20li yaşların başlangıcında doğal cilt bakımı

cranial

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2013
5.949
4.882
merhaba arkadaşlar 20 yaşındayım. daha önce yüzüme hiçbir ürün kullanmadım. ve en doğalından bir şeyler yapmak istiyorum.ancak yüz temizleme jeli,tonik ve nemlendirici türlerinden ne kullanacağım bilemiyorum.sürekli araştırıyorum. yüzüm karmadan yağlıya dönük.t bölgem çok yağlı ve siyah noktalı.ayrıca gözenek problemim de var :KK43:1. tonik niyetine gülsuyu düşünüyorum ama kimileri yağlı cilde iyi gelmiyor diyor :KK43: benim gibi cilt tipi olup gülsuyu faydasını gören var mı? varsa hangi marka kullanıyorsunuz? ya da benim yaşlarımda olup işte bu tonik süper diyen?? 2. nemlendirici olarak da eczanelerde satılan excipial hydroyu düşündüm bunda da bazıları sadece cilt için kullanılsın diyor üre olduğu için zararlı olabilirmiş.bu konuda neler düşünüyorsunuz neler kullanıyorsunuz? 3.yüz temizleme jeli mi yoksa sabun mu cilt temizliğinde daha iyidir? ben şimdiye kadar jel kullanmadım hep defne sabunuyla yüzümü yıkıyorum ama dediğim gibi siyah nokta ve gözenek çok yağlanma var. jel olarak nasıl bir ürün kullanmalıyım? Arkadaşlar uzun oldu ama cildim öyle problemli işte ve daha yolun başındayım hata yapmak istemiyorum. Siz deneyimli kk bayanlarından ttavsiyeler almak istiyorum 20 yaşta ve kesinlikle doğaldan yanayın bu yaşta hatalar yapıp daha kötü bir cilde sahip olmak istemem :KK43:

merhaba arkadaşlar 20 yaşındayım. daha önce yüzüme hiçbir ürün kullanmadım. ve en doğalından bir şeyler yapmak istiyorum.ancak yüz temizleme jeli,tonik ve nemlendirici türlerinden ne kullanacağım bilemiyorum.sürekli araştırıyorum. yüzüm karmadan yağlıya dönük.t bölgem çok yağlı ve siyah noktalı.ayrıca gözenek problemim de var :KK43:1. tonik niyetine gülsuyu düşünüyorum ama kimileri yağlı cilde iyi gelmiyor diyor :KK43: benim gibi cilt tipi olup gülsuyu faydasını gören var mı? varsa hangi marka kullanıyorsunuz? ya da benim yaşlarımda olup işte bu tonik süper diyen?? 2. nemlendirici olarak da eczanelerde satılan excipial hydroyu düşündüm bunda da bazıları sadece cilt için kullanılsın diyor üre olduğu için zararlı olabilirmiş.bu konuda neler düşünüyorsunuz neler kullanıyorsunuz? 3.yüz temizleme jeli mi yoksa sabun mu cilt temizliğinde daha iyidir? ben şimdiye kadar jel kullanmadım hep defne sabunuyla yüzümü yıkıyorum ama dediğim gibi siyah nokta ve gözenek çok yağlanma var. jel olarak nasıl bir ürün kullanmalıyım? Arkadaşlar uzun oldu ama cildim öyle problemli işte ve daha yolun başındayım hata yapmak istemiyorum. Siz deneyimli kk bayanlarından ttavsiyeler almak istiyorum 20 yaşta ve kesinlikle doğaldan yanayın bu yaşta hatalar yapıp daha kötü bir cilde sahip olmak istemem :KK43:
bende 19 yaşındayım,yaklaşık 1 aydır garnier 3ü bir arada kullanıyorum.sabah yüzüme krem gibi dağıtıp sürüyorum daha sonra yıkıyorum. arkasından da garnierin toniğini kullanıyorum harika ferahlatıyor siyah noktalar tertemiz! :)
gül suyu kullanmadım çünkü kokusunu sevmiyorum gül suyu almayı düşünüyorsanız 2-3 tl'lik gül sularını almayın orjinal değil. normal fiyatı sanırım 10 tl civarı.

ben garnier 3ü bir aradayı araştırdım canım içinde küçük tanecikler olduğu için peeling olarak yapmasak da peeling etkisi gösteriyormuş ama yüzümde tek tük sivilcelerim var onları yaymasından korkuyorum :KK43: sen de sivilce var mı

arkadaşlar bugün gittim markete yüz temizzleyicilerin falan içeriklerine baktım hep sodyum laurel sülfat var :KK43: çok zararmı bi madde diyolar bunun için. az kimyasallı bildiğiniz ürünler var mı???

merhaba arkadaşlar 20 yaşındayım. daha önce yüzüme hiçbir ürün kullanmadım. ve en doğalından bir şeyler yapmak istiyorum.ancak yüz temizleme jeli,tonik ve nemlendirici türlerinden ne kullanacağım bilemiyorum.sürekli araştırıyorum. yüzüm karmadan yağlıya dönük.t bölgem çok yağlı ve siyah noktalı.ayrıca gözenek problemim de var :KK43:1. tonik niyetine gülsuyu düşünüyorum ama kimileri yağlı cilde iyi gelmiyor diyor :KK43: benim gibi cilt tipi olup gülsuyu faydasını gören var mı? varsa hangi marka kullanıyorsunuz? ya da benim yaşlarımda olup işte bu tonik süper diyen?? 2. nemlendirici olarak da eczanelerde satılan excipial hydroyu düşündüm bunda da bazıları sadece cilt için kullanılsın diyor üre olduğu için zararlı olabilirmiş.bu konuda neler düşünüyorsunuz neler kullanıyorsunuz? 3.yüz temizleme jeli mi yoksa sabun mu cilt temizliğinde daha iyidir? ben şimdiye kadar jel kullanmadım hep defne sabunuyla yüzümü yıkıyorum ama dediğim gibi siyah nokta ve gözenek çok yağlanma var. jel olarak nasıl bir ürün kullanmalıyım? Arkadaşlar uzun oldu ama cildim öyle problemli işte ve daha yolun
başındayım hata yapmak istemiyorum. Siz deneyimli kk bayanlarından ttavsiyeler almak istiyorum 20 yaşta ve kesinlikle doğaldan yanayın bu yaşta hatalar yapıp daha kötü bir cilde sahip olmak istemem :KK43:

1. Her sabah vuyandiginda ve aksam yatarken cildine uygun bir temizleme jeli ile yikamalisin. Cilt icin sabun kullanmamak daha iyi cildin ph bozuyor. Sebamed likit jelini, bioderma sebium foaming jelini ,avene cleanance jelini kullanabilirsin.

2. Toniklemek icin gul suyu , aloe vera jeli gibi urunler kullanabilirsin cunku jeller cildini biraz kurutacak bunlarla dengelemis olursun

3. Yazin gerekmeyebilir ama kisin cildini jelden sonra nemlendirmelisin bunun icin dikkat etmen gereken yagsiz nemlendirici olmasi ustundr "oil free" yazmali yoksa karma cildin direkt sivilce yapar. Ayni sekilde gunes kremi alirkende "oil free" olmali. Ve eczaneden urun edinmen yararina olur

Son düzenleme:
1. Her sabah vuyandiginda ve aksam yatarken cildine uygun bir temizleme jeli ile yikamalisin. Cilt icin sabun kullanmamak daha iyi cildin ph bozuyor. Sebamed likit jelini, bioderma sebium foaming jelini ,avene cleanance jelini kullanabilirsin.

2. Toniklemek icin gul suyu , aloe vera jeli gibi urunler kullanabilirsin cunku jeller cildini biraz kurutacak bunlarla dengelemis olursun

3. Yazin gerekmeyebilir ama kisin cildini jelden sonra nemlendirmelisin bunun icin dikkat etmen gereken yagsiz nemlendirici olmasi ustundr "oil free" yazmali yoksa karma cildin direkt sivilce yapar. Ayni sekilde gunes kremi alirkende "oil free" olmali. Ve eczaneden urun edinmen yararina olur
cevap için çok teşekkür ederim :) tesadüftür ki avene cleanance jeli araştırıyodum ve kafama yatmaya başlamıştı çünkü sodyum laurly sülfat içermiyor ve doktorlar da tavsiye ediyormuş.siz ya da tanıdıklarınız kullandı mı bu jelden? bir de cleananca jeli yağlı ve akneli ciltler için diyor yüzümde çok akne yok acaba zararlı olur mu diye düşündüm? tonik için de sizin de söylemeniz üzerine gül suyu kullanacağım. nemlendirici için de araştırmalarım sürecek. sorularıma cevap verirsiniz çok mutlu olurum tekrar teşekkürler :)

cevap için çok teşekkür ederim :) tesadüftür ki avene cleanance jeli araştırıyodum ve kafama yatmaya başlamıştı çünkü sodyum laurly sülfat içermiyor ve doktorlar da tavsiye ediyormuş.siz ya da tanıdıklarınız kullandı mı bu jelden? bir de cleananca jeli yağlı ve akneli ciltler için diyor yüzümde çok akne yok acaba zararlı olur mu diye düşündüm? tonik için de sizin de
söylemeniz üzerine gül suyu kullanacağım. nemlendirici için de
araştırmalarım sürecek. sorularıma cevap verirsiniz çok mutlu olurum tekrar teşekkürler :)

Eger cildiniz karma/ yağli ise bu jel
size uygundur.cunku bu kategori icin uretilmis urun Genelde bu cilt tipi akneye yatkindir. Bu tarz urunlerin tek yapacagi olumsuz sey gerginlik kuruluktur ben yasamadim ama sizde olursa gul suyu ve nemlendirici ile desteklerseniz hic sorun yasamazsiniz.

Bana da doktorum onermisti uzun zaman kullandim sikayetim hic olmadi ben kisin nemlendirme yapmadigim halde sorun yasamadim bitaz degsklik olsun diye simdi biodermaya gectim :)

gül suyunda önereceğiniz bir marka var mı çünkü saf olması önemliymiş. ya da söylediğiniz markadan bulamazsam diye tonik olarak maden suyu kullansam onda önereceğiniz bir marka var mı ? biodermayı da araştırdım belki bilginiz vardır yine de söyliyim onun içinde sodyum lauril sülfat var ama avene içinde yok bilginiz olsun :)

bununla ilgili konu açtım az önce canım kayısı yağıyla yuzunu temızlee gerisini bırak bence bu kadar emin konusuyorum :KK66:

canım zaten yüzüm yağlı. sanırım temizleyici olarak avenede karar kıldım.ancak nemlendiriciye karar veremedim henüz :KK43:

arkadaşlar ben hala nemlendirici bulamadım kendime uygun. avene ya da la roche nemlendirici hangisini önerirsiniz

Ben 22 yaşındayım. Bu işlerde uzmanlaşmış doktor tavsiyesi almış biri olarak yorum yapıyorum. Cildini en başta arındırmalısın. Makyaj yapsanda yapmasan da sabah ve akşam olmak üzere arındırıcı jel ile yüzünü temizle. fondoten kullanmamaya çalış. Ve son 2 haftadır kullandıgım mucizevi bimden aldığım bir krem var onu kullan derim. bimden aldığıma bakma çok etkili. Ben hep tekin acar cosmeticten alışveriş yaparım fakat o krem çok hoşuma gitti. "nea soft el ve vucut kremi salatalık özlü E vitaminli" göz kenarlarına sür kırışmasın diye. yüzümde şuan fondoten pudra hiçbirşey olmadığı halde bebek gibi. :emir_bebek:

cevabıniçin çok teşekkür ederim cnım ama yüzüme kullanacağım ürünlerin eczane ürünü olmasını istiyorum güvnebilmek açısından.

Benim yüzüm karma akşamları La Roche Effeclar Duo sabahlarıda Hydreane Legere kullanıyorum. Yaklaşık 3 yıldır severek kullanıyorum ama bunlar dışında da kullandığım çok ürün var. Bunlar benim uğraşmaya vaktim yoksa tek başlarına kulandığım ürünler. Yok cildimle uğraşmak istiyorsam Korelilerin cilt bakım rutinine sardım son zamanlarda sabah akşam bi 7-8 aşamalı cilt bakımı uyguluyorum :KK76: Yaşım da 22 bu arada :oops:

Benim yüzüm karma akşamları La Roche Effeclar Duo sabahlarıda Hydreane Legere kullanıyorum. Yaklaşık 3 yıldır severek kullanıyorum ama bunlar dışında da kullandığım çok ürün var. Bunlar benim uğraşmaya vaktim yoksa tek başlarına kulandığım ürünler. Yok cildimle uğraşmak istiyorsam Korelilerin cilt bakım rutinine sardım son zamanlarda sabah akşam bi 7-8 aşamalı cilt bakımı uyguluyorum :KK76: Yaşım da 22 bu arada :oops:
canım memnun musun kullandığın ürünlerden la roche den?

Bende 23 yaşındayım ve belirli bir ürün rutini belirleyene kadar neler neler denemedim. Bide hassas bir cildim var, karma cildimle başa çıkmayı öğrenmek için neler çektim. Her neyse, eczane ürünü istemişsin ancak ben eczane ürünü kullanmıyorum. Temizlemek için Loreal Paris pure zone kullanıyorum. Gerçekten bende çok işe yaradı. Nemlendirmek için ise Loreal Paris Skin Perfection serumunu ve kremini kullanıyorum. Kremi gerçekten çok güzel nemlendiriyor ve yağlı bir durum bırakmıyoru. Sürdükten sonra yumuşacık oluyor cildin ve parlamıyor. Ben ikisinden de çok memnun kaldım tavsiye ederim

X