde de doğal yolla gebelik yaşadım ancak kalp atışı durduğu için küretaj olmak durumunda kaldım. Bu kez 5. Güne gelen embriyom var inşallah olumlu sonuçlanır. Bu sebeple transfer gününe kadar kendimi iyi hazırlama istiyorum. Dediğiniz gibi kilo vermek ve insülin direnci çok önemli. Nohut hiç duymamıştım 👍🏻 tekrar çok sağolun.

Merhaba kızlar bende nasip olursa nisanda 2 ci transferımı olucam inşAllah hepimiz güzel haberler alırız
İnşallah hepimiz güzel haberler paylaşalım. Kimsenin gönlü buruk olmasın 🙏 elbirliği ile tamamlayacağız inşallah 🙏 seneye bu zamanlar bebişlerimiz hakkında konu açarız 🙏

Selamlar bu konunun açılmasını bekliyordum 🥰
Subat ayında yumurta toplama oldu. Nisan ayında transfer olacak.
Bu 2. Tüp bebek deneyimim. İlki olumsuz olmuştu. Yaş 38.
Benimde 2 olumsuz denemem var. Bu 3. Deneyimim. İlk kez 5. Gün embriyosu oluştu. 😇 inşallah sağlıkla bebeklerimizi elimize alırız.

selam ben de bu konuyu açacakken açılmış buldum. ben de nisan ayını iple çekenlerdenim. 2020 temmuzda 5. gün dondurulmuş emriyo tarnsferi ile 1 oğlum oldu. 2023 temmuzda tekrar 5. gün embriyo transfer oldu ancak kalbi durdu düşük yaptım, şimdi tekrar bu yola girdik ama sanki ilk gibi heyecanliyim :dua:
Ne kadar güzel böyle heyecanlı olmanız. Ben şunu gördüm karamsar kaygılı olmanın zerre kadar faydası olmadığı gibi zararı var. Allah büyük girdik bir yola inşallah hepimiz emeğimizin karşılığını alacağız. 🙏 ben ilk iki tedavimde çok endişeli stresli kaygılıydım. 3. Denememde daha rahat olmaya çabaladım ve ilk kez 5. Gün embriyosu oluştu. İşte o zaman daha iyi anladım kaygı negatiften başka bir şey getirmiyor. O yüzden iyi düşünelim iyi olsun 🙏

Merhaba bendende şubatta yumurta toplandı nisanda inşallah transferim var hepimiz umarım pozitifi görürüz🌸
İnşallah 🙏 birlikte beslenelerimizi paylaşarak, birbirimize destek olarak elbirliği ile halledeceğiz 🌸🙏 ben henüz regli olmadım sabırsızlıkla bekliyorum. 🤦🏼‍♀️

opu sonrası ilk regli ile birlikte doğum kontrol hapı kullandınız mı? Doktorunuz önerdi mi?

X