2024 Şubat Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Kızlar bizler sezaryenle mi doğum yapacağız? Bugün sağlık ocagindaki hemsire cümlesinde "nasılsa sezaryen olacak " dedi. Tüp bebek oldugu icin normal doğum şansını kullanmayacak mi acaba doktorlar

Kızlar bizler sezaryenle mi doğum yapacağız? Bugün sağlık ocagindaki hemsire cümlesinde "nasılsa sezaryen olacak " dedi. Tüp bebek oldugu icin normal doğum şansını kullanmayacak mi acaba doktorlar
O ne demekmiş yaa hiç böyle bişe duymadım
Pozitifi gördükten sonra diğer gebeler gibisin dedi doktorum hiç bi farkımız yok
Hemşirene söyle abuk sabuk konuşmasın 😠

Merhaba kızlar benden önde olduğunuz için tecrübelerinize ihtiyacım var
16 Mart 2 tane 5 gün embriyosu transfer oldum 10. Gün beta 847 di Çarşamba akşamı kasık ağrım ve kahverengi leke gelince acile gittim alttan baktılar kesen bozuluyor gibi dedi panik oldum sabahı nasıl yaptım hiç sormayın ertesi gün hemen ozele prof Dr randevu aldım gittim adete göre 4+4 transfere göre 4+6 kese ölçümüne göre 5+2 sadece kese görüldü yolk sac veya bebek görülmedi rica etsem bu haftadaki ultrason görüntülerinizi atar mısınız haftaya cuma tekrar kontrolüm var

Eklentiler

• IMG-20240328-WA0006.jpeg
    IMG-20240328-WA0006.jpeg
    71,4 KB · Görüntüleme: 68
Bi arkadaşım da aynı şeyi soylemıstı ama yakın zamanda bı akrabımız doğum yaptı normal yaptı kız

16 Mart 2 tane 5 gün embriyosu transfer oldum 10. Gün beta 847 di Çarşamba akşamı kasık ağrım ve kahverengi leke gelince acile gittim alttan baktılar kesen bozuluyor gibi dedi panik oldum sabahı nasıl yaptım hiç sormayın ertesi gün hemen ozele prof Dr randevu aldım gittim adete göre 4+4 transfere göre 4+6 kese ölçümüne göre 5+2 sadece kese görüldü yolk sac veya bebek görülmedi rica etsem bu haftadaki ultrason görüntülerinizi atar mısınız haftaya cuma tekrar kontrolüm var
Ben 6 haftalık iken gittiğimde de kese gördük sadece çok erken sanki bir haftaya görünür bebek ve kalp atışı bence ama yine daha iyi bilen arkadaşların fikri başkadır belki

Ben ilk defa 5+4 de ultrasona girmiştim
Bişe görünmemesi normal bence doktorun ne dedi

Eklentiler

• IMG_5312.jpeg
    IMG_5312.jpeg
    89,2 KB · Görüntüleme: 61
Ben ilk defa 5+4 de ultrasona girmiştim
Bişe görünmemesi normal bence doktorun ne dedi
Dr normal dedi ama işte ben panik yapıyorum bu sizin 5+4 den sonra ki girişiniz galiba değil mi çünkü bebeginiz görünmüş maşallah

Bazıları yolk sac görüyor bende sadece vardı ya korkuyorum birşey olucak diye

Canım benim suan çok erken neye göre hemen böyle acelecı konuşuyorlar ya eltıme boş kese dediler başka doktor belırtı war dedi çocuk suan 1 yaşında bu dönemde sabır en önemlı olay suan dsha çok yeni sabır et bekle ama bol bol dinlen lekelenme yerleşme de olablr bu dönemlerde hepımızde oldu Bnde ilk keseyı 5+4 de falan gördüm

5 Şubat transferim 28 şubatta kese bebek gözükmüş 23 gün sonra senın daha 20 gün bile olmamış cnm bekle çok erken sabır

Bende sizin gibi ocak ortasında histereskopi oldum rahim genişletildi ama 2 ay sonra yani bu hafta transferim olacak 2. Transferim embriyo glue uygulanacak inşAllah benimde pozitif olur belirgin sebep yok doktor artık kısmet dua diyor inşAllah bende sizin gibi yavrularıma kavuşurum
Amin inşallah siz gönlünüzü rahat tutun. Olacağı varsa oluyor inanin bende çok uğraştım. Nasip bu zamanaymis sizinde hayırlısı ile tutar inşallah 🤲❣️

Kızlar sizde de kasık karın ağrısı var mı?
Benim 10+3 oldu galiba tam sayamadim da bulantım geçti ara ara hafif oluyor ama hiç rahatsız etmiyor ve iki gündür kasıkta hafif batmalar oluyor böyle kasikla beraber tüm göbeğim sanki kas ağrısı varmış gibi ağrıyor sordum arkadaşlara rahim buyumesinden oluyormuş bu ama aranızda bulantısı çabuk geçen varmı benim iki gündür çok iştahım yok ama yemeklerden ve kokulardan rahatsız olmuyorum artık

Kasık ağrıları ben de şiddetli oluyor düşük tehlikesi olduğu için dedi doktor
olabildiğince zorlama kendini dediler

Benim 10+3 oldu galiba tam sayamadim da bulantım geçti ara ara hafif oluyor ama hiç rahatsız etmiyor ve iki gündür kasıkta hafif batmalar oluyor böyle kasikla beraber tüm göbeğim sanki kas ağrısı varmış gibi ağrıyor sordum arkadaşlara rahim buyumesinden oluyormuş bu ama aranızda bulantısı çabuk geçen varmı benim iki gündür çok iştahım yok ama yemeklerden ve kokulardan rahatsız olmuyorum artık
Bende cuma günü gittim 10+3 olmuş

Arkadaşlar bu süreçte aranızda uyurken ya da uykuya dalacakken aniden sıçrayanlar var mı? Ya da böyle bişey duydunuz mu ?
Bendede oluyor bazen hep stres korkudan olur bence olummsuz bir durum olur mu diye

Eklentiler

• IMG_8981.jpeg
    IMG_8981.jpeg
    124,9 KB · Görüntüleme: 42
X