22 yasında evleneceğim ailemden ayrılmak istemiyorum

Teşekkür ederim güzel yorumunuz için genelde herkes aşağılayarak yorumlamış üzüldüm yani bu duruma neden bu kadar tepki anlamadim

Cok teşekkür ederim yorumunuz icin gercekten benim gibi düşünen bu duyguları yasayan insanlardan böyle yorumlar görmek beni memnun ediyor teşekkür ederim ilgilenip yorum yaptığınız için :)

Evlenınce ben hergun anneme gıdıp geldım her iş çıkışı hemde. Sonra her haftasonu. Baktım kı esım boynu bukuk benı de kırmak ıstemıyor ama rahatsızda oluyor her hafta sonu olunca. Sonra dedım bu ıs boyle olmayacak annem bana gelmeye basladı sonra alıstım artık anamın evındede rahat edemıyorum bı gece kalınca eve atasım gelıyo kendımı. Sımdıde hamıleyım bebek slısverısı falan derken ıyıce evıme baglandım 25yasında evlendıgım halde alısamamıstım gayet normal. Annemın arabası var benım arabam var 15dk gıdıp gelıyoruz o benım en yakın arkadasım ama zamanla alısıyorsun ve daha cok kucuksun

Ben 26 yasimdayım. Daha bu halimle annem olmasa napalm diye düşünüyorum.Pes gerçekten

Cok teşekkür ederim yorumunuz icin gercekten benim gibi düşünen bu duyguları yasayan insanlardan böyle yorumlar görmek beni memnun ediyor teşekkür ederim ilgilenip yorum yaptığınız için :)
Ne demek seni bir nebze olsun rahatlatabildiysem ne mutlu bana inan bunlar yersiz ama tatlı korkular Allah başka dert vermesin evine ısındığın zaman hepsi geçip gidiyor o zaman çok gülüyor insan kendine :)

Yasin cok erken bende 24 yasinda evlendm sevdigim biroyle farkli bi sehire geldim esimi seviyorum ama keske bi kac sene daha bekleseydim diyorim evlilk evet guzel bisey ama disardan bakildgnda mukemmel degil ailemi cok ozluyorm ve her istedgmde gidemiyorm

İlk 1 sene evliliğimde ağlayarak geçti.
Anne babamı özlüyordum , ki ailem 5 dk uzaklıkta oturuyorlardı.
Şimdi gitmeye üşeniom bazen okadar.
Merak etme alışılıyor

Ne güzel anne ve baban birbiriyle iletişim halindeler, birini diğerine emanet edebileceğin anne baban var birde öyle düşün. Anne babasının iletişimi iyi olmayan ama evladın annesiyle ayrı iyi babasıyla ayrı iyi olanını düşün. O kimi kime emanet etsin.. insan her türlü duruma alışır eminim zor olsada sen ve anne-baban bu duruma alışacaksınızdır

Bi an "bu konuyu 2 sene önce ben mi yazdım acaba??" diye düşündüm "Ben gidince yalnız kalıcaklar, mutsuz olucaklar. Onlara ihanet ediyorum. Nasıl başkasını onlara tercih ederim!" hepsi benim cümlelerim :) Şuan ailemden 600 kilometre uzaktayım. Onları hala çok özlüyorum ve hala bensiz mutlu olduklarından emin olmak için sık sık telefon ediyorum Ama alışılıyo inan bana. Onlar da alışıyo. Eğer şehir dışına evleniyosan ilk sene biraz zorlayıcı olabiliyo ama sonra herkes yeni düzene ayak uyduruyo :)

Evlenme o zaman

Ben de ağustos ayında evlendim, 21 yaşımda. İlk başta ben de çok üzülüyordum ki ailemden 12 saat uzaklıkta bir yerdeyim, ilk başlarda ben de ağladım, nasıl yapacağım dedim, annem de ağladı çok ama bak 5 ay geçti alıştık ikimiz de. Eşim sağolsun özledim de hemen diğer gün göndereyim der, onun da etkisi çok büyük. Şu an sorsan iyi ki evlenmişim derim. Eşimin ailesi de çok iyi insanlar kendi ailem gibi görürüm, yarın hem kendi ailem hem de eşimin ailesi gelecek kalacaklar, çok mutluyum. Eninde sonunda anne ve babandan ayrılacaksın, kendi evine alışacaksın, he bu ailenle ilişkin bitti demek değil, hergün annemle konuşurum, görüntülü konuşuruz, mesafeler sorun değil.
Rabbim hayırlı evlilik nasip etsin, ona dua et.

Mutlaka üzülecekler ama yaşın 22 değil 32 de olsa 52 de olsa bu hissi yaşayacaksın. Yaşın gerçekten küçük doğrusu bi 24-25 ideal. Daha gençliğinin tadını çıkar. Benim babam da benim evden gideceğim gece sarılıp " napalim biz yalnız kalacaz ama siz mutlu olun yeterki" dedi. Biz yalnız kalacaz lafı yüreğime oturdu. Ömür boyu onlarla yaşasam bıkmazdım hala yine gitsem giderim eşimi de seviyorum ama gerçek anne baba gibi anne baba olunca aile olmanın hakkını verince o aileden ayrılması daha bi zor...

Adamlar niye kahrından ölsün yahu? Onlar da evlenmeseydi z olmayacaktınız sonuçta

Fazla dramatiksiniz bence kararınızı gözden geçirin. Belki kafanıza takılan başka mevzular vardır. 2 yıla belki ayrılırsınız hem belli olmaz.

Ne kadar şanslısınız , bu ülkede pek cok kadin belki farkinda bile olmadan baba evindeki huzursuzluktan kurtulmak icin onune gelenle evlenip sonra aci cekiyor, geri de donemiyor, siz belli ki mutlu bir ailede saglikli yetismissiniz, yaptiginiz es secimi de sağlikli olmustur diye tahmin ediyorum, ama bence de çok erken olmus,keske önce bi süre kendi ayaklariniz uzerinde yalniz yaşama imkaniniz olsaydı, hem birey oldugunuzu hissederdiniz, hem de ev ve hayat sorumluluğunu ogrenirdiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…