23 Nisan kutlamaları 'terör ve şehitler' gerekçesiyle iptal edildi

Artık haber izleyemiyorum ya, sürekli bebeleri döven, zarar veren tecavüz eden tipler. İçim almıyor artık, insanlığımdan utanıyorum.

Ben bdv'yi okumaya basladigimdan beri sok icindeyim aslinda. O kadar cok cocuk mutsuz ailelerde büyüyor ki gelecegi cok merak ediyorum. Korkarim bu olaylar daha baslangic cünkü o cocuklarda büyüyünce özgüvensiz ve mutsuz olacaklar. En kötüsü ise kadinlar evliliginde mutsuz olmayi normal görüyor. Hakareti, küfür, erkegin ev isinde yada cocuk bakiminda yardim etmemesini normal buluyorlar. Ve birbirlerine destek oluyolar "amaan erkek mantigi iste, bizede böylesi düstü" gibisine. Ne diyecegimi bilemiyorum, sadece sürekli tartisma, yada baba anne birbirine karsi buz olan evlerde yasamak ne zordur..

Ha bide tüm bu olaylarda pedagojiden hicbirsey anlamayip cocuk dogrulmasina hic girmeyecem zaten. Aksama kadar cocuklari disarda birakmak, kendileride icerde dizi izleyen, temizlik yapan bircok "anne"de var tabi..

BDV'de okuya okuya kanıksamışım ki, geçen ay Ankara'da çok yakın bir arkadaşımın evine gittim, evli. Eşi de dünyanın en muhteşemi, okul zamanımdan beri severim enişteyi. Biz oturup sohbet ederken, adam yemeği hazırladı, salatayı yaptı, sofrayı kurdu, bizi çağırdı, biz masada sohbet ederken masayı topladı, bulaşıkları yerleştirdi ve çay demledi. Ve ben durdum, benim normalim ne kadar değişmiş dedim. Göbeğini yayıp oturan erkeği normalleştirmişim, o kadar normalleştirmişim ki, aslında benim de hayat görüşüm diğer taraftayken normal algım kaymış.
Şimdi şunu BDV'de yazsan "amannn öyle erkek mi var" derler ama var. Diğer arkadaşımın eşi de böyle, benim eski erkek arkadaşım da böyleydi.
Ortak yaşam, gerçek anlamda ortak olmalı. Eğer ortaklık sadece "çocuk yapma" kısmında ise, mutsuz kadınlar, mutsuz çocuklar ve mutsuz erkekler çıkıyor meydana.
Mutsuzluğu kanıksamış bir toplum haline geliyoruz ve başkasının mutluluğundan nefret ediyoruz.

Her sene bir bahane bulup kutlanmıyor zaten alıştık.
Bu ülkede insan hayatına canına saygı duyulsa idi o gencecik çocuklar göz göre göre ateşe atılmazdı.
Öldükten sonra bir zahmet böyle yalandan saygı duymayın.

o dediğinden benim arkadaş grubunda da var adı hepsi okumuş tahsilli kadınlar ama tüm işler çocuk bakmak ev temizlemek hepsi benim arkadaşlara düşüyor
arada bir arkadaş eşinin evde ki ütüleri yaptığını hafta sonu adamın cam silip kendi yerleri silerek tüm temizliği öğlen bire kadar bitirdiğini söyledi kimse inanmadı
işte yalan söylüyor kırk yılda bir adam eline bez almıştır buda bununla hava atıyor falan oysa o arkadaşla komşuyum gerçekten camları hafta sonları adam siliyor ama millete normal gelmiyor
asıl normali ev işlerini beraber çabucak halletmekken adamın tv karşısında yaylandığı kadının kendini paralayıp her işe koşturduğu sistem oluyor

Okullarda iptal olur mu?
Tamam çok haklılar bu durumda kutlama yapılmazAma bir sürü hazırlık yapıldıKostümler alındı veya kiralandıKeşke daha önce açıklasalardı..

Okullarda iptal olmaz canım .
Yani biz hala çalışmaşalara devam ediyoruz.
Eğer gösteri stadyum ve benzeri kalabalığın toplanacağı alanlarda yapılacaksa , iptal olan o sanırım .

Bizim gösteri zaten okul bahçesinde yapılacaktı , hala da yapılacak

Bu arada bu iptalin aslının; şehit haberlerinden çok , kutlamaların yapılacağı kalabalık statlara olası bir terör saldırısı korkusu olduğunu düşünüyorum .

staja gittiğim okulda öğretmenler müdüre sordular iptal edecek miyiz çalışmaları diye
Müdür beyde olur mu öyle şey en çoşkulu şekilde kutlayacağız dedi.
Demek ki okullarda iptal edilmedi.. neyse bu da iyi birşey..

Yani ben zaten şu olayı anlamıyorum, neden iki kişinin yaşadığı evin bütün işini bir kişi yapmak zorunda. Kadın çalışmıyorsa, bir dereceye kadar anlarım ama o da bir dereceye kadar. Hani biri dışarıda biri içeride bir çeşit iş bölümü yaparlar ama bence işlerin ortaklaşa yapılması normali.
Ve çocuklar da özellikle erkek çocuklar bunu görerek büyürse karşısındaki kadına saygılı erkek bireyler yetişir.

Benim esimde ev islerinde yardim eder, yemek yapar,... Ve ben bunlari bdv'de anlattigimda bana "sammimiyetsizsin" diyenler vardi. Yani yalan söylüyormusum. Niye? Cünkü artik tabiri caizse odun ile evlenmek normal oldu. Kadin aksam 7de eve geliyor ve hem yemek yapiyor sonrasinda esine meyve servisi yapiyor. Ya meyve servisi nedir allasen? Esin misafirmi? Gitsin kendi meyvesini, cayini yapsin. Kadinlar kendini parcaliyor iyi es, iyi gelin rolünü oynuyacam diye.

Hani demek isterdim ki bunlar iste hep erkegin egemen oldugu toplumdan dolayi oldugu icin oluyor, ama degil. Bunlar hep kadinlar kendini degersiz, erkeklerin hizmetcisi olduklarini düsündükleri icin oluyor.

Valla 23 nisanin iptalindan nasil Türk toplumundaki kadin-erkek rollerine geldiysek

Mar bir arkadaş ortamında nişanlı bir arkadaşla tanıştık (erkek). Akşam facebooka ekleme faslı oldu, "ya nişanlısı şimdi yanlış anlamasın, eklemesem mi acaba" falan diye tereddüt ettim tırstım resmen kız tepki verir diye. Sonra bir silkindim "yahu senin muhatabın tanıştığın insan, nişanlısı arıza çıkarırsa gerekirse o siler seni saçmalama" dedim. Sonuç, 1.5 yıldır arkadaşım, tanışmamızdan 1 ay sonra falan nişanlısıyla da tanıştım
Yani cidden BDV insanın algılarını bozuyor.

kararsız ben bir keresinde eşimin çamaşır astığından bahsetmiştim, bazı arkadaşlara çok komik gelmişti, erkek kısmısı hiç çamaşır mı asarmış...

kararsız ben bir keresinde eşimin çamaşır astığından bahsetmiştim, bazı arkadaşlara çok komik gelmişti, erkek kısmısı hiç çamaşır mı asarmış...

Ohooo daha neler var. Burda "esim bana yardim etmesin, erkege yakismiyor" gibi laflar duyuyorum. Benim esim mesela paspas yapar. Hatta paspas yapmayi bile sever su ile felan diye Bdv'dekiler bunu duysa ya bana yalanci derler yada esime kilibik. Esi yardim etmiyor diye yakinan kadina "eh her erkek yapmiyor iste, yapmak zorundada degil" denilir. Bir erkek konu acip "esim yemek ve temizlik yapmiyor" dese, ne bicim kadin bu derler, hatta bosanmasini söylerler bdv'dekiler eminim.

Gercekten bdv cok ilginc, farkli bir gezegen gibi

yok aslında gerçek dünya onlarınki.
bizim gibiler az.
mesela benim eşimin ailesinde eşimin bu kadar iş yapması eleştirilir.
genel olarak cık cık sesleri imaları yerine getirir.
ve bana yardım eden eşim sırf bu yüzden bazen 60 yaşındaki annesine yardım etmez...

https://www.facebook.com/
BİZ 23 NİSAN'I KUTLAMAYALIM:

Nasıl olsa Japonlar bizim için kutlarlar...
Eh, ABD li savcılarımız da var, ülkemizi ve bizi soyan hırsızları o yargılayacak...
Cumhuriyet kazanımlarını yok fiyatına satıp,
Yabancı şirketlere, köprü, geçit yaptırıyoruz.
Yakında Birleşmiş Milletler de ülkemize "demokrasi getirmek" istediklerinde şaşırmayalım...

Her işi Allah'tan bekleyip,
Adaleti de öbür dünyaya bırakıp,
İnşallah, maşallah ile ülkemizi yok edip
Bol küfür eden, kinci ve cahil bir nesil yetiştirelim.
Oyumuzu, çalıp çırpıp kendi ceplerini dolduranlara verelim.
Çocuklarımızı da din kisvesi altında iş tutan pedofil yuvası ENSAR'lara verelim.
Tecavüz edilen çocuklarımızın hesabını soracağımıza
10 bin lira karşılığında çocuklarımızı ve şerefimizi satalım.

Nasıl olsa başkaları bizim yerimize birşeyler yaparlar!

Bakın:

Japon Çocuklar "Dağ Başını Duman Almış" söylüyorlar.

Sevindik mi? Utandık mı?

Nerdeee? Daha bir Egemenlik ve Çocuk Bayramına sahip çıkamıyoruz!

Ben calismadigim halde ev supurup sildiriyorum calisan bir esi varsa her isi ortaklaşa yapmalilar. Erkek yardim edecek demiyorum ortaklasa yapmalilar. O kadınlar da suc valla ne demek hem çalışıp hem evin butun yukunu üstlenmek? Bununla ovunuyorlardir bir de Allah bilir

Toronto Belediyesi, Kanada'da 5. kez düzenleyeceği 23 Nisan Çocuk Bayramı kapsamında 1 hafta boyunca birçok etkinliğe ev sahipliği yapacakmis.
Yani adamlar tam 1 hafta 23 nisan kutluycaklarmis.
Düşüne Biliyormusunuz, dunyanin en gelismis ulkelerinde kutlanmaya baslanilan, unicef gibi bircok kurum tarafindanda taninan ve Dunyaya mal olmuş bu guzel günü, bizim ulkemizde heryil birbahane bularak unutturmaya kalkiyorlar...
Vatan hainlerini kayda alan Tarih sizide yazacak merak etmeyin...

Belki de İmralıdaki yaratık kutlanmasını istememiştir. Tıpkı andın söylenmesini istemediği gibi. O istemedi diye yasaklanmadı mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…