2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar benimle aynı durumda olan var mı sanki sadece ben mi böyleyim gibi hissediyorum. 3 aylık oldu oğlum ve 3 aydan beri toplasanız ancak 1 hafta tek başıma bakmışımdır. Onun dışında hep ya annem ya kaynanamla bakıyorduk. Geçen artık yeter dedim eşime biz bakalım hep birileri olmasın etrafımızda dedim tek bakalım dedim 1 günde pert oldum tek bakamıyorum ve tek bakmak gözümü korkutuyor. Herkes 3 aylık oldu hep mi birileriyle bakacaksın diyor. Tek bakanlara imreniyorum valla helal olsun hiç bir şekilde tek bakamıyorum ne yapacağım böyle.

Geçen misafirim vardı çok zorlandığımı söyledim niye zorlanıyorsun ki aslında bu günler iyi günler daha zor günler var dedi korkutmayın beni dedim yoo öyle çok daha zor zamanlar var diyor. Gerçekten bende o kadar yoruldum ki
Artık hiç acımıyorum deliye vuruyorum ağzıma geleni de söylüyorum

O

yok malesef :KK43: hatta grup terapimi bıraktım 10 kişiydik 9unun problemi doğumdan sonra kilo sorunu memeye yapışık bebek falan. Kendimden hiçbir şey bulamadım hem param gitti hem daha sinirim bozuldu. Benim bebeğim emmiyor mamayla besliyorum ne kadar dışarı yansıtmasam da üzüyor bu konu beni.. daha kötü oldum terapide bıraktım.
Psikolojik olarak hala berbat haldeyim bebeğimi çok seviyorum ama devamlı ağlıyorum hala
Canım geçenlerde bi video düştü önüme bir adam eşiyle sürekli vloglar çekip paylaşıyordu. Eşi hamileydi doğuma az kala nasıl yapalım böyle şöyle planlar kuruyorlardı. En son çektiği videoda eşinin doğumda vefat ettiğini küçücük oğluyla bi başına kaldığını çökmüş bitmiş bi halde anlatmaya çalışıyordu. Gördüm bazı videolarda bebeğini de paylaşmış giydirirken falan o kadar üzüldüm ki ağladım. Hayata bir de o adam ve annesiz kalmış minicik bebek açısından bakarsak herşeye rağmen nasıl hayata tutunup yaşamaya çalıştıklarını görürsek belki bizim yaşadığımız zorluklar gözümüzde bir hiç olarak görünecek. Allaha binlerce şükür ki bebeklerimiz de bizler de sağlıklıyız ve yanyanayız. Bir de bu açıdan bak istedim canım inşallah iç sıkıntın biraz da olsa azalarak kaybolur gider. 🥰🙏

Kızlar benimle aynı durumda olan var mı sanki sadece ben mi böyleyim gibi hissediyorum. 3 aylık oldu oğlum ve 3 aydan beri toplasanız ancak 1 hafta tek başıma bakmışımdır. Onun dışında hep ya annem ya kaynanamla bakıyorduk. Geçen artık yeter dedim eşime biz bakalım hep birileri olmasın etrafımızda dedim tek bakalım dedim 1 günde pert oldum tek bakamıyorum ve tek bakmak gözümü korkutuyor. Herkes 3 aylık oldu hep mi birileriyle bakacaksın diyor. Tek bakanlara imreniyorum valla helal olsun hiç bir şekilde tek bakamıyorum ne yapacağım böyle.
Ben yurt dışında yaşıyorum, dolayısıyla etrafımda çat kapı gelebilecek hiçbir akraba-ebeveyn-arkadaş yok. Doğumdan sonra 1 ay annem ve kayınvalidem bizleydi. Evimiz müsait olmasına rağmen bi süre sonra bıktık inanın. Onların gittiği gün bi 5 dakika ağlamış olabilirim ne yapacağım diye ama inanın alışıyorsunuz. Kendi düzeniniz oluyor ve bebeğinizle ilişkiniz bile gelişiyor bence. Etrafta birileri varken "aile" gibi hissedememiştik biz açıkçası, baş başa kalınca daha iyi oldu bana göre. Bazı günler çok zorlanıyorum, ama günün sonunda bebeklerimiz şu an en çok bize muhtaç.
Tavsiyem, sling alın, bağlayın bebişi kendinize, o da mutlu olsun siz de.

15. Günden itibaren tekim
15 güne kadar da tek gibiydim açıkçası gece hep bendeydi yine sezaryanli olmama rağmen gündüz de herkes sevmeye alıyordu 🤣

35.günden sonra herkes gitti haftada bir geliyor annem kayinvalidem de 10 günde 1 bende. Onlar varken evle ilgilenebiliyorum. Yavas yavaş el çeksinler mumkunse sen de alisirsin. Acikcasi ben de yalnizken cok zorlaniyorum bazen agliyor bazen gülüyor bi sekilde geciriyorum günü. Eskisinden daha rahatim tabi.

bize 1 no küçük geliyordu 2 ye geçemedim 2 paket bezimiz vardı kızkardeşim bi akıl verdi sağolsun hepsini kullandım bacak kısmında birde iç tarafında 2 lastik oluyorya o iç taraftaki lastikleri yırttım attım sadece dış lastiği kaldı böyle yapınca hem bebeğin başaklarına iz olmuyor hemde bez büyüyor 2 no gibi oluyor böyle yaparak kullandım hep bitince 2 no ya geçtik yine indirimde bez aldım galiba oda küçük gelmeye başladı 3 e geçene kadar onlarında iç lastiklerini yırtmaya devam 😂😂
Canım öyle sızdırmıyor mu? Ben de 2 leri bitirmeye çalışıyorum. Küçük geliyor.

Ben de öyleyim tek bakamıyorum bir gün tamamen alayım dedim perişan oldum boşanıp kaçmak gitmek istedim maalesef çok fenayım terapi daha fena yaptı bir de beni

Valla benim 2.si ikisine de tek baktım canım. Zor tabi ama alışkanlık her şey. Alışınca normalin oluyor.

Ben de öyleyim tek bakamıyorum bir gün tamamen alayım dedim perişan oldum boşanıp kaçmak gitmek istedim maalesef çok fenayım terapi daha fena yaptı bir de beni
Bende kendim baktım 1 gün sonra pert oldum uykusuzluğu geçtim tuvalete bile gidemedim yemek bile yiyemedim kendimi kötü hissediyorum tek bakamıyorum diye

X